CORRESPONDENTIE. GOEDE OPLOSSINGEN. OPLOSSINGEN. RAADSELS. ANEKDOTEN. r—m—m Vriendelijk dank toot mooie ansichten van: Nettie van Baak uit den Haag, Bep Riebeek ook uit den Haag, Heimie de l'Ecluse uit Zand voort Nico Scheps uit Vierhouten, Jo en Heleman van der Lin den uit Marken, Annie Boekestein ook uit Marken, Dirkje Hopman «it Amsterdam. Velen gaan zeker al weer naar school, want vele scholen beginnen al einde Augustus, dus voor velen is de pret'al uit. Dan maar weer met plezier aan bet werk, niet waar? Elsje Berg vervelend hoor om het einde van je vacantie ziek in bed te liggen, ik hoop erg voor je, dat je gauw weer beter bent en op mag staan. Tinie Deegenaars, dat begrijp ik best hoor dat je het prettig vond bij je tante als je haar mocht helpen. Marius van den Anker, dat is best hoor als je mij later van uit Eindhoven een ansicht wil sturen, heb je in September nog vacantie. Maar Marjanna ik heb je toen toch een heel lang stuk tot afscheid in de correspondentie geschreven, ik kan beusch geen aparte brieven over de post nog gaan schrijven, onmogelijk, daar is mijn raadseljeugd altijd te groot voor. Heb je dan niet alles gelezen wat ik je toen schreef? Ik heb dat heusch niet beloofd. Drietal de Geus, dat begrijp ik best dat jullie niet iedere week veel bijzondere kunt vertellen. Jullie doen o zoo trouw mee, dat is al heel veel. Sientje Timmermans, wel wei 2 lange brieven en dan nog 1 kiek en nieuwe raad sels. Je hoeft voortaan heusch niet zulke lange brieven te schrijven als je nu meer huiswerk en lessen krijgt in deze klasse. Een aardige kiek hoor, ja ik kon er best uit wijs worden zooals je het schreef. Ik weet nog niet precies wanneer ik naar den Haag terugga, dat hangt van vele verschil lende dingen af. Sander Boot, is dat een jong poesje dat graag de dingen kapot krabbelt en had ze toen ook de kinderkrant kapot gemaakt? Cisca van Gijzen neen zoo midden in den zomer heb ik niet zulke stapels brie ven te beantwoorden als '-s winters, dat is best te begrijpen. Hennie Scharloo, ga maar genist mee doen. Tot einde December behoor je nog tot de kleineren. Lientje Oostveen, zeker veel plezier ge had in EUecom hè. Vond je zooki diesel- trein zoo prettig Corrie Holleman, als je dit leest is je verjaardag net voorbij, noe wel gefelici teerd hoor. wel jammer dat de vacantie net voorbij was. Ik hoop dat je een pret- tigen dag hebt gehad. Geertruida Blote, heb je zoo'n heerlijken verjaardag gehad met veel cadeautjes en vriendinnen op visite en tracteerde je moe der zoo lekker op eigen gebakken poffertjes wat zuilen juffie hebben gesmuld. Nico Scheps, hetgeen goed is van de nieuwe raadsels, zal ik eens plaatsen. Eempien en Jo Wassenaar, nu eerlijk gezegd, vond ik het cadeau dat Eempien mij schreef, wat kinderachtig voor zusje Jo Zoo was het voor nichtje Jo? nu be grijp ik het beter, wanneer is mijn raad- selnichtje Jo ook weer jarig, ik kan dat heusch niet allemaal onthouden. Marietje Laterveer, wat heb je genoten in Eindhoven, en veel gewandeld met de 2 hondenvrienden van je, ik begrijp dat de tijd veel te gauw omging naar je zin. Nel Wagemans, ik vond nog een raadsel van je tusschen alle paperassen, daarom plaatste ik het nog maar. al doe je niet meer mee. Lees je nog wel trouw de kin