Haas De Belgische Stratosfeervlucht Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 20 Augustus 1934 Derde Blad No. 22826 GEMENGD NIEUWS. De stilte voor den storm Vlotte landing in Zuid-Slaviê KERK- EN SCH00LNIEUWS automobilist verleende geen voorrang. Drie gewonden bij een botsing. Gister-voormiddag had op de kruising tan de Van Beuningenstraat en de Lim burg stlrumstraat te Amsterdam een ern stig verkeersongeluk plaats, waarbij drie personen, twee dames en een heer. wer den gewond. Een motorrijwiel, bestuurd door den 24- Urigen G. Stapper uit Velsen reed in de Van Beunlngenstraait, komende uit de dichting van Beunlngenplein en gaande naar den Haarlemmerweg. Op het ge noemde kruispunt kwam hij in botsing met een auto. die in de Van Limburg Stlrumstraat reed in de richting van de De Wittenkade. Het motorrijwiel reed met n|j groote snelheid tegen den zijkant van de auto. De automobilist remde uit alle macht, doch een botsing kon MJ niet meer doorkomen. De motorrijder en zijn duo-passagiere, mej. Clazlna Steenberg, werden op straat geslingerd, waar zij bewusteloos bleven lig gen. De bestuurder van de auto was niet gewond en kwam met den schrik vrij, doch de naast hem zittende mej. M. Stoffelen, «mende aan den Koninginneweg te Am sterdam liep lichte verwondingen op aan boold en armen. De bestuurder van het motorrijwiel ls seer ernstig gewond. De duo-rijdster heeft een hersenschudding opgeloopen. Beide gewonden zijn naar het Wilhelminagast- huls vervoerd. Mej. Stoffelen werd met de auto, die niet ernstig was beschadigd, eveneens naar het Wilhelmina Gasthuis gebracht en van daar kon zij, na verbonden te zijn, naar haar woning terugkeer en. De politie heeft onmiddellijk een onder soek naar de schuldvraag ingesteld. De ,eiimien van de auto bleken ln orde te zijn dceh de automobilist had den motorrijder toorrang moeten verleenen. daar deze laat ste van rechts kwam. RECLAME. eos2 motorjacht in brand. Vier van de opvarende gewond. Gistermorgen te elf uur geraakte een pis te water gelaten motorjacht in de Schledamsohe Schie ln brand. Het Jacht vas eigendom van den heer Nelman, die iet zijn echtgenoote en nog drie andere personen aan boord was. De heer en me- rouw Nelman liepen ernstige brandwon den aan gelaat en beenen op. Een der isdere personen sprong over boord en kon under letsel op het droge worden gebracht Ik twee overigen bekwamen lichte brand- wnden. De burgemeester van Overschie en de telltle waren spoedig ter plaatse, terwijl avendlen de Roode Kruisoolonme aan de erete hulpverleenJng deelnam. Het vaartuig ls geheel uitgebrand. De «naak van den brand staat niet vast. fabrieksbrand tb nijmegen. Olieleiding in ijzerfabriek gebroken. Zaterdag te half acht is door het breken tan een olleleiding brand ontstaan ln de fabriek van ijzerwaren „Nepeha" aan de Voorstadslaan te Nijmegen. Door de ge broken leiding stroomende olie kwam in aanraking met een brandenden oven en ie vlammen deelden zich weldra mede aan een oliereservoir, zoodat ln een oog wenk de brand groote afmetingen aan nam en de vlammen boven het dak en een glazen luchtkoker uitsloegen. Een brandweerman, die aan de overzijde bij zijn barbier zat, was met assistentie tan eenige burgers spoedig met een slan- tenwagen ter plaatse. Inmiddels had de iirecteur de brandweer gewaarschuwd, die in korten tijd met een motorspuit en een manschappenwagen ter plaatse verscheen. Met eenige stralen op de waterleiding werd de brand aangetast en binnen een half uur was men nu het vuur meester. De rechterzijde van het dak en de glazen luchtkoker waren weggebrand, in de voor de afdeeling van de fabriek was vooral aan de machines