Extra Reclameweek! Fa. I. ZAN0V00RT S SLAGERIJEN LEIDEN: HAARLEMMERSTRAAT 67 Openbaar Slachthuis. lUDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 17 Augustus 1934 UIT DE RIJNSTREEK. Gekookte Rookworst 30 cent per pond 5 pond Speklappen 65 cent. 3 pond Varkensrollade 1.10. 5 pond Krabjes 90 cent Geneeskrachtige Kruiden Gesteriliseerd Rundvleesch C. H. NOLET DE HAAN, N. Rijn 44, Tel. 1793 HEDEN RECLAME-VERKOOP AARLANDERVEEN. De muziekver. „Excelsior" behaalde op het te Maartensdijk gehouden muziek- ooncours in de 2e afd. een 2en prijs met 290 punten. Voor de leden en den direc teur den heer M. J. Markx een mooi [acces! ALPHEN Tegen een boom gereden. De landbouwer v. N. had het ongeval op jen Zuidetndscheweg met zijn 4 wielig mo- orrijtuig tegen een boom te rijden, door lat een voor hem uitrijdende wielrijder iwam te vallen en N. teveel naar links noest uithalen. Een 4 tal in de auto van I, gezeten kinderen kregen verschillende rerwondingen. Een 8-jarig zoontje was sr rel het ergst aan toe en bekwam een nistlge hoofdwonde; dr. v. d. Wind en Bchreuder verleenden de eerste hulp. De ■agen die zwaar werd beschadigd, moest joor een kraanwagen worden weg sleept. De ijsbaan aan den Buitenweg. De werkzaamheden aan den in aanleg zijnde ijsbaan aan den Buitenweg, zijn reeds zoover gevorderd dat een groot aantal tewerk gestelde werkloozen voor contra-prestatie, door wie het werk wordt uitgevoerd, zijn verplaatst naar het werk tan de Verlengde Aarkade. Het terrein roor den baan zelf is zoo goed als gereed. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes, z. van J. Groene- eld en R. Kromhout Hendrikus Petrus Boudewinus, z. van M. L. van der Tol en L S. M. van Nlekerk Adria, d. van L Visser en J. Kwakernaak Maria Jo anna, d. van H. v. Egmond en Cl. v. eeuwen Jan, z. van J. de Graaf en D. Kloosterziel; Christiaan Marlus, z. van T. Schie en M. Masmeljer. Overleden: J. de Vos 60 j. (overl. te Lel iën) Antona van Viegen 72 j. weduwe tin A Bannlnk. Gehuwd: F. L. van Muiswinkel 29 j. en N. Hoogendoorn 21 j. W. Verbokken i j. en J. van den Ent 26 j. J. A. hlebout 29 j .en A, Alewljn 26 j. W. Iiomp 23 j. en H. J. Kroon 22 j. Loop der Bevolking. Ingekomen van: Boskoop: Johanna H. inker, echtgen. van P. v. d. Gaag, zonder ieroep, Hugo de Grootstr, 12 Amers- oort: J. C. A. van den Bosch, zonder be roep, Rijnkade 11 Ter-Aar: Johanna tan Varlk, hulshoudster, Gnephoek 67 i-Gravenhage: Dirk F. Schouten en gezin, rinkelbediende, Oranjestr. 47 Koude- ferk: Z.H., Gerrit Jongeneel, modelmaker, Ewftstr. 299 Bodegraven: Jannigje M. "os, echtgen. van G. Jongeneel, zonder troep, Hooftstr. 299 Bodegraven: A. Sm en gezin, kuiper, Lindenhovenstr. 2 -Lelden: A. C. Dam, onderwijzer, Linden- isenstr. 2. Tertrokken naar: 's-Gravenhage:, Klim- pstraat 288, A. J. F. van den Bosch, kaas handelaar, Rijnkade 11 Hengelo (O.) tanintsweg 18, H. C. den Hertog, lnge- ïeur, Oudsh. weg 54b Haarlem, C. W. Tuinman, verpleegster, Raadhuisstr. 