RAADSELS. GOEDE OPLOSSINGEN. CORRESPONDENTIE. RAADSELS VOOR ALLEN OM UIT TE KIEZEN. DE GROOTEREN 4, DE KLEINEREN 3. I. Ingezonden door Nelly de Leeuw. Mijn geheel van 12 letters ziet men In het voorjaar, mijn eerste 6 letters ziet men alleen in den winter, 7, 9, 10 iemand die in een keuken werkt, 3, 4, 5. 6 is een heel lange tijd; de laatste 6 letters is iets dat loopt en tikt. n. Ingezonden door eenige kinderen. Welk ijs kan niet smélten? ILL Ingezonden door Sientje Timmermans Een dorp in Noord-Brabant van 3 woor den, 10 letters. 7, 2, 5, 1 zit aan iedere schoen of laars, 9, 2, 3, 10 is een ander woord voor gevaar, zorg. 8, 4, 9, 8, Is een meisjesnaam. 6 is de 16e letter van het abc. IV. Ingezonden door Nel "Wagemans. Ik ben een korte jongensnaam, keer Je mij om. dan ben ik een heel klein scha delijk diertje. V. Ingezonden door Lies Deumer. Welke hals heeft vleesch noch been? VI. Ingezonden door Marrnus Lagas. Zet op de plaats van het streepje tel kens een woord dat rijmt op het laatste woord der vorige regel. Als de zon schijnt door de ruiten Gaan wij eiken dag naar Maar al het regent, dat het giet, Dan gebeurt dat stellig Moeder zegt: „Je niet vervelen! Ga in huis maar prettig Als het wolkgordijn verdwijnt En de lieve zon weer Mogen jullie heusch naar buiten Dus nu staan wij voor de En bestellen fluks de zon, Hè als men die eens koopen vn. Ingezonden door Jaantje Braxhoven. Wal is de middelste letter van het ABC? VIII Ingezonden door Nico Scheps. Welk spreekwoord staat hier? H..s.i.e s.o.d .s z.ld.n g..d. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Annie Keijzer, W.m Keijzer, Piet, Pauia en Edward ten Hooven (brief der vorige week). Lena t>en Wolde lbrief der vorige week), Gerard de Geus, Doms de Geus, Keesje de Geus. Geertrui da Blote, Toosje Bouter. Beppie Boute" Koos Nieboer (twee brieven waren ïn dli pakket). Truus de Graaf. Jannie de Moed. Rie de Moed. Wim Nolles, Adriaan Boender. Franeina en Bald de Wit (twee brieven, ook die der vorige week) Nellie de Leeuw, Annie van der Valk (twee brieven in dit pakket), Bep Braxhoven, Cornelis J Arböuw Elsje Berg, Lilly van der Leeuw. Eempien Wassenaar, Jo Wassenaar, Marietje Later peer. Abram Smit Rie Scigter Darde Stigter. Adriaan Pison Jo van der Linden. Tieleman van der Linden, Jood Hofstra H. J. ten Wolde, Conny van Vliet. Marintrs Lagas. Jo Bril man. Bep Nieboer Wim Nieboer, Marie Brokaar. Lies Deumer, Wijnand van den Berg Hennie Scbarloo Corrie Holleman, Pietertje Lagendijk S aartje Lagendijk, Sander Boot. Bep Snik Mien van der Lin den. Rietje Trap, Cor Bousie. Henk Bousie, Annie van Wei-zen Tinie Deegenaars, Ans Vollen ga. Rietje Vollenga. Piet van Hoven. Jan van Hoven Gerrit Los, Marietje Voor zaat. Nico Liebert. Margje Liebert. Johan Mulder. Hendrik Mulder, Nellie Mulder, Nu begin ik al een heel klein beetje te bemerken, dat de scholen weer zijn be gonnen, er komen langzamerhand weer eenigen te voorschijn bij de brieven, die in de vacantie ontbraken. Ik hoop van harte dat iedereen weer met plezier aan het werk is gegaan. Lientje Oostveen v#nd je het zoo vreese- lijk warm in die dieseltrein. Gezellig hè zoo eens te mogen koken. AL de Blauw en Hennie Scharloo bren gen jullie de brieven samen naar het bureau LD.? julüe mogen ook wel samen in dezelfde enveloppe inzenden. Koos Nieboer je beide brieven zaten in dit pakket, ik kon je dus de vorige week heusch niet vermelden. Hennie de l"Ecluse o, ben je alleen naar eene andere klasse gegaan, ik meende naar een andere school. Toosje en Beppie Bouter ja het is hier nu ook opeens veel frlsscher en vandaag vreeseiijk veel wind. Genieten Jullie zoo van het lieve kleine poesje, ik