groote schade aange richt. Deze schade wordt door verzeke ring gedekt. Het Is de derde maal in be trekkelijk korten tijd, dat deze fabriek ioor brand geteisterd wordt. POGING TOT DOODSLAG EN POGING TOT ZELFMOORD. Op een bank in het stadspark te Maas tricht zaten gistermiddag eenige menschen iruk te redeneeren. Een hunner zeide ln ,}°°P van het gesprek „Ach, ben je Rk?" Iemand die toevallig voorbij ging, wendde zich daarop tot het groepje en Voeg: .Meen Je mij!" De aangesprokene JP de bank antwoordde: „Ach kerel, ga door!" De laatste deed dit evenwel niet en gaf jen persoon op de bank een vuistslag on- ter de kin. Er ontstond een worsteling, waarbij de wandelaar, zekere N. H. uit Maastricht, een revolver trok en daaruit ten schot loste, dat een zekeren H. J. G. wt Maastricht in den buik trof. Vervolgens ncMte hij het wapen op zichzelf. Belde personen zijn naar het ziekenhuis talvariënberg overgebracht. De toestond *r gewonden ls ernstig. De justitie heeft "e zaak in onderzoek. ongeluk met betonmolen. -^terdagmiddag had op het terrein der «euwsche Betonmaatschappij te Vlake „«eland) 'n ernstig ongeluk plaats, waar in? 18"j&rige j. Weststrate van Yrseke tochtoffer is geworden, beu arbeiders waren bezig met een wnmolen Op onverklaarbare wijze kwam H„'. ttsse'len de wielen: beide beenen wer den verbrijzeld, det duurde geruimen tijd voor hij be rijd kon worden. Geneeskundige hulp was PtJuB ter plaatse; de jongeman werd het ziekenhuis te Goes vervoerd. Zijn "i is ernstig. Nog eenige dagen en Nederland, zal door Tuxedos overstroomd wocdeml dorscher door drijfriem gegrepen. Rechterarm van het lichaam gerukt. Op de boerderij van den landbouwer H. aan den Pelsendijk onder de gemeente Nieuw Vosmeer ls een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij de jeugdige landarbeider M. van Geel, wonende Hogendljk aldaar, het slachtoffer ls geworden. Tegen het einde van den arbeidsdag wilde de zeventienjarige knecht, gelijk pleegde te gebeuren, de drijfriem van de riemschijf gooien, teneinde de dorsch- machlne stop te zetten. Ongelukkigerwijze kwam hij daarbij met zijn mouw ln aan raking met den riem, waardoor hij werd gegrepen en tegelijk naar boven getrok ken. Met één ruk werd de rechterarm van den ongelukkige bijna geheel van het lichaam getrokken. Hevig bloedend en kermende van pijn werd de arme jongen bevrijd, waarop onmiddellijk geneeskun dige hulp werd ingeroepen. Een plaatse lijke geneesheer verleende aanstonds de eerste hulp, waarna het slachtoffer per auto naar het Algemeen Bungerzlekenhuls te Bergen op Zoom ls vervoerd. Hier heeft dr. Tetzner operatief Ingegrepen en den arm geamputeerd. De toestand van den jongen man ls nog steeds ernstig. ROTTERDAMMER VERDRONKEN BIJ KIJKDUIN. Wederom heeft de zee bij Kijkduin een slachtoffer gemaakt. De 21-jarige G. P. Uit Rotterdam, die daar Zondagochtend aan het baden was, heeft zich te ver ln zee gewaagd en geraakte daarbij ln een draaikolk. Tot op heden was het lijk nog niet aangespoeld. TEGEN EEN AUTO GEREDEN. Zaterdagmiddag omstreeks zes uur is dë sergeant-majoor B. uit Den Haag op den Nieuweweg te Breda met zijn motor tegen een auto gereden en op slag gedood. Het motorrijwiel werd totaal vernield. Het slachtoffer was sergeant -miajoor bij den vrijwilligen landstorm en op weg naar de manoeuvres te Oisterwijk. EEN AUTO-REM WEIGERDE. Een 46-jarlg Amsterdamsch koopman, die als bestuurder van een personen-auto uit de richting Diemen kwam, wilde den spoorwegovergang bij de Blooker's cacao fabriek te Amsterdam passeeren op het oogenblik, dat de boomen reeds dalende waren. Voor hem reed op zijn fiets een krantenbezorger, die het bruggetje