Verbindende kracht van Ondernemers-Overeenkomsten Thijs IJs en de gedienstige Geesj LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 7 Augustus 19] Voorloopig verslag der Tweede Kamer. Is de voorgestelde wet crisismaatregel? GEMENGD NIEUWS. Drink APS A RADIO-PROGRAMMA. Verschenen is het voorloopig verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp verbindende kracht van ondernemersover eenkomsten. Ontleend is daaraan: Vele leden begroetten de indiening van dit wetsontwerp met voldoening. Alge meen wordt in het bedrijfsleven gestreefd naar bindende regelingen, daar het niet aangaat, eenerzijds te klagen over de moordende concurrentie van het buiten land, terwijl men elkander anderzijds in het binnenland een niet minder moorden- dende concurrentie aandoet. In verschil lende takken van bedrijf levert men tegen prijzen, die de belangrijk verlaagde pro ductiekosten niet dekken. Niet alleen lij den vele ondernemers daardoor verlies, maar ook heele groepen van arbeiders werken dientengevolge voor zeer lage loo- nen. Particuliere pogingen om in den toe stand verbetering te brengen, leverden 'n gering resultaat op. Maar ook wanneer dergelijke ondernemers-overeenkomsten door samenwerking tot stand komen, be hoort de Overheid daarin te kunnen in grijpen ten einde te kunnen waken voor de belangen van de zwakkere onderne mers, de arbeiders en de consumenten. Terecht wordt dan ook in het ontwerp de mogelijkheid geopend, dat dergelijke overeenkomsten door de Overheid onver bindend worden verklaard. Verschillende leden stonden zooal niet afwijzend, dan toch niet zonder huive ring tegenover dit ontwerp. Deze leden wezen erop, dat het niet zelden voor de regeering een schier bovenmenschelijke taak zal zijn, vast te stellen, wat in con crete gevallen wordt geëischt door het al gemeen belang. Eenige andere leden gingen verder en verklaarden, dat de strekking van dit wetsontwerp voor hen onaannemelijk was. Zoodra deze bevoegdheid er zal zijn, zul len talloozen zich tot de regeering wen den om verbindend verklaring van hun afspraken te verkrijgen. Men zal tot steeds verder gaande plannen moeten overgaan, waardoor het geheele bedrijfsleven ten slotte onder Staatstoezicht komt. Verscheidene leden, die zich met de strekking van dit wetsontwerp konden vereenigen, betreurden het, dat de regee ring zich beperkt tot het betrekkelijk enge gebied van de verbindende kracht van ondernemersovereenkomsten. Indien de bevoegdheden van den Bedrijfsraad zouden worden uitgebreid met dat thans voor ondernemers wordt voorgesteld, zou een veel beteT geheel zijn verkregen. Als grief tegen het ontwerp werd aan gevoerd, dat het de bedrijfssamenwerking in de eerste en voornaamste plaats ziet als een samenwerking van lndlvidueele ondernemers en eerst in de tweede plaats als een samenwerking in organisatorisch verband. Deze leden achtten het dringend noodig, dat bepaalde besluiten van orga nisaties verbindend kunnen worden ver klaard. ook wanneer deze besluiten ver plichtingen inhouden, wijzigen of doen te niet gaan tusschen die vereenigingen en haar leden. De leden, die hiervoren een nadere aansluiting aan en aanvulling van de Be- drijfsradenwet hadden bepleit, wezen er op, dat op deze wijze ook de vakvereeni- gingen op het nu nader te regelen zeer belangrijke bedrijfsgebied op passende wijze zouden worden ingeschakeld. Thans wil men, althans blijkens de toelichting, alle sociale kanten van bemoeienis krach tens dit ontwerp nadrukkelijk uitschake len. Het zou gewenscht zijn, dat alsnog werd bepaald, dat telkens, vóórdat een verbindendverklaring tot stand komt, de Bedrijfsraad