LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 13 Augustus 19! SPORT. Het badgasten-tournooi te Noordwijk. SPREEKCEL. KUNST EN LETTEREN. I VISSCHERIJ-BERICHTEN. i LAWN-TENNIS. WEBER EN MEJ. TER WINDT WINNEN f DE ENKELSPELEN. (Van onzen redacteur). Regen hing gedurende vier achtereen volgende dagen boven Noordwijk en het j aarlij fcsche badgasten-tournooi moest her haalde malen wegens stortbuien worden onderbroken. Bij een dichte bezetting als thans moest dat noodwendig tot ernstige storing in de afwerking van bet program ma aanleiding geven en per saldo heeft de wedstrijd-leiding op den laten Zondag avond moeten besluiten een tweetal par tijen in het gemengd-dubbelspel af te lastenI De eerste: die voor de halve finale tusschen mevr. JoncquiereWeber en mej. Broese van GroenouJacobson, werd bij den stand 85, 30 voor eerst- gêhoemden gestaakt en de rest van dit nummer zal nu dezer dagen in Den Haag worden uitgespeeld. Dit tournooi draagt ieder jaar den naam „badgasten-tournooi", doch geleidelijk hebben zich meer en meer spelers onder de deelnemers gevoegd, die met het Noord- wijksohe badseizoen niet het minste heb ben uit te staan. Het is uit die overweging, dat men ditmaal voor het eerst tot een Indeeling A en B was overgegaan en hét wil ons voorkomen dat zulks ongetwijfeld het sportieve verloop ten goede is geko men. Als geheel is dit tournooi dan ook volkomen geslaagd, hoezeer de weers omstandigheden hebben tegengewerkt Koopman en Weber waren de finalisten in het heeren-enkelspel A: Koopman na overwinningen op Hesseling, Ketjen en Marinkelle (de laatste in twee sets!), en Weber door achtereenvolgens Kremer, Schelling, Dreesmann en v. d. Graaf te kloppen. De eindstrijd gaf aanvankelijk een sterk overwicht van Weber, wiens rijkere variatie den onvast spelenden Koopman voortdurend tot missen dwong. Het monotone base-line-spel van den Am sterdammer beantwoordde Weber met vele fraaie dropshots, die verre bleven buiten Koopman's bereik en in belangrijke mate bijdroegen tot een 61 score. Daarna werd Koopman's spel agressiever. Er kwam meer wisseling en grootere vastheid en dat leidde tot een long set met telkens keeren- de kansen, waarin niet minder dan vijf matchpoints van Weber teniet werden gedaan. Koopman won de set met 97 en bleef ook in de derde goed partij geven. Een 30 achterstand werd door hem ge heel ingeloopen. Het werd 44 en pas daarna slaagde Weber er in door iets meer vastheid met 64 set en partij te winnen. Mej. Terwindt deed in het dames enkelspel A uitstekend werk door Zater dag mevr. J oncquiere en gisteren (in de finale) mevr. Boutmy in drie sets te over winnen. Meer routine en dus listiger plaat sen van mevr. Boutmy gaf in den aanvang den toon aan (64), doch allengs deed toen het forsche, gedurfde en enthou siaste spel van mej. Terwindt zich meer gelden. De zeer harde fore-hand-drive scoorde punt op punt, ook de smash en de volley verrichten nuttig werk en met respectievelijk 63 en 75 won mej. Ter windt de tweede en derde set en daarmede de match. In het B-tournool wonnen Jacobson en mej. T. Broese van Groenou de enkelspe len en beiden trokken de aandacht door hun aanleg, hun soepelheid en de scherpte in hun spel. In zes partijen verloor Jacob son slechts één set (tegen Bos), terwijl mej. Groese van Groenou eenzelfde resul taat boekte in vier partijen. De finale speelde zij tegen haar zuster, die de mét de merkwaardige cijfers 1412 de eerste set haalde, om de volgende twee met 60, 62 te verliezen. De uitslagen van Zaterdag en gisteren waren: Heeren-enkelspel A, 1ste ronde: J. L. v. Heck sL W. H. Zaayer 63, 61; Tweede ronde: Koopman sl. R. Hesse- link 61. 