ELTAX DE NIEUWE LE1DSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 6 September 1934 TELEGRAMMEN. BURG. STAND VAN LEIDEN. LEIDSCHE WINKELWEEK 1934. VAN 10 TOT EN MET 20 OCTOBER A.S. RECLAME- 6909 VRAAGT In den foyer van hotel „Den Burcht" kwam gisteravond een groot aantal mid denstanders bijeen ter bespreking van de plannen voor de Leidsche Winkelweek 1934. De vergadering stond onder leiding van den vlce-voorzitter, aangezien de voorzitter, de heer J. Beurze, door onge steldheid verhinderd was. De vioe-voorzitter heette allen hartelijk welkom en sprak zijn vreugde uit over de groote opkomst. Lag het aanvankelijk in de bedoeling de Winkelweek in de laatste week van November te organiseeren, al spoedig bleek, dat daartegen door een aantal win keliers bezwaren werden geopperd. Met het oog op den korten tijd van voorbe reiding, welke de Stedelijke Lichtfabrieken ter beschikking hadden, leek het evenmin wenschelijk de Winkelweek nog vóór 3 October te houden. Zoo viel de keuze op het tijdvak van 10 tot en met 20 October. De lichtfabrieken verklaarden zich we derom op loyale wijze tot medewerking bereid, terwijl een aanmerkelijk grooter aantal lndustrieelen dan het vorige Jaar ln principe contracteerde tot het voeren van een aantrekkelijke lichtreclame. Spr. gaf vervolgens een uiteenzetting van de plannen voor de Winkelweek en van de voorgenomen speciale St.-Nicolaas- campagne. Het bonnen-systeem van vorige jaren zal dit jaar geen doorgang vinden. In de eerste plaats ligt het in de bedoe ling een speciale Winkelweek-courant uit te geven in een oplaag van 30.000 genum merde exemplaren, waarvan dagelijks een twintigtal voor een prijs ln aanmerking komt. Bovendien zal iedere deelnemende winkelier maximaal drie geschenken be schikbaar stellen, waaraan een wedstrijd voor het publiek verbonden zal zijn. De totale waarde van het bij iederen winkelier ontvangen bonnen-bedrag geeft recht van keuze op een der door een wil- lekeurigen deelnemer beschikbaar ge stelde prijzen. Degene, die het hoogste bonnenbedrag kan overleggen, wint het geschenk zijner keuze. Men kan dus met een bonnenwaarde van f25 voor artikelen, gekocht bij een winkelier A, een bod doen op een der geschenken van winkelier B, C of D. Op deze wijze speelt het publiek een meer actieve rol dan bij het systeem van vorige jaren. In zekeren zin is het dus tevens een bescheidenheids-wedstrijd, want iemand, die met een bonnenwaarde van f. 25 een bod doet op een prijs van f. 25, is practisch van te voren kansloos. Voor de Sint-Nicolaas-campagne staat een attractieve folder-reclame op het pro gramma onder het motto: „Heel stad en land, klant bij den middenstand", welke gedurende de geheele November-maand zullen worden verstrekt. Daarnaast zullen aan het publiek hij aankoop propaganda-middenstandszegels worden verstrekt, waarvan de totale waarde der in die maand verzamelde zegels recht geeft op een geschenk als blijk van waardeering voor de verleende mede werking. De waarde van dat geschenk lp vanzelfsprekend afhankelijk van de totale zegel-waarde. De vergadering verklaarde zich in groote meerderheid vóór het plan van het be stuur. Met nagenoeg algemeene stemmen werd besloten de Sint-Nicolaas-campagne te doen ingaan op 15 November en te doen eindigen op 15 December. De voorzitter wekte tenslotte op tot royale en loyale medewerking en tot pro