HAAS LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 6 Augustus 1934 BINNENLAND. RADIO-PROGRAMMA. AGENDA. Ir. E. P. WELLENSTEIN f In het Ziekenhuis Bronovo te Den Haag, waar hij sinds eenige weken verpleegd werd, is in den ouderdom van 53 jaar overleden lr. E. P. Wellensteln, directeur van Economische Zaken in Nederl.-Indië. Zooals men weet vertoefde lr. Wellen steln sinds eenige maanden in ons land om besprekingen te voeren met de Re geering. Toen Minister Colijn zijn reis plannen naar Indië moest opgeven, oor deelde hl) toch persoonlijk contact met de Indische regeering noodzakelijk en in verband daarmee is de heer Wellensteln toen per vliegtuig naar Holland gekomen. Behalve de tin-aangelegenheden, welke een belangrijk deel van den tijd van ir. Wellensteln in beslag namen en waar voor hi) ook eenige malen een bezoek bracht aan Londen, voerde hij algemeen- economische besprekingen met Minister Colijn en met hoofdambtenaren van het Departement. Toen de heer Wellensteln eenige weken In ons land was, werd hij ongesteld, als een gevolg van oververmoeidheid en to tale uitputting. De geweldige lichamelijke inspanning, welke in Indië reeds lang van hem geëischt was, was de oorzaak, dat hij reeds in minder goede conditie de reis naar Holland aanvaardde. In Indië had den de doctoren hem reeds gewezen op de onmogelijkheid om deze inspannende en afmattende levenswijze te blijven voort zetten. De heer Wellensteln zag echter in deze moeilijke tijden de vraagstukken, waarvan de oplossing en behandeling aan hem was toevertrouwd, steeds in aantal toenemen en hij kon, met zijn groote werkkracht en toewijding voor 's Lands zaken, geen andere methode vinden. Ook In Nederland gunde lr. Wellenstein zich geen rust. De eene conferentie volgde op de andere, terwijl hij dan meestal in de nachtelijke uren hetzij per vliegtuig het zij per auto naar Den Haag terugkeerde of zich naar elders begaf, waar hij den volgenden ochtend vroeg een bespreking moest hebben. Eindelijk moest de heer Wellenstein het opgeven. Qedurende eenige weken werd hij in zijn hotel verpleegd en gaven de geneesheeren alle hoop, dat na een lange rustkuur ir. Wellenstein weer in staat zou zijn zijn werkzaamheden te hervatten. Verwacht mocht worden dat hij tegen het einde van Augustus weer naar Indië zou kunnen terugkeeren. Later bleek echter wel, dat dit nog niet zou gaan en aan gezien de verpleging van den heer Wel lenstein zeer veel zorg vereischte, werd hij in het Ziekenhuis opgenomen. Aan vankelijk dacht men niet aan levensge vaar. Echter werd in den loop van vorige week de toestand minder goed. Een con sult van den behandelenden geneesheer en twee specialisten had tot resultaat dat de toestand zeer ernstig werd ingezien en dat als vaststaande kon worden aan genomen, dat van een terugkeer naar In dië geen sprake meer zou kunnen zijn. De beide laatste dagen werd de toestand steeds ernstiger en Zaterdagavond laat is de heer Wellenstein ontslapen. Een tragische bijzonderheid is, dat me vrouw Wellenstein zich eenige weken ge leden heeft ingescheept naar Holland om later met haar man weer naar Indië terug te keeren. Zij bevindt zich thans in de Middellandsche Zee en zal Woensdag te Marseille aankomen. Zoowel de Minister van Koloniën en de Indische regeering als de verwanten in Indië zijn telegrafisch van het overlijden van ir. Wellenstein