62; v. Heek sl. Nieuwenhuys 26, 62, 64; Lutjens sl. Verhoef 3—6. 6—2, 6—3. Kwart finale: Koopman sl. Ketjen 57, 63, 64; Marinkelle sl. v. Heek 61, 64; v. d. Graaf sl. Lutjens 62, 61; Weber sL Dreesmann 46, 75, 62. Halve finale: Weber sl. v. d. Graaf 57, 62, 61; Koopman sl. Marinkelle 64, 6—2. Finale: Weber sl. Koopman 6—I, 7—9, 6—4. Heeren-enkelspel B, derde ronde: Ca- lissi sl. Ruitinga 119, 46. 64. Kwart finale: Damsté sl. Pieters 46, 64, 75; D. Pel sl. Dirkzwager 64, 63; Bos sl. v. d. Haar 86, 63; Jacobson sl. Calissi 6—2. 9—7. Halve finale: Damsté sl. D. Pel 64, 60; Jacobson sl. Bos 62, 68, 61. Finale: Jacobson sL Damsté 62, 63. Dames-enkelspel A. Kwart finale: mej. De Jong sl. mevr. Koopman 64, 62; mej. Terwindt sl. mej. Visser 86, 62; mevr. Joncquiere w.o. Halve beslissing: mevr. Boutmy sl. mej. de Jong 62. 62; mej. Terwindt sL mevr. Joncquiere 64, 11—9. Finale: mej. Terwindt sL mevr. Boutmy 9—6, 6—3, 7—5. Dames-enkelspel B, tweede ronde: mej. v. d. Bergh sl. mej. L. Broese van Groenou 62 ,62; mej. Heyink sl. mej. Rooyaards 6—2, 6—2. Kwart finale: mej. T. Broese van Groe nou sl. mej. Moolenburgh 63, 63; mej. S. Broese van Groenou sl. mej. Heyink 62, 68, 86; mej. v. Rossem sl. mej. v. d. Bergh 10—8, 6—4. Halve finale: mej. S. Broese van Groenou sl. mevr. Kronenberg 61, 60; mej. T. Broese van Groenou sl. mej. Van Rossem 6—1, 6—4. Finale: mej. T. Broese van Groenou sl. mej. S. Broese van Groenou 1214, 60, 6—2. Dames-dubbelspel, 1ste ronde: mej. v. Rossem en mevr. Kronenberg sl. w.o.; mej. L. Broese v. Groenou en mej. D. Putman Cramer sl. mej. P. Voute en mej. N. v. Leeuwen 4—6, 6—4, 6—2; mej. Z. Kerck- hoff en mej. de Wal w.o. Tweede ronde: mevr. Boutmy en mevr. Joncquiere sl. mej. Heyink en mej. Als- bach 63, 61; mej. v. Rossem en mevr. Kronenberg sl. mej. L. Broese v. Groenou en mej. Putman Cramer 6—3. 6—2; mej. T. Broese v. Groenou en mej. Vreede sl. mej. Kerckhoff en mej. de Wal 86, 86; mevr. Koopman en mej. de Jong sl. mej. S. Broese van Groenou en mej. H. Sijthoff 6—3, 6—3. Halve beslissing: mevr. Boutmy en mevr. Joncquiere sl. mej. v. Rossem en mevr. Kronenberg 62, 64; mevr. Koopman en mej. De Jong sl. mej. T. Broese van Groenou en mej. Vreede 61, 63. Finale: mevr. Boutmy en mevr. Jonc quiere sl. mevr. Koopman en mej. De Jong 9—7, 61. Heeren-dubbelspel, 1ste ronde: M. A. v. Oven en F. Smulders w.o.; W. A. Ouds hoorn en G. J. Bos sl. C H. W. Leeksma en W. Kreukniet 6—2, 8—6; O. S. Kuyl en B. Veltenaar w.o.; B. Werkman en G. Schölvtnck sl. W. Akkersdljk en L. P. Ak- kersdijk 61, 62; F. v. Dompseler en L. Nieuwenhuys sl. W. F. v. Leeuwen en J. Voute 60, 60; J. R. v. Wulfften Palthe en Calissi sl. G. J. Broekhuysen en Ch. Stradmeyer 60, 61. Tweede ronde: Koopman en Marinkelle w.o.; Kramer en Hesselink sl. v. Oven en Smulders 60, 