IT5EK YAM HET WiïTE LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 31 Augustus 1934 Derde Blad No. 22836 Jaargang GEMENGD NIEUWS. PRINS GEORGE EN PRINSES MARINA. CORRESPONDENTIE. fcg- SCHEEPSONGEVAL TE IJMUIDEN. „lingestroom" op de Noorderpier. get H00 ton metende stoomschip „Lin- stroom" van de Holl Stoomboot Mij. is jdennacht om twaalf uur bij het uit- -ren uit de haven te Ijmuiden, op weg jar Bristol, met volle kracht aan den anenkant op den kop van de Noorderpier jloopen. Het ongeval is vermoedelijk te ijlen aan een defect aan de stuurinrich- [aj, waardoor het schip uit het roer is doópen. De „Lingestroom" zit hoog vast p de basaltblokken. Aangezien het water alm is. dreigt er geen gevaar voor schip i opvarenden. Sleepbooten van de firma jeismuller zijn uitgevaren om assistentie verleenen. o auto met drie personen te water. Zij kwamen met den schrik vrij. Gistermorgen ongeveer half twaalf reed >n Breukelen langs den binnenweg naar Üjdrecht een auto, bestuurd door den kt C. van d. uit Zuilen, waarin behalve chauffeur nog gezeten waren de heer B. en het 4-jarig dochtertje van den aueente-ontvanger van den heer J. C. lomp, eveneens uit Zuilen. Uit Mijdrecht aderde een hltkar, beladen met potten n pannen. Ter hoogte van de boerderij asant aan den Aadijk, waar de weg zeer mal is, moest de chauffeur, doordat de Derman, een zekere S. uit Vinkeveen niet jnoeg den weg vrij gaf, te veel naar shts aanhouden om te kunnen passee- en. Dit had tot gevolg dat de zachte weg- erm over een groot gedeelte afbrokkelde, aardoor de wagen omsloeg en terecht sam in de langs den weg loopende wete- Ing. Dank zij het kranig optreden van >n chauffeur en den heer C. B. is het te anken, dat het 4-jarig meisje, dat alleen thter in den wagen zat, die in een minl- ium van tijd volliep, gered kon worden, ij kwam met den schrik vrij. Ook de :ide heeren bekwamen geen letsel. De ato is door een kraanwagen naar Zuilen isleept. De voerman van de hittekar trok ;h van het heele geval niets aan cn tti zonder te helpen door, alsof er niets ibeurd was. Daar ter plaatse geen politie peikt kon worden, kon de schuldvraag iet worden vastgesteld. (U.D.) o verdronken. Het twaalfjarig zoontje van den heer J. te Mijdrecht is in een achter de ouder- ke woning loopende sloot geraakt en •rdronken. hoe lubitsch werkt! liriam Hopkins, die de hoofdrol vervult in Lubitsch' „Design for Living". Een groote beroemdheid, zooals film- toen als Greta Garbo en Mariene Die- óch e.a. hebben, valt zelden ten deel aan ra filmregisseur. Een van de weinigen, ie zich in het bezit van een soortgelijk »reool kan verheugen, is Ernst Lubitsch, aardoor hij de afgunst opwekt van vele taerikaansche regisseurs. Wanneer zij hem eens aan het werk zien, Ut hun op hoe rustig alles onder zijn lei- Ja? gaat weinig drukte, weinig woor- ra, en stukje voor stukje komen de op- Mmen keurig voor elkaar. En zij vragen £h af wat er toch in dezen kleinen, kchtsprekenden vreemdeling is, dat hij Mveel uit zijn spelers weet te halen! 'Hen zij hem langer konden gadeslaan bn de gemiddelde bezoeker daarvoor iflegenheid krijgt, zouden zij opmerken (!lk een buitengewone vitaliteit hij bezit <J welk een energie er van hem uitgaat, voornamelijk wordt overgebracht door jin blik. Zijn blik heeft dezelfde uitwer- ®g als bevelen uit den mond van een "(Mheer. Dat hij niet zoo onbewogen is het wel lijkt, kan men ook afleiden uit manier waarop hij zijn kauwgom be- huwt, en waarop hij aan zijn geweldige „bleeke bet" als film. Vertooning voor de pers. 