Nederland wint den Bredius-Beker LEIDSCH DAGBLAD Snortblad Maandag 20 Augustus I934 LAWN-TENNIS. NEDERLAND—CAMBRIDGE. ONZE LANDGENOOTEN WONNEN MET 120. (Van onzen redacteur). Het Is bij een uitslag als deze niet noodig er op te wijzen dat Cambridge met een ploeg Is uitgekomen, die verre beneden de gestelde verwachtingen is gebleven! Het toumooi om den Davis-cup had gedwongen tot een verandering der vastgestelde data voor dezen jaarlijkschen wedstrijd en meerdere Britsche spelers, waaronder de bekende Austin, waren daardoor verhin derd naar Noordwljk te komen. Zóóveel moeite kostte het Cambridge om vier spe lers at te vaardigen, dat zelfs een vete raan als prof. Grundell Puimett tenslotte als Invaller heeft moeten fungeeren. Er was onder deze omstandigheden geen sprake van dat dit spel ook maar in eeni- gerlel opzicht vergeleken kon worden, ge lijk was voorspeld, met dat der Engelsche middenklasse, die toch meerdere spelers telt, wier verrichtingen over het algemeen maar weinig voor dat van onzen landge noot Timmer behoeven onder te doen. Maken we een exceptie voor de gebroeders Fawcus als dubbelspelers, dan moet worden vastgesteld dat de Cambridge-ploeg verre de mindere was van die der Internationale Club. ook al waren bij laatstgenoemde Timmer en Knottenbelt niet van de partij. De 120 uitslag spreekt hier boekdeelen.. Van Eek opende Zaterdag de score met een gemakkelijke drie-sets-overwinning op R. C. Fawcus, die een zeer zwakken indruk maakte en door het vaste spel van onzen landgenoot als het ware werd weggevaagd. De andere Fawcus bleek iets sterker en Karsten had aanvankelijk dan ook nog al wat moeite met hem. Met 108 won de Hollander de eerste set, maar de lange duur daarvan was misschien evenzeer te wijten aan het herhaaldelijk falen van talrijke dropvollies van Karsten, die sóms schitterend, maar mééstal te kort waren, en in het net kwamen in plaats van er vlak achter. Terwijl Karsten daarna rustig door speelde, bleek de Engelschman echter reeds vermoeid te zijn en onze landgenoot heeft dientengevolge bijna onafgebroken den toon kunnen aangeven, om in drie sets te winnen. Prof. Punmett demonstreerde meer goeden wil dan capaciteiten tegen Leem bruggen. die niet de minste inspanning noodig had om den stand voor Nederland op 30 te brengen, terwijl Hughan met 64, 36, 64, 62 de baas bleef over Dearmann, wiens harde spel alle zuiver heid miste. Het dubbelspel tusschen Leembruggen— Hughan en Dearmann—Punnett was in weinige oogenblikken beslist, doch het andere bracht een verrassing. Voor het eerst namelijk boden de Engelschen waar lijk hardnekkig tegenstand en slaagden zij er in twee achtereenvolgende sets in de wacht te sleepen. De gebroeders Fawcus, zwak als enkelspelers, hielden zich kranig in dat dubbelspel tegen Karsten en Van Eek en het zag er naar uit dat hier het eerste punt voor Cambridge geboekt zou worden. Edoch: met 75, 63 hadden de Engelschen hun laatste krachten in het vuur gebracht. Physiek schoten zij thans verder volkomen tekort en dat gaf Karsten en Van Eek de kans om in drie volgende sets (telkens met 62) hun betere ge traindheid te toonen en daardoor ook de partij te winnen. Nederland leidde dus Zaterdagavond met 60. De