64; Oudshoorn en Bos sl. Kuyl en Veltenaar 60, 64; v. Dompseler en Nieuwenhuys sl. Werkman en Schöl vlnck 61, 60; J. G. v. Manen en D. F. Bar. v. 1711 w.o.: Ketjen en Dreesmann sl. v, Wulfften Palthe en Calissi 61, 61; Weber en v. d. Graaf sl. Lichtenstein en Kreule 6—2, 6—1. Kwart finale: Koopman en Marinkelle sl. Kremer en Hesselink 62, 64; Nieu wenhuys en v. Dompseler sl. Bos en Ouds- hoom 16, 63, 75; Ketjen en Drees mann sl. Hoogstraten en Pieters 62, 62, Weber en v. d. Graaf sl. H. van Manen en Bar. van Till 6175. Halve finale: Koopman en Marinkelle sl. Nieuwenhuys en Van Dompseler 64, 7—5; Weber en v. d. Graaf sl. Ketjen en Drees mann 6—1, 61 Finale: Koopman en Marinkelle sl. We ber en v. d. Graaf 75, 61. Gemengd dubbelspel, 1ste ronde: mej. v. d. Wal en H. ten Cate w.o.; mej. H. M. Boekwijt en A. F .Kremer sl. mej. L. Heyink en R. Schelling 2—6, 6—4, 64; mej. E. Visser en F. v. Dompseler sl. mej. L. Jamin en J. Smulder 61, 60: mej. T. Broese van Groenou en Jacobson sl. mej. G. Ter windt en Calissi 62, 97; mej. N. J. Goekoop en W. H. Zaayer sl. mej. A. Rooy aards en J. R. v. Wulfften Palthe 79, 63, 61; mej. J. Putman Cramer en R. Andriessen w.o.; mej. T. de Jong en Ma rinkelle sl. Frau Joseph en L. Lichtenstein 63, 61; mevr. Th. Verkley en Th. Ver- kley sl. mej. P. Voute en J. R. Voute 6—2, 63; mej. Vreede en Schölvinck sl. mej. C. Jurgens en L. Blitz 86, 60; mej. J. M. van Rees en G. H. Verhoef sl. mej. S. H. Galema en F. Hom 62, 63. Tweede ronde: mevr. B. Koopman en O. Koopman sl. mej. v. d. Wal en ten Cate 86, 62; mej. Visser en v. Dompseler sl. mej. v. d. Bergh en Damsté 60, 64; mej. v. Rossem en Hoogstraten sl. mej. Snijders en F. v. d. Graaf 68, 75, 63; mej. T. Broese v. Groenou en Jacobson sl. mej. Goekoop en Zaayer 62, 62; mej. T. de Jong en Marinkelle sl. mej. Putman Cra mer en Andriessen 61, 61; mevr. Ver kley en Verkley sl. mej. Vreede en Schöl vinck 62, 64; mevr. Joncquiere en Weber sl. mej. van Rees en Verhoef 60, 62; mevr. De Bruyn Kops en Ketjen sl. mej. Boekwijt en Kremer 60, 63. Kwart-finale: mevr. De Kruyn Kops en Ketjen w.o.; mej. Visser en Van Domp seler sl. mej. Van Rossem en Hoogstraten 60, 75; mej. T. Broese van Groenou en Jacobson sl. mej. De Jong en Marinkelle 62. 36, 62; mevr. Joncquiere en Weber w.o. Halve finale: mej. Visser en Van Domp seler sl. mevr. De Bruyn Kops en Ketjen 6—3, 62; mevr. Joncquiere en Weber sl. mej. Broese van Groenou en Jacobson 86, 30 (gestaakt wegens regen). o OM DE DUITSCHE KAMPIOEN SCHAPPEN. Het kampioenschap van Duitschland dames-enkelspel is gewonnen door mevr. Sperling, die Cilly Aussem sloeg met 62, 6—3. Onze landgenoote, mej. Rollin Cou- querque. die met mej. Adamoff in de finale geplaatst was door 'n fraaie overwinning op de dames Scriven en Hardwick, ver door in het dames-dubbelspel na een niet zeer fraaie wedstrijd van het Engelsche duo Lyle en Dearman. De uitslagen lui den: 64, 62. In 'n wedstrijd van 45 minuten ver sloeg de Duitscher Von Cramm den Ame rikaan Burwell,( zoodat hij het kampioen schap heeren-enkelspel behaalde. Het sterke tweetal mevr. Sperlingv. Cramm behaalde met groote meerderheid een overwinning op mej. Scriven en Turkey. De uitslag van de finale heeren dubbel luidde: Casca en Vodicka (Tsj.