paganda in eigen kring en omgeving De heer W. Zwart bracht daarna den voorzitter en de Winkelweek-commissie dank voor haar initiatief en de enthou siaste wijze, waarop eerstgenoemde gister avond het algemeen middenstands-belang heeft verdedigd. Hierna werd de vergadering onder dank voor de opkomst gesloten. NUT EN VERMAAK. Viering van het 60-jarig bestaan. De bij iederen Leidenaar welbekende Muziek- en Tooneelver. „Nut en Vermaak" gaat binnenkort haar zestigjarig bestaan herdenken. Aanvankelijk lag het in de be doeling de feestviering op 29 Juni te doen ingaan, doch het plotseling verscheiden van den lsten secretaris, den heer H. W. Nelck deed het bestuur besluiten alle feestelijkheden uit te stellen. Er is bij deze gelegenheid een uitgebreid feestprogram ma verschenen, waarin de voorzitter de heer W. F. van der Steen een voorwoord schreef en waaruit wij verder vernemen, dat de festiviteiten worden ingezet op Zaterdag 15 dezer met een Oudejaars avondviering. Zondag da.v. houdt het be stuur receptie gevolgd door een thé-dan- sant. Het hoogtepunt vormt de nationale tooneelwedstrijd waaraan door vijf ver- eenigingen wordt deelgenomen. Op Zondag 11 November komt de Tooneelver. „De Brabanders" uit Eindhoven met het blijspel „De Gemaskerde Venus" van A. J. Zoetmulder, op Zondag 2 December „Haarlem's Tooneel" met „Dat wat je niet heb" van Besy Rtnucci-Beekman; op Zondag 16 December de Rederijkerskamer „Helmers" uit Amsterdam met ..Het lied van alle tijden" van D. H. Scheffer; op Zondag 13 Januari Auctor et Emergo" uit Den Haag met „De houten ham" van Jan van Ees en Henk Bakker en op Zondag 3 Februari de A'damsche Dilettanten Too neelver. met „Mijn en Dijn" van Jo van Ammers-Küller. terwijl op Zondag 17 Februari de jubileerende vereeniglng voor het voetlicht komt met „Gromple". too- neelspel door Horace Hodges en Thomas Wigney Persyval. Na afloop vindt de prijsuitreiking plaats. De jury voor den tooneelwedstrijd be staat uit de heeren B. W. Menkhorst, mr. H. R. Goudsmit en F. H. N. Bloemink. Bovendien zijn op Zondag 14 October, Zondag 9 December en Zaterdag 19 Januari balavonden georganiseerd, terwijl het vanouds bekende Carnavalsfeest op Zaterdag 2 Maart de reeks feestelijkheden zal besluiten. Men ziet: het bestuur heeft alles in het werk gesteld om goed voor den dag te komen. Moge het in een van-begin-tot- eind-welgeslaagd feestencomplex voldoe ning voor zijn arbeid vinden! TEL. 666 LEIDSCHE TUINIERS- EN BLOEMISTEN VER. „DOOR EENDRACHT VERBONDEN**. Uitslag van den jaarlykschen kweekwedstrijd. Heden had in den tuin van „Oud Hor- tuszicht" op den Witte Singel de jaarlijk- sohe keuring plaats van gekweekte plan ten, in het voorjaar uitgereikt aan de leden van bovengenoemde vereeniging. Van de deelnemers hadden 16 hun planten ingezonden. Het resultaat kan, den dro gen zomer in aanmerking genomen, be vredigend genoemd worden. Voor het eerst werden ook de planten ingezonden, uitgereikt aan de kinderen der Christelijke Scholen ln het Noordeinde, School Munnikenstraat en Hooge Morsch- weg, n.l. Schoool Noordeinde 51 inzendin gen, School Munnikenstraat 28 inzendin gen en School Hooge Morschweg 7 inzen dingen. Het was alle voorgaande jaren de ge woonte deze planten in de school zelve te beoordeelen. Er is door de kinderen veel werk van gemaakt hetgeen natuurlijk de liefhebberij voor planten ten goede komt. De