lilDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 14 Augustus 1934 SPORT. Om de Europeesche kampioenschappen Per motor door Beieren en Tirol. VRAGENRUBRIEK. RADIO-PROGRAMMA. ZWEMMEN. MOOI VIERDE OP DE 100 M. VRIJE SLAG HEEREN. Ons polo-zevental met 91 door Hongarije geslagen. Bij de Europeesche zwemkampioen- schappen te Maagdenburg ls gisteren de ,eiste beslissing gevallen In het nummer 110 Meter vrije slag voor heeren. De strijd ring tusschen Mooi, Schetter. Bochenskl (Polen), Csik (Hongarije) en de Dultsche iwemmers Wille en Fischer. Fischer maakte de beste start en nam ladelijk met een Meter voorsprong de lei ding. Csik begon reeds op de eerste baan te spurten en bereikte ln 26 sec. als eerste jet keerpunt, met Fischer en Fetterson op de tweede en derde plaats. Na het keeren ging Fischer op Csik af, dl haalde zlenderoogen ln en op 75 Meter lagen beiden gelijk. Er ontspon zich op de satste 25 meter een vinnige kop-aan-kop race. Men verwachtte een dead heat, doch ie jury besliste ten gunste van den Hon- par. Wille, die op de vijfde plaats lag, gtte een formidabele eindspurt ln en ledigde als derde. Mooi en Petterson stre len hardnekkig om de vierde plaats, die tenslotte in het voordeel van den Neder- linder werd beslist, zij het dan ook met :eer gering verschil. De tijd van beiden bedroeg 1 min. 1.4 sec., hetgeen voor Mooi een nieuw Nederlandsch record beteekent. Het oude record stond met 1 min. 2 sec. eteneens op zijn naam. Scheffer steld teleur; hij was van het begin af op de laatste plaats en kon niet peetomen, hoewel hij zijn uiterste krach ten inspande. De gedetailleerde uitslag ls: 1. Csik (Hongarije) 59.7 sec.; 2. Fiseher IDnitschland) 59.8 sec.; 3. Wille (Duitsch- lud) 1 min. 1.2 sec.; 4. en 5. Mooi (Ne- ieilmd) en Petterson (Zweden) 1 min. 1.4 sec. (nieuw Nederlandsch record); 6. Bochenskl (Polen) 1 min. 3.3 sec.; 7. toffer (Nederland) 1 min. 4.1 sec. Na dit nummer gingen de vlaggen in de Basten omhoog, aan de hoogste de Hon- gtarsche vlag. Staande hoorden de zes- (ilaend toeschouwers het Hongaarsche rolkslJed aan. In het klassement voor den Europabeker staan Hongarije en Duitsch- tod thans bovenaan met elk dertien pun- Het Nederlandsche poloteam, waarin fchat als midachter vervangen was door Eringa (Leidsche Zwemclub) speelde gis- uen tegen het Hongaarsche zevental en inlt met 9—1 duchtig klop gekregen. In sen wedstrijd speelden de onzen bijzon- sr slecht. Dat wij verliezen zouden was a feit, dat reeds van te voren vast md, doch deze cijfers waren niet noodig peest, Indien Van den Bosch beter ge peld had. Onze achterhoede verrichtte iliswaar goed werk, doch veel invloed bd dit niet op het eindresultaat. Tertessy maakte het eerste doelpunt, barna Halassy twee maal achtereen den «1 in het Ned. doel liet verdwijnen. Voor (trust scoorde Keserue het vierde doel- ant der Hongaren. Ha het wisselen voerden Vertessy uit een met van Nemeth, Keserue en Nemeth Itveemaal), den voorsprong op tot 80. én doorbraak van Vertessy leidde tot het «geilde doelpunt door Hommonay. Toen tatstgenoemde wegens een overtreding «t water verlaten moest, maakte van liatselaar het tegenpunt. Scheidsrechter was de Belg Delahaye, ie over het algemeen weinig had In te tijpen. De resultaten van de overige waterpolo- ïedstrijden luidden; Joego-Slavië—Frankrijk 21. ItaliëZweden 11. DuitschlandTsjecho-SIowakije 41. Heden heeft de finale plaats van het summer 100 meter vrije slag voor dames. Deze wedstrijd zal van 18.40 tot 19.00 uur (oor den Deutschlandsender worden uit- Sezonden. o ONDERLINGE WEDSTRIJDEN DE ZIJL. Morgenavond te 7 uur houdt De Zijl onderlinge wedstrijden. Het programma Wat 17 nummers, waaronder een polo- rcdstrijd De Zijl IL.Z.C.