-Slow.) sl. Maier en Quist met 62, 64, 63. o ZEILEN. WEDSTRIJDEN VAN DE „KONINKLIJKE". Zaterdag begonnen de wedstrijden van de „Koninklijke". De uitslagen luidden toen: Zesmeter-klasse: 1. Edith (H. N. Gar- brecht); 2. Lou (W. Proehl); 3. De Ruy- ter (N. E. Dudok van Heel). 1. Regenboogklasse. 1. Kikker (J. Hei- nen; 2. de Leede (W. v. d. Mey); 3. Hol land (F. P. Bos); 4. Braassemermeer (H. Nathan). 45 Kwadraatsmeterklasse1. Boekanier (A. Warners); 2. Walta (C. A. Vermaat). Pampusklasse: 1. Sas (J. Loopuit); 2. Pampus (W. de Vries Lentsch); 3. S. de Komeet (C. W. Jonker); 4. Oranje (G. Scheffer). 12 Kwadraatmeter sharpieklasse: 1. Tri- nil (L. v. Arnold); 2. Windekind (J. Mais), beiden van de W. V. Loosdrecht; 3. Leo- nore (P. van Zutphen), 4. Aloha (G. No- ler) beiden van de W. V. het Nieuwe Diep. Twaalfvoetsjollenklasse A: 1. de Glipper (Kagchelland)2. Bern. (B. Maas); 3. Daphnia (P. H. R. Borgerhof Mulder). Twaalfvoetsjollenklasse B: 1. Windekind n (H. Evers); 2. Pinguïn (mej. O. Busse- maker); 3. Juffer (F. A. Kröger. Gisteren waren de resultaten in den ochtendwedstrij d Zesmeterklasse1. Edith (H. N. Gar- brecht; 2. De Ruijter (A. E. Dudok van Heel); 3. Lou (W. Proehl). 45 Kwadraatmeterklasse: 1. Walta (C. A. Vermaat); 2. Boekanier (A. Warner). Regenboogklasse1. Hollandia (C. van Staveren); 2. Kikker (J. Heinen); 3. Duke J. C. v. d. Velde); 4. Vennemeer (I. J. C. Klingen). Pampusklasse: 1. Pampus (W. de Vries Lentsch); 2. De Komeet (C. W. Jonker); 3. Sos (J. Loopuit); 4. Oranje(C.Schleffer) 12 vierk. meter Sharpieklasse: 1. Winde kind (J. Maas); 2. Trinil (L. V. Arnold); 3. Leonore (P. v. Zutphen); 4. Aeolus (G. Visser). Twaalfvoetsjollenklasse A.l Bern (B. Maas); 2. Cupido (K. H. Pott); 3. Mario net (R. Venema); 4. Daphnia (P. N. R. Borgerhoff Mulder). Twaalfvoetsjollenklasse B: 1. Pinguïn (maj. O. Bussemaker); 2. Juffer (F. A. Kröger); 3. Windekind n (N. Evers); 4. No Elf (E. de Visser). De uitslagen der middagraces (waaraan alleen de kleinere scheepjes deelnamen) waren 12 Vierk. meter Sharpieklasse: 1. Rak ker (A. Honigh); 2. De Noord (A. Wester man); 3. Aeolus (G. Visser); 4. Hiphaan (W. R. Ferwerda Jr.). Twaalfvoetsjollenklasse A: 1. Daphnia (P. N. R. Borgerhoff Mulder); 2. De Glip per iD. Kagchelland); 3. Cupido (K. H. Pott); 4. Jager (H. J. v. Lijnen Noorman). Twaalfvoetsjollenklasse B: 1. Windekind II (H. Evers)2. Juffer (F. A. Kröger)3. Hot Toddy (F. P. Flu); 4. No Elf (E. de Visser). o VOETBAL. U. V. S.—H.B.S. 2—2. Ook in den tweeden wedstrijd zijn de Hagenaars er niet in geslaagd een over winning op de blauw-witten te behalen. U. V. S. heeft door uitstekend spel zelfs een tijdlang de beste kansen op de over winning gehad, doch de H.B.S.-verdediging bleek tenslotte te sterk. De Hagenaars waren in den aanvang sterk in de meerderheid en er was nau welijks enkele minuten gespeeld of een tamschot van den H.B.S.-rechtsbinnen trof doel, nadat Kramp den bal had laten glippen. H. B. S bleef met prachtige aanvallen het U. V. S.