zoo deze reeds is gevormd daarover wordt gehoord. Andere leden beoogden, dat hoewel de ordening van het bedrijfsleven in de toe komst tot de taak der bedrijfsraden zal behooren, daarvan thans nog geen sprake kan zijn. Deze leden zagen liever vastge legd, dat behalve de Economische Raad ook zullen worden gehoord de Nijverheids raad, de Mlddenstandsraad en vertegen woordigers van de belangrijkste vakcen- tralen der werknemers. Verschillende leden vreesden, dat dit ontwerp, wet geworden, de positie van de kleinhandelaren ln 't gedrang zal bren gen. Mocht de vrees, dat dit ontwerp, tot prljsverhooging en verstarring van het bedrijfsleven aanleiding zal geven, ge grond blijken, dan zal de breede schare van hen, die in eenigerlei vorm als distri- buanten of in eenig ambacht aan het productieproces deelnemen, benadeeld worden. Daarom drongen deze leden erop aan, dat de wet ook de noodige voorzie ningen zal bevatten voor de toepassing op het kleinbedrijf. Over de vraag, of dit ontwerp als een crisismaatregel is te beschouwen, heersch- te verschil van gevoelen. Een aantal le den was van meening. dat het Nederland- sche volk, waarbij de individualistische gedachte plaats maakt voor de organi satie. Andere leden zagen in dit wetsontwerp allerminst een welbewuste poging om te geraken tot een werkelijk organischen op bouw van het bedrijfsleven. Zij beschouw den dit ontwerp integendeel als een crisis maatregel, die uit zijn aard van tijdelijken duur behoort te zijn. Zij drongen aan op het stellen van een termijn van 3 tot 4 jaren. BIJ HET PERENPLUKKEN. Man nit boom doodgevallen. Te Well (L.) is de 64-jarige landbouwer G. L., toen hij eenige peren wilde gaan plukken uit een boom gevallen. De man kwam met het hoofd op den grond te recht en brak den halswervel. Genees kundige hulp kon niet meer baten. Na enkele oogenbhkken is het slachtoffer overleden. o EEN LIJK GEVONDEN. Gisteravond omstreeks negen uur is te Huizen aangebracht het lijk van een als heer gekleed persoon van ongeveer 40 jaar, door wandelaars in het Crailoboseh gevon den. Het lijk had reeds vier a vijf dagen daar gelegen. Voortgezet onderzoek wees gisterochtend uit, dat de overledene, zekere v. d. V., uit Amsterdam afkomstig is. Er is vermoedelijk geen misdrijf in het spel, blijkens medisch onderzoek. STEEKPARTIJ NA AFLOOP VAN DE KERMIS. De Zwolsche kermis, die overigens bui tengewoon ordelijk is verloopen, heeft in den nacht van Zaterdag op Zondag geleid tot een ernstige steekpartij. Tusschen den rog jeugdigen W. G. en M. J. K., beiden te Zwolle, bestond een oude veete. Toen zij elkaar Zaterdagnacht op de Hoogstraat ontmoetten, ontstond een korte woorden wisseling. Plotseling trok M. J. K. een mes en stak hiermee G. in de linkerzijde, vlak boven de heup. G. werd in zorgwekkenden toestand naar 't ziekenhuis overgebracht. De dader is gearresteerd. VERDRONKEN. Het 6-jarig zoontje van G. Koster te Bovenkarspel is in een onbewaakt oogen- blik te water geraakt en verdronken. Na drie uren dreggen werd het lijkje op gehaald. Gisterochtend is de 68-jarige magazijn meester P. v. Doorn te Stadskanaal in een regenbak geraakt en verdronken. VAN DE TRAP GEVALLEN. Te Middelburg is de ongeveer 80-jarigë P. A van Maaren die alleen thuis was van de trap gevallen. De man brak zijn hals en Is spoedig na het ongeluk over leden. BRANDEN. Gisterochtend om halftien is brand uit gebroken door kortsluiting in de boerderij van den heer J. Ligthart te 'tVeld, ge meente Oude-Niedorp. Het vuur, dat gretig voedsel in het hooi vond, greep zeer snel om zich heen en de brandweer, die spoedig ter plaatse was, kon dan