75sle Jaargang DINSDAG 7 AUGUSTUS 1934 No. 22815 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD tb PRIJS DER ADVERTENTIEN 80 Cts. per regel voor advertentiën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentiën 35 Cts. per regel. Kleine advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cfe. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT^ Voor Leiden per 3 maanden f.2.35; per week Bulten Lelden, waar agenten gevestigd ajn, per week 0.19- Franco per post f.2.35 ij- portokosten. f. 0.18 Dit nummer bestaat uit DRIE bladen EERSTE BLAD. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door Heeren Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland aan het Gemeentebestuur van leiden en rechtverkrijgenden vergunning is verleend tot het uitbreiden van de serkplaatsen op het terrein van den Ge meentelijken Reinigings- en Ontsmettings- Ifenst, gelegen aan de Noorderstraat, plaatselijk gemerkt 18, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie A. No. 1192. J. SPLINTER GZN. Weth. loco-Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. Leiden, 7 Augustus 1934. 5577 JAARVERSLAG ACADEMISCH ZIEKENHUIS. Stijgend aantal patiënten en verpleeg- dagen. Verschenen is het jaarverslag 1933 van het Academisch Ziekenhuis alhier, waar- un wij het volgende ontleenen: Het verslagjaar bracht geen wijziging un beteekenis in de organisatie; de tand heelkundige polikliniek werd als afzonder de afdeeling opgeheven en onderge bracht bij de afdeeling Chi|mrgie. De zie- lenhuisbrandweer werd gereorganiseerd: en technische brandweer werd gevormd e een z.g. brandpiket. Het tusschen het idemisch Ziekenhuis en de Leidsche liek voor Allergische Ziekten bestaande Btract werd in den loop van het jaar gezegd met ingang van 1 Jan. 1934. Gedurende het jaar 1933 werden 203 ersonen als nieuw personeel ingeschreven terwijl een gelijk aantal in dat jaar den trast verliet. In totaal bedroeg het aan- il mutaties 7740. Voor het examen kraamverpleegster laagden 29 verpleegsters; aan 36 zusters on het ziekendiploma uitgereikt worden; see candidaten slaagden voor het examen [inderverpleging. Van de vooropleiding, die aan den cur bs voor opleiding tot verpleegsters voor- tt werd in ruime mate gebruik ge- Haakt. Het aantal opgenomen patiënten steeg van 6468 in 1932 tot 6867; het aantal ver- pleegdagen van 152869 tot 160407, terwijl te inkomsten aan verpleeggelden ondanks te economische depressie van f. 264.653.44 tiegen tot f. 275.767.59. Ook gedurende dit aar werd aan de gemeente Lfiden nog iet verpleeggeld van f. 1.91 per dag in tekening gebracht in afwachting van de uitspraak van het te dier zake benoemde Kheidsgerecht. Ook in dit verslagjaar ble ten de uitgaven beneden de verwachtin gen, diverse posten zelfs in belangrijke mate. Tot Juli 1933 leverde het ziekenhuis ie geneesmiddelen aan het alhier geves tigde Rijks Psychopathenasyl; door ver plaatsing van deze instelling werd het contract ontbonden. Eenigen tijd later ver recht het Departement van Defensie de recepten voor het garnizoen Leiden en 'oor de gezinnen van de hier gevestigde «oepsmilitairen te willen gereed maken. Set aantal recepten, dat als gevolg van ten maatregel wordt bereid, bedraagt mgeveer 300 per maand. Het totaal aan- lal afleveringen bedroeg dit jaar 226 191 j. 218.205). In de wasscherij. die thans de geheele Vasch van het Ziekenhuis verzorgt, wer den behandeld 2.284.792 stuks. Het aantal poliklinisch behandelde pa tiënten in de verschillende afdeelingen be- g: heelkunde 6930. Geneeskunde 4686, .