52 Voorburg, Prinses Marlalaan 141, Cornelia Santhuizen, dlenstb., Rijnkade 6 Bode graven, Oud-Bodegraven 84c. Wllhelmlna C. Verhoef, dienstb.. Groeneweg 38 Oegstgeest, v .Assendelftstr. 8, Wllhel mlna C. D. van den Bosch, zonder beroep, Rijnkade 11 Tietjerksteradeel, D. de Haan, veehouderskn., Rietveldschepad 5a Leiden, Btlderdijkstr. 7, Aaltje Kloek, dienstb., Machlneweg 12 Arnhem, Kerk straat 36, Karei Th. Scholten, winkel bediende, Raadhuisstr. 281 Bodegraven, Meije 44, Arie Terlouw. smidsknecht, Dorp straat 2a. Door de Meisjesver. Mirjam A. werd gisteren per trein onder leiding van de presidente mevr. M. v. Staalduinen-Spreij een alleszins geslaagd uitstapje naar Nij megen gemaakt. Na hier de verschillende bezienswaardigheden te hebben bezich- zigd. werd een bezoek gebracht aan Berg en Dal, de Vossenberg en omgeving, waar bij dank zij het mooie weer bijzonder van de schoone natuur en prachtige boschrijke omgeving werd genoten. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Catharina Margaretha Jo hanna, dochter van N. den Hartog en J. A. Vreeken Hermanus, zoon van H. Oost veen en A. de Lange. Ondertrouwd: A. van der Marei, 24 jaar en A. van Dam, 23 jaar G C. Burggraaf 23 jaar en P. v. d. Pol, 21 jaar. Overleden: N. van der Ent, wed. J. T. Zwijnenburg, 85 jaar. Loop der Bevolking. Vertrokken: A. Dam en gezin, kuiper, naar Alphen a. d. Rijn D. Stolwijk, tim merman, naar Wormerveer G. Visser, dienstbode, naar Alphen aan den Rijn J. Boerefljn, winkelbediende, naar Wasse naar A. L. v. d. Broek, electrlcien, naar Elshout (gen. Drunen) R. Nijenhuis, rijksambtenaar, naar Harlingen. De a.s. Geref. Jeugdlanddag. Hier ter plaatse worden thansdrukke voorbereidingen gemaakt voor den reeds door ons gemelden op 25 Augustus te houden Gereformeerden Jeugdlanddag In de boomgaard van den heer G. van Dieijen aan de Noordzijde. Deze landdag gaat uit van alle Geref. Jeugdorganisaties in de Rijnstreek en omvat zoowel Meisjes- als Jongelingsvereenlglng, Meisjesvergaderin gen en Knapenyergaderingen. Men ls erin eslaagd een rij van flinke spreeksters en irekers te vinden. De Chr. Muziekvereen. D.G. alhier verleent muzikale medewer ing, voert enkele nummers uit en zal de ng begeleiden. De landdag vangt aan te alfvier. De R.K. Jeugdorganisatie „de Graal" alhier gaf, ln samenwerking met verschil lende afdeelingen uit de omgeving een Landdag, waarvoor in RK. kringen veel belangstelling was. Medewerking verleende het R.K. Dameskoor St. Caecllia en de R.K. gymnastiekvereniging. De middag werd gevuld met zang en gymnastiek, terwijl ter afwisseling door de meisjes verschillende spelen werden uitgevoerd. Gevonden: 1 kinderportemonnale m. inhoud; 1 regenmantel; 1 witte kinder schoen; 1 kaasboer in etui; 1 wandelstok; 7 planken; 1 vulpenhouder; 1 rijwlelreflec- tor. Inlichtingen bij de politie. Gedurende de maanden Juni en Juli zijn aan het gemeentelijk Slachthuis alhier geslacht 99 koeien, 221 varkens, 42 graskal veren, 1 geit, 3006 nuchtere kalveren. De bakker H. kwam