houd ook erg veel van jonge poesjes. Is het prettig Bep in de 2e klasse? Ik hoop Toos dat je met genoegen naar de nieuwe school zal gaan. Drietal de Geus wat hebben jullie prettig feest gevierd en wat een grappige spelle tjes. waarom wordt die paal dan zoo glad? en gooien jullie elkaar met die kussens? Heeft het 31 Augustus zóó vreeseiijk ge hageld bij julHe? hier niet hoor. Mientje Stïkvoort je anecdotes zijn aar dig, die zal ik wel eens plaatsen. Gelukkig dat je bent overgegaan. Piet van Schayk gelukkig dat je naar Haarlem nog mooi weer hebt getroffen, want nu is het wel telkens veel regen. Nico Koning zoo heb je zoo'n fijne vacantie gehad. Wat heerlijk dat je iederen Donderdag mee naar Scheveningen mocht. Ging Henk dan ook mee? Ik moet mij nog erg rustig en kalm houden. Viertal van Vliet nu had Baukje mij een flinken brief geschreven en weet ik dus dat juffie veel plezier had op 31 Augustus en dat het zingen goed is gegaan en juffie lekker bent getracteerd. Nico en Margje Liebert is juffie tuin nu zoo mooi geworden, dat is prettig hoor. Juffie behoeven heusch niet allebei iedere week een brief te schrijven, wie er zin in heeft en wat nieuws weet. mag het schrij ven. Marietje Voorzaat neen hoor het is nu niet iederen dag meer mooi weer. Spreek woorden heb ik heusch genoeg, die behoef je niet te sturen. Piet en Jan van Hoven zijn juffie dus tweelingen, want ik lees: wij worden 11 October 11 jaar. Ans en Bietje Vollenga gaan juffie nu ook weer meedoen, dat is best hoor. Hoe kwam dat Rietje, dat je je pols hebt ge broken? Tinie Deegenaars zijn juffie zoo gezellig aan het huishoudentje spelen geweest met elkaar, dat deed ik als kind ook zoo graag. Ik weet nog niet precies wanneer ik naar Den Haag terug ga. Annie v. Weizen wel zeker na zoo'n lange vacantie is het toch ook weer pret tig om naar school te gaan. daar heb je grcot gelijk in. Cor en Henk Bousie het behoeft heusch niet iedere week een lange brief te zijn. dat weet je wel beter, ik ben met een kort briefje best tevreden. Rietje Trap het heeft dezen zomer zóó weinig geregend, nu komen er misschien vele regendagen. Bep Snik en Mien v. d. Linden hier op het dorp was geen feest op 31 Augustus, dat is niet overal. Dat is heel goed hoor, als juffie om beurten een brief wilt schrij ven. Dat weet ik wel dat er in Leiden op 3 October feest is. ik heb vroeger in Lei den gewoond. Marius van den Anker ik hoop dat je veel plezier zult hebben in Eindhoven, ik merk dan wel als je weer terug bent. Nico Scheps aks deze kinderkrant komt, dan ben jij juist jarig en kom ik je even hartelijk feliciteeren, ik hoop dat je vroo- Tienie Bakker. Adri Bavetaar, Bram Bave- laar. Rietje Laman. Piet van Schayk, Aaltje van Vliet, Bonkje v. Vliet. Adriaan van Vliet. Marietje vanVliet, Nico Hen drik Koning, Jan de Graaf. Mientje Stik- voort. Hennie de lTScluse. Ali de Blauw, Lientje Oostveen, Adrie van Nood, Johan van Nood. Maurits vam Nood. Tineke van Nood Jannie de Water. Frans de Water, Sientje Timmermans, Nico Scheps, Rika de Graaf, Marius van den Anker. lijk aan het feestvieren bent als je dit leest. Sander Boot zoo, is dat poesje zoo speelsch, dat vindt je zeker wel heel aar dig, ik ook, hoor. Pietertje en Saartje Lagendijk zijn jul lie in de vacantie zoo prettig uitgeweest en eens met een heeleboel kinderen in autobus naar Utrecht, dat was zeker heer lijk. Was Pieterje nu ziek, kon je niet naar school gaan? wat scheelt er aan? Hennie Scharloo heb je 2 broertjes en zijn die juist vlak na elkaar jarig? Heb je ook zusjes? Jo Brilman wat heb jij genoten in Je vacantie, en wat heb je al veel gezien, ook al bergen met eenige sneeuw. Neen geheel