Thijs IJs en de gedienstige Geest Vrijdag 3 Augustus 1934 LEIDSCH DAGBLAD - Tw« Blad UIT 0E RIJNSTREEK. BURG. STAND VAN LEIDEN. i Arme kleine! Een 7-Jarlg dochtertje van de familie ae H. aan de Teglingerlaan trok bij het stoeien een Weck-ketel met kokend water om en kreeg den Inhoud over het lichaam. Dr. Dommisse verleende de eerste hulp. De kleine werd naar St. Bernardus over gebracht. Haar toestand is zeer ernstig. Aan het Postkantoor alhier werd ge durende de maand Juli 1934 ingelegd f8692,52 en terugbetaald f. 13.020,55. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3681. o VALKENBURG. De collecten in de maand Juli heb ben opgebracht voor de diaconie f. 47.92, toor de kerk f. 93.59; de bussen f. 19.15'/.*, tn de maandelijksche collecte f. 30.29'/i. o WASSENAAR. De weg naar Katwijk. De A.N.W.B. en de K.N.A.C. hebben kort geleden bij herhaling de aandacht geves tigd op den weg van Wassenaar naar Kat wijk, waarvan vooral het gedeelte onder Rijksdorp onder deze gemeente een wegdek beeft, waarvan de breedte naar verhou ding tot het daarover gaande motor-, rij en rij wiel verkeer, dat vooral in het zomer- leizoen zeer druk is, zeer smal is, zoodat veelvuldig ongevallen voorkomen, waarvan de vlak langs den weg staande boomen de ienteekenen dragen. Naar bekend is worden omtrent de re constructie van dezen weg onderhande lingen gevoerd tusschen de Provincie en bet Rijk. Voornoemde verkeersvereenlgingen heb ben nu aan Ged. Staten in overweging ge geven te bevorderen, dat. indien de onder handelingen met het Rijk niet binnenkort tot een definitief resultaat mochten leiden, bij het smalle gedeelte van dezen weg on der Rijksdorp in het belang van de veilig- ïeid van het verkeer voorzieningen worden getroffen. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben hierop bericht, dat deze zaak hunne aandacht heeft. Verkeersongevallen. A., uit Voorschoten, reed met zijn auto op den Rijksstraatweg, toen bij het Kerke- jout een wielrijder den weg overstak. A, remde uit alle macht en voorkwam daardoor een aanrijding. Maar door het plotselinge stoppen werd hij van achteren aangereden door de auto van R. uit Keu len, Beide auto's kregen belangrijke schade. D( Duitsche auto moest worden weg- gesleept. Toen mevr. H. alhier met haar auto de Eaadhuislaan wilde inrijden, kwam de vielrijder Z. over het rijwielpad en ge nikte onder de auto. Nadat de auto opge licht was, kon Z. bevrijd worden. De dokter Etffistateerde sleutelbeenbreuk. Hij werd dier de politiê-auto naar het Acad. zie kenhuis vervoerd. V. reed met de vrachtauto van zijn patroon H. op den Kerkdam een lichtmast om, daarna vloog de auto over het rijwiel pad en het voetpad in dên tuin van per ceel 95 en vernielde daarbij de steenen piasters en het hekwerk. Zelfs de licht mast kwam in den tuin terecht. Onderscheiding. Namens zijn regeering heeft de Oosten- rijksche zaakgelastigde in het gebouw van iet Gezantschap in Den Haag het gouden eereteeken voor verdienste van de Repu bliek Oostenrijk uitgereikt aan den heer Inspecteur van Politie W. M. Walpoott alhier, Op het 3-daagsch Nationaal Zang concours te Soestdijk behaalde het Chr. Gemengd Zangkoor „Zingt den Heer" (dir. de heer D. van Wouw te Lelden), in de 3de afdeeling een eersten prijs. Een nieuw succes voor het Zangkoor en den directeur, onder wiens leiding door ver schillende vereenigingen in onze gemeente, gedurende de laatste paar maanden niet minder dan zes eerste prijzen werden ver worven! De Middelweg alhier heeft bij de sa menkomst met de Kerkdam twee toe gangswegen, welke slechts ongeveer 3 m. breed zijn en waarover het verkeer in belde richtingen veroorloofd is. Hierdoor bestaat gevaar voor aanrijdingen, temeer, omdat door de ter plaatse aanwezige boomen het uitwijken wordt bemoeilijkt. De A.N.W.B. en de K.N.A.C. hebben