A.S.C. I—H.D.V.S. (Schiedam) Thijs IJs en de gedienstige Geest LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad SPORT. Om de Europeesche kampioenschappen Alle rangen f. 0.25, Werkloozen f. 0.15 en jongens f. 0.10 De Europeesche Kampioenschappen. Vrijdag 17 Augustus 1934 ZWEMMEN. RECLAME. 5969 ■organ (Zaterdag) avond ta hall aavan nor, terrein aan da da Kampenaerstraat (Oagstgaaat) (combinatie I an n elftal) RIE MASTENBROEK EN PCCK O VERSLOOT IN DE FINALE 100 M. RUGSLAG. Ons polo-zevental verliest weer. Gistermiddag vond de finale van de 400 Meter vrije slag voor heeren plaats. Aan den start verschenen: Nüsske (Duitschland)Costoll, Signorl (belden Italië), Taris (Frankrijk), Wainwright (Gr-Brittannië) en Angyel (Hongarije). Zooals te verwachten was werd dit num mer gewonnen door den recordhouder Jean Tans. Van het begin tot het einde was hij vóór en werd geen oogenblik bedreigd. Hij won met groot verschil in 4 min. 55.5 sec. Zijn tusschentijden bedroegen resp. 1 min. 07 sec., 2 min. 23.5 sec. en 3 min. 40.5 sec. Om de tweede en derde plaats werd hard eestreden tusschen de beide Italianen. Costoll werd tenslotte met eenlge meters verschil tweede Resultaat: 1. Taris (Frankrijk) 4 min. 55 5 sec.: 2. Costoll (Italië) 5 min. 7.5 sec.; 3 Signorl (Italië) 5 min. 11.9 sec.; 4. Wain wright (Gr. Brlttannlë) 5 min. 17.3 sec.; 5. Nüsske (Duitschland) 5 min. 18.5 sec.; 6. Angyel (Hongarije) 5 min. 21 sec. Hierna was de beurt aan dc dames. In de eerste serie van het nummer 100 Meter rugslag startte Rie Mastenbroek tegen Thérèse Blondeau (Frankr.), Harding (Gr. Br.) en de kleine Duitsche zwemster Gisela Arendt. Onze landgenoote lag reeds direct voor en won gemakkelijk in 1 min. 20.5 sec. Zij had in deze serie niet haar uiterste ge geven en haar krachten voor den eind strijd gespaard. Het is dan geenszins uit gesloten, dat zij het wereldrecord op haar naam zal brengen. Harding en Blondeau streden hard om de tweede plaats, die ten slotte door de Engelsche werd bezet. Resul taat- 1. R. Mastenbroek, 1 min. 20.5 sec.; 2 Harding (Gr.-Br.) 1 min. 22.4 sec.; 3. Blondeau (Fr.) 1 min. 22.5 sec.; 4. Arendt (Duitschland) 1 min. 23.1 sec. Dc tweede serie bracht Puck Oversloot aan den start. Ook zij won gemakkelijk en wel in den tijd van 1 min. 22.6 sec. Het rwemmen van onze beide landgenooten was een lust om te zien en ontlokte dan ook een hartelijk applaus. Het belooft een mooie eindstrijd te worden, waarbij door ons land wel de eerste twee plaatsen zul len worden bezet. Het resultaat van de tweede serie was: 1. P. Oversloot 1 min. 22.6 sec.; 2. Andersen (Denemarken) 1 min. 21.3 sec.: 3. Davies (Gr. Br.) 1 min. 25.3 sec 4. Stolte (Duitschland) 1 min. 25.7 s. Ons polo-zevental speelde gistermiddag jgen Franrijk en doordat het dezen wed strijd met 4—2 verloor, is ons land thans bij het waterpolo uitgeschakeld. Het Nederlandsche poloteam kwam gis termiddag in een andere samenstelling ln let water en wel met: Rijpstra (doel); Tan Aelst, van Oostrom Soede, Schat, achter; van der Kamp, Schrieder en Van Daatselaar, voor. Het meespelen van Van der Kamp was wel een groote verbetering, doch