ook niets uit richten. Het geheele perceel brandde tot den grond toe af. Noch van den inboedel, noch van de landbouwwerktuigen kon iets worden gered. Verzekering dekt de schade. Zondagnacht is de boerderij van den landbouwer J. Appeldoorn aan den Dwars weg onder Amerongen afgebrand. Een zoon van den landbouwer was bezig met het smeren van de melkauto, terwijl een brandend petroleumlampje aan den muur hing. Door tot nog toe onopgehelde oor zaak viel het lampe op den vloer. In een oogenblik stond de boerderij in lichte laaie. Het vuur greep zóó snel om zich heen. dat aan blusschen niet viel te den ken. De te hulp gesnelde buren stelden alle pogingen in het werk om de belendende schuur en drie groote hooibergen te be houden, hetgeen, mede geholpen door de gunstige windrichting, na eenlgen tijd ge lukte. De gebouwen zijn laag, de inboedel is niet verzekerd. Gisteravond is de boerderij van den landbouwer J. C. Kramers, staande in de buurtschap Ruygoord in den Houtrakpol- der te Halfweg, tot den grond toe afge brand. Twee groote landbouwschuren, twee stroobergen, alsmede een groote hoeveel heid tarwe, rogge, erwten en karwei en een kalf, werden hierbij een prooi der vlam men. Alleen het woonhuis kon bespaard blijven. Bovendien was op het erf van de boer derij een aantal vaten petroleum opgesla gen, welke een voor een met een doffe knal in de lucht vlogen, hetgeen een ge weldige rookmassa veroorzaakte, welke het blusschingswerk ten zeerste bemoeilijkte. De brand is ontstaan in een van de stroobergen. Men had op de boerderij den geheelen dag gedorscht, doch bij het uit breken van den brand bevond de eigenaar zich met zijn personeel op het veld, terwijl de vrouw des huizes den geheelen dag af wezig was, zoodat op dat moment slechts de dienstbode met de kinderen thuis wa ren. Zij konden zich allen in veiligheid brengen. Dank zij de gunstige windrich ting hepen de belendende boerderijen en de zich in de nabijheid bevindende kerk geen gevaar. De brandweer heeft het vuur bestreden met vijf stralen, die door twee motorspuiten werden gevoed. Aan blus schen viel echter niet te denken. De brand is des avonds om zeven uur begonnen door tot nu toe onbekende oorzaak. Het blus schingswerk nam den geheelen avond en een gedeelte van den nacht in beslag. De schade wordt door verzekering ge dekt, TABAKSMOKKELAARS GESNAPT. Men meldt uit Venlo aan de Msb.: De laatste weken komt het herhaaldelijk voor, dat door de Duitsclbe douane-be ambten smokkelaars met groote vrachten tabak en sigaretten worden aangehouden. In de vorige week werden ongeveer 20 smokkelgevallen ontdekt en daarbij meer dan 1000 K.G. tabak inbeslag genomen. Zaterdagmiddag reed onder de gemeente Gennep een vrachtauto over een verboden weg Duitschiand binnen. Een toevallig bij dezen weg geposteerde Duitsche douane beambte wist den wagen aan te houden. De beide inzittenden zagen echter kans uit den wagen te springen en over de Neder- landsche grens te verdwijnen met achter lating van 700 K.G. tabak. De auto droeg een Nederlandsch num mer en ook de bestuurders waren Neder landers, o BUITENLANDSCH GEMENGD. 