tweede dag was gelijk aan den eerste. Weer speelden onze landgenooten aller minst hun beste spel, doch opnieuw bleven zij onophoudelijk in de meerderheid. Hughan verloor weer een set in zijn enkel spel, ditmaal tegen den sterkste der ge broeders Fawcus, na een begin dat veel belovend was. Allengs kreeg Hughan een inzinking, die Fawcus als het ware prik kelde tot meerdere scherpte en grootere agressiviteit. Hughan kwam zelfs in de verdediging en de 64 in de tweede set voor den Engelschman was daarvan een goede weerspiegeling. Ais altijd was Hughan echter rijk aan wisselende stem mingen. Zóó faalde hij volkomen, om plot seling weer geheel het initiatief tot den aanval te nemen en met fraaie backhand- vollies en scherpe drives naar de hoeken binnen enkele minuten te zorgen voor een score van 62, die hem set en match deden winnen. Weber won spelenderwijs met 61, 63 van R. C. Fawcus: mr. Punt klopte (ergens op een zijbaan!) den veteraan Punnett met 1311, 64, en Karsten toonde zich de veclzijdiger en sterkere speler door Dear mann in twee sets geen schijn van kans te geven. De stand was daardoor al 100 geworden. Cambridge scheen toen eindelijk een tegenpunt te zullen veroveren in het dubbelspel der gebroeders Fawcus tegen Koopman en Hughan. De Engelschen startten prachtig en hun sluitende combi natie haalde de set met 62. Moeilijker al ging het in de tweede, die na vijf winning- strokes tenslotte met 108 gewonnen werd. Doch het feit dat men besloten had deze partij weer eens „best of five" te spelen" werd Cambridge noodlottig. Het uithou dingsvermogen raakte zoek. Koopman en Hughan namen meer en meer de overhand en met 63, 62, 60 sleepten zij de partij uit het vuur. De cijfers wijzen uit hoe na iedere set de tegenstand der Engel schen weer iets minder werdDe laat ste kans voor Cambridge om althans één partij te winnen was nu verloren. Immers Weber en Karsten zegevierden zonder strijd met 62, 82, 61 over Dearmann en Punnett en het drama was daarmede ten einde. De Internationale Club van Nederland won met 120 partijen, met 217127 games en met 307 sets! Ziehier de volledige uitslagen: Karsten si. J. R. Fawcus 108, 8—3, 6—4; Van Eek sl. R. C. Fawcus 60, 61, 63; Leembruggen sl. Punnet 64, 64; Hughan sl. Dearmann 64, 36, 64, 62; Kar sten en van Eek sl. J. R. Fawcus en R. C. Fawcus 57, 36, 62, 62, 62; Leem bruggen en Hughan sl. Dearmann en Pun nett 60, 75. Tweede dag: Hughan sl. J. R. Fawcus 63. 46, 62; Weber sl. R. C. Fawcus 61. 63; Karsten sl. Dearmann 61, 64; Punt sl. Punnett 1311, 64; Koop man en Hughan sl. J. R. Fawcus en R. C. Fawcus 2 6, 8—10, 6 3, 6 2. 6 0; Weber en Karsten sl. Dearmann en Punnett 62, 82, 61. OM DEN DAVIS-CUP. Voor den Davis-Cup won Dultschland met 50 van Roemenië. Zij speelt In de volgende ronde te Kopenhagen tegen Denemarken. BEGRAFENIS MEVR. DROS—CANTERS. Zaterdagmiddag is op de begraafplaats Heiderust te Worth-Rheden ter aarde be steld het stoffelijk overschot van de bekende tennisspeelster mevrouw M. C. DrosCanters. Op het kerkhof bevonden zich o.m de heeren G J. Scheurleer, K. Lotsy, Chr. J. Engelberts (namens den Arnhemschen L.TB.l, J. Stroink, oud- dubbelpartner van mevr. Dros, S. J. Sig- mond, H. Timmer en