jury bestond uit de heeren E. Th. Witte, J. Kriest Jr. en A. Galjaard. Door de heeren J. G. Ballego en J. Kriest waren mooie vazen met bloeiende dahlia's ingezonden. De tentoonstelling is hedenavond van 710 uur gratis te bezichtigen. De uitslagen zijn: Tuinkweekers vak lieden: le prijs M. Galjaard met 40 pun ten met wisselplaquette; 2e prijs J. Koome met 37 punten; 3e prijs Joh. v. d. Berg, met 35 punten. Tuinkweekers (met glas) particulieren: le pr. C. Smit met 44 punten met wissel- beker; le pr. N. Pardon met 44 punten. Tuinkweekers (zonder glas) particulie ren: le prijs Th Buys met 37 punten; 2e prijs H. Slegtenhorst met 34 punten. Troostprijs: J Schroder met 31 punten; A. Simons met 31 punten Vensterkweekers particulieren: le pr. P. v. d. Ham 36 punten; le pr. C. Plug met 36 punten: 2e pr. H. A. v. d. Reyden 32 punten; 3e pr. mej. C. Smit 30 punten; 3e pr mej Pardon 30 punten. Aan de Scholen werden toegekend: School Noordeinde: 14 prijzen; School Munnikenstraat 7 prijzen en School Hooge Morschweg 3 prijzen. o AANBESTEDING. Gistermiddag is door den len luit. kwartiermeester in het bureau der Doe- ienkazerne aanbesteed: de levering van hooi, stroo en turfstrooisel voor de paar den van het 6e Reg. Veld. Art. gedurende het tijdvak 1 Nov. 1934 t.m. 31 Jan. 1935. Ingeschreven was als volgt: fa. Huys- man en Lankhuysen, Raamdonksveer: hooi 43.9, stroo 22.9; T. Arkema. Rotter dam: turfstrooisel 14.2: Mij. v. d. Griendt's Landexploitatie, Griendtsveen, turfstrooi sel 12.9; Verkoopbureau van Turfstrooisel Rotterdam: turfstrooisel 13; M. Romein, Voorschoten: hooi 38.8, stroo 20; J. A. Vreeburg. Leiden: stroo 18.9fa. Gebrs. Blonk, Leiden: stroo 20.9; A. P.Taselaar, Rotterdam: hooi 38.9 cent, alles per 10 Kg. De levering is voorloopig gegund aan de laagste inschrijvers. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: Verkoops-Organisatie voor Natuur- en Kunststeen (V.O.N.KJ, Hooge Morschweg 148, Leiden. Eigenaresse: N.V. Wernink's Beton Maatschappij, te Lelden. Wijziging: „VeFiVo" (filiaal) Leiden.hoofdzetel le v. d. Kunstr. 271, 's-Gravenhage. Handel in koloniale waren. Vestiging filiaal: Burg. de Kempenaerstraat 37, Oegstgeest, dd. 13 Juli 1934. Bij beschikking van den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen is benoemd tot Berichtgever van het Rijks museum voor Oudheden alhier:- L. D. Keus, gepensionneerd kapitein der Inf. te Venlo. Bij de politie is een onbeheerd gevon den rijwiel te bevragen. Gisteravond is de 40-jarige wielrijd- ster, mej. K. T. uit Voorschoten op de Breestraat aangereden dooreen auto, be stuurd door M. de B. uit Den Haag, wiens aandacht, volgens zijn zeggen, werd afge leid door een wesp. welke hem aanviel. Mej. T. bekwam een lichte hersenschud ding en werd naar het Academisch Zie kenhuis overgebracht. De politie maakte tegen den auto-bestuurder proces-ver baal op. WEER EEN PLEBISCIET IN ZWITSERLAND. BERN, 6 Sept. (Reuter) Op den kan selarij werden 70.000 handteekeningen in gediend voor een algemeene herziening van de federale grondwet. Dit zijn 20.000 handteekeningen meer, dan voor een der gelijke opzet noodig zijn. DE BRAND TE CAMPANA. BUENOS AIRES, 6 Sept. (V.D.) De Compania Nacional de Petrob nndard Oil) raamt de te Campana door de ca tastrophe aldaar aangerichte schade, wel ke niet door verzekering gedekt wordt, op 10 tot 12 mlllioen papieren pesos. ROND HET SAARGEBIED. SAARBRUBCKEN. 