'oor eenige persvertegenwoordigers en fcaoodigden is gisterenmorgen het thans Steel voor openbare vertooning gereed hinde nieuwste product der Nederlandsche ujosements-geluidsfilm industrie „Bleeke vertoond. ,De nadruk, die men er steeds op legt, f Uit, evenals „De Jantjes", een product „amusements-gelutdsfilm-industrie" vijst erop, dat men verlangt, dat men ,amusements"-film een specialen noatstaf zal aanleggen. Inderdaad bevindt Nederlandsche filmindustrie, voor zoo- bj zich op het vervaardigen van wlilms toelegt, zich nog pas in een be- ~Uadium en mag derhalve aanspraak "ten op een welwillende beoordeellng. BRANDEN. Onder Mierlehoutbij Helmond heeft gistermiddag een felle brand gewoed in de kapitale boerderij, genaamd „Het Apostelhuis". De boerderij, die een diepte had van 50 M., stamde uit de 14e eeuw en was van historische beteekenis. Zij is totaal uitgebrand. Zij was een stichting van kardinaal van Enckevoort. Het vuur is ontstaan in de schuur en breidde zich weldra uit naar de stallen en in een oogwenk stond de geheele boerderij in lichterlaaie. Alles brandde tot den grond toe af. De geheele oogst, bestaande uit een groote partij haver en rogge, een groote hoeveelheid stroo, alle landbouw werktuigen en de geheele inboedel van den bewoner van de boerderij, den land bouwer Kooien werden een prooi der vlammen. De schade die duizenden gul dens bedraagt, wordt door verzekering ge dekt, De boerderij werd momenteel beheerd door het kerkbestuur van Mierio en het vruchtgebruik er van kwam ten goede aan de armen uit die gemeente. Ruim een uur nadat de brand ontstaan was kwam de brandweer uit Mierio ter plaatse, doch deze kon toen niets meer uitrichten en beperkte zich slechts tot de nablussching en het omhalen der muren. Gistermiddag om half drie is vermoede lijk tengevolge van kortsluiting brand ontstaan in de garage van den heer Vos, gelegen aan het Kromme Pad te Laren, Men slaagde er nog in de in de garage staande auto's en een hoeveelheid benzine in veiligheid te brengen. Het vuur greep snel om zich heen en sloeg over naar de tegen de garage aangebouwde woning van den heer Baylé. Beide perceelen zijn ge heel uitgebrand. De vrijwillige brandweer die spoedig ter plaatse was, kon weinig tegen de vuurzee uitrichten. ■o- doodelijk-ongeval te gorkum Gistermiddag omstreeks drie uur heeft te Gorcum op het sportterrein buiten de Waterpoort een ongeluk plaats gehad met doodelijken afloop. Op het terrein waren eenige timmerlieden bezig met het opstel len van een bok, welke noodig was bij de kinderspelen, die heden ter gelegenheid van de Oranjefeesten worden gehouden. Bij het laten zakken van het gevaarte is dit plotseling doorgeschoten. De ongeveer 40-jarige arbeider M. de Zeeuw, die onder de bok stond, werd getroffen. De man werd ernstig aan schouder en achterhoofd gewond. Een onmiddeüjk ontboden dokter kon slechts den dood constateeren. De man laat een vrouw en drie kinderen achter. sigaren trekt, waarvan hij er 15 k 20 per dag rookt. Tusschen de opnamen schijnt hij geen behoefte aan rust te hebben. Als hij niet heen en weer loopt, zit hij op een stoel zonder leuning en praat wat met spelers of technici, terwijl zijn geest bezig is met de belangrijker vraagstukken van de volgende scène. Als de toesteilen en de spelers geheel gereed zijn voor de nieuwe opname, geeft hij zijn laatste instructies aan de spelers, zoo rustig mogelijk en zonder teveel pres sie uit te oefenen. Het is zijn theorie dat de acteur dan. indien hij althans als ieder goed kunstenaar, een zekere eigendunk heeft, tot zichzelf zegt „Dat is niet zoo moeilijk, dat kan ik eigenlijk nog we} beter". En zonder uitzondering slaagt hi] daar dan ook in, geheel zooals Lubitsch het bedoelde. Intusschen is de regisseur weer op zijn krukje gaan zitten, met voorbijzien van de makkelijke stoel, die voor hem is klaar gezet. Zwijgend en met een heerschersbilk ziet hij vandaar de scène aan. Als alles goed loopt, glijdt een scheeve glimlach over zijn gelaat en vertoonen zich kleine lachrimpeltjes naast zijn oogen. Als de zaken echter niet naar den zin gaan bijt hij krachtig op zijn kauw gom. of trekt onheilspellend aan zijn zwarte sigaar tot alles tenslotte volgens zijn bedoeling is verbeterd. Als bij eindelijk tevreden is, laat hij niet het traditioneele „,Cut!" (Stop) hooren, maar knipt krach tig met zijn vingers. Geboren en opgevoed in Europa, gebruikt hij geen „slang", noch het technische jargon waaruit de voca bulaire van den doorsnee-regisseur voor het grootste deel bestaat. Een zijner laatste films is .