-doel belagen en het was Spiek man, die even later de score op 20 bracht. Langzaam kwamen de blauw-witten hierna in de meerderheid en nadat Dijk stra enkele harde schoten van Kantebeen had gestopt was het Wallaart, die met een scherp schot scoorde. Nog voor de rust was het Platteel, die na goed werk van den linkervleugel de par tijen op gelijken voet bracht. In de tweede helft heeft H.B.S. getracht om de blauw-witten met overrompelende aanvallen te overmeesteren, welke pogin gen echter door fraai werk van de U.V.S.- verdediging, waarin Burgij uitblonk, mis lukten. U. V. S. bleef met goede aanvallen Dijk stra belagen. Schoten van Kantebeen en Wallaart bleven zonder succes en het einde van dezen prettig en goed gespeelden wed strijd kwam met gelijken stand. GECOSTCMEERDB WEDSTRIJD TE ALPHEN. Morgenavond om halfacht wordt op het trrein van „Alphen" een gecostumeerde wedstrijd gehouden, voorafgegaan door ahtletiek demonstraties, onder leiding van den heer J. A. van der Leek. Deze demon stratie zal omvatten 800 en 1500 M. hard- loopen. discus- en speerwerpen benevens Olympische estafette (800 400 200 200 M.) De athletiekwedstrijden vangen aan om halfzeven. Een en ander zal worden ge houden ten bate van de terreinfondscom missie van Alphen. ADSPIR.-WEDSTRIJDEN TE ALPHEN. Te Alphen werden gisteren gespeeld: Alphen A-adsplrantenUlthoorn-adsp. A 21 en Alphen adsp. B.Uithoorn- adsp. B 11. o SERIE-WEDSTRIJDEN ZUIDERKWARTIER. Gisteren speelden Lug. Jun. tegen Al phen Jun. Uitslag 22. (Alphen won door strafschoppen) o NEDERLAAGWEDSTRIJDEN BODEGRAVEN. In den laatsten wedstrijd der nederlaag serie van Bodegraven, waarbij het Haag- sche B.M.T. als tegenpartij fungeerde, heeft het er langen tijd naar uitgezien, dat de gasten de eenige zouden zijn, die Bo degraven I in deze serie een nederlaag zou toebrengen. Door den bij tusschenpoozen gestaag neervallenden regen was het veld uiterst glad en daardoor zeer moeilijk be speelbaar geworden, waardoor aan het spel van beide ploegen veel afbreuk werd ge daan. Fraaie kansen bleven door tallooze glijpartijen daardoor onbenut en hoewel beide doelen in de eerste speelhelft om beurten in gevaar kwamen, gelukte het ieder der partijen slechts eenmaal te scoren. Na de hervatting nam B.M.T. vrij spoedig de leiding, om kort daarna, pro- fiteerend van een fout in de Bodegraven- defensie, haar voorsprong tot 31 te ver- grooten. Langen tijd wisten de gasten hun voorsprong te handhaven, doch toen ein delijk de linksbinnen van Bodegraven na goed solospel den achterstand had ver kleind en kort hierop de middenvoor met een scherpen omhaal den Haagschen doel man ten derden male had laten visschen, ontspon zich een vinnige strijd om de lei ding. Toen tenslotte de middenvoor van Bodegraven een goed door den rechtsbin nen aangegeven bal benutte was hiermede het pleit vrijwel beslecht. Wel deed B.M.T. nog ernstige pogingen, om althans een ge lijk spel te bewerkstelligen, doch de ver dediging van Bodegraven ontnam hun de kansen en met een 43 zege voor Bode graven kwam het einde. Bodegraven I heeft derhalve alle 4 gespeelde nederlaag wedstrijden gewonnen, waarbij B.M.T. de beste prestatie heeft geleverd en alzoo be slag legde op den eersten prijs, terwijl Amersf. Boys met haar 85 nederlaag den tweeden prijs ten deel valt. Bodegraven II speelde 3—3 tegen B.M.T. II. Rost 32 voor de thuisclub. JEÜGDTOURNOOI BODEGRAVEN. VoOï het Jeugdtournool te Bodegraven, waaraan niet minder