8 Sept. (D.NB.). Pirro, de leider van het Duitsche Front in het Saargebied, heeft een nieuw bezwaar schrift tot den Volkenbond gericht, waarin hij in de eerste plaats betoogt dat de eisch van Knox inzake de politie ongemotiveerd is. Het verbod van den VrijwilUgen Arbeids dienst in het Saargebied is volgens hem geschied op grond van niet-steekhoudend materiaal, waarvan de authenclteit niet vaststaat. Het Duitsche Front verwijt Knox zijn partijdige berichtgeving niet alleen aan den Volkenbond, maar ook aan de pers. Het dringt voorts aan op handhaving der bepalingen van het Verdrag van Versailles inzake de volksstemming. Instelling van een internationale gendarmerie is ln strijd met het Saarstatuut, zoo wordt betoogd. Toetreding van leden van het Duitsche Front tot de Saarlandsche gendarmerie is feitelijk buitengesloten. Den laatsten tijd zijn geen onlusten voorgekomen, laat staan een Putch. Door de opneming der Saarlanders in den Vrijwilligen arbeidsdienst is de werk loosheid hi 't Saargebied met een derde verminderd. De Saarcommissie zelf had daarvoor niets gedaan. LONDEN, 6 Sept. (Reuter)De „Daily Herald" schrijft ten aanzien van de Fransche nota inzake de 8aar-kwestle, dat een ernstig conflict kan ontstaan tus schen Frankryk en Duitschland, aangezien Frankrijk duidelijk te kennen geeft, dat het Duitschland niet zal toestaan bezit te nemen van het Saargebied voor de laatste cent voor de mijnen betaald is. De Nationaal-Socialisten kunnen en wil len niet betalen, zoodat een putsch poging mogelijk is; dit zou evenwel onher roepelijk een Fransche interventie tenge volge hebben. DE STAKINGEN IN AMERIKA. PITTSBURGH, 6 September (V.D.) De staking in 7 fabrieken van de Aluminium Company of America, welke 11 Augustus jJ. is begonnen is thans geëindigd, daar de partijen tot overeenstemming zijn ge komen. NEW-YORK, 6 Sept. (V.D.) De door pre sident Roosevelt ingestelde commissie ter bemiddeling in het textlelconflict, bestaat uit den gouverneur John Winantof uit New Hampshire, Marion Smith uit Atlanta in Georgia en Raymond Ingersoll uit Brooklyn te New-York. In de omschrijving van de taak der commissie wordt gezegd, dat deze een onderzoek moet Instellen naar het algemeen karakter en den om vang van de klachten der arbeiders in de textiel- en aanverwante industrieën, ver der een onderzoek moet instellen naar de problemen, waarvoor de werkgevers ln ge noemde Industrieën zich geplaatst zien en vervolgens moet trachten deze beide met elkander in overeenstemming te brengen. De commissie kan optreden als 'n lichaam voor vrijwillige arbitrage, dan wel een persoon of instantie voor deze vrijwillige arbitrage uitkiezen. Vla den minister van arbeid moet de commissie niet later dan 1 October a.s. rapport uitbrengen over haar werkzaamheden. Wat het verloop van de staking zelf be treft, deze krijgt gelijk dit bij Amerikaan- sche stakingen veelvuldig het geval is, langzamerhand een feller en verbitterder karakter. Reeds thans zijn behalve de bij verschillende botsingen gewonde personen ook reeds twee personen gedood tijdens on lusten in Georgia. Terwijl in den allereer- sten aanvang der staking de stakers nog een afwachtende houding aannamen met betrekking tot het al- of niet-deelnemen der nog niet tot staking overgegane arbei ders. begint hun houding thans bijzonder agressief