nu aan B. en W. verzocht na verbetering van de situatie het verplichte rechtsche ver teer aldaar te willen bevorderen. KONINKLIJKE GIFT VOOR DE TUINDERS. Naar wij vernemen heeft H.M. de Koningin een bedrag beschikbaar gesteld als bijdrage in den steun voor de tuinders in do ge meenten Uithoorn, Nieuwveen, Leimulden en Mijdrecht, die tengevolge van zwaren hagelslag op 18 Juli j.l. groote verliezen hebben geleden. De bijdrage van JLM. de Koningin is ter beschikking gesteld van den voorzitter van het comité, den burgemeester van Uit hoorn. o ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriana Christina Antonia, dochter van A. J. J. v. d. Drift en M. C. W. Llndenhoff Cornells Adrianus Gerardus zoon van G. Toor en M. A. L. Jansen Albertus, zoon van D. Verzaal en A. v. d. Lede Johan Nlcolaas Antonie, zoon van H. v. Hemmessen en M. J. v. d. Vis Ambrosius Wilhelmus, zoon van W. Len- tlng en M. W. Bruines Petrus zoon van J. Meijer en A. M. Reijken Magcheltje, dochter van H. Meijer en W. H. J. Spruyt Hendrik Klaas, zoon van C. H. Schuur man en M. P. Paling Catharina, doch ter van H. Megchelse en J. Verkade Theo zoon van K. Verboom en M. van Ruitenburg. Overleden: Arle Verhagen, oud 88 jaren weduwnaar van Jacoba van Peilingen Cornells van Ooijen, oud 80 jaren, echt genoot van Komelia Klazina Schipper Alida van Muiswinkel, oud 52 jaren, echt- genoote van Matthijs van Zwieten Jacob Schaper, oud 1 jaar Jannetje Bos. oud 81 jaren, weduwe van Willem Kruijswijk Cornells Boot, oud 85 jaren, weduwnaar van Wilhelmina van Leeuwen. Gehuwd: Alfred Filliettaz, oud 32 jaren en Maria Anthonia Jongenburger oud 24 jaren. Loop der Bevolking. Ingekomen van: Leimuiden, Hendricus Oerlemans en gezin, Trompstraat 2a Boskoop, Hendrlkus Rodenburg, Otweg 2 Amsterdam, Maria Heljne echtgen. van H. Rodenburg, Otweg 2 Haarzuilens, Theodora C. van Hemert, Grijpesteinstr. 42 Amsterdam, Pieter de Groot, Goud- sche Rijpad 1 Epe, Bertus Kerkhoven, Oudshoornscheweg 7 Groningen, Adriana P. Zoetemeijer Stationsstraat 27 Boskoop, Cornelia M, Stolker, echtgen. van W. H. van Egmond. Willemstraat 8. Vertrokken naar: Hengelo, Haverweg 14 Adrianus Haak, Raadhuisstr. 44 Borne Spinnerstraat 6, Aafje Haak, Raadhuisstr. 44 Borne, Burgem. van Dijkstraat 6, Arnoldus Haak, Raadhuisstr. 44 Lelden Aloelaan 7, Jannetje M. Donkers, Zaal- bergstr. 33 Gouda, Kruidenierstraat 4, Adrianus P. van Toren, Raadhuisstr. 38 Sevenum (D, Hoogbroek bij H. Vullings, Antonius H. van Hemert, Grijpenstelnstr. 42 Bodegraven, Zuidzijde 130, Cornells Tukker, Hooftstraat 142 's-Gravenhage Hemsterhuisstr. 80, Adriana G. Staamer wed. van J. M. Munnik, v. Mandersloostr. 42 Tietjerksteradeel, Eestrum, Froukje Posthumus. Steekterweg 202 Amers foort, Joh. Bosboomstraat 10, Cornelis H. Bogaard en gezin, Hooftstraat 227 Breskens, Dorpsstraat 82, Pieter H. van Nelle, v. Boetzelaerstraat 13. Verkoop van grond. De commissie van het grondbedrijf heeft aan B. en W. medegedeeld, met den heer S. D. van Hembergen, aannemer, al hier, tot overeenstemming te zijn geko men omtrent de voorwaarden van verkoop van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Van Velzenstraat, groot ongeveer 660 M2. tegen den prijs van f 6 per M2. B. en W. hebben tegen den voorgestelden ver koop geen bezwaar en stellen den raad voor tot verkoop te besluiten. Bedankt. Ds. P. Steehouwer, predikant bij de Ned. Kerv. Gem. alhier, heeft voor het beroep naar Wageningen (vacature-ds. De Meeter) bedankt. Door den heer v. H .werd gisteravond bij de politie aangifte gedaan van de vermissing of ontvreemding van zijn rij wiel, dat hij onbeheerd voor zijn woning had laten staan. Mej. P. Belgraver, alhier, is te 's-Gra venhage geslaagd voor het examen Dultsch L.O. GEBOREN. Johanna;, D. van H. Mieloo en J. van de wetering Marie Elisabeth, D. van J. P. H. Hemerik