er ontbrak toch nog veel bij de on- ren. Op het gebied van polo moeten zij nog heel wat leeren. Van Aelst bleek op het laatst geheel te zijn uitgespeeld, wat wel zeer fataal was voor onze ploeg. Onze spe lers gingen direct tot den aanval over en leeds vrij spoedig bezorgde Schrieder met een fraai schot den onzen de leiding. (10 De Franschen maakten echter kort daarop door Diener gelijk (11). Het spel werd toen eenigszins ruw en dit had tot gevolg, dat eerst van Oostrom Soede en zijn man en daarna Van der Kamp en zijn man uit het water werden gestuurd. Gedoelpunt werd er niet meer en de eerste helft ging dan ook met gelijken stand in. Kort na de rust werd het door een schot van Bulteel 1—2, doordat de onzen niet voldoende opletten en de Franschen onge dekt lieten liggen Even later maakte Phi- lipoff er 1—3 van. Zij kregen even later een vrije worp te nemen, doch een doel punt ontstond hieruit niet, terwijl kort daarop een mooi schot van Schrieder mis lukte, Het was toen weer Diener, die er 1-4 van maakte. Het is jammer, dat er nog niet voldoende bij de Hollanders wordt samengespeeld, waardoor vele kansen ver loren gaan. Nadat een Franschman uit het water was gestuurd en Van der Kamp den bal kreeg toegespeeld, loste deze een hard schot, doch het leder bleef vlak voor doel liggen. Schrieder zag dit echter en wist nog juist in te schieten, daarmede den stand op 42 brengende. Hiermede kwam tevens het einde van de ontmoeting. De overige waterpolo-wedstrijden had den tot resultaat: BelgiëJoego-Slavië 30 (10.) Tsjecho-SlowakijeItalië 73 (31.) Spanje—Zweden 35 (12.) Het klassement om den Europa-Beker luidt thans: 1. Duitschland. 52 punten; 2 Hongarije, W punten; 3. Italië, 24 punten; 4. Frank- rijk, 22 punten. Het landenklassement der dames om den Bredlus-Beker luidt op het oogenblik: 1 Duitschland 45 punten; 2. Nederland, 23v? punt; 3. Engeland, 11 punten. In het waterpolo-tournooi hebben zich to de hoofdronde geplaatst: Zweden, Duitschland, Hongarije en België. Deze Ploegen spelen om de eerste, tweede, derde «i vierde plaats. Alle overige teams spelen mi de vijfde en zesde plaats. o WEDSTRIJD OVER 1500 M. TE SASSENHEIM. Voor den morgen te houden wedstrijd ®ver 1500 Meter, uitgeschreven door de Sassenheimsche Zwemvereenlging voor towoners van Sassenheim en leden der Noordwijksche Reddingsbrigade, hebben ach 21 deelnemers aangemeld. De start vindt plaats te 5 uur aan de Oost-Haven. waar ook de finish is. Voor den wedstrijd over 1000 M. voor tames hebben zich nog geen liefhebsters aangemeld. Het eerste jaar was de deel neming bevredigend, doch reeds ln het weede jaar was er geen deelneming. WIELRENNEN. DE NEDERLANDERS STELLEN TELEUR. De uitslagen der series van de Wereld kampioenschappen voor stayers over een afstand van 100 K.M., welke gisteravond ln aanwezigheid van ongeveer 20.000 toe schouwers zijn verreden, lulden als volgt: Eerste serie: 1. Metze achter Saldow wint ln 1 uur 31 min. 33 6/10 sec. 2. Prieto achter Schadebroth, achterstand 850 M.; 3. Ronsse achter Pasquier op 1040 M. Vierde werd Leddy (Nederland) achter Ceurremans op 1600 M.; 5. Wanzenrled achter