te worden, waarbij zij er niet tegen opzien geweld te gebruiken en zoo noodig bloed te vergieten. In verband daarmede heeft de gouverneur van Noord- Carolina zich gedwongen gezien de arbei ders-leiders te waarschuwen tegen al te drastische actie, terwijl het hoofdkwartier der stakers te Pawtucket van zijn kant een beroep heeft gedaan op bescherming der politie tegen dreigementen der com munisten, die voornemens zouden zijn de stakers zelve aan te vallen. Hoe verbit terd reeds thans de stemming is blijkt o.a. wel uit den overval, die een opgewonden menigte heeft gedaan op een aantal fa- brieksambtenaren te Macon, wier auto zij omver wierpen, waarop een der ambtena ren een revolverschot loste, hetgeen tot relletjes aanleiding gaf, die door de politie met kracht werden onderdrukt. In Noord- Carolina wordt de nationale garde in ge reedheid gehouden, terwijl de groepen van den staat Zuid-Carolina reeds in het veld gebracht zijn. STIJGENDE WERKLOOSHEID IN FRANKRIJK. PARIJS, 6 Sept. (V.-D.) In een schrij ven aan Doumergue vermeldt de Minister van Arbeid dat de werkloosheid in Frank rijk thans eiger is dan op eenig tijdstip sedert den oorlog. In de derde week van Augustus is ondersteuning gegeven aan 365.723 personen tegen 206.723 in 1933. 'IET EINDE VAN EEN PAAF PRETTIGE DAGEN. NEW YORK. 6 Sept. (V.D.). Dezer dagen stonden Bennie Renkevich en Joe Solski gemoedelijk een praatje te maken op het trottoir, toen iemand met zijn auto naast hen stopte en de verleidelijke vraag tot hen richtte: „Wat zouden jullie den ken van een biertje, jongens?" Het voor stel viel ln goede aarde en gezamenlijk ging het drietal op pad. Telkens opnieuw werd aangelegd voor een biertje en de con sumptie werd steeds weer betaald met een krakend nieuw biljet van 10 dollar, waar van de beide gasten van den onbekenden weldoener dan telkens één dollar cadeau kregen. Dit aangename leven werd met stijgend enthousiasme door de beide jonge lieden en hun leidsman vele dagen voort gezet, tot op een gegeven oogenblik een caféhouder tot de ontdekking kwam, dat het biljetje van tien dollar, dat de vroo- Hjke heeren hem in ruil voor het geleverde bier wilden betalen, valscb was l> gast heer, die zich nog steeds niet 1 H had gemaakt, verdween ijlings en de beide jongens werden door de politie ingerekend wegens het verleenen van hulp bij het in omloop brengen van valsche bankbiljetten. HITLER'S PLAATSVERVANGER. LONDEN, 6 Sept. (Reuter) De corres pondent van de „Daily Telegraph" te Ber lijn schrijft aan zijn blad. dat hij uit goede bron heeft vernomen, dat Rudolf Hess be noemd zal worden tot plaatsvervangend kanselier-president met de functies van vice-kanseller en vice-president. Boven dien zal hij plaatsvervangend leider van de partij blijven. Verder is het mogelijk, dat de post van vice-plaatsvervangend leider zal worden geschapen, welke aan Goering zal worden aangeboden. Men twijfelt evenwel, of deze dit aanbod zal accepteeren. o DUITSCHE HANDELS ONDERHANDELINGEN MET BELG IE. BERLIJN, 6 Sept. By de sinds geruimen tijd tusschen vertegenwoordigers van de Duitsche en Belgische regeering gevoerde economische onderhandelingen is thans een overeenstemming bereikt. Heden zyn ln het departement van bul' tenlandsche zaken een zesde aanvullende overeenkomst betreffende het Duitsch Belgische handelsaccoord van 4 April 1925 en een overeenkomst