[ÊIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 30 Augustus 1934 LAATSTE BERICHTEN BINNENLAND. De moeilijkheden met de Dieseitreinen. RECHTZAKEN. BEURSOVERZICHT MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Ba lauiltu stand. Gistermiddag 3 uur: 751. Hedenmiddag 3 uur: 756. telegrafisch weerbericht L b. Eon. Ned. MeteoroL Inst te De Blldt Hoogste stand 778.4 te Vardoe. Laagste stand 742.6 te Stornoway. Verwachting tot den avond van 31 Aug. I Matige tot zwakke. Zuidelijke tot Wes- jbjken wind. Gedeeltelijk bewolkt. Waar- jjnlljk weinig ot geen regen. Weinig andering in temperatuur. bcitenlandsch weerbericht. gedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De BUdt. I De depressie bleef vrijwel statlonnalr, zij uit in haar kern op. De hooge druk in t Noordoosten trekt langzaam af, in het fuiden en Zuidwesten stijgt de barometer. vrijwel geheel West-Europa is in de llgeloopen 24 uur regen gevallen, terwijl t allerwege koeler geworden ls. Thans is i midden-Dultschland, West- en Zuid- Ijk en West-Engeland het weer regenachtig, elders is het zwaarbe- Ikt. Ten onzent blijft weinig verande- |ng In den weertoestand waarschijnlijk. regenkansen zijn gering. luchttemperatuur. 19 uur voorm.: 12 gr. C. (54 gr. F.). I :Suur 's midd.: 15 gr. C. (59 gr. F.). 13 uur nam.: 15 gr. C. (59 gr. F.). [i watertij den te katwijk zee. Voor Vrijdag. I Voorm. te 6 u. 51 min.; nam. te 6 u. 18 m. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge Rijndijk". 's Middags 12 uur: 20 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". I 's Middags 12 uur: 19% gr. C. licht op voor fietsers eju Donderdag: 8.24 n.m. tot 5.38 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 130 Aug.: onder: 13 u. 53; op: 21 u. 34. DE VACANTIEREIS VAN KONINGIN EN PRINSES. VERTREK UIT NOORWEGEN OP 8 SEPTEMBER BEPAALD. J Naar wij vernemen ligt het in het voor tanen van H.M. de Koningin om Zaterdag p September uit Noorwegen naar Neder- pnd te vertrekken. CONTINGENTEERING. De Staatscourant van hedenavond zal lien Koninklijk Besluit bevatten, houdende lit contingenteering van den invoer van tot, band en veters, zonder rubber, voor tover niet van wol en halfwol, alsmede |Tatl elastiekband en koordelastiek, voor Tftu tijdvak van drie maanden, ingaande |1 September a.s. Het percentage van den toegestanen in- poer is bepaald op 30% van de waarde 'is den gemiddelden invoer over drie planden van het jaar 1930. Voorts zal de Staatscourant een K. B. ttvatten, waarbij de contingenteering van Jitn invoer van niet-houtvormende sier gewassen, alsmede azalea indica en hor tensia met ingang van 1 September voor l'ffl tijd van een jaar wordt verlengd. I Het percentage van den toegestanen in- l'«r is teruggebracht op ten hoogste 10% I'm het gewicht van den gemiddelden in- |'«r in de jaren 1930 en 1931. De Staatscourant van hedenavond zal 'to K. B. bevatten, waarbij de contingen- wting van den invoer van manufacturen, Koffen en weefsels van geverfd, bedrukt |o bontgeweven katoen met ingang van September a.s. voor den tijd van een jltor wordt verlengd. Het percentage, waarvoor de invoer zal JSü toeSestaan, is bepaald op ten hoogste |M van de waarde en 20% van het ge acht van den gemiddelden invoer in de ll'n 1929, 1930 en 1931. Tenslotte is bij K.B. de contingenteering '•0 den invoer van manufacturen, stoffen to weefsels van gebleekt katoen en onge dekt katoen met ingang van 1 September den tijd van een jaar verlengd. Het percentage van den toegestanen ln- J5® 's bepaald op ten hoogste 10% van de "Ssrde en 15% van het gewicht van den i'to'ddelden invoer in de jaren 1931 en I i,Zooals gisteren werd gemeld, is bij K. B. '""oer van wollen en halfwollen dekens I ju ''"geteerd. Abusievelijk werd daar- 1 JJ sis datum van ingang 1 September i °°s®d; deze moet zijn 16 Augustus het tijdvak der contingenteering op 30 November 1934. de percentages bij de gisteren ver- ai 1 contingenteeringen moeten als ^mum-percentages worden beschouwd. DE MOORD AAN HET WATERLOOPLEIN TE AMSTERDAM. de 21-jarige pakhuisknecht p. heeft een volledige bekentenis afgelegd. Naar wij vernemen, heeft de 21-jarlge p., knecht in het bananenpakhuis van de firma Groenteman en Bolle aan het Wa- terlooplein te Amsterdam, na vanmorgen opnieuw door den hoofd-inspecteur van het Bureau J. D. Meyerpleln, den heer p. A. de Kater aan een verhoor te zijn on derworpen, met tal van bijzonderheden bekend dat hij ln het pakhuis de 8-Jarlge Sara Beugeltasch heeft vermoord. Hij zelde dat het meisje passeerde toen hij in de deur van het pakhuis stond. Hij lokte het meisje mee ln een gangetje naast het gebouw en toen het kind begon te schreeuwen zou hij het meisje uit angst hebben geworgd. Na den moord heeft p. een kist met bananen naar de overzijde van het IJ gebracht. Terugkomende bleek hem dat niemand nog iets van het ge beurde had ontdekt. Hi) heelt toen het lijkje op z'n schouder naar de vliering ge dragen en daar in een kist gestopt. ZILVEREN JUBILEUM. Op 1 September a.s. zal het 25 Jaar ge leden zijn, dat bij den Centralen Dienst van de Arbeids-Inspectie een Directeur- Generaal werd aangesteld. Te dezer gelegenheid aal er ten kantore van dezen dienst aan de Nieuw Uitleg no. 12 te Den Haag een receptie worden ge houden des namiddags van 35 uur. de 50.000ste k.l-m.-passagier. De KLM. heeft deaer dagen de 50.000ste passagier van dit jaar geboekt. smokkelaars gearresteerd. Gisteravond bemerkten een rijksveld wachter en een commies te Valkenburg, dat een tweetal bekende smokkelaars uit een auto drie zakken suiker haalden en bij den bakker a. S. bezorgden. Zij namen direct maatregelen, waarop de smokkelaars de vlucht wilden nemen. Een hunner, zekere B„ werd vastgegrepen en onder hevig verzet naar het arrestantenlokaal gebracht. De andere smokkelaar E. ge naamd, sprong in de auto en reed weg. De commies sprong eveneens op den wagen en greep den smokkelaar bij de keel om hem te dwingen tegen de poort te rijden. De smokkelaar wist echter te ont komen. De auto bleef achter met een in houd van 450 K.G. suiker en 140 K.G. mar garine. Het voertuig werd in beslag ge nomen en naar Maastricht getranspor teerd. De arrestant B. werd naar de gevangenis overgebracht. de dood van dr. van der lbbuw. Reuter meldt uit Kaapstad: Thans wordt officieel medegedeeld, dat het stoffelijk overschot van dr. Van del- Leeuw geïdentificeerd is. Een verklaring van de Nederlandsche Spoorwegen. In verband met in omloop zijnde ge ruchten omtrent de inkrimping der Diesel- electrische tractie bij de Nederlandsche Spoorwegen, zendt de Hoofdingenieur Chef van den Dienst van Materieel en Werk plaatsen der Nederlandsche Spoorwegen, Ir. W. Hupkes ons de volgende verklaring: Toen de Nederlandsche Spoorwegen in Januari 1933 besloten ingaande 15 Mei '34 Diesei-electrlsche tractie op groote schaal op hare lijnen in te voeren, waren zij er zich van bewust hiermede een niet onbe langrijk risico op zich te nemen niet voor den regelmatigen treindienst welke vanzelfsprekend niet in gevaar mag komen maar voor technische storingen en moei lijkheden, welke aan