Thijs IJs en de gedienstige Geesf LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 14 Augustus 1931 UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. HAARLEMMERMEER. Priesterjubileum. Pastoor H. J. M. Nieuwenhuijzen te Vijfhuizen alhier, herdacht in de Parochie kerk aldaar het feit dat hij 20 jaren gele den tot priester gewijd werd. De algemeene geachte en beminde jubi laris hield in de vroegmis een korte, van grooten dank en waardeering jegens zijn Parochianen getuigende toespraak, waarna een pontificale Hoogmis door hem werd opgedragen. Een 2-tal professoren van het Seminarie te Heemstede fungeerden als diaken. Het met zangers uit Lijnden, Hoofddorp en Nieuwvennep versterkte kerkkoor, zong onder leiding van den heer Jac. Smit het 4-stemmig „Veni Creator" van Jac. de Jong. De Parochianen zongen daarna een feestlied ter eere van dit jubileum, 's Mid dags werd er receptie gehouden, bij welke gelegenheid de beminde priester door velen werd gelukgewenscht. Inbraak. Bij den heer E. aan den Hoofdweg nabij den Bennebroekerweg alhier is 's nachts ingebroken en werden eenige konijnen ontvreemd. De politie stelt een onder zoek in. Noodlottige val. Het 9-jarig zoontje van den heer P te Vijfhuizen alhier, viel bij het schommelen door het losschieten van het touw het door het losschieten van het touw van eenige meters hoogte. Met een gecompliceerde beenbreuk werd het ventje opgenomen en onder behande ling gesteld van dr. K.. die overbrenging naar een ziekenhuis in Haarlem nood zakelijk achtte. De ambtenaar van den kantoordienst der Posterijen, de heer C J. Stolwijk, is van Amsterdam naar Haarlemmermeer (Rijk) overgeplaatst. Bij Kon. besluit is toegekend de zil veren eeremedaille der Oranje Nassau- Orde aan den heer A. C. Snaterse, maga zijnchef bij de fa. Bos en Nugteren, te Nieuw-Vennep. o KATWIJK AAN ZEE. EINDELIJK DAN TOCH VUURWERK! Goed geslaagd ondanks regen. Zooals te begrijpen was men gisteravond buitengewoon nieuwsgierig of het vuur werk door zou gaan of voor de derde male afgelast zou moeten worden! Des morgens zag het er niet naar uiten krachtige wind pal op de kust aan. afgewisseld met flinke regenbuien! Tegen den middag werd de weersgesteldheid iets wat beter, maar nog stond men in dubio, totdat in den namid dag tenslotte maar besloten werd het er op te wagen. De ..klink" ging door het dorp. ten tee- ken dat het vuurwerk doorging en de mu ziek kreeg de boodschap om tegen kwart over 8 gereed te staan. En omdat men wist dat er geen ernstige muziek gespeeld zou worden, maar dat men om de muziektent zou mogen hossen, waren er heel wat Kat- wijkers en badgasten aanwezig. Bijna on afgebroken tot 10 uur toe. liep men op de maat van de muziek in dichte drommen al hossende in het rond, tot groot vermaak van de talrijke kijklustigen Op den Boulevard werd het tegen tienen al voller en voller! Niettegenstaande nu en dan een regenbuitje viel. had men zich er niet door laten afschrikken en waren er zeker niet minder menschen dan andere jaren Om 10 uur gingen de lichten op den Boulevard en in de muziektent uit en de eerste vuurpijl werd met luid gejuich be groet! Nauwelijks waren de eerste vuur pijlen de lucht ingegaan of een nieuwe regenbui kwam opzetten, maar het vuur werk heeft er niet veel van geleden. De firma Kat uit Leiden heeft V.V.V. ditmaal weer een mooi vuurwerk geleverd. Toen het magnesiumlicht ontstoken werd, kon men eerst goed een overzicht krijgen van de indrukwekkend groote menschenmassa! De geheele Boulevard tusschen Waaigat en Burgersdijkstraat was met een dichte