-, neus- en oorheelkunde 3598, Gynae- 'logie 2232, Verloskunde 1633, Oogheel- mnde 7346, Huidziekte 2263. Kindergenees kunde 1876. Op de Röntgen-afdeeling werden rönt- genologisch onderzocht 6328 patiënten 111448 röntgenogrammen), met röntgen stralen werden behandeld 281 nieuwe pa tiënten; hoogtezon-diathermie en radium- behandeling werd toegepast bij 178 pa tiënten. nieuwe verkeersvoorschriften. Geen portieren van auto's op onvoorzichtige wijze openen. Het gewijzigde Motor- en Rijwielregle- tuent verbiedt het openen van portieren uls iemand daardoor getroffen kan wor den, m 't algemeen als de verkeersveilig heid daardoor gevaar kan loopen. Over tuigt u daarom te voren nauwkeurig of net portier wel geopend kan worden van- *e?e naderend verkeer. In het bijzonder aw de rijwegzijde is het gevaarlijk. Haat ook geen portieren geopend staan! RIJKSMUSEUM VAN OUDHEDEN. Bij beschikking van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen is met ingang van gk teren benoemd tot Be richtgever van het Rijksmuseum van oudbeden alhier, de heer J. Cunen te Oss. JAARVERGADERING DER LEIDSCHE EXPLOITATIE MAATSCHAPPIJ VAN ONROERENDE GOEDEREN. Gistermiddag vond in „In den Vergul den Turk" de jaarvergadering plaats der Leidsche Exploitatie Mij. van Onroerende Goederen onder voorzitterschap van den heer G. E. van der Werff te Amsterdam. Hierbij waren vertegenwoordigd 285 aan- deelen, uitbrengende 172 stemmen. De voorzitter vroeg bij opening goedkeuring deze vergadering nu te houden, in afwij king met de statuten, die voorschrijven, dat de vergadering voor Juli moet plaats vinden. Hij deelde, op een vraag van den heer Van Uden mede, dat zulks verband hield met de goedkeuring van den mi nister, de afstempeling der aandeelen en de saneering van den toestand der Maat schappij. Nadat de voorzitter er zijn leed wezen over had uitgesproken, dat geen der commissarissen aanwezig was, volgde be handeling van het jaarverslag. De heer Meyer merkte op, dat blijkens het rapport vele goederen tegen behoorlijke prijzen zijn verkocht. De koopers zullen nu vermoe delijk rendabel gaan bouwen: had de maatschappij dit zelf niet kunnen doen? De voorzitter antwoordde, dat men wel voornemehs is, in de toekomst weer ter- ieinen te xeploiteeren, maar thans geeft hij de voorkeur aan liquide middelen. Hierop werd het jaarverslag goedgekeurd. Vervolgens ging men over tot behande ling der winst- en verliesrekening, waar bij de heer Koenen eenige opmerkingen maakte over het rapport van den accoun tant den heer Fortuin, inzake de vage be schouwing over de waardeering der vaste goederen. De voorzitter wees er op, dat de accountant alleen de boeken heeft na te gaan; indien herwaardeering gewenscht is, vraagt men dit aan makelaars in on roerende goederen. Voorts wees spr. naar de toelichting op de balans. De heer Van Uden vond het moeilijk een vergelijking met voorgaande balansen te maken, nu er een wijziging is gekomen in de samen stelling daarvan. Op zijn verzoek werd toe gezegd in den vervolge, zooveel mogelijk, minder wijziging in de verdeeling der ver schillende posten te brengen. Voorts be greep spr. niet, hoe het maatschappelijk kapitaal ad f. 2 millioen nu op de balans f. 1.500.000 aanwijst. Er was toch besloten 50 °/o af te schrijven. Er is alleen afge schreven op het uitgegeven kapitaal, aldus de voorzitter. Het kapitaal moet wettelijk minstens f. 400.000 bedragen, anders mo gen de aandeelen niet op de beurs ver handeld worden. Nog is een bedrag van f. 20.500 aan aandeelen aan de vennoot schap teruggekomen, die aan derden in onderpand waren gegeven. Deze komen nu voor f. 10250 op de ba lans voor als inkoopaandeelen. Verschillen de aandeelhouders achtten het bedrag aan onkosten ad f. 48.200 veel te hoog; bij een huuropbrengst van f85 362 is dit veel te hoog. De voorzitter deelde mede, dat men reeds zoo veel mogelijk bezuinigt: het vorige jaar bedroegen de exploitatie- en algemeene onkosten f. 62,300. Zooveel mo gelijk zal men hiermee voortgaan. De heer Koenen betoonde zich nog niet geheel te vreden en wenschte te weten welke sala rissen er worden uitgekeerd. Hij achtte liet kantoor aan den Stationsweg dat ruimte biedt aan 20 personen en waarin er echter slechts