Hesslich op 2510 M.; 6. Manera achter Manera Sr. op 3460 M.; 7. Szekeres achter Nagy op 4260 M., terwijl Paillard, die achter Guerrin reed, opgaf na 85 K.M. en 900 M. In de tweede serie won Lacquehaye achter Bessow in 1 uur 26 min. 23 sec. Tweede werd Severgnlnl achter Pasquier op 600 M. Derde Krewer achter Eylen- berger opj 625 M. Vierde Süter (achter Süter) 2200 M. Vijfde werd onze landge noot Snoek achter Kaser op 2750 M. Zes: Seynaeve achter Wijnsdau op 2900 M. 7. Istenes achter Nagy op 6700 M. Aangezien de beste drie van iedere se rie ln de finale komen, zal deze dus Zon dag worden verreden door Metze, Preito, Rensse, Laekehaye, Severgnlnl en Krewer. -o- „SWIFT." Deu itslag van de tijdrace welke gister avond is gehouden, luidt als volgt: A. Col- lee 32 min. 10 sec; A. van Egmond 32.49; Chr. Vink 33.08; Chr. de Roode 33.09; S. J. de Jong 34.03; W. Kaapaan 34.09; W. v. d. Berg 34.27; J. Paauw 35.08; B. Slingerland 35.23; C. van Amsterdam 35.34; K. de Haas 36.13; C. Slingerland 36.26; C. Bol 36.32; Polanen 38.22; A. Lodewijks 38.31; J. Aniba 39.17; J. Schuier maakte een besten tijd van 32.58, terwijl A. Collee slechts 5 sec. boven het record van Chr. de Roode bleef. Voor Zondag voor de wedstrijden over 100 en 60 K.M. in Rotterdam zijn de volgende renners aangewezen: 1. R. van Aart,, A. v. Amsterdam. A. v. Egmond, Chr. Vink. Chr. de Roode en A. Collee, 2. C. Groz, J. van Wezel, J. Rietbroek. J. Droog, A. Strijk, Th. de Roode, C. van Ruiten en J. Schuier. Ver trek uit Lelden om precies 8 uur van het clublokaal. De start in Rotterdam vindt plaats: Café Belvedère, Dordtsche Straat weg 637. Ook de junioren worden verzocht Zondag aanwezig te zijn voor den club- tocht naar Rotterdam. -o- „DE RIJNSTREEK" (ALPHEN). De Rijnstreek hield gisterenavond een tralningsrit met voorgift over het traject Alphen—Woerden, afstand 36 K.M. Mun ster wist den mooisten tijd te maken en de 36 K.M. af te leggen in 57 m. 4 sec.; een prachtige prestatie voor dezen renner. Uitslag: 1. Krumpelman 59 m. 3 sec. (met 2 m. voorgift): 2. Munster 57 m. 4 sec.; 3. v. Veen 1 uur 5 sec. (3 m. voorgift); 4. Lith 1 uur 2 m. 6 sec. (5 m. voorgift); 5. Voorsluis. o WATERPOLO. DE ZIJL I—A. Z. C. I 6—1. In een goed en enthousiast gespeelden wedstrijd is het de thuisclub gelukt het nog ongeslagen A. Z. C. uit Alphen aan den Rijn een groote maar verdiende nederlaag toe te brengen. Het begin is voor de Zijl en enkele schoten belanden tegen het latwerk totdat Kramp mooi 10 maakt. Even later sticht een hard schot van D. Kraayenbrink groote verwar ring in de A. Z. C. achterhoede waarna Kramp 20 scoort. D. Kraayenbrink zwemt een paar maal keurig op. Goed samenspel tusschen D. Kraayenbrink en H. Blansjaar leidt tot een doelpunt van laatstgenoemde 30. Nog voor rust verkeint Thlm uit een strafworp den achterstand 31. De tweede helft begint met felle aanvallen der thuiscltb totdat Kramp eindelijk in schiet 41. Wanneer Thim wegens het opstellen binnen de 2 Meter lijn het water uit moet, heeft de Zijl weinig moeite de leiding te vergrooten 51. Verschillende te zware aanvallen van A. Z. C. worden door den keurig leidenden scheidsrechter, den heer Schevelenbos, onderbroken. A. H. van Egmond zwemt nog eens keurig op en zijn ver hard schot vliegt voor.de zesde maal in de A. Z. C. touwen 61. A. Z. C. zal in de komende promotie wedstrijden met veel meer overleg moetën spelen, wil dit zevental een kans maken in de 2e klasse terug te komen. Maandagavond om 8 uur speelt de Zijl II tegen V. Z. R. V. I een polo-wedstrijd. -o- L.Z.C-COMB.