naar Bertel's oliefabrieken aan den Omval wil de opgaan en daartoe een teeken gaf. De automobilist trachtte met de voetrem een oliedrukrem zijn vaart te stuiten doch de rem weigerde. Hij gebruikte toen, links uithalende, de handrem, maar het was reeds te laat. De krantenbezorger werd aangereden en sloeg tegen den weg. Nauwelijks was dit geschied of de auto greep, doorschietende, een echtpaar, dat links van den weg liep, botste vervolgens tegen een lantaarnpaal om tenslotte, vóór hij tot stilstand kwam een zich midden op den weg bevindenden wielrijdster omver te rijden. Met auto's van den geneeskundigen dienst werden de vier slachtoffers naar het onze Lieve Vrouwengasthuis vervoerd. Drie van hen zijn daar opgenomen, n.l. de krantenbezorger, die vermoedelijk een hersenschudding had opgeloopen, alsmede het echtpaar, waarvan de man een ge compliceerde linker- en onderbeen-breuk en de vrouw een gebroken linkerpols en hoofdwonden had bekomen. De wielrijd ster had slechts enkele ontvellingen aan het linkerbeen en kon, na gekalmeerd te zijn, naar huis gaan. De auto, die uit Brugge kwam, waar hij was gerepareerd, is in beslag genomen. ONDER STUKKEN BETON BEDOLVEN. Zaterdagmiddag zijn te Helmond op het terrein van de fa. W. de Vries een jongetje en een meisje zwaar gewond. Op het terrein worden op het oogenblik steenen houtopslagplaatsen gebouwd. De fundeeringen bestaan uit betonnen rin gen, die op het terrein worden gegoten. In enkele ringen, welke te drogen lagen, waren kinderen aan het spelen. Drie kin deren zaten in een der ringen, andere stonden er bovenop. De kinderen tracht ten den ring aan het rollen te brengen: het gevaarte, dat hierdoor scheurde, viel in elkaar. De drie in den ring zittende kinderen werden onder de stukken bedol ven. Het zevenjarige jongetje Goemans uit Helmond had een ernstige schedelfractuur opgeloopen en enkele bloedende wonden; het meisje Martens kreeg een diepe hoofdwonde. Een tweejarig kind bleef ongedeerd. Het jongetje werd naar het St. Antoniusziekenhuls vervoerd, het meisje naar haar woning. WOONWAGEN AFGEBRAND. Toen de woonwagenbewoner Douwe de Meer, staande aan den Hoogengraven te Ommen, gistermorgen de kachel wilde aanleggen, vatte de wagen plotseling vlam. In een oogenblik stond de houten boven bouw in lichte laaie en het gezin, be staande uit man, vrouw en twee kinderen kon zich ternauwernood in nachtgewaad redden. De wagen brandde geheel af. ter wijl niets was verzekerd. ernstige treinvertraging. Gistermorgen tegen twaalf uur had op een verblnddngsspoor bij het Weesper - spoorstatlon in de nabijheid van de Ruijschstraat te Amsterdam een ongeval plaats, dat gelukkig zander persoonlijke ongelukken ls afgeloopen. Een rangeeren- de locomotief liep, waarschijnlijk door on tijdige wisselbediening uit de rails. Hier door ontstond stagnatie ln het spoorweg verkeer tusschen het Centraal Station en het Weesperspoorstation. De treinen moes ten over ander spoor en wissels naar de plaats van bestemming worden gedirigeerd Met man en macht is men bezig de machine weer op de rails te brengen. Een werk, dat geruimen tijd in beslag nam. Gelukkig had het ongeval plaats op een tijdstip, waarop gisteren de minste tremen rijden. BUITENLANDSCH GEMENGD. DE OCEAANVLIEGERS POND EN SABELLI NEERGESTORT. De Oceaanvliegers Pond en Sabelll die Zaterdag uit Rome vertrokken zijn naar Dublin, zijn in het gebergte van Wales met hun toestel neergestort nabij New Port. De vliegers zijn licht gewond. Het vliegtuig ls erg beschadigd. ernstige scheepsramp. Een Chlneesch stoomschip, dat op weg was van Tsjifoe naar Sachalin is ln een wervelstorm geraakt en met 45 man ver