derkrant? Is je Moppie nog net zoo'n schat als vroeger? Drietal Mulder, in de vacantie hebben er zóóvele kinderen overgeslagen, dat mag gerust hoor. Is Tonnie nu al een jaar, kruipt hij wel al, maar nog niet loopen? Piet van Schayk, dat was aardig voor je die dag naar Marken en Volendam en dat je daar die aardige kleederdrachten hebt gezien. Nico en Margje Siebert. dus nu gaan jullie vlak bij naar een school, naar de zelfde? Vindt Nico het zoo fijn om in den tuin te werken, dat is flinke hulp als je voor tuinman speelt. Hennie de l'Ecluse, bevalt het je zoo best op de nieuwe school, dat hoor ik graag. Bep Snik en Mien van der Linden, dat weet ik nog niet precies wanneer ik naar Den Haag terugga, ik zal het wel bijtijds waarschuwen. De anecdotes zal ik plaat sen. Conny van Vliet dat trof heerlijk, dat je vaders vacantie neg net in jou vacantie Goede oplossingen der vorige week toen veel te laat ontvangen: Marietje Voorzaat, Rie Hartevelt, Prijna Hartevelt. Jamiy Hartevelt, Cootje Harte velt, Arie Smittenaar, Piet Smittenaar, Abram Smit, Annie Boekestein, Wim van Kampen, Annie van Weizen. Goede oplossingen der raadsels van deze week ontvangen van: Annie Keyzer, Wim Keyzer, Piet Lagas, Marius van den Anker, Gerard de Geus, Dorus de Geus, Keesje de Geus, Sientje Timmermans, (2 brieven), Conny van Vliet, Janny de Water, Frans de Water, Mientje Stikvoort, Cornells J. Arbouw, Annie van Weizen, Rie de Moed, Jannie de Moed, Marie Bxokaar, Jo van der Lin den, Tieleman van der Linden, Sander Boot, Rietje Stigter. Danie Stigter, Cisca van Gijzen. Hennie Scharloo, All de Blauw, Cor Bousie, Henk Bousie, Lientje Oost veen, Corrie Holleman, Johannes Jacobus Planje, Adriaan Pison, Truus de Graaf, Adri Bavelaar Bram Bavelaar, Toosje Bouter, Beppie Bouter, Carolientje Ver biest, Jan de Graaf, Wim Kruit. Piet van Schayk, Wim Nolles, Johan Mulder, Hen drik Mulder, Nellie Mulder, Nico Liebert Margje Liebert, Nelly de Leeuw, Hennie de l'Ecluse, Bep Braxhoven, Jaantje Brax- hoven, Bep Snik, Mien van der Linden, Aaitje van Vliet, Boukje van Vliet, Adriaan van Vliet, Marietje van Vliet, Elsje Berg, Tinie Deegenaars. Eempien Wassenaar, Jo Wassenaar, Nico Scheps, Geertruida Blóte, Rika de Graaf. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Steen, wijk, Steenwijk, een, ijs. 2. Bloeimaand, Moe, mal. laan, maan, blind, bloed. 3. Lot tol. 4. Een kers. 5. Stoomolieslagerij 6. Hansworsten, 7. Jan staat op wacht. viel en je dus allen te zamen tochtjes konden maken in die week. Ja, die heel kleine meisjes in die kleederdracht zijn zoo aardig niet waar? Annie van Weizen, dat ligt heusch niet aan mij hoor, dat ik je de vorige week rdet kon vermelden. Je zag zeker nu wel dat ik den brief te laat kreeg, Tieleman v. d. Linden dat was een heer lijk tochtje dat je mij nu beschreef in je brief, je hebt daar alles goed gezien, door dat jullie het heele huisje mocht bekij ken, kamers, slaapkamers, enz. Ze hadden die trouwjapon goed bewaard, hoor. Mientje Stikvoort, neen hier is geen feest op 31 Augustus. Einde September als allen weer goed gewend zijn op school, dan komen er weer eens prijsraadsels, de laatste keer vóór de vacantie heb ik zoo vele boeken verloot, dat kon gelden voor eenige keeren. Er bestaan al o zoo lang