-combinatie. CRICKET. AJAX SLAAT OPNIEUW R.C.H. Regen belet inningsoverwinning. De gastheeren wonnen den opgooi en buurden Ajax eerst naar de wickets. Het icgin was niet bemoedigend. Voor 11 runs i het openingspaar verdwenen. Met foyer (57) en Schudel (27) op de mat hamen echter de runs in vooral de in- tiags van Meyer was zeer verdienstelijk, tnt hij scoorde niet alleen, maar inspi- fcerde ook de rest tot kalm batten. Voor lunch werd gestopt op 140 voor 6. Het totaal van Ajax werd tenslotte 144, ook feülc zij een goede 19 van Van Breen. Van «luister had zeven wickets genomen voor fechts 35 runs. Deze Haarlemmer gooide Aw" met veel .swerving" in verband met je windrichting, dwars op de pitch. Kruyt Klein 1-17. Het veldmerk der Haar- temmers was slecht geweest. Ajax gooide R.C.H. uit voor 66 runs. touk zij goed bowlen van Du Pon en Van «lik beiden hadden dezelfde cijfers, 5-26 maar ook door uitstekend fiel ten. Niet minder dan negen R.C.H.'ers fercen ultgevangen. Alleen Hellingman '19 en Ledde (24) kwamen in de dubbele fillers. Met nog anderhalf speeltijd stuurde J.'jk de gastheeren weer in voor den j®ow on. Op 28 voor 1 werd echter de itrijd gestaakt wegens regen. Hellingman 'JKuyt bleven beiden met 13 not out. Een '"'r chance" gaven de R C.H.'ers onzen bMgenooten niet Zij liepen heel vlug het ,!'i uit voor den regen en weigerden den Jcistrijd te hervatten daarbij gesteund Haarlemsche umpires. Alleen Helllng- 430 maakte een gunstige uitzondering. WAfERPOLO. WEDSTRIJDEN DE ZIJL. Voor den nederlaag-wedstrijd De Zijl 1— Maas 1 welke hedenavond ln de Zwem inrichting De Zijl wordt gespeeld, zal eerst De Zijl 2 tegen Maas 2 een vrlendschap- pelijken wedstrijd spelen. —o VOETBAL. SERIEWEDSTRIJDEN ALGEMEENE. Hedenavond vindt de verliezersronde plaats om den len of 2en prijs tusschen Vierkantje I en L.S.V. I Morgenavond vindt de finale der win naarsronde plaats om den len of 2en pr. tusschen Schilders I en N.A.S.B. I. Morgenavond na afloop van den wed strijd uitreiking der prijzen. o OM DEN D. A. L.-BEKER. N. R. M.—L. D. 4—0. Met 4—0 zegevierde N.R.M. in den be slissingswedstrijd om den D.A.L.-beker over het op Van Leeuwen na volledige L.D.-elftal. Aanvankelijk wogen beide par tijen tegen elkaar op en werd een span nende wedstrijd verwacht. Hoe anders is het geloopen. Toen LD. pech had toen de bal in plaats van in het verlaten doel tegen den paal rolde en N.R.M. op for tuinlijke wijze een doelpunt maakte, ver loor een deel der L.D.-spelers de vecht lust. Erger werd 't na de rust toen N.R.M. enkele fraaie goals scoorde, toen zakte het L.D.-elftal op de achterhoede na als een kaartenhuis Ineen. Scheidsrechter Hllle- brand leidde verdienstelijk; terwijl na mens de L.P.S.V. voorzitter Frank het N.R.M.-elftal bloemen aanbood. QUICK BOYS VETERANEN—R.CX. VETERANEN. Morgenavond te 7 uur vindt op het KJt.V.