gaan. DE GRAF ZEPPELIN. Zaterdagavond is de Graf Zeppelin voor zijn zesde reis naar Zuid-Amerika uit Frle- drichshafen vertrokken. Er waren 9 pas sagiers, T65 kg. post en 159 kg. vracht aan boord. ITALIAANSCH VLIEGTUIG VERONGELUKT. Op het vliegveld Casclna Malpensa is een bombardementsvliegtuig, dat vier per sonen aan boord had, bij de landing ver ongelukt. Het vliegtuig vloog ln brand en de vier personen kwamen ln de vlammen om. o ALPINISTEN DOOR LAWINE MEEGESLEURD. Bij een poging den Mont Blanc langs een tot dusver nog onbekenden weg te be klimmen, zijn twee bekende Alpinisten uit Turijn om het leven gekomen. Zij hadden zich tot dit doel met nog twee andere Alpinisten reeds Donderdag avond op weg begeven, om niet bij zons opgang aan het dan zeer groote lawine gevaar bloot te staan. Tegen 2 uur in den nacht evenwel wer den de Alpinisten bij het overkllmmen van een diepen afgrond door een groote lawine overvallen, die hen mee ln de diepte sleurde. VLIEGTUIG LAAT PER ONGELUK 3 BOMMEN VALLEN. Een ongewoon voorval heeft zich te Kowno afgespeeld bij oefeningen van een groep Lithausche bombardementsvlieg tuigen. Toen de drie vliegtuigen, waaruit de groep bestond, kort na de opstijging over de stad vlogen, vielen er plotseling door onbekende oorzaak van een der vliegtui gen drie bommen af. Een der bommen viel op het dak van het bureau voor waterbouwkunde doch ontplofte niet. De beide andere bommen vielen door het dak van een naburig steenen gebouw, een stal gelukkig maai-, en ontploften. Een kalf en een koe wer den gedood. Aanzienlijke schade werd aan den stal aangericht. NIEUWE BOSCHBRANDEN AAN DE FRANSCHE RIVIERA. Nabij Figanières in het Noorden van het Fransche departement Var aan de Riviera is een nieuwe groote boschbrand uitgebroken, waardoor ongeveer 10.000 H.A. bosch is vernield. Ook een gedeelte van het in de brandende bosschen gelegen station Castres in het departement Tarn werd een prooi der vlammen. OVERSTROOMING IN MANDSJOERIJE. Volgens uit Antoeng, Sjinwiyoe en Dal- ren ontvangen berichten is een zeer uit gestrekt gebied om de Zuidelijke sectie van den spoorweg AntoengMoekden overstroomd nadat de rivieren Yaloe en Aiho buiten haar oevers waren getreden ten gevolge van den aanhoudenden regen val. De politie heeft medegedeeld, dat 120 personen zijn gedood. 700 huizen zijn ver woest en 8000 huizen staan onder water. De trein uit Foesan, die op weg was naar Moekden ,Ls bij het station Hamatang blijven steken. Driehonderd passagiers konden niet uit de rijtuigen, aangezien het water de wagons binnendrong. Het ver keer langs de lijn Antong-Moekden was op acht plaatsen gestagnerd. De autori teiten van de Zuid-Mandsjoerijsche spoor wegmaatschappij, sectie Antoeng. leiden het bergingswerk. GROOTE OVERSTROOMINGEN IN NOORD-ANATOLIE. Volgens berichten uit Istanboel zijn bij groote overstroomingen ln Noord-Anato- lië 15 boeren verdronken. 1500 personen zijn dakloos. Bij Tokat staan meer dan 400 huizen onder water. Eenige bruggen zijn weggespoeld. O Ir. COSIJNS EN DE OPGEVOUWEN BALLON De ballon, waarmede ir. Cosijns en v. d. Eist den tocht naar de stratosfeer maak ten, is in Z.W. richting afgedreven over Zwitserland naar Stiermarken, waar hij in diverse plaatsen werd waargenomen. Via Graz ging hij verder naar Zuid-Slavië om daar Zaterdagavond 9 uur te landen in de buurt van het dorpje Zenovje, op het z.g. Mur-eiland, dat gelegen is in de „drielandenhoek Joego-Slavië, Oostenrijk, Hongarije. De landing had een vlot verloop. Ir. Cosijns en diens metgezel van der Eist zijn slechts een uur langer in de lucht gebleven dan zij zich hadden voorgeno men. Het bericht van de daling werd