•IDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 23 Augustus 1934 RECHTZAKEN. SPORT. BEURSOVERZICHT LAATSTE BERICHTEN STADSNIEUWS. BINNENLAND. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 758. i Hedenmiddag 3 uur: 758. telegrafisch weerbericht i h. Kon. Ned. MeteoroL Inst. te De Blldt Hoogste stand 763.3 te Riga. Laagste stand: 744.3 te Torshaven. Verwachting tot den avond van 24 Aug. Zwakke tot matige, Zuidelijke tot Wes- lelijken wind. Hall tot zwaarbewolkt ol [etrokken. Enkele regenbuien. Iets koeler. boitenlandsch weerbericht. ■degedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. I De depressie ln het Noorden beweegt icn thans zeer langzaam naar het Noord- feüen en werd stationnair op de Noorsche Secundairen trekken over de Noorsche naar de Britsche Eilanden en brengen jiians regen ln onze omgeving. Over Enge- ind en Schotland ligt een koud front, dat (ch waarschijnlijk langzaam naar het .sten 'bewegen zal. De groote hitte over Ut vasteland nam nog toe, waardoor de s op onweersregens in het bergland be- jnt toe te nemen. De bergstations in de mtsersche Alpen melden nog weinig be- [olkte lucht en hooge temperaturen ^entis op 2500 M. 7 graden). De regen- ril beperkt zich niet meer tot de onmid dellijke omgeving van het depresslegebied. jïans brengen de langs de rand van het (epressiegebied trekkende kleine storingen Je regenkans en verleggen de neerslagge- (ebieden. zich naar de grens van de con- feentale warmte. Voor ons land moet ge iend worden op iets koeler weer met nu D dan regenbuien met kans op onweer. luchttemperatuur. I S uur voorm.: 14 gr. C. (57 gr. F.l. 12 uur 'smidd.: 16 gr. C. (61 gr. F.). 1 uur nam.: 18 gr. C. (65 gr. F.). |h00gwatertijden te katwijk zee. Voor Vrijdag. I Voorm. te 1.50 uur, nam. te 2.14 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge Rijndijk". 'sMiddags 12 uur: 20'/i gr. C. Zweminrichting „De Zijl", 'sMiddags 12 uur: 20 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Donderdag: 8.40 n.m. tot 5.26 v.m. maans- op- en ondergang. 3 Aug.: onder 3.39 uur; op: 19.33 uur. haagsch gerechtshof De Haagsche politierechter heeft den JO-jarigen M. J. P. uit Voorschoten, ter sake van mishandeling veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf. Het hof beves tigde dit vonnis. ZEILEN. DE wedstrijd friesland—holland voor regenbogen. Friesland wint met 58.1 tegen 52.1 punten. Een bijzondere medewerker telefoneert ons uit Sneek: Hedenmorgen werd de wedstrijd Fries- and—Holland voor regenbogen voortgezet. De uitslag van deze race was: LD. Oppenhuizen (Friesland), 2. J. Hei oen (Holland); 3. K. Vrolijk (Friesland), M.Hendriks (Fr.), 5. W. v. d. Mey (Holl.), S. Kuipers (Fr.), 7. F. P. Bos (Holl.), 8. Nathan (Holl.), 9. J. Zwart (Fr.), 10. J. v. d. Velde iHoll.). Friesland 32.1 pnt.. Holland 23 pnt. In het totaal-klassement won Friesland oen wedstrijd niet 58.1 tegen 52.1 pnt. AMSTERDAM, 23 Augustus. De beurs regelde zich naar Wallstreet, toodat de stemming goed prijshoudend tas Hoewel zich hier en daar cenige be weging vertoonde, bleef de affaire be perkt, Het publiek betoont zich nog zeer voor zichtig en gaat geen nieuwe engagemen ten aan. Van de Industrieele fondsen varen het de Philips die teekenen van Derstel gaven en hooger werden afgedaan, tu's en Unilevers trokken iets aan. hi Rubbers heerschte volkomen rust. Jdam Rubbers Hepen iets op en bewogen ®th omstreeks den pari-koers. Tabakken op ongeveer de vorige prijzen af gaan. Oliewaarden werden op beschei den voet verhandeld. Koninklijke zoo goed "«onveranderd. Suikerwaarden bijna ge- Peel verwaarloosd. Rubbers en Mijnen trokken geen be langstelling. De beleggingsmarkt was stil. "ed en Ned.