„Design for Living" met Fredric March, Gary Cooper en Miriam Hopkins, welke film deze week hier vertoont wordt onder den naam .Lief de Engros". Lubitsch heeft vertrouwen in het thema, in Noël Coward's oorspronke lijk stuk, in het scenarie dat Ben Hecht ervan maakte en inzichzelf. Maar het is niet een vertrouwen gebaseerd op het geloof in zijn gelukkig gesternte. Hij dankt dat vertrouwen aan studie en deskun digheid. Uit een oogpunt van zuivere filmkunst mag men deze films niet bekijken, en als speelfilms mag men ze niet vergelijken met de producten van de over jaren lange ervaring en de uitgebreidste tech nische hulpmiddelen beschikkende bui- tenlandsche industrie. „De Jantjes" hebben het commercieel boven verwachting gedaan en het wekt derhalve geen verbazing dat de heer Benno het nogmaals waagt met een soort gelijk product, een in de Jordaan spelende geschiedenis, die indertijd als tooneelstuk „erin" is gegaan, met populaire en beken de muziek en met de spelers, die ook „De Jantjes" aan hun succes hebben gehol pen. Soms gaat de geschiedenis wel eens hortend en stootend en ook de montage had vlotter kunnen zijn, doch dit zijn ten slotte offers, die gebracht moeten worden aan de verschillende songs, die het publiek EEN LIEFTALLIGE ECHTGENOOTE. In den nacht van Woensdag op Don derdag keerde een patrouille van de brigade der Koninklijke marechaussee te Onss, die op de kennis te Berghem surveil lancedienst had verricht, naar de mare chausseekazerne» terug. Op den Berg- hemscheweg te Oss hoorden zij in de woning van den vrachtrijder B. een hevig spektakel. De politiemannen drongen het huis binnen, waar de bewoner en zijn echtgenoote in een hoogloopende twist waren gewikkeld. De vrouw hield een ge laden pistool in de hand en maakte aan stalten dit in de richting van haar echt genoot af te vuren. Na veel moeite ge lukte het de marechaussee, de vrouw, die als een dolle tekeer ging, het wapen af handig te maken. Zij werd wegens poging tot doodslag gearresteerd en in de mare chausseekazerne te Oss ingesloten. De twist bleek te zijn ontstaan doordat de vtouw pas tegen middernacht van de kermis te Berghem huiswaarts was ge keerd. Zij had toen een pistool uit haar kleeren te voorschijn gehaald, dat zij op haar echtgenoot wilde afvuren. Het pistool dat met scherp was geladen, is door de politie in beslag genomen. o HET ONGELUK BIJ SOESTDUINEN. Uit een nader ingesteld politie-onderzoek is gebleken, dat de wielrijder, die in den vorigen nacht bij Soestduinen door een trein overreden en gedood werd, is de 27- jarige ongehuwde bakkersknecht A. A. S. uit Utrecht. o— BUiTENLANDSCH GEMENGD. aanval op het engeland—australië record. Sir Charles Kingsford Smith, die met een vlucht van 7 dagen in October 1933 houder werd van het solo-record op den afstand EngelandAustralië en ook inge schreven heeft voor de LondenMel bourne-race, zal voor dezen laatsten wed strijd nog probeeren het record voor de EngelandAustralië-vlucht te verbeteren en wel in gezelschap van captain Taylor. o boeven uit gevangenis ontsnapt. Zeven beruchte misdadigers, waaronder drie moordenaars, hebben de bewakers in het gevangenishospitaal te Raleigh in Noord-Carolina (V. St.) overmeesterd en zijn vervolgens gevlucht. Ofschoon terstond met de achtervolging werd begonnen, heeft men de vluchtelin gen nog niet kunnen vatten. nu eenmaal „ten voeten uit" wil hooren. De figuren zijn geteekend naar de tra ditioneele voorstelling die men zich gaar ne van de Jordaners maakt, die weliswaar niet meer geheel met de werkelijkheid klopt, doch niettemin zelfs door vele met de Jordaan bekend zijnde Amsterdammers wordt