B. Koopman. Voorts de heer en mevrouw De BruynTeng- bergen en mej. Rollin Couquerque, allen bekende figuren uit de tenniswereld. Ob verzoek werd aan het graf niet gesproken. Een zwager van de overledene, de heer O. L. Croockewit, dankte voor de belangstel ling. Veel kransen en bloemen dekten de baar. o ZWEMMEN. WEDSTRIJD OVER 1500 METER TE SASSENHEDVI. G. van Rijn winnaar. Door de Sassenheimsche Zwemvereeni- ging werd Zaterdagmiddag een wedstrijd gehouden over 1500 Meter in de Sassen- heimer sloot. De deelneming stond open voor inwoners van Sassenheim en leden der Noordwijksche Reddingsbrigade. Er kwamen 18 deelnemers aan den start, die allen den afstand aflegden. Voor dezen wedstrijd was 'n wisselbeker beschikbaar, die aanvankelijk alleen voor de ingezetenen was bestemd, doch gezien de geringe deelneming in het vorig jaar was door den schenker van dezen beker goedgevonden, dat in 't vervolg ook de Noordwijksche Reddingsbrigade mocht mededingen. Het resultaat van dit besluit was goed merkbaar. Nog nimmer versche nen zooveel deelnemers aan den start. De beker moet drie maal. achtereen gewon nen worden of vijf maal in totaal en was reeds twee maal gewonnen door den heer D. A. van Bergen (Sass. Zwemvereen.). Mede dank zij het schitterende weer, was er veel publiek. De voorspelling dat de bekerhouder een geduchten strijd zou hebben te voeren, is bewaarheid geworden. Hij kwam nu als derde aan. Niettemin heeft hij uitstekend partij gegeven. Na den start liepen de drie eerst aan komenden direct uit en kwamen als 1, 2 en 3 aan den kop te liggen. Deze volgorde bleef gehandhaafd tot het einde. De ove rige deelnemers bleven bij elkaar en eerst na geruimen tijd kwam eenlge ruimte tusschen hen. De eerstaankomende, die favoriet was, zwom onbedreigd, daar de Noordwijker van den Berg zijn tactiek „kalm blijven, eerst op het laatst spurten" te lang vol hield en daardoor zijn kans voorbij zag gaan. Op den terugtocht was hij bij de zweminrichting 45 seconden achter en eerst toen begon hij te spurten en haalde zijn achterstand tot 12 3/5 sec. in. We willen niet beweren, dat van Rijn had kunnen verliezen, want we meenen, dat deze ook nog wel eenige reserve bewaard had voor een eventueele eindspurt. De spanning bij het publiek nam toe en met belangstelling werd de aankomst der andere deelnemers gadegeslagen. De tijden der eerste acht aankomenden zijn: 1. G. van Rijn (Sass. Zwemvereen.) 28 min. 26 2/5 sec., wisselbeker en zilveren medaille; 2. C. v. d. Berg (Noordw. Red- j dingsbrigade) 28 min. 39 sec., bronzen medaille; 3. D. A. van Bergen (S.Z.V.) 31 min. 30 4/5 sec., bronzen medaille; 4. A. van Rooyen (NHH.) 32 min. 51 sec., bronzen medaille; 5. B. Kapteijn (S.Z.V.) 33 min. 24 2/5 sec.: 6. R. v. d. Haalt (N.R.B.) 33 min. 513/5 sec.; 8. M. Voor bergen (S.Z.V.) 34 min. 13 sec. S.Z.V. kan met voldoening op dezen wedstrijd terugzien en het publiek heeft van den fairen strijd genoten. WIELRENNEN. WEDSTRIJDEN TE HEEMSTEDE. Gisteren hebben op de wielerbaan te Heemstede wedstrijden plaats gehad, waaraan o.a. door eenlge sprinters, die ons land te Leipzig hebben vertegenwoordigd, is deelgenomen. De resultaten luidden: Sprint voor amateurs over 800 Meter: 1. A. v. d. Linden (tijd laatste 200 Meter 12 4 5 sec.; 2. H. Ooms; 3. B. Leene; 4. Mo lendijk. Sprint voor profs over 1 K.M.: 1. J. v. d. Heuvel 12 sec.; 2. Jac. van Egmond; 3. P. Oszmella; 4. J. van Riethoven. Achtervolging voor amateurs over 4 KM. (20 ronden): H. Pater wint van Stroet in 4 min. 54 4/5 sec. en komt daarmede voor de derde maal ln het bezit van de Heem stede-brevet. Afvalwedstrijd voor profs over 5 K.M.: 1. J. Bngelmoer in 6 min. 22 2/5 sec. Afvalwedstijd voor profs en onafhanke- lijken over 5 KM.: Jan v. Hout haalt na zeven ronden Rel- lander (op Velocar) in, ln den tijd van 1 min. 56 1/5 sec. Nationale koppelwedstrijd voor profs en onafhankelijken. over 60 KM.: 1. J. v. d. HoutBraspenning 8 pnt. Op 1 ronde: 2. W. MetzW. Bouquet 25 pnt.; 3. Hesllnga —Materna 10 pnt.: 4. J. RiethovenJ. Ver schoor 6 pnt.; 5. J. RijneveldK. Frultema 3 pnt. Op 2 ronden: 6. Jac. van Egmond Oszmella 6 pnt.; 7. J. EngelmoerRellan- der 3 pnt. De 60 K.M. werden gereden in 1 uur 21 min. 32 sec. o „DE RIJNSTREEK" (Alphen). Gisteren hield „De Rijnstreek" een trai- ningsrit AlphenHarmeien, afstand 55 K.M. De belangstelling van de zijde der renners was niet groot. In het algemeen blijken verschillende renners over het trai nen wel wat al te makkelijk te gedenken of hier liever gezegd geen waarde aan te hechten, wat natuurlijk als een groote fout moet worden aangemerkt. Het bestuur ver zocht ons dan ook te willen mededeelen, dat zij ln het vervolg een grootere deelna men verwacht, temeer daar Zondag 9 Sept. de vereenlglng het clubkampioenschap over 100 K.M. laat verrijden. De uitslag van gisteren was: A.-klasse: 1. Krumpel- man 1 uur 29 m. 8 sec.; 2. Paling 1.29.10; 3. Bakker 1.29.14; 4. Munster gevallen. B.- klasse: 1. v. Veen 1.29.11. POLA WORDT PROF. Naar wij vernemen zal de Italiaansche sprinter Pola, die te Leipzig het wereld kampioenschap voor amateurs heeft be haald, binnenkort prof worden. Tel. VOETBAL. O.N.A.—LUGDUNUM. WEDSTRIJDEN TE AALSMEER. In de badinrichting „V.IB.A." te Aals meer hebben Zaterdagmiddag de zwem wedstrijden om het kampioenschap van den Turnkring plaats gehad. Er was in verschillende nummers flinke deelneming zoowel van dames en heeren als meisjes en jongens van N. Holl. Zuiderkwartier. De uitslagen waren als volgt: 40 M. vrije slag meisjes: 1. T. v. d. Boon (Olympia) ln 30 2/5 sec.; 2. F. Muller (Odin) ln 37 3/5 sec.; 3. L. Witziers (Kracht I en Vlugheid) in 38 2/5 sec. 40 M. vrije slag dames: 1. M. Witziers (K. en V.) in 27 3/5 sec.; 2. F. Koen (Hoofd dorp) in 28 3/5 sec.; 3. W. Sparnaay (id.) in 33 1/5 sec. 40 M. vrije slag heeren: 1. J. v. d. Laarse (Olympia) iu 24 3/5 sec.; 2. G. Pannekoek (id.) in 25 3/5 sec.; 3.H. Hoogenbirk (Odin) in 26 1/5 sec 40 M. vrije slag jongens: 1. A. Alderden (Olympia) in 261/5 sec.; 2. H. Stevens (Odin) in 30 4/5 sec.; 3. W. Bijl (id.) in 33 3/5 sec. 40 M. schoolslag meisjes: 1. A. Jongkind (Aalsmeer) in 36 1/5 sec.; 2. M. van Dam (Olympia) in 36 3/5 sec.; 3. M. Nieuwkoop (Aalsmeer) in 37 sec. 40 M. dames schoolslag meisjes: 1. A. Jongkind (Aalsmeer) in 36 1/5 sec.; 2. M. van Dam (Olympi.) in 36 3/5 sec.; 3. M. Nieuwkoop (Aalsmeer) in 37 sec. 40 M. dames schoolslag: 1. F. Koen (Hoofddorp) in 35 2/5 sec.; 