Thijs IJs en de Onzichtbare Prins LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 7 September 1934 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. AARLANDERVEEN. Belangrijke verbetering. Reeds vele malen ls geklaagd over het bochten op den Driesprong aan den Vrijenhof. Een verheugend feit ls het daarom des te meer, dat men gisteren van gemeentewege een aanvang heeft ge maakt deze driesprong te bestraten. Auto te water. Door een verkeerde manoeuvre tijdens het passeeren van een andere auto. reed de vrachtauto van de fa. v. VI. aan den Ziende te water. Gelukkig wisten zioh de drie Inzittenden te redden. De auto werd later gelicht door een kraanwagen van de garage Gebrs. v. Egmond. ALPHEN. Teen afgekneld. Een 3-J. zoontje van de familie H. had ln den speeltuin „Bloemhof" het ongeval met een voet onder een schommel be kneld te geraken. Het ventje knelde hier bij een teen bijna geheel af, zoodat ter stond geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De directeur van de Chr. H. B. S. de heer dr. H. J. L. v. Haselen, herdacht dezer dagen het feit dat hij 25 jaar bij het Mid delbaar onderwijs werkzaam Is. Door dr. v. Katwijk is den directeur namens lee raren een encyclopaedic aangeboden. BODEGRAVEN. STREEKVERGADERING TE NIECWERBRUG. De Kamerleden Bakker en Tilanus voeren het woord. Gisterenavond is ln het tot de gemeente Bodegraven behoorende Nieuwerbrug ln café Bet Grauwe Paard" een druk be- z<xhte streekvergadering der Chr. Hist. Unie gehouden. Uit den geheelen omtrek waren de be langstellenden naar Nieuwerbrug geko men, zoodat met recht van een .streek vergadering" gesproken kon worden. De heer Van Baren sprak, na opening, een welkomstwoord waarin hij wees op het doel van dezen avond, om daarna direct het woord te geven aan den heer B Sprey, lid van den Alphenschen Ge meenteraad die sprak over: „De komende Staten- en Gemeenteraadsverkiezingen". Spr. stond stil bij de Prov. Staten-ver- kiezing, waarbij hij wees op de belangrijk heid van deze verkiezing; immers de leden van de Prov. Staten kiezen de Eerste Kamerleden en de leden van Ged. Staten En wat een groote verandering dragen deze lichamen. Steeds zal acht gesteld moeten worden op het programma van Beginselen. Als wij hierop zien, dan kiezen wij mannen van beginselen, dan kiezen wij Chr. Historisch omdat dit een politiek is van opbouw volgens Christelijk beginsel. Met de gemeenteraads-verkiezingen is dit al even zoo. Ook dan zullen wij prin- cipieele mannen moeten kiezen, die ge trouw zijn aan het beginsel. In dit ver band wees spr. op het beginsel program der Chr Hust. Unie, dat gegrond is op het eeuwig-levend Woord van God. De heer J. Bakker, lid der Tweede Kamer, sprak over „De beteekenis van den steun aan den landbouw" Spr. wees er op, dat door ons volk nog niet geheel begrepen wordt wat de steun aan den landbouw, zooals die door de regeerlng gezien wordt, feitelijk Inhoudt. Voorts wees spr. op het verschil nu en ln de tachtiger jaren van de economische zijde van het crisis-vraagstuk. Uit het oog zal men ook niet verliezen, dat, zoo de regeering de landbouw niet had gesteund, het geheele credlet-wezen in de war zou zijn geraakt en wij ge staan zouden hebben voor een flnancieele débacle. Wat een onbillijkheid is, ls dat de Nederlandsch consument ook het verlies moet betalen, dat op de export wordt ge leden. De steunmaatregelen zullen tot hun recht moeten komen, 's Is onwaar, wan neer men de opmerking maakt, dat de boerenstand de crisiswetten wil ontduiken. Er kan in dezen tijd, dank zij de organi saties, gezegd worden, dat er een mede werken is met de regeering; minder over tredingen worden gemaakt. Daar zullen nog groote veranderingen moeten plaats grijpen. Altijd is gedacht dat de landbouw op export is aangewezen, maar wij zullen onzen handel toch ook binnen de eigen grenzen moeten versterken. Wij groeien voort naar een corporatieve maatschappij, 't Is vooral de landbouw, die zich hiertoe 't