geslikt. We kunnen niet alle mede spelenden noemen, doch willen een uit zondering maken voor degenen, die door hun spel de film dragen, n.l. Silvain Poons als „Goocheme Sally", het gevoelig-ver- makelijke ijsmannetje, wiens Felix Bres- sart-imitatie als zangkoordirigent vermoe delijk in hoofdzaak op rekening van het scenario komt. Aaf Bouber als Bleeke Bet, Johan Elsensohn als haar man en vooral Fientje de la Mar die in sommige frag menten toont, dat zij behalve tragedienne, behalve cabaretière en chansonnière ook een groot filmactrice zou zijn wanneer zij de kans kreeg in een scenario, dat haar dramatische en filmische kwaliteiten waar dig is. De overige twee hoofdrollen wor den vervuld door Jopie Koopman en de operettezanger Johan Heesters. De film. die in de ateliers van Cinetone is opgenomen, is technisch, ook wat het geluid betreft, in orde, al is de geluids weergave in enkele fragmenten niet ge heel vlekkeloos. Van buitengewone kwali teit is echter het camerawerk van Henk Alsem, die van de reeds veel gefotogra feerde Amsterdamsche Jordaangrachten een reeks prachtige opnamen heeft ge maakt onder een belichting en met een relief, die een geheel nieuwe visie op deze bekende stadsgezichten geven. Bij het publiek zal deze film het, met haar vroolijke en ernstige, dwaze en sen- timenteele tooneelen en met haar popu laire wijsjes, evenals „De Jantjes" onge twijfeld doen! o hoe ontstaat een vertraagde film. We hebben allen wel eens een film ge zien, waarbij de bewegingen niet met de gewone snelheid, doch in zeer vertraagd tempo uitgevoerd werden. B.v, van een springend paard zagen we ieder onderdeel iedere spierbeweging van den sprong. Hoe brengt nu de filmtechniek dergelijke op namen tot stand? Natuurlijk, ze worden gefotografeerd, zooals ieder ander beeld, maar er zijn speciale toestellen toe noo dig, die van één beweging per seconde duizenden opeenvolgende opnamen ma ken. Voor de opname van een afgescho ten projectiel b.v. zijn 15000 opnamen in de seconde noodig. De apparaten, die dit ongeloofelijk schijnende, weten te verwe zenlijken, zijn echter pas na jarenlange proefnemingen tot stand gekomen. Het spreekt natuurlijk vanzelf, dat de con structeurs van deze technische wonderen het geheim er van angstvallig bewaren. Voor een gewone vertraagde film, zoo als men die in den bioscoop ziet, zijn ech ter dergelijke toestellen niet noodig. Deze dienen alleen voor wetenschappelijke doel einden. Ze leggen b.v. vast wat er in een onderdeel van een seconde bij een of an dere electrische ontlading plaats vindt. Dit onderdeel van een seconde wordt door de apparaten zóó uitgedijd, dat het af draaien van de film eenige minuten vergt Het ligt voor de hand, dat op deze wijze wetenschappelijke kennis van de grootste waarde vergaard wordt. De ingenieur kan b.v. uit de beweging van machine-onder- deelen of phasen bij een verhrandingspro- sprinkhanen-plaag. Een zwerm sprinkhanen heeft de stad Lorenzo Marques in Portugeesch Oost- Afrika gedurende 16 minuten in volledige duisternis gehuld. De zwerm was ruim 10 kilometer lang en de inwoners vreesden, dat de insecten zich op de huizen zouden neerzetten. Vele minuten voordat de zwerm boven de stad kwam, was zij reeds hoorbaar en het geluid, dat de sprinkhanen maakten, was nog te hooren nadat zij reeds lang voorbij waren gevlogen. o grierson te ottawa aangekomen. Grierson is gisteren te Ottawa (Canada) aangekomen, waarmee hij den tocht van Engeland naar Canada door de lucht via de Pooiroute volbracht heeft. o reusachtige branden in turkije. Het dorp Evlat bij Adalia is geteisterd door een reusachtigen brand, waardoor 96 huizen, zeven voorraadschuren en twee stallen vernield werden. In de stad Akseray (Vilajet Konia), werden de stedelijke schouwburg, vijf voorraadschuren en een café door brand vernield. o wolvenplaag. In de omgeving van Nanking werden zooveel kinderen door wolven gedood, dat