twee zitten te ruim. Het zou beter zijin een der aan de Lemvog toebe- hoorende hulzen als kantoor te gebruiken. Ook een huur van f. 1000 vond spr. te hoog. De voorzitter wenschte niet in een openbare vergadering een overzicht der salarissen te geven; spr. wil overwegen dit ten kantore der vennootschap voor aan deelhouders beschikbaar te stellen. Op de salarissen is reeds f. 10.000 bezuinigd; zij zijn intusschen tot een minimum terug gebracht. Men heeft al getracht een lagere huur te verkrijgen doch de stand moet men ook in aanmerking nemen. In de huur zijn ook twee werkplaatsen begrepen. De heer Paardekooper vond de huur eveneens te hoog, doch verplaatsing van het kantoor ongewenscht De heer de Cler. adviseur der maat schappij merkte op, dat op het oogenblik geen geschikt pand voor kantoor aanwezig is. Een en ander is reeds met commissa rissen besproken. Na nog eenige opmer kingen werden hierop de balans en de ver lies- en winst rekening goedgekeurd. Hierna kwam aan de orde de verkiezing van een commissaris wegens periodieke aftreding van den heer B. H. J. van der Linden, een der grootste aandeelhouders der maatschappij, gelijk uit de discussie's bleek. De heer van der Linden werd hierna z. h. st herkozen. De heer Paardekooper wees er tijdens de rondvraag op dat er in het college van commissarissen vier van de vijf leden plus de adviseur geen aandeelhouders zijn, noch vertegenwoordigers van obldgatiehouders. Spr achtte dit een ongezonden toestand. Hij was van oordeel, dat aandeelhouders en obligatiehouders meer zeggenschap die nen te hebben. Thans is de toestand eigen lijk zóó dat personen, die buiten de Lem vog staan, alles te zeggen hebben. De huidige commissarissen zijn slechts geko zen door de 12 preferente aandeelhouders. Is de bestaande toestand ook dat een niet aandeelhouder adviseë» is wel juist? Spr. heeft nog nimmij- gehoord, dat men daarin wijziging wil brengen. De voorzitter antwoordde, dat de wijze van benoeming der commissarissen ook hem steeds tot ercenis is geweest. Zonder resultaat is daar reeds veel over onder handeld. Het is evenwel zeer moeilijk de bepaling uit de statuten te krijgen. Commissarissen hebben echter verklaard, geen invloed op het bestuur te zullen uitoefenen; zij willen alles doen, de Lemvog er boven op te hel pen. Spr. kan niet anders verklaren, dan dat commissarissen al hun best zullen doen en zelfs hun functie gaarne aan an deren willen overdragen, want het is niet gemakkelijk, de Lemvog bloeiend te maken. Hij gaf de verzekering, dat commissaris sen zeer objectief te werk gaan. De heer Paardekooper achtte het vreemd, dat geen der commissarissen aan wezig was. Een hunner is, aldus spr., employé bij een groote hypotheekbank, die nauw bij de Lemvog geïnteresseerd is. Spr. achtte dit ongewenscht; wellicht is het daaraan toe te schrijven, dat de hypotheekbanken hun rente nog steeds niet willen verlagen of de aflossing ge makkelijker maken. De voorzitter merkte op, dat het hem onverschillig laat, of een der commissaris sen ook in andere zaken belang heeft, mits hij de belangen van de Lemvog maar goed behartigt. Zulks is hier het geval. Men heeft reeds getracht, tot verlaging der rente te komen, maar dan zullen ook de obligatiehouders met een lager rentetype genoegen moeten nemen. De heer de Cler wees er op, dat de Lemvog nog in leven is, dank zij de mede werking van de hypotheekbanken. De periodieke aflossing van pi. 2 °/o van het opgenomen kapitaal is teruggebracht op 1 °/o. Dit is den obligatiehouders ten goede gekomen. De renteverlaging is reeds met commissarissen besproken. Indien de obligatiehouders met een lager rentetype genoegen willen nemen, dan valt er waar schijnlijk ook met de hypotheekbanken wat f.e bereiken. De heer Paardekooper zette uiteen, dat, als et' renteverlaging moet komen, de hypotheekhouders dienen voor te gaan. De heer Meyer merkte op, dat