in kennis gesteld. De datum en de plaats van de begra fenis zal nog nader worden bekend ge maakt. De loopbaan van ir. Wellensteln is wel een zeer bijzondere geweest. Als jong in genieur ging hij naar Indië en trad in dienst van de Staatsspoorwegen en ging eenige jaren later over naar Financiën. Hier doorliep hij de verschillende rangen en werd waarnemend directeur van Fi nanciën en voorzitter van de z. k. raeine Welvaartscommissie. Eenige jaren geleden werd hij tot het hooge ambt van voorzitter der Algemeene Rekenkamer benoemd en ongeveer een jaar geleden werd hem de ln deze tijden wel zeer gewichtige en moeilijke functie van directeur van Economische Zaken toevertrouwd. De heer Wellensteln had den naam een zeer doortastend man te zijn, die in den korten tijd, dat hij aan het hoofd van Economische Zaken stond, reeds veel werk verricht heeft, dat voor Indië en voor de handelsbetrekkingen met de verschillende landen van buitengewoon veel gewicht ls. Hij maakte deel uit van de Nederland- sche delegatie voor de handelsbesprekin gen met Japan. Van deze delegatie was hij ondervoorzitter. DE HANDELSBESPREKINGEN MET JAPAN. Nog steeds de contingenteering van aardewerk. Reuter seint uit Tokio: In een mededeeling van het nieuws agentschap „Pengo" wordt geconstateerd, dat de handelsbesprekingen tusschen Nederland en Japan nog steeds op het doode punt blijven. Intusschen heeft de Japansche bond van exporteurs van aar dewerk de beperking van den invoer van Japansch aardewerk in Nederlandsch- Indië beantwoord met het leggen van een embargo op den uitvoer van aardewerk naar Ned.-Indië. Belanghebbenden bij de scheepvaart steunen deze boycot-actie. De exporteurs van katoenen stukgoede ren op hun beurt oefenen een strenge con trole uit op de uitvoer van katoenen stukgoederen naar Indië. Baron Gok, de voorzitter van de Japan sche vereeniging van Kamers van Koop handel, heeft zich tegrafisch gewend tot den Nederlandschen minister van buiten- landsche zaken, tot den Gouverneur-Gene raal en de Nederlandsche Kamers van Koophandel te Batavia en Soerabaja en daarbij de noodzakelijkheid betoogd van de opheffing der contingenteering van aardewerk, om op die wijze een goeden voortgang van de conferentie te Batavia te verzekeren. DE INSTELLING VAN EEN VERKEERSFONDS. OORDEEL DER EERSTE KAMER. Aan het voorloopig verslag der Eerste Kamer over het wetsontwerp tot instel ling van een Verkeersfonds is het volgen de ontleend: Verscheidene leden waren van oordeel, dat tenuitvoerlegging van de ln dit wets ontwerp opgenomei} bepalingen de zoo gewenschte coördinatie ln het verkeers wezen niet zou verwezenlijken. Zij zouden derhalve gaarne vernemen, welke bevoegd heden met name de Minister van Water staat aan het ontwerp denkt te kunnen ontleenen. ten einde zonder wettelijke machtiging de coördinatie verder dan tot een plan uit te strekken. Ook andere leden waren van oordeel, dat bij inwerking treding van de in dit wetsontwerp opgenomen voorschriften, 00- ordinatle van het verkeer ln het geheel niet zal zijn bereikt, dat deze daarentegen voor onbeperkten tijd zal zijn uitgesteld, ln afwachting namelijk van het resultaat van den arbeid der commissie van advies. Vele leden verklaarden, zich met de hierboven weergegeven beschouwingen niet te kunnen vereenigen. Zij achtten het geven van uitvoering aan de ontwor pen bepalingen wel