de betreffende be drijven zware elschen zouden stellen en in den beginne hooge herstelkosten met zich mede konden brengen. Dit risico vindt zijn oorzaak in het geheel nieuw zijn van. de constructie en uitrusting dezer treinen en het moeten invoeren van deze nieuwe wijze van tractie met personeel, dat bedrijfser varing mist. De spoorwegen hebben ge meend dit risico te moeten aanvaarden, omdat zij zich verplicht achtten de reisge legenheid per spoor te verbeteren en om dat zij deze verbetering zoo urgent achtten, dat belangrijk uitstel niet toelaatbaar was. Waren eerst een of twee proeftrelnen be steld en daarna een jaar proefgercden, dan was de invoering tot 15 Mei 1936, dtts tot 2 jaren later, verschoven moeten worden. Een tweede motief voor snelle invoering der Diesel-electrische tractie was nog, dat bij niet bestellen van een groot aantal Diesel-electrische treinen tot een belang rijke bestelling van stoomlocomotieven overgegaan had moeten worden, terwijl de Nederlandsch spoorwegen de overtuiging hebben, dat in verband met de snelle voort gang der techniek, nieuw te bestellen stoomlocomotieven binnen de door af schrijving bepaalde levensduur, verouderd zouden zijn. De spoorwegen hebben vanzelfsprekend het mogelijke gedaan om het risico aan de snelle invoering van de Diesel-electri sche tractie verbonden, zoo gering moge lijk te doen zijn. In de eerste plaats zijn alle Diesel- electrische treinen zoodanig ingelegd, dat deze ook als stoomtreinen gereden kunnen worden, waardoor de invoering geheel elas tisch werd en zoo geleidelijk men wenschte, kon geschieden, en daardoor ook als thans heeft plaats gevonden, het mogelijk werd, bij tegenslag, het aantal Dieseitreinen te verminderen, zonder eenige wijziging of storing in de reisgelegenheid voor het publiek. Aan het personeel werd een zeer gron dige opleiding gegeven en dit personeel werd niet met zelfstandig bedienen van Dieseitreinen belast, voor het daartoe vol komen bekwaam werd geacht. Invoeren der Diesel-electrische tractie vond, als be- DE POSTVLUCHTEN. Hedenmorgen te 5 uur ls het K.L.M.- vliegtuig de „Pelikaan" van Schiphol naar Indië vertrokken. Aan boord bevinden zich één passagier LondenMasamatruh, één Londen— Jodphur, één Amsterdam-Batavia en twee AmsterdamBoedapest. Verder vervoert het toestel 278,109 K.G. briefpost, 5,100 KG. pakketpost, 102 KG. bagage, en 96,180 KG. vracht. Te halfacht is het toestel te Leipzig ge land. De „Kwartel" is te Bandoeng geland. VRACHTAUTO TE WATER. Een ledige vrachtauto, toebehoorende aan de expeditie-firma Olman op den Sloterweg, is hedenmorgen te Amsterdam, doordat de chauffeur zijn stuur kwijt raakte, in de Overtoomsche schutsluis ge reden. Op den weg stonden eenige olie vaten. Het voorwiel van de vrachtauto raakte een der vaten en daardoor maakte de wagen een zwenking naar links en ver dween met de twee mannen in de sluiskoik Belde mannen, de chauffeur Johannissen en de igroentenhandelaar Honselaar, wron gen zich dadelijk uit de cabine en konden door handreiking op den wal worden ge bracht. De auto ging geheel onder water. De brandweer was spoedig ter plaatse, maar haalde de wagen niet op, omdat de eigenaar de gevraagde premie niet wensch te te betalen. Intusschen lag het scheep vaartverkeer van de Kostverlorenvaart naar den Schinkel en omgekeerd, stil. Het duur de een paar uur voor de auto door een particulieren reddingswagen weer op den wal stond. 