-Indische Staatsfondsen on veranderd. Amerlk. fondsen hadden een 'eer stil verloop. Engdand 7.40 (7.40 1/8); Duitschland jn™ (58.15); Frankrijk 9.73 1/2 (9.73 1/4); ïfife 34.66 (34.63); Zwitserland 4817 1/2 •Dn 7 Dencmarken 33.20 (33.10); Zweden [38.10)Noorwegen 37.20 (37.20); ™-York 1.45 7/16 (1.45 7/16). Prolon- Hedenmiddag te ongeveer halfdrie gleed een paard uit, dat gespannen was voor een zwaar beladen verhuiswagen der firma v. V. op den hoek Apothekersdijk- Prlnsessekade. De wagen reed achteruit en kwam tegen de gevels van de daar staande winkels. Twee zonneschermen werden ernstig beschadigd, alsmede een gedeelte van den gevel. dr. colijn van verlof terug. De minister-president, dr. H. Colijn, ls van zijn verlof uit het buitenland terug gekeerd en heeft hedenochtend zijn ambts bezigheden aan het departement van Ko loniën hervat. latie tisteren. en haakjes zijn de koersen van DISTRIBUTIE VAN ONVERMENGDE MARGARINE. De minister van binnenlandsche zaken heeft aan de gemeentebesturen een cir culaire gericht betreffende de distributie van onvermengde margarine. Hierin deelt hij, ten vervolge op vorige circulaires en in aansluiting aan desbetreffende aan schrijvingen van de crisis-zuivel-centrale, mede, dat enkele gemeentebesturen heb ben gevraagd, of personen, die van het burgerlijk armbestuur ondersteuning ont vangen Ingevolge de bepalingen der ar menwet of van de diaconie van een kerk genootschap, in aanmerking kunnen wor den gebracht voor de distributie van mar garine. „Te dien aanzien", aldus de circulaire, „gelieve Uw College er rekening mede te houden, dat, daar bedoelde personen kunnen worden gerangschikt onder de armlastigen, ook aan hen onvermengde margarine kan worden verstrekt, uiter aard onder de daarvoor geldende restric tie, dat de betrokkenen moeten zijn ge zinshoofden met vier of meer kinderen, dat zij gedurende drie maanden of langer gesteund worden en van dien steun "e- heel of bijna geheel moeten leven." o BRAND. In den afgeloopen nacht werd omstreeks vier uur de brandweer gealarmeerd voor een zwaren binnenbrand, welke door on bekende oorzaak was ontstaan in den kruidenierswinkel van S. aan de Prof. Kai- serstraat, hoek Newtonpleln te Den Haag. Het vuur vond volop voedsel ln den voor raad waren, waarvan dan ook een groot deel door de vlammen werd verslonden. De hitte was zóó hevig, dat een groote win kelruit sprong, zoodat het vuur nieuwe hoeveelheden zuurstof verkreeg. De brandweer slaagde er met de motorspuit van de Archimedesstraat spoedig in. de vlammen te blusschen, zoodat de schade vrijwel tot den winkelvoorraad beperkt kon blijven. De winkelier is tegen brand schade verzekerd. De brand, die door een der huisgenooten was ontdekt die onmiddellijk de brand weer waarschuwde genoot de belang stelling van velen in de omgeving, die door het gebeurde uit hun nachtrust waren gewekt. o vervaardiger van valsche rijvvielplaatjes gearresteerd. Vandaag heeft de politie te Amsterdam een goeden slag geslagen. Dinsdag