dan 25 elftallen deel nemen en dat gehouden wordt op 25 en 26 Augustus a.s., heeft de loting het volgende resultaat gehad: Afdeeling A (15 tot en met 17 jaar): Neptunus—Gouda; Alphen—B.V.V.; U.V.V. —-ElLnkwijk en BodegravenO.N.A. Afdeeling B (13 tot en met 15 jaar): Gouda AMoordrecht; NeptunusB.M.T.; AlphenU. V. V.; ElinkwijkGouda B; WoerdenBodegraven en O.N.A.Alphia. Afdeeling C (11 tot en met 13 jaar): O.N.A.Gouda C; Gouda DBodegraven; Alphia vrijgeloot. o L.R.C. I—LISSE I 2—8. De heropening van het Lisser Sportpark is door den regen gedeeltelijk in de war gestuurd. De publieke belangstelling was nu niet groot. Het veld was glad. doch voor de rust werd het toch een gelijkopgaande strijd. Rust ging in met 10, Na de pauze verliet een L.R.C.-speler het veld. Lisse voerde den stand op tot 82. Scheidsrech ter Voogd uit Haarlem leidde den prettigen wedstrijd uitstekend. K.N.VJB. EN WERKLOOZEN. Minister keurt het plan goed. Eenige vertegenwoordigers van den KN.V.B. hebben dezer dagen een onder houd gehad met prof. mr. J. R. Slote- maker de Bruine, minister voor sociale zaken, inzake het plan van den K.N.V.B., om voetballers, die werkloos zijn, terrei nen in orde te laten maken. De bedoeling was om deze arbeiders iets meer te ge ven dan hun steun. De bestuurderen van den KN.V.B. zijn er nu in geslaagd de ministerieele goedkeuring te krijgen, dat de werklooze voetballers die dezer, arbeid verrichten f. 0,50 per dag méér ontvangen dan hun steun. o CRICKET. NEDERLANDSCHE CRICKETBOND. Wedstrijden voor morgen. Overgangsklasse B.: R.CJI.Ajax. Ge wonnen door Ajax met 80 runs op de le innings. C.V.H.Rood en Wit II. Draw. R. W. le innings 140. C.V.H. le innings 82 voor 7 (tijd) 2e klasse B.: H.B.S. nL.C.C. Gewon nen door L.C.C. met 44 runs op de le in nings (88132.) H.D.V.S. n—Quick. Draw. H.D.V.S. 200 voor 7 (gesl.) Quick 4 voor 0 (gestaakt wegens regen.) V.U.C.Excelsior. Draw. V.U.C. 128. Ex celsior 109 voor 4 (gestaakt wegens regen) V.O.C. nH.C.C. IV Draw. V.O.C. 152, H.C.C. 40 voor 1 (gestaakt). o H.B.S. n—L.C.C. L.C.C. wint met 44 runs. P. Kantebeen en Metsch, die de Leidsche innigs openden, legden reeds met een score van 50 runs zonder wlcketverlies, den grondslag voor een behoorlijk totaal. Van deze 50 had Kantebeen er 41 toen hij door Taverne op eigen bowlen werd uit- gevangen. In de volgende over verdwijnt Metsch voor 7. A. van Es en Ch. van Goor scoren wel dubbele cijfers maar totalen van 13 en 11 runs zetten niet aan om het scoringbord een hooger aanzien te geven. Inmiddels speelt A. van Schie uitstekend en wanneer de laatste man van de mat verdwenen is blijft hij met 47 not out; totaal 132. Zeven bowlers hadden den buit aan wickets verdeeld. Van Hoepen en Taverne kregen 2 wickets toegewezen, belden voor 19 runs. v. Thiel, Humder, v. Doorn, v. d. Held en Wiemans elk een. Tusschen de buien door bracht H.B.S. het tot 88. Deze lage score was voor namelijk het werk van Oh. van Goor 6-32. Van Schie 29 en A. van Es 132 steun den hem uitstekend. Hunder 14, Hoepen 10, Duhl 24 en Dorssen 16, waren bij HB.S. de menschen die zich niet zonder slag of stoot gewonnen gaven. L.C.C. won dus met 44 runs. o NEDERLANDSCHE XI WINT VAN HARROW WANDERERS. Nadat Zaterdag ons nationaal