menigte volgepakt. Het parkeerterrein bij de muziektent stond tjokvol en ook zeer velen hadden een kijkplaats op het strand gevonden! Het slotstuk met .Katwijk uw badplaats" had eenigszirLs van den regen geleden, het transparant met de letters was doorweekt en hing er in flarden bij. Maar per slot van rekenink is het vuurwerk nog buitengewoon geslaagd! De vereeniging V V V. heeft vele duizen den een prettig half uurtje bezorgd! Na de laatste knallen ging er een luid hoera op. Bij het naar huis gaan kreeg men eerst recht een indruk van de ontzaglijke menigte, die op de been was. Door alle zijstraten en de Voorstraat gingen dichte drommen Ook van buiten waren nog velen gekomen. Als de vele badgasten naar him ..home" teruggaan zullen zij zeker nog eens terugdenken aan het in den regen afgestoken vuurwerk van V.V.V. in het jaar 1934! Oefening met de Reddingsboot. Gisterenmiddag om kwart over 6 uur ging de reddingsboot ten tweeden male binnen enkele dagen voor een oefenings- tocht uit. daar de zee er zeer geschikt voor was. Er stond nog méér branding dan Zaterdag. Regelrecht voor de Oude Kerk ging de boot met schipper C. Jonker aan het stuur in zee. Veel meer stortzeeën dan de vorige maal sloegen over de boot heen; ook steigerde zij krachtiger tegen de schui mende koppen der branding op en werd telkenmale links en rechts geslingerd. Na een paar maal de tocht door de branding herhaald te hebben kwam zij voor de Voorstraat goed en wel op het strand. Evenals Zaterdag maakte de heer W. Taat lid van de plaatselijke commissie van de N.Z.H.R.Mij. het natte reisje mee Ook nu was er groote belangstelling van zeer velen Optreden van Clinge Doorenbos. Gisteravond trad in de ongeveer geheel bezette Gemeentezaal op de heer Clinge Doorenbos met mevr. Doorenbos aan de piano. Evenals vorige jaren oogstte de dichter van het levenslied hier veel suc ces! In de pauze speelde onze plaatsge- noote mej. Corrie Gouw, enkele stukjes op de xylophoon, begeleid door haar vader den heer W. A. Gouw op de piano. Ook zij beiden kregen een langdurig applaus. Het Js een goed geslaagde avond geweest! LISSE. Auto in botsing. Een automobilist, komende uit de rich ting Leiden en gaande naar Haarlem, botste tegen een paal langs den Heereweg nabij „De Nachtegaal". Deze knapte af, doch ongeveer 15 meter verder moest een andere paal het ontgelden. Ook deze sneu velde. Het eigenaardige van het geval was, dat men toch doorgereden is. Zilveren Priesterfeest van pastoor Sentenie. Morgen hoopt de zeereerw. heer N. M. Sentenie, pastoor der R.-K. kerk aan de Beekbrug, zijn zilveren priesterjubileum te vieren. Groote activiteit werd door den jubilaris aan den dag gelegd bij den bouw der mooie R.K. koepelkerk en de hulp kerk aan De Kaag. De bouw der koepel kerk was grootsch van opzet, doch door de economische moeilijke omstandigheden verkeert zij in groote moeilijkheden, waar om de jubilaris uitdrukkelijk verzocht heeft dit jubileum op sobere wijze te vie ren. Naar wij vernemen, zal den pastoor als feestgave een som gelds voor deze kerk worden aangeboden. Een jongetje kwam met zijn rij wiel nabij „Heda" in de tramrails en smakte tegen den grond. Na zich van den schrik hersteld te hebben kon hij weer naar huis keeren. De gladheid van den weg was de oorzaak. Een voetganger werd door een z.g. „racer" aangereden en tegen een afstands paal gesmakt, waardoor hij een diepe snijwond bekwam aan het linkerbeen. Hij deed op liet politiebureau aangifte, alwaar hem de eerste hulp werd verleend. NOORDWIJK. ,'t IS WEER VOOR ELKAAR" Prachtavond voor