werd n.l. een man aangehouden, die op de Rozengracht in een automaat stukjes metaal wierp inplaats van geld, om op deze wijze goederen machtig te worden. Hij werd meegenomen naar het bureau en toen hij gefouilleerd werd, werd een echt rijwielplaatje op hem bevonden be nevens stukjes bladlood, waarin afdruk ken van een rijwielplaatje waren gemaakt. Verder werden nog verschillende andere Ingrediënten op hem bevonden voor het namaken van rijwielplaatjes. Een recher cheur heeft in samenwerking met de Nederlandsche Centrale inzake falsifica ties een huiszoeking in de woning van den man in de Fagelstraat verricht, waar deze een consumptie-ljsfabriekje drijft. Hier werden verschillende gereedschappen en diverse voorwerpen in beslag genomen, dienende voor vervaardiging van valsche rijwielplaatjes. De man, de 32-jarige l. S. bekende, dat hij enkele plaatjes had na gemaakt, volgens hem slechts bij wijze van experiment. De man werd Ingesloten en de verschillende ingrediënten ln be slag genomen. o bouwverbod van den bravo-aard appel. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft in een circulaire aan de burgemees ters verzocht in hun gemeente de volgende bekendmaking te doen: In verband met de gevaren van den uit voer van door den Nederlandschen Alge- meenen Keuringsdienst goedgekeurde pootaardappelen, welke verhonden zijn aan de teelt van voor de wratziekte vat bare rassen, ligt het in de bedoeling een algemeen verbouwverbod van den Bravo- aardappel voor den oogst 1935 uit te vaar digen. DE BOTSING TUSSCHEN TREIN EN AUTOBUS. DE POSTVLUCHTEN. Hedenmorgen te 5.04 uur is de „Kwar tel" van Schiphol naar Indië vertrokken. Aan boord bevinden zich twee passagiers Amsterdam-Batavia één Amsterdam- Medan en één Amsterdam-Singapore. Verder vervoert het vliegtuig 289.587 KG. briefpost, 48.900 KG. pakketpost en 68.334 KG. vracht. Te 7.24 uur is 't toestel te Leipzig geland, waar 46 KG. vracht en 89 KG. post is bij geladen. Te 8.32 uur is het toestel uit Leip zig vertrokken. De „Snip" is te Bandoeng aangekomen. 1 —O VERDRONKEN. Een schipper, wiens schip „De twee ge broeders", afkomstig uit Groningen en den afgeloopen nacht ln den IJsel tegen over Duren had gelegen, heeft hedenmor gen bij de politie in de gemeente Rheden aangift gedaan, dat hij sinds hedenmor gen vroeg van zijn schip vermist de 67- jarige J. P. wonende te Groningen, die met het schip meevoer en die gisteravond nog aan boord was. Vermoed wordt, dat hij door de duister nis misleid, te water is geraakt en ver dronken- OOK DE CHAUFFEUR OVERLEDEN. In een onderhoud dat wij hedenmorgen met dr. J. N. Post te Emmen hadden, ver strekte deze ons omtrent de gevolgen van de noodlottige botsing tusschen trein en autobus, welke gisteren om 5 uur te Em men heeft plaats gehad, de navolgende ge gevens. (Dit tevens ter correctie van eenlge mededeelingen elders in dit Blad.) Op slag gedood werden de arbeiders J. H. Funcke. oud 44 jaar, vader van 10 kinderen en R. Nijenhuis, 58 jaar, vader van 2 kin deren, beiden te Klazienaveen. Gisteren avond laat is te Nieuw Amsterdam aan de bekomen verwondingen overleden de be stuurder van de autobus, de 56-jarige ga ragehouder J. Keen, die een rugwervel- fractuur had bekomen. Het aantal over ledenen bedraagt dus tot heden drie. In ernstigen toestand worden nog ten huize van de wijkzuster te Émmen