LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 11 September 1934 GEMENGD NIEUWS. LAND- EN TUINBOUW. UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. RECHTZAKEN. JACHT OVER DE DAKEN. Twee inbrekers na veel moeite gearresteerd. Wederom heeft Rotterdam een sensatie beleefd van een langdurige jacht over de daken op een paar inbrekers. Dezen keer had zij resultaat: men kon twee boosdoe ners gevangen nemen. Het was omstreeks drie uur In den nacht van Zondag op Maandag, dat twee sur- veilleerende agenten in het gebouw van den groothandel in mode-artikelen der firma W. Reynders, Oppert 10, licht zagen branden. Zij brachten het bureau Lange Torenstraat hiervan op de hoogte, en daar was juist bericht binnengekomen dat twee andere surveilleerende agenten gestommel hadden gehoord in hetzelfde gebouw, dat nog aan een andere straat grenst. De dienstdoende inspecteur Vroon, gaf on middellijk bevel het huizenblok te omsin gelen, waarin vermoedelijk de inbrekers waren gesignaleerd. Alle huizen tusschen den Oppert, de Meent, de Gedempte Bin- nen-Rotte en het Groote Kerkplein wer den onder bewaking gebracht. Inderdaad waren er inbrekers aan het werk geweest. Zoodra zij zich ontdekt zagen, waren zij gevlucht het dak op. Een wilde jacht ontstond over de daken die anderhalf a twee uur duurde. Ten slotte stuitten de achtervolgden op een diepe binnenplaats. Ten einde raad sloegen zij daar een dak raam in en lieten zich op een zolder zakken. Dit ging met zooveel lawaai ge paard. dat een vrouw wakker schrok en begon te gillen. Dit lawaai deed een an dere vrouw ontwaken. Deze wekte haar echtgenoot. De man trok onmiddellijk met een stuk hout naar den zolder, waar hij twee jongemannen aantrof, die hem smeekten hun geen kwaad te doen. Niet temin heeft hij ze de trap afgeslagen en de straat opgejaagd. Daar hebben de agenten hen met gejuich ontvangen. Het bleken werklooze jongens van 18 en 20 jaar te zijn. Zij hadden, naar later bleek, niet alleen bezoek gebracht aan de firma Reynders, doch ook aan de electrische drukkerij van C. Hollar en de dameshoe- denfabriek Neerlandio, resp. aan de Ge dempte Binnenrotte en den Oppert gelegen. Hun buit was echter niet groot: nog geen f.20 samen. Bij de firma Hollar hébben de twee in brekers het zilvergeld uit een cylinder ge haald, doch eenige rolletjes bankpapier, die er ook in lagen, hebben zij laten lig gen. Vermoedelijk hebben zij zich toegang verschaft door een leegstaand huis, dat aan de genoemde zaken grenst. (Hlbd.) o MASSA-VERGIFTIGING TE DEN BOMMEL Toestand van drie patiënten zorgelijk. In Den Bommel op Overflakkee hebben zich bij een groot aantal personen door het eten van ondeugdelijk gebak vergif tigingsverschijnselen voorgedaan. De bakker L. had Zaterdagavond in zijn winkel een groot aantal roomgebakjes, die er door de warmte minder goed uit zagen. Hij wilde de gebakjes niet meer verkoopen en op voorstel van zijn vrouw gaf hij kinderen die in den loop van den avond brood kwamen halen de taartjes cadeau. Een aantal kinderen behoorende tot het minder gegoede ge deelte der bewoners ontving de taartjes. Gedurende den nacht werd een groot aan tal personen ziek en Zondagochtend had dr. P. Oosthoek niet minder dan 15 ernstige patiënten met dezelfde ziekteverschijnse len, zoodat de oorzaak zeer spoedig was bepaald. De vrouw van den bakker was één der eerste patiënten. Uit de families Berkenbosch, Graaf, Snijders en De Jong kwamen de andere patiënten. Een andere patient is de heer Nipius, te Mld- delharnis