ÜiDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 31 Augustus 1934 Voor babyl BALSEM! UIT DE RIJNSTREEK. iftprakcn ên dat zij nauwkeurig zullen Ljien ot voorkeur voor plaatselijke aan- Ljiers of leveranciers tot hoogere kosten leidt. Hierom wenschen B. en W. op dit -mest afwijzend te beschikken. De heer uwer was van oordeel, dat het adres .■eist voor aanneming vatbaar is, omdat rerzocht wordt, zooveel mogelijk Ingeze tenen de voorkeur te verleenen. De voor stter vreesde dat nlet-ingezetenen dan araden worden afgeschrikt om in te Khrijven, hetgeen een ongewenscht effect ara zijn. De heer Krau vond het adres inconsequent, aangezien de aannemers KU trachten bulten de gemeente werk yn tc nemen en hier vreemden willen weren Overeenkomstig het preadvies werd (fwijzend beschikt. Een subsidie van f, 100.werd toege- [taan voor de groote bloembollententoon- rtelling te Heemstede; B. en W. achten dene subsidie in verband met het groote belang, ook voor Noordwijk, volkomen ge rechtvaardigd. Aan de exploitanten van jfn autobusdienst Noordwijk aan Zee Haarlem werd een stukje grond verhuurd ,an de Huis ter Duinstraat voor 50.p. j. De heer Llefferink vroeg of voor zoo'n standplaats elders meer betaald wordt, hetgeen Inderdaad het geval bleek te zijn. Maar deze overeenkomst was reeds voo- dat het aan een particulier behoorende stukje grond gehuurd werd, door B. en W. met de exploitanten geregeld. Dan werd besloten aan het Bestuur der R.K. Par. jongensschool tot wederopzeggens een schoollokaal van de v.m. openbare school te Noordwijk-Binnen ln bruikleen af te dtaan en voor het in orde brengen hier aan een crediet van f. 250.beschikbaar te stellen. Naar aanleiding van een ver- soek van Ged. Staten om Katwijk als cen trale plaats voor de oprichting van één openbaarslachthuis aan te wijzen, was een adres binnengekomen van de Noord- wijksche slagers om hieraan niet te vol doen. Als expert op dit terrein, kreeg de beer van Eeden het woord, die betoogde Sat Ged. Staten in deze hun bevoegdheid ie buiten gaan. De uitvoering van de Hin derwet is zuiver een zaak van den Ge meenteraad. Wanneer al het vee te Kat- Üjk geslacht moet worden, zal een prtjs- rerhooging ontstaan. Bovendien beschikt Noordwijk over uitstekende slachtplaatsen terwijl door_ aanneming van het verzoek, waarop B. en W. voorstellen goedgunstig te beschikken, voor goed de mogelijkheid om te Noordwijk een slachtplaats op te lichten, verkeken is en met den meesten nadruk ontraadde hij op het verzoek van Ged. Staten in te gaan, met het gevolg dat B. en W. het gezichtspunt over namen en de Raad besloot het er maar op aan te Wen komen. De vertegenwoordigers der pl. Arbeiders beweging verzochten den Raad om af schaffing van de garantiebedragen voor de sfnemlng van gas, water en electriciteit, waartegen B. en W. bezwaar maken. Wan- beef deze minima zouden worden afge- riiaft, vreezen zij achteruitgang van het ■erbruik. Zoo zouden velen op de geper- retioneerde petroleumstellen gaan koken aplaats van op gas. Wel willen B. en W. oepelheid betrachten ln gevallen, waarin de aangeslotenen in behoeftige omstan- iigheden verkeeren. De heer van "Eeden Ticesde, wanneer de minima vervallen, dat velen de meter weg laten halen. Slechts één gemeente in ons land, n.l. illburg kan bogen op een toeneming van tas. hetgeen volgens hem te wijten is aan sltstekende propaganda voor gas, hetgeen by ook hier meer op zijn plaats vond. Op bet adres werd afwijzend