0 RECORDPRESTATIE VAN DEN „IJSVOGEL". DjaskAmsterdam in twee dagen. Naar wij vernemen heeft het Indië- vüiegtuig „Ijsvogel", dat gisteravond' te 8 uur 25 op Schiphol is geland, een record- prestatie geleverd door den afstand Djask Amsterdam, waarover normaal drie dagen gevlogen wordt, in twee dagen af te leggen. Deze snelle vlucht is een gevolg geweest van het feit dat de .Ijsvogel" in Rangoon een dag oponthoud heeft gehad en de hee- ren te Roller, eerste bestuurder en Abspoel tweede bestuurder dezen verloren dag in elk geval wilden inhalen om op tijd op Schiphol aan te komen. Den eersten dag is van Djask naar Mersa Matruh gevlogen; den tweeden dog werd de vlucht op suc cesvolle wijze beëindigd. Boordwerktuig kundige was de heer Westraten, telegrafist de heer Moulijn. Er waren verschillende passagiers aan boord. DE VERBETERING VAN DEN HEERENWEG. In verband met ons bericht omtrent de ■overneming van den weg AlphenRijn- saterwoude, de z.g. Heerenweg zie elders ln dit nummer vernemen wij nader, dat Maandag a.s. de Provinciale Waterstaat reeds zal beginnen, om den weg weder be hoorlijk berijdbaar te maken. LIJK GEVONDEN. Hedenmorgen te half zeven werd door de Soesterpolitie op den spoorweg Utrecht Amersfoort tusschen Den Dolder en Soes- terberg het zwaar verminkte lijk gevonden van een naar schatting 35-jarig mans persoon. Uit het onderzoek is gebleken dat de dood reeds eenige uren tevoren was in getreden. Vermoedelijk is de main door den nachttrein overreden. De identiteit van ■het slachtoffer kon nog niet worden vast gesteld'. De Hertog van Westminster, die gis teren met gevolg hier te lande vertoefde en deelnam aan een jachtpartij te Hoek van Holland, heeft het middagmaal ge bruikt in het Hotel Des Indes te Den Haag. UIT NED. OOST-INDIE. DE NEDERLANDSCH JAPANSCHE ONDERHANDELINGEN. De Aardewerkcontingenteering. BATAVIA, 30 Aug. (Aneta). De Japan- sche delegatie deelde mede, dat de aan leiding tot de uitvaardiging van de con tingenteering van aardewerk n.l. de vor ming van de Java Pottery Importers As- sociaton (welke ten doel had de handel in aardewerk uit Japan te concertreeren) ls ontbonden. Daardoor is voor de Indische Regeering de reden voor contingenteering van aar dewerk vervallen, zoodat reeds één uur na bovengenoemde mededeeling der Japan- sche delegatie alle maatregelen gereed waren tot opheffing van de contingentee ring van den import van porcelein, welke opheffing nog heden zal worden afgekon digd om morgen in werking te treden. Men verwacht, dat deze stappen, van belde zijden genomen, aanmerkelijk zul len bijdragen tot opklaring van de confe rentiesfeer. DE ECONOMISCHE COMMISSIE. BUITENZORG, 30 Aug. (Aneta). Eer vol is ontheven van de functie van lid der Economische Commissie voor den duur van zijn verlof naar Europa de heer C A. Schnltz'.er tevoren Gouverneur van West- Java. Tot lid van de Economische Commissie voor den duur van dit verlof is benoemd de tegenwoordige Gouverneur van West- Java, de heer A. van der Hoek. Voorts is de heer G A. Ph. Weyer, be noemd tot voorzitter van den Ned. Indi- schen Ondememersbond, als lid in de Economische Commissie opgenomen. kend, zeer geleidelijk plaats. Maandenlang zijn alle treinen begeleid, totdat, in ver band met het verder uitblijven van storin gen, deze begeleiding geleidelijk werd in getrokken en zoo was eind Juli de toe stand. dat ongeveer driekwart van de daar voor in aanmerking komende treinen als Diesel-electrische treinen gereden werden en het aantal en de aard der storingen aTs normaal mochten worden beschouwd. In de maand Augustus zijn onverwacht verscheidene motorstoringen opgetreden, welke zonder meer