-terrein, gelegen aan de Sandtlaan te Katwijk aan den Rijn, een ontmoeting plaats tusschen Quick Boys Veteranen en R.CX. Veteranen uit Leiden. o VETERANEN—HAZERS. BOYS II. Te Hazerswoude is een wedstrijd ge speeld tusschen een veteranen-elftal en Hazers. Boys II. Het was een genoeglijk partijtje, dat met 64 door de veteranen gewonnen werd. Over cenige weken hoopt men nog eens een dergelijke ontmoeting vast te stellen. o DUIVENSPORT. LEIDSCHE POSTDUIVENVEREENIGING „DE VRIENDENCLUB". Wedvlucht met jonge duiven van af Neufvilles (België); afstand Joh. Vogelen zang van 182.30 K.M. tegen van G. T. Tis- seur van 183.72 K.M. In concours 86 dui ven, welke om hallnegen in vrijheid wer den gesteld met Z.W. wind en heldere lucht en als volgt werden gerangschikt: Chr. v. d. Pluym le en 16e; G. A. L. v. d. Reijden 2e, 4e, 6e, 8e 10e en 21e; Joh. Vogelenzang 3e en 9e; A. Singellng 5e, 11e en 20e; A. H. Korenhof 7e; A. N. Erades 12e; S. N. v. Leeuwen 13e: G. F. Tisseur 14e en 17e; N. N. 15e en 18e; J. Philippo 19e. De le duif werd geconstateerd om 9 uur 47 min. en 43 seconden van den heer v. d Reijden doch door den verderen af stand van de plaats van lossing van v. d. Pluym kwam deze naar voren om 9 uur 47 min. en 52 seconde. Deze duif maakte een snelheid van 1329.8 meter per minuut De 21ste prijswinner werd om 9 uur. 58 en 41 seconde geconstateerd en maakte een snelheid van 1230.7 meter per minuut; 10 aangewezen duiven kwamen ln de punten. De eereprijzen werden gewonnen door Chr. v. d. Pluym, G. A. L. v. d. Reyden en Joh. Vogelenzang met 1, 2 en 3. Hedenavond inkorven oud en jong voor Delft en Zaterdag voor Dordrecht. A.s. Vrijdag is de inkorving voor Mons plm. 198 K.M. en dit is de laatste vlucht voor jonge duiven voor de punten-teillng voor het kampioenschap. o „DE BONTE DUIF". Wedvlucht met jonge duiven vanaf Neuf villes (België). Gemiddelde afstand 183 K.M. (hemelsbreedte). In concours 66 dui ven welke om 7.30 uur met vrij sterken Zuid-Westen wind in vrijheid zijn gesteld. Uitslag als volgt: N. Slraa le 3e 10e en 17e. Jac. Krekelaar 2e en 4e. W. F. Siraa 5e en 14e. P. van Egmond 6e, 8e 9e en 16e. M. G. Vinkestein 7e, 11e en 15e. J. P. Fa- sel 12e. H. van Riet 13e. De eerste duif werd geconstateerd om 9 u. 53 m. 67 s. er. bereikte een gemiddelde snelheid van 1272.94 M. p. min. De 17e duif om 10 u. 0 m. 34 s. met een gemiddelde snelheid van 1169.86 M. p. min. o DE WITPEN (NIEUWVEEN). Wedvlucht vanaf Neufville. Afstand 198 K.M. In concours waren 32 duiven, welke om halfacht in vrijheid gesteld werden en hun hokken als volgt bereikten: 1. W. v. Leeuwen Pzn. om 9 u. 48 m.; 2. L. Becker om 9.49; 3. W. v. Leeuwen Pzn. om 9.50; 4. idem Pzn. om 10.01; 5. L. Becker om 10.02; 6. idem om 10.07; 7. F. Vermeu len om 10.08; 8. W. v. Leeuwen Pzn. om 10.14. o DAMMEN. DAMCLUB „LEIDEN". Na eenige onderbreking zijn thans de Bodeva wedstrijden voortgezet. De uitsla gen welke tot dusver zijn binnengekomen, lulden als volgt: P. v. d. StelP. Ligtvoet 2—0 N. WassenaarMastrigt 02 S. v. d. ReekJoh.'s Dreef 20 J. LavenJ. Stavleu 2—0 J. StavleuN. Wassenaar 02 H. v. d. BlomJoh.'s Dreef 20 Hedenavond worden de wedstrijden voortgezet in „Oud-Hortuszicht". H. v. d. Blom zal wel als No. 1 eindigen, gezien zijn steeds voortzettende overwinning reeks, ondanks zware concurrentie van den bekerhouder Mastrigt. De reeds ge speelde wedstrijden tegen den heer Over- dijk worden geannuleerd, daar deze zich heeft teruggetrokken. MOTORSPORT. GOED GESLAAGDE VACANTIE-TOER DER LEIDSCHE HARLEY DAVIDSON - CLUB. Op Zaterdag 4 Augustus des morgens om vier uur vertrokken de deelnemers aan den vacantietoer van de