ver pleegd de 46-jarige A. Arends, vader van 8 kinderen uit Bargeroosterveen, J. Scho- newille, 49 jaar, vader van 4 kinderen te Klazienaveen en J. Jeuring, 44 jaar, vader van 5 kinderen, te Nieuw Dordrecht. De eerste twee zullen waarschijnlijk in den loop van den dag naar hun woningen vervoerd mogen worden. Op behoud van hét leven van Jeuring bestaat weinig hoop. Naar het ziekenhuis te Hoogeveen zijn overgebracht de 42-jarige K. Pol, vader van 11 kinderen, uit Klazienaveen, die ernstige verwondingen aan den buik heeft bekomen en de 10-jarige Lumina Trijntje Keen, dochtertje van den overleden autobusbe stuurder, die een ernstige dijbeenfractuur heeft. Naar het ziekenhuis te Groningen is vervoerd de arbeider G. H. Heijnen, met een beenfractuur en tamelijk ernstige vleeschwonden, terwijl in het Groene Kruisgebouw te Klazienaveen met tamelijk ernstige verwondingen, waarbij een sleu telbeenfractuur, verpleegd wordt de arbei der J. Sterken uit Nieuw Dordrecht. De andere gewonden worden thuis verzorgd en hun toestand was hedenmorgen over het algemeen zeer bevredigend. De Burgemeester van Emmen, mr. J. L. Bouma, heeft hedenmorgen reeds vroeg in gezelschap van den wethouder van Sociale Zaken, den heer S. Veenstra en den di recteur van den Werkloosheidsdlenst, Ir. Bennink, alle gewonden een bezoek ge bracht. De Geneeskundige Dienst ls den gëheelen nacht in de weer geweest met het verzorgen van de gekwetsten. Dr. Post ver klaarde zich zeer tevreden over het func- tionneeren van dezen dienst en de vlotte hulpverleenlng door publiek, politie en spoorwegpersoneel. De bestuurder van de bus stond alge meen bekend als een uitermate betrouw baar chauffeur. Een tragische bijzonderheid is, dat de getroffen arbeidersgroep tot verleden week vervoerd werd met een bus van een an deren garagehouder, welke bus wegens on deugdelijkheid moest worden afgekeurd. Nog Zaterdag werd bij den dienst der Ar- beldsbemiddelen een schriftelijke tevre denheidsbetuiging ontvangen over het ver voer door den heer Keen. Men verklaart de>eorzaak van het onge luk uit het feit, dat twee bussen, eveneens met werklooze arbeiders, vóór die van den heer Keen den overweg passeerden, waar door de bestuurder moet hebben gedacht dat de spoorbaan vrij was. Niettemin ver minderde de heer Keen zijn snelheid tot beneden de voorgeschreven maximum snel heid van 20 K.M., hetgeen juist in dit ge val noodlottig is geweest. Bij een grootere snelheid zoïi de bus den overweg juist nog zonder ongelukken hebben kunnen pas- seeren. De heer Keen, die reeds vele jaren chauffeerde, is deswege nog nimmer met de politie in aanraking geweest. UIT NED. OOST-INDIE. roofoverval te moergestel. Oude man met touwen vastgebonden en bestolen. In den afgeloopen nacht heeft te Moer gestel een brutale roofoverval plaats ge had. De alleenwonende C. van der Pol, die zijn woning heeft aan de Postelstraat, werd tusschen 1 en 2 uur, terwijl hij rustig lag te slapen, overvallen door twee gemas kerde personen. De onverlaten bonden den ouden man, die gebrekkig is, aan handen en voeten vast en deden hem een prop in den mond. Terwijl een van hen de wacht hield met een revolver in de hand, zocht de andere het huis af. Met hun bult ver heten zij de woning en lieten den ouden man gekneveld liggen. Eerst tegen zes uur vanmorgen is het den man na vele po gingen