degelijk het zetten van een schrede op den weg naar coördi natie. Wat het tweede doel van dit wetsont werp betreft (versterking der Rijksmidde len), zoo betoogden de leden, wier be schouwingen bij den aanvang zijn weer gegeven, dat zij de samenvoeging van beide doeleinden in één wetsvoordracht laken. De versterking van 's Rijks midde len, welke het onderhavige wetsontwerp mede beoogt, wenschten deze leden als een crisismaatregel te beschouwen. Al zij toegegeven, dat de houders van automo bielen zwaarder kunnen worden belast dan tot dusverre, namelijk volgens het profijt, door hen van de ten behoeve van de we gen genomen overheidsmaatregelen ge trokken, bij de inwerkingtreding van de ontworpen bepalingen zal evenwel het aan deel, dat zij in de verbetering der wegen bijdragen, ongemeen groot zijn, ofschoon toch ook zeer vele anderen van die ver betering voordeel hebben. Naar dien ech ter in de gewisselde stukken alle argu menten zich samentrekken op het tekort, in het spoorwegbedrijf geleden, stelden de leden, hieraan het woord de vraag, of het tekort, hetwelk jaarlijks moet worden bij gepast. inderdaad een juist beeld geeft van hetgeen de spoorwegen den Staat kosten. Wel zeer licht neemt de Regeering. zoo betoogden de leden, hier aan het woord de positie op, waarin de z.g. kleine vracht vervoerders verkeeren. Ook enkele andere leden konden zich niet onttrekken aan den Indruk, dat dit wetsontwerp bedoelt, het meergenoemde tekort op de eigenaren van motorvoertui gen af te wentelen. Zij hielden zich er van overtuigd, dat dit tekort ook op andere wijze zou kunnen worden weggewerkt, en wel door doeltreffender exploitatie van het spoorwegbedrijf. Gaarne zouden zij verne men, of de Nederlandsche Spoorwegen op eenigerlei wijze aandrang op de indiening van het onderhavige wetsontwerp heb ben geoefend. Vele leden verklaarden, dat zij dezen gedachtengang niet onderschreven, al konden ook zij niet ontkennen dat de Regeering aanleiding heeft geven tot de veronderstelling, dat dekking van bedoeld tekort haar boven al het andere gaat. Deze leden waren echter van oordeel, dat dit beginsel niet aan het wetsontwerp ten grondslag kan liggen, daar huns inziens nóch dat tekort, nóch zelfs het beleid der Nederiandsche Spoorwegen er mede in ver band staan. Bij de beoordeeling van dat beleid moet, dus betoogden zij, niet uit het oog worden verloren, dat de spoorwegen een algemeen belang dienen, bij de waar- deering waarvan niet uitsluitend de ex ploitatie-uitkomsten in aanmerking mo gen komen. Vele leden vestigden de aandacht op het groote belang van betere verbindingen tusschen de grootste steden ln het weste lijke gedeelte des lands. Eenige leden bepleitten staking van on derscheidene spoorwegverbindingen, welke in den loop der jaren zijn gebleken van weinig practisch nut en in elk geval niet rendabel te zijn. Tolheffing op nieuwe bruggen. Een mededeeling van den minister leidt, zoo betoogden sommige leden tot de ge volgtrekking. dat het niet alleen in de be doeling ligt bruggeld te heffen voor die bruggen, welke onder het systeem van versnelden bouw zullen worden gelegd, doch ook ten aanzien van die, welke reeds ten koste van het Wegenfonds zijn ge bouwd. of thans gebouwd worden. Ten aanzien van de laatste, alsmede van die, welke niet in versneld tempo worden ge bouwd. en welker bouw toch uit het fonds wordt