die bij een winkelier Fluit te Den Bommel een depothouder van bakker L., van het gebak had gekocht. De heer Fluit had spoedig daarna gemerkt dat de taartjes niet goed meer waren en zond den geheelen voorraad terug. Hieraan is het te danken dat niet meer personen werden vergiftigd. De toestand van de meeste patiënten was in den loop van den Zondag zeer ernstig. Hedenochtend was alleen de toestand van 2 kinderen der familie Ber kenbosch zooveel verbeterd dat zij het bed konden verlaten; alle andere patiën ten lijden nog aan koortsen. Van drie van hen, een 5-jarig en een 8 jarig kind van den heer De Graaf en den 20-jarigen heer L. Snijders was de toestand hedenochtend nog zeer zorgelijk. De burgemeester van Den Bommel de heer W. J. Donkersloot Lzn. Is met het ge beurde ln kennis gesteld. Om verder onheil te voorkomen is bij bakker L. een onder zoek Ingesteld of hij nog meer ondeugde lijk gebak had. Behalve de toegezonden taartjes was alles echter verdwenen. De burgemeester heeft tegen den bakker op grond van art. 173 van het Wetboek van Strafrecht proces verbaal opgemaakt. o HET DRAMA TE HOOFDDORP. Begrafenis van het slachtoffer. Omtrent den te Hoofddorp op den 43- jarigen electricien J. T. van Brussel ge- pleegden moord, vernemen wij, dat beide verdachten, die zich nog in arrest be vinden, bij het gisteren voortgezette ver hoor bij hun pertinente ontkenning, iets van dit misdrijf af te weten, zijn gebleven. Gistermiddag werd het stoffelijk over schot van het slachtoffer, onder veel be langstelling en ln tegenwoordigheid van naaste familieleden, op de algemeene be graafplaats te Hoofddorp ter aarde be steld. o OVERREDEN EN GEDOOD. De 17-jarige Aaltje Gaal, dochter van J. Gaal te Paaschloo, bevond zich gister avond in gezelschap van twee vriendinnen op den Rijksstraatweg te Willemsoord (Dr.) waar zij door een passeerende per sonenauto werd aangereden. Het meisje werd gegrepen door de kruk van het por tier die door den schok afbrak. Het slacht offer werd zwaaT aan haar hoofd gewond en overleed spoedig daarna. De auto is voorloopig in beslag genomen. DE MOORD OP SONJA BEUGELTASCH. De dader geeft een andere lezing van het misdrijf. Men zal zich herinneren, dat de dader van tiet gruwelijke misdrijf in het bana- nenpakhuis aan het Waterloopleln te Amsterdam, waaraan het 8-jarig meisje Sonja Beugeltasch ten offer viel, des tijds heeft verklaard, dat hij zijn slacht offer had geworgd en daarna naar de vliering had gebracht om het lijkje te verbergen. Wij vernemen thans, dat de dader later op deze verklaring ls teruggekomen en aan de justitie, toen hem door haar er op gewezen werd, dat er geen teekenen van worging waren gevonden, een andere lezing van het gebeurde heeft gegeven. Volgens zijn verklaringen heeft hij het meisje, nadat hij haar bij zich geroepen had, niet geworgd. Toen het kind begon te schreeuwen, heeft hij haar vastgegre pen en haar levend naar de vliering ge dragen. Daar heeft hij een touw genomen en zijn slachtoffer getracht aan een balk op te hangen. Het touw brak echter af. Een hevige worsteling moet op de vlie ring zijn ontstaan, waarbij het 8-jarig meisje zich krachtdadig tegen haar aan rander moet hebben verzet. Nagelafdruk- ken, die in den vloer van de vliering zijn gevonden, zijn hiervan het bewijs. De dader heeft toen het kind getracht ten tweede male op te hangen, terwijl hij haar voorts met een stuk hout op het hoofd moet hebben geslagen. Toen het kind zich niet meer bewoog heeft hij het in de bananenklst