2. A. v. d. Boon (Olympi.) in 361/5 sec.; 3. N. Witziers (K. en V.) in 36 3/5 sec. 40 M. heeren schoolslag: 1. Hoogerhóut (Odin) in 32 sec.; 2. F. de Jong (Olym pia) in 33 1/5 sec.; 3. en 4. Gebrs. Richter (Odin) in 38 3/5 sec. Estafette 3 x 40 M. wisselslag dames: 1. Hoofddorp in 1 min. 50 1/5 sec.; 2. Olympia in 1 min. 54 4/5 sec.; 3. Odin in 2 min. 16 2/5 sec. Estafette 3 x 40 M. wisselslag heeren: 1. Olympia in 1 min. 36 sec.; 2. Odin in 1 min. 37 sec.: 3. Lijnden in 1 min. 57 sec. Estafette 4 x 40 M. vrije slag heeren: 1. Olympia in 1 min. 54 sec.; 2. Odin in 2 min. 17 2/5 sec. Estafette 4 x 40 M. vrije slag dames: 1. Hoofddorp in 2 min. 281/5 sec.; 2. Lijn den in 2 min. 54 1/5 sec. Estafette 4 x 40 M. (gemengd)1. Olym pia; 2. Hoofddorp; 3. Odin (geen tijdop name.), Nuttige oefenwedstrijden. Gisteren was „Lugdünum" de gast van het in het afgeloopen seizoen gedegra deerde O.N.A. te Gouda. Om 12 uur be traden de 2e elftallen het terrein. Beide partijen hadden niet hun competitie-op stelling. wat wel te zien was. Mede door den vrij sterken wind die van doel tot doel stond, was het spel niet fraai. Lugd. nam door v. d. Heijden de leiding (01), met welken stand ook gerust werd. De tweede helft zette ln met een heftig O.N.A.-offensief. Eerst 15 min. voor het einde wist Huisman echter van zeer nabij gelijk te maken (11). Bijna hadden de roodzwarten andermaal succes, doch de Jong redde keurig. Plots kwam groen-wit fanatiek opzetten en binnen de 5 min. hadden Stokkermans en Gpddijn met fraaie schoten den stand op 13 gebracht. Steeds weer weerstonden Bronsgeest c.s. den steeds grooter wordenden druk, tot 1 min. voor het eindsignaal de rechtsbinnen met een fraaien kopbal de eindstand op 23 bracht. Vervolgens bekampten de beide 1ste elftallen elkaar. De thuisclub mist rechts buiten de Hoop, terwijl onze stadgenooten zonder Bekkering zijn. Ook hier deed de wind afbreuk aan het spel. De beste spe ler was ongetwijfeld linksbuiten Sterk, die na 10 min. de geheele Lugd. achterhoede, keeper v. d. Berg incluis, passeerde en daarmede op fraaie wijze zijn club de lei ding verschafte, 10. Korten tijd later wist Oudshoorn uit een voorzet van Bree- develd het leer knalhard langs den rood zwarte doelman te jagen (11). Nog voor de rust hergaf midvoor Ernst zijn club de leiding. Rust 21. Na de thee kreeg groen wit den sterken wind als bondgenoot en was steeds sterker. Het schieten was ech ter niet steeds zuiver, waardoor enkele mooie kansen teloor gingen. Tot overmaat van ramp speelde Ladan éénmaal zoo on voldoende op keeper van der Berg terug, dat de O.N.A.-midvoor een niet te missen kans kreeg (31). Niet ontmoedigd speel de Lugd. verder, doch backs en keeper waren uit het goede hout gesneden en redden veel. Eerst enkele minuten voor het einde wist Breedeveld een voorzet van rechts in een doelpunt om te zetten (3-2), met welken stand het einde kwam van dezen prettlgen en goedgeleiden wedstrijd. Het was inderdaad een nuttige oefen wedstrijd. o SERIEWEDSTRIJDEN ALPHEN IL Onder begunstiging van fraai weer heb ben te Alphen de seriewedstrijden van Alphen II plaats gevonden. Het gelukte de beide ütrechtsche vereeniglngen U.V.V. 2 en P.V.C. zich voor de finale te kwallfi- ceeren. Alphia en Alphen 2 konden het tegen de Stichtenaren niet bolwerken. Had U V.V. door het beter nemen van strafschoppen, na gelijken stand 11 haar plaats ln de finale veroverd, P.V.C. toonde zich een geestdriftig, bij vlagen goed spelende ploeg, die volkomen ver diend van Alphen 2 won met 5—3. Zaterdag a.s. zullen Alphia en Alphen 2 elkaar ontmoeten, gevolgd dor de finale van deze seriewedstrijden U.V.V. n P. V. C o A. S. C.