Bouw Waalbrug - Feest te Purmerend - Drijvend vliegveld DE HEKS VAN WINSLEA 75,te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad FEUILLETON. De bouw van de brug over de Waal bij Nijmegen BEIERSCHE VOLKSDANSEN IN DE OPEN LUCHT Te Berlijn worden op verschillende plaatsen in de stad volksdansen door Beiersche jongens gedemonstreerd. Op den achtergrond de Brandenburger Tor. DE FRANSCHE LU CHTM AN OEUVRE S Een apparaat, waarmee men vlieg tuigen reeds op verren afstand kan hooren aankomen. EEN DRIJVEND VLIEGVELD Om de verbinding tusschen het New-Yorksche zakenkwartier en Long Island te verbeteren, heeft men nabij Wallstreet twee drijvende vliegvelden .verankerd. Een der vliegvelden. naar het Engelsch van May Wynne. 66) De stilte, waarmede dit alles in zijn werk Sing, had iets benauwends; daarbij kwam Jan nog die eigenaardige geur van natte Waderen en vochtige aarde, die in den herfst uit de bosschen opstijgt. Marjorie moest onwillekeurig denken aan wat er in het dorp altijd verteld werd van dien nacht, voorafgaande aan Aller heiligen. Dit was de tijd, dat de geesten terugkeerden op aarde, om de levende vrienden waarschuwingen te geven. In dien overspannen zenuwtoestand leek het haar, dat zij een doodsklok hoorde lui den; dat de witte dampen, die om haar heen opstegen, geestesverschijningen wa ven, die haar met spookachtig gefluister «amen waarschuwen voor naderend onheil. De hemel behoede haar voor dien ver- eehrikkelijken avond van Allerheiligen! Maar nog altijd hoorde ze dat luiden van de doodsklok. Ze had het wel willen uitschreeuwen, [ten Barbara haar op den arm tikte, om haar om hulp te vragen bij haar taak. Wat was zij verstijfd, toen ze opstond uit haar Sebogen houding over de dorre, vochtige naderen. En dat, terwijl de vrees haar als ®een geestelijke omarming hield gesloten. ■Schep moed, Marjorie", maande de zoo- 'fel flinkere vriendin. ,,Kijk. de zakken Wn hier listig verborgen en de lantaarn tot in de spleet daarnaast. De spionnen van Lambert hebben nog nooit de boschjes van Horton doorzocht. Er klonk triomf uit dien fluisterenden toon, wat een ware opwekking was voor Marjorie. Er bestond immers kans, dat zij met Hugh spreken zou? Die gedachte prikkelde haar tot werkzaamheid. Reeds had Barbara de twee kleine zak ken over de schouders geworpen en ver zocht nu Marjorie of zij de dievenlantaarn wilde dragen, die ze intusschen had aan gestoken. ,,'t Is de beste avond, dien je je maar bedenken kunt voor zulk een onder neming", fluisterde zij. „Want mocht de een of ander hier ronddwalen, en soms een lichtstraal van de lantaarn, of een voortbewegende gedaante zien, dan zal hij niet anders denken dan dat de geesten van Allerheiligen hun jaarlijkschen zwerf tocht maken over de oude aarde". Marjorie antwoordde niet. Haar mond was droog; koortsachtig stroomde het bloed haar door de aderen, haar zenuwen waren op het uiterste gespannen. Barbara, die al zoovele avontuurlijke ge varen had doorsctaan, voelde hier niets van; hoe roekeloozer het ondernemen, hoe uitdagender zij werd gestemd. De verschoven steen gaf toegang tot een lange, smalle gang, verbazend nauw, en zóó vochtig riekend, dat het een ware lijdensweg was om daardoor heen te werken. Marjorie zou dan ook nooit de verschrik king vergeten van dien tocht, die deels onder het park doorvoerde, evenals de gracht aan de noordzijde van het kasteel en die haar ontstaan te danken had, door dat er een dam opgeworpen was in een rivier, die haar bron had in het park. Geen van beiden spraken zij een woord; het eenig waarneembaar geluid was het doffe neerkomen van haar voetstappen en het afdruipen van het water langs de modderige, sijpelende wanden. Meer dan eens struikelde Marjorie over den oneffen bodem. Het sombere van zulk een omgeving zou iemand alle hoop be nemen. Eindelijk bracht een fluisterende waar- sohuwing van Barbara haar tot staan. Van den anderen kant werd een licht schijn gezien, of dit door een spleet van den muur viel. Barbara verzocht haar vriendin de lan taarn wat hooger te houden en niet lang duurde het nu meer of de zwakke licht straal werd tot een vierkant vlak van licht, dat binnenviel door de opening van een valdeur in den muur. ,3en je daar, Dick?" Een zacht prevelen van boven. „Barbara!" Marjorie's hart klopte nog ééns zoo