beschikt. B. en W. boden aan den Raad aan ter voorloopige vaststelling de gemeentere- Sening over het dienstjaar 1933 en stel den voor een Commissie tot nazien te be noemen, welke commissie tevens de nieuwe begrooting zal onderzoeken. De deer Liefferink wenschte zich niet her kiesbaar te stellen, hetgeen den voorzit ter de opmerking ontlokte, dat hij dan ook vrijer met zijn critiek kan zijn. Bij de eer- |e stemming werd gekozen de heer Meyer, j de tweede stemming de heer van der Wiel, die beiden hun benoeming aanna men. Bij de derde stemming werd gekozen de heer Soeteman. Alvorens echter deze de benoeming aanvaardde, bedankte de beer van der Wiel zonder nadere moti vering wederom voor de enkele minuten tan te voren aangenomen benoeming, hetgeen consternatie verwekte. Tever geefs trachtte de voorzitter den heer Van der Wiel tot andere gedachten te brengen, terwijl ook de heer Soeteman bedankte, k de nieuwe vacature van der Wiel werd gekozen de heer Admiraal, die eveneens bedankte. Daarna werden herkozen de afwezige raadsleden den Hollander en van der Meer. Nu bedankte ook de neer Meyer. De vergadering werd ge schorst; na heropening verklaarde de voorzitter de heeren van der Meer en den Hollander gekozen. In de volgende verga- 'king zal weer worden getracht een vol- Jllge commissie te verkrijgen. De Raad hechtte zijn goedkeuring aan ten drietal conversies van gemeentelijke keningen, waardoor in 10 jaar tijds een «sparing van f. 12.667 zal worden ver kregen. Een adres van den Bond van loodgieters en Fitterspatroons inzake er kenning als installateur werd tot een vol gende vergadering verdaagd. Een verzoek j® verlaging van pacht van teelland ln bet Langèveld werd afgewezen, niettegen staande de commissie verlaging had gead viseerd. Volgde o.a. Intrekking van het ontwerp .uitbreidingsplan. Dit bleek echter een ™ver administratieve maatregel te zijn, J?ngezien de Raad voor 5 September de- nnltief over dit plan had moeten beslis- kn. Inmiddels zijn tegen dit ontwerp gemeld meer dan 100 bezwaar- Khrilten ingediend, waarvan enkelen ge- ptnd bleken, zoodat het inderdaad wen- is het ontwerp te wijzigen. Inmid- is de nieuwe teekening al weer klaar, e nog naar men hoopt binnen een nd door de Provinciale Commissie zal "Wen bezien, zoodat de voorzitter hoopte een volgende vergadering de zaak 1 in kannen en kruiken te hebben. Hij «entte binnenkort een voorvergadering in hkité-generaal, in ieder geval in de ™nnd September, wenschelijk. De heer jMferink heeft bezwaren, en beweerde S..P- en VV. zonder voorkennis der com- e voor het uitbreidingsplan, en waar- weet de commissie niet. naar den I gegaan zijn. Hij wenschte van te- ,-ren tc zijn ingelicht. Hierop antwoordde -voorzitter, dat B, en W. ten allen tijde kunnen gaan waar zij willen zonder commissie daarin te kennen. De Pro vinciale Commissie heeft bezwaren ge maakt, hetgeen verzuimd werd aan de Raadscommissie mede te deelen. Over eenkomstig het voorstel werd tot Intrek king besloten. Bij de rondvraag wees de heer Caspers op de omstandigheid, dat geen der drie lantarens van het Slulspad branden, waar door reeds een oude man van 70 jaar te water is geloopen. Bij het hoofd van dienst zal op deze lantarens attent worden ge maakt. De heer Meyer wees op de mini mum tarieven gas, water en stroom, welke ook op zomerhuisjes worden toegepast en wil hierin bij de nieuwe begrooting gaarne verandering zien. Voorts vroeg hij naar de nieuwe Beveaweg, waaraan