bekostigd waarvoor de gebrui kers van den weg dus reeds hebben be taald of nog zullen betalen achtten deze leden zoodanige heffing niet billijk, te minder nu tevens wordt voorgesteld, tot belastingverhooging over te gaan. Zij zou den een duidelijke toelichting te dier zake van Regeeringswege op hoogen prijs stel len en maakten de stem, welke zij ten op zichte van dit wetsontwerp zouden uit brengen, daarvan afhankelijk. Tertiaire wegen. Men vestigde de aandacht op het groote belang, hetwelk het doorgaand verkeer heeft bij de tertiaire wegen, welke vol gens de berekening van een te dier zake kundlgen landgenoot 6000 K.M. in beslag nemen. Gevraagd werd of de Regeering bereid is de totstandkoming van finan cieringsplannen te bevorderen. Eenige leden verzochten der Regeering, het zoo mogelijk daarheen te leiden, dat voor locaal verkeer bestemde autobussen worden vrijgesteld van belasting, respec tievelijk dat aan de gemeenten een deel van de opbrengst dier belasting worde af gedragen. Autobelasting. Vele leden opperden bezwaar tegen ver hooging van de autobelasting, welke zij vooral bedenkelijk achten voor de houders van omnibussen en motorvoertuigen. Wordt dit ontwerp tot wet verheven, dan zal het denzulken nog moeilijker dan thans vallen, een winstgevend bedrijf te voeren. Vooral zal dit het platteland ten nadeele strekken, daar immers het verkeer per autobus de afgelegen streken uit haar iso lement heeft verlost. BELASTING OP GOEDEREN IN DE DOODE HAND. HET OORDEEL DER EERSTE KAMER OVER DE VOORGESTELDE HEFFING. Verschenen is het voorloopig verslag der Eerste Kamer over het ontwerp van wet tot heffing van een belasting naar het vermogen van instellingen van de doode hand. Hieraan is ontleend: Eén der ledetl 'Achtte de voorgestelde be lasting ln strijd mét het wezen en de daar uit voortvloeiende rechten der Kerk. De Kerk ls, zoo betoogde dat lid, een volkomen en eigen maatschappij, welke bestaat naast en niet onder den Staat. Zij heeft daarom het recht vrij en onafhankelijk van de burgerlijke macht tijdelijke goederen te verkrijgen, te behouden en te beheeren. Voorts maakte dit lid de opmerking, dat van datgene, wat geheel bestemd ls voor verzorging van geestelijke belangen van het volk. de Staat geen deel voor zich mag opelschen voor andere doeleinden. Andere leden beschouwden eveneens het karakter van de Kerk als een socletas per- ffcta, maar betwijfelden niettemin, of dit beginsel moet lelden tot de hiervóór ge trokken conclusie en of een bepaalde be lasting van bepaalde goederen, zooals ln casu wordt voorgesteld, ln beginsel zou moeten worden afgewezen. Hierbij sloten zich weder andere leden aan, die betoog den, dat de Kerk haar goederen, en ker kelijke personen hun rechtspositie bezit ten, naar het burgerlijk recht van den Staat en dat de Kerk eventueel de rechts bescherming van den Staat vraagt en ge niet. De aanvaarding van de bescherming van de Staatsmacht is een ontkenning van de algeheele, absolute onafhankelijk heid van de Kerk. Enkele leden betreurden zeer. dat we derom een geheel nieuwe belasting haar Intrede zal doen. Zij vroegen zich af, of niet verdere bezuiniging zulks zou hebben kunnen voorkomen. Temeer hadden zij be zwaar tegen dit wetsontwerp, omdat deze belasting er een ls, aan welke, volgens hen, elke logische grondslag ontbreekt. Andere leden juichten in beginsel de