L.H.D.C. De route, welke door Duitschland, Oostenrijk, Zwit serland, Frankrijk, Luxemburg en België zou voeren hebben wij in grove trekken reeds vermeld. In den vroegen morgen verdwenen de deelnemers met best weer in de richting van Utrecht, waar men ze na een klein uurtje kon zien passeeren. De bedoeling was dezen eersten dag Frankfort a. M. te bereiken. In Utrecht begon echter de eerste tegenvaller. De lucht, welke lang zamerhand was gaan betrekken, liet een malsch regenbultje los, hetwelk weldra overging i5 een waren plasregen. Tot Arn hem bleef men ln een gematigd tempo doorrijden. Hier moest men echter van wege den waren 'zondvloed noodgedwongen een uur rust nemen. Veel beter werd het echter niet, zoodat om zeven uur maar weer verder werd gegaan, naar Lent, het pont- veer over naar Nijmegen en vandaar naar Beek-Wyler, waar resp. de Hollandsche en Duitsche douane gepasseerd werd. Koffers en bagage behoefden niet te worden uit gepakt. zoodat één en ander een vlot ver loop had. Van hier ging het over Kranen burg, Kleef, ln de richting van Xanten. Ter hoogte van het plaatsje Mariënbaum werd het regenen echter zoo hevig dat weder gepauzeerd moest worden, Zoo om streeks negen uur zag men de drijfnatte motorrijders ln de keuken van een hotel rondom het kolossale keukenfornuis zitten, teneinde weer eenigszins op te drogen, ter wijl de lederen kleeding enz. aan den wand hing uit te druipen. Toen men zich na ge- rulmen tijd weer wat behaaglijker begon te gevoelen en de inwendige mensch ver sterkt was, werd besloten, daar het water nog steeds met bakken en emmers naar beneden gegoten werd, naar Düsseldorf te rijden en aldaar de eerste dagroute maar te beëindigen. Aldus werd gedaan en te ongeveer twaalf uur des middags arri veerde men wederom drijfnat in Düssel dorf. Nu was het leed echter gauw geleden en vergeten. Motoren stallen, naar het hotel, droge kleeding en de zaak was weer gezond. En nu moest men zien dezen mid dag en avond zoo gezellig mogelijk door te brengen, hetgeen in een stad als Düs seldorf nu niet direct moeilijk is. Des Zondags ontwaakte men bij een heerlijk zonnetje en het weer dat zich den vorigen dag van zoo'n slechte zijde had laten zien, beloofde alle goeds. Weldra stonden de motoren dan ook gepakt en tufte men welgemoed naar Keulen, van daar naar Bonn en hier kreeg men al een zeer fraai gedeelte tusschen Bonn en Re- magen, over Godesberg, Rolandseck, het welk wel één van de mooiste punten aan den Rijn is met een prachtig uitzicht op de eilanden Nonnenwert en Grafenwert en op het Zevengebergte, met ln de onmid dellijke nabijheid de Rolandsbogen. Van Remagen ging het verder over Sinzig, Nie- der Breisig en Andernach naar Koblenz, waar werd geluncht. Van Koblenz bleef men den Rijn nog volgen tot Bingen. Ook dit gedeelte ls zeer fraai te noemen, zoo treft men tegenover het plaatsje St. Goar de welbekende „Lorelei". Van Bingen voerde de route over Nieder Ingelhelm naar Mainz, welk gedeelte al eenigszins bergachtig begint te worden. Daar ls o.a. een 4 K.M. lange stijging. Overigens houdt men via MainzKastel en Höchts tot Frankfort a. M. een vrij vlakken weg. Van Frankfort over Hanau tot Aschaffen- burg volgde men het dal van de Main, een afstand van 45 K.M. en hier werd dan wel het fraaiste gedeelte van het Spessartge- bergte bereikt. In dit gebergte bleef men, over Markt Heidenfeld gaande tot Würz- burg toe. De