nog steeds niet begonnen is. Wat het eerste betreft, deze kwestie zal nader bezien worden. Weth. Alkemade beantwoordde de vraag over den nieuwen weg. Deze houdt weer verband met de Intrekking van het uitbreidings plan, bovendien was de gemeente-archi tect, o.a, ook door de begrooting, overladen met werk. De weg is uitgezet en de hoog- teteekening klaar; over de uitvoering wil hij eerst nog eens praten met de commis sie van Openbare werken. Men kan n.l. in eigen beheer uitvoeren, de werkloozen er aan zetten of aanbesteden, deze drie mogelijkheden kunnen bovendien nog ge combineerd worden. Verder moet een zij straat en wel de Oranjeweg veranderd worden, hetgeen met de Bevea niets heeft uit te staan en toch gelijk gebeuren moet. Eenige leden meenden ten onrechte dat in Openbaren Raad besloten was, de weg aan te besteden en algemeen werd op spoed aangedrongen. Na beantwoording van nog enkele vragen volgde sluiting. De Blocmbollcnbeurs. De bollenbeurs werd deze week weer druk bezocht. Bijna 250 personen teeken den de presentielijst, waarvan door pl.m. 50 exporteurs. Er was veel vraag naar rond van Narcissen. In tulpen was vooral veel vraag naar de meer oudere soorten. Gezien het groote succes, bestaan er bij de beurs- commissie plannen om, in tegenstelling met de bedoeling, ook gedurende den win ter de beurs te doen plaats hebben. Deze week werden de volgende prijzen besteed: Grand Due 12 op f. 3; Titiaan z. op f. 2.75; La Reine Max 11 c.m. f. 2.75; Mad. Gevers 11 c.m. f. 2.80; Oranje Nassau f. 3.50; Mon Tresor f. 2.75; Waterloo 12 c.m. f.2; Rose Preeose 12 c.m. f. 3; Due de Berlin 11 c.m. f.2, z. 10 f,1.40; Witte Due Max 11 c.m. f.2; Gen. de Wet 12 op f. 3.20; Rijzende Zon z. 12 f. 1.95, z. 11 f. 1.60; Salvator Rose 12 op f. 1.80; Brlllnt Star z. 11 op f.2; Duchesse de Parma 12 cm. f. 2.50; Witte Valk z. 11 op f.3, z. 10 f. 2.15; Schoonoord z. 12 op f. 3.50, z. 11 f. 2,75; King Alfred 175—200 p.m. f. 2.50; Emperor I f.2; Em peror n f. 1. NOORDWIJK BINNEN. OPENING DER NOORDWIJKSCHE WINKELWEEK. Prachtig; verzorgde etalage's. Gisterenavond te half negen had in de feestelijk versierde zaal van café „Flora" in de Kerkstraat, de opening plaats van de Winkelweek,die alhier gehouden wordt van 31 Augustus tot en met 6 September. Onder de aanwezigen merkten we op de loco-burgemeester, wethouder E. L. de Witt, de gemeente-secretaris de heer A. G. Delen, het bestuur van de Middenstandsvereeni- ging „De Hanze" enz. Bericht van verhin dering was binnengekomen van den bur gemeester en van den vertegenwoordiger van de Kamer van Koophandel, de heer C. G. J. Alkemade Sr. Even na half negen opende de voorzit ter der winkelweek-commissie, de heer H. Th. van Bourgondiën; deze sprak een woord van welkom tot de talrijke aanwe zigen, in het bijzonder tot wethouder de Witt en secretaris Delen, zijnde de ver tegenwoordigers van het gemeentebestuur. Spr. verheugde zich er over, dat het ge meentebestuur steeds maar weer bereid is, blijken van medeleven te geven met den middenstand van Noordwijk. Ook dankte spr. de jury, die bereid gevonden werd, den vooral hier in Noordwijk zoo moeilijke taak op zich te nemen. Dat hun taak ook dit jaar weer zwaar zal zijn, kon spr. reeds bij voorbaat wel voorspellen, daar niet minder dan 88 etalages bezocht moesten worden. Voorts werd nog dank gebracht aan de schenkers van prijzen voor de etalage-wedstrijd. Verschillende medailles werden geschonken, o.a. door het gemeen