Om de Wereldkampioenschappen Wielrennen. LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 13 Augustus 1934 De wereldspelen voor vrouwen. De Europeesche kampioen schappen. Om de Europeesche kampioenschappen. SCHERENS EN POLA WINNEN DE TITELS, Van Vliet eindigt op tweede plaats. de NEDERLAND TIENDE IN HET LANDEN- KLASSEMENT. Eenige wereldrecords verbeterd. Zaterdag zijn te Londen de wereldspelen Voor vrouwen voortgezet. Er was geringe publieke belangstelling. Begonnen werd met de finale 60 M. hardloopen, die een overwinning voor de Poolsche Walasiewicz, die een tijd maakte van 7.6 sec., opleverde. Heftigen tegen stand had zij te overwinnen van de Duitsche Kuhlmann, die eerst in de laatste meters in een prachtige eindspurt gepasseerd werd en een kwart meter achterbleef. Derde was Johnson (Enge land) op 1 Meter achter Kuhlmann. De 100 M. bracht een zege voor Kaethe Kraus in een tijd van 11.9 sec. De Engelsche Hisdock was bij de finale het snelste weg en had de leiding tot op 60 Meter. Toen gingen Kraus en Walasie wicz haar voorbij en de Duitsche won met drie kwart voorsprong voor de Poolsche, terwijl Hiscock derde werd en Dollinger vierde. Niet geplaatst werden de Neder- landsche athlete, mej. Martin. Dearnley .(Canada) en Burke (Zuid-Afrika). Bij het discuswerpen behaalde de Pool sche Hedwig Weiss de overwinning met 43,79 M., hetgeen beter is dan het nog erkende wereldrecord, dat intusschen echter reeds door mej Weiss op 44.60 M. is gebracht. De erkenning van dit record is echter nog uitgebleven. De tweede plaats bezette de Duitsche Mauermayer met 40.65 M de derde plaats Kaethe Kraus met 39.87 M. De Nederlandsche mej. Pels, werd zesde. De eerste semi-finale in het nummer 80 M horden werd gewonnen door de Duitsche Ruth Engelhard t. Mej. Ter Horst wist zich in de tweede semi-finale niet te plaatsen. De finale werd gewonnen door Engel- hardt in den nieuwen wereldrecordtijd van 11.6 sec., waarmee het record van Babe Didrikson met 1/10 is verbeterd. De tweede plaats was voor de Canadeesche Betty Taulot op 1 M. De derde plaats werd bezet door de Engelsche Vera Webb. Het speerwerpen werd gewonnen door Gelius (Duitschland) met 42.43 M„ voor Bauma (Oostenrijk) met 40 29'/- M. en Krueger (Duitschland) met 40.10 M. Ver springen werd eveneens door een Duitsche gewonnen en wel door Goeppner met 5.81 M. Op haar volgd de Duitsche Bauschuite me"t 5.795 M. Derde werd de Tsjechische Koubkova. Mej. Briejer (Ned.) sprong 5.21 M. en kwam niet in de finale. Ook de 200 M. bracht een overwinning voor de eminente Duitsche athlete Kaethe Kraus. Cor Aalten was niet ge plaatst. De finale bracht na heftigen strijd tus- schen de Duitsche en de Poolsche een overwinning voor Kaethe Kraus in 24,9 sec. met een kwart meter voorsprong op Walasiewicz, die een meter voor de En gelsche Hiscock eindigde. De 800 M. bracht een prachtige zege Voor de Tsjeche Koubkova. die met 2 min. 12 sec. een nieuw wereldrecord vestigde. Zij won met een voorsprong van 12 M. op de Zweedsche Wretman, terwijl de derde en vierde plaats werden ingenomen resp. door de Engelsche Lunn en de Duit sche