gestopt, Waar het later door de politie ls gevonden. BERTHS WON DE IJSWAFEL. Maar zijn handpalm was bevroren. Te Den Haag beloofde een venter van roomijs, die met zijn wagen op de Leid- schestraatweg liep. aan den 14-jarigen Bertus O., uit de Gerard Reijnstraat een ijswafel, indien hij een stuk ijs ter grootte van een eendenei gedurende 40 tellen in de palm van de hand zou houden. De jon gen nam het aanbod aan en volbracht de proef, waarop hij de ijswafel cadeau kreeg. Thuis gekomen bleek de handpalm be vroren te zijn, zoodat Bertus zich aan den Centralen Post onder geneeskundige behandeling moest stellen. „Msb." o MOTOR DOOR AUTO GEGREPEN. Op den Haarlemmerweg te Amsterdam heeft een ernstig verkeersongeluk plaats gehad. De 25-jarige motorrijder B. uit de Wilhelminastraat Amsterdam reed met een licht motorrijwiel uit de richting Slo- terdijk. Bij de Maggifabrieken gekomen wilde hij weer omkeeren. Een uit de stad naderende auto bemerkte deze beweging blijkbaar te laat. want de motorfiets werd door het linkerachterwiel van de auto gegrepen. De bestuurder werd tegen den grond geslingerd en met ernstige verwon dingen opgenomen. Tijdens het transport naar het ziekenhuis overleed hij aan de opgeloopen kwetsuren. o NA ZES JAAR GEARRESTEERD. De recherche te Amsterdam wist de hand te leggen op een 38-jarlgen man, die er van verdacht wordt zes jaar gele den te hebben ingebroken in den juwe lierswinkel van den heer Kan in de Re- guliersbreestraat aldaar. Er is toen een aanzienlijke hoeveelheid goederen ge stolen, terwijl ook een van de daders is gearresteerd. De man, die thans in hechtenis is ge nomen wist echter tot op heden bulten het bereik van de justitie te blijven. Hij schijnt geruimen tij d in het buitenland te hebben vertoefd. o JEUGDIGE DIEVEN. Te Amersfoort heeft de recherche aan gehouden vijf jongelui van 16 tot 21 Jaar, die zich reeds eenigen tijd zouden hebben schuldig gemaakt aan verschillende dief stallen. Vooral rijwielbelastingplaatjes waren van hun gading, hoewel ook andere dingen niet versmaad werden. Zoo is ver leden week van een kind, dat voor moeder ergens f. 27.moest gaan betalen, dat geld afgenomen. De 39-jarige B. kocht de rijwielplaatjes voor twee kwartjes per stuk van de jongens. Ook hij is aange houden. Zondagavond haalde de recherche van huis den 16-jarigen K., den 17-jarigen v. d. W. en den 21-jarigen v. d. R. Als B. niet zoo grif de ontvreemde voorwerpen gekocht had. zouden misschien de Jon gens minder weggenomen hebben. N. R. Crt. o BUITENLANDSCH GEMENGD. DORP DOOR BRAND VERNIELD, Uit Istanboul wordt gemeld: Het dorp Buyukalvata in Centraal Anatolië ls door brand vernield. Het vuur verwoeste 96 woonhuizen, 2 herbergen. 12 winkelhuizen, 2 moskeeën, een schoolgebouw en het raadhuis. Ongeveer 600 menschen zijn dakloos ge worden en genieten openbaren steun. o DE VERGIFTIGINGSGEVALLEN TE CONSTANZA. Het bacteriologische onderzoek, dat is ingesteld naar aanleiding van de sterf gevallen onder de soldaten van het te Constanza gevestigde regiment, heeft uit gewezen. dat de ziektegevallen zijn ver oorzaakt door ingewandsvergiftiging, die echter geen epidemisch karakter draagt. o AUTO DOOR TREIN GEGREPEN. Op een spoorwegovergang bij Murcia, ln Spanje, is een auto door een trein gegre pen. Vijf personen zijn gedood, twee gewond. DE ONDERGANG DER „MORRO CASTLE". BRANDSTICHTING OORZAAK VAN DE RAMP? In de stampvolle zaal der New Yorksche douane-autoriteiten ls onder voorzitter schap van den adjunct-directeur der