tebestuur, den burgemeester, de Kamer van Koophandel, de Hanze, de Oranjevereeni- ging, de Chr. Middenstandsvereeniging, de Winkeliersvereeniging te Noordwijk-Bin nen de Ver. v. Vreemdelingenverkeer „Noordwijk Vooruit", de Winkellersvereen. van Noordwijk aan Zee, het R.D.B. theater, enz. Na alle schenkers dank te hebben ge bracht gaf spr. het woord aan den loco burgemeester, wethouder de Witt, voor het uitspreken van zijn openingsrede. Wethouder de Witt dankte allereerst den voorzitter voor de uitnoodiging en de har telijke ontvangst. Spr. lichtte toe, wat de bedoeling is van een winkelweek, dit is een reclameweek en reclame is vooral noo- dig voor den winkelstand op het platte land, nl. het publiek laten zien dat men voor zijn inkoopen niet naar een stad be hoeft te gaan. Spr. hoopte dat de winke liers in Noordwijk met den opzet succes mogen hebben omdat wanneer 't den mid denstand goed gaat, zulks toch altijd zijn terugslag vindt op het belang der ge meente. Daarom is spr. dan ook verheugd dat de winkelstand streeft naar vooruit gang. Een teleurstelling is echter het min der mooie weer, doch spr. hoopte, dat het spreekwoord „Achter de wolken schijnt weer de zon" bewaarheid moge worden, zoowel in letterlijken als in figuurlijken zin. Hiermede verklaarde spr, de winkel week voor geopend. Nadat de voorzitter dank had gebracht voor de waardeerende woorden van den loco-burgemeester, ving de jury haar tocht langs Noordwijks straten aan, om uit 88 schitterend verzorgde etalages de 10 prijs winnaars aan te wijzen. De jury had een zeer moeilijke taak. De diverse etalages waren keurig verzorgd. De uitslag was als volgt: le E. v. d. Werf, beker Gem. Noordwijk; 2e. idem, lauwerkrans, burgemeester van Noordwijk; 3e Fa. E. Tissing, eereprljs Ka mer van Koophandel, Lelden; 4e Gebr. van Dam, kunstvoorwerp, Oranje-Ver, Noord wijk-Binnen; 5e J. van Kesteren, lauwer krans, Ohr. Mlddenstandsvereen.; 6e. J. v. Bohemen, kunstvoorwerp, V.V.V. „Noord wijk Vooruit"; 7e, O. van Zuylen, verg. zilv. med. „De Hanze"; 8e. Wed. P. v. d. Voort, vorg. zilv. med., Winkeliers-Vereen. Noord- wijk-Elnnen; 9e. C. Maasdorp, verg. zilv. med., Winkeliers-vereen. Noordwijk a. Zee; 10e. H. van Bourgondiën, verg, zilv. med. R.DH.-theater, Noordwijk. De jury bestond uit de heeren C. L, van Korerihof, J. Westen en Jac. Krol, allen uit Leiden. Den geheelen avond heerschte er in het dorp een gezellige drukte, terwijl door het R.K. Fanfarekorps een muzikale rond gang werd gemaakt langs de etalages der deelnemers aan den wedstrijd, gevolgd door een talrijke menigte. Ook de attractie voor het publiek, nl. de door alle deelnemende winkeliers georganiseerde letterwedstrljd, trok veel belangstelling. Donderdag 6 September zullen de prij zen van den etalage-wedstrijd worden uit gereikt door den burgemeester bij de slui ting der Winkelweek. NOORDWIJKERHOUT. DE STICHTING „DE GEMEENTEWONING Bestaat 25 jaar. Heden is het 25 jaren geleden, dat bo venstaande stichting op feestelijke wijze geopend werd, door den stichter ds. A. J. P. Boeke, thans predikant te Schoorl. Ds. Boeke, die hier de Gemeente diende van 19021913 gevoelde ln dien tijd het gemis aan eene doelmatige gelegenheid, waar men catechisatie's, vergaderingen, spreekbeurten enz. kon houden. Ds. Boeke beraamde plannen om te ko men tot stichting van een eigen gebouwtje, dat in alle opzichten aan het doel zou kunnen beantwoorden, nl. een woning voor de Herv. Gemeente „De