indiening van het wetsontwerp toe en be treurden alleen, dat de thans voorgestelde belasting niet eerder was ingevoerd. Verscheidene leden aanvaarden noodge drongen den voorgestelden maatregel. Eenigen der leden, hier aan het woord, meenden evenwel, dat de van deze belas ting te verwachten versterking der mid delen niet te hoog moet worden aange slagen. Het zal nu, volgens hen, wel blijken dat er met belasting op de goederen in de doode hand niet die talrijke millioenen zijn te verkrijgen, waarover men zoo lange jaren heeft gesproken. Verscheidene leden gaven uiting aan hun leedwezen over de verwerping van het amendement-Rutgers van Rozenburg, eenigen zóó zelfs, dat zij waarschijnlijk hun stem daarom niet aan het ontwerp zouden kunnen geven, te minder, daar het dezen leden overigens juist voorkomend denkbeeld, nedergelegd in het amende ment-Schouten c.s., niet tot uitvoering is gekomen. Sommige leden waren ook weinig ge neigd vóór het wetsontwerp te stemmen, omdat zij zich niet konden vereenigen met het verschil in behandeling tusschen goe deren met algemeen cultureele en dezulke met kerkelijke bestemming. Naar de meening van verscheidene leden zal de thans te heffen belasting der Ne derlandsche Hervormdé Kerk alléén reeds f. 200.000 'sjaars kosten, dus over vijf jaar f. 1.000.000 en dit terwijl het van alge meene bekendheid is, dat de traktementen harer leeraren op vele plaatsen uiterst sobèr en het onderhoud harer kerkgebou wen zeer onvoldoende zijn. Tenslotte werden over onderdeelen van het wetsontwerp nog eenige inlichtingen gevraagd. GEMEENTELOONEN OP RIJKSPEIL. Aanschrijven der Regeering aan de gemeentebesturen. Naar wij vernemen, zegt de „Tel." heeft de regeering thans aan verschillende ge meentebesturen den wensch te kennen ge geven, dat de loonen en salarissen van het gemeentepersoneel zullen worden gebracht op rijksbasis en dat hiermee rekening zal worden gehouden bij het opmaken der be grooting voor 1935. Aan sommige gemeentebesturen is zelfs gevraagd te bevorderen, dat de verlaging nog dit jaar zal ingaan. DE SPOORWEGEN. Bij de laatst gehouden onderhandelin gen met de hoofdbesturen der vakorgani saties der Spoorwegen heeft de minister van Waterstaat te kennen gegeven, dat hij er beslist op rekent dat 1 Jan. 1935 de loonregeling van het spoorwegpersoneel opnieuw herzien zal worden en het nieuwe Reglement Dienstvoorwaarden, dat reeds herhaalde malen, met het oog op de tijds omstandigheden, is uitgesteld, ingevoerd zal worden. De directie der Ned. Spoorwegen ls het met de voorstellen van den minister eens en heeft een commissie benoemd die ln verschillende plaatsen van ons land een onderzoek zal instellen naar de verschil lende loonen en naar de prijzen der ver schillende levensmiddelen. VERSPREIDE BERICHTEN. De nieuwe gezant der Argentijnsche Republiek, de heer J. M. Llobet, heeft, bij afwezigheid van H.M. de Koningin, de ge loofsbrieven aangeboden aan den Minister van Buitenlandsche Zaken. De gewone audiëntie van den Minis ter van Sociale Zaken zal op Woensdag 8 Augustus, die van den Minister van Econo mische Zaken op Donderdag 9 Augustus niet plaats hebben. De Ned. vereeniging van Christelijke kantoor- en handelsbedienden, de Ned. vereeniging van Chr. technici en de Neder landsche Chr. werkmeestersbond hebben zich tot den minister van sociale zaken ge wend met een verzoek in