best leent. De crisis- organisaties, waarbij elke landbouwer aan gesloten moet zijn, werken goed. Tenslotte drong spr. er met nadruk op aan de geestelijke waarden en vrijheden niet prijs te geven. WIJ zullen elkander verstaan en geen aparte economie heb ben voor het platteland en de stad, zooals door sommigen wordt betoogd. Op een lager stabilisatie-vlak zullen wij terecht moeten komen, willen wij o.a. onze werkloosheid kwijt raken. Met enhousias- me wees spr. op het beginsel van de Chr. Hist. Unie: Niet opkomen voor een be paalde groep, maar voor ons gansche volk. Wij mogen niet alles van de regeering ver wachten. maar zullen onder Gods zegen weer maken van den landbouwer, wat van hem te maken is. De heer H. W. Tilanus, lid der Tweede Kamer sprak over: „Waarom Chr. Hist, in dezen tijd?" Spr. vroeg aandacht voor den tijd, waarin wij leven. Het is een bewogen tijd; onze samenleving wordt geschud in haar fundamenten. Spr. herinnerd aan de oor logsjaren '14'18. Vanaf dien tijdheerscht er onrust ln de wereld, er is steeds een zoeken naar nieuwe wegen. Langs den evolutionairen weg ls er veel tot stand gekomen: Evenredige vertegenwoordiging, vrouwenkiesrecht, ouderdoms- en ziekte verzekering enz. Er is veel sociaal werk verricht, er is een geleidelijke opbouw in staat en Maatschappij. Op één punt zijn •we te ver gegaan, nJ. wat betreft de neu- traliteitsgedachte. waardoor het komt dat ook de revolutionair overal zijn woord mag uitspreken. We zien thans de reactie tegen de de mocratie. door de roep naar één sterken man. We vragen ons af of de staatkunde van heden wel deugt. Bij nader bezien blijkt echter, dat wij zoon systeem als thans ln Italië en Duitschland heerscht, niet kunnen overnemen. Het ligt niet in onzen aard! We moeten echter onder schelden de regeering aan de eene zijde en de volksvertegenwoordiging aan de andere zijde. Een algeheel jeugdleider, van alle groepen, ls voor onze begrippen onmoge lijk. Bij het zoeken naar nieuwe wegen ls het noodig dat we een beginsel hebben. Met de keus hiervan moeten we zeer voor zichtig zijn, want een beginsel is iets van groote beteekenis. Voor een beginsel heb ben onze vaderen goed en bloed gegeven; voor een beginsel heeft de Vader des Va derlands zijn leven gelaten. Spr. wekte op om de beginselen van de C.-H. te bestu- deeren. Er moet een beginsel zijn, dat diep ge fundeerd ls op de traditie en de historie. Het leidend beginsel is art. 1 van ons program De kern ls: God lief te hebben boven alles en Uw naaste als U zelve. Wij laten ons ln dezen felbewogen tijd niet uit ons evenwicht slaan, want we hebben een parel van groote waarde: Godswoord. Na een korte pauze werden den spre kers enkele vragen gesteld, die uitvoerig werden beantwoord, waarop sluiting volgde. Vergeefsche oproep. De bestuurder van de auto, waarvoor de automobilist, die Zondag ln de Goudsche Vaart te water reed. wilde uitwijken, ls door de politie per Radio opgeroepen, maar tot nu toe niet verschenen De man was ter plaatse blijven staan, tot de slachtoffers waren gered en is toen doorgereden. Nie mand had eraan gedacht het nummer te feioteeren. Op den Zwammerdamschen Straatweg reed een auto door teveel uithalen tegen een boom. De wagen werd zeer ernstig be schadigd; de inzittenden werden licht ge wond. De Gereformeerde Kerk hoopt in October officieel de Afscheiding te her denken. In een speciale samenkomst zal dan spreken dr. B. Wielenga van Amster dam. o BOSKOOP. Voor het examen coupeuse slaagden te 'sGravenhage de dames S. van Gemeren, alhier, E. Littooij Waddinxveen en S. I. van Exter te Hazerswoude. Deze dames werden opgeleid aan de Modevakschool van mej. S. Langeveld alhier. Door de Directie der Ned. Spoorwegen ls met ingang van 7 October a.s. tot stationschef aan het station alhier van de nieuwe spoorlijn GoudaAlphen aan den Rijn benoemd de heer Jiang, thans halte chef te Hasselt. HAZERSWOUDE. Van een ladder gevallen. De arbeider M. C. v. Z.. werkzaam bij den