Gemeentewoning", In zeer korten tijd kwamen de benoodig- de gelden bij'een. Daarbij stelde de „Am- bachts-Vrouwe" gravin van Lynden Pallandt een stukje grond disponibel; de voortvarende aannemersfirma A, van Dijk en Zn. zette in korten tijd een eenvoudig doelmatig gebouwtje neer, dat tot op heden bijna dagelijks in gebruik is. Behalve het godsdienstonderwijs, dat er onmiddellijk in gegeven werd, nam de Gem. Chr. Zangvereen. „Concordia", die thans nog ln vollen bloei verkeert, er haar intrek. Zij werd opgericht en persoonlijk gedirigeerd door den stichter, die een groot muziekkenner en -liefhebber Is. Spoedig gaf ds. Boeke met medewerking van zijn te vroeg ontslapen echtgenoote en veler lei cursussen ap sociaal gebied en gaf daaraan zijn heele persoonlijkheid Spoedig werd een uitgebreide bibliotheek opgericht Steeds werden tentoonstellingen in het ge bouwtje georganiseerd, van de door vol wassenen en kinderen gemaakte handwer ken en huisvlijt-artikelen, alsook van zelf gezochte planten en duin-bloemen, waarvoor steeds groote belangstelling be stond. 4 j t Voor jongedames wérden naaiavonden georganiseerd, waarop talrijke kleeding- stukken werden gemaakt bestemd als St. Nicolaas-geschenken en uit te deelen ln behoeftige gezinnen. In de Paasch-vacanties hield men er conferenties, waarop lntellectueelen van verschillende richtingen van gedachten kwamen wisselen en op lange winter avonden interessante lezingen met licht beelden met sprekers van naam. NU de oprichting van de Ohr. Muziek vereniging „Harpe Davids" vond ook deze in dit gebouwtje een gastvrij onderdak voor haar repetities in de G. W. Op allerlei gebied bleek de G. W. te voor zien in velerlei behoeften. Zoo staat daar nu sinds een kwart eeuw, dit kleine aardige gebouwtje, prac- tisch ingericht, tegenover de Herv. Pasto rie, waar het tot in lengte van dagen zal getuigen van de verdiensten van één der Noordwijkerlioutsche predikanten, die zich in zijn elfjarig verblijf veel aanhangers wist te verwerven eu wiens borstbeeld, na zijn vertrek naar Schoorl, geplaatst werd, op de cereplaats in het gebouwtje, de sprekende gelijkenis treft lederen be zoeker. Een feestelijke herdenking van de stich ting der Gemeente-woning kan door om standigheden niet plaats hebben. Tengevolge van minderen aanvoer, zal de Centrale Veiling „De Eendracht" geen dagelijksche vellingen meer houden, doch voorloopig drie malen per week. Kapelaan J. van Straalen vertrekt naar het Benedictijnerklooster in België, om na volbrachte studie te vertrekken naar de missie in Amerika. OEGSTGEEST. Het a.s. Koninginnefeest. Van het verschenen programma van het op Dinsdag 11 September a.s. te houden Oranjefeest vermelden wij het volgende; Het feest zal aanvangen, des morgens te 9 uur met een eerste onthaal van de schoolkinderen aan „Het Witte Huls". Te halftlen heeft een zanguitvoering plaats van de kinderen voor het Raadhuis, onder leiding van den heer R. van Til. Na afloop daarvan wordt een kinderoptocht gehouden met muziek, waarop eea tweede onthaal volgt. Het middagfeest vangt aan te halftwee op een terrein in het Oranje park. waar verschillende wedstrijden worden gehouden. Voor jongens van 1113 Jaar hardloopen met hindernissen; voor jongens van 1214 Jaar mastklimmen; voor Jongens van 1416 Jaar boegsprietvaren. Voor meisjes van 1113 jaar broodhap pen; voor meisjes van 1214 jaar achter waarts muiltje loopen; voor meisjes van 1315 jaar estafetteloop. Voor mannen boven 