—ZWEMLUST. De gisteravond in de Zweminrichting nabij den Hooge Rijndijk gespeelde wed strijd tusschen een L.Z.C.-Comb. en Zwemlust is door de Utrechtenaren met 84 gewonnen. VOETBAL. DE COMPETITIE. De Sportkroniek vermeldt het competi tie-program voor afdeeling I van den K.N.V.B. Voor Bodegraven I en II, resp. in gedeeld in de 3e klasse B. en de res. 3e klasse G, zijn de volgende wedstrijden vast gesteld: 16 September: BodegravenZeist, Zeist IIBodegraven n. 23 Sept.: Amersf. BoysBodegraven, Bodegraven IIHolland II. 30 Sept.: BodegravenElinkwljk, U.V.V. III—Bodegraven II. 7 Oct.: HollandBodegraven; Hercules H—Holland II. 7 Oct.: HollandBodegraven; Bodegra ven II—Holland II. 21 Oct.: BodegravenAmsvorde, Z.N.C. n —Bodegraven II. o 6e R. V. A.—4e R. I. Maandagavond zullen op het terrein achter Pomona bovengenoemde elftallen elkaar bekampen. Door een Ingezetene van Lelden is een' beker beschikbaar gesteld voor het winnend elftal. Het 6e R.V.A. komt uit met een geheel nieuw elftal, van J.l. opgekomen dienstplichtigen, v o SERIEWEDSTRIJDEN ALGEMEENE. De finale der winnaarsronde is gegaan tusschen de Schilders I en N.A.S.B. I. Na 20 minuten wisten de Schilders de leiding* te nemen door een penalty 10. 15 Min. voor de rust scoorde N.A.S.B. 11. Na de rust werd de wedstrijd nog enthousiaster en wisten beiden ploegen voor een goal te zorgen. Zoo kwam de eindstand dus met 22. Hoe de elftallen ook zwoegden in de verlenging, het mocht geen van belden gelukken de winnende goal te scoren. Daar dus deze wedstrijd met een gelijkspel geëindigd is wordt deze over gespeeld en wel Dinsdagavond 21 Augustus te 7 uur. o QUICK BOYS—SCHEVENINGEN. Morgenmiddag te halfzeven vindt op het terrein aan de Sandtlaan te Katwijk a. d. Rijn een ontmoeting plaats tusschen de eerste elftallen van Quick Boys en Scheveningen (3e kl. K.N.V.B.) Voor de zen wedstrijd is een beker beschikbaar gesteld. o WEDSTRIJD TE KATWIJK. Morgenmiddag te 5 uur, speelt Noord- wijk I tegen L.D.W.S. om den 3en prijs van de nederlaag wedstrijden van Katwijk op het Katwijk-terrein. SERIEWEDSTRIJDEN ALPHEN II Morgenmiddag vinden op het terrein van Alphen de seriewedstrijden plaats van Alphen II. Het programma luidt als volgt: 4.30 uur Alphia IU.V.V. II. 6.30 uur Alphen IIP.V.C. I. De wedstrijden zullen respectievelijk door de heer F. Domburg en M. Bazemer worden geleid. Alphen n komt met de volgende op stelling uit: doel: M. v. Wieringen; achter J. Domburg en J. v. d. Woensel; midden: S. Verkerk, R. de Greef en J. Mulder II; voor: C. Rijsdam, A. Costrom, A. v. d. Louw, L. Tuinenburg en H. de Blanke, o TER LEEDE (SASSENHEIM). Morgenmiddag om half zes speelt Ter Leede I haar plaatselijke ontmoeting tegen Teylingen I. Om