onstuimig. „Hugh", fluisterde zij, zóó zacht, dat niemand het hoorde. Maar Barbara noodde haar wat dichter bij te komen en zelve te zien, wat er te zien was. De valdeur bleek uit te komen in een diepen put, waarvan de schacht tot hoog boven haar reikte, en ook weer een paar meter de diepte in ging. Als ze naar beneden keken, konden ze de weerspiegeling van licht zien op het water en als ze dan de eerste verblinding te boven waren, zagen ze de donkere omtrekken van bij elkaar gestoken hoofden. „Barbara!" Dit was Dick Morrice. „Ja. Alles is in orde. Barbara Carcroft en Marjorie Stapleton zijn hier. Zij is mee gegaan, om mij te helpen, waar wij niet weten wat haar vader overkomen is". „Marjorie!" klonk het verrukt van Hugh Ainslle. „Ja, ze is werkelijk hier; anders zou Ik met den besten wil van de wereld mijn belofte niet hebben kunnen houden. En wees maar gerust; wij zijn hier veilig. Nie mand dan wij weet van Friar's Passsage". „En u hebt het proviand toch wel mee gebracht, mistress?" viel een andere stem in, van iemand, die meer praktisch aange legd was, zoodat Barbara opkeek en het gelaat van Brian Cartwrlght onder scheidde. „De zakken zijn hier, master Caxtwright. Vischt u ze maar op!" En, knielende op den vloer van het ge- vangenhok daar boven, Het een van de mannen een touw neer, waaraan een ste vige haak was bevestigd. Door de hand uit te steken wist Barbara dien te grijpen, en ze maakte er de zakken aan vast, die zoo'n zware vracht voor haar waren geweest langs die onderaardsche gang. In alle stilte werden ze zorgvuldig opge- heschen, want, ofschoon deze toevoeging tot den geringen mondvoorraad niet van eenig noemenswaard belang kon zijn, gaf ze toch vast een voorsmaak van de hoe veelheden, die dappere vrienden in het vervolg zouden kunnen aansleepen. Een enkele onvoorzichtige beweging zou de zakken in het modderige water van de ongebruikte wel hebben doen vallen, maar zij, die het optrekken van het touw be stuurden, waren genoegzaam hiervan doordrongen, zoodat ze dan ook wel zorg den, dat ze dezen vreemden visch behoor lijk aan wal haalden. „Morgen, neen, laten wij liever zeggen overmorgen, kom ik weer", riep Barbara zacht. Dick Morrice antwoordde haar, terwijl de anderen, die de betrekking tusschen deze twee kenden, zich bescheiden terug trokken. Voorwaar, een vreemde plaats van samenkomst voor geliefden, met het gele licht van de lantaarn op het mooie don kere hoofdje vallend, dat zoo vol verlangen uitging naar het gretig voorover gebogen hoofd van haar verloofde. „Tot Donderdag dus, Uefste! Wil je wei gelooven, dat die (belofte mij tusschen twee vuren brengt: het verlangen, om je te zien al is het dan ook nog zoo kort, en je stem te hooren en toch ook weer die vrees, dat dit oogenblik soms wel duur gekocht kon zijn! Want ik moet er niet aan denken, dat Lambert of zijn spionnen ons geheim soms ontdekken konden". „Dat kan niet!" stelde zij hem gerust, ondanks de vage vrees, die het verdwijnen van doctor Stapleton in haar eigen gemoed had gewekt. „Er zijn geen verraders in ons kamp!" „Maar bittere vijanden in het andere. Heb je niet gezegd dat James Birley zich bij Lambert heeft gevoegd?" „Stil!" fluisterde zij, met een lichte hoofdbeweging naar Marjorie, die achter haar stond in de duistere gang. Toen, wat luider: „wees maar niet bezorgd over mij, Dick: Jack of Lanthorne trekt er 's avonds op uit en weet de spionnen van ouwen Noll te overtroeven. „Nu, mijn geliefde Barbara Carcroft be veel ik dan wel aan in de zorgen van dien moedigen Cavalier, Jack of Lanthorne!" Met dezen hartewensch en met nog een langen, vurigen blik naar zijn geliefde, trad hij terzijde voor zijn vriend Ainslle, die nu enkele woorden kon wisselen met Marjorie. (Wordt vervolgd). Het monteeren van het bovendek aan de Lentsche zijde. KAMPIOEN MANDENDRAGER Voor de kampioenschappen manden-i dragen te Londen wordt reeds druk geoefend. De kampioen in training., TE PURMEREND wordt van 6 tot 9 September feest gevierd, in verband met het 450-jarig bestaan van de Markt aldaar. De opbouw van het imitatie-slot Pur ine rstein". DE NIEUWE AMERIKAANSCHE KRUISER „Minneapolis" bracht een bezoek aan Engeland. De kruiser, welke vier water- vliegtuigen aan boord heeft, op de Theems bij Gravesend.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 5