25 jaar (leden der Oranje-Ver.) tonkneppelen. Te 3 uur ringrijden voor paren, zoo mo gelijk met versierde tweewielige rijtuigen, uitsluitend leden der Oranje-Ver. De beoordeeling van de versieringen ge schiedt te 2.30 uur vóór het Raadhuis. De feestdag wordt besloten met een lam pion-optocht door het dorp. De opstelling heeft plaats te 8 uur in het Wilhelmina- park. RIJNSBURG. Hoewel hier de verjaardag van H. M. de Koningin niet feestelijk herdacht zal worden, heeft Maandagavond 3 Septem ber te halfacht op het plein voor het Raadhuis een openlucht-concert plaats. Hieraan nemen deel de Chr. Gem. Zang- vereeniging „De Lofstem" en haar meisjes koor „Juliana" met begeleiding door het fanfarecorps „Wllhelmina". Een comité, onder eere-voorzitterschap van den burge meester, zal zorgen voor een welvoorzien programma. o— SASSENHEIM. Geslaagd te Utrecht voor het examen hoofdleerares in het modevak- en kunst nijverheid der Eerste Ned. Modevakschool ver., mej. Drost, alhier. VEUR—LEIDSCHENDAM. DIEFSTAL VAN f. 1000.—. Dader bekende eindelijk volledig. Bij den burgemeester was door de Br., wonende kan den Voorburgscheweg, aan gifte gedaan van Jiet feit dat ten zijnent diefstal was gepleegd van c.a. f. 1000. en wel gedurende zijn afwezigheid. Daar geen sporen van inbraak aanwezig waren, stond de politie voor een raadsel. Daar de verloofde van de jongste dochter, de 26-j. M. uit Voorburg, ln de woning was ge weest, werd deze door den gemeenteveld wachter en den wachtmeester van de maréchaussee aan een streng verhoor onderworpen. M. die bleef ontkennen, is daarna op vrije voeten gesteld. Dezer dagen waren echter zooveel bezwaren tegen hem aan 't licht gekomen, dat tot zijn arres tatie werd overgegaan, waarna hij een volledige bekentenis heeft afgelegd. Van 't geld had hij zich inmiddels een motor fiets aangekocht, terwijl 't resteerende deel werd teruggevonden, verborgen onder een duiventil. De politie heeft zijn ge heelen tuin doen omspitten met het bo venvermelde gevolg. Vergadering „De Hanze". De R.-K. Middenstandsver. „De Hanze" hield haar jaarvergadering in het Patro naat. De voorzitter, de heer Scholtes, deelde mede, dat hij eenigen tijd geleden een onderhoud heeft gehad om strenger toezicht te houden op het loopen in bad- of zwemcostuum, daar de toestand hier werkelijk onhoudbaar is. De burgemeester heeft dit gaarne toegegeven en toegezegd zooveel mogelijk in deze mede te werken, ofschoon het dikwijls uiterst moeilijk is. Binnenkort heeft hij een vergadering met de burgemeesters uit diverse gemeenten, waar hij deze kwestie ernstig zal be spreken. Naar aanleiding van een vraag van de heeren Schuijt en v. d. Togt betreffende leveranties aan naaischool, enz,, deelde de voorzitter mede, dat hij een onderhoud heeft gehad met den pastoor, die deze aangelegenheid persoonlijk met de betref fende heeren wil bespreken. Door den secretaris, den heer Groene- wegen, werd een breedvoerig jaarverslag uitgebracht, terwijl de penningmeester, de heer A. Haagen een overzicht gaf van de financiën, waaruit bleek, dat er een na- deelig saldo is van f. 24.67. In de veri ficatie-commissie werden benoemd de hee ren v. d. Togt en Lipman. Met groote meerderheid van stemmen werden de aftr. heeren D. Groenewegen en W. Vader als bestuurslid herkozen. In behandeling kwam de wijziging Win kelsluitingswet en advies aan het college van B. en W. der beide gemeenten. De voorzitter zette een en ander duidelijk uit een, waarna