Duitsche vlootmanoeuvres - Ringrijderij Middelburg HEKS VAN WINSLEA 75,le Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad FEUILLETON. De Duitsche vlootmanoeuvres. I»"' *^mm *ll. >1. I». II ^■.^■■■*>■1 EEN FRAAIE WIEG door een groot aantal Ita-» liaansche moeders geschonken aan de Italiaansche kroonprinses, die haar eerste baby verwacht. DE DAMKAMPIOEN VAN IJMUIDEN trad te Velsen in het huwelijk. Leden zijner yereeniging, met damborden, vormden de eerewacht. naar het Engelsch van May Wynne. 87) Barbara trok zich wat terug in de gang even later ondernamen die twee den kiugtocht, terwijl nu ditmaal Barbara in rechterhand de lantaarn droeg en den JMrerarm om het middel van haar vrlen- geslagen hield. Zoo liepen zij samen door de donkere, nonkelende gang, elkaar toefluisterend un de heerlijke tijden, die komen zouden, ws de verschrikkingen van den oorlog ®aar eenmaal ten einde waren, ineens daar greep Marjorie met groo- «n angst Barbara's hand. ze waren een soort wenteltrap opgegaan Jo stonden nu op dit oogenblik dicht bij de waar de met mos overgroeide rots en de geheime gang weer voor het oog f'oergen moest. ■Wat is het, kind?" begon Barbara y ze hoefde haar vraag niet eens te joitooien, want een tiental of meer don- 5™ gedaanten hadden haar in een omme- «n omsingeld. Marjorie uitte een kreet en klampte zich Jf' aan haar vriendin ,maar Barbara zei ■h anders dan: rjWe zijn verraden, dat is alAls ik «maar redden kan, prulO, ik had f aooit moeten meenemen op dit gewaag- "avontuur". Marjorie was flauw gevalles. HOOFDSTUK XXIII. Birley's wraak. „Dus het was dan toch een dame. Nu, ik bied u mijn gelukwenschen, mistress!" Het gebeurde niet dikwijls dat Jam'es Birley schertste, maar deed hij dit, dan was er iets onheilspellends in den toon van zijn stem. Misschien verdroot het hem, dat de ver maarde Jack of Lanthorne, die hem zoo totaal verslagen had op de vennen van Winslea, niet anders dan een hem wel bekende jongedame was. Maar hij maakte geen toespeling op het verleden, daar hij zich op het oogenblik toch meester van de situatie wist. Beide gevangenen waren zonder plicht plegingen naar Rettersley Manor gebracht, waar Peter Carcroft uit den slaap gewekt en beneden gehaald was, om beschuldigd te worden, daar hij zeker ingewijd was in de onderhandelingen van zijn nichtje met het belegerde garnizoen. Zoowel oom als nichtje ontkenden dit ten eenenmale, terwijl Pieter Carcroft niet kon nalaten er enkele bittere woorden aan toe te voegen aangaande zijn betrekking tot dit jonge meisje, dat schande had ge bracht over een geerden naam. „Maar hoe kon het ook eigenlijk anders?" smaalde hij. „Niet voor niets is zij de dochter van haar moeder! Ik had haar dan ook maar liever daar moeten la ten, maar ik was nu eenmaal zoo dwaas ge weest mijn dwazen broer te beloven haar bij mij te nemen". „Een liefderijke bloedverwant", had Birley opgemerkt. „Nu, zij verdient niet veel beterl In ieder geval zullen er wel eens meer tranen geschreid zijn als het gerecht zijn loop heeft". En toen Barbara de uitdrukking van valsche vreugde zag op het schijnheilige gelaat, ging haar een rilling door de leden. Zij vroeg verlof haar kleeding te mogen verwisselen voor haar gewone vrouwen- kleeren en tot haar verbazing werd haar dit onmiddellijk toegestaan. „Tegenover het gerecht is het toch het zelfde", verklaarde Birley met veel aan matiging. „Of je nu hangt in de kleeding van een struikroover, of in die van een vrouw, in ieder geval zal je in goed gezel schap zijn van hem, die reeds aan de galg bengelt. En beiden zal je tot waarschu wing dienen voor degenen, die het soms ondernemen mochten om in verzet te komen tegen een rechtvaardig en goed bestuur". „Hangt er daar al een?" fluisterde Bar bara, die zeer goed begreep, wie die „een" zou wezen. „De lokeend, die zijn makkers verraad de", antwoordde Birley. „Guy Stapleton had zich