ln de Meiie met zijn fiets ln een bocht van den weg te val len en liep daarbli ernstige wonden aan het hoofd op, terwijl hij een paar tanden verloor. Per auto werd hij naar den dokter vervoerd. Een collecte voor de stichtingen „Het Hoogeland" te Beekbergen bracht alhier op f 35.16'/» en te Nieuwerbrug f. 19.24'/». BOSKOOP De alhier gehouden speldjesverkoop ten bate van ..Herwonnen Levenskracht" heeft de mooie som van f. 107 opgebracht. Door de directie der posterijen is de brievenbus aan de noodwinkel van den heer D. Jongejan, thans bevestigd aan de muur van de voormalige hoofdingang van de Ned. Herv. Kerk. De R.K. Harmonie „St. Caecllia" directeur de heer Markx uit Alphen. be haalde in de 2e afd. op het concours te Bilthoven een le pr. ln het concertnummer met 323 punten, benevens een len prijs in den marschwedstrUd. KOUDEKERK. Geslaagd uitstapje. De Geref. Zangvereenlglng ..Soli Deo GloHa" maakte per autobus van den heer H, Langhout een plezierreisje naar Arn hem en Omstreken. Begunstigd door prachtig weer werd de dag gezellig door gebracht en men arriveerde te midder nacht weer hoogst voldaan ln onze ge meente. Te water geraakt. Het 4-jarig zoontje van de schipper T. P. aan de Rijndijk geraakte ln den Rijn. Gelukkig werd het door den woonwagen bewoner J. F. opgemerkt. Deze begaf zich gekleed te water en mocht het genoegen smaken den drenkeling te redden. NIEUWKOOP HET FEEST VAN PASTOOR BLOM Dankwoord en kinderhulde. De feestelijkheden ter eere van pastoor Blom werden voortgezet met een plechtig Lof, waarin de Pastoor een dankwoord richtte voor het medevieren van zijn zil veren priesterfeest. Z.Eerw. bracht dank aan God, die hem als Zijn willig werktuig wilde bezigen en wien Hij zooveel dank verschuldigd is. Vervolgens dankte spr. de parochianen voor het moolê geschenk in enveloppe, dat zal worden aangewend voor een klok ten behoeve van de nieuwe kerk, die ln lengte van dagen zal getuigen van de vrijgevigheid van Nleuwkoop's pa.ochie. Z.Eerw. las in de parochleanna- len, dat de parochianen vóór 70 jaren de thans n.g aanwezige klok, met een ge wicht van 230 Nederlandsche ponden, ten geschenke gaven, welke klok nog dage lijks getuigt van de vrijgevigheid der voorouders, Z.Eerw. dankte ook voor de overige vele bewijzen van togenegenheid en liefde ln deze dagen ondervonden. Een bejaarde dame had Z.Eerw. op de receptie toege- venseht het g„uden feest als pastoor van Nieuwkoop. Met deze wenseh stemde hij volkomen en hartgrondig in; spr. hoopte, dat hij ook dan de parochianen dankbaar kan zijn voor hun volgzaamheid en dat zij dan hun pastoor dankbaar kunnen zijn, met het feit dat hij zijn plicht heeft gedaan. Z.Eerw heeft in de 14 a 15 maanden van zijn pastoorschap alhier reeds zooveel liefde en medewerking ondervonden, dat hij overtuigd is hier nog veel tot het zielenheil te kunnen arbeiden en bereiken, zoodanig, dat de doodsklok voor de be trokkene telkenmale zijn zal een jubel klank van overgang naar de eeuwige