en W. J. van der Linden Antonius Henri Johannes, Z. van J. J. Staats en C. M. A. Kohlbeck. o ONDERTROUWD. Ondertrouwd: H. F. de Wekker jm. en S. M. Toorens jd. Th. G. Klaverwijden 24 j. en E. Hartingsveld jd. 22 j. J. Vavier jm. 27 j. en J. van de Weerthof JU. 23 J. o OVERLEDEN. C. Overes, Z. 25 J. Er verdrinken jaarlijks vele baders. Zoo gij er niet bij wilt behooren, gaat dan niet te ver in zee. o ALKEMADE. GEMEENTERAAD. Commissie van toezicht Jeugdherberg „De Kaag" Conversie geldleeningen De winkelsluitingswet Werkverschaffings plannen Gedeeltelijke demping van het Brasemermeer Geldleening daartoe van f. 9600. De Raad dezer gemeente kwam ln open bare vergadering bijeen. Voorzitter: mr. J. W. Peek, burgemeester. Afwezig met ken nisgeving de heer C. Bontje. Na opening, verzocht de voorzitter de leden zich van hun zetels te verheffen, waarna de voorzitter in welgekozen woor den het overlijden herdacht van Z. K. H. den Prins der Nederlanden, en deed voor lezing van het aan de Koninklijke Familie verzonden telegram van deelneming. Nadat eenige oogenblikken van stilte ter nage dachtenis van wijlen Prins Hendrik wer den de notulen goedgekeurd. De voorzitter deelde mede, dat de N.V. Mij voor Jeugdherbergen hem heeft ver zocht de namen van een drietal raads leden te willen opgeven, die bereid zijn zitting te nemen als lid der commissie van toezicht op de Jeugdherberg te Kaag. De heeren J. Clemens, J. Verweij en J. Pen- nings verklaarden zich bereid zitting te nemen. Een 17-tal Ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen Medede ling van B. en W dat, in verband met de financieele consequenties die daaraan zou den zijn verbonden, van hun college geen voorstellen te verwachten zijn, tot verla ging der grondslagen, ingevolge de perso- neele belasting voor café's. Met 9 tegen 2 st. werd na discussie besloten in de grondslagen voor café's geen verandering te brengen. Tegen stemden de heeren de Koning en Rietbroek. Een na het opmaken der agenda inge komen verzoek van den Landarbeidersbond St. Deusdedit om de steunnormen in over eenstemming te brengen met het voor deze gemeente geldende contractloon voor nor male volwassen losse arbeiders, werd in handen gesteld van B. en W. om advies. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een conversieleening, groot f. 87000. tegen een rente van ter vervanging van de restanten van een drietal loopende leeningen, groot f. 14000; f. 19000 en 1. 54000. Met alg. st. aangenomen. Een wijziging der alg. Politieverordening waarbij het verboden is te zwemmen of te baden binnen een afstand van 100 M. van wegen en openbare voetpaden werd met alg. st. aangenomen. Voorstel van B. en W. naar aanleiding van een verzoek van een aantal winkeliers uit de Kaag tot vaststelling van een ver ordening, houdende afwijking van eenige bepalingen der winkelsluitingswet. De heer Verweij zegt te begrijpen, dat dit voorstel van B. en W. wordt gedaan, ter behartl- tlging van de belangen der neringdoenden, en dat dit voorstel een gevolg is van de toeneming der watersport. HIJ betreurt echter, dat daardoor te kort zal worden gedaan aan de Zondagsrust en dat deze verordening die Zondagsrust zal verstoren. Hij heeft derhalve principieels bezwaren tegen het voorstel van B. en W., en zou gaarne zien, dat B. en W. hun voorstel terug namen. Voorts heeft hij eenige on- derteekenaars van het adres gesproken, waarbij bleek, dat zij maar vaag op de hoogte waren met den inhoud van het adres, terwijl andere onderteekenaars bij nader inzien liever niet hadden geteekend. De voorzitter zegt met verwondering hier van kennis te nemen en wil. alvorens het voorstel verder te behandelen, gaarne na dere zekerheid hebben van de onderteeke naars of zij bij hun verzoek blijven. De bespreking werd geschorst en de beslissing verdaagd