gelukt, zich van de touwen te be vrijden. Hij heeft toen de buren gewaar schuwd, die onmiddellijk de politie van het gebeurde op de hoogte stelden. De burge meester, de Rijks- en gemeenteveldwach ter waren direct ter plaatse en door hen werd de omgeving van het huls afgezet. De heer Van der Pol deelde mede, dat, voor zoover hij tot nu toe kon nagaan, ruim tweehonderd gulden, een kistje sigaren en twee flesschen wijn zijn ontvreemd. Door het uitsnijden van een raam aan de op kamer hebben de inbrekers zich toegang tot het huis verschaft; na hun daad zijn zij door de voordeur vertrokken. DE ZAAK PANSIER. Verzoek om gratie ingediend. Naar wij vernemen heeft de heer mr. M. van der Goes van Naters te Heerlen thans namens den heer H. M. Pansier, die ter zake van landsverraad door het Volks gerecht te Berlijn tot 2 jaar gevangenis straf ls veroordeeld, bij den Fuehrer en Rijkskanselier van het Duitsche rijk een verzoek om gratie van den veroordeelde ingediend. In dit verzoek zegt de heer Pansier, dat hij niet den opzet tot lands verraad van het Duitsche rijk heeft ge had. Zelfs is hij er zich nimmer van be wust geweest, dat feiten, welke ln zijn eigen land ten volle zijn toegestaan in Duitschland strafbaar zouden zijn. Juist iet feit, dat ondergeteekende, al dus de reer Pansier, volgens de rechts opvattingen van zijn eigen nationaliteit straffeloos zoude zijn. moge wellicht u. geëerde Herr Fuehrer, met het oog op de internationale zijde van de zaak tot een V -zachten van de straf doen besluiten, waardoor ondergeteekende aan de zijnen zal worden teruggegeven. afscheid van mr. hart van den volksraad. BATAVIA, 23 Aug. (Aneta). In den Volksraad had onder groote belangstelling, ook van de zijde van den handel, het af scheid plaats van het Volksraadslid Mt. Hart, die benoemd ls tot directeur van Economische Zaken. Dit afscheid droeg een Hartelijk karakter. De Voorzitter van den Volksraad sprak de meest hartelijke gelukwenschen uit namens het College. De heer Hart antwoordde als Regee- ringsgemachtigde voor het Departement voor Economische Zaken en verklaarde ten volle de zwaarte van de hem wachtende taak te beseffen. o besteding van het rubber- uitvoerrecht. BATAVIA, 23 Aug. (Aneta). Uit de in komsten voortvloeiende uit de heffing van het bijzonder uitvoerrecht op Inheemsche rubber ls een bedrag van f. 7000 ter be schikking gesteld van den Resident van Djambi voor tegemoetkoming in de voed selvoorziening. o volksraad. BATAVIA, 23 Aug. (Aneta). De be grooting voor het Departement der Marine voor het dienstjaar 1935 alsmede de Nota's van Wijziging, zijn door den Volksraad aangenomen. Een motie van den heer Soeroso, waarin deze zich uitspreekt tegen het denkbeeld van de Idenburg-commissie om Inheem- schen bij den Marlnedienst geen hoogere functies toe te kennen dan die van den rang van matroos en stoker, wordt na uit voerig debat met 23 stemmen tegen en 19 voor verworpen. Een amendement van den heer Wirjopra- noto tot aanvulling van de Hooger Onder- wijs-ordonnantle, welk amendement beoogt om den termijn waarvoc» studenten wegens politieke actie kunnen worden geschorst, van vijf jaar tot een jaar te beperken, wordt met 25 stemmen tegen en 24 voor verworpen. o fraude bij den provincialen waterstaat. SOERABAJA, 23 Aug. (Aneta). - Het „Soer. Handelsblad" meldt uit Sitoebondo dat ln