de autoriteiten een belooning van 40 Chi- neesche dollars hebben uitgeloofd voor wie een wolf dood of levend vangt. drieduizend jaar oude gouden sieraden gevonden. Bij het graven van zand op een bouw land ontdekte de landbouwer Wilhelm Theobald te Speyerhof in de Pfalz, dat uit de zeef, waardoor men het zand had ge gooid eenige glanzende metalen voorwer pen rolden. Bij nader toezien bleken het zuiver gouden sieraden te zijn. Vlak naast de plaats, waar dit gevonden werd, vond men nog een ander zuiver gouden sier voorwerp en een barnsteenen sieraad, ge borgen in een urn, die men niet heel kon uitgraven. De directeur van het museum te Speyer werd van de vondst op de hoogte gesteld en constateerde, dat de nog geheel onbeschadigde voorwerpen ongeveer drie duizend jaar oud zijn. De barnsteenen paarl Is de tweede, die men tot nog toe in Zuid-Duitschland heeft ge vonden, Men vermoedt, dat op de plaats van de opgraving nog meer paarlen ver borgen zijn en zal binnenkort een nader onderzoek instellen. ces, die men met het bloote oog niet waar kan nemen, tot belangrijke conclusies ko men; de arts kan door de langzaam waar genomen spierbewegingen merkwaardige ontdekkingen doen; de natuurvorscher wordt in staat gesteld geheimen te ont sluieren, die hem zonder de hulp van de vertraagde-filmcamera, nooit geopenbaard zouden zijn. Maar, zooals reeds gezegd, de vertraagde film, die de bioscoopbezoeker ziet, wordt met aanmerkelijk minder moei lijkheden opgenomen. Het mag een beetje wonderlijk schijnen: met hoe grooter snelheid er opgenomen is, hoe vertraag- der men het beeld op het witte doek ziet, deze schijnbare tegenstrijdigheid is als volgt te verklaren: Het menschelijke oog kan in iedere seconde slechts 2430 apar te bewegingen onderscheiden. Daarom worden de gewone speelfilms ook met 'n snelheid van 24 aparte beeldjes per se conde opgenomen en afgedraaid, waar door de indruk van één aangesloten be weging ontstaat. Als men nu in plaats van 24, 100200 beeldjes per seconde opneemt, doch er slechts 24 afdraait, duurt de be weging in plaats van één verscheidene seconden en is dus vertraagd. Het is den meesten bioscoopbezoekers waarschijnlijk onbekend, dat deze wijze van opnemen ook toegepast wordt voor cultuurfilms en ook in sommige scènes van gewone speelfilms. Momenteel is de Ufa b.v. bezig met het vervaardigen van een cultuurfilm „Vogel- zug und Vogelschutz" geheeten. In deze film wordt getoond, waarom de bescher ming van de inheemsche zangvogels van zoo groot belang is. Men ziet hoe de vo gelwereld 's winters honger lijdt, hoe ze haar nesten bouwt, hoe ze haar jongen grootbrengt, en hoe ze hier is vooral de nadruk op gelegd de voornaamste hel per van den mensch is in zijn strijd tegen 't schadelijk ongedierte. De regisseur van deze film heeft tot taak den menschen te laten zien, wat de vogels eten, wat ze in hun snavel dragen als ze naar hun nest vliegen om hun hongerige jongen tevreden te stellen. En zulke opnamen zijn slechts te geven als vertraagde film. Want de me zen en andere vogels die beschermd moe ten worden, zijn zóó vlug, dat men wel ziet, dat ze iets in hun bek hebben, maar niet wat. Dit is een van de vele gevallen, waarin de vertragingscamera te hulp komt. Niet zoo, dat iedere beweging on natuurlijk langzaam wordt (wat b.v. ge beurt als men 240300 opnamen per mi nuut maakt), doch slechts zoodanig ver traagd, dat men de details van de bewe ging waar kan nemen. In de werkelijk heid is de vogel als een pijl uit den boog in zijn nest verdwenen, op het witte doek ziet men hem wel snel komen aanvliegen en verdwijnen, maar men heeft toch kun nen zien, wat hij in zijn snavel had. In dit geval heeft een draaiende schijf voor het objectief van de camera's er voor gezorgd, dat de film ongeveer zestig keer per seconde belicht werd. terwijl het anders slechts 24 maal geschiedt. Deze 60 beeldjes worden echter niet in één secon de