Radke. De Duitsche Gisela Mauermayer ves tigde een nieuw wereldrecord vijf kamp, door een totaal van 377 punten te berei ken. Reeds na den vierden kamp stond het vast, dat het oude record zou worden overtroffen. En met een sprong van 1.52 M- werd de verbetering een feit. De finale 4 x 100 M. estafette bracht opnieuw een Duitsche zege. Hier had de Duitsche ploeg echter geluk, doordat een der Engelsche dames, die tot het derde wisselpunt leidden, kwam te vallen. Zoo won Duitschland de race in 48.6 sec., met 5 M. voorsprong op de Nederlandsche ploeg, die dus de tweede plaats wist te be reiken. Derde werd Oostenrijk en vierde Japan. Uit het totaal-klassement blijkt de overweldigende meerderheid der Duitsche athleten, die de eerste plaats innemen met 95 punten. Tweede is Polen met 33 punten, derde Engelend met 31 punten en vierde Canada met 21 punten. Neder land eindigde op de tiende plaats. AUTOMOBILISME. INTERNATIONALE ALPENRIT. Het einddoel is bereikt. De deelnemers aan den zesdaagschen Internationalen Alpenrit hebben gisteren hun doel, Munchen, bereikt. Den laatsten dag moest de zware etappe van Zagreb-Agram naar Munchen worden afgelegd, waarbij velen uitvielen en straf punten kregen. Het parcours dat een lengte had van 616 K.M. bood groote moei lijkheden, zooals de Turracher Hohe (1763 M.) en Radstadter Tauern (1736 M.). Aan de eind-controle had zich een groote men- schenmenigte verzameld en bij het eind punt van den rit, het tentoonstellingspark, stond eveneens een groote menschen- massa, welke den rijders een geestdriftige ontvangst bereidde. Om half vijf gistermiddag passeerden met een onderling verschil van ongeveer één minuut de verschillende teams en be reikten Nederland en Frankrijk van de groep boven 3000 c.M.3 als eersten de fi nish. Het waren de Franschman Dhom Parijs) en zijn landgenoot Girod 'Pa rijs) op Delahaye en de heer Bakker Schut (Nederland) met Ford. De Neder landsche Fordrijder Mutsaers kwam als eerste individueel aan. In het eerste uur passeerden ruim twintig wagens van groep 1 en 2 de eindcontrole. Grooten bijval had het Duitsche team, bestaande uit de hee- ren Adler, Wimfner, Gehrmann en Hoff mann in ontvangst te nemen, doordat het zonder strafpunten den rit had volbracht. Daarop volgde (evenwel met strafpunten) het Engelsche Talbot-team. ZWEMMEN. NEDERLAND WINT HET WATERPOLO VAN JOEGO SLA VIE MET 3—1. Mooi, Scheffer, Willy den Ouden, Rie Mastenbroek en Fransje Hessels plaat sen zich in de semi-finale. De eerste dag van de Europeesche zwem- kampioenschappen te Maagdenburg heeft voor Nederland goede resultaten opge leverd. Des morgens werd de waterpolo-wed- strijd van Joego-Slavie met 31 gewon nen. terwijl des middags de heeren Mooi en Scheffer en de dames Willy den Ouden, Rie Mastenbroek en Fransje Hessels zich in de semi-finale wisten te plaatsen. In den middag was de belangstelling van het publiek zeer groot en was het zwemstadlon uitverkocht. In den polo-wedstrijd doelpuntten Schrieder, Daatselaar en Van den Bosch. Met de rust had Nederland een 10 voor sprong. Het einde kwam met 31 voor de onzen. De ploeg bestond uit: doel: Veen- stra; achter: De Haas, Schat en Van Oostrom Soede; voor: Van Aelst. Schrieder en v. d. Bosch. De gedetailleerde resultaten van de gis teren verzwommen series luiden als volgt: 100 M. vrije slag heeren, eerste serie: 1. Csik (Hongarije) 59.2 sec.; 2. Mooi (Neder land) 1 min. 2.6 sec.; 3. Bockenski (Polen) 1 min. 2.8 sec. Tweede serie: 1. Fischer (Duitschland) 59.6 sec.; 2. Scheffer (Nederland) 1 min. 3 sec.; 3. Costa (Italië). 