preventieve hechtenis is gesteld de mantri-boekhouder van de afdeehng Sitoebondo van den Provincialen Water staat, die geacht wordt de hoofddader te zijn inzake de bij dien dienst voorge komen knoeierijen in loonstaten. Tevens ls een Inlandsche assistent-boekhouder in arrest gesteld, die geacht wordt de 2de hoofdschuldige te zijn. De mantri-boek houder bekende, dat hij reeds acht jaar geleden de knoeierijen inzette. De admi nistratie over de laatste drie jaren is pas uitgeplozen. Het gefraudeerde bedrag is vastgesteld op f. 27.000. Het aantal mede plichtigen is groot. Reeds zijn 130 getuigen verhoord. De fraude is mogelijk gemaakt door schromelijke nalatigheid ln de con trole. Den opzichter G. Fanggidaej, die heden met de „Oldenbarnevelt" te Tand- jong-Priok arriveert en laatstelijk te Si toebondo werkzaam was, ls verzocht on middellijk naar deze plaats over te komen. ongeregeldheden met schoolgelden. SEMARANG, 23 Aug. (Aneta). Het Hoofd van de eerste Hollandsch-Inlandsche school te Semarang, A. G. W., is door dén Officier van Justitie preventief gesteld we gens de vermissing van een bedi-ag van f. 1750 onder verdachte omstandigheden. De verdachte deed een gefingeerd verhaal omtrent deze vermissing. Hij zou, wegens overplaatsing naar Solo, schoolgelden moeten overgeven aan het nieuwe school hoofd, die niet aanwezig was. Hij zou toen het geld in een portefeuille gedaan hebben en deze in een actetasch gestopt hebben die achterop zijn fiets werd gebonden. Hij vertelde verder voor het postkantoor zijn fiets in bewaring te hebben gegeven en dat bij zijn terugkeer de portefeuille niet meer te vinden was. De verdachte ver keerde ln moeilijke omstandigheden en bleek ontvangen schoolgelden gedurende vele maanden bij 's Lands kas niet te heb ben verantwoord. Uit de schoolkas te Solo heeft hij f. 540 naar Semarang meegeno men om het tekort te dekken. Voorts heeft een familielid om f. 750 gevraagd. De Officier van Justitie mr. J. E. Jon kers zal 26 Augustus naar Semarang te- rugkeeren om 27 Augustus de leiding v£n het parket ln handen te nemen. LEIDEN, 22 Aug. 1934. Andijvie f. 0.50 tot f. 3.70; Kroten f. 0.60—1.40; Komkommers f.l2,30; Bloemkool I f.919.20; Bloem kool n f. 2.5012.20; Roode Kool f. 5.50— 6 70; Groene Kool f. 2.404.30; Meloenen f.l14; Pieterselie f. 0.300.90; Krop salade f. 0.50—3.60; Selderie f. 0.30—1.70; Wortelen f. 2.50—7.80; Perziken f. 1—10 per 100 stuks. Snijboonen f. 324; Stokboonen f. 1226; Pronkboonen f. 712; Stamboo- nen f.617; Postelein f.46; Spinazie f. 5—9; Tomaten A f. 3.60, B f. 3.60, C f. 2.70 CC f. 2.30 per 100 kilo. Noteering Melkveiling „Lelden". 22 Aug. 1934. Week van 26 Augustus tot 1 Sep tember. Consumptlemelk le klas f. 5.50, 2e klas f5.25, 3e klas f. 5.Industriemelk van f. 4.405. Rotterdamsche combinatie federatieprijs Melk voor Industriedoeleinden. Week van 25 Augustus tot 1 September f. 3.90. ALPHEN a. d. RIJN, 22 Aug. Spinazie f. 55.80, Heerenboonen f. 816, Snijboo nen f.819, Postelein f.45,50 per 100 K.G. Peen f. 36 Kroten f. 12.20, Uien f. 12.10, Andijvie f. 13.50 per 100 bos. Kropsla I f23, Komkommers f. 3.50, Bloemkool I f. 12, idem II f. 2—7. Savoye- toool f. 46.60, Roodekool f. 57.40, Meloe. nen f. 620 per 100 stuks. BARNEVELD, 23 Augustus. Aangevoerd 1.180.000 eieren. Prijs f. 2.70—3.70 per 100 stuks. Handel redelijk. BENTHUIZEN. Veiling 