zeven uur speelt Ter Leede (Adspiranten) tegen Teylin gen (Adspiranten). Beide wedstrijden worden op het terrein „Sporthoff" te Sas senheim gespeeld. LAWN-TENNIS. BELGIE—NEDERLAND. De samenstelling onzer ploeg. Voor den wedstrijd BelgiëNederland op 31 Augustus, 1 en 2 September te Chateau d'Ardenne ls de Nederlandsche ploeg ais volgt samengesteld. Heeren-enkelspel: 1. H. Timmer; 2. T. Hughan; 3. W. Weber; 4. W. Karsten; 5. G. Leembruggen; 6. Th. van Eek: 7. J. Boon; 8. Th. Borren. Dames-enkelspel: 1. mej. Rollin Oou- querque; 2. mej. N. van Lindonk; 3. mej. G. Terwindt; 4. mej. A. Knottenbelt. Heeren-diubbelspel: 1. Timmer en Scheurleer; 2. Hughan en van Olst; 3. Karsten en Weber; 4. van Eek en Wet- selaar. Gemengd dubbelspel: 1. mej. Rollin Cou- querque en Timmer; 2. mej. van Lindonk en Karsten; 3. mej. Kerckhoff en Scheur leer; 4. mej. Belzer en Weber. Damesdubbelspel: 1. mej. Rollin Cou- querque en mej. Terwindt; 2. mej. Belzer en mej. Kerckhoff. ■o- OM DEN DAVIS-CÜP. De samenstelling onzer ploeg. Het dagelijksch bestuur van den NLT.B. heeft voor den komenden Davis Oup wed strijd, tegen Ierland of tegen Zweden, de volgende ploegen vastgesteld: Indien de wedstrijd tegen Ierland op onze banen wordt gespeeld: H. Timmer, J. Knotten belt, O. Koopman en W. Weber; indien de wedstrijd tegen Zweden (uitwedstrijd) ge speeld moet worden, zullen drie spelers de reis maken: Timmer, Knottenbelt en Koopman. In beide gevallen is mr. C. Punt nlet-spelend aanvoerder. Hughan heeft voor een eventueele keuze moeten bedan ken in verband met zijn werkkring. Te Stockholm is de wedstrijd Zweden- Ierland aan den gang. Op den eersten dag hebben Zweden en Ierland elk een partij gewonnen. Rogers won van Qestberg 64 16 63 7—5 en McVeagh verloor van Schroeder met 63, 6-2 6—2. Gisteren werd het dubbelspel gespeeld. Het Zweedse he dubbel K. Oestberg— Schroeder versloeg de Ieren Rogers en Mac Gulre in vier sets 57, 62. 62, 63, zoodat Zweden thans met 21 de leiding heeft. De kans ls dus groot dat de Nederland sche ploeg Maandag per vliegtuig naar Zweden vertrekt. De eerste partij begint dan des Vrijdags. ATHLETIEK. A.R.C.—DONAR. In den wedstrijd tegen A.R.C. (Alphen) op het HS.S -terrein aldaar op 18 Aug. zal Donar met de volgende ploegen uit komen A-ploeg: 1500 M. Bronsgeest en Hemerlk. 400 M. Hensbergen en J. C. Jansen. 100 M. Rozendaal en Borgerding. 4 x 100 M. Roozendaal, Jurgens, Hens- bergen en Borgerding. Speerwerpen Bronsgeest en J, C. Jansèn. Kogelstooten Hensbergen en Bronsgeest. Discuswerpen Hensbergen en Jurgens, Hoogspringen Hensbergen en Clemens. Verspringen Roozendaal en J. C. Jansen. Aanvoerder der A-ploeg: J. C. Jansen. B-ploeg: 1500 M. Visser en Slingerland. 400 M. Pont en V. d. Mark. 100 M. Bonten en Wurzer. 