niet te verklaren wa ren en welke ook bij de ln het buitenland loopende motoren van denzelfden bouw niet waren opgetreden. Bij het direct ingestelde nauwkeurig on derzoek is gebleken, dat de Diesel-motoren der Nederlandsche spoorwegen onder on gunstige omstandigheden hebben dienst gedaan, in hoofdzaak als gevolg van on gunstige belasting der motoren bij de lage rijstanden (geringe snelheden), waardoor abnormaal hooge krachten optraden voorts afwijkingen ln den brandstoftoevoer en in de motorsmering. Door deze ongunstige omstandigheden zijn de opgetreden be schadigingen te verklaren. Daar de in dienst zijnde motoren nage noeg alle, langeren of kortoren tijd, onder deze ongunstige omstandigheden hebben dienst gedaan, is te verwachten, dat ook deze reeds begin van inwendige beschadi gingen zullen hebben en werd op Donder dag 23 Augustus besloten alle motoren aan een revisie te onderwerpen en opge treden gebreken te herstellen. Om verdere beschadigingen aan de motoren zooveel mogelijk te voorkomen, werd voorts beslo ten de Diesel-electrische dienst in te krimpen en het aantal stoomtreinen weer overeenkomstig uit te breiden, hoewel voor den bestaanden Diesel-electrischen dienst voldoende treinstellen aanwezig waren. De oorzaken, welke tot de voor de Diesel motoren zoo ongunstige omstandigheden hebben geleld, zijn, of worden weggenomen revisie en herstelling der Diesel-motoren worden met kracht ter hand genomen, waarbij de hulp van Werkspoor en May- bach is ingeroepen en de Nederlandsche Spoorwegen doen het mogelijke om dezen tegenslag zoo spoedig mogelijk tot het ver leden te doen behooren. Met het oog op de thans groote herstelkosten voor de Ne derlandsche spoorwegen dient nog naar voren gebracht te worden, dat de exploi tatiekosten der Dieseitreinen (brandstof, bediening, enzbelangrijk lager zijn dan die van overeenkomstige stoomtreinen, welk verschil op ruim 20.000 gulden per trein per jaar i.s te schatten. De heer Hupkes zegt tenslotte in zijn verklaring, dat hij meent hiermede, met vermijding van te groote uitvoerigheid een zoo volledig mogelijk overzicht van den gang va n zaken te hebben gegeven, STEEKPENNINGEN BIJ DE MARINE. Het Hoog Militair Gerechtshof heeft heden sententie gewezen in de zaken van p. van Sinderen, sergeant-bottelier a/b van H. M. Wachtschip te Willemsoord, J. Jansen, korporaal-bottelier, bij de onder- zeedienst-kazerne te Willemsoord en G. Smits, sergeant-bottelier a/b van H. M. „Schorpioen", die door den Zeekrijgsraad te Willemsoord zijn veroordeeld resp. tot 3 maanden, 6 weken en 3 maanden gevan genisstraf, wegens overtreding van art. 363 W. v. S. (het als ambtenaar aannemen van een gift, wetende dat zij hem gedaan wordt teneinde hem te bewegen om, in strijd met zijn plicht, in zijn bediening iets te doen of na te laten). Het Hof heeft thans deze vonnissen be vestigd, doch legde de straffen voorwaar delijk op met een proeftijd van drie jaar voor elk der beklaagden, en stelde daarbij als voorwaarde, dat zij de door hen ver oorzaakte schade (door het aannemen van fooien) binnen een bepaalden tijd zullen moeten vergoeden. AMSTERDAM, 30 Augustus. De beurs had heden over het algemeen een kalm verloop. De stemming was prijs houdend ondanks de koersdaling van gis teren in Wallstreet. Een uitzondering waren Rubbers, die niet alleen druk werden verhandeld, doch ook een flinke koerswinst konden be halen. A'dam Rubbers openden 1 pet. lager, doch later liep de noteering op tot 104'/;. Ook de minder courante soorten gaven winsten te zien. Naar uit