de verschillende belangen op gelijken voet behandeld moe ten wordan. Spr. achtte het van belang, dat, als or een commissarisplaats vrijkomt, deze wondt bezet uit een ter zake deskun dige uit do aandeelhouders. De voorzitter antwoordde,, dat, als er een commissaris- plaats vrij komt en de kans daarop is groot, er geen bezwaar zal zijn een commissaris uit de obligatie- of aandeelhouders te kiezen. De heer Mey er drong er sterk op aan, dat de commissarissen bij de hypotheek banken verlaging der rente en tijdelijke stopzetting der aflossingen zullen na streven. De voorzitter arihtte de obligatierente te hoog. Als deze en de hypotheekrente niet verlaagd worden ziet spr. moeilijkheden voor wat betreft do liquide middelen. De waarde der huizen is teruggekropen, de huren zijn verlaagd, de huurders stellen grootere en kostbaaro'er eischen. Het i? dan ook onmogelijk de bestaande rente te handhaven De heer Paardekooper wilde, dat obligatie- en hypotheekhouders tege lijk hun rente verlagen. De heer de Cler wees er op, dat van enkele groote maat schappijen ook de aandeelen zijn afge stempeld of de obligatie rente is verlaagd. Spr. achtte den toestand van de Lemvog critiek. Wil de Lemvog liiluide blijven, dan moet zij dankbaar zijn voor de financieele hulp der hypotheekbanken. Goed be schouwd krijgen de obligaitiehouders der Lemvog thans een rente warn 10 °/o, het geen veel te hoog is. Spr. adviseerde de obligaties om te zetten in pnetferente aan deelen. De hypotheekhouder.' denken er niet aan. hun rente te verlagen, voordat de obligatiehouders daartoe overgegaan zijn. Voorloopig zullen de aandeelhouders wel geen dividend krijgen. Daarbij verge leken zijn de obligatiehouders ncv; goed af. Er zal in de komende jaren veel stuurmanskunst noodig zijn om er Tiet vast te loopen, want er wordt niet verkocht. De obligatiehouders dienen hun rente te ver lagen, de hypotheekhouders kunne n dan volgen. De heer Paardekooper zeia" e. dat de hypotheekhouders met renteverlaging moeten voorgaan. De heer Koenen bleef er bij. dat de bezuining In de Lemvog zelf moet beginnen. Na een uitvoerige discus sie hierover, vroeg de heer Creyghton of het niet wenschelijk is, dat zoowel de hypotheek- als de obligatierente verlaagd worden. Anders voorziet spr. groote moi 1- lijkheden. De voorzitter antwoordde, d*\t men hiernaar zal streven. De heer Stadhouder wees er op, dat do voorzitter in de vorige vergadering gezegd heeft, het niet zonder den heer de Cler als adviseur te kunnen doen. Hij wilde echter op merken, dat de heer de Cler de zwaarste concurrent van de Lemvog is. De heer Paardekooper heeft niets tegen tegen den persoon van den heer de Cler, maar hij is makelaar in vaste goederen. Zijn persoonlijke belangen loopen parallel met de Lemvog en dat is niet in haar be lang Al betracht, hij objectiviteit, deze kan er niet steeds zijn De voorzitter merkte op. dat de redding van de Lemvog geheel aan den heer de Cler te danken is. althans in hoofdzaak. Hij geeft alleen desgevraagd advies, waar tegen het bestuur niet schroomt, zoo noo dig in te handelen. De heer Paardekooper wees er op, dat vrijwel alle bestuursleden buiten Leiden wonen, waardoor zij niet zoo goed op de hoogte zijn. De heer de Cler daarentegen kent iedere steen in Leiden. De heer de Cler antwoordde, dat hij negentien maanden geleden al zijn hui zen heeft verkor1' R, 'T»eft nog slechts drie perceelen weiland, zijn eigen huis en dat van ziin zuster. Aan zijn adviseur schap verdiende hii nagenoeg niets, hij ontving slechts f. 70 als salaris. Hij heeft voor l'/t milüoen vaste goederen opge ruimd en dit geld nu liquide. Men kan hem dus niet meer als concurrent be schouwen. De heer Paardekooper vroeg, waarom de heer de Cler dan destijds ook niet ge adviseerd heeft de goederen van de Lem vog te verkoopen. De heer de Cler zeide, dat hij geadviseerd heeft voor een waarde van