grootste krommingen van de Main werden aldus afgesneden. Te midden van het linkergedeelte van deze stad zag men de hooggelegen vesting Marienberg. Van Würzburg tot Ochsenfurt volgde de route den oostelijken oever van de Main. In Ochsenfurt, dat nog vele oude vesting werken bezit, werd deze dagroute besloten en overnacht. Den volgenden dag wederom prachtig weer en Ochsenfurt zag de Lel- denaars om acht uur reeds wegknetteren over de Main en in Zuid-Oostelijke rich ting naar Uffenheim, gelegen aan de zui delijke hellingen van het Steigerwald. Zoo dra men Ochsenfurt verliet, dat op een hoogte van ongeveer 180 M. ls gelegen, kreeg men al een flinke klim op ruim 330 Meter, waar op het hoogste punt een pyramide staat. Vanaf Uffenheim ging het over den Hohensteig door het dal van de Rezat naar Ansbach en verder steeds in Zuid-Oostelijke richting over Gunzenhau- sen aan den Altmühl en het vesting stadje Weissenburg naar Eichstatt. Een nooit te vergeten gezicht was het toen men van Wegscheid (495 M.) afdaalde naar Eichstatt (390 M.) Men reed hier langs den rand van een plateau en daarna met vele krommingen steil bergaf, met een bij zonder mooi gezicht op Eichstatt en op den hooggelegen Wlllibardsburg, benevens op den Dom, welke dateert van 1060 en twee torens heeft. Vervolgens bereikte men over een hoogterug Ingolstadt, gelegen aan den Donau, een aardig plaatsje dat geheel ls omgeven door nog ln stand gebleven oude vestingwerken. Daar werd de mid dagrust genomen en de lunch gebruikt. Vanaf Ingolstadt kwam men over de Beler- sche hoogvlakte vla Pfaffenhofen ln Mün- chen. Na een korte pauze werd de weg naar Lermoos genomen; één van de fraai ste route's door het westelijk gedeelte van de Beiersche Alpen. Aanvankelijk werd het dal van de Isar gevolgd. Bij Wolfrats- hausen, schilderachtig gelegen tegen de berghelling, aan de Lolsach, nabij de uit monding van deze rivier in de Isar, welke hier breed en rijk aan eilandjes is, reed de club over een hoogte rug en langs den Benedikter Wand naar Kochel, vervol gens zeer steil bergop langs de zeer be kende Kesselberg Strasse (een al zeer bij zonder mooi gedeelte) tot op 861 Meter en verder langs den zeer schilderachtigen westelijken oever van den Walchensee. On- dertusschen hadden onze stadgenooten er dezen dag een 330 K.M. opzitten en door al de bezienswaardigheden en de schitte rende omgeving was het weer zoo zoetjes aan tijd geworden om er eens uit te schei den. In deze omgeving was het echter zoo overmatig llruk en bezet met vacantiegan- gers dat er kilometers in den omtrek geen, hotel te verkrijgen bleek. Eindelijk slaagde men in het kleine plaatsje Waigau (ge legen aan de Walchensee) ln zooverre, dat de getrouwde paren nog net door een hotel particulier uitbesteed konden worden en de overigen zich moesten behelpen met den hooizolder. Den volgenden morgen was men reeds weder vroeg op stap, daar het in de be doeling lag dezen dag de Fernpas en de Aribergpas te verwerken en er dus een dag van flink klimmen voor den boeg lag. In Waigau werd bij de waterscheiding het dal van de Obemach verlaten; nog even volgde men dat van de Isar en reed toen via Kiais door het dal van de Kanker naar Garmlsch-Partenkirchen, gelegen aan den voet van den Eckenberg, en welke beide plaatsen door de Partnach gescheiden zijn. Dit is één der drukst bezochte verblijf plaatsen van Zuid-Beleren. Bij Grlesen werd