1 min. 3.1 sec. Derde serie: 1. Wille (Duitschland) 1 m. 1.6 sec.; 2. Petterson (Zweden), zelfden tijd; 3 Christensen (Denemarken) 1 min. 4.2 sec. 200 M. schoolslag dames: eerste serie: 1. Hölzner (Did.) 3 min. 9 6 sec.; 2. Kragh (Denemarken) 3 min. 17.3 sec.; 3. Jenny Kastein (Nederland) 3 min. 22.2 sec. Tweede serie: 1. Herta Genenger (Did.) 3 min 12.4 sec.; 2. Jacobsen (Denemar ken), 3 min. 17 sec.; 3. Hinton (Engeland) 3 min. 18 sec.; 4. Fransje Hessel (Nederl.) Wegens het gering aantal deelneemsters komt ook laatstgenoemde in de volgende ronde. 10Ó M. vrije slag dames, eerste serie: 1. Willy den Ouden (Ned.) 1 min. 8.9 sec.; 2. Renée Blondeau, (Frankrijk) 1 min. 11 sec.; 3. Schramek (Tsjecho-Slowakije) 1 min. 12.5 sec.; 4. Hilde Salbert (Did.) Tweede serie: 1. Rie Mastenbroek (Ne derland) 1 min. 7.9 sec.; 2. Gisela Arendt (Did.) 1 min. 9.4 sec. (nieuw Duitsch re cord); 3. Stenmark (Zweden) 1 min. 13.9 s. De eerste drie aankomenden komen in de semi-finale. De waterpolo-wedstrijden hadden tot resultaat: DuitschlandItalië 5—0; Hon garije—België 5—1; Tsjecho-Slowakije— Spanje 01. Het Nederlandsche polo-zevental is in gedeeld bij Hongarije, België, Frankrijk en Joego Slavië. In de andere groep zitten: Tsjecho Slowakije, Spanje. Italië, Duitsch land en Zweden. Voor Nederland luidt het verdere programma: Heden: Nederland— Hongarije: Woensdag NederlandFrank rijk; Donderdag NederlandBelgië. De Zwemliga heeft besloten de vijfde Europeesche kampioenschappen in 1938 te houden in Engeland. WEDSTRIJDEN TE AALSMEER. De Sportzwemclub „H.O.B." („Het Oos- terbad") te Aalsmeer, heeft Zaterdag avond nationale en onderlinge wedstrij den georganiseerd. De belangstelling viel het slechte weer in aanmerking ge nomen nog mee. De uitslagen waren als volgt: 25 M. vrije slag jongens van 10—12 jaar: 1. H. Kuipers in 33 3/5 s.; 2. R. Hoogtij in 34 3/5 s. 5x50 M. schoolslag dames, nationaal, om den wisselbeker: 1. H.D.Z., Amsterdam in 4 min. 1 4<5 s.; 2. Inter Nos, Amsterdam in 4 m. 2 3/5 s. 100 M. vrije slag heeren. nationaal: 1. H. Bovenschen (De Dolfijn) in 1 m. 13 s.; 2. A. Rietbroek (A.Z. 1870) in 1 min. 16 1/5 s. 1 50 M. vrije slag dames. Hob en Zepa, Aalsmeer: 1. A. Boomhouwer (Hob) in 42 s.; 2. C. v. d Boon (Zepa) in 44 3/5 s.; 3. A. Alderden (Hob) in 461/5 s. 50 M. vrije slag heeren, Hop en Zepa, Aalsmeer: 1. J. v. d. Laarse (Zepa) in 35 2 5 s.; 2. J. de Jonge (Zepa) in 33 4/5 s.; 3. D. Alderden (Zepa) in 37 4/5 s. 50 M. vrije slag meisjes 1216 jaar: 1. A. Meijer in 431/5 s.; 2. A. Mul in 44-2/5 s.; 3. M. Boomhouwer in 50 1/5 s. 50 M. vrije slag jongens 1216 jaar: 1. C. v. d. Graft in 41 3/5 s.; 2. J. Kramer in 45 1/5 s.; 3. B. de Bree in 46 s. 100 M. schoolslag dames, nationaal: 1. A. Boomhouwer (Hob) in 1 m. 341/5 s.; 2. A. Cnossen (P.Z.P.C.) in 1 min. 351/5 s.; 3. A. Molijn (Inter Nos) in 1 m. 50 4/5 seconde. 