FOUTEN-ZOEKPLAATJE Donderdag 6 September 1934 No. 36 de laatste week van de vacantie :ide zusjes van Leeuwen hadden op genoten. Vader en moeder wa- karlg geweest, want zeiden ze, ebt allebei je best gedaan in 't °n schooljaar, geniet dus nu maar .Tijheid, dan heb je straks weer noed om te beginnen, ie nieuwe moed hadden ze ook dig. Rina, de jongste der zusjes, mee op school, maar was soms onoplettend en erg speelsch. Is moest ze door haar onderwij- ok wel door vader en moeder aan :rk herinnerd worden. Dan nam sje zich wel voor om in 't vervolg ndacht aan haar werk te geven, eh viel ze telkens weer in haar ug. Maar vader en moeder wisten het geen onwil van hun dochter- doch alleen maar speelschheid irom hadden ze veel geduld met het oudste meisje van Leeuwen, de vacantie vooral nieuwe moed Want zij had de school waar ze lang geweest was, verlaten, en de nieuwe cursus naar de H.B.S. ,e had een heel goed toegangs- afgelegd en daarvoor wachtte )g een prachtige belooning, maar vertel ik nu niet. De verandering a wachtte, behoefde ze niet alleen maken, want Tilly de Roode, haar vriendinnetje, had eveneens het gsexamen voor de H.B.S. met goed afgelegd. Dus zouden ze samen dat vonden de beide meisjes maar fttig. Doch voor de kinderen weer ïool zouden gaan, wachtte hun nog rlijk uitstapje, allerlei omstandigheden was dit e tot de laatste week van de va- rerschoven, maar nu zou het dan ■usch gebeuren. if as gewoonte bij de familie Van tl, dat vader en moeder, die nooit g van huis konden, ieder jaar sa- n weekje uitgingen. Dan mochten ti Rina niet mee, omdat vader en hen daar nog te jong voor von- ich dit jaar zou het voor het eerst zijn. >n goeden dag had vader hen ver- it ze dit jaar met vader en moe- s mochten om een fietstochtje door and te maken. Ze zouden iedere eind fietsen, vader wist nog niet r, dat hing er van af of ze gauw irden. tnds zouden ze dan in een hotel :hten. ie dat ook een blijdschap gegeven de beide zusjes. Een fietstocht met :n moeder en dan slapen in een ho- ook nog nooit gebeurd was! Maar jdschap zou nog grooter worden, ïad al telkens met vader en moe- over gesproken hoe naar ze het dat Tilly dit jaar heelemaal niet had moeder gezegd, „dat is wel erg r voor haar. 't Komt door 't kleine e van Tilly hè, daardoor kan me de Roode niet uitgaan." moeder," zei Thea toen en mijn Welke zijn de 9 fouten in dit plaatje? (Nadruk verboden. "1 heer van Leeuwen heeft geen tijd om uit te gaan. Jammer toch voor Til hè?" „Ja, moeder vond het ook jammer en zonder dat Thea het wist had ze er eens met vader over gesproken, 't Gevolg van dit gesprek was, dat moeder op een dag naar mevrouw de Roode ging en haar een voorstel deed. Als zij Tilly eens meenamen op hun fietstocht? 't Zou prettig voor Tilly zijn, en niet minder voor Theo en Rina, die allebei erg goed met haar overweg konden. Met beide handen hadden mijnheer en mevrouw van Leeuwen dit voorstel aange grepen. En toen de drie kinderen van het plan hoorden, waren ze alle drie even blij geweest. En nu was het dan eindelijk zoover dat het heerlijk plannetje in vervulling zou gaan. De avond voor het vertrek werd Tilly met haar bagage door vader bij de familie van Leeuwen gebracht. Want het vertrek zou den volgenden morgen reeds vroeg plaats hebben. O mzeven uur moest men reeds in den trein zitten. Vader had het beter gevonden om niet de heele tocht per fiets te maken. Dat zou voor de meisjes nog te vermoeiend zijn geweest. Daarom gingen ze naar Gelderland met den trein en daar zouden ze hun tochtjes maken. Iedere dag een eind, net zoo ver als het eonder al te groote vermoeidheid kon. Wat hadden de kinderen de laatste da gen voor de lucht en de barometer geke ken. Doch gelukkig, alle vrees werd be schouwd, met prachtig weer gingen ze van huis. En het bleef dien geheelen dag goed. Wat genoten de meisjes toen ze daar zoo rustig door een streek fietsten waar ze nog nooit geweest waren. Vader en moeder waren er wèl eerder geweest. Zoo kwam het dat vader in de gelegenheid was om ze op allerlei bijzon derheden te wijzen. En toen ze dien eer sten avond in het hotel kwamen, genotefi ze niet minder van al het nieuwe. De drie meisjes kregen met elkander een kamer. Gelukkig was die kamer naast die van vader en moeder anders hadden de meis jes zich misschien toch wel wat vreemd gevoeld in 't groote hotel. Maar daar was nu geen sprake van. „Weet je waarom jullie die kamer vlak naast de onze hebben?" had vader ge vraagd. Thea had het hoofd geschud. „Nee vader." „Omdat ik er op letten wil of Jullie niet te lang liggen babbelen," vertelde vader. Want wee je gebeente als dat zoo is. Dan laat ik jullie morgenochtend uitslapen en gaan moeder en ik eerst een poosje alleen uit." Verschrikt had Thea vader aangezien. Maar toen zag ze dadelijk dat het vader geen ernst was. Nu, ze hadden het niet al te bont gemaakt toen ze in hun kamer waren. Maar een half uurtje hadden ze gebabbeld en toen waren ze op een aan maning van moeder gaan slapen. En de volgende morgen kon je van de frisse he gezichten wel zien. dat ze in het vreemde hotel maar wat goed geslapen hadden. Dien dag werd er weer eén fietstocht gemaakt, die even prettig verliep als de eerste dag. Zeer voldaan zocht de familie van Leeuwen met Tilly de Roode dien avond het hotel weer op. De derde dag zou tevens de dag van terugkeer zijn. Maar eerst 's avonds zou de trein hen huiswaarts voeren. Voor den dag stond er nog een aardige fietstocht op 't pro gramma. Maar die dag verliep toch geheel an ders dan men zich had voorgesteld. Er was nog maar een klein eindje gefietst, toen plotseling, hoe wist ze zelf niet, Rini kwam te vallen. Ze lachte wel. toen ze wee ropstond, maar toch met een pijn lijk gezicht. Allen waren natuurlijk af schrikt. „Heb je je bezeerd. Rina?" ttOUWTl ERElh TE. KOOP

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 13