overal kinderkranten. Jaantje en Bep Braxhoven, die spreek woorden worden mij zóó dikwijls gestuurd en hebben er al zóó veel ingestaan. Viertal van Vliet, nu was het dus Aaltjes beurt om mij te schrijven en dat heb je dan ook flink lang gedaan en aar dig uitgelegd over de familie en al jullie namen. Ik hoop dat het 31 Augustus mooi weer zal zijn met het oog op alle feeste lijkheden in de open lucht. Ik zal kijken hoor naar die photo waar je over schreef. Toosje en Beppie Bouter, wat een aller aardigst kiekje weer, nu aan zee. Wat veel pretjes hebben jullie gehad in de vacantie. Maar nu is het uit, hè, want nu moet Bep weer naar school. Jullie zijn nog zóó jong, jullie tijd om te vliegen zal stellig nog wel eens komen, heb maar geduld. Ik heb nog nooit gevlogen en verlang er ook volstrekt niet naar. Ali de Blauw, je mocht gerust eenige malen overslaan in de vacantie, dat staat ieder vrij hoor. Ik zie wel uit je brief, dat jij toch dankbaar en tevreden bent over je vacantie, al ben je niet zóóveel uit ge weest, dat hoeft toch ook niet, men kan toch ook wel genieten, zonder altijd uit te gaan en pretjes te hebben. Ziezoo, klaar is mijn correspondentie. Allen hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS V. BOEKER EN Kloosterzande (Zeeland). RAADSELS VOOR ALLEN OM UIT TE KIEZEN, DE GROOTEREN 4, DE KLEINEREN 3. I. Ingezonden door Marlnus Lagas. Je zult mij dikwijls eten, Verwijdert men mijn staart, Dan word' ik een nuttig dier en Den boer wel heel veel waard. Vaak sta ik in het weiland En 's winters in de stal. Je weet de beide woorden Nu allen zeker al. H. Ingezonden door Hennie de l'Ecluse. Als iemand uit het raam op straat val waar valt hü dan tegen? m. Ingezonden door Nel Wagemans. Ik begin met de 12e letter van het a, b c. en daarachter iets dat in de keuken wordt gebruikt, waardoor ik een plaats ii Friesland word. Wie ben ik? IV. Ingezonden door Lies Deumer. Mijn geheel is een groot viervoetig dier, dat met 7 letters wordt geschreven, 2, 3 4, 7 treft men in sommige hooge groote huizen en gebouwen, 7, 3, 6 is een metaal, 7, 1, 6 is een rond voorwerp, 6, 5, 7 is nooii droog. V. Ingezonden door Annie Boekestein. Ik ben iets waar men eten in kookt, draai mij om dan word ik iets om uit te drinken. VZ Ingezonden door Cor en Henk Bousie. Wat voor soort van wagens hebben geen wielen? vu. Ingezonden door Geertruida Blóte. Wat zwijgt altijd en dient toch om op iets te antwoorden. o— OPLOSSING VAN DE REBUS UIT HET VORIGE NU^rMER. De apotheker maakte een bruin drankje klaar voor Rie. Ingezonden door Mientje Stikvoort, Vreemdeling: „Is het meer op deze plaats erg diep?" Boer: „Nou meneer, dat geloof ik niet hoor, want als de lui hier zwemmen, steekt hun hoofd toch altijd boven liet water uit," Ingezonden door Liesje Thors. Te laat. Chef op een kantoor tot een bediende, die te laat komt: „Waarom komt u zoo vreeseljjk laat?" Bediende: „Mijnheer, ik ben van de trap gevallen." Chef: „Onzin, dat duurt zóó lang niet." Ingezonden door Mientje Stikvoort. Ook een rekenkundig genie. „Hoe zou jij 't aanleggen, wanneer je een kudde schapen op zijn gauwst moest tellen?" „Wel heel eenvoudig, ik zou alle pootea tellen en die dan door vier deelen!"

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 14