50 M. schoolslag dames Hob: 1. Atie Croese in 48 4/5 s.; 2. Annie Ouwerkerk in 51 S6C. 50 M. schoolslag heeren Hob: 1. Jaap Croese in 45 3/5 sec.; 2. Wlm Maarsen in 48 4/5 s. en Dries Beijersberg van Hene gouwen in 48 4/5 s. 50 M. schoolslag dames UL.O. en Nij verheidsschool Aalsmeer: 1. Nijverheids school in 2 min. 29 3/5 s.; 2. U.L.O. in 2 min. 31 3/5 sec. 50 M. veteranen heeren, boven 35 j., vrije slag: 1. E. Narady (A.Z. 1870) in 412/5 s.; W. A. Coerenzel (A.Z. 1870) in 43 1/5 s. 0 GOLF. DUITSCHLAND—NEDERLAND 7—2. Op den cours van de Frankfurter Golf club heeft gisteren de eerste landenwed- strijd voor dames tusschen Duitschland en Nederland plaats gehad. De Duitsche da mes waren superieur en behaalden een 2—2 overwinning. 1 ROEIEN. GERING SUCCES VOOR NEDERLAND. Argo won een derden prijs. De Europeesche roel-kamploenschappen zijn Zaterdag voortgezet met de herkansin gen. waarbij alleen de Nederlandsche vier zonder stuurman zich wist te plaatsen. De uitslagen waren als volgt: Vier met stuurman: 1. Duitschland 7 min. 7/8 sec.; 2. Polen 7 min. 11 sec. 3. Tsjecho-Slowakije 7 min. 12 8 sec,; 4 Ne derland 7 min. 14 sec.; 5. België 7 min. 19.6 sec.; 6. Spanje 7 min. 44.8 sec. Tot op 500 meter lagen afwisselend Ne derland en Duitschland aan den kop, waarna Polen Duitschland verdrong. De Duitschers zetten echter een feilen spurt in en wisten de leiding te heroveren, die zij niet afstonden Op het laatste deel van de baan werd de Nederlandsche ploeg door de Tsjechen naar de vierde plaats terug gedrongen. Door dezen uitslag heeft ook Duitschland zich in de finale geplaatst. ■Sciff1. Italië 7 min. 52 sec.; 2. Joego slavië 7 min. 55.8 sec.; 3. Spanje 7 min. 59.6 sec. Daardoor komen Italië en Joego slavië in de finale Twee met stuurman: 1. Polen 8 min. 12.2 sec.: 2. Zwitserland 8 min. 14.2 sec.; 3. België 8 min.7 44 6 sec.; 4. Spanje 8 min. 47.2 sec.; Polen en Zwitserland hebben zich daardoor ook voor de finale gekwalificeerd. De vier zander stuurman werd door Frankrijk gewonnen in 6 min. 43.4 sec. Tweede werd Nederland in 6 min. 44.6 sec.; derde Joegoslavië in 6 min. 48.4 sec vierde Polen in 6 min. 56.6 sec. Aanvankelijk hadden de Polen de leiding doch na 250 M. haalden de Joegoslaven op terwijl op 500 M Nederland de leiding nam. Op 750 M lagen de drie genoemde ploegen gelijk. Op 1000 M. waren de Neder landers weer iets voor, doch op het eind wisten de Franschen hen te passeeren. Frankrijk en Nederland hebben zich hier in de finale geplaatst. Achten: eerste serie: 1. Joegoslavië 6 min. 15 sec,; 2 Tsjecho-Slowakije 6 min. 17.4 sec.; 3 Frankrijk 6 min. 19.4 sec.; 4. Nederland (Njord) 6 min. 20.2 sec. De strijd was hier zeer spannend en werd eerst in de laatste 250 M. beslist. Hier is Nederland dus uitgeschakeld. Tweede serie: 1. Duitschland 6 min. 23.2 sec.; 2. België 6 min. 34.6 sec.; 3. Spanje 6 min. 41.8 sec.; Joegoslavië en Duitschland hebben zich voor