koop. vaardij-lnspectle, Dickerson Hoover, het onderzoek der federale autoriteiten naar de oorzaak van de ramp van de „Morro Castle" begonnen. Getuigenverhoor. Als eerste getuige werd gehoord de waarnemende kapitein Warms. Toen hij sprak over den dood van zijn vriend, kapi tein Wilmott, kon hij zijn aandoening niet meester blijven. Hij verklaarde, dat Wil mott Vrijdagavond plotseling aan een acute storing ln de spijsvertering ls over leden. Bij het vertrek was Wilmott geheel gezond geweest. Warms verklaarde verder te vermoeden, dat brandstichting de oorzaak van de ramp ls geweest. Hij grondde dit vermoe den op het feit, dat op de vorige reis ook reeds een poging tot brandstichting ls gedaan. Hij was te 2.45 des nachts op de hoogte gesteld van den brand. De wacht meldde toen, dat hij vlammen en rook had waar genomen in de ventilatoren aan bakboord zijde; Warms had daarop onmiddellijk den tweeden officier opgedragen de noo- dige maatregelen te nemen. Even later meldde de wacht ln de salons, dat er brand was ln de bibliotheek. Het vuur was hier ontstaan in een kast, waarvan de deuren opensprongen. In de kast ls gasoline waargenomen. Nog vóór drie uur heeft Warms groot alarm laten slaan. De manschappen werden aan dek geroepen en de stewards en salonwachts kregen op dracht de passagiers te wekken. Warms verklaarde, dat de ooizaak niet kan gelegen zijn in het inslaan van den bliksem. Later zelde Warms nog, dat het gebrand had als benzine of olie. Men had geen tijd verzuimd, alarm te slaan, doch de passa giers waren zeer langzaam uit hun hutten gekomen. Een aantal hunner was blijkbaar dronken geweest, of had te vast geslapen, omdat zij den avond tevoren teveel alcohol hadden gedronken. Nog andere officieren van de Morro Castle zijn voorts als getuigen gehoord. Zoo verklaarde de tweede officier, Hackney dat er reddingbooten waren uitgezet, voor de kapitein daartoe het bevel had gege ven. De leden van de bemanning hadden erg veel haast getoond. Hackney was van meening, dat alle pas sagiers in de gelegenheid waren geweest, hun hut te verlaten: maar velen hadden geweigerd het te doen. Het was waar dat het met de tucht niet heelemaal in orde was geweest; maar er kan nu eenmaal onder dergelijke omstandigheden geen behoorlijke organisatie worden gehand haafd. Een ander scheepsofficier, Freeman was van opvatting, dat er brandstichting ls geweest. Een toevallig weggegooide sigaret had den brand niet kunnen stichten. Ontploffing op het wrak. Onder donderend geraas heeft een ont ploffing plaats gehad op de nog steeds brandende Morro Castle", die bij eb on geveer drie meter in het zand verzonken ligt. Uit den achtersten schoorsteen schoot een fontein van vonken de lucht ln. Men vermoedt, dat het grootste deel van het dek ls ingestort. Met het oog op deze ontploffing en uit vrees dat nog meer explosies zullen plaats vinden, heeft de brandweer opdracht ge kregen het leggen van slangen ln het schip te staken. Ook de wacht, die het geheele schip wilde doorzoeken, mag niet op het wrak komen voordat het vuur ge heel is gebluscht. De vlammen slaan thans ook uit den boeg. In de nabijheid van het schip zijn weer twee lijken aangespoeld. De laatste verliescijfers Uit New York wordt gemeld, dat de laatste inlichtingen omtrent het aantal slachtoffers bij de ramp van de Morro Castle als volgt is: erkende dooden 77, vermisten 60 (o.w. 31 leden der beman ning en 29 passagiers). Beschuldigingen, geuit door matrozen. Arthur Bagley, een matroos van de Morro Castle, heeft