landbouwer W. v. D. alhier heeft het ongeluk gehad bij het afdekken van een strooschelf van een ladder te vallen, door dat het touw brak. De man kwam op zijn rug terecht en bezeerde zich zoodanig, dat geneeskundige hulp door dr. Zoete moest worden verleend. Daarna werd hij per auto naar zijn woning vervoerd. Voorloo- pig zal de man zijn arbeid niet kunnen verrichten. NIEUWVEEN. Naar wij kortgeleden meedeelden, zou heden te Den Haag de zaak behandeld worden tegen dr. P. H. te Langeraar. Dit blijkt op een vergissing te berusten, de datum van de openbare behandeling dezer zaak is nog niet bekend. WADDINXVEEN. Door B. en W. ls benoemd tot ambte naar belast met de beteekening van stuk ken, betreffende vervolging ter Invordering van plaatselijke belastingen en ten uit voerlegging van dwangbevelen (plaatsse- lijk deurwaarder) de heer J. J. van der Loo, Noordkade 195 alhier. In deze gemeente ls de volle zoete melk verhoogd en gebracht van 8 op 9 cent de liter. Tot tijdelijk onderwijzer aan de Chr. Nat. School te Zwammerdam is benoemd de heer P. van Sprang, alhier. In verband met reparatie in het verlaat van de Gouwe naar den Voor- ofschenpolder zal de passage door de sluis van 11 tot en met 15 dezer geheel zijn gestremd. AALSMEER. Ernstige vechtpartij. Des nachts heeft aan den Zwarteweg al hier een ernstige vechtpartij plaats gehad. De 23-jarige V. en de 29-jarige K., beiden uit den Hornmeerpolder, geraakten met elkaar slaags, met het gevolg, dat V. met een mes een steek in de zijde werd toege bracht. Het slachtoffer bleek er zeer ern stig aan toe te zijn. Hij werd naar de ouderlijke woning gebracht, waar dr. W. de eerste hulp verleende. Per ziekenauto is V. vervolgens naar de Maria-stichting te Haarlem vervoerd. K. werd door de ge meentepolitie in arrest gesteld. Omtrent de reden van den twist is niets met zeker heid te zeggen. In het water gereden. Terwijl de eigenaar van een auto zijn voertuig op het erf van den manufacturier J. v. Andel, aan den Aalsmeerderdijk, had geparkeerd, zag een kleine Jongen kans de remmen over te halen. Het gevolg was, dat de auto achteruit van de schuine kluft de Ringvaart inreed. Met een kraanwagen van garage Met is de auto weer op den wal ge bracht. Aan den grond. Gisteren voer een diep geladen schip ln de nabijheid van het dorp ln de Ringvaart aan den grond. Ondanks alle pogingen ge lukte het aanvankelijk niet het schip in dieper water te brengen. Een motorschuit bracht redding en slaagde er ln het ge strande vaartuig weer vlot te sleepen. In de plaats van mej. Duishof, die wegens huwelijk haar functie neerlegde, ls aan de naai- en knipschool alhier tot on derwijzeres benoemd mej. Gret, van Am sterdam. HAARLEMMERMEER. GEMEENTERAAD. Nadere vaststelling politieverordening Vaststelling verkeerverboden Voorstel- De Zeeuw in zake crcdietverleening aan Bloembollenkweekers. De Raad van deze gemeente kwam in openbare vergadering bijeen. Voorzitter burgemeester mr. A, Slob. Aanwezig alle leden. Met betrekking tot de in de vorige ver gadering vastgestelde algemeene politie verordening voor deze gemeente, deelde de voorzitter mede, dat in overleg met B. en W. nog enkele redactioneele wijzigingen en aanvullingen zullen worden aangebracht. O.a. wordt de laadhoogte voor stroowagens nader bepaald op 4 M., terwijl bepalingen ten aanzien van een parkeer- en station- neerverbod uit de verordening komt te vervallen, wijl dit eventueel bij een apart raadsbesluit zal worden geregeld. De gewij zigde verordening werd hierna opnieuw vastgesteld. Tot leden van het burgerlijk armbestuur dezer gemeente werden herbenoemd de heeren W. Comelisse en C. Verhoog. Naar aanleiding van het voorstel tot be noeming van een bestuur van de burge- meester-Slob-stlchting waarover den leden een prae-advies werd toegezonden en waarin werd voorgesteld dit bestuur te doen bestaan uit 7 mannen en 2 vrouwen merkte de heer Blempnd op, dat hij bij inzage van de ter zake voorgelegde voor dracht