—H. D. V. S.-COMBINATIE. De Zaterdagavond alhier gespeeld oefenwedstrijd A.S.C.—HD.V.S.-Combina tie is met 30 door de Schiedammers g» wonnen. Dead-heat tusschen Rie Mastenbroek en Willy den Ouden Duitschland wint den Europa-beker. Het resultaat van het toumooi te Maag denburg om de Europeesche zwemkam- ploenschappen is dat de Nederlandsche dames den Breddus-bekei wonnen met 88V. punten tegen Duitschland 85 punten. Nederland wint de estafette. Voor de Nederlanders was de clou van den Zaterdag de 4 maal 100 M. estafette voor dames, waarin ons land uitkwam met de zwemsters Selbach, Timmermans. Mas tenbroek en Den Ouden, Jopie Selbach wist de Dultsehe Halbguth goed bij te houden en tikte met geringen achterstand als tweede aan in 1 min. 13.8 sec. Annie Timmermans wist tegen Oltger den ach terstand geheel in te zwemmen en zelfs een voorsprong te verkrijgen. Zij legde haar baan af in 1 min. 10.2 sec. Onze over winning stond toen vrijwel vast. Rie Mas tenbroek zorgde er voor. dat zij tegen Sal- bert een grooten voorsprong kreeg. Zij legde haar 100 M. af in 1 min. 10.4 sec. Willy den Ouden zorgde voor de rest en hoewel de Dultsch Ahrendt het uiterste gaf, was de Nederlandsche overwinning niet meer in gevaar. Willy den Ouden legde haar baan af in 1 min. 7.1 sec. Zij tikte met een voorsprong van 15 M. aan. De uitslag luidt: 1. Nederland 4 min. 41.5 sec. 2. Duitschland 4 min. 50.4 sec. 3. Engeland 4 min. 58.3 sec. 4. Denemarken 5 min. 01.3 sec. 57. Frankrijk 5 min. 01.4 sec. De series 200 M. schoolslag heeren brachten twee Dultsehe overwinningen. In de eerste serie leverde Schwarz een span- nenden strijd met den Deen Malmstroem. De uitslag luidt: 1. Schwarz (Duitschland) 2 min. 49 sec. 2. Malmstroem (Denemarken) 2 min. 504 sec. 3. Rhiengoldt (Finland) 2 min. 56.1 sec. 4. Mezei (Hongarije) 2 min. 59.5 sec. In de tweede serie werd aanvankelijk harde strijd geleverd door den Duitscher Sietas en den Hongaar Hild, die na 100 M. gelijk waren. Toen echter liep de Duitscher uit en Hild werd zelfs nog door Norman en Jensen verdrongen van de tweede plaats De uitslag van deze serie luidt: 1. Sietas (Dultschland) 2 min. 51.8 sec. 2. Jensen (Denemarken) 2 min. 53.2 sec. 3. Norman (Noorwegen) 2 min. 57.6 sec. 4. Hild (Hongarije) 2 min. 59.2 sec. Gisteren had de finale tot uitslag: 1. Sietas (Dultschland) 2 min. 49 sec. 2. Schwarz (Duitschland) 2 min. 49.4 sec. 3. Malmstroem (Denemarken) 2 min. 49.8 sec. 4. Jensen (Denemarken) 2 min. 52.6 sec. 5. Rheingoldt (Finland) 2 min. 58.8 sec. 6. Norman (Noorwegen) 2 min. 59.6 sec. Rie Mastenbroek kampioene 400 M. vrij slag. Zooals te verwachten was is gisteren het nummer 400 M. vrije slag voor dames met een Nederlandsche zege geëindigd, echter in een dead heat tusschen de beide favo rieten