17-JARIG MEISJE JAAGT BANDIETENBENDE OP DE VLUCHT. Een 17-jarig meisje te Kustou in Oost- Anatolië joeg een bandietenbende van 35 man op de vlucht nadat de bandieten haar vader en haar moeder hadden vermoord. Haar vader, Djemal Bey had een ernstige twist gehad en zijn tegenstanders hadden besloten wraak te nemen. Vijf en dertig man drongen het huis binnen en ver moordden Djemal Bey en zijn vrouw. Hun 17-jarige dochter die door het geluid der schoten was ontwaakt, greep een karabijn en begon op de bandieten te schieten. Zij schoot vijf man neer, terwijl zes gewond werden. Op het geluid der schoten kwam bovendien hulp opdagen zoodat de overige bandieten op de vlucht sloegen. RATTENFLAAG TE TREBIZONDE. De Turksche havenstad Trebizonde wordt geteisterd door een hevige ratten- plaag. Het ongedierte Is zoo talrijk, dat het zich overal vertoont en zonder vrees door straten en tuinen loopt en zelfs huizen binnendringt, waaruit de ratten slechts met behulp van stokken en andere wapens verwijderd kunnen worden. De katten in de stad zijn bang voor de ratten en wagen het niet hen aan te vallen. Integendeel jagen soms troepen ratten achter een kat aan. Het gemeentebestuur had aan vankelijk premies uitgeloofd voor het doo- den van ratten, doch door de talrijkheid van het ongedierte heeft dit weinig effect. Thans zal men het probeeren met speciaal op de rattenvangst getrainde honden en als ook dat niet helpt met vergift. VERDRONKEN TIJDENS OEFENING VAN REDDINGSBRIGADE. Door een merkwaardige samenloop van omstandigheden is te Ocean City aan de kust van New Jersey een kantoorbediende verdronken op ongeveer honderd meter af stand van de plaats, waar zeshonderd man van de reddingsbrigade een groote demon stratie gaven in aanwezigheid van 25000 toeschouwers. De ongelukkige zwom met een vriend toen beiden plotseling voelden, dat ze werden weggetrokken. Ze riepen om hulp en de oefenende mannen der red dingsbrigade zagen zich plotseling ge noodzaakt van fictie ernst te maken. Een der beide slachtoffers was echter inmid dels reeds verdwenen en toen hij geruimen tijd later kon worden opgedoken, bleven pogingen om de levensgeesten op te wek ken zonder resultaat. o BYRDS ISOLEMENT. Tweede reddingspoging. Drie man zijn met een ■motortractor ver trokken om te trachten de hut van Byrd op de Ross-ijsbarrière te bereiken, waarin de poolreiziger in het laatst van Maart I eenzaam is achtergebleven met zijn instru- i menten. om meterologische onderzoekin gen te doen. Door draadlooze berichten maakte Byrd bekend, dat hij een lantaren zou planten boven op een staak. Ook zou hij een vlie ger oplaten, met een lantaren onderaan om degenen, die hem trachten te bereiken, een aanwijzing te geven aangaande de richting, die zij moeten volgen. De hut ligt ongeveer 200 km verwijderd van „Klein- Amerika", het basiskamp der Zuidpool expeditie. Dit is de tweede poging, die wordt ge daan. om den expeditieleider te bevrijden. De eerste reddingspoging, den 25sten Juli vermeld, moest worden opgegeven, daar de langs den weg aangebrachte kenteekens door hevige sneeuwstormen onkenbaar waren. o BRAND IN FABRIEK VAN ELECTRO-ARTIKELEN. Gistermiddag brak brand uit in een fa briek van electro-technische producten te Yain-Ville, bij Duclair fNoord-Frankrijk). Het vuur richtte een schade aan, die op verscheidene millioenen francs wordt ge schat. Twee personen werden gedood. o MIJNWERKERS TEGEN EENHEIDSFRONT. Het internationaal congres van mijn werkers te Rijssel heeft het besluit gerati ficeerd dat genomen is door het bureau, om het aanbod tot vorming van een een heidsfront af te wijzen, welk voorstel is uitgegaan van de internationale syndica listische communistische organisatie. RECLAME. 