tot de veronderstelling kwam, dat een evenredige verdeeling over de gemeente daarin niet geheel tot haar recht is geko men. Nadat de heer Troost nog had te kennen gegeven, dat hem van deze stichting nog maar heel weinig bekend was geworden en de leden in het bezit waren gesteld van een exemplaar der statuten, werd dit punt aangehouden. Een voorstel tot het aanvragen van rijks voorschotten krachtens de landarbeiders- wet, ten behoeve van J. Korthals en W. van Neuren, beiden aan den Hoofdweg, werd aangenomen tot het Instellen van een nader onderzoek. Vastgesteld werd een algemeen parkeer verbod voor een gedeelte van den Schip- holweg (Spaarnwouderweg) en voor een gedeelte van den Nieuwemeerdijk en Schip holdijk, alsmede een beperkt parkeerverbod (gedurende Beurstijd) voor een gedeelte van den Stationsweg vanaf het Postkan toor tot den Kruisweg eo voor een gedeelte van den Kruisweg vanaf de brug over de Hoofdvaart tot aan den Stationsweg. Bij de rondvraag sprak de heer de Zeeuw zijn teleurstelling uit over hetgeen besloten is inzake de credietverleening aan bollenkweekers en deed het volgende voor stel: „de Raad, gehoord zijn besluit van de vorige vergadering; spreekt zijn teleurstel ling uit over het niet-verleenen van cre- dieten aan de bloembollenkweekers en stelt voor alsnog crediet te verleenen aan cre- dietwaardige kweekers. Verschillende leden ondersteunden dit voorstel. Wethouder Ouwerkerk deelde mede, dat hij met den meesten spoed het onderzoek heeft behan deld en sprak het vermoeden uit dat de heeren de voorwaarden waaronder crediet verleening zou plaats hebben, niet geheel juist in het oog gehouden zullen hebben, hetgeen toch zeer wenschelijk was, omdat een eventueel crediet veilig moest staan voor de gemeente. De voorzitter deelde mede, dat B. en W. de zaak nog eens onder de oogen zullen zien, waarna de heer v. Wijk nog even op deze terug kwam en zei, dat hij wel iets gevoelde voor de redeneering van den heer de Zeeuw, maar dat zijn motie dan anders dient te worden gesteld b.v.: „De Raad be treurt het dat door verschillende omstan digheden het toegezegde crediet aan de kleine kweekers nog niet uitgekeerd is en wil nog trachten, onder de daartoe te stellen voorwaarden, het crediet alsnog te verleenen. Na bespreking werd de discussie over deze kwestie gesloten. Auto in brand. Gisteravond omstreeks 9 uur klonken van de gemeente werf te Hoofddorp de alarmsignalen, ten teeken van brand. Deze bleek weder te zijn uitgebroken op de terreinen van de firma van Driel en van Dorsten aan den Manegelaan nabii het station, waar een vrachtauto die op een pad tusschen twee magazijnen in stond niet meer kon worden weggereden in brand was geraakt. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat voor uitbreiding gevreesd werd. Doch de brandweer die binnen 10 minuten tijds aanwezig was slaagde er spoedig met een slang op de waterleiding ln. den brand tot de nage noeg geheel verbrandde auto te beperken, In minder dan geen tijd waren er eenlge honderden nieuwsgierigen op de been. Oorzaak onbekend. Verzekering dekt de schade. Aangehouden. Een uit Haarlemmermeer afkomstig man, zekere v. E., die reeds eenige von nissen achter den rug had en nog een paar jaar gevangenisstraf moest ondergaan, had zich weder naar zijn geboorteplaats bege ven, in de meening blijkbaar dat hij in deze gemeente nu wel eenigen tijd veilig zou kunnen rondloopen. Hierin bleek hij zich evenwel vergist te hebben, want hij werd door de politie aangehouden en ter beschikking van de Justitie gesteld. De verblindende autolichten! Op den Sloterweg in Haarlemmermeer kon Donderdagavond een wielrijder, de reiziger K. door de verblindende lichten van een uit de richting Amsterdam ko mende auto, de omgeving niet goed meer onderscheiden, waardoor de man zoodanig van richting veranderde, dat hij met het motorrijtuig in botsing kwam, een eind werd meegesleurd en daarna met fiets en al onderstboven sloeg. De chauffeur stopte