4 x 100 M, v. d. Mark, Bonten, Wurzer en Pont. Speerwerpen Veen en Bonten. Kogelstooten Veen en Pont. Discuswerpen Veen en Bonten. Hoosprlngen Pont en Visser. Verspringen Laitensteln en Bonten. Aanvoerder B-ploeg: v. d. Mark. J. Schüss komt morgen uit op de 400 M. bij de kampioenschappen van Nederland welke gehouden worden te Amsterdam, DE ESTAFETTE DWARS DOOR ALPHElf Voor de estafette .Dwars door Alphen", die Dinsdag 21 Augustus a.s. te half acht zal plaats vinden, hebben ingeschreven: Wilskracht; Alphia A.; Alphia B. (Alphen); U.V.S. zal met een ploeg buiten mededin ging meeloopen. De start ls ln het Hazeveld, terwijl de finish in de v. Boetselaerstraat is. Het publiek wordt er nog eens aan her innerd. dat men niet met de loopers moet meefietsen of meeloopen. Dit is voor de goede orde niet bevorderlijk en bovendien zeer hinderlijk voor de loopers. Het publiek blijve dus langs den kant van den weg staan. Na afloop zullen de prijzen worden uit gereikt in het Hotel .De Vergulde Wagen" waar de loopers zich ook eullen verkiee- den. o— PAARDENSPORT. CONCOURS-HIPPIQUE EN DRAVERIJEN TE BODEGRAVEN. De landelijke rijvereeniging „De Boreft- sche Ruiters" te Bodegraven, organiseerde ln samenwerking met de Harddraverij - vereeniging een dag van paardensport, die al te 9 uur in den morgen aanving. Aan vankelijk waren natuurlijk slechts alleen .een klein aantal echte liefhebbers aanwe zig, maar allengs' klom hun getal, totdat het 's middags werkelijk overstelpend druk werd. De uitslagen der verschillende wedstrij den zijn: I. Individueele dressuurproef met handi cap. 1. G. Griffioen, Amstelrulters, Boven kerk met Parie en P. Meerburg, kapitein v. d. Wal, Hoofddorp met Nora I, beiden, 7.95 pnt.; 3. R. Verbeek, De Vallei-Rui ters, Woudenberg met Mida I. 7.90 pnt.; 4. mej. L. Oskam, Siegfried, Bergambacht met Nelly V 7.85 pnt.; 5. J. Boer, De Bo- reftsche Ruiters, Bodegraven met Meta; 7.75 pnt.; 6. R. Blauwendraad, De Vallei- Ruiters, Woudenberg met Corrie rv, 7.73 punten. Eervolle vermelding: mej. W. Bakker, Amstelrulters, Bovenkerk met Gretha 7.10 punten. II. Individueele dressuurproef klasse N. Open voor paarden, die nog nooit een prijs ln klasse B gewonnen hebben, die niet meer als één prijs in klasse N. ge wonnen hebben en die in aan no. 1 niet hebben deelgenomen. 1. M. Verbeek, De Vallei-Ruiters, Woudenberg met Jan, 6.7 pnt.; 2. A. P. V. d. Breggen, De Gouwe Ruiters, Waddinxveen met Pirinska, 6,2 p.; 3. Joh. Speelman, De Boreftsche Ruiters, Bodegraven met Paliana, 6.1 pnt.; 4. P. Meerburg, kapt. v. d. Wal, Hoofddorp met Nelly 6 punten. Eervolle vermeldingen: W. de Jong, Am stelrulters, Bovenkerk met Jopie 5.8 pnt.; P. Noordam, De Gouwe Ruiters, Waddinx veen met Bets 5.7 pnt. IJl. Dressuurproef voor viertallen. 1. Amstelrulters, Bovenkerk 44.75 pnt.; 2. De Boreftsche Ruiters, Bodegraven 42,8 pnt.; 3. Siegfried, Bergambacht 40.75 pnt.; 4. De Vallei-Ruiters, Woudenberg 39.65 pnt.; 5. De Gouwe Ruiters, Waddinxveen, 38.45 pnt.; 6. De Stichtsche Ruiters, De Bilt 37.70 pnt. Eervolle vermelding: De Rljnruiters, Harmeien. 35 pnt. IV. Springen met groepen. 