f. 150.000 te verkoopen, welk advies echter niet is opgevolgd. De voorzitter voegde hieraan toe, dat hieruit te zien valt, dat de inzichten van enkele sprekers onjuist zijn. Nog bleek uit de discussies, dat op het oogenblik aan hypotheekrente f. 55.800 wordt betaald en aan obligatie houders f. 11.000. De voorzitter sprak tenslotte de hoop uit. dat het gelukken zal de Lemvog uit het moeras te helpen. De heer Paardekooper verzocht, op de volgende vergadering ook de commissaris sen aanwezig te mogen zien. Hierop volgde sluiting. COLLEGES VAN „HET LEIDSCHE CRIMINOLOGISCHE INSTITUUT." In verband met de groote belangstel ling die de eerste cursus van „Het Leid sche Criminologische Instituut" genoot, is besloten ook voor het jaar 19341935 een cursus in te richten De navolgende on derwerpen zullen behandeld worden: Vervalschingsdelicten (prof. mr. J. van Bemmelen); Schriftvervalsching (dr. W. Duyster): Identificatieleer (dr. J. P. L. Hulst)Schriftvervalsching (dr. W. Duys ter); Identificatieleer (dr. J. P. L. Hulst); Schriftvervalsching (dr. W. Duyster)De physiologische werking van alcohol (prof. dr. U. G. Bijlsma)Normale en pathologi- -sche roes en criminaliteit (A. H. Forta- nier)Alcoholpsychosen en criminaliteit (prof. dr. E. D. A. E. Carp)Chronisch alcoholisme (dr. D. Wiersma); Het aan- toonen van alcohol (prof. dr. L. van Itallie); Chronisch alcoholisme (dr. D. Wiersma); Reclasseerlng (prof. mr. J. van Bemmelen); Reclasseering van crimineele psychopathen (dr. D. Wiersma); Reclas seering (prof. mr. J. van Bemmelen)Re classeering van crimineele psychopathen (dr. D. Wiersma). Waarschijnlijk zal prof. Günzburg van de Vlaamsche Universiteit te Gent voor de deelnemers aan den cursus spreken over Endocrinologie en misdaad. AANBESTEDINGEN. Door B. en W. van Leiden is heden in het Bureau van Gemeentewerken aanbe steed: het maken van een overweg over de trambaan der N.Z.H.T.M. tegenover de Koninginnelaan. Er waren 13 inschrij vingen: Bunschoten en De Groot f.3794; De Later en Meyers, Oegstgeest, f3749 Van de Geer en Stuifzand f.4500; Van Hamburg, Spijkenisse, f. 5300; P. J. Visser, Wassenaar, f.3410: A. van Haarlem en J. Doornik f.2578; Nat. Aannemingsmaat- schappij Van der Velde en De Jong f. 3400; Baks en Steenkist, Haarlem, f.3468; W. T. Marcelis f.3561; Godschalk en Co. f.3730; G. A. Koning, Voorschoten, f.3490; H. C. Heemskerk, f. 3737; A. J. Langeveld, f3838. Het dempen van slooten, het uitvoeren van grond-, rioleerings- en verhardings- werken tot verbetering van den Zoeter- woudsche-Singel tusschen den Lammen- schansweg en de Van Disselbrug. Er waren 15 inschrijvingen: H. van Malen, Gronin gen, f.9600; De Winter en Van Leeuwen f. 8280; A. v. Haarlem en J. Doornik f 9289; J. de Moei, Heiloo. f.9494; H. C Heemskerk f.9969; W. F. Marcelis f.9029; H. Bun schoten f.8959; Van den Berg f. 10.925 C. Godschalk en Co. f.8970; Baks en Steen- kist, Haarlem, f.9680; Sanders en Co., Gouda, f.9824; G. A. Koning, Voorschoten, f. 8888: Van der Geer en Stuifzand f 11.000; P. J. Visser. Wassenaar, f. 10.670; Holma, Alkmaar, f. 7090. En het versterken van de overkluizing van het Kort-Rapenburg. Er waren 7 in schrijvingen: N.V. Aannemingsmaatschap pij Volders Heiwerken f. 5643; H. C. Heemskerk f. 10.266; Nieboer en Van den Oever f.9825; Langeveld f.9500; Th. L. J. Zitman f. 10.200; C. Godschalk en Van dei- Voort f.8760; N.V. A. Nationale Aanne mingsmaatschappij Van der Velde en De Jong, Oegstgeest. f 7890. De gunning werd aangehouden. ORGELAVONDEN FEIKE ASMA. Het 10e programma der wekelijksche Or- ge avonden in de Hooglandsche Kerk, doc>r den heer Feike Asma, bevat morgen avond o.a. de navolgende werken: Bach (Fantasia et Fuga G moll), Liszt (Prae- ludiurm und Fuga über den Namen b.AC .H.), Karg-Elert (Aria Serioza) e.a. De toegang is vrij. HANDELSREGISTER KAJSIER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: „La V ësdre" Wolindustrie (Verviers, Belgie). Z oeterwoudscheweg 3, Leiden. Be heerders t/'liaal: A. A. Verhoef, Oegstgeest en J H. Laxsen, Leiden. Opheffing: M. de Ha'as, Hooigracht 51, Leiden. Schoenwinkel. BINNENLAND.' Verbindende kracht van ondernemers- overeenkomsten; voorloopig verslag dec TtfeedH Kamer, (3e Blad). Conflict in Pro Rege inzake de houding tegen het fascisme. (Binnenland, 3e Blad), BUITENLAND. De laatste gang van Rijkspresident von Hindenburg. (Ie Blad). Uitbreiding van het conflict in Zuid- Amerika. (Tel., Ie Blad). CONTACTCOMMISSIE VOOR HET BLOEMBOLLENBEDRIJF. Zooals bekend is werd op aandrang van een aantal personen en organisaties uit het bloembollenbedrijf bovengenoemde commissie door de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Rijnland ingesteld. Nadat enkele formeele en technische aangelegenheden moesten worden afge wikkeld, kan thans worden medegedeeld dat alle door de Kamer in deze commis sie benoemde personen hun benoeming hebben aangenomen en dat de commissie begin September haar werkzaamheden zal aanvangen. Leden der commissie zijn de heeren: mr. P. E. Briët, lid vatl de Eerste Kamer der Staten-Generaal; mr. E. J. M. H. Bolsius, lid Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland; D. ten Ca te Brouwer, voor zitter der Kamer van Koophandel te Lei den; Chr. Eggink, plaatsverv. voorzitter van de Kweekers-Centrale; W. Wachter, notaris te Sassenheim. Zij die meenen dat hun zaak voor be handeling door de commissie in aan merking komt, kunnen voorloopig zich schriftelijk wenden tot den heer D. ten Cate Brouwer, voorzitter der Kamer van Koophandel, Wassenaarscheweg 6, Leiden. Het doel der commissie is in art. 2 van het door de Kamer vastgestelde reglement als volgt omschreven: „het doel der Contactcommissie is om de personen of ondernemingen in het bloembollenbedrijf, gevestigd in 't district van bovengenoemde Kamer van Koophandel, welke naar de meening der Contactcommissie daarvoor in aan merking komen, op hun schriftelijk verzoek bij te staan als zij in finan cieele moeilijkbeden verkeeren". De Wethouders van Onderwijs en varf Financiën, zijn verhinderd morgen spreek uur te houden. Prof. dr. J. Huizinga, alhier, heeft zitting genomen in een comité tot in standhouding van het Spinozahuis, te Den Haag. Niet de heer H. W. v. d. Heyden zooals ab. vermeld maar mej. H. W. v. d. Heyden is geslaagd voor het examen Handenar beid. Op verzoek van Zijne Excellentie den minister van economische zaken is door de Leidsche Kamer van Koophandel een enquête ingesteld naar de uitstaande vor deringen in Duitschland en belemmerin gen van den export welke met deviezen- moeilijkheden verband houden. Exporteurs naar Duitschland die de des betreffende formulieren nog niet ontvin gen gelieven zulks onmiddellijk, in hun eigen belang, aan de Kamer van Koop handel te Leiden te berichten. Was tot nu toe „de Kapperscentrale", gevestigd N. Beestenmarkt 3, alléén inge richt voor het bedienen van heeren, thans is er ook een speciale afdeeling voor het bedienen van dames aan verbonden. Deze nieuwe afdeeling is zindelijk en smaakvol ingericht. Wij twijfelen niet of de dames zullen er op kapgebied alles vin den wat zij verlangen; de bediening ge schiedt door ervaren krachten. Voor na dere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit nummer. Gistermiddag te omstreeks 6 uur is van een stadstram op de Hoogewoerd de vooras gebroken. Nadat de passagiers waren uitgestapt, werd de werkauto van de N.Z.H. ontboden, die spoedig met materieel en manschap pen aanwezig was. Na ongeveer een uur werken, was door het technisch personeel een nieuwe as ingezet. Het tramverkeer, waarin ernstige stagnatie bleek te zijn ontstaan, omdat het verkeer op de Hooge woerd maar over één lijn kon plaats heb ben, was spoedig daarop weer normaal.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 1