wel eens tweemaal mogen beden ken eer hij schande bracht over zijn ge waad, al was hij dan ook een priester van Baal". Barbara deinsde terug. „Doctor Stapleton dood?" vroeg zij. En toen Birley met groote omstandigheid vertelde, hoe de arme geestelijke in de fuik geloopen was. terwijl hij zich op weg begaf naar de geheime plaats van bijeenkomst, en op bevel van generaal Lambert gehan gen was aan een galg, die voor het kasteel was opgericht, begreep zij wel, dat haar dus hetzelfde lot wachtte. Dood en de galg! Had moeder Meg haar niet menigmaal met bitteren ernst gewaarschuwd voor een dergelijk lot? Och, arme moeder Meg! Ze was blij, dat ze haar dien iaatsten keer maar een kus ten afscheid had gegeven. De arme „heks" was altijd zoo dankbaar, zoo aandoenlijk dankbaar geweest, voor iedere vriendelijk heid, haar door Barbara betoond. En moeder Meg had haar zeker lief ge had! Maar nu was zij niet daar, om haar te behoeden voor het tragische lot, dat zij zidhzelve op den hals gehaald had door haar dwaze roekeloosheid. Te laat, om nu berouw te hebben! Te laat, om te verklaren, dat de liefde haar toch wel genoegzaam voldoening zou schenken. Zij had eenmaal verlangd de rol van een man te spelen nu moest zij ook de ge volgen aanvaarden en zou dj de wereld toonen, dat Barbara Carcroft niet achter bleef in moed bij Jack of Lanthorne. Dus kleedde zij zich met zorg en sloeg geen acht op het bittere geweeklaag van vrouw Martha, dat haar vroegere profe tieën vervuld waren. En, toen de orde zich te groote toe gevendheid wilde verwijten die zij dan ook inderdaad niet getoond had viel Barbara haar in de rede: „Beste vrouw Martha, 't Is niemand anders dan mijn eigen schuld! Het eenige. dat mij dus wel zeer leed zou doen, is de gedachte, dat anderen soms een erger straf zullen ondergaan dan ik!" Ze zuchtte en dacht aan den triomf, dien ze had gelezen uit den blik van Birley, toen die zijn mannen bevel gaf het bewus- telooze meisje naar the Manor te vervoe ren, naast zijn andere gevangenen. Er was zeker nog een erger lot voor een hulpeloos jong meisje, dan gehangen te wordenEn Marjorie was nu vaderloos. Er bleef Barbara echter weinig tijd voor zulke gedachten over. Het ochtendgrauwen voorspelde een sohoonen dag voor den eersten November. Een herinnering nog even aan den zomer, waarop de zon met steeds afnemende warmte de bladerlooze boomen en de bloemlooze tuinen bescheen. Maar het was al mooi, dat de zon zich vertoonde! Op zulk een ochtend placht Barbara lus tig te zingen, terwijl zij zich aan de een of andere taak wijdde, of een flinken wandel tocht ging maken. Maar vandaag zong zij niet, toen ze voor het laatst uitkeek uit het erkervenster, waar zij had gezeten met Dick Morrice. Arme Dick! Was dat pas de vorige avond, dat Zij nog met hem gesproken had van de blijde dagen, die komen zouden, als zij weer bij elkaar waren? Een peinzende uitdrukking kwam in haar oogen, terwijl zij haar handen vouw de in gebed. En daarna was zij zeer kalm, niet langer uittartend in haar spreken. „Een ding zou ik u nog willen vragen, eer u mij wegleidt", zei ze tot Birley. „En dat is om afscheid te mogen nemen van mijn vriendin, mistress Stapleton?" Hij fronste de wenkbrauwen en zou mis schien dat eenvoudige verzoek geweigerd hebben als hij niet toevallig eens rond gekeken had onder de mannen, die Lam bert onder zijn bevel had geschaard, voor dat spionnagewerk. .(Wordt vervolgd). DE AMERIKAANSCHE KRANTENKONING HEARST en de filmster Marion Davis in Rothenburg. DE JAARLIJKSCHE RINGRIJDERIJ TE MIDDELBURG voor ruiters in boeren- costuum. Een der boeren versiert het hoofd van zijn paard. TE OPMEER brandde de kapitale boerderij van den heer K. Laan tot den grond toe af. Het omverhalen van een der brandende hooibergen. De vlootmanoeuvres in de Oostzee. Torpedo booten varen in kiellinie.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 5