Willy den Ouden en Rie Masten broek, ln den tijd van 5 min. 27.4 sec. Het was een uiterst spannende race, waarin de twee Hollandsche meisjes hard hebben ge vochten om de eerste plaats. Van meet af aan hadden beiden tezamen de leiding. De laatste tien meter lagen de twee zwemsters precies gelijk en leverden zij een vinnige kop-aan-kop-race. Zij maakten denzelfden tijd, zoodat het een dead heat werd. Willy den Ouden zag af van een tweeden wed strijd zulks op aanraden van haar train- ster mevr. v. Wijckhuysen, omdat Wllly zichtbaar vermoeid was. Hierdoor Is Rie Mastenbroek, die als eerste werd geklas seerd. Europeesch kampioene op de 400 M. vrije slag. Het resultaat luidde. 1. Rie Mastenbroek 5 min. 27.4 sec 2. Wllly den Ouden 5 rndn. 27.4 gec' 3. Lilly Andersen (Denemarken) 5 'mi. 45.1 sec. 11 ^4. Sollta Salgodo (Frankrijk) 5 min. W( 5. Beatrice Wolstenholme (Engeland) min 50.9 sec. J 6. Louise Fleuret (Frankrijk) 5 min. 541 Door deze overwinning heeft Nederlau den Brediusbeker gewonnen met een txJtasj van 88.5 punten voor Dultschland metis punten. De derde en vierde plaats van htt klassement werden bezet door Engeland Denemarken. M Wat het protest betreffende het te vro» starten van mej. Ahrendt aangaat S nog gemeld worden, dat na breed voer!» besprekingen, die een vriendschappelijk en bevredigend karakter droegen. Neder'aM uit een oogpunt van sportiviteit dit 'm- test heeft Ingetrokken. De uitslag van de finale 100 M n» heeren luidt als volgt: 1. John Bésford (Engeland) 1 mi, 11.7 sec. 2. Ernst Kuepper (Dultschland) 1 min 12.2 sec. 3. Siegrlst (Zwitserland)- 1 min. 12.6see. 4. Karlsen (Noorwegen) 1 min.'l3s«c, 5. Heinz Schwarz (Dultschland) 1 mh 14.4 sec. 6. Francis (Engeland)- 1 min. 14.5 sw Het was een spannende strijd waarij Kuepper bij de 50 M. het eerst keerde.' De finale van het torenspringen vont heeren had tot uitslag: 1. Herman Stort (Duitschland) 98.99 pnt; 2. Lelkert (Tsje cho-Slowakije) 92.17 pnt.; 3. Ewald Riet schlager (Duitschland1). 90.72 pnt.; 4. Laak Vajda (Hongarije) 89.87 pnt.; 5. Ewar Nlemelalnen (Finland). 87 pnt; 6 Chart Tomalln (Engeland) 84.48 pnt.; 7. Laai Hodi (Hongarije) 80.03 pnt.; 8. Dibiu (Italië) 79.58 pnt.; 9. Göltz ölaMei (Zweden) 78.65 pnt.; 10. Kaj Larsen (De. nemarken) 77.30 pot. De 1500 M. vrije slag heeren werd ge wonnen door den Franschman Jean Tar: in 20 min. 1.5 sec. voor Costeli (Italië) 1 21 min. 1.1 sec.; 3. Norman Wainwrigb (Engeland) 21 min. 10 sec.; 4 Arpad Lei. gyel (Hongarije) 21 min. 14.5 sec.; 5. Sij nori (Italië) 21 min. 25.1 sec.; 6. Gerhal Nüsske (Dultschland) 21 min. 26 sec.; Partaky (Hongarije) 21 min. 40.8 sec. 1 De wedstrijden om de eerste vier plaaisei in het waterpolo-tournooi gingen tusschen Hongarije en Zweden en België en Duitschland. De Hongaren brachten hun tegenstanders met 91 een verpletteren, den nederlaag toe (stand met rust 4—1) Dutschlandi won van Beige met 2-1 ruststand 1-0). Het eindklassement luidt: 1. Hongarije; 2. Duitschland; 3. Belgie; 4. Zweden; 5. Joego-Slavië; 6. Frankrijk 7. Spanje. De Europa-beker, Aan het eind van deze kampioenschap)- wedstrijden kon het volgende klassement met betrekking tot den Europa-beker wor den opgemaakt. Daaruit blijkt dat ons tand met 4'/i punt de elfde plaats bezet. 