1. De Vallei Ruiters, Woudenberg 14 pnt., 2. dezelfde 13 pnt., 3. De Boreftsche Ruiters, Bode graven U'/e pnt.; 4. Siegfried, Bergam bacht 10 pnt.; 5. De Stichtsche Ruiters, De Bilt, 9'/s pnt., 6. De Gouwe Ruiters, Waddinxveen 8 pnt., 7. Amstelruiters, Bovenkerk 6 pnt. V. Handicap Springconcours: 1. P. Meerburg, kapt. v. d. Wal. Hoofddorp met Nora I en K. Verbeek, De Vallei Ruiters, Woudenberg met Nelly HI, beiden 0 fou ten, 3. G. Griffioen, Amstelrulters, met Parie, 4. P. Meerburg, kapt. v. d. Wal, met Nelly, 5. mej. N. Oskam, Siegfried met Nelly V en C. Oskam, Siegfried met Netty, 7. G. G. C. de Bruin, Stichtsche Ruiters met Hona, 8. A. Visser met Jans, A. Ver beek met Marie en P. v. Vliet met Hedie, Kortebaandraverij, maximum afstand 800 Meter. Ingeschreven 18, uitgekomen. Draverij A: le serie: 1. Uilenspiegel, eig. J. v. Leeuwen Jr. (eig.) 750 M. in 1 min. 18 sec. Niet gepl. Up to Date 740 M.. Cer- nunnos 770 M„ Northemmann B 750 M. 2e serie: 1. Fatima, eig. J. Haan (eig.) 790 M. in 1 min. 15 sec. Niet geplaatst: Melusa 740 M., Qulta 790 M., Nevada B 730 M. 3e serie: 1. Idylle, eig. D. Pronk (eig.) 730 M. In 1 min. 17 sec. Ingehouden: Vlie ger D 780 M., Rabenhaupt 770 Meter. 4e serie: 1. Vrijbuiter, eig. Gebr. Knij- nenburg (J. Knijnenburg) 720 M. in 1 m. 16.4 sec. Niet geplaatst: Betty Worthy 780 M.. Quail 760 M. 5e serie: 1. Konora, eig. D. Pronk (eig.) 730 M. in 3 min. 15.6 sec. Niet geplaatst: Xiphias 750 M., Hartstein 760 M. Beslissing: 1. Konora (D. Pronk) 730 M. in 1 min. 15 sec.; 2. Idylle (C. v. Leeuwen). Niet geplaatst: Uilenspiegel, Fatima, Vrij buiter. Draverij B. Dezelfde deelnemers als in draverij A., behalve de eerste prijswin- ner. le serie: 1. Northemmann In 1 min. 19.4 sec. Niet geplaatst: Xiphias. Ingehouden: Vlieger D. en Rabenhaupt. 2e serie: 1. Vrijbuiter in 1 min. 15.2 sec. Niet gepl. Meleese. Uilenspiegel, Nevada B. 3e serie: 1. Fatima in 1 min. 16 sec. Niet geplaatst Quail, Cernunnos, Hartstein. 4e serie: 1. Quita ln 1 min. 15.4 sec. Niet geplaatst Betty, Worthy, Idylle, Up to Date. Beslissing: 1. Vrijbuiter in 1 min. 14.6 sec., 2. Quita. Niet geplaatst: Fatima en Northemmann B. Bij de draverijen had een ongeluk plaats, dat beide malen door denzelfden pikeur, J. de Vlieger, werd veroorzaakt. In draverij A kreeg hij een aanrijding, waar door zijn sulkey werd vernield. Toch deed hij weer mee met draverij B op een ge leende sulkey en kreeg daarbij weer een zoo hevige aanrijding, dat de stukken meters ver in het rond vlogen en de man omhoog werd geslingerd. Hij werd met een gebroken sleutelbeen opgenomen en ter stond naar het ziekenhuis gebracht. De sportdag werd besloten met een een voudig avondfeest, bestaande uit een con cert van „Crescendo" gevolgd door een mooi vuurwerk. De belangstelling daarvoor was zeer groot. Niet alleen dat heel Bode graven op of bij het terrein was maar ook honderden en honderden uit de om geving waren aanwezig. Het werd een goed besluit aan den welgeslaagden dag. 3-8 16. Aan den overkant gekomen heeft Thijs eerst afscheid van den visscherman genomen; al zoekend vond hij weldra 't spoor van den wagen weer. „Aha", dacht hij, „nu ontkomen zij niet meer. Maar zie daar aan dien boom die daarginds staat wat wappert daar een vreemde draad. Ik zou haast zeggen dat 't 'n dikke spinnedraad is maar het kan zijn dat ik mij daarin eens vergis. Misschien heeft het wel iets met 't spoor te maken, 'k Onthoud het, maar 'k wil geen tijd nu meer verzaken."

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 11