de Noordwijksche Reddingsbrigade. De Noordwijksche Reddingsbrigade gaf, ten bate van haar kas, een propaganda- avond, waar door eigen leden een revue werd opgevoerd, getiteld „Is weer voor elkaar". Het was een in alle opzichten een buitengewoon succesvolle avond voor de N. R. B. De groote zaal van het Casino was over vol toen de voorzitter der Brigade dr. Her- manides het openingswoord sprak. Na het welkom herinnerde spr. aan de zoo goed geslaagde demonstraties op 4 Aug. j.l. door de vele afdeelingen van den Ned. Bond tot redding van drenkelingen. De arbeid, die gij daar hebt zien verrichten, aldus spr., is ook onze arbeid! En die arbeid bestaat uit het verleenen van hulp bij ongelukken op het strand, den weg, het ijs, aan dren kelingen, bij vliegtuigongelukken, tot het opsporen van zoek geraakte kinderen enz. Onze leden staan ten allen tijde klaar om die hulp te verleenen en dat kost tijd en geld. Spr. uitte zijn groote dankbaarheid voor de volle zaal. welker getuigenis van naastenliefde de N. R. B. in staat zal stel len haar werk weer voor ten minste 1 jaar op volle kracht voort te zetten. Hierna werd, onder regie van den heer Zuiderduin, met de opvoering van de revue begonnen. In buitengewoon vlot tempo werd gespeeld; en het was moeilijk zich in te denken, dat hier slechts amateurs aan het werk waren. Geen enkele hapering viel te constateeren. Zeer gewaardeerd werden ook de vele soli's en duetten. Het bleek, dat de brigade over leden met voor treffelijke vocale ontwikkeling beschikt. Het telkens oplaaiende applaus was een welverdiende beïooning voor de geleverde prestaties. Het tweede en laatste deel waarin Gijs, de trambesteller, Noordwijk in zijn leven en het werk van de brigade laat zien, was de clou van den avond. Veel werd daarin verteld over de brigade en het prachtige liefdevolle werk dat door hare leden wordt verricht. De donderende bijvalsbetuigingen aan het slot, ook al doordat dr. Herma- nides ten tooneele verscheen, was een ondubbelzinnige vertolking van de appre ciatie der vele toeschouwers. Dr. Hermanides bracht in zijn slotwoord onder dank. het hartelijk applaus over aan de acteerende leden. Spr. dankte ook de diverse jongelieden, die zich belast had den met den kaartverkoop. Terugkomende op zijn leden, zeide spr., in geestdriftige bewoordingen, zeer trotsch te zijn op de functie van voorzitter van een vereeniging met zulke leden. Grooten lof zou spr. wil len toezwaaien aan hen, namen zou hij willen noemen, maar, geheel in overeen stemming met hun mentaliteit, schrikken zij daarvan terug. Zooals zij hier hun beqie krachten gaven in welgekozen woorden, zoo geven zij aan het strand hun groote krachten in daden met aangeboren zwijg zaamheid. Dit was het einde van de zoo zeer ge slaagde revue, waaraan „de Flora_band" haar medewerking verleende, terwijl ter afwisseling de voortreffelijke ..Lennartz Band" muziceerde, die na afloop tevens tot begeleiding diende van 't aansluitend bal. Het slagen van dezen avond was voor een groot deel mede te danken aan het voorbereidend comité, bestaande uit de dames v. d. Mortel, Galema, Stumpel, Her manides en Coppens. SASSENHEIM. - Mej. Jo Helmus, alhier, slaagde voor het examen coupeuse, te Den Haag. Zij was leerlinge van mej. Van Gilst te Lisse. VEUR—LEIDSCHENDAM. Auto te water. Gistermiddag c.a. 2 uur geraakte aan den Westvlietweg tegenover de wasscherij Ozon, een personenauto H 3300, toebe- hoorende aan den boterhandelaar Q. J. Waaijer, wonende aan den Westvlietweg in de Vliet. Het ongeluk werd veroorzaakt doordat de wagen slipte, een kwart slag maakte, het voetpad opreed en achteruit te water geraakte. De chauffeur M. Paardekooper uit Wa teringen geraakte daarbij te water en is door den gemeente-politieman P., bijge staan door eenige burgers op 't droge ge bracht, De wagen is later door een kraan wagen op 't droge gebracht. VOORHOUT. De Nieuwe R.