aan de Evening post, van New York, meegedeeld, dat de brand was veroorzaakt doordat dronken passa giers niet-gedoofde sigaretten en branden de lucifers in prullemanden hadden ge worpen. Een andere matroos en ik zoo zeide Bagley trachtten daar een eind aan te maken; maar de passagiers prut telden tegen. Toen gingen de matrozen den hofmeester roepen; maar toen zij met dezen terug kwamen, stond het vloerkleed al ln brand. Bommen verborgen? Onder den titel „163 vermoorden" ver klaart de .New York Daily News", dat aan den brand op de Morro Castle" twee ont ploffingen voorafgegaan zijn. Volgens het blad melden telegrammen uit Havanna, dat de Cubaansche politie een onderzoek Instelt naar geruchten, volgens welke stakers in de dokken van de maatschappij Ward-Line, waar tijdens onlusten twee dokwerkers werden gedood en vele gewond, zich aan boord van de Morro Castle" hebben laten aanmonste ren, ten einde onder de bemanning van het schip agitatie te verwekken en hen op te hitsen het schip te vernietigen. FOKVEEDAG VOOR ZWARTBONT VEE TE ROTTERDAM. Op 28 September wordt te Rotterdam een fokveedag voor zwartbont vee gehou den door den Bond van Rundveefokver- eenigingen in Zuid-Holland. Automobilisten, motorrijders en trambestuurders, helpt mede het stadsrumoer te bestrijden. AARLANDERVEEN. Door de muziekvereen. „D. S. S." werd ln de muziektent aan de Dorpstraat een openluchtconcert gegeven. De belangstel ling was zeer groot, terwijl mooie muziek ten gehoore werd gegeven. Een autobus van de N.AX. die den dienst NieuwkoopLelden onderhoudt kreeg hier een ongeval, dat gelukkig goed ls afgeloopen. Door een lekkage ln de ben zineleiding vloog plotseling de motor in brand. Door onmiddellijk Ingrijpen van den bestuurder kon de brand met eenige emmers water worden gebluscht. o ALPHEN Door de politie ls tegen verschillende wegrenners proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van de maximum snelheid. o ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Catharina Maria, D. van J. N: van der Meer en M. C. Bosman. Overleden: Antonla Heemskerk, Vr. 71 J., echtg. van N. Bakker. Ondertrouwd: Jacobus Henricus van der Geer 32 J. en Adrlana Maria Schoonder- woerd Jd. 29 j. Getrouwd: Fr. J. van den Berg met M. P. Akerboom H. H. VermeiJ met J. A. Verhaar C. Zuijdwijk met J. M. Rot teveel. Loop der Bevolking. GevestigdP. J. Hoogenboom van Noordwij kerhout K. M. van Berkel van Bennebroek A. van den Belt en gezin van Gorssel H. A. van Herpt van Waal wijk M. Th. van der Meulen van 's-Ora- venhage C. Th. M. Wagenaar van 's-Hertogenbosch P. V. Möllers van Leimuiden C. J. van Iterson van Oud- Beijerland H. M. Jansen van Borculo H. W. Möllers van Leimuiden M. A. van Kooten van Haarlem M. de Blan ken van Lelden N. Bon van Nieuwveen P. Turk van Lelden C. van der Werf van Hazerswoude A. M. Schoonder- woerd van Wljchen. Vertrokken: M. M. van Dijk naar Til burg H. J. Opdam naar Warmond M. C. Opdam naar Warmond J. M. Eist- geest naar Sassenheim J. W. van Bem- melen naar Voorschoten Th. P. van Leeuwen naar Trinidad Ch. J. A. Mes sing naar Zevenaar C. Helleman naar Zoeterwoude J. Houtman en gezin naar Rotterdam J. C. J. van der Meer naar Koningsbosch (gem. Echt) M. A. C. Claessens naar Nuenen A. Lammerts naar Antwerpen J. M. Opdam naar Zoeterwoude C. P. Meereboer naar Den Helder M. H. Katsburg naar Lisse C. J. van den Broek naar Bergen, N.