Indië wordt bericht is het uitvoerrecht, dat op de bevolkingsrubber wordt geheven, zóó hoog, dat het voor de inlanders bijna niet loonend meer is rub ber te produceeren. Dat zou de Europee- sche rubbercultuur ten goede komen. Van de Industrieele fondsen waren Phi lips prijshoudend. Aku's bleven op peil en waren later iets beter. Ford waren echter lager. Tabakken waren verdeeld doch per saldo weinig veranderd, evenals Suikerwaarden. Oliewaarden ongeanimeerd. Koninklijke hadden van aanbod te lijden en daalden IV.. Ned. Scheepvaart Unies bleven op peil. Duitsche obligaties waren flauw. Young- leening daalde met 1% tot 27. Amerik. fondsen verdeeld. Ned. Oude Schuld was gedrukt. Indische leeningen prijshoudend. WISSELKOERSEN. Engeland 7.36 (7.35 7/8); Duitschland 57.92'/. (57.80)Frankrijk 9.75'/. (9.73 3/4) België 34.66 (34.65); Zwitserland 48.44 (48.22); Denemarken 32.75 (32.90); Zweden 37.80 (38.—); Noorwegen 36.82'/! (37.—); New York 1.45 5/8 (1.45 5/8). Prolongatie 1 pCt. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. LEIDEIN, 29 Augi Noteering Coöperatieve Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-Ver. „Leiden en Omstreken". Andijvie f.0.70 3.70. Kroten f. 0.501.40, Komkommers f.0.70—2.30, Bloemkool I f. 7—19.80. ld. II f. 1.50—10.30. Witte Kool f. 6.50, Roode Kool f46.80, Savoye Kool f. 6.507.60, Groene Kool f. 190—3.50, Meloenen f. 1—18. Pieter selie f. 0.30090. Kropsalade f. 0.50—3, Sel derie f. 0.50—1.60, Wortelen f. 1.90—6.90, Perziken f 17, per 100 stuks. Snljboonen f.225, Stokboonen f.8—21, Pronkboonen f. 814. Stamboonen f. 1019. Postelein f. 2—3, Spinazie f3—13, Tomaten A f. 2.20, B f.2 20, C f.290, CC f. 2.20. Uien f.2— 3.50 per 100 K.G. LEIDEN, 29 Aug. Noteering melkveiling „Leiden" ln de week van 2 tot 8 Sept. - consumptiemelk 1ste klas f. 6.00, 2de klas f. 5.50, 3de klas f. 5.00. Industrlemelk van f. 4.50—5.00. BARNEVELD. 30 Augustus. Elerenmarkt. Aanvoer 1.150.000 eieren. Prijs f. 2,90— 3,60 per 100 stuks. Handel vlug. BENTHUIZEN, 28 Augustus. Aanvoer 1731 kippeneieren, prijs f. 2.603.65; 43 eendeieren, pr. f. 2.25 per 100; Wortelen 45 cent per bos. Peren 25 ct. per mandje. Druiven 1213 ct.; Pruimen 8—10 ct. per pond; Meloenen 825 ct. pér stuk; Kaas 18 ct. per pond. GOUDA, 30 Augustus Aangevoerd in totaal 910 stuks, waarvan 78 slachtvar- kens; vette van 14'/i15% cent per pond, levend met 2 pet. korting. Londensche van 1213 cent per pond, levend met 2 pet. korting397 magere varkens f1220 ï>er stuk; 346 biggen f.68.50; Geldersche biggen f. 1013; 10 runderen f. 150190; 67 nucht. kalveren f.36; 12 bokken en geiten f. 26; handel stug. Algemeene markt; 462 partijen kaas; prijzen le kw. met rijksmerk 2123; 2e kw. met rijksmerk 1719; zware tot 25; handel matig; 404 ponden boter: Goeboter 7075 cent per pond; Weiboter 6570 ct. per pond; handel vlug. 106.000 Stuks eieren; kipeieren van f. 2.753.25 per 100 stuks; eendeneieren f.3 per 100 stuks; handel matig. Coöp. Zuid-Holl. Eierveiling. Aanvoer 80 200 kipeieren. Prijzen: 56/58 KG. f. 2.70 —2.80 per 100 stuks; 58/60 KG. f. 2.80—3; 60/62 KG. f,3—3.20; 62/66 KG. f. 3.20— 3.40; Bruine 58/68 KG. f. 3—3.50; Kleine eieren f. 2.602 70 per 100 stuks. Aanvoer 1200 eendeieren f.33.20 per 100 stuks; kalkoeneieren f. 4 per 100 st.; heneieren f.1.75f. 2 per 100 stuks. KATWIJK AAN DEN RIJN, 29 Augustus. Groentenveiling. Aardappelen per kist van 25 KG; groote f.0.90—1.25; drielingen f. 0.550.75 plus f. 0.25 heffing', Bloemkool I per 100 f. 17.20—21.10, idem II f. 5.00— 8.10; Peen per 100 bos f. 