het overleg over het stichten van bedrijfsraden ook de organisaties van kantoorbedienden, han delsreizigers, technici en werkmeesters te betrekken. HET VERHAAL VAN KOSTEN VAN ZIEKENHUISVERPLEGING- RAPPORT VAN DE COMMISSIE UIT DE NED. VER. VOOR GEMEENTEBELANGEN. In October 1933 heeft de Ned. vereeni ging voor gemeentebelangen een commis sie Ingesteld, aan welke werd opgedragen onderzoek te doen naar de wettelijke be palingen betreffende het verhaal van kosten van ziekenhulsverpleglng, waarom trent wegens den vereischten spoed niet tevoren een regeling kan worden getroffen. De commissie resumeert haar conclusie als volgt: 1. De geschiedenis der Armenwet toont duidelijk aan, dat met het begrip „de gemeente waar de arme zich bevindt" bij auto- en straatongelukken nooit bedoeld kan zijn bij gemeente waar toevalliger wijze het ongeluk plaats vond. 2. Bij ongelukken, waaromtrent wegens den vereischten spoed niet tevoren een regeling omtrent het kostenverhaal kan worden getroffen, ls onuitvoerbaar het bepaalde ln art. 28 der Armenwet en daar door wordt bij armlastigheid de uitoefe ning van het verhaalsrecht, zooals dat ln de Armenwet is geregeld, uitgeschakeld. 3. Het Koninklijk besluit van 6 Dec. 1933, no. 8, de eenheid van het gezin positief op den voorgrond stellend, ondermijnt dit volkomen Juist standpunt, door voor elk geval afzonderlijk te laten nagaan of deze regeling uitzondering lijdt en daartoe ln leder geval rekent de omstandigheid of een minderjarige in meerdere of mindere mate een zelfstandige positie bekleedt. 4. Het is ln spoedgevallen onhoudbaar rechtsgevolgen te verbinden aan het ver strekken van een opdracht tot verplegen van gewonden ten nadeele van hem (of van het door hem vertegenwoordigend en gerepresenteerd wordend bestuursorgaan), die haar gaf en verplicht was te geven, doch volgens de Armenwet niet de autori teit was, bevoegd tot het nemen van de beslissing. 5. lo. In de wet behoort te worden opge nomen de verplichting tot verzekering tegen wettelijke aansprakelijkheid voor schade door den automobilist toegebracht aan derden. 2o. Deze plicht behoort niet te worden beperkt tot het verhaalsrecht van den niet-automoblllst, maar dient mede te omvatten de aanspraken van automobilisten onder elkaar. 3o. Er kome een directe band tusschen den getroffene en den verzekeraar (de procedure in dien noodig geschiede voor den kanton rechter in wiens ressort de aanrijding heeft plaats gevonden). 6. De verzekering dekke zoowel de schade aan lijf en leden als de zuivere materieele schade aan derden toegebracht en bi] de bepalingen van het bedrag der schadevergoeding, hetwelk ingevolge art. 1407 B. W. moet worden gewaardeerd naar gelang van den wederzijdschen stand en de fortuin der personen en naar de om standigheden, worde rekening gehouden met het feit, dat de veroorzaker van het ongeluk verzekerd is. 7. De verzekerde loopt tot een billijk bedrag „eigen risico". 8. De verzekeraar zal zich niet op eenige omissie van de zijde van den verzekerde ten aanzien van de nakoming der polls waarden of op grove schuld, opzet of dron kenschap van dezen mogen beroepen; blijve hem echter een recht van regres tegenover den verzekerde. 9. Indien als verzekeraars optreden de particuliere maatschappijen, alsdan be hoeft niet ieder risico te worden aan vaard, behoudens beroep van den gewel- gerden automobilist op een van overheids wege ingestelde commissie van beroep; treedt echter de staat op als verzekeraar, alsdan dient ieder risico aanvaard. 