-K. School. Ten teeken dat de bouw der nieuwe R.-K. Jongensschool vordert, werd de vlag op de bekapping geheschen. Het gebouw zal een sieraad zijn voor de omgeving. De heer P. L. J. Prins, onderwijzer aan de R.-K. Parochiale school St. Anto- nius alhier, leerling van mej. N. Kagle te Lelden, slaagde te Utrecht voor het examen Engelsch L.O. VOORSCHOTEN. Autobotsing. Gisterenmiddag omstreeks 2 uur had op den Leidscheweg nabij „Adegeast" een bot sing plaats tusschen een vrachtauto be stuurd door St. v. B. uit Hillegom en een personenauto, bestuurd door W. T. G. uit Voorburg. Dit gedeelte van den weg is ta melijk smal; om elkaar te passeeren is meestentijds voorzichtigheid geboden! De bestuurder van de personenauto dacht echter, nog juist een bakfiets te kunnen paseeren, waardoor hij in botsing kwam met de vrachtauto waardoor beide wagens belangrijke materieele schade bekwamen. De personenauto kon op eigen kracht weer verder, de vrachtauto moest zijn lading in den loop van den middag, in een andere auto overladen en worden wegge sleept. De politie heeft de zaak in onder zoek. Besprekingen inzake een Vereenigingsdag. In hotel „Deurloo" had gisteravond een vergadering plaats, uitgeschreven door een voorloopig comité, om te geraken tot de oprichting van een vereenigingsdag. Namens het comité opende de heer H. C. Elgeman deze bijeenkomst; hij sprak er zijn vreugde over uit, dat van een twintigtal vereenigingen, die waren uit- genoodigd. ©en 16-tal aanwezig waren Toen bekend werd dat de Koningin Wil- helmina-vereeniging geen feest gaf dit jaar, hadden verschillende personen hier over hun leedwezen uitgesproken; temeer daar het bestuur wel feest houden voor stelde, maar de leden dit niet gewild hadden. Het comité zou een dag willen houden, waarop alle Inwoners zich Voor schotenaar gevoelden en daarom niet in een andere gemeente gingen feest vieren, waardoor üe dubbeltjes, aldus spr., naai elders vlieden. Daarom hebben wij vereenigingen uit- genoodigd die elk op hun terrein publiek trekken. Wanneer wij een vereenigingsdag organiseeren en naar buiten treden, kun nen ook de nieuwe bewoners van deze ge meente met de verschillende vereenigin gen kennis maken. Het voorloopig comité heeft reeds ten voorloopig plan gereed gemaakt, hetgeen voor verandering en verbetering vatbaar is. Een datum is niet bepaald. Dit moet onderling overeengekomen worden. Men had gedacht, vooral de jeugd niet te vergeten en zou daarom den dag willen openen mee een optocht van alle deel nemende vereenigingen in clubkleuren en met banieren, volkszang, kinderspe'en, concert, schietwedstrijden, biljartwedstrij den, korfbal, voetbal, ringrijderij met auto's, concerten van muziekvereenigin- gen, zangvereenigingen. mandolineclub, demonstraties E.H.B.O. en uitvoeringen van tooneelvereenigingen. Aldus een stap naar „Voorschoten Vooruit". Na deze inleiding werden de afgevaar digden van de vereenigingen in de gele genheid gesteld opmerkingen te maken of vragen te stellen. Van de zijde van het comité werd mee gedeeld dat geen bepaalde datum was bedoeld. De geheele opvatting was zoo neutraal mogelijk om iedereen in de ge legenheid te stellen mee te doen. Het was alleen een belang voor Voorschoten en zijn