4.406.10; Peen jjer kist van 20 KG. f. 0.500.75; Sla per 100 f. 1.80—2.30. Aanvoer aardappelen 622 ki.ltiPTI NOÓRDWIJKERHOUT, 29 Aug. Veiling „De Eendracht". - De aanvoer wordt minder. Bramen f. 0.590.86 per slof van 3 KG.; doperwten f. 1.70; dubbele heeren- boonen f. 0.551.25; enkele heerenboonen z. dr. f. 0.551.30; stokheerenboonen f.1— 1.50; snijboonen f. 0.501.65; enkele hee renboonen m. dr. f. 0.601.30. ROELOF ARENDSVEEN, 29 Augustus. Meloenen 2—14 ct. per stuk; Tomaten 1,60 —2,10 per 50 K.G.; Sla 0,50—4,20 per 100 krop; Snijboonen 0,302,00; Prinseboonen 1,45 per 10 K.G.; Augurken: fijn 1,10—2,00, grof 0.30, bommen 0,25 per 25 K.G. VEUR. 28 Augustus. Eaerenveiling „Het Wapen van Veur". Aanvoer 33788 stuks. 33716 kippeneieren f. 2,904,05; 72 een- 6 ct.; 532 kippen 3085 ct.; 27 eenden 30—50; 105 konijnen 0,15—1,30; 22 duiven 10—15. VEUR, 29 Aug. Eng. komkommers le soort f 1.40—2.40. 2e f 1—1.20. 3e 10.70—1. Wankleurige f 0.701. Gele ld. le soort f3—3.50. 2e f 1.50—2.10. 3e f0.70—1. Krop sla le soort f. 13.60. Peen f 6.208.50. Bloemkool, le soort f 14.1018.50. 2e f 5.30 —9. uitschot f 1.503. Tomaten, midd. f 1 —1.30, gr. ronde f 1—1.40. 2e f 1—1.20. 3e f 1. bonken f 1—1.10, rijp f 1—1.50 .Andij vie per 100 f 1.20—3 40 p. 100. Spinazie p. 4 K.G. f 0.26—0.33. Postelein f2—2.20. Ra barber p. 100 bos f 1—1.50. Snijboonen f 13 18. Spercieboonen f 815.50. Radijs f 1 1.50. Prei f 12.30. Seldery f 0.501.-Tuln- boonen f 6.207.50. Appelen f 6.5011.30. Peren f 4.1012.50. Pruimen f 13. Me loenen f 424. Druiven f 1415. VOORSCHOTEN, 29 Aug. Kippeneieren f. 3.004.20 per 100; eendeneieren f. 3.30 3 40 per 100; eenden f. 0.20 per stuk; hanen f. 0.200.24 per stuk; duiven f. 0.10 p. stuk. WADDINXVEEN, 29 Aug. Aanvoer aan de eierenveiling1456 eieren. Prijs kippen eieren f. 2.903.30; eendeneieren f. 3.15 p. 100 stuks. WESTLANDSCHE BLOEMENVEILING V. 29 Aug.: Amer. Anjers f.24.80; Gerbera f. 3.50; Pulling f. 16—17; Edw. Page f. 14— 16; Blanche du Poitou f. 711; Melpho- mene f.34; Vuurpijlen f. 13.20 per 100; Jap. Lelies f. 5.206.10; idem Fiipenza f. 1 2.25; Amaiylli-kelken f.67 per 100 kelk; Plumosa 1123 ct.; Sprengery 12 21 ct.; Gladiolen 419 ct.; Dahlia 313 ct.; Columb Anjers 39 ct.; Physalis 8 15 ct.; Phoenix 611 ct.; Gold Finder 6— II ct.; Webber 811 ct. per bos; Pronk- appelen 2540 ct. per bak. Veilingen van den Bond Westland van 29 Aug.: Export; blauwe druiven 22 34 ct.; Alicante-druiven 2433 ct.; Col- mansdruiven 2438 ct.; Gros Marocdr. 27 33 ct.; Golden Championdruiven 3039 ct.; witte druiven 1948 ct. per KG.; to maten A 25—31 ct„ B 30—39 ct„ C 25—27 ct. per bak; dubbele boonen f.0.901.75 per bak; komkommers f.13; sla f. 0.75 3.10 per 100; meloenen 824 et.; kleine 48 ct. per stuk. Veilingen van den Bond Westland van 29 Aug.: Binnenl.: roode bessen 49 ct.; aardbeien 4082 ct.; blauwe druiven 2244 ct.; Alicante 2633 ct.; Coimandr. 2430 ct.; witte druiven 2030 ct. p. KG.; prnsesseboonen 815 ct.; snijboonen 10 17 ct.stoofappelen 25 ct.; stoofperen 27 ct.; tafelappelen 49 ct.; tafelperen 817 ct. peer KG.; bloemkool f. 2.253.00; komkommers f. 12.50; pepers 3560 ct.; roode kool f. 2.404.80; savoye kooi 1.3 5.80; eieren f. 3.404.30; sla f. 12 80 per 100; meioenen f.717 ct.; kleine 3—6 ct. per stuk; perziken 8—12 ct., 2de soort 69 ct„ 3de soort 15 ct. per stuk; pruimen, gele, f. 0.401.00, idem, blauwe pruimen f. 0.80—1.50 per bak: peen f. 2.20--3.70; andijvie f.2—2.80; spruiten 7 ct. per KG.; Chineesche kool f. 4.20 per 100. a-i

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 3