afgedraaid dan zou de toeschouwer het net zoo zien ais in de natuur maar met een snelheid van 24 per seconde, dus meer dan tweemaal zoo langzaam. Het geheim van de vertraagde film be rust dus op de opname-snelheid. Hoe meer opnamen er per seconde gemaakt kunnen worden, d.w.z. hoe sneller de filmband voorbij de lens kan draaien, hoe langza mer de bewegingen bij het afdraaien wor den. Deze wijze van filmen vereischt dus toestellen, die den filmband buitengewoon snel laten draalen. Reeds bij 240 opnamen Prins George van Engeland, die thans met zijn verloofde, prinses Marina van Griekenland, als gast van prins en prinses Paul van Zuid-Slavië aan het Bied-meer vertoeft, wordt tegen het einde van de volgende week in Engeland verwacht. Hij zal dan den koning op Balmoral gaan be zoeken en daar spreken over den datum van het huwelijk en andere plannen. P. van M. te L. Het geval lijkt ons niet zoo geheimzinnig als u doet voorko men. Blijkens opgave in het „Adresboek voor Leiden" uitgave 1934'35 bestaat het bestuur van de W.B.V. „De Goede Woning" uit de heeren mr. Tepe, voorzitter; J. Bots le secretaris, H. Simonis, penningmeester, mr. Bolsius en H. Lombert. Daar staat altijd de mogelijkheid van beroep voor u open. J. M. K., Wassenaar. Van uw schrij ven zullen wij goede nota nemen. M. B., te L. De omzetbelasting zal doos u betaald moeten worden. diefstal in een tempel. In een tempel te Bombay Is van het hoofd van den aap-God Maruti een gouden kroon gestolen, bezet met 18 edelsteenen ter waarde van 125 p.st. De dief was den tempel binnengekomen en had den wachter verteld, dat een krankzinnige buiten stond. Terwijl de wachter den tempel verliet, werd de diefstal gepleegd. gerda maurus. De bekende actrice Gerda Maurus speelt deze week in de film „Ein Madchen mit Prokura". Hierboven een mooie opname uit deze film. per seconde draait de schijf met de licht spleet zóó snel voorbij de lens-opening, dat men niet meer kan zien of ze in be weging is of stlstaat. Het draaien van den filmband is natuurlijk naar verhouding. Een tweede voorname factor is de licht bron. Hoe korter de opname-tijd, hoe ster ker de belichting moet zijn. Een schot wordt daarom direct tegen de zon in op genomen. En als men in de Ufa-ateliers te Neubabelsberg mieren hij hun arbeid wil opnemen op een vertraagde film, dan kan men er zeker van zijn, dat er dan enorme moeilijkheden te overwinnen zijn. o FILMVARIA. Constance Bennett, nog immer een der populairste Amerikaansche actrices, speelt tezamen met Frederic March in „The Af fairs of Cellini", naar het tooneelstuk „The Firebrand" van Edwin Justus Mayer Verdere medespelenden zijn Fay Wray en Frank Morgan. George Arliss, de buitengewone karak terspeler wiens laatste film „The House of Rothschild" in tal van landen met zeer veel bijval werd vertoond en welke film binnenkort door United Artists in Neder land zal worden uitgebracht, vervult de hoofdrol in „The Last Gentleman" met Edna May Oliver en Ralph Morgan, Na zijn terugkeer uit Engeland, zijn geboor teland, beginnen de opnamen aan „Kardi naal Richelieu", in welke film George Ar liss de titelrol zal vertolken. George Bancroft, de Amerikaansche ac teur, van wien men hier te lande in den laatsten tijd niet veel meer hoorde en zag, vervult de hoofdrol in Blood Money", welke film binnenkort onder den Holland- schen titel „Gevaarlijk Spel" in Nederland ter vertooning zal worden gebracht, door United Artists. Verdere medespelenden in deze Twentieth Century Film zijn Fran ces Dee en Chick Shandler. Loet C. Barnstijn brengt binnenkort de United Artistfilm „Rivalen" („The Bowe ry") waarin George Raft en Fay Wray belangrijke rollen spelen naast het bekend duo Wallace Beery Jackie Cooper. Deze interessante film speelt zich af in the Bo wery. de havenwijk van New-York om streeks 1900. De regie werd gevoerd door Raoul Walsh.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 9