de finale gekwalificeerd. Gisteren zijn de finales verroeid. Het water was Ideaal, al was het weer overigens niet bijzonder goed. Het talrijk opgekomen publiek heeft van verschillende spannende races kunnen genieten. De twee met stuurman van de Wage- ningsche Studentenvereeniging Argo be haalde den derden prijs in 8 min. en 0.8 sec., na Hongarije en Frankrijk, terwijl de vier zonder stuurman van Laga uit Delft laatste werd. De gedetailleerde uitslagen luiden: Vier met stuurman: 1. Italië 6 min. 54.6 sec.; 2. Frankrijk 6 min. 58.4 sec.; 3. Joego slavië 7 min. 1 sec.; 4. Hongarije 7 min. 5 sec.; 5. Duitschland 7 min. 6.2 sec.; 6. Polen 7 min. 12.4 sec. Twee zonder stuurman: 1. Oostenrijk 7 min. 47.6 sec.; 2. Duitschland 7 min. 48.6 sec.; 3. Zwitserland 7 min. 56.2 sec.; 4. Italië 8 min. 28.6 sec. Skiff: 1. Duitschiand Schaefer 7 min. 38.2 sec.; 2. Polen Verey-Wlodek 7 min. 41.6 sec.; 3. Frankrijk Saurln 7 min. 49.4 sec.: 4. Italië Amante 8 min. 01.4 sec. De sciffeurs voor Joegoslavië en Zwitseriand sloegen in het heetst van den strijd om en moesten opgeven. Twee met stuurman: 1. Hongarije 7 min. 48.2 sec.; 2. Frankrijk 7 min. 51 sec.; 3. Nederland 8 min. 0.8 sec.; 4. Polen 8 min. 01.4 sec.; 5. Italië 8 min. 03.8 sec.: 6. Zwit serland 8 min. 10.6 sec. Vier zonder stuurman: 1. Duitschland 6 min. 40 sec.; 2. Zwitserland 6 min. 46.8 sec.; 3. Frankrijk 6 min. 49.6 sec.; 4. Italië 6 min. 52 sec.: 5. Nederland 6 min. 53.4 sec. Double scull: 1. Zwitserland 7 min. 06 sec.; 2. Frankrijk 7 min. 07 sec.; 3. Dene marken 7 min. 13.2 sec.; 4. Duitschland 7 min. 20.2 sec. Acht riems gieken met stuurman: 1. Hongarije 6 min. 17.4 sec.; 2. Denemarken 6 min. 20 sec 3. Italië 6 min. 22.6 sec; 4. Zwitserland 6 min 24 sec.: 5. Joegoslavië 6 min. 26.2 sec.; 6. Duitschland 6 min. 28.2 sec. De twee met stuurman: Reeds direct na den start ligt Hongarije op de eerste plaats doch Nederland (Argo). Italië en Frankrijk loopen in, terwijl Zwitserland en Polen achter liggen. Op de tweede helft van de baan gaat Frankrijk naar voren, doch de Hongaren zetten een flinken spurt in en komen weer op de eerste plaats, terwijl de Franschen zich met de tweede tevreden moeten stellen. De laatste paar honderd meter wordt Italië gepasseerd door Neder land en Polen. De vier zonder stuurman: Onder groote spanning heeft de start der zes ploegen plaats. Zwitserland neemt den kop, iets voor Frankrijk, doch Duitschiand en Ne derland (Laga) passeeren deze ploeg. Op 500 Meter zijn Duitschland en Zwitserland gelijk. De overige ploegen, met uitzonde ring van Hongarije, dat opgeeft, volgen met één lengte. Op 1000 M. zijn de Duit schers twee bootlengten voor, doch zij moeten wat van hun avance afstaan. Op het laatste stuk zijn zij zeker van hun overwinning. De Zwitsers slaan met moeite den aanval der Franschen af, terwijl Ne derland door Italië naar de laatste plaats wordt gedrongen. WANDELSPORT. EERSTE SUCCES DER W.S.V. „LEIDSCHE TREKKERS". Haar naam getrouw is bovengenoemde vereeniging er gisteren op uitgetrokken en wel naar Lochem, om daar deel te nemen aan den 30 K M wandeltocht, uitgeschre ven