het advies van het bestuur, waarin B. en W. worden geadviseerd zoo veel mogelijk de bedoelde winkeliers tege moet te komen, gezien de tijdsomstandig heden, met alg, st. wordt goedgekeurd. Tot afgevaardigde uit de leden naar den Centralen Raad werd bij acclamatie ge kozen de heer N. de Groot. De bloempjesdag voor Santos heeft op gebracht f. 107,45. Na rondvraag volgde sluiting. Onze plaatsgenoote mej. M. Halver hout is geslaagd voor het examen coupeuse van de E rste Ned. Modevakschoolvereen. Gevonden: 1 Airedale Terrier, lang harig, korte staart, licht bruin. Adres Bureau van Politie. Gevonden: 1 sleutel passende op melk bussen. Adres Bureau van Politie. ZEVENHOVEN. Burgerlijke Stand. Overleden; T, van der Zaan, wed. van A, de Rooij, 76 J. Het zoontje van Z. viel van een wa gen en brak een been. Hij werd vervoerd naar het ziekenhuis. ZOETERWOUDE. Geitenkeuring van „Zorg en Vlijt" De R.K. Geltenfokver. „Zorg en Vlijt" hield haar jaarlijksche verplichte geiten keuring op het terrein van het Patronaat. De jury bestond uit de heeren A. de Jong Sr. assistent Rijksveeteelt consulent en J. Borst uit Hoogmade. Aangevoerd waren 29 dieren. De jury verklaarde zulk een prima collectie geiten hier nog nimmer aangetroffen, te hebben. De prijzen werden als volgt behaald: Eenjarige witte: le pr. medaille Annie eigenaar A. Schalkers; 2e pr. Lena, eige naar L. Droog; 3e pr, Jaapie eigenaar J. v. Leeuwen Jacz. Oude witte: le pr. Plonia eigenaar A, Westhof; 2e pr. Martha, eigenaar N. Straathof; 3e pr. Corrle, eigenaar W._de Elzen. Gehoornde witte en bonte: le pr. Lena eigenaar W. den Elzen; 2e pr. Johanna, eigenaar J. Roesfen; 3e pr. Annie eigenaar N. Hoogeveen Lammeren: le pr. eigenaar N. Straat hof; 2e pr, eigenaar W. de Elzen; 3e pr, eigenaar N. Hoogeveen. Een prijs uitgeloofd voor. de beste aan gevoerde melkgeit werd gewonnen door Plonia, eigenaar A. Westhof. Na afloop werden de prijzen aan de winnaars uit gereikt. RECLAME. 6631 iwitsedscheP^^ 30»f«tOct oor doo» H#d»r4onr4«ch «obr.lcoo# ALPHEN. Op het eenige weken geleden te Utrecht gehouden zangconcours behaalde het Kinderkoor van de Chr. Zangver. „Ho sanna" alhier, zooals toen gemeld, een len prijs met 360 punten in de 2e afd. Thans ontving het bestuur van „Hosanna" be richt, dat haar bovendien nog een eere- prijs werd toegekend voor het grootst aan tal behaalde punten. Een zwerver, die zich in een 10 Meter hoogen hooiberg bij den landbouwer V. te slapen had gelegd, had het ongeval, hier uit te vallen. De man, die er overigens nog betrekkelijk goed afkwam, had een ern stige hoofdwonde bekomen. Door een ka meraad werd hij verbonden, en vervolgde later, hoewel gebrekkig zijn reis. Geslaagd te Utrecht voor het examen hoofdleerares in het modevak en kunst nijverheidsonderwijs der Eerste Ned. Mo devakschoolver., mevr. A. H. Koolv. d. Broek alhier. BODEGRAVEN. Floralia Tentoonstelling. Heden- en morgenmiddag wordt ln het gymnastieklokaal der Openb. School een Floralia Tentoonstelling gehouden. Het betreft hier een tentoonstelling van de planten, die door de leerlingen in den loop van den zomer uit stekjes zijn opge kweekt. Heel wat moois is daarbij en het is verbluffend hoeveel meer de een uit hetzelfde materiaal weet te halen dan de ander. Daaraan verbonden wordt een tentoon stelling van door de leerlingen geschikte bloemen in manden en vazen. Het geheele lokaal is voor deze tentoonstelling inge richt en herschapen in een tuin, waar de potten