vereenigingen. Een feest was niet de bedoeling, maar een vereenigingsdag. Be zwaren werden gemaakt tegen biljarten in de open lucht, evenals schaken. Na verschillende gedaöhtenwisselingen werd besloten binnenkort opnieuw bijeen te komen, nadat de afgevaardigden zich zouden verstaan hebben met de leden hunner vereeniging. Ter gelegenheid van zijn 40-jarig priesterfeest heeft pastoor P Meyer, alhier aan de kas van het plaatselijk crisiscomité een gift geschonken van f. 100. WARMOND. Openlucht-concert. Al was het weer niet zoo aanlokkelijk, toch bestond voor het derde zomer- concert van de muziekvereeniging St. Mathias zeer groote belangstelling. Verschillende nummers van het pro gramma oogstten zeer veel bijval en na afloop hadden leden en directeur een har telijk applaus in ontvangst te nemen. Helaas liet de stilte tijdens de uitvoering veel te wenschen over, zoodat veel van de mooie muziek verloren ging. WASSENAAR. Aanrijdingen. Op den Zijdeweg had een aanrijding plaats tusschen twee personen-auto's. Een der auto's moest worden weggesleept. Bij het viaduct werd de auto van M., tijdelijk te Noordwijk, van achteren aan gereden toen hij stoppen moest voor een voor hem rijdende auto. Het bleef bij ma terieele schade. Het hekwerk aan den Deyl, dat dient voor afscheiding van rij weg en rijwielpad werd over een lengte van 6 meter uit den grond gereden. V. d. P. uit Katwijk deed aangifte dat op een bouwwerk aan de Van Zuy- len van Nijeveltstraat van zijn rijwiel was ontvreemd de lantaarn met dynamo. De politie controleerde de werklui en in de gereedschapskist van den 21-jarigen G. uit Den Haag werd de dynamo gevon den, terwijl de lantaarn uit zijn broekzak te voorschijn kwam. Uit de kist kwamen nog andere voorwerpen voor den dag. G. bekende de dader te zijn. Geslaagd te Den Haag voor het examen Dultsch L. O. de heer G. J. Holt- kamp alhier. Voor het examen Nijver heidsonderwijs Ni (letterzetter) slaagde te Amsterdam de heer J. Moret alhier. Geslaagd te den Haag voor het examen Hoofdakte de heer J. T, van den Mosselaar alhier. NIEUWKOOP. OP BEZOEK BIJ DE WERKVERSCHAFFING. Veel drukte; allen zijn tevreden! Op Vrijdag 20 Juli j.l. besloot onze ge meenteraad, bij wijze van proef, een bag- gerwerkverschaffing in het leven tc roepen en reeds 2 dagen later was zij in vollen gang. De proef zou 4 weken duren; 3 daarvan waren voorbij. Dus waren wij nieuwsgierig hoe alles verloopt en of om trent het al dan niet slagen reeds een meening aanwezig is. Heerlijk natuurschoon. Per bootje roeiden wij er heen, naar een van die merkwaardige punten van onze mooie gemeente, welke men de Wouten noemt. De blijde zon weerkaatste vanaf een blauw-strakken hemel haar milde stralen op een rimpelig watervlak, water leliën met haar fel-wltte blaaren om het goudgekleurd hart fonkelden als sterren aan het uitspansel; wij beluisterden ,,'t ruischen van 't ranke riet", terwijl in die heerlijk rustige sfeer de zandduikers met hun steilen nek en strakken kop op den waterspiegel hun vroolijk spel speel den door op eens in de diepte te ver dwijnen en na 1 a 2 minuten op een af stand weder op te duiken. Al varende was er slechts één gedachte: wat is Nieuw koop toch mooi, wat een heerlijke natuur wist de Schepper hier neer te leggen, wat 'n zoete vreugde valt hier te genieten! Tot wij de plaats naderden waar de bagger- werkverschaffing zijn moest. Op eens flitste het ons door het hoofd, hoe tien tallen van jaren, ja men kan spreken van reeds ettelijke eeuwen het veenbaggeren hier werk en brood verschafte aan zóó- velen, dat men