pas Zondag tegen den middag te Belgrado be kend, aangezien van het Mur-eiland geen telefonische of telegrafische communicatie mogelijk was en een bode naar 't dichtst bijzijnde postkantoor moest worden ge zonden. Dit uitblijven van bericht had in België en ook elders reeds vrees doen ontstaan over het lot van ballon en Inzittenden, doch gelukkig was daarvoor geen reden. Met de hulp van de bevolking en gere- qulreerde krachten zal de ballon worden opgevouwen, terwijl ook voor de verzen ding van den gondel zal worden gezorgd. De beide Belgen begaven zich naar Ljubljana (Laibach) om vandaar naar België terug te keeren. De ballon heeft een hoogte bereikt van 16000 M„ zoodat geen record is gehaald, doch dit was ook niet de bedoeling. Vol gens ir. Cosijns zijn echter fraaie weten schappelijke resultaten bereikt. Zooals bekend, is de „F.N.R.S.", waar mede lr. Cosijns zijn tocht naar de stra tosfeer heeft ondernomen, 'dezelfde ballon waarmede hij in Augustus 1932 prof. Piccard vergezelde. Er is echter een speci fieke verandering in aangebracht. De bal lon bevat namelijk een linnen buis, die in vrije verbinding staat met de buitenlucht en in den ballon afdaalt tot beneden het peil van het gas. Met een catrolletje kan deze buis tot boven het peil van het gas worden opge trokken, waardoor de luchtvaarders gas kunnen laten ontsnappen. Aldus kunnen zij den ballon de stabiliteit verzekeren, die voor de wetenschappelijke waarnemingen noodzakelijk is. De gondel is weliswaar niet dezelfde als waarvan prof. Piccard zich bediend heeft, maar lijkt er toch veel op. Men herinnert zich, dat ir. Cosijns aan vankelijk van plan was een metaal te ge bruiken, dat lichter en harder was dan: het metaal, waarvan prof. Piccard zijn gondel geconstrueerd had. Bij de druk proef, waaraan dit lichte metaal indertijd werd onderworpen, bood het evenwel geen weerstand. De gondel is daarbij, zooals be kend, ontploft en een arbeider kwam daar bij op tragische wijze om het leven. Ir Cosijns heeft daarop het lichte metaal prijsgegeven en weder een gondel van aluminium laten bouwen. Prof. Piccard, die weliswaar aan dezë opstijging niet heeft deelgenomen, heeft zijn leerling Max Cosijns toch voortdurend met zijn raadgevingen bijgestaan. Prof. Piccard is voornemens het volgend jaar zelf weder een stratosfeertocht te ondernemen en hij hoopt dan een hoogte van 30.000 meter te bereiken met een bal lon waarvan de inhoud viermaal zoo groot zijn zal als die van de „F.N.R.S." PREDIKBEURTEN. BODEGRAVEN. Ger. Gem.: Morgenavond te half acht ds. A. Verhagen van Middelburg. o BOSKOOP. Ger. Gem.: Dwars Nieuwstraat, mor genavond te halfacht ds. J. R. van Oordt, van Zeist. o DE KOSTEN VAN HET LAGER ONDERWIJS IN 1930. (Slot). In aansluiting op het eerste artikel zul len wij thans de netto-uitgaven ten be hoeve van het lager onderwijs nader be zien. Deze bedroegen in 1930 niet minder dan f. 125.7 millioen tegen f. 121.1 millioen in 1929. Van het eerstgenoemde bedrag kwam 56 millioen ten goede aan het open baar onderwijs en f. 69.6 millioen aan de bijzondere school. Per leerling bedroegen de netto-uitgaven in 1930 gemiddeld f. 101.10, dit is f. 1.70 meer dan in 1929. Voor het openbaar lager onderwijs be droegen de gemiddelde uitgaven per leer ling echter f. 118.30, terwijl een leerling der bijzondere school slechts f. 90.40 kost te. In 1929 waren deze bedragen resp. f. 116.50 en f. 88.20. Uit het bovenstaande volgt, dat het ver schil ln uitgaven tusschen het openbaar- en het bijzonder onderwijs zich niet scher per afteekent dan voorheen. Wel ligt voor de hand, dat ons lager onderwijs in het algemeen nog met den dag kostbaarder