hersteld ben ik nog niet, het ging dezen zomer niet zoo als ik had gehoopt. Marinus Lagas ik had die vragen over de Vaderlandsche Geschiedenis niet opge geven, dus die antwoorden behoefden niet aan mij gestuurd te worden. Bep en Wim Nieboer tot mijn spijt moet ik zeggen dat ik die ansicht niet heb ont vangen, wat voor adres had hij er op ge zet? Ik ben blij dat Wim zoo veel plezier heeft gehad en ik bedank hem dan toch voor de vriendelijke bedoeling. Ja als je plezier hebt, dan vliegen zulke dagen te gauw om. Jaap Hofstra je raadsel zal ik eens plaatsen. Cornelis J. Artoouw heb je het zóó gezel lig gehad in de vacantie, dat mag ik graag hooren, en nu verhoogd op school, dat is ook heerlijk. Dat hoop ik hoor, dat ik nog lang juffie raadseltante kan blijven. Jo en Hel v. d. Linden al behoort Jo's verjaardag tot het verleden als zij dit leest, kom ik toch nog maar even felici teeren. Prettig dat het net nog in de va cantie viel. Tie! is al weer een tijd op school, die is zeker al weer goed gewend. Lilly van der Leeuw ja als ik weer terug ben in Den Haag, zal ik je wel weer eens zien, maar ik weet nog niet wanneer. We hebben hier ook al frissche regendagen gehad, maar vandaag is het mooi herfst weer en zit ik buiten te schrijven aan de raadseljeugd. Is het prettig in de nieuwe klasse? Elsje Berg gelukkig dat je weer beter bent en naar school kunt gaan. Het is nu in de nieuwe klasse zeker weer moeilijker dan in de le en 2e klasse. Francine en Bald de Wit ik kreeg in dit pakket pas de brief der vorige week. Ver velend dat Bald ziek is geweest, maar ge lukkig weer gauw beter hè zoodat hij ook mee uit kon gaan. Wat hebben jullie veel plezier gehad en zoo heerlijk veel naar het strand. Paula en Edward ten Hooven wel be dankt voor de mooie kaart uit Zantvoort, met een mooie zee op die kaart. Doordat ik het briefje de vorige week veel te laat kreeg, kon ik Paula ook niet eerder felici teeren met haar llen verjaardag. Ja nu behoor je tot de grooteren. Drietal Mulder en Tienie Bakker dus nu toch weer met vieren. Waarom doet Theo S. niet meer mee. Het is jammer voor Hendrik dat hij geen prijs wou, maar hij heeft toch wel veel plezier gehad. Juffie mogen wel weer eens raadsels inzenden, als je wüt. Dank voor de mooie kaart, die bij den brief was ingesloten. Annie v. d. Valk in dit pakket vond ik 2 brieven van je en het kiekje, het is mijn schuld nooit hoor, begrijp dat wel, als ik de brieven niet ontvang. Wat een aardige kiek van je in den dierentuin. Ik ging vroeger ook dolgraag naar een dierentuin om alle dieren, groot en klein te bekijken. Eempien en Jo Wassenaar wat hebben juffie flink ver gewandeld 3 uur en toen E. 's avonds nog naar de winkelweek gaan kijken, daarna was je toch zeker wel erg moe na al dat loopen. En E. ook nog eens een heelen dag mee naar Aarlanderveen, wat een pleziertjes allemaal Lies Deumer die vragen uit geschiedenis had ik niet opgegeven, alleen de raadsels zijn van mij. Zijn de feesten op 31 Augus tus goed geslaagd, heb je de wascli goed opgehangen, vond je dat een grappig spel letje. Sientje Timmermans hè wat een ongeluk is dat geweest met Annie, aim kindje, wat een pijn. Nu neem je toch zeker nooit meer een zusje achter op de fiets; heeft de dokter ook gezegd dat haar beentje wel verbrijzeld had kunnen zijn. Heeft ze nu nog veel pijn? Dank voor het kiekje. De eerste helft der correspondentie schreef ik Maandag, toen was het hier regen en veel wind, maar de tweede helft schreef ik Dinsdag toen was het heel zon nig en warm. Allen hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN, Kloosterzande (Zeeland).

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 16