direct, hielp K., die niet meer overeind kon komen, met de hulp van een vo<yblJ- ganger in zijn auto en bracht hem naar een ziekenhuis, waar een armfractuur en beenkneuzing geconstateerd werd. Drie inbraken te Vijfhuizen. Gisteren zijn te Vijfhulzen ln Haarlem mermeer op klaarlichten dag, terwijl de bewoners afwezig waren, drie Inbraken met diefstal gepleegd. Na eerst bij P. P. R. en C. H. door het forceeren van een deur en het vernielen van een ruit zich toe gang tot hunne woningen te hebben ver schaft, ls de dief met zijn bult. bestaande uit geld en gouden en zilveren voorwerpen naar Haarlem en Heemstede gereden en toen weer de Meer binnengekomen om bij W. P. ln te breken en zijn slag te slaan. Deze laatste inbraak heeft hem echter leelijke parten gespeeld. De oude heer D. wist hem te pakken en zag kans hem aan de politie over te leveren. De Jongeman, de 17-jarige W. S. uit Amsterdam, werd naar Hoofddorp overgebracht en in arrest gesteld. Morgen zullen de leden van de mu- ziekvereen. „Opwaarts" een concert geven op het Marktplein te Hoofddorp en op Zaterdag 15 Sept. d.a.v. zal dit worden ge volgd door een tweede concert op dezelfde plaats te geven door de leden van het Fanfarekorps „Excelsior" aldaar. Het zoontje van den heer H„ dat op den Ringdijk nabij Sloten alhier, door een auto werd overreden en met een zware hersenschudding naar een zieken huis werd overgebracht, is aan de gevol gen overleden. HILLEGOM Het dioloma A van de gemeentelijke zweminrichting alhier is toegekend aan J. G. F. Swemle Sr.. J. G. F. Swemle Jr., W. F. Vlotman, C. C. Zwetsloot en A. F. Wielinga. Het diploma B aan W. Janssen, J. H. Möhlmann, F. W. Möhlmann en C. A. Schorpff. De bloembollenbeurs was Donderdag door 158 personen bezocht. Het ls thans het hartje van het seizoen en daarom was de handel dan ook heel goed. De bestuurder van een vrachtauto, die op Weerestein reed, wilde draalen. Hij gaf signalen, stak den rechter richting wijzer uit en sloeg toen plotseling naar iinks af. De achterop rijdende motorrijder was niet op zoo'n zwenking bedacht, kon niet meer tijdig stoppen en botste tegen den vrachtwagen op, met het gevolg dat het motorrijwiel beschadigd werd. De berijder kwam er goed af omdat hij kans zag van de machine te springen. De politie maakte proces-verbaal op tegen den autobestuurder. o LISSE. DE INTREDE VAN Ds. H. LICHTENBERG. Wederom groote belangstelling. Na Woensdagavond gelijk uitvoerig gemeld tot den Dienst des Woords te zijn Ingeleid door ds. G. H. Kersten, deed ds. H. Lichtenberg gisteravond zijn In trede bij de Geref, Gemeente alhier. Wederom was de belangstelling zóó groot, dat het kerkgebouw de schare niet be vatten kon en velen teleurgesteld moesten worden. Aan het begin dezer godsdienstoefening werd gezongen Ps. 68 10 en 17. Als ge deelte der H. Schrift werd gelezen 2 Cor. 4. Tot tekst voor deze ure had de nieuwe leeraar gekozen 2 Cor. 4 5, waar Gods Woord luidt: „Want wij prediken niet onszelven, maar Christus Jezus den Heere; en onszelve, dat wij Uwe dienaren zijn om Jezus wil." Alvorens tot de prediking over te gaan, zeide ds. Lichtenberg, dat de opvolging van de roepstem om naar Lisse te komen, hem zwaren strijd gekost heeft. Voor zich zelf had hij gaarne een ander plekje uit gezocht, maar de Heere was hem tegen gekomen en had hem een stem gegeven, dat deze weg bewandeld moest worden. De hope nu is alleen op Hem gevestigd. Mijn wensch en bede is: „draag mij ln liefde in mijn zwakheden". Tot behandeling van den tekst komende sprak ds. Lichtenberg over „Het werk van den Dienaar des Evangelies". Spr. be paalde het gehoor bij de volgende punten; ten lo. de zelfverloochening in de predi king; 2o. de grondslag van de prediking; 3o. de roeping tot de prediking. HEDEN. V. C. F.-Huis: Tentoonstelling van te keningen. 7Vi10 uur nam. Zaterdag. V. C. F.-Huis: Tentoonstelling van tec- kenlngen. 2'/i5 en Th9"/o uur nam. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees kunde: Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halfdrle tot halfvler. Inenting tegen dlphterle 45 uur nam. Woensdags: Inst, v Praeventleve Ge neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten. 7 uur nam Vrijdags: Inst v Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg. 8 uui nam. „Mein Herz ruft nacht dlr". Woensdag en Zaterdag nam 2 uur. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater. Breestraat 8 uur nam. „Miss Fane's Baby ls ontvoerd". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat no 52. 8 uur nam. Zondag van 2 uur af door- loopende voorstelling: Levenslang Siberié. Casino-theater, Hoogewoerd 49. 8 u n m „42ste Straat". Zondagnam. 4 uur en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 3 tot en met Zondag 9 Sept. a.s. waargenomen door apotheek: M. Boekwijt, Vischmarkt 3 Telef. 552. De apostel Paulus teekent ons in zijn zendbrief in welke omstandigheden Co- rlnthe verkeerde. 'tWas een stad van weelde, zonde en afgodendienst. Toch was ln deze stad nog een overblijfsel naar de verkiezing der genade. Paulus heeft ln Corlnthe getuigd, dat 't Evangelie niet op de rechte wijze werd gebracht en ln zijn prediking er op gewezen, dat de mensch alleen om eigen schuld verloren gaat. In zijn prediking bedoelde Paulus alléén de eere Gods. Hij was de arme tentenmaker, die niets had van zlchzelve. Zoo ls ook de weg van eiken dienaar, die van God geroepen wordt. De grondslag der prediking is, dat Jezus Christus de eenlge naam onder den hemel is tot behoudenis der zondaren. Rechte be diening des Woords is het alleen als Chris tus het middelpunt is. Wij prediken U Christus den gezondene des Vaders. Chris tus de Heere, Die Zijn kerk gekocht heelt met zijn dierbaar bloed. Wij wenschen niet te prediken uit eigen bevinding, niet uit eigen gestalte, geen be vindelijke prediking, maar ook nimmer voorwerpelijke prediking. Het zij verre van ons! Zulk 'n prediking ls niet uit Christus. Ten slotte stond de leeraar stil bij de roeping tot de prediking. Dienaar te zijn is voortreffelijk, maar het moet zijn een blijven dienen en geen heerschen. De dienaar mag zichzelve niets aanmatigen Hebt ook gij geen andere grondslag dan Jezus Christus en Dien gekruist? Mogen wij hiertoe verwaardigd worden! Nadat gezongen was psalm 133 1 wer den verschillende toespraken gehouden. Allereerst tot den bevestiger ds. G. H. Kersten, tevens Docent aan de Theol. School der Geref. Gem. waar ds. Luch- tenberg onderwijs ontving; vervolgens tot den Consulent ds. Honkoop van Den Haag zijn mede-ambtsbroeders ds. Lamain en ds. Heykoop, tot de Studenten der Theol. School, tot den Kerkeraad, het Hoofd en personeel der school ter plaatse: de Ge meente zelf met de Catechisanten en voorts tot alle Kerkeraden, die vertegen woordigd waren. (De Burgemeester had dé uitnoodlgtng aanvaard, doch was Inmid dels verhinderd). Namens den Kerkeraad werden harte lijke woorden van welkom gesproken tot den nieuwen leeraar door Ouderling H. Scholte en beval den nieuwen Herder en Leeraar zeer ln de liefde en het gebed der geheele gemeente aan. Ten slotte voerde nog het woord ds. Honkoop van Den Haag als Consulent en vriend. Deze verzocht tenslotte te zingen psalm 72 11 waarna de dienst beëindigd werd met het uitspreken van den zegen. 10. Na dit eigenaardige gesprek voert Gogos Thijsje naar een onderaardsch vertrek, waar al zijn toover-instrumenten staan; Thijs riet dat alles zeer verwonderd aan. „In die flesch daar, hoog, daar drijft op vocht een menschen-oog", zoo spreekt de geest, „die is van een Prins Boudhart eens geweest. Door 't missen van dat oog en door wat tooverspreuken bovendien, is deze man volstrekt niet meer te zien. Krijgt hij dat oog ooit weer terug, dan wordt hij zichtbaar weer, heel vlug. Vertel mij nu, als je dat kan, hoe ik kan worden een gewone man." Thijs is inwendig heel erg blij; het slagen van rijn list ls nu nabij. 2-3

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6