Duitschland verlaten en bij Ehrwald kwam men op Oostenrijksch grondgebied. Van de strenge grensbewaking viel niet veel meer te bemerken. Typeerend was de uitdrukking van den douane-ambtenaar; „Sind sie alle Hollander? Fahren sle durch" Geen passen, mets behoefde getoond te worden. Welk een prachtig gezicht had men daar op de bijna 3000 M. hooge Zug- spitz, welks top per Zugspitzbahn bereikt kan worden. Spoedig was het plaatsje Ler moos bereikt, alwaar de klim begon naar den Fernpas (1204 M.) die begrensd is door de stelle wanden van het Wetterstelnge- bergte. Met een scherpe bocht om een bergrug ging het met kronkelingen zeer steil bergop langs de Weisse S^.- en de Blindsee. De afdaling gaf een prachtig uit zicht op de omgeving met links in de diepte tusschen de dennenbosschen de schitterende Fernstein See met op een met bosch begroeide rots de ruïne Siegmunds- burg. In Imst werd de middagrust geno men. Over Landeck bereikte men bij St. Anton toen al spoedig het begin van den Arbergpas en klom van 1280 M. tot op een hoogte van 1802 M. De motoren deden hun werk echter kranig en één voor één zag men de rijders dan ook boven arriveeren, waar vanzelfsprekend weer even gepau- seerd werd. Dit gedeelte van de route was buitengewoon rijk aan natuurschoon. Daarna werd afgedaald naar Bludenz op 579 M. en reed men verder door het Vorarl- gebergte en langs den zuidwestelijken oever van de Bodensee, tot na bij Mon- steln Au de Oostenrijksch-Zwitsersche grens te zijn gepasseerd, tot Rorschach, al waar deze dag beëindigd werd. Den volgenden morgen ging de route oorspronkelijk nog langs de mooie Boden see tot Konstanz, vervolgens langs den noordelijken oever van Gnadensee naar Radolfzeil en vla Singen naar Schaf- hausen ter bezichtiging van den Rhein- fall, de belangrijkste waterval van Mid den-Europa, welke een waarlijk Indruk wekkend aanzien biedt. Vanaf Schaf- hausen bereikte men vla de Zwitsersch- Duitsche grens het stadje Donauschingen, waar de Brigach In vereenlging met de Brege den Donau vormt. Vanhier ging de reis wel door het mooiste gedeelte van het Schwarzwald over Villingen, Triberg, Of- fenburg naar Straatsburg. Vooral Triberg is schitterend gelegen. Kort hierna begint te Niederwasser het merkwaardigste ge deelte van den Schwarzwaldspoorweg, welke om den afstand Niederwasser-Som- merau ln totaal 8 K.M. met een hoogte verschil van ruim 400 M. af te leggen, een weg vol serpentines, bruggen, tunnels (39 in getal Red. L. D.) en viaducten be schrijft van 26 K.M. Jammer genoeg werd in dit gedeelte het weer weder minder goed, zoodat verder rijden.niet goed moge lijk bleek. Onder de deelnemers waren er echter die hun tijd hard noodig hadden en dan ook den tocht voortzetten, terwijl de anderen in Triberg op beter weer bleven wachten. Vanaf Straatsburg voerde de route door Frankrijk en het Saargebied naar Saarbrücken en vervolgens weer naar Trier in Duitschland. Degenen, die voor uitgegaan waren, gingen door Luxemburg en België naar het Noorden, terwijl de tweede groep eenigszins van de vastge stelde route afweek en over Aken naar Holland terugkeerde. Eenmaal over de Hollandsche grens ging het over Sittard, Roermond, Eindhoven, Tilburg, Breda, Moerdijk, Dordrecht en Rotterdam weder Sleutelstadwaarts. Resp. kwamen de deel nemers Vrijdag- en Zaterdagmiddag weder terug, na genoten te hebben van een bij zonder mooie en interessante reis, welke