in den grond zijn geplaatst. Uitstapje „Talitha". De meisjesvereen. „Talitha" maakte een autotocht, allereerst naar Rotterdam, waar de Bijenkorf en de havens werden bezichtigd, vervolgens naar een druiven- kas te Monster, waar druiven werden ge geten, daarop naaf Den Haag, waar men de stad rondreed, vervolgens naar Sche- veningen, waar eerst het Museum Mesdag en vervolgens het strand werd bezocht. De reis werd tenslotte huistoe gemaakt via de uitspanning en speeltuin „De Vink" bij Leiden. Raadsagenda. De Raad komt op Woensdag 5 Septem ber a.s., des nam. 2 uur, in openbare ver gadering bijeen. t, 1. Opening. 2. Vaststelling notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Voorstel tot het verleenen van een subs, aan de Land bouwschool te Montfoort. 5. Voorstel van den voorzitter tot intrekking van art. 33 der alg. pol.-verord. 6. Voorstel vaststel ling zekerheidsstelling waarn. gemeente ontvanger. 7. Voorstel tot ondershand- schen verkoop van het Ziekenhuis aan de Noordzijde. 8. Voorstel tot behandeling van het voorstel Vreeken—Stapper inzake het dankgebed in den Raad. 9. Voorloopige vaststelling gemeenterekening 1933. 10. Be noeming leden Raadscommissiën. 11. Ver klaring inzake winkelsluitingswet. Telegram aan HJVI. de Koningin. Door de Chr, Oranjevereeniging werd het volgende telegram gezonden aan H.M. de Koningin De Chr. Oranjevereeniging te Bodegra ven, mede geleefd hebbende ln uw droef heid, verheugt zich heden ln de viering van Uwen geboortedag, bidt U eerbiedig Gods Zegen toe en betuigt U haar liefde en trouw. W.g, I. HOOGENDOORN, Voorzitter. De Damclub „Ons Genoegen" heeft haar eerste vergadering weer gehouden. Het bestuur werd in zijn geheel herkozen. Besloten werd de voorraad speelmateriaal uit te breiden. De afd. Bodegraven e.o. van de Holl. Mij. van Landbouw is voornemens een landbouwcursus te houden onder leiding van den landbouwleeraar P. M. Smit alhier. Gevonden: 1 kosteloos rijwlelmerk, 1 huissleutel, 1 rozenkrans, kleingeld in papier, 1 rijwielbelastingmerk, 1 bruine koffer met inhoud. Maandag en Dinsdag a.s. zal ten Gemeentehuize gelegenheid bestaan om te teekenen op lijsten voor of tegen de ver ruiming van de openstelling der winkels op Zondag. Ook al mocht een meerderheid bestaan vóór verruiming, dan nog behoudt de Raad natuurlijk de bevoegdheid om de bestaande volledige sluiting, die verder gaat dan de wet, te handhaven. In den Rijn geraakte het roeibootje van een visscher aan het kantelen, door dat het aan de eene zijde water schepte. De man zwom naar den' kant, maar zijn fiets en de verdere Inhoud van zijn boot gingen verloren. De Koninginnedag zal hier rustig voorbijgaan. Er is niets feestelijks. Slechts valt te memoreeren de Avondsamenkomst van de Chr. Oranjevereeniging in de Ned. Herv. Kerk, waar spreken zal ds. v. Hoo- genhuljze uit Amsterdam. Na afloop daar van volgt een concert van „Soli Deo Gloria". Twee buurvrouwen aan de Goudsche- weg gingen aan het twisten over wegloo pend water bij het straatschrobben. De twist liep zóó hoog, dat zij elkaar met emmers water te lijf gingen. Naar wij vernemen, sluit de gemeente rekening over 1933 met een batig slot van ruim 13.000 gulden. Bij het correspondentschap der ar beidsbemiddeling staan als werkloos in geschreven 29 bouwvakarbeiders. 23 fa brieksarbeiders, 14 landarbeiders, 17 transportarbeiders, 18 arbeiders uit ver schillende categorieën. 3—2

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7