5544 Verhoog Uw prestatie Het komt Uw prestatie ten goede, als U dage lijks een lleschje APSA drinkt. Apsa is 100 appelsap en bevat dus alle goede eigen schappen van den Noderlandschen appel. GASONTPLOFFING IN KOLENMIJN. In een kolenmijn te Big Stone Gap (Virginia) heeft een ontzettende ont ploffing plaats gehad. Tot nu toe zijn reeds negen dooden geborgen. Men vreest even wel. dat het aantal slachtoffers grooter is. o TREINBOTSING IN ENGELAND. De sneltrein uit Londen is gisteren bij York op een trein gereden, welke uit de richting Newcastle kwam. De botsing was niet ernstig. Alle wagens bleven overeind staan. De eerste wagens werden licht be schadigd. Er zijn zes gewonden. o LYNCHPARTIJ IN LOUISIANA. Uit Shreveport (Louisiana! wordt ge meld: Volgens een mededeellng van de politie is een neger gedood door leden van zijn eigen stam wegens het belee- digen van een jonge negerin. De menigte sloeg hem zoo lang met stokken totdat hij dan geest gaf. EEN ONGELUKS-AUTO. Op den weg Gent-Auderghem heeft Zon dag een reeks ongelukken plaats gehad, veroorzaakt door een en dezelfde auto. Het vehikel reed eerst twee oude man nen omver; beiden werden doodelijk ge wond. Bij aankomst te Auderghem vloog zij het trottoir op, waar zij een voorbijgang ster tegen den muur dood drukte. Tenslotte reed de wagen nog een lan taarnpaal omver, waarna hij tegen een tuinhek botste. Bij deze laatste botsing werd de chauf feur ernstig gewond. Hij is naar het zie kenhuis overgebracht en daar overleden. Vier personen, die zich in de auto bevon den, zijn min of meer ernstig gekwetst. VLIEGONGEVALLEN. Een vliegtuig, waarin zich mevrouw Pelissier-Oisy, de vrouw van den bekenden vlieger bevond, is bij het maken van een noodlanding op het vliegveld van Moulins over den kop geslagen. De bestuurder werd gedood, terwijl mevrouw Pelissier-Oisy en nog een inzittende zware verwondingen opliepen. Een vliegtuig van den Air France is bij Bahia (Brazilië) omlaag gestort, waarbij de piloot werd gedood, terwijl verscheiden personen gewond werden. GROOTE BRAND IN AUTOGARAGE. Een groote autogarage te Buffalo (V. St.) is door brand verwoest. 500 auto's zijn vernield. De schade bedraagt een half millioen dollar. EEN LUCHTPOSTVERBINDING OVER DEN ATLANTISCHEN OCEAAN? De Evening Standard meldt, dat als de Amerikaansche regeering de plannen goedkeurt. 25 dezer de eerste transatlan tische luchtmaildienst (althans over het Noordelijke deel van den Atlantischen Oceaan) geopend zal worden. Passagiers zouden niet worden vervoerd. Post en vracht zouden binnen achttien uur van Londen naar New-York vervoerd worden. Achter het plan zou George Hutchinson zitten, van wien men zich misschien al niet meer herinnert, dat hij in September 1932 met zijn heele familie in een watervlieg tuig den Atlantischen Oceaan heeft trach ten over te steken, welk plan hij echter in de buurt van IJsland heeft moeten opge ven. De machines, welke hij thans wil ge bruiken, hebben een werkingssfeer van 3000 mijl, een kruissnelheid van 215 mijl en zijn uitgerust met 715 PJC. Wright Cy clone motoren. De route loopt van New- York over New Foundland naar Dublin- LiverpoolLonden. VOOR WOENSDAG 8 AUGUSTUS. Hilversum, 1875 M. VARA-Uitzending. 8.00: Gram.pl. 10.00: Morgenwijding VPRO 10.15: Voor Arb. i. d. Continu- bedr.: Trio Favoriet o. 1. v. W. Drukker, T. Gulden Jr. (lezing) en Gram.pl. 12.00 1.45: Eddy Wiallis en zijn Ensemble en Gram.pl. 2.00: Grampl 3.00: Voor de kinderen 5.00: Gram.pl. 6.00: 0» ma tie A. Bouwmeester 6.20: Grama 7.10: VARA-Orkest 9. 1. v. P. Pelia 7j Fotografische wenken 8.00: S.OS.j richten 8.03„Laings de kust van Schl» monnikoog tot Zeeuw-Vlaanderen", tage door Nico Boer 9.30: Gramgl 10.15: Vaz Dias. VARA-Varia io« 12.00: Gram.pl. Huizen, 301 M. NCRV-Uitzeat. 