betreffende de be talingen in het goederenverkeer (clearing) onderteekend. De aanvullende overeenkomst bevat een reeks regelingen betreffende douane- en contingenteering in verband met het Duitsche douane-tarief. Artikel 6 van het accoord van 1925 dat betrekking heeft op de invoer-verboden wordt gewyzlgd en de opzeggingstermyn van dit accoord wordt verlaagd van 6 tot 2 maanden Verder wor den voorzieningen getroffen voor het in stellen van regeeringscommlssies, die in het onmiddellyke zakeiyke verkeer de problemen die in verband staan met de uitvoering van de bestaande economische overeenkomsten, behandelen zullen. De overeenkomst zal vanaf 20 September voorloopig van toepassing worden. De claerlngsovereenkomst, die 10 Sep tember van kracht wordt, regelt de beta ling van het goederenverkeer tusschen Duitschland en de Belglsch-Luxemburg- sche economische unie via clearingsreke- nlngen, die de Ryksbank en de Belgische Nationale Bank zullen openen. De over eenkomst gaat uit van de veronderstelling, dat Duitschland uit de activiteit van zyn handelsbalans een deviezenoverschot be houdt. Dit overschot staat voortdurend ter vrye beschikking van de Ryksbank nadat een deel daarvan voor doeleinden van transfer van renten der Ryksleenln- gen (Dawes en Youngleening) en van de particuliere leeningen benevens voor ge- deeltelyke transfer met betrekking tot de Marken-overeenkomst afgetrokken is. Verder zien de crediteuren van de par ticuliere leeningen voor zoover deze op grond van de overeenkomst in aanmerking komen af van een belangryk gedeelte hun ner rente-aanspraken. De overeenkomst heeft betrekking eveneens op Belgisch Congo en de Belgisch Mandaatsgebieden. Het deviezenoverschot ten gunste van Duitschland is in het betalingsverkeer met deze gebieden eveneens veilig gesteld. Tenslotte is nog een voorloopige rege ling tot stand gekomen, betreffende den invoer van Duitsche steenkool in België tot eind 1937. HET BEWAPENINGSONDERZOEK IN AMERIKA. WASHINGTON. 6 September (Reuter) - De enquete-commissie uit den Senaat, die een onderzoek instelt inzake het bewape ningsvraagstuk behandelde de kwestie van den verkoop van duikbooten aan Zuid- Amerikaansche staten. De leden der directie van de Electric Boat Cy. erkenden dat zy commissiegelden had den betaald voor 't verkrygen van orders uit Zutd-Amerika, maar zy gaven als hun meentng te kennen dat een dergelijk stel sel geen corruptie beteekende. Om in die landen zaken te doen moest men het ra derwerk smeren, betoogden zy. De senator Clark opperde het denkbeeld, dat het niet-onthulde doel der zending van maritieme missies naar Zuid-Amerika bestond in het begunstigen van den ver koop van Amerikaa/nsche oorlogsschepen en wapens. Oarse, de president der Electric Boat Cy. verklaarde dat zyn firma munitie had verkocht aan Peru. toen dit land met Columbia in conflict was betreffende Le- ticia De munitie, zoo zeide hij. werd ge leverd door Vickers Ltd.. en na een vruchtelooze poging om ze vla Para (Bra zilië) te zenden, ontscheept in een haven plaats op de Antillen. Bij de voortzetting yan de verhooren werd nog bekend dat de bewapenings- industrieel Sir Basil Zaharoff van de Electric Boat Cy., welker aandeelhouder hy was, in totaal 2 000.000 dollar had ont vangen voor patenten. o CLEARING. PARIJS, 6 Sept. (V.D.) Naar de „Jour- née Industrielle" meldt, zal de Fransche