-H. o BOSKOOP. De vlaggetjesverkoop ten bate van militaire tehuizen heeft in deze gemeente f. 31.60 opgebracht.. o HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Bevallen: H. Slootweg, geb. de Gelder Z. C. J. Kapteln geb. Zwetsloot, Z. G. van Reeuwljk geb. van Veen, D. Ondertrouwd: J. de Groot, 31 Jaar en W. Burggraaf, 28 Jaar N. A. Hoogeveen, 27 jaar en W. M. Verlaan, 24 jaar. Overleden: P. J. van Gent, 14 dagen. Getrouwd: C. de Kruyff, 25 jaar en J. v. d. Eist, 20 jaar. Aan het Bureau voor arbeidsbemid deling staan 161 personen als werkloos In geschreven, waarvan 55 steuntrekkend. o LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Catharina Wilhelmina, D. van K. Zweegsman en W. Brinkman Gerrit, Z. van P. Anker en G. Klomp Jan, Z. van W. G. Bloemendaal en A. J. Laterveer. Getrouwd: G. A. Vreeburg en A. C. van Beek. Overleden: Jan Wouds 79 j., echtg. van H. Slot. Gevonden voorwerpen. - Aan de Hoofdstraat werd een rijwiel onbeheerd aangetroffen. Inlichtingen ter secretarie. Aan den Achthovenerweg werd door een passeerende auto een lantaarnpaal omver gereden. De naam van den chauf feur, die de schade veroorzaakte, ls be kend. Bij de gehouden verkiezing zijn tot ouderling der Geref. Kerk gekozen de heeren A. Roest en C. Noorlander. o NIEUWKOOP. De heer C. J. Ham alhier is benoemd tot kweekellng met akte aan de R.K. Jon gensschool, alhier. o WADDINXVEEN. Verlaging der gasprijzen. Met ingang van 1 October a s. wordt de gasprijs in deze gemeente verlaagd. Gele verd over den gewonen meter van 11 ct. gebracht op 9 ct. per M3, van 12 cent op 10 ct. per M3 geleverd over den munt meter. Vastrechttarief van f. 2.50 op f. 2 per maand, en per M3 van 5 op 4 cent, ge wone meter, van f. 2.80 op f. 2.30 per maand en per M3. van 5 cent op 4 cent, muntmeter. De houtbewerker T. kwam In de fa briek van M. en D. ln aanraking met een ln werking zijnde fraisbank, waarbij twee vingers van zijn rechterhand ernstig wer den verwond. Geneeskundige behandeling was noodzakelijk. De maandelijksche collecte in de Oer. Kerk voor de nieuwe kerk heeft opge bracht f. 115.31'/.. HEDEN. Morschweg 59: Stadsevangelisatie té 8 uur nam. Sassenheim (Wamaarlaan) Evangelisatie te 8 uur nam. Woensdag. Valkenburg: Paardenmarkt. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam „Mein Herz ruft nacht dlr". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater, Breestraat. 8 uur nam, „Miss Fane's Baby ls ontvoerd" Woensdag en Zaterdag nam. '2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat no 52 8 uur nam. Zondag van 2 uur af dóor- loopende voorstelling: Levenslang Siberië. Casino-theater, Hoogewoerd 49. 8 n. n.m „42ste Straat". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 10 tot en met Zondag 16 Sept. a.s. waargenomen door de apotheken G. F. Reyst, Steenstraat 35, telef. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31 telef. 1313. ZWAMMERDAM. Een Dam- en Schaakclub. In Hotel „De Rustende Arend" alhier werd een samenkomst gehouden In ver band met plannen tot oprichting van een dam- en schaakclub. 32 personen waren aanwezig. In beginsel werd tot oprichting besloten. Een voorloopig bestuur werd ge vormd, besaande uit de heeren J. Boeijenga M. J. Beunder, J. Rodenburg Jr. en A, Zwaan Gzn. Goed afgeloopen! Bij het uitwijken voor een passeerende auto, geraakte de auto van Gebr. v. v. op den Ziendeweg te water. Doordat de' auto geheel ondersteboven kwam te liggen was de positie der drie inzittenden zeer crltiek. Gelukkig evenwel was het water ter plaatse niet diep en konden allen door toegeschoten hulp nog tijdig worden gered De schoenmaker M. v. d. P. alhier, heeft bij de Justitie een aanklacht wegens beleedlging ingediend tegen zijn college P. V. te Nleuwerbrug. Naar wij vernemen bestaan er plan nen om langs den straatweg van hier naar Gouda een rijwielpad aan te leggen. Eenige opmetingen zijn daarvoor reeds gedaan. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Gistermorgen werd voor het Kanton gerecht een groot aantal overtredingen van de motor- en rijwlelwet behandeld waarvoor zware straffen en hooge geld boeten geëischt werden. P. van O. moest terecht staan, omdat hij op 24 Juni terwijl hij in staat van dronkenschap verkeerde een auto in de Teylingerlaan onder Voor hout had bestuurd. Verdachte was niet verschenen. De heer W. Vis als getuige ge hoord, verklaarde dat hij verdachte zig- zags-gewijze over den weg had zien rijden. Bij het oversteken van den weg was ver dachte in den bocht ln een haag gereden en daarna in een aardappelland terecht gekomen waar de auto in den grond bleef steken. Getuige verklaarde dat toen ver dachte uit de auto kwam, hij stomdronken was, daardoor onvast op de beenen was, en wartaal sprak. Het was een wonder dat er geen ernstige ongelukken waren gebeurd. Dit verklaarde ook de getuige de heer C. H. Westerhoven. Ook deze had gemerkt dat verdachte dronken was en niet ln staat was om te rijden, daar hij niet behoorlijk kon loopen of staan. De Ambtenaar van het OM. eischte een maand hechtenis en intrekking van het rijbewijs voor een half Jaar. De Kantonrechter wees onmiddellijk vonnis en veroordeelde verdachte tot 8 dagen hechtenis en intrekking van het rijbewijs voor één jaar. P. H. K. koopman te Leiden heeft op 13 Juni op den Heerensingel gereden met een bakfiets met motor. Aan deze bakfiets had hij met een touw een speelgoed wagentje gebonden waarin gezeten was een kind van vier jaar. Toen hij plotseling moest uithalen was het touw gebroken. De wagen viel om en het kind kwam terecht voor een auto die uit de tegenovergestelde richting aankwam. De chauffeur Troozen zag het gevaar en stopte onmiddellijk, zoo dat een zeer ernstig ongeluk werd voorko men. Wel werd het kind aan het hoofd en de hals verwond. Het OM. vond het zeer gevaarlijk, zooals verdachte op een druk ken verkeersweg gereden had en eischte f. 10 boete of 5 dagen hechtenis. De Kan tonrechter veroordeelde verdachte tot f. 10 boete of 5 dagen hechtenis. G. H. W. uit Den Haag stond terecht omdat hij op 8 Aug. te Noordwljkerhout met zijn auto zeer onvoorzichtig had ge reden en het verkeer in gevaar had ge bracht. Getuige Augustines uit Lisse ver klaarde dat verdachte tegen een dame die in de auto was, lachte en in 't geheel niet op het verkeer op den weg had gelet. Ver dachte was daarop tegen een telefoonpaal gereden en toen in de sloot terecht geko men. Het OM. eischte hierop f. 30 boete of 15 dagen hechtenis. De Kantonrechter ver oordeelde verdachte tot f.30 boete of 15 dagen hechtenis. N. O. en W. van Z. stonden terecht om dat zij op 13 Aug. een uur lang een huis van den heer de Ridder in de Potgieters laan met klei en steenen gebombardeerd hadden. De klei en steenen waren op de slaapkamer terecht gekomen. Ook een woning van den chauffeur l'Ecluse was op deze wijze gebombardeerd. Het O.M. eiscn- te hierop tegen verdachte f. 6 boete ot 5 dagen hechtenis en tegen van Z. een wees tuchtschool. De kantonrechter vond ne meer dan ergerlijk om op deze wtj»j straatschenderij te plegen en veroordeeiu verdachte ieder tot f. 5 boete of 3 dage hechtenis.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6