8.00: Schriftlezing 8,159.30: Gran, 10.30: Morgendienst o. 1. V. Ds. W. j Otterlo 11.00: Orgelconcert S. P. Via 12.15: Gram pl. 12.30: Kwintet-cg eert o. 1. v. P. v. d. Hurk 2.00: Zï door N. Oortman-Haye (alt) m. m. y, j Dijk (piano) en Gram.pl. 3.00: (j Lectuur 3.303.45 en 4 00: Gram.pl,, 5.00: Kinderuur 6.00: Gram.pl. j'j Afgestaan 7.15: Gram.pl. 7.30: Ljp bouwhalfuur 8.00: Vrijz, Muziekcorps Halfreg. Huzaren te Amersfoort 0 1 M. Klijnen en R. Parker (orgel). in pauze om 9.00: Causerie en om 10.00: Dias 110012.00: Gram.pl. Daventry, 1500 M 10.3510.50: Mg genwijding 12.20: Orgelspel Q. MacLg 1.05: Western Studio-orkest o. 1. v. Ti* mas m. m. v. E. Gomer-Lewis (meg sopraan) -2.20: Het Troeadero-Cinet; orkest o. 1. v. A. van Dam 3.20: Pijp recital E. Lush 3.35: Sted. orkest Bos nemouth o. 1. v. Sir Dan Godfrey en Smyth. M m. v. I. Kohier (plano) si Gram.pl. 5.35: Kinderuur 6.20: 8 richteh 6.50: Het Pierre Fol Kwinte, 7.20: Coates-concert d. h. Western Stuii orkest o. 1. v. Thomas 8.20: Varies programma 9.20: Berichten 9( „Wild Decembers" spel van C. Dane 11.05: Voordracht11.1012.20: L Pr, ger en zijn Band. Parijs „Radio-Paris" 1648 M. 7.201 8.20: Gram.pl 10.35: Orkestconcefl 12.J52.20: Goldy-orkest 9.50: Rai, tooneel 10.50: Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 12.20—2.20: Cd eert uit Rest, „Wivex" 3.20: M. Hanse orkest 5.205.50: Gram.pl. 8i Operettemuziek o. 1. v. Reesen 9.) Hoorspel 10.35Finsche muziek d. Omroeporkest 11.2012.50: Dansmurie Keulen, 456 M. 5.50: Gram.pl. S( Concert uit Breslau 12 20: Gram.pl, 1.20—3.05: Kamer-orkest o. 1. v. Breuer- 4.20: Concert uit Hamburg 5.40: Soü ten-concert 7.20. GTam.pl. 8.30: t Frankfort: Unsere Saar Den Weg I: zur Verstandigung" 8.55: Uit Belli: Stunde der jungen Nation. 9.20: (fc roepkleinorkest o. 1, v. Eysoldt m. m. M. Münstermann (sopraan) 112) 12.20: Literair programma. Rome, 421 M. 8.25: Gram.pl. U „Ghismonda". opera van Renze Biancti. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 121 Max Alexys1 orkest 1.302.20: Gram; 5.20Max Alexys' orkest 6.20Gras platen 6.35Piano-recital 7.00. Gro platen 8.20: Kamermuziek door Stiy kwartet 9.20: Cabaret 10.30113 Dansmuziek 484 M.: 12.20: Gram.pl 1.302.20: Max Alexys' orkest SI Kamermuziek 6.35: Gram.pl. J: Omroeporkest en Gram.pl. 10.30—111 Dansmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.50:111 liaansche les 8.20: Berichten —110 Zie Keulen 8.50: „Reise-Andenkes herinneringen uit de vacantie 155 Stunde der jungen Nation. 10.20 Ik richten 10.50: Sportpraatje 111 Weerbericht 11.2012.20: Dansmot: uit Breslau. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF l DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Woensdag 8 Augustus. lste programma: Hilversum van 824 2e programma: Huizen van 8—24 7: 3de Programma: 8.00—12.20: Keuleii 12.2014.20: Luxemburg 14.20—153 Londen Reg. 15.2017.20: Kalundte of Luxemburg 17.2019.35: Bn® VI. 19.35—21.20: Luxemburg 2134 23.00: Brussel VI. 23.00—afl.: Deutsch landsender. 4de Programma: 8.208.50: Parijs Rail 10.35—11.50: Parijs Radio - 1220- 17.35: Daventry 17.3518.20: Een tó Eng. „National" zenders 18.20—185# Deutschlandsender 18.5021.20: 9)1 ventry 21.20afloop: Londen Reg. De uitzending der R. O. V. geldt nlj voor het locale Leidsche programma: de plaats hiervan omvat programma] der R. O. V. den geheelen dag Davena Wijzigingen voorbehouden. 7. Thijs kwam op zijn weg naar Sim de vos eerst door een heel groot bosch; na een uurtje loopen kwam hij aan den rand en keek toen over een heuvelland. Niet ver van hem vandaan zag hij, tegen een heuvelrug. Sim's huisje staan. „Nu daar naar toe", dacht hij, „en vlug. Wat zal Sim kijken als hü mij weer ziet; wij ontmoetten elkander een tijdlang niet. Zou hij al klaar zijn met 't verdeelen van Krak's edelsteenen? Dat kan nog niet, zou ik haast meenen".

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 10