21 Aug. Aanvoer; 1978 kippeneieren pr. f. 2.603.80; 14 een deneieren f. 3.10 per 100. Komkommers 2'/i ctmeloenen 7—20 ct. per stuk, druiven 1218 ct. p. p„ pruimen 1015 ct. p. p., peren 1114 ct. per mandje, pronkboonen 2'/j ct, per kilo, postelein 3 ct. per kilo, kaas 18 ct. per pond. „Da BOSKOOP, 22 Augustus. Coöp. Ver. Boskoopsche Velling". Rozen per bos: Columbia 10—15 ct.; Butterfly 13—16 ct.; President Hoover 19 ct.; Claudius Pernet 24—30 ct.; Rosalandia 12—16 ct.; Marcel Royer 11—13 ct.; Gol den Ophelia 8—10 ct.; Hadley 15—24 ct.; Juliana 12—16 ct.; Mac. Keiler 10 ct.; Paul Grampel 17 ct.; Else Poulsen 29—41 ct.; Gloria Mundi 16—27 ct.; Golden Salmon 1015 ct.; Superieur 1519 ct.; August Noack 13—15 ct.; Wilh. Kordes 15—20 ct.; Phoebe 19—30 ct.; Van Rossem 9—14 ct.; Jules Bouche 16—18 ct.; Char. P. Kilham 17 ct.; Edith Helen 32—40 ct.; Weudland 28—33 ct.; Dr. Kraus 22 ct.; Gemengde ro zen 7—12 cent. Diversen per bos: Clematis Durandi 10 17 ct.; idem Prins Hendrik f. 0.801.10; id. the President 40 ct.; Zinnia's 4—6 ct.; Lelie's 30 ct.: Anjers 7 ct.; Legustrum- takken 12 ct.; Dalia's ln soorten 6—13 ct.; Gladiolen 4—7 ct.; Monbretla 2 ct.; tros Chrysanten 50 cent. GOUDA, 23 Aug. Aangevoerd in totaal 1221 stuks, waarvan 116 slachtvarkens. Vette van 14'/215Ve cent per pond, levend met 2'/. korting. Londensche van 12—13 cent per pond, levend met 2®/» korting. 580 magere varkens 14—20 p. stuk; 463 biggen 6—8 p. stuk; Geldersche biggen f. 1013 per stuk; runderen 150200 p. stuk; 48 nuchtere kalveren f.4—7.50 per stuk; 5 bokken en gelten 3—6 per stuk. Handel vette varkens redelijk, Londensche stug, magere varkens stug, biggen stug, runderen matig, nuchtere kalveren matig, bokken en geiten matig. Algemeene markt 416 partijen kaas. 1ste kw. met rijksmerk 2123; 2de kw. met rijksmerk 1719; zware 26, handel matig. 460 ponden boter: Weiboter 6570 cent per pond; handel vlug. 109.500 eieren; Kipeieren van f. 2.75 3 25 per 100: kleine kipeieren f. 2.50—3.00 per 100; handel matig. - Coöp. Zuid-Holl. Eierveiling. Aanvoer 82.200 kipeieren. Prij zen' 56/58 KG. f. 2.70—2.80; 58/60 KG. f. 2.80—2.90; 60/62 KG. f. 2.90—3.10; 62/66 KG. f. 3.103.30; bruine 58/68 KG. f. 2.90 3 50; kleine eieren f. 2.502.70, alle p. 100 KATWIJK AAN DEN RIJN, 22 Augustus. Groentenveiling. Aardappelen per kist vSn 25 KG.: groote f. 0.95—1.25; Drielingen f 0 50—0.65, plus f. 0.25 heffing per kist; Bloemkool I f. 16.10—20.10; 2de soort f 3 40—6.10; Peen per 100 bos f. 4.10f.6 per kist van 20 KG. f. 0.30—0.65; Sla per 100 f. 1.602.20; Uien per 100 KG. f. 3.40 tot f 3.70. Aanvoer aardappelen 656 kisten. NOORDWIJKERHOUT, 22 Aug. Veiling De Eendracht". Aanvoer 2400 zakken. Dub. heerenb. 0.80—1.35; Snijboonen 1.30 175- Enkele heerenb. z. dr. 0.801.70; Stokheerenb. 1.40—1.75; Enkele heerenb, m. dr. 0.801.25; Tuinboonen 0.200.35, alies per zak van 10 K.G. ROELOFAMHNDSVEEN, 22 Aug, Meloe nen 1—16 ct. per stuk. Sla f. 0.504.40 per 100 krop. Snijboonen f. 0.55, idem afw. 45 50 ctmooie snijboonen I f. 1.10 snijboonen extra f. 1.45. Prinseboonen f.0.90. idem z. dr f. 1.25—1.35, Witte Pronkb. 50 ct. per 10 K.G, Augurken: fijn f. 1.702.80. fijn- baster f. 1.1Ö. baster f.0.60, gTof f. 0.3O— 0.35. bommen f0.25, stek f0.25 p. 25 K.G. TER AAR, 22 Aug. Centrale veiling. Augurken (fijn) 2.90—3.10; fijn basterd 120' basterd 0.70; grof 0.25; Knorrels 0.35 per 25 KG.; Andijvie 24—34 ct. per bak; Bloemkool 12—10: Peen 2—5; Peulen 1.20 per 10 KG.; Postelein 4; Snijboonen 0.55 1.65 per 10 K.G.; Stokprinseb. 