tot een volgende vergadering. Op voorstel van B. en W. en na nadere toelichting van den voorzitter werd be sloten in het Buurtschap de Kaag, een viertal brandkranen aan te brengen en voorts de aanwezige handbrandspuit tegen een redelijken prijs van de hand te doen. Hierna had een uitvoerige bespreking plaats over de wachttijdregeling, die na de invoering der nieuwe steunregeling voor taan zal moeten gelden. Besloten werd z. h. st. de navolgende wachttijderegeling vast te stellen: het genoten inkomen over een willekeurig tijdvak wordt verminderd met zooveel maal het steunbedrag als weken is gearbeid. Van het verkregen ver schil blijft 2/3 deel bulten aanmerking; het overblijvende 1/3 deel wordt gedeeld door het wekelijksche steunbedrag, en het verkregen quotitent vormt het aantal wachtweken. B. en W. zeggen hierbij toe, dat wachttijden van minder dan een week als regel niet zullen worden opgelegd. Hierna werd een'voorstel van B en W. tot wijziging der gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1934 met alg st. aangenomen Hierna stelde de voorzitter aan de orde de plannen tot gedeeltelijke demping van het Brasemermeer. De voorzitter zeide, dat het uitgangspunt is geweest het zoeken van een object voor werkverschaffing om zoodoende aan het ledig zijn van een groot deel der werkloozen in deze gemeente voor geruimen tijd een einde te maken. B. en W. meenen een zeer goede gelegenheid voor werkverschaffing te hebben gevonden, be staande in het afgraven van een perceel bouwland in de Huigsloterpolder, welk per ceel eigendom der 'gemeente is. en voorts door het dempen met den uitgekomen grond van een gedeelte van het Brasemer meer met het daarin tevens aanbrengen van een zwembad. Het perceel bouwland, dat voor afgraving in aanmerking komt. is ln overleg met de commissie voor de lan derijen aangewezen. Bij de voorbereidende besprekingen is gebleken dat diverse open bare lichamen bereid zijn de van hen ver- eischte vergunningen te verleenen. Zoo kan van het Rijk in erfpacht worden ver kregen een perceel water, deel uitmakende van het Brasemermeer. ter grootte van 3 H.A., tegen een jaarlijksche kanon van f. 75.—; het Hoogheemraadschap van Rijn land is bereid tegën een vergoeding in eens van ongeveer f. 900.toestemming te geven tot verkleining van Rljnlandsch boe zemwater. De van de gemeente Leiden ver- clschte vergunning, als eigenaresse van het vlschrecht, kan eveneens tegen een gering bedrag verkregen worden. Om de exploitatie van het zwembad rendabel te maken, is de plaatselijke zwemvereenlging S.S.S. bereid, het bestaande zwembad met baten en lasten aan de gemeente over te doen. De Inspecteur voor de Volksgezond heid desgevraagd kan zich met de plannen zeer wel vereenigen en acht de gekozen plaats zeer geschikt Ten slotte is door het Ministerie van Sociale Zaken goedgevon den al deze werken in werkverschaffing te doen uitvoeren. De totale kosten, die van arbeidsloon daarbuiten gelaten, om dat die in de plaats treden voor de thans plaats hebbende steunuitkeeringen, blijven voor de gemeente ruim f. 9400.Na deze algemeene inleiding werden door enkele leden vragen gesteld, en door den voorz. beantwoord. De heer Heemskerk bracht bij de vraag naar voren of het niet wenschelijker is af graven te doen plaats hebben van een per ceel grond ter grootte van 2 H_A. gelegen nabij de Koppoel, voor welke afgraving de eigenaar gaarne toestemming zal verlee nen, omdat hij dit perceel voor afgraving beter geschikt acht, dan 't oorspronkelijk aangewezen perceel ln de Huigslootpolder. Na bespreking werd besloten, dat de commissie voor de landerijen in deze spoe dig een onderzoek zal instellen en daarna een definitieve aanwijzing van het af te graven perceel kan plaats hebben. De voorzitter zeide thans, dat het in de bedoeling ligt, het aangewonnen