handen te kort kwam! De veenderij gaf een rijk bestaan in wijde om geving! De ontginning. De rustige sfeer maakte plaats voor een druk gedoe; we waren bij de ontginning, waar rappe handen met riek en kruiwagen bezig waren uit de vletten te lossen, het geen Leiden en Wassenaar als hun afval beschouwen, doch dat hier wonderen ver richt en dat voor Nieuwkoop een zegen ge noemd mag worden! Een dozijn dorpsge- nooten verdient hier een goeden boterham en op eertijds minderwaardig land prijkt nu een weelderig bietengewas, dat ook weder arbeid noodig maakt voor wieden en dergelijke. Bij de baggeraars. Geeft de ontginning reeds leven en be weging, de zeven baggeraars, geven we zien nu niet meer den nood, doch uit komst uit den nood daaraan nieuwe fleur! De een is aan het lossen en werpt met zijn boezemschop de bagger op den natten voorraad, dat de spatten rondom vliegen. Een ander zien we met een han- digen zwaai den beugel naar den bodem slingeren om de modder naar boven te halen en het net leeg te schudden in het vaartuig, een derde vaart juist met een volgeladen bok naar den wal om te lossen. Het is een bedrijvigheid van Je welste! Natuurlijk maakte wij een praatje met dengeen, die belast is met het toezicht, die van den ochtend tot den avond daar op en bij is, met Koos van der Voorn, die ons met zijn bekende jovialiteit over alles en nog wat inlichtte. Onze eerste vraag was: hoe gaat het met het werk? En spontaan luidde het antwoord: best meneer! En terstond sloeg hij nu aan 't vertellen. Alle begin is moei lijk, zoo ook hier. Maar wij zijn al heele- maal over de moeilijkheden heen! De menschen werkten bijv. niet per bok, doch per ton en nu wordt elke bok beschouwd 5 ton in te houden, doch dit is niet zoo. Er zijn er, die slechts 4 ton meten. De Ge meente-opzichter, de heer F. Pieterse, heeft ze daarop alle nagemeten en daar mee was deze moeilijkheid opgelost. En zoo waren er meer kleinigheden, wat zelfs voor den voorzitter van den Volksbond, den heer Alb. van Houten, zelf lid van den Gemeenteraad, aanleiding was een verga dering te beleggen, waarin alle aanwezige of vermeende klachten besproken konden worden. En dat was goed gezien, aldus Koos. Zelf was ik er ook, gemoedelijk is toen alles besproken, en allen gingen be vredigd naar huis. Sindsdien heb ik geen klacht meer gehoord, allen zijn tevreden! „Als ik ze zoo bezig zie, dan wordt er flink gewerkt" opperden wij. Er wordt hard gewerkt, meneer, was het antwoord. De werkloozen hebben den naam dat zij geen zin meer in 't werk hebben, werkschuw zijn geworden. Laat men da» maar eens hier komen kijken! Van de! morgens 6 tot des avonds 6 uur zijn bezig, wat mede een gevolg is van het stelsel, dat wordt toegepast, voor den werkgever zoowel als voor den arbeider van belang. Het ls een werkverschaffing hier doch ontdaan van alle onaangename franjes eener werkverschaffing. Ze zijn volkomen vrij ln het komen en gaan en kunnen zoo hard werken als ze zelf willen wat mogelijk is, omdat ieder geheel zelf. standig werkt, los van de anderen. Hoe harder zij echter werken, zooveel meer zji verdienen. Ze krijgen 17 cents per ton, In welk bedrag ongeveer 2 cents begrepen ls voor vaartuig en gereedschappen. Moet de gemeente voor de aanschaffing zorgen, dan wordt regelmatig een gedeelte Ingehouden Op onze vraag wat men nu gemiddeld verdient, antwoordde de insider, dat in deze weken gemiddeld per week 100 ton gebaggerd is. Dus komen zij aan een netto loon van f. 15.Zoogenaamd regenverlet kent men niet. Dus, indien tengevolge van het weer niet gewerkt kan