door de Sportver. „Lochem Vooruit". Zij wist beslag te leggen op een fraaien zilveren beker, als keurigste groep, plus een groote vereenigingsplaquette. Het succes is des te grooter, aangezien er ruim 600 deelnemers waren. (Van een bijzonderen medewerker). Zaterdag ls te Leipzig het tournool be gonnen om de wereldkampioenschappen wielrennen voor amateurs en beroeps rijders. Bij de amateurs won van Vliet de vierde serie tegen den Engelschman Hom en den Tsjech Florian. Van der Linden won de zevende serie tegen Poposjik (Polen) en Sandtarp (Noordwegen). In de derde serie verloor Kremers tegen Pola (Italië). Derde was hier Ulrich (Frankrijk). In de zesde serie verloor Leene tegen Merkens (Did.). Ook de Let Leynicks werd hier niet ge plaatst. In de voorronde voor de herkansing won Leene van Poponsjlk en Rasmussen (Denemarken) terwijl Kremers opnieuw werd geslagen, thans door Hom. In de herkansing wist Leene zich daarna voor de achtste finale te plaatsen. Van Vliet heeft ln zijn serie den besten tijd van den dag gemaakt met 12 1/5 sec. Veel succes boekten de Italianen, doordat hun rijders Bambagiottl, Pola, Rigonl en Mozzo hun series wonnen. Bij de beroepsrijders verloor Van Eg- mond de vijfde serie tegen den Duitscher Ehmer, hetgeen het publiek met groot enthousiasme begroette. In de tiende serie won Gerard Leene van Pellizarl, terwijl in de elfde serie v. d Heuvel door den Franschman Jezo werd geslagen. Zoowel van Egmond als v. d. Heuvel herstelden zich echter ln de herkansing, de eerste door een overwinning op Lazza- rettl (Italië) de tweede door een over winning op den Zwitser Dinkelkamp. Hier hadden de Franschen veel succes doordat Geradln, Michard, Jezo en Fau- cheux zich plaatsten. Richter sloeg Din kelkamp, Engel behaalde een overwinning op Bergamini, terwijl de Belg Scherens zich eveneens wist te plaatsen. Behalve van Egmond en Leene, wisten ook Linari (Italië) en Huybrechts zich in de her kansing voor de achtste finale te plaat sen. Gisteren zijn de Wereldkampioenschap- I pen wielrennen voortgezet met de beslis singen der profs en amateus op den korten I afstand. De wedstrijden werden door tienduizend toeschouwers bijgewoond. Het weer was niet bijzonder fraai en de grauwe wolken dreigden met regen. Na een opmarsch met vlaggen voerde de leider van de Duitsche wielersport. Ohrtmanm, het woord. In zijn toespraak behandelde hij de geschiedenis van het Duitsche Wielren- wezen, waarbij hij de sport beschouwde als de graadmeter van de capaciteiten der volken. Na een woord van hulde aan de nagedachtenis van den overleden Rijks- president, dat door de aanwezigen staande werd aangehoord huldigde spr. de Duitsche wielerkampioenen Arends, Engelmann. Sa- wail, Möller. Engel en Richter, waarbij hij tevens de overleden renners Robl, Lehr, Albert en Goernemann herdacht. Daarna begonnen de wedstrijden. Bij de amateurs won Lenté (Frankrijk) van den Duitscher Kloeckner die den Franschman van meet af de leiding moest afstaan. Mer kens en Lorenz wonnen hun series van Kaufmann (Zwitserland) en Heusy (België). In de kwartfinale kwam onze landge noot Van Vliet