niet zal nalaten nog langen tijd haar on- vergetelijken indruk te doen bijblijven. De totaal afgelegde afstand bedroeg 2276 K.M. Dit is in dit jaar de derde buitenlandsche reis, welke de LjH.D.C. met goede resul taten organiseerde en wel langs de mooi ste gedeelten van het door te trekken ge bied. 0 AMUSEMENTSRIT DER L.M.T.C. De Leidsche Motor-Toerlng Club heeft een amusementsrit gehouden naar de Pyramide van Austerlitz en omgeving. Te 10 uur werd gestart. Er werd gereden naar Utrecht, Huist er Helde, Oud Leus den en Leusden. Op de Leusder Heide werd gepauzeerd om liefhebbers de gele genheid te geven voor het verzamelen van de reeds in bloei staande heide. Daarna werd gereden door Austerlitz naar de Pyramide, waar geluncht werd. Tot 5 uur werd in deze mooie omgeving vertoefd. Daarna vertrok de L.M.T.C. en ging over Maarn, Doorn, Driebergen, Zeist en Utrecht naar het einddoel. De deelnemers kunnen op een gezelligen dag terugzien. De wedstrijd, bepaald op 19 Augustus a.s„ door de Gooische Motor Club, is ko men te vervallen, daar op dezen datum in Hilversum een grasbaan-wedstrijd plaats heeft. Aan de LMT.C. zal nader bericht worden, wanneer deze wedstrijd doorgang heeft. o— KORFBAL. FLUKS—ONS EIBERNEST. De uitslagen van de ontmoetingen tusschen verschillende twaalftallen van Fluks en Ons Eibernest luiden: Fluks Jun.—Ons Eibernest Jun. 14. Fluks III en IV comb.Ons Eibernest III en IV comb. 23 (gestaakt wegens regen). Fluks I en H comb.Ons Eibernest I en II comb. 10—1. N. N., te Z. Kon. Ned. Luchtvaart» Maatschappij, Hofweg 9, Den Haag. Adres sen van particuliere cursussen e.d. kun nen wij niet verstrekken. Evenmin kun nen wij over de betrouwbaarheid van dergelijke instellingen een oordeel geven. W. v. d. V. te L. Behandelen met benzine of tetra. J. W. te K. a. Z. Behandelen met een weinig verwarmde eau de cologne. C. P. B. te B. Luchtvaart; Ultg. Druk kerij G. Kolff en Co. N.V., P. C. Hooftstr. 168, Amsterdam. Maandblad. (In hoofd zaak Indië). Het Vliegveld: N.V. Mij. voor het uitge ven van Periodieken en andere werken op Luchtvaartgebied. Heerengracht 390, Am sterdam. VOOR WOENSDAG 15 AUGUSTUS. Hilversum, 1875 M. VARA-programma 8.00: Grampl. 9.30: „Onze keuken" door P. J. Kers 10.00: Morgenwijding VPRO 10.15: Voor Arb. 1. d. Continubedr.: De Notenkrakers 0. 1. v. D. Wins. Mr. M. v. d. Goes van Naters (lezing). Rolien Numan (declamatie en Gram.pl. 12.00: Eddy Walis en ziin ensemble en Gram.pl. 1.452.00: Geen uitzending 2.00: Gram.- platen 3.00: Voor de kinderen 5.00: De Notenkrakers o. 1. v. D. Wins 6.00: „De Flierefluiters" 0. l.v. J. v. d. Horst 7.00. Sportuitzending 7.20: Gram.pl. 7.30: Orgelspel C. Steyn 8.00: Herh. S.O.S.-Berichten 8.03: Vaz Dias en VARA- Varia 8.15: Gram.pl. 8.30: „Mina", spel van Pilger. M. m. v. het VARA-tooneel o. 1. v. W. v. Cappellen 9.00: De Fliere fluiters o. 1. v. J. v. d. Horst, m. m. v. A. de Booy (zang) 11 0012.00: Gram.pl. Huizen. 301 M. NCRV-programma 8.00: Schriftlezing 8.159.30: Gram.pl. 10.30: Morgendienst 0. 1. v. Ds. D. Tom 11.00: Orgelspel F. Kloek 12.15: Gram.pl. 1.30: Ensemble van der Horst en Gram.pl. 3.003.45: Zang door Cor Igesz (sopraan), m. m. v. B. Nederkoorn (plano) 4.00: Pianorecital Mevr. N. de Bock-Verdel 5 00: Kinderuur 6.00: Gram.pl. 6.30: Afgestaan 7.00: Ned. Chr. Persbureau 7.15: Gram.pl. 7.30: G. Gerlage Jr De beweging der planten 8.00: Utrechtsch Dameskoor o. 1. v. A. Goettsch 8.15: A. A. Drost: Van onder de rook der mijnen 8.25: Vervolg con cert 9.00: Ds. K. J. Quast: De Kerken in de Indische Kerk 9.30: NCRV-Kleln- orkest 0. 