wordt. In hoeverre de inmiddels uitge voerde bezuinigingen hieraan paal en perk hebben gesteld, valt vanzelfsprekend nog niet na te gaan. doch wij kunnen niet aan den indruk ontkomen, dat op de totaal- post niet bijster veen bespaard is. Het behoeft wel geen nader betoog, dat het overgroote deel der uitgaven voor ons lager onderwijs ten laste van 's Rijks kas komen. Van de meergenoemde f. 143 mil lioen betaalde het Rijk n.l. f. 94.9 millioen of 66.3% van het totaal. Van de uitgaven ten behoeve van het openbaar onderwijs droeg het Rijk f. 40.7 millioen of 65% van het totaal bedrag en van die ten behoeve van de bijzondere scholen f. 54.2 millioen of 67.3 °/o van het totaal Interessant is het om deze bedragen eens per leerling te herleiden. We komen dan tot de slotsom, dat van de f. 115.10, welke in totaal per leerling wsrd besteed, het Rijk f. 76,30 betaalde. Van de f. 132.40 die voor eiken leerling van een openbaar lagere school werd uitgegeven, kwam f. 86.10 ten laste van 's Rijks kas en van de f. 104.40, welke de bijzondere school per leerling kostte, betaalde het Rijk f. 70.30. RECLAME- 3189 AZIJN MOSTERD TAFELZUPEN Tegenover dit groote bedrag aan uitga ven kon het Rijk slechts f 8.5 millioen aan inkomsten boeken en dit bedrag wordt dan nog hoofdzakelijk gevormd door het verhaal op de pensioensbijdragen van de leerkrachten. De netto-uilgaven van het Rijk bedroegen dus f. 86.3 millioen in 1930 tegen f. 82.7 millioen in 1929. Per leerling bedroegen de Rijksuitgaven (netto) ge middeld over beide jaren f. 67.90. De gemeentelijke uitgaven ten behoeve van ons lager onderwijs zijn echter ools niet onbelangrijk. Zij beliepen in 1930 voor openbare en bijzondere scholen gezamen lijk nog f. 39.2 millioen of f. 31.60 per leer ling tegen f. 38.1 mill, of f. 31.30 per leer ling in 1929. Het accres van de gemeen telijke uitgaven is dus geheel normaal en in overeenstemming met de stijging van de totale uitgaven. Eigenaardige uitkomsten geeft ook dit maal weer de statistiek van de schoolgeld bedragen. Zoowel voor het gewoon- als voor het uitgebreid lager onaerwijs zijn de gemiddelde schoolgeldbedragen het hoogst in de grootste gemeenten en zij worden steeds lager naarmate de gemeen te kleiner is. In de gemeenten met een Inwonertal van meer dan 100.000 was het gemiddelde schoolgeldbedrag n.l. f. 8.90 en in de ge meenten met minder dan 5000 inwoners werd aan schoolgeld niet meer dan f. 3.20 per leerling ontvangen. Voor het u.l.o.-on- derwijs waren deze bedragen resp. f. 29.50 en f. 12.70. Ook de uitvoering van de Leerplichtwet verslond in 1930 nog IV: millioen gulden, hetgeen ongeveer f. 150.000 meer is dan in 1929. Van deze l1/: mill, werd f 1.185.000 besteed aan voedsel en kleeding, voorna melijk in de groote steden, waar gemid deld per leerling f. 3.40 voor dit doel werd uitgegeven, terwijl het gemiddelde over het geheele land slechts f. 1 bedroeg, o DS. H. GERBRANDIJ. t Te Sneek is plotseling overleden ds. H. Gerbrandij, em. predikant bij de Ned. Herv. Kerk. Ds. Gerbrandij was 30 Januari 1862 te Bozum geboren. Hij ontving zijn predi kantsopleiding aan de Rijksuniversiteit te Utrecht en aanvaardde in 1887 het predik ambt in zijn eerste gemeente Wanneper- veen, waar hij tot 1889 arbeidde. Van 1889—1891 was hij verbonden aan de ge meente Oosterzee-Echten; van 18911897 aan die te Woudsend en van 1897 tot aan 1 Nov. 1929, den dag waarop het emeritaat werd verleend, te Marrum. Daarna ves tigde hij zich te Sneek, waar hij in 1931 gekozen werd tot lid van het kiescollege van de Ned. Herv. Kerk en in hetzelfde jaar ook nog als ouderling.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 9