0.85—1.65 per 10 K.G.; Stamprlnseb. 1.10 per 10 K.G. Sla 3.20. VEUR, 22 Aug. Eierenveiling. Aan gevoerd 37291 stuks. 37183 kippeneieren f. 2.854.00; 78 eendeneieren f. 2.502.85 per 100; 30 ganzeneieren 7 ct.; per stuk; 422 kippen f. 0.30—0 85: 48 eenden 0.30— 0.55; 83 konijnen 0.20—3.50 24 duiven 0.10 —0.15 per stuk. VEUR, 22 Augustus. Engelsche komkom mers le soort f. 1.80; 2e soort f. 0.70—f.l; Gele komkommers le soort f. 1.90—3.10; 2e soort f. 0.70—1.30; Kropsla, le soort f 0.60—1.40; Peen f. 4.20—5.30; Bloemkool le soort f. 7.90—14.30; 2e soort f. 3.50—5.60; uitschot f. 1.50—2; Tomaten midd. f. 1— 150' gr. ronde f. 1—1.30; 2e soort f.l; 3e soort f. 1—1.40; rijp f. 1—1.50; Andijvie per 100 f 1 204.50: Spinazie per 4 kilo 834 cent; Postelein f.2—2.50; Rabarber per 100 bos f. 1—2; Snijboonen f. 14—17; Sper- cieboonen f.915; Radijs f.l2: Prei f.l tot f. 1.60; Seldery f. 0.50—f. 1.; Peren 3— 9; Pruimen 1.5038; Meloenen 9—41; Druiven 1718. VOORSCHOTEN, 22 Aug. 1934. Kippen eieren f. 3.904.30; Eendeneieren f. 3.70— 3.80 per 100; Hanen f. 0.300.85; Kippen f. 0.85—0.90; Konijnen f, 0.350.65; Dui ven f. 0.16; Eenden f. 0.40 per stuk. WADDINXVEEN, 22 Augustus. Aan de eierenveiling aangevoerd 1523 eieren. Prijs kipeieren f. 2.80—3.50; eendeieren f. 3.20 per 100 stuks. WESTLAND, 22 Aug. Bloemenveiling. Amer. anjers 1.90—4.30: rozen 50—70 ct., Gerbera 2.80—3.20; Pulling 12.0016.00; Edw. Page 7.00—14.00; Vuurpijlen 1.70—2.90 Melphomene 3.00—4.00 per 100; Jap. Lelies 4 105.20; Amarylli-kelken 4.008.00; Lil. Fillpenza 2.60 per 100 kelk; Plumosa 11— 12 ct.; Sprengery 67 ct.; Gladiolen 3 25 ct.; Dahlia 2—11 ct., Asters 2—4 ct.; Chab. aniers 2—5 ct.; Phoenix 3—9 ct.; Gold Finder 3—13 ct.; Physalis 4—11 ct. per bos; Prankappelen 3055 ct. per bakje Westland. Veilingen van den bond West- land van 22 Aug. Export: blauwe Fran- kenthalerdruiven 2630 ct.; Alicante- druiven 38—35 ct.; Cros Colman 2538 c.; witte druiven 26—35 ct. per K.G.; tomaten A 25—30 ct.; B 28—35 ct.; C 25—27 ct. per bak; aardappelen 3 004.20 per 100 K.G.; dubbele boonen 0.50—1.30 per bak; kom kommers 753.00; sla 1.051.50 per 100; pruimen 4055 ct. per bak; andijvie 90 3.00 per 100. Westland. Vellingen van den Bond West- land van 22 Aug. Binnenland; roode bessen 210 ct.; aardbeien 4056 ct., bl. druiven 2245 ct.; Alicantedruiven 2538 ct.; Gros Marcodruiven 30—42 ct.; witte druiven 2058 ct.; Golden Champion drui ven 3664 ct.; Muskaatdruiven 4050 ct.; per K.G.; tomaten A 25 ct. per bak; dub bele boonen 1.001.80; princesseboonen 1014 ct.; snijboonen 1118 ct.; postelein 13 ct.; spinazie 24 ct.; stoofappelen 27 ct.; stoofperen 16 ct.; tafelappelen 27 ct.; tafelperen 216 ct. per K.G.; bloemkool 3.506.50; sla 1.052.50; eieren 3.304.20; pepers 4565 ct. per 100; me loenen 1328 ct.; kleine 412 ct. per stuk; roode kool 3.004.50; sav. kool 2.00—3.90; groene kool 2.502.90 per 100; perziken 715 ct.: 2e 46 ct.; 3e 13 ct. per stuk; pruimen 6—14 ct. per K.G.; mirebellen 510 ct. per KG: augurken 7—11 ct. per K.G.; peen 2.50—3.80; peterselie 30—50 ct.; radijs 1.301.50; rhabarber 901.20 per 100 bos. 3-1

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 3