1. v. H. Hermann. Om 10.00: Vaz Dias 11.0011.30Gr.am.pl. Daventry, 1500 M. 10.35: Morgenwij ding 12.20: Orgelconcert R. Dixon 1.05: Western Studioorkest o. 1. v. Dono van 2.20: Trocadero Cinema-orkest o. 1. v. v. Dam 3.20: Pianorecital C. Dixon 3.35: Bournemouth Sted. Orkest 0. 1. v. Sir Dan Godfrey 405: Gram.pl. 5.35: Kinderuur 6.20: Berichten 6.50: Or gelconcert Reg. Foort 7.20: Gershom Parkington Kwintet m. m. v.Ethel Barker (alt) 8.20. BBC-Symphonieorkest 0. 1. v. Sir Henry Wood, m. m. v. Solomon (plano) 10.00: Berichten 10,20: Lezing 10.25: Dansmuziek (gr.pl.) 10.5012.20: Dansmuziek door het BBC-dansorkest O. 1. v. Hall. Parijs „Radio-Paris". 1648 M. 7.20 en 8.20: Giam.pl. 10.35: Orkestconcert - 12.40 en 1.05: Gram.pl. 1.20: Goldy- orkest 4.20: Gram.pl, 5.20: Radio- tooneel 6.20: Dervaux-orkest 9.05:' Nationaal orkest o. 1. v. Inghelbrecht, m. m. v. Maria Braneze (zang) 10.50: Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 12.20—2.20: Con cert uit rest. .Ritz" 3.20: Concert uit het Bellevue-Strandhotel 5.205.50: Gram.pl, 8.20: Reportage 9 45: Con cert door Vocaal Kwartet 10 25Con cert door Mandoline-Trio, m. v. v. zang- solist 11.0512.50: Dansmuziek. Keulen, 456 M. 5.50: Gram.pl. 6.45Ï Orkestconcert 0.1. v. Ullrich 10.30: Con cert 12.20: Gram.pl. 1.20: Werag- kamerorkest 4.20: Philh. Orkest 0. 1. v. Holtzwar 5.35: Zang door A. Rood (bari ton) 8 05: Gram.pl. 9.20: Orkestconcert 11.05—12.20: Concert. Rome, 421 M. 8.30: Gram.pl. 9.05: ..Tha'is". opera van Massenet. Orkestl.:' Fanelll. Koorl,: Casolarl Brussel, 322 en 484 M. 322 M 10.20 en 12.20: Gram.pl. 1.30—2.20: Orkest José Schnijders 5.20: Omroeporkest 6.50: Symphonleconcert 0. 1 v. Kumps 8.20: Omroeporkest m. m. v. solisten 9.20: Symphonieooncert 0. 1. v. Kumps 10.30 —12.20: Gram.pl. 484 M.: 10.20: Gram.- platen 12.20: Orkest José Schnijders 1.302.20: Gram.pl. 5.20: Orkest José Schnijders 6 35: Gram.pl. 6.50: Ka mermuziek 8.20: Symphonieooncert o. I. v. J Kumps 9.35: Omroeporkest 10.3012.20: Gram.pl. Deutschlandsender. 1571 M 8.30: Uit Frankfort: ..Unsere Saar - den Weg frei zur Verstandigung" 8.50:Pfetf auf alle Sorgen, Josef-Snaga-programma m. m. v. orkest O. 1. v. den componist 9.55: Stun- de der jungen Nation, 10.20: Berichten. Radiokwartiertje 10.55: Verslag v d'. Europeesche Zwemkampioenschappen te Maagdenburg 11,05: Weerbericht II.20: Uit Londen: BBC-dansorkest 0. 1. v. H. Hall 11.45—12.20: Zlgeunermuziek uit Boedapest. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Woensdag 15 Aug. lste programma: Hilversum van 824 u, 2e programma: Hulzen van 824 uur. 3e programma: 8.0012.20: Keulen 12.20—14 20: Luxemburg 14 2015.20: Londen Reg. 15.20—17.50: Kalundborg of Luxemburg 17.5019 20: Brussel VI. 19.2020.20: Luxemburg 20.20afl.: Brussel Fr. 4e programma: 8 208.50: Parijs Radio 10.3511.50: Parijs Radio 12.20 17.35: Daventry 17 35—18.20: Een der Eng. „National" zenders 18.2018.50: Brussel Fr 18.5020.20: Daventry 20.20—22.10: Brussel VI. 22.10—af!.: Londen Reg. De uitzending der R. O. V. geldt niet voor het locale Leidsche programma- in de plaats hiervan omvat programma 5 der R. O. V. den geheelen dag Daventry Wijzigingen voorbehouden. 3—J

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7