1. Dultschland 118 pnt. 2. Hongarije 72 pnt. 3. Frankrijk 37 pnt. 4. Italië 34 pnt. 5. Engeland 27 pnt. 6. Tsjecho-Slowakije 13 pnt. 7 en 8. België en Denemarken, elk 15 pnt 9. Zweden 8.5 pnt. 10. Zwitseland 5 pnt. 11. Nederland 4.5 pnt. 12. 13 en 14 Finland, Noorwegen en Joego-Slavië elk 4 pnt. 15. Polen 1 pnt. QUICK BOXS I—SCHEVENINGEN I 2—1. Op het zeer mooi gelegen K.R V.-terrein aan de Sandtlaan te Katwijk Binnen speelde Quick Boys I Zaterdagavond een bekerwedstrijd tegen de 3de klasser Sche- veningen I welke na een spannenden wed strijd en na verlenging met 2—1 door de Katwijkers Is gewonnen. Het eerste kwartier is Scheveningen het meest in den aanval. Bij Quick Boys lukt het aanvankelijk niet erg, en speciaal de spelers in de voorhoede begrijpen elkaar slecht. De jeugdige v. Rijn op de midvoor- plaats ls niet tegen zijn zware taak opge wassen, en heeft tegen de trapvaste Sche veningen backs niets ln te brengen. Het laatste halfuur van de eerste helft geeft Quick Boys den toon aan, maar er komt geen doelpunt. Ook aan de andere zijde weten de groenzwarten het net niet te vin den, zoodat de rust aanbreekt met blanken stand. De tweede helft is tien minuten oud, als A. v. d. Plas met een mooi schot de score opent. 1—0. Scheveningen pakt dan wat beter aan en het doel der gast- heeren beleeft benauwde oogenblikken, doch Buys in het doel is in goeden vorm. De gasten krijgen dan een penalty toege wezen die benut wordt. 11. Een vinnige strijd om de leiding ontstaat dan, met Quick Boys iets in de meerderheid. Het einde komt echter met gelijken stand, zoo dat besloten wordt 2 x 7>/i minuut te ver lengen. In de eerste 7V» minuut wordt niet gedoelpunt, en de tweede helft is al 5 min. oud als bij een aanval van Quick Boys de bal door Verkerk onbereikbaar voor den keeper ingekopt wordt, doch op het laat ste moment duikt een Schevenlngenspeler op de doellijn op, die niet anders kan doen dan den bal met de hand weg te slaan. Penalty. Deze wordt door Remmelswaal ln een doelpunt omgezet, waardoor het pleit beslecht ls. De heer Graafmans leidde naar aller genoegen. Er was veel belangstelling. SERIE-WEDSTRIJDEN ZUIDERKWARTIER. In een slecht gespeelden wedstrijd heb ben de Alphen Junioren een groote ne- nerlaag te incasseeren gekregen van U.V.S. Met de rust was de stand 4—1 voot U.V.S., in de tweede helft had Alphen het voordeel van de wind, zij heeft hier ech ter niet van weten te profiteeren. V.V& wist nog eenmaal het net te vinden, zoo* dat het einde kwam met de stand 5—t Hierdoor won U.V.S. de eerste en Alphen de tweede prijs. SPORTMAN VETERANEN- ROUWKOOP VETERANEN 3-t Deze wedstrijd is een overwinning voor Sportman geworden, met 3—1 werd Rouw koop geslagen. Dat er hartelijk werd gelachen om os diverse mistrappen behoeft geen betoog- NIEUWVEEN II—ALPHEN IV l-6- Voor de nederlaagserie van Nieuww® II speelde Alphen IV gisteren te Nieui veen Het was van Alphen-standpunt 0 zien een goede wedstrijd, Nieuwveen hier niet tegen op. Met de rust was stand 41 voor de Alphenaren. Na thee wisten zij nog eenmaal het ne vinden, waardoor het einde kwam een 51 zege voor Alphen.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 8