zaligheid. ZEerw. vraagt hiervoer het gezamelijk gebed voor zich en voor elkander, wat van zoo groote waarde is. Zonder de hulp van God zullen geen woorden, zelfs geen daden Iets uitrichten, Wij moeten met en voor elkander bidden en leven en daardoor Nieuwkoop grooter en bloeiender maken. Deze toespraak maakte veel indruk, wat ook bleek uit den geestdrift waarmede na het Lof gezongen werd: dankbaar klinkt ons jubellied. Gisteren was het den dag voor de kin deren. Om half acht werd een H. Mis op gedragen, waaronder de kinderen de Gregoriaansche gezangen zongen en alge meen ter H. Communie gingen. Om 10 uur haalden kleine bruidjes den pastoor van de Pastorie af, waarna op de speelplaats van de R.K. Meisjesschool ZEerw. onder aanwezigheid van geheel onderwijzend personeel, het feestcomité, eenige genoodlgden en anderen een kin derhulde werd gebracht Daarna sprak de leerling en oudste misdienaar Wlm Eijs, gekleed als een engel, een heilwensch uit. Vervolgens kwam er een alleraardigste felicitatie van de bewaarschoolkinderen, een voordracht uit den Vertelbundel van Sobrietas, ge titeld „Bij de Kabouters", waarbij de drankbestrijding een rol speelde en een slotzang. Hierna werd. de feestgave aangeboden. De pastoor dankte in bevattelijke woor den vol humor! Daarna werden de kin deren getracteerd op chocolade-reepen. De genoodigden bleven nog een poos ge zellig bijeen, waarbij de pastoor de Eerw. Moeder en Zusters nog eens extra har telijk bedankte voor het geen zij deden om dit feest zoo buitengewoon te doen slagen. Hij hoopte, dat de samenwerking steeds mocht blijven, zooals zij geweest is. NIEUWVEEN. Loop der Bevolking. Vertrokken: B. S. Koopman naar Haar lem. Ingekomen: J. C. Buising van Aalsmeer H. v. Vliet van Vlaardingen. Burgerlijke Stand. Overleden: J. H. Schipper 75 j. Geboren: Gijsbertus Gerardus Theod»» rus, z. van C. Lek en J. Markman. Ondertrouwd: A. v. d. Berg en N. Bon F. Kwakkenbos en W. J. Freijce. Bij den agent der Arbeidsbemiddeling staan 13 werkloozen ingeschreven. Kapelaan Verheem alhier zal 17 Aug. van hier weer vertrekken naar Amerika. Door Z. H. de Blsschoo van Haarlem ls als opvolger benoemd de eerw. heer W. A. Nicolaas uit Bloemendaal. De heer W. v. d. Vos heeft met ingang van 1 Oct. a.s. ontslag gevraagd als ge meente-ontvanger. WADDINXVEEN. De Werkverschaffing. Onder voorzitterschap van wethouder Jac. van Tol zijn ten raadhuize besprekin gen gehouden tusschen het gemeente bestuur en de besturen ven den Voorof- sehen polder, de polders Achterof en de Putte, den polder Bloemendaal, den Zuid- plaspolder en den Oostpolder in Schieland, teneinde bij wijze van werkverschaffing in den komenden winter een groote hoeveel heid baggerwerk te doen uitvoeren. Het ligt in de bedoeling onder leiding van de Nederlandsche Heidemaatschappij en in navolging van wat in het Noorden des lands plaats heeft, met subsidie van het Rijk en de betrokken gemeenten, een groot aantal bij de arbeidsbeurs Ingeschre ven en voor rijkssteun in aanmerking komende arbeiders, productieven arbeid te laten verrichten. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes, z, van J Schippers en N Bik Jacoba Maria, d. van J. W. Waasdorp en E. van der Tang Leonar- dus Arnold us z. van F A. van Tol en B C. van der Kroft Antoon, z. van A. van der Pouw Kraan en G H. Schrama. Overleden: Elisabeth Maria van Arkel, wed. van I. Westdijk, 76 jaar. Steunt, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. ooi de school Oude Vest 55, Telefoon 880 - P.K. Koorsteeg 26, Telefoon 514, Noord wijk, Kerkstraat 5, Telef. 327 - Oegstgeest, Kempenaerstr. 87, Telef. 2411 - Hoogewoerd 42, Telef. 3390 - Hoofdkantoor 1785 Mager gerookt Spek p. pond 0.30 Vet spek, per pond 0.25 bij 5 pond 1.20 Fricandeau p.p. 0.50 en 0.55 Carbonado 0.35, 0.40, 0.45 Krabjes, bij 5 pond 0.90 Kalfsgehakt, per pond 0.35 bij 3 pond 0.85 Gekookte Lever 8 ct. p. ons Biefstuk, per pond 0.80 Roasbeef, p. pond 0.60 Soepvleesch, p. pond 0.40 Socpvleesch m. been 0.35 Rundergehakt, p. pond 0.40 bij 4 pond 1.25 Ribstuk, per pond 0.60 Kalfspoulet, p. pond 0.35 bij 2 pond 0.60 Riblappen 55 ct. per pond Runderlappen (mager) 45 en 50 ct. p. pond Doorregen Runderlappen 40 ct. per pond Per 4 pond f. 1.30 Gekookte Ham, p.p. 0.22 Bloedworst, per pond 0.20 Boterh.worst, p. p. 0.18 Tongenworst, per ons 0.12 Leverworst, per pond 0.25 Rookworst, p. pond 0.30 Kalfsfricandeau, p. p. 0.50 Kalfsrollade, p. pond 0.40 Rauwe Kalfslever 35 ct. per pond Kalfstongen 20 ct. per stuk Gekookte Ossentong 30 cent per ons Al deze artikelen worden zonder verhooging thuisbezorgd. 5985 EEN ZENUWZIEKE zoekt voor zijn zwakke zenuwen eJlzdie snel en grondig ver sterking brengen. Kan geachte Lezer helpen? Brieven Bur. van dit Blad 0»der No, 5991. Bij GEBRS. SUSAN, Haarlemmerstraat 3941: Tondeuze 1/10 m.M. speciaal voor dames f. 1. Tondeuze 3, 5, 7 m.M., om zelf de kinderen te knippen f> 1.25 Zie onze étalages. 5978 Zaterdagmorgen van 10 tot 12 uur verkoop van een groote partij 5931 4 POND VOOR 50 CENT. 8141a Verkooper, J. DUBBELDEMAN. WORDT UW HAAR DUN Gebruikt dan Silvikrln haar water. Verkrijgbaar A 40 cent per flacon, bij 5981 GEBRS. SUSAN, Haarlemmerstraat 3941, Silvikrln Shampoon (voor 10 wasschlngen) met gratis badhanddoek 45 cent. Denk om onzen grooten Uitverkoop RESTANTEN HOEDEN, Petten, Boorden, Dassen, Overhemden, Polo-shirts, flanellen Pantalons, Regenjassen. SPOTGOEDKOOP. RECLAME-AANBIEDING Mooie Zelfbinders 29 Ct. Haarlemmerstraat 206, Botermarkt 9. 5984 Gummi sponsen I Tandpasta NF. borstels24, j Zakkammen i Golfijzers I Brillantine Fiscolia. Drijlschalen Bolvazen Colliers 29, 24, 50 9 ct. 19 ct. 19, 7+ ct. 19, 9 ct. 24, 19 ct. 19. 9 ct. 50, 35 ct. 55 ct. 19 ct. tot 19 ct. Eau de Cologne prima 45 ct- «20 gram 10 ct- spuiten 89 ct. Lavendelzeep 19, 12 ct. Naclitnetten 19, 15 8 ct. Nagellak, prima 2"> ct. Tahpoeder '59 '1 ct. Stopprijzen in lijne vazen 19 ct., 29 ct., ct., 59 ct. 3—2

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7