Minister van Handel te Genève voorstel len doen. welke neerkomen op een alge meene uitbreiding van de clearing-over- eenkomsten, zooals deze reeds tusschen Duitschland en een aantal landen be staan. Door de uitbreiding van dit clearing- systeem hoopt de Minister de valuta- en transfermoeilykheden en de daaruit voort spruitende verlamming van den handel met succes te bestryden. NOOD IN CHINA. SJANGHAI, 6 Sept. (Reuter). Uit de provincies Tsjekiang en Hoepeh, die lang durig door droogte zijn geteisterd, wordt gbmeld, dat vele bewoners van ellende en honger een eind aan hun leven maken. Ook hebben op verschillende plaatsen onlusten plaats gehad, de boeren, die ge- looven, dat alleen godsdienstige plechtig heden hen en hun oogst voor vernietiging kunnen redden, weerstreven de bevelen van de regeering te Nanking. In vele districten zyn de bieren opge trokken naar de steden, waar zy de rijst- winkels plunderden. DRIEDAAGSCHE WERKDWANG IN CHINA. NANKING, 6 Sept. (Reuter). Generaal Tsjang kai Sjek heeft een decreet uitge vaardigd. krachtens welke alle lichame- lfik geschikte mannen in China drie da gen in het, jaar voor den staat moeten werken: nog dit jaar zal dit ln werking treden. Het werk zal bestaan in het aan leggen van wegen of Irrigatiesystemen, om overstrooming en droogte te voorkomen. GEBOREN. Pleter Hubertus Josef, zn van C. J. v Es en E. H. Schlagwein Johanna Wilhel. mlna, dr. van G. de Wolf en J. stol Franciscus, zn. van D. J. v. Ginkel en A. M de Vos Elisabeth, dr. van M. J. Moer- kens en E. v. d. Heijden Teunis IJze- brand, zn. van G. Mol en A. Neels Cor nells, zn van J. Vermeer en N. Ooms - Cornells Jacobus Marlnus, zn. van p. j, Vi d. Voort en M. J. v. d. Geer Adriana, dr' van D. Scheer en Chr. v. Spengen Mar- tinus Jacobus, zn. van M. J. Arbouw en A. v. Egmond Christina, dr. van c. v. Heuzen en E. Pret. o ONDERTROUWD J. v. d. 22 J Nat, jm. 27 j. en C. Masurel, jd, GEHUWD. Gehuwd: J. v. Eysden, jm. en J. H. Rede- geld, jd. B. J. Favier, jm. en G. G, v. d. Mark, jd. W. Massaar, jm. en J. Hen- drlks, jd. D. Muyzert, Jm. en C. M. Rulj- tenbeek, jd. N. Nleboer, jm. en L. Fallaux jd J. P. Pont. jm. en H. C. Bemelman, jd. J. J. Stouten, jm. en J. H. M. Kaa- paan, jd. F. J. Barens, wedn. en A. G, Hasselbach, jd. o GEVESTIGD. J. A. A. v. d. Berg, planter, Marlënpoel- straat 9 K. v. Biemen, dienstbode, Zijl. singel 84a W. C. Bothenlus Lohman, Steenstr. 46 M. F. Cayaux, kapitein Int, Steenstr. 55a A. J. Cornelisse, Decima- straat 1 M. M, Piket-v. Eyk, werkster, Langegr. 91 J. K. v. d. Geest, werkster Waardkerksteeg 2 R. Haas, huishoud ster, Haarlemmerstr. 82 M. E. v, Hemert dienstbode, Pr. Wilhelminastr. 42 H. v. Heuzen, dienstbode. Ringkade 8a J, Z. v. d Hoeven, Vondelweg 42 L. Hofman logementhouder, Jan Vossensteeg 59 M. Hoorn, monteur, Zylsingel 50 A. Kamm Meidoornstr. 16 M. G. Kamp, dienstbode Alexanderstr. 68 R. Kayser, letterkun dige, Plants "n 7 A. Kloek, dienstbode Bilderdykstr. 7 J. A. Lente, arts, H. Ryndyk 30 H. C. M. Merkx, Steenstraat 24 H. J. S. Meyers, winkelbed. Haar lemmerstr. 96—100 G. W. Noort, dienst bode, Hoogewoerd 125 J. v. Oosten, koopman ln manufacturen, Pr. Hendrik plein 9 A. Park, Hooigr. 47a J. v. Rhyn, huisschilder, Heerengr. 124 L. Schermer Voest, Zoeterw.weg 13 M. de Smitt, winkelier, Haarlemmerstr. 32 C. v. Waalwyk van Doorn, Rynsb.weg 185 - E. v. d. Wal, J. W. Frisostr. 