10. De wet geve de minima aan waarvoor verzekerd zal moeten worden per persoon, voor zaakbeschadiging en per gebeurtenis. Ten aanzien van de wenschelijkheid van onderstaande stellingen bestond bij de commissie geen eenstemmigheid. 11. Alhoewel ten volle erkennende de vele en belangrijke diensten door de particu liere verzekeringsmaatschappijen bewezen aan de bevordering van de ontwikkeling van het automoblelverkeer, dient toch zoowel in het belang van den weggebruiker als in dat van de automobilisten zeiven, de verzekering tegen wettelijke aansprake lijkheid te worden ondergebracht bij den Staat; de Staat trede derhalve op als verzekeraar. Ten aanzien van buitenlanders gelde zooveel mogelijk het beginsel van recipro citeit; zoo noodig verzekering van rechts wege onder verantwoordelijkheid van den Staat. VOOR DE NIEUWE KERK TE DELFT. Het défilé langs het graf van Z.K.H. Prins Hendrik in de Nieuwe Kerk te Delft heeft f. 12.000 'opgebracht. Het fonds tot restauratie van het kerkgebouw is door toevoeging van deze som gestegen tot f. 73.000. VOOR DINSDAG 7 AUGUSTUS. Hilversum. 1875 M. AVRO-Uitzending 6.30—7.00: RVU 8.00: Gr.pl. 10.00: Morgenwijding 10.15: Gr.pl. 10.30: C. Hoeing: Iets over het verwijderen van vlekken 10.50: Gr.pl. 11.00: Orgel concert F. Hasselaar m.m.v. R. Broekman (alt) 12.00: De Minstreels en Gr.pl. 2.15: Gr.pl. 2.30: Pianorecital D. v. d. Stam 3.004.00: Omroeporkest o.l.v. N. Treep 4.15: Gr.pl. 4.30: Radio- kinderkoorzang o.l.v. J. Hamel 5.00: Voor kleine kinderen 5.30: Uit Palermo, Scheveningen: Walter Schacht'k orkest m. m.v. F. Gaultleri (zang) en het ensemble Henk Stuurop m.m.v. Arys Zwart en Rie- nus de Boer 6.30: RVU. J. W. Schot man: De boeken van Pearl Buck 7.00: Uit Bayreuth: 2de acte van Wagner's „Siegfried". Leiding: K. Elmendorff 8.05: Vaz Dias 8.10: Maria Roland (jodel) met haar Instrumentaal trio. Utr. Mannenzangvereen. „Aurora", o.l.v. H. Post, en Gr.pl. 9.30: Omroeporkest o.l.v. N. Treep, m.m.v. A. Roodenburg (viool). 10.05: Gr.pl. 10.20: Omroeporkest 11.00: Vaz Dlas 11.1012.00: Dansmu ziek uit het „Palals de Danse", te Sche veningen, door Lew Simmons en zijn or kest. Maandag. K a t w ij k-a a n-Z e e (Gemeentezaal)1 Jan van Riemsdijk; 8 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg, 8 uur nam „Glück iiber Nacht". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 au, Trianon Theater. Breestraat, 8 uur nam. „The kid from Spain". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uu. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat no. 52 8 uur nam. Zondag van 2 uur af door- loopende voorstelling: „Het geheimzinnige Sanatorium". Casino-theater, Hoogewoerd 49. 8 n. n.m „Haar Jongen". Zondag nam. 4 uur 30 en 8 uur. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Genees kunde: Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halfdrie tot halfvler. Inenting tegen diphterie 45 uur nam. Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge- neeskunde: Consultatiebureau voor Alco holisten. 7 uur nam- Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 4—5 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 6 tot en met Zondag 12 Aug. a s. waargenomen door de apothekenW. Pelle, Kort Rapen- burg 12, telef. 