terrein met het zwembad niet zelf te exploiteeren, doch dit aan een exploitant te verhuren. Er is reeds een huur aangeboden van f. 1000 per jaar. terwijl gevraagd is een huur op langen termijn. De voorzitter zeide dat hij van de voorbereidende be sprekingen hieromtrent gaarne in geheime zitting wil mededeellng doen. Na heropening der vergadering werd met alg. st. besloten: lo. overeenkomstig opge maakte begrootingen en teekeningen, in werkverschaffing uit te voeren, de afgra ving van een perceel land, het gedeeltelijk dempen van het Brasemermeer en de stichting van een zwembad; 2o, tot het in erfpacht nemen van den Staat der Nederlanden van een perceel water ter grootte van ongeveer 3 H.A. en wel gedurende 60 jaren, ingaande 1 Sep tember tegen een Jaarlijksche kanon van f. 75. 3o. tot het in erfpacht nemen van eenige perceelen water, gelegen buiten de kade van het Brasemermeer, eveneens voor een zelfde tijdsduur, van een drietal eigenaren, tegen een vergoeding van resp. f. 1.10, f. 2.50 en f. 1 per jaar; 4o. B. en W. te machtigen met de ge meente Leiden in onderhandeling te tre den tot het verkrijgen van de vereischte vergunningen, en het aangaan der noo- dige overeenkomsten; 5o. tot overname na beëindiging van het seizoen 1934, van het zwembad der zwem- vereeniging S.S.S. alhier met alle bezit tingen en schulden dier vereeniging; 6o, om tot dekking der kapitaalkosten voor de uitvoering derzer werken een geld leening aan te gaan groot f.9600 tegen een rente van ten hoogste 4'h pet. 'sjaars a pari, af te lassen in dertig jaar; 7o. om de geheele uitvoering en het óagelijksch toezicht in handen te stellen van de Ned. Heide Maatschappij; 8o. B. en W. te machtigen tot het slui ten van een voorloopige huurovereen komst met den heer A. C. P. Zeegers, waarbij de aangedempte grond met het zwembad voor een tijd van 6 Jaren en 6 optiejaren aan hem zal worden verhuurd voor een huursom van f. 1000 per jaar, en voorts onder enkele door den Raad be paalde voorwaarden. Voorts werd besloten in werkverschaf fing uit te voeren het afgraven van een perceel weiland en de ophooging met den afgegraven grond van een perceel bouw land, beide op de eigendommen der ge meente, gelegen in den Huigsloterpolder bij de hoeve Alkemade. De grootte van het af te graven perc. bedraagt 1.25 H.A., ter wijl de afgraving zal plaats hebben tot een dikte van 40 cM. Vervolgens werd aan den Raad aangebo den de rekening van het dienstjaar 1933, sluitende ln den gewonen dienst met een batig slot van f. 8609 en in den kapitaal- dienst, met een nadeellg slot van f. 2104. Als leden der commissie van onderzoek dier rekening werden benoemd de heeren J. Verweij, J. J. de Koning en J. S. Pen- nings. Tenslotte kwam in bespreking de even- tueele korting op de salarissen van het gemeente-personeel. Na bespreking werd besloten B. en W. uit te noodigen te komen met een voorstel, waarin de salarisnormen, voor vooveel noodig, zijn aangepast aan de geldende loonnormen. Hierna sluiting. BOSKOOP. Aanbesteding. De uitslag van de gehouden aanbeste ding voor den bouw van een woon- en winkelhuis voor den heer D. Jongejan te Boskoop, architect de heer J. H. v. Osna- brugge luidt: C. Neven en T. Oosterom f. 15.995, Joh. v. d. Vliet f. 14.999, Gebr. v. Bodegraven f. 14.985. M. Oppelaar f 14.960, C. J. Weerdhuizen f 14.845, Joh. v. d. Kooij f 14390, J. v. d. Wilden f 14.340, firma Keiij zer en Boer f. 13.798. Allen te Boskoop, prijzen zijn zonder het schilderwerk. Gegund werd aan den laagsten inschrijver. Een Excursie. Onder leiding van den heer Vellekoop, land- en tuinbouw-onderwijzer te Delft, maakte een dertigtal werkloozen uit Delft van den tulnbouwcursus „Tuinbouw en ontspanningsvereniging Delft" een ex cursie naar Boskoop. Deze werkloozen, waaronder zich een 62-jarlge bevond, waren per