21 E. Wild schut, dienstbode. Narmstr. 11 G, Wildschut, fabr.arb. Morschweg 125 A. Zwaan, dienstbode, Zoeterw. singel 24. VERTROKKEN: Wed. A. M. S. Grossmann-Boelsen, Malta J. Bokma, Sluis, Hoogstr. 61 A. Chr. J. Fokkema—Boot, Haarlemmermeer, Pr, Hendriklaan 22 D. W. Brandse, Utrecht, Bilderdijkstr. 13bis J. H. de Brouwer, Utrecht, M. A. de Ruyterstr. 17 J. L Burgers, Oegstgeest, De Kempenaerstr. 103 A. H. Bijl, Nieuwer Amstel, Bovenker- kerweg 69 P. Chlapek, dienstbode, Gev. Deynootweg 35a Th. H. Cowan, Den Haag, v. Heutzstr. 7a H. Danrujs, Sas- senhelm, Hoofdstr. 138 J. C. M. Dier gaarde, Voorschoten. Ryndyk 148c Chr. B. Droste, N. O.-Indië W. van Egmond, Den Haag, aan boord „Riwi" L. v. Ger- revink, Oegstgeest, Wilhelminapark 2® J. H. de Graaf, Hillegersberg. Breitrcr- singel 41 E. Haas. Den Haag, Raamweg 26 Mas Harmini, Utrecht. Voorstr. 96bis -W. E. Heymans, Delft, Oude Delft 85 - E. MoerkensHockx, Sassenheim, Zuider straat 35 A. C. J. de Jong, Parijs B. de Kier, Den Haag, v. Diepenburchstr. 64 J. M. C. RykschroeffKooreman, Oegstgeest, Terweeweg 64 F. J. M. W. Koppenol, Rijswijk, Regentesselaan 42 A. C. Koreman, Den Haag, Bronovolaan 18 A. de Korte, Oegstgeest, De Kempe naerstr. 109 J. E. Kroon, Wassenaar, Ridderlaan 1 A. M. de Lange, Oegst geest, W. de Zwygerlaan 8 W. de Loos, Oegstgeest, Nasaulaan 12 A. G. Lucas- sen. Den Haag, Nunspeetlaan 248 E. W, Metz, Rotterdam, N. Binnenweg 158b G. P. de Kier—Mühlsteff, Den Haag, v. Diepenburchstr. 62 M. Neff, Den Haag, Wattstr. 3 L. J. A. Paanakker, Amster dam, v. d. Waalstr. 7 J. Plugge, Den Haag, Amersfoortschestr. 2 F. M. v. Poll, Den Haag, Frankenslag 18 Mas Pryo- hoetomo, Utrecht, Koningslaan 57 B. D. Punselie, Ambt Vollenhoven. St. Jans- kloosteer C. C. Rekelhof. Nieuwveen, No. 28 M J. A. Rietveld, Oegstgeest J. M. J, A. v. Rossum. Oegstgeest P- dé Ru. Leiderdorp. Acacialaan 7 R A. Rueb, Den Haag, 'tHoenstr. 13 N. Rutgers, Den Haag, v. Diemenstr. 15 C J. Rijn beek, Den Haag, motorboot „Stella Marls' H. S. R. Schuit, Den Haag, Parkstr. 91 C. J. Snoeck, Rotterdam, Bergweg 326 A. E. v. Soest, Oegstgeest, Maurit-slaan 1 H. Star, Oegstgeest, De Kempenaerstr. 109 Chr. Stoeken, Den Haag. Spui 166a C. M. E. J. v. Ulden, Rotterdam, Hene gouwerlaan 72 A. Chr. J. v. Valderen, Dongen, Kweekschool v. onderw. H. S. Verhoeven, Den Haag, Kemperstr. 62 C. J M. de Vroom, Rijnsburg, Vliet N. Z. 77 W. Vuurpyi, Den Haag, Valllantlaan 45" H. Welmers. Andljk A. v. Westrienen, Utrecht. Predlheerenkerkbof 9 D. A. A. Wevs, Den Haag. v. Blankenburgstr 15 J. E. A. von Wolzogen Kühr, Den Haag, Gevers Deynootw. 124 c. ZWITSERLAND's VERDEDIGING. BERN. 6 SeDtember. (Reuter) Na af loop der manoeuvres verklaarde Ninger, lid van den Bondsraad voor Leaerzaken, dat Zwitserse he national» verdediging ln materieel onzieht mogelijk en uit finan cieel oogpunt, dragelijk is Hiervan uitgaande aldus Minger.^ hJB wij bezig onze bewapening te modenu- seeren. de uitrusting te perfectionneeren, de opleiding onzer troeren te verbeteren. WM bestudeeren ook de middelen om onze natuurlijk.» verdediglnesliniën te ver sterken d-oor een svsteem van kleine v®r' sterkjngen maar wn doen dit op ®'-®n InH'et'of zooals ons goeddunkt. Wli kunnen de adviezen die men uit buitenland dienaangaande meent te moe ten geven, niet aanvaarden.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 2