op het laatste rechte stuk in botsing met zijn tegenstander Lorenz, waardoor de laatste werd gedisqualificeerd. Van der Linden werd met slechts een banddikte geklopt door den Italiaan Pola. In de demi-finales voor amateurs won Van Vliet van Merkens met een lengte verschil. Merkens diende een protest in wegens een vermeende onregelmatigheid van zijn tegenstander, doch het werd af gewezen. De andere finale was voor Pola, zoodat Van Vliet tegen laatstgenoemde in den eindstrijd kwam. Hierin werd onze land genoot. die nog slechts een tweetal maan den op wedstrijden uitkomt en onvoldoende ervaring heeft, tweemaal regelmatig ge slagen. Pola werd dus wereldkampioen der amateurs. Reeds tweemaal kwam hij bij vorige kamploenstournooien in de finale, docht hij moest zich toen met den twee den prijs tevreden stellen. Bij de beroepssprinters won Richter ge makkelijk van den Italiaan Linari met twee lengten en Ehmer behaalde de zege op den Franschen renner Jezo. Van Eg mond klopte Engel, hoewel het zich aan vankelijk liet aanzien, dat onze landgenoot zou verliezen. In de kwartfinale sloeg Richter den Franschman Faucheux met. 3/4 lengte, na dat de laatste nog een 300 M. spurt had geprobeerd. Scherens won met gemak van Ehemr Verder plaatsten zich de Franschen Mi chard en Gerardin. die resp. Falck Hansen en Jaques van Egmond klopte. Finalisten werden tenslotte Richter (Duitschiand) en Scherens (België). Laatstgenoemde bleek absoluut de baas en behield dus zijn titel. Hij won beide ritten niet meer dan een lengte. De volledige uitslagen van gisteren zijn: Achtste finale voor amateurs: Eerste serie: Bambagiottl wint v. Wa- gelln. Tweede serie: Lente wint van Klokkner. Derde serie: Rigonl wint van Maton. Vierde serie: Van Vliet wint van Mozo. Mozo, die Van Vliet gehinderd had, werd gedisqualificeerd. Vijfde serie: Pola wint van B. Leene. Zesde serie: Merkens wint van Karlsman. Zevende serie: Van der Linden wint van Hora, Achtste serie: Lorenz wint van Hensy. Kwartfinale: Eerste serie: Lente wint van Bambagiottl Tweede serie: Pola wint van v. d. Linden Derde serie: Van Vliet wint van Lorens Vierde serie: Merkens wint van Rigonl Halve finale: Eerste srie: Pola wint van Lente. Derde serie: Van Vliet wint van Merkeni Finale: Pola wint van Van Vliet. Om de 3de en 4de plaats: Lente (Frank, rijk) wint van Merkens (Duitschland). Achtste finale voor profs: Eerste serie: Scherens wint v. G. Leent, Tweede serie: Michard wint van Steffei Derde serie: Faucheux wint van Mayer Andersen. Vierde serie: Gerardin wint van v. i Heuvel. Vijfde serie: Van Egmond wint v. Engel. Zesde serie: Richter wint van Linari. Zevende serie: Valk Hansen wint van Huybrechts. Achtste serie: Ehmer wint van Jezo. Kwartfinale: Eerste serie: Scherens wint van Ehmer, Tweede serie: Michard wint van Valt Hansen. Derde serie: Gerardin wint van Van Eg. mond. Vierde serie: Richter wint van Fauchem Halve finale: Scherens wint van Gerardin. Richter wint van Michard. Finale: Scherens wint van Richter. Om de 3de en 4de plaats: Gerardia (Frankrijk) won na drie ritten vaa Michard (Frankrijk). „SWIFT". Gistermorgen