rijwiel gear riveerd en werden ontvangen door de hee ren C. Ellerbroek en T. Akerboom. Bezoeken werden gebracht aan verschil lende kweekerljen, o.a. van de firma M. Koster en Zonen, waar met belangstelling het oculeeren van rozen werd gadegesla gen, ook de schitterende waterlelie's bij deze firma hadden aller bewondering. Ook werd een bezoek gebracht aan het Rosarium, waarover zij vol lof waren. Nadat een der bezoekers in keurige be woordingen dank had gebracht voor het genotene, vertrok het gezelschap in de avonduren hoogst voldaan weder naar Delft. Aan de Rijkspostspaarbank alhier, is gedurende de maand Juli ingel. f. 19927.77 en terugbetaald f 15519.04. Het laatste door de spaarbank uitgegeven boekje draagt het nummer 5614. HAZERSWOUDE. Bij de te 's-Gravenhage gehouden examens machineschrljven slaagde onze plaatsgenoot de heer J. Wille, leerling van den heer G. Klok te Alphen a. d. Rijn. De Geref. Meisjesvereeniging „Ora et Labora" maakte een uitstapje naar Den Haag en Wassenaar. De reis werd gemaakt per rijwiel. Niettegenstaande het ongun stige weer, wist men zich üi Den Haag te vermaken doordat verschillende bijzon dere gebouwen in oogenschouw werden genomen. Daarna ging men naar Wasse naar, waar volop werd genoten van de schoone natuur. Inmiddels was het weer opgeknapt en een genot aan het strand en duin te vertoeven. Hoogst voldaan ging men huiswaarts. o— KOUDEKERK. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriana Maria, dochter van Barend van Harskamp en Antje Hogenes. o LEIDERDORP. De weg LeidenLeiderdorp. De A.N.W.B. en de K.N.A.C. hebben aan het Gemeentebestuur dezer gemeente ver zocht te bevorderen, dat de brug in den van der Valk Bouwmanweg (Lage Rijn dijk) tijdens geopenden stand in het be lang van een veilig wegverkeer wordt af gesloten door goed zichtbare in heldere kleuren geschilderde en van reflectoren voorziene afslultboomen. o LEIMUIDEN. Verlof van den Burgemeester. De burgemeester dezer gemeente en van Rijnsaterwoude zal van 6 tot en met 27 Augustus 1934 met verlof bulten de ge meente zijn. o TER AAR. Onze plaatsgenoot C. Hoogervorst slaagde voor het practijkexamen Neder- Iandsche Handelscorrespondentie, daartoe opgeleid door den heer G. Klok te Alphen a. d. Rijn. o WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrianus. z. v. J. G. van Wil ligen en L. van Herk Dirk Marinus, z. v. D. Degenhardt en J. J. Geerlof. Gehuwd: C. Kleijn en K. Degenhardt. Loop der Bevolking. Gevestigd: H. van der Bor van Gouda naar Zuidkade 98. Naar wij vernemen heeft dr. Paul bedankt als lid van het Crisiscomité. Tot nieuwe leden zijn gekozen de heeren dr. Hartog en A. Boonstoppel. ■o- WOUBRUGGE. Loop der Bevolking. Gevestigd: Uit Alkemade. P. L. Witte- man, B No. 238 Uit Veldhuizen E. M. Molenaar B No. 208 Uit Dordrecht, J. H. Boot, A No. 135 Uit Leiden, M. M. C. van der Ploeg, B No. 343 Uit Alkemade A. J. H. Helmich, B No. 304 Uit Zeg waard. A. Th. Turk, B No. 371. Vertrokken: A. F. van der Eng, n. Was senaar, Rijksstraatweg 346 K. M. Dis seldorp naar Oegstgeest, Haarlemmer straatweg 1 Chr. Windhorst, n. Hazers- woude, B 127 Wed. H. Dolfing en gezin, n. Rijnsaterwoude, No. 8 C Blom, n. 's-Gravenhage, Moreelschestraat 16 G. Koetsier, n. Leiden, Hoogkamerlaan 6 A. van der Meij, n. Alphen a. d. Rijn, Hoorn 29. 3—2 4. Thijsje staat verbaasd te kijken, want 't gaat nu heel ge vaarlijk lijken Anasius ontsteekt een tooverlont en zwaait mompe- iend zijn tooverstaf boven de flesch ln 't rond. „O. wee", denkt Thijs met angstzweet op zijn snuit, „straks breekt die woeste geest er uit." D; tcov'nar zelf maakt tot Thijs' schrik de flesch dan open en Gosos kom: st - ieer deemoedig uitgekropen. „Hé", zegt Thijs, „wat is dat raar. Komaan, van hèm ducht ik verder geen gevaar".

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7