elftal met 216 runs tegen de gasten 113 runs in de eerste innings er vrij goed voorstond, werd gistermorgen onder vrij ongunstige om standigheden begonnen, terwijl gedurende den wedstrijd enkele malen voor regen moest worden gestopt. De Engelschen zetten hun Zaterdag on derbroken innings voort en in den aan vang had het er veel van weg dat Neder land een gemakkelijke overwinning zou boeken, want op een moment was de stand 6 voor 40. Welch en Studit hebben echter de En gelsche innings gered met goede scores van resp. 48 en 40 runs. Het Engelsche totaal werd met inbegrip van 12 extra's 147. Nadat enkele malen voor regen gestopt was, kwam de nationale ploeg voor de tweede maal aan bod en had 45 runs te scoren om te winnen. Glerum en jhr. W. van den Bosch vormden het openingspaar op den aanval van Lawrence en Welch. Op 13 kwam de scheiding en verdween Van den Bosch voor 8 door Lawrence ge vangen van diens eigen bowlen. Om kwart voor zessen had Van Baas- bank voor de nog benoodigde runs ge zorgd. Ons nationale team won dus met nog 9 wickets in handen. o WANDELSPORT. LEIDSCHE SPORTCLUB. De Leidsche Sportclub begint morgen weer haar wekelijksche trainingsmarschen en wel om 8 uur 's avonds vanaf het club gebouw W. Singel. PAARDENSPORT. COURSES TE DUINDIGT. De uitslagen van de op Duindigt ,1 houden courses en draverijen luiden X volgt: Derde aanmoedigingsprijs over 2040 m| 1. Yankee Scott (eig. stal B.); 2. WolvaaB van Duindal (elg. A. de Vlieger). X Dertiende Heerrijdersprijs, afstand 1J M.: 1. Oberamtmann (eig. A. Marcusi-X T. Akista (elg. J. Vrijlandt). Lucettoprijs, ren op de vlakke baail afstand 1000 M.: 1. Elass (eig. M. J. v B Velde); 2. Phrynotto (eig. K. Henson) Veertiende heerrijdersprijs: Vita il>B da (elg. H. van Zalinge): 2. iSymnat'-H (elg. J. Vrijlandt). Kampioenschap Nederlandsche paardB afstand voor paarden van 3 jaar 1700 paarden van 4 jaar 1720 M„ paarden vafl 5 en 6 jaar 1740 M., paarden van 7 i£,ï» en ouder 1760 M. Eerste heat: 1. Quitewell St. L. (eig. syln Gruno); Tweede heat: 1. Xuthus (eid| stal X); Derde heat: Victoria (eig X Wieker); Vierde heat om de beslisslniB 1. Victoria (eig. G. Wieker), 2. XuthrB (eig. stal X), 3. Quitewell (eig. stal GrumiB o DUIVENSPORT. I „DE SNEL VLIEGER". Wedvlucht vanaf Neufvllles. Afstand lol K.M, Duiven gelost te 7.30 voorm. ny| Westen-Wind. De uitslag is als volgt- gW. le Malr le, 2e. 10e en lie; H. Seriier üde'B A. P. v. d. Voort 4e, 5e, 8e, 9e, 13e, lfe'K J. M. A. Lek 6e, 7e, 12e. EerstgeconstaB teerde vogel 9.51.22; laatstgeconstateerii vogel 10.9.23. oV „DE BLAUWE KRAS". Wedvlucht vanuit Neufvllles (België). Ai.| stand 180 K.M. In concours 130 duivetB Deze werden te 7.30 uur met Zuid-Westcn-B wind in vrijheid gesteld en bereikten hnB hokken als volgt: J. Vogelenzang le, 2le;B J. v. Leeuwen 2e; J. Schreuder 3e, 7e, 10>B 12e, 13e, 23e; Abr. v. Roijen 4e, 17e; J. MjB rijt 5e, 15e, 16e, 25; G.