worden, dan wordt er ook niet verdiend. Als dit het eenige inkomen ls voor een groot gezin dan behoort er heel wat toe om rond ts komen, doch zij hebben wat meer dan het steunbedrag en verdienen het ook veel liever, dan den heelen dag leeg te loopen en steun te ontvangen. Althans zóó denkt gelukkig nog het grootste deel van onze Nieuwkoopsche arbeiders daarover. En ze blijven ook veel meer fit, ze zullen eerder naar ander werk omzien, want het bag. geren is tenslotte zwaar werk! „Maar heb je geen moeite met de con trole? Zij kunnen wel de helft water op. halen! „Dat valt erg mee! Iemand, die het werk goed verstaat haalt even gemakkelijk bag- ger op dan water. Bovendien weten zij, dat er regelmatige controle ls; ik het hiermede dan ook geen moeite En dat er inderdaad gewerkt wordt, kun je wel zien aan den voorraad reeds op den wal ge- brachte bagger. Zóódanig, dat ik voort- durend naar nieuw terrein moet uitzien. Ze kunnen echter nog voort, terwijl binnen niet al te langen tijd, als de bagger vol doende droog is, aan den afvoer gedacht kan worden. De verkoop behoort niet tot mijn taak. doch eerst moet er leverbare bagger wezen, alvorens er van een regel matige verkoop sprake kan zijn. De qua- liteit is uitstekend; er is al naar ge vraagd en de behoefte is groot zoowel onder de boeren als onder de kweekers en tuinders, zoowel hier als bijv. te Boskoop, De vraag is slechts, of er voldoende koop kracht ls. De kostprijs is echter zoodanig, dat geen hoogen prijs bedongen behoeft te worden om de gemeente of juister het ontginningsbedrijf, waar men het risico op stelde, algeheel te vrijwaren van een na- deelig saldo. Hierbij namen wij afscheid van onzen zegsman met verschillende goede indruk ken èn van ons natuurschoon, èn van d« nieuwe werkverschaffing met last not least van onze werkloozen en onzen Koos. De proef achten wij voor de helft ge slaagd. Moge zij ook voor de andere helft den afzet slagen! De feesten ter eere van pastoor Blom te Nieuwkoop. De feestelijkheden, ter eere van het zil veren jubileum van pastoor Blom alhier beginnen hedenavond. De pastoor wordt te halfzeven afgehaald door een feeststoet in het Zuideinde van het dorp. De Bur gemeester zal daar een toespraak houden. Voorop gaan 20 ruiters, vervolgens een aantal dames in costuum op versierde fietsen, dan 40 jongens in costuum, ge volgd door 40 voetballers. Daarna een landauer met den jubilaris en eenige volg auto's. Bij het Liefdegesticht voegen zich hierbij 80 bruidjes. Men gaat door naar de Hoogt en vandaar terug naar de kerk. In het portaal wachten een aantal misdie naars, waarna in de kerk een welkomst lied wordt gezongen en een kort Lof ge houden met toespraak van den zeereerw. pater-assistent. Morgen te 10 uur wordt door den jubilaris een plechtige Hoogmis opgedragen. Des namiddags van 1—3 uur vindt in de pastorie receptie plaats en des avonds om 7 uur een plechtig Lof. Donderdag wordt 's morgens te 10 uur op de speelplaats van de Meisjesschool on der leiding van de eerw. Zusters een kin- derhulde gebracht. WADDINXVEEN. De collecte in de Geref. Kerk voor de nieuwe kerk heeft opgebracht f. 110.73. 13. Thijs dacht, terwijl hij langs den oever liep: „Dit water ls zeer diep, om overheen te zwemmen veel te groot maar wacht. daar komt een boot. Ik blijf hier staan en roep hem aan mis schien is daar die wagen ook wel mee gegaan". „Hé, visscher", roept hij, „kom je even hier?" „Zeker, jongeheer, met veel plezier", roept de visscher terug en hij roeit heel vlug. H

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 8