594, en J. E. M ten Dijk, Haven 18, telef. 85. RECLAME- 3189 AZIJN MOSTERD TAFELZUREN Huizen, 301 M. KRO-Uitzending 8.00 —9.15 en 10.00: Gr.pl. 11,30: Godsd. halfuur 12.151.45: Orkestconcert en Gr.pl. 2.00: Voor de vrouw 3.00: Plechtig lof 4.00: Trioconcert en Gr.pL 6.00: Lezing 6.157.00: Schlager- muziek 9.15: Declamatie 9.30: Gr.pl, 10.30: Vaz Dlas 10.35—12.00: Gr.pl, Daventry, 1500 M. 10.35—10.50: Mor- genwljding 12.20: Sted. Orkest Whit by o.l.v. F. Gomez 1.20: Orgelconcert Th. Hallford 2.05: Midi. Studio Orkest o.l.v. Cantell m.m.v. S. Cross (tenor) 3.20: Sted. Orkest Torquay o.l.v. E. W. Goss, m.m.v. H. Cummings (bariton) 5.00: Verslag v. d. British Empire Game» (Athletiekwedstrljden) 5.35: Kinderurn 6.20: Berichten 6.50: Midi. Studio Orkest o.l.v. Cantell, m.m.v. de Radio- Zangers o.l.v. E. Morgan 7.50: Het Er- nesco-kwintet 8.20: Radio Militair Or kest B. W. O'DonnelI, m.m.v. J. S. Mackin- lay (zang) 9.20: Berichten. Causerie 10.00: Reportage van de Southern Com mand Tidworth Taptoe 10.25: Het or kest van Café Colette m.m.v. solisten 11.10: Voordracht 11.15: De Grosvenor House Dance Band o.l.v. Lipton 11.40: Vervolg reportage 12.0512.20: Ver volg dansmuziek. Parijs „Radio Paris", 1648 M. 7.20 en 8.20: Gr.pl. 12.202.20: Pascal-orkest 7.05: Gr.pl. 8.20: Radiotooneel 10.50: Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 12.20—2.20: Con cert u.h. Bellevue-Strandhotel 3.00: Zang en piano 3.205.20: Concert uit rest. „Wlvex" 5.20: Reportage van de Onthoudersbijeenkomst. M.m.v. sprekers, orkest en solisten 11.3512.50:: Dans muziek. Keulen, 456 M. 5,50: Gr.pl. 6.45: Concert 10.30: Sollstenconcert 11.10: Pianorecital 12.20: Omroepkleinorkest o.l.v. Eysoldt 2.203.05: Gr.pl. 4.20: ..Siegfried", opera van Wagner, o.l.v. C. Elmendorff. In de pauze om 5.45: Schu bert Forellenkwlntet en om 8.10: Volks liederen en -dansen o.l.v. Kneip. Rome, 421 M. 8.25: Gr.pl. 9.05: Vo caal en instrumentaal kwartet 9.50: Radiotooneel 10.3511.20: Dansmuziek. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Alexys' orkest 1.302.20: Gr.pl. 5.20: Alexys' orket 6.50: Omroeporkest o.l.v, André 8.20: Omroeporkest m.m.v. so listen o.l.v. André 10.3011.20: Gr.pl. 484 M.: 12.20: Gr.pl. 1.05: Zangvoor dracht 5.20: Symphonieconcert o.l.v. Kumps 6.35: Gr.pl. 6.50: Hobo- en trioconcert 8.20: Reportage 8.50: Symphonieconcert o.l.v. Kumps 10.05: Zang 10.30—11.15: Gr.pl. Deutschlandsender, 1571 M. 4.20: Zie Keulen. In de pauze's om 5.50 en 8.10: Concert uit Muenchen 10.40 en 11.05: Berichten 11.2012.20: Concert uit Hamburg o.l.v. Seeker, GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Dinsdag 7 Augustus. lste programma: Hilversum van 8—24 u. 2e programma: Huizen van 8—24 uur. 3de Programma: Keulen 12.20—14.20: 3de Programma: 12.20 Keulen 12.20 14.20 Brussel, Fr. - 14.20-15.20 Londen Reg. 15.2017.20; Kalundborg of Luxemburg 17.20—23.00: Brussel, VI. 23.00—all.: Deutschlandsender. 4de ProgTamma: 8.208.50: Parijs Radio 12.20—14.05: Londen Reg. 14.05 17.35Daventry 17.3518.20: Een der Eng. „National" zenders 18.2019.35: Brussel Fr. 19.35—22.00: Luxemburg 22afloop: Daventry. De uitzending der R. O. V. geldt niet voor het locale Leidsche programma; in de plaats hiervan omvat programma 5 der R. O. V. den geheelen dag Daventt'y Wijzigingen voorbehouden. 2-2

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6