-Grebel 6e, 11e, 20e;B R. Pet 8e, 9e, 14e; J. van Steenbergen 18-'B 19e; E. M. Schreuder 22e, 26e; J. PaaujB 24e. Eerste duif te 9 uur 45 min. 43 sec-| laatste prijswinnende duif te 9 uur 59 miiiB 58 sec. o— „DE BLAUWBAND" (ALPHEN). Wedvlucht vanaf Neuville. In coucounB 68 duiven die om 7.30 in vrijheid werdaB gesteld en hun hokken bereikten als volgt- B J. Vernes le 6e 15e 17e 19e 20e; R. K W.B Kuipers 2e 3e 5e 16e 18e 22e; H. W. Mar-B tens 4e 9e 13e; G. Stapper 7e 11e 21t;B C. v. Ofwegen 8e 10e 14e; J. de Jager l2e.B Aankomst eerste duif 9 uur, 43 minuten, B 38 seconden; laatste 10.6.25. DE TELEGRAAF (AALSMEER). Wedvlucht vanaf Noyon (325 K.M. D> uitslag was, le, 2e en 8e W. Baars; 3e, en 6e Gebr. Ouderwater; 5e Gebrs it Horde; 7. Adr. de Moor; 9e Alb. Keessen'l 10e Joh. Versteeg. Gelost 7.15 uur, aan komst le duif 11 u. 10 m. 41 sec. DE HAAGWEG EN BAKFIETSEN. Een lezer wijst er op, dat sedert het rij wielpad verboden is voor bakfietsen op den Haagweg reeds meerdere bakfietsen in het water zijn gereden als de bestuurder zijn klanten bediende. De beste remmen zijn niet in staat op de glooiing de fietsen te doen stilstaan, terwijl de verkeersweg natuurlijk voor het parkeeren ongeschlfct is. Inzender vraagt zich af of de autoritei ten in dezen geen maatregelen kunnen nemen. NIEUWE UITGAVEN. In de z.g. Libellen-serie, uitgave van de firma Bosch en Keunig te Baarn, is ver schenen: Niet zóó, maar zó, een populalrd toelichting bij de nieuwe spelling door K. Huisman. In enkele weken tijds bereikte dit handige boekske reeds haar 5e oplaag. Het spreekt voor zich zelf! Voorts verscheen In deze serie: Von Hin- denburg, van de hand van mr. C. J. van Sluys, een uitgebreide karakterschets. DMUIDEN, 13 Aug. VTSCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 1.25—0.80; Griet pa kist van 50 K.G. f. 2713; Tongen pa K.G. f. 1.45; Middelschol per kist van 50 K.G. f. 22; Zetschol f. 21—17.50; Kleine Schol f. 183.30; Pieterman en Poontjes f. 16.50: Groote Schelvisch f. 1915; Mid del Schelvisch f. 1916; Kleinmiddel Schelvisch f. 15—8.60; Kleine Schelvisch f. 94.60; Kabeljauw per kist van 125 K.G- f. 4623.50; Gullen per kist van 50 K.G. f. 71.10; Lengen per stuk f. 0.27; Heilbot per K.G. f. 1.25; Wijting per kist van 50 K.G. f. 4.502.40; Koolvisch per stuk f.0.33 0.20; Makreel per kist van 50 K.G. f. 0 —4.90. Aangekomen de IJM. 283 met 311 kan tjes pekelharing en de IJM. 73 met 39 kan tjes pekelharing. Prijzen: Steurharing f- —11.10; Volle Zuid f. 10.70; Volle Noord f. 12.95—12.30; Maatjes Zuid f. 14-20; Maatjes Noord f. 108.90. Alles per kantje. Aangevoerd 714 kisten versche haring- Prijzen f. 6.604.70 per kist. Aangekomen 9 stoomtrawlers. IJM. 73 met f. 4890: IJM. 26 met f. 4170; IJM. 41» met f. 1970; IJM. 58 met f. 2980: IJM. 31 met f. 3370; IJM. 1 met f. 1390; IJM. 22 met f. 1540; IJM. Ill met f. 1560; RO. 16 met f. 1550 besomming. 2 kotters: E. 409 met f. 255; E. 120 met f. 398 besomming. 23 loggers: KW. 60 met f. 180; KW. 3 met f. 440; KW. 152 met f. 110; KW. 175 met f. 610; KW. 56 met f. 600; KW. 70 met f. 430; KW. 78 met f 550; KW. 91 met f. 530; KW. 154 met f. 400; KW. 112 met f. -330; KW. 147 met f. 380; KW. 69 met f 440; KW. 23 met f. 420; KW. 167 met f. 500; KW. 173 met f. 480; KW. 36 met f. 360; KW. 110 met f. 420; KW. 52 met f. 350; KW. 62 met f. 360; KW. 35 met f. 460; KW. 39 met f. 560; KW. 42 met f. 430: SCH. 118 met f. 113 besomming. K.W. 38 met 345 kantjes pekelharing voor Katwijk. Besommingen niet officieel. 2-3

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 10