werd een klassementwed strijd verreden. Voor de A klasse ging de strijd over 6 K.M. met 9 klassementen. A. v. Amsterdam won onbedreigd alle klassementen, tenrijll Collee en Strijk een feilen strijd leverden voor de tweede plaats, welke pas ln het; laatste klassement in het voordeel vaa Collee werd beslist. De eindstand was volgt: 1. A. van Amstrdam 45 pnt.; 2. A. Collee 32 pnt.; 3 A. Strijk 31 pnt., 4. C, Groz; 5. Chr. de Roode. Voor de B klasse werd eveneens 45 verreden. Van de vijf gestarte renners wi alleen Jac. Droog dezen wedstrijd uit rijden. Dat zelfs J. Schüler direct na h begin zijn tempo niet kon volgen, pl zeker voor zijn kracht. In de C. klasse startten tien renners voor een strijd over 25 K.M. in vijf klasse menten. C. v. d. Burg en W. v. d. Berg vochten hier om de eerste plaats, terwijl de anderen onderling niet veel strijd lever den. Aardig was het, dat A. Lodewljks, d» achter was geraakt, het geheele parcotiu uitreed, terwijl een renner als K. de Hass zoo gauw den moed opgaf: 1. C. v. d. Burg 24 pnt.; 2. W. v. d. Berg 21 p.; 3. J. de Haai 8 pnt.; 4. A. Kramp 6 pnt.; 5. N. de Romlja 3 p.; 6. Mens; 7. A. Lodewijks. Na afloop werd een achtervolging ge houden tusschen A. v. Amsterdam-J. Schüler en Chr. de RoodeC. Groz, wefe eerstgenoemden met een minimum verschl van 8 centimeter wisten te winnen. De uitslag der Mei-competitie hangt la het clublokaal ter inzage. Naar aanleiding van de clubkampioen- schappen, welke op 10 September as. Hoogerheide zullen worden gehouden wor den voor eenige besprekingen de volgende leden verzocht morgenavond te 61/4 uur ln het clublokaal aanwezig te zijn: R. mn Aart, A. van Amsterdam. A. Collee, A. vaa Egmond, C. Groz. Chr. de Roode. Th. Roode, Chr. Vink en J. van Wezel. As. Woensdagavond de wekelijkse!» tljdrace over 20 K.M. „DE RIJNSTREEK" (ALPHEN). Gisteren hield bovengenoemde veree niging een tralnlngsrlt AlphenWoerd'1 voor juniores. De Alphenaren hadden kampen tegen de juniores van Goudi Spoedig was het te zien, dat de renneo van Gouda betere tijden zouden maken, dan de Alphenaren, aangezien hun over nemen beter was. Voor Alphen kwamt uit: Vergeer, Kwaadsteniet en Van o» Berg. Uitslag: 1. Gouda, tijd 1 uur, 4 m» 59 sec.; 2. Alphen 1.6.7. DAMMEN. LEIDSCHE DAMVEREENIGING. De voortgezette zomerwedstrijden brach ten de volgende resultaten: S v. d. WijngaardJ. A. Bernsen J-J M. OptendreesT. D. v. d. Bosch Johs. Klinkenberg—J. C. den Dekker 2-" T. D. v. d. BoschJ. A. Bernsen fT Swerls—A. Sladek fT C. TeunissenJ. Zaalberg 1 KoreeC. Kwaadgras 2-0 HANDICAPWEDSTRIJD „T. EN F De uitslagen der partijen, gespeeld voor den handicapwedstrijd, luidden als vw- A. G. de JeuM. J. Moerkens rj J. J. BekkerC. v. d. ReydenÜA K TolC. y. Tongeren W. VerboomJ. Singeling E. van TongerenS. Willemsrj F. ZellstraH. Enseling \Z De afgebr. partij De JeuVerboom overwinning voor De Jeu geworden. Voor den komenden club-avond zuD volgende partijen vastgesteld: Bekker—Verboom; De Jeu—Wil» Tol—v. d. Reijden; Enseling-Smgeuas; E. v. Tongeren—C. van Tongeren: wa kens—Brouwer.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 8