H. M. PIERROT MAARSMANSSTEEG 21 JAARLIJKSCHE OPRUIMING LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 3 Augustus 1934 KERK- EN SCHOOLNIEUWS PIERROT GEER LEDERWAARDEI VRAGENRUBRIEK. RADIO-PROGRAMMA. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 5 AUGUSTUS. BENTHUIZEN. Ned. Herv. Kerk: Voorin, half tien, lees- dlenst; nam. 6 uur, ds. Jellema van Wou- br&ercf. Gem.: Voorm. half tien en nam. en 6 uur, leesdlenst. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H D) en nam. 6 uur, ds. Jacobs. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, deer Bakker, cand. te Hilversum. Chr. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 6 uur, ds. Bljdemast. Geref. Gem.: Voorm. halftlen en nam. uur. leesdlenst. Rem. Geref. Gem.: Voorm. 10 1/4 uur, de heer J. M. de Jong van Leiden. HOOGMADE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half elf, ds. J. d« Bruin van Alphen. KOUDEKERK. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, de heer Stroo; nam. halfzeven, ds. de Bruin van Alphen. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. M. de Boer van Oudeschlld. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. i dj en nam. half zeven, ds. Streeder. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. half zeven, ds. J. Kapteljn van Lochem. LE1MUIDEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half elf, ds. Jongens. Oeref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. 7 uur, de heer W. C. Veltkamp, cand. te KatwIJk-aan-Zee. LISSE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 oor, ds. Tichelaar. Oeref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 4 uur, dr. Ruys. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Ponstein. Geref. Gem.: Voorm. halftlen en nam. duur, leesdlenst. Ned. Prot. Bond: Voorm. 101/4 uur, ds. Cars] ens van Oudega. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half elf, ds. C. Heemskerk van Ter Aar; nam. 7 uur, de heer de Witt, van Noordwfjk aan Zee. Oeref. Kerk: Voorm. half elf en nam. t uur, candldaat van Benschop. Chr. Geref. Kerk: Voorm. half elf en tam. 4 uur, de heer Aangeenbrug. NOORDWIJKERHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. an Noort van Loosdrecht. OEGSTGEEST. Pauluskerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Jansen Schoonhoven. OUDE-WETERING. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf, ds. Geerling. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. 7 uur, ds. Van der Bos. Rem. Kerk: geen dienst. RIJNSATERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Nam. halfdrle, ds. Hoeufft van Velsen van Ter Aar. Chr. Geref. Kerk: Voorm .halfelf en tam. 7 uur, leesdienst. SASSENHEEVI. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. A. Verwaal van Etten; nam. 5 uur (Bed. H. Dds. J. J. H. Klomp van Voorhout. Geref. Kerk: Voorm. halftlen en nam. 5 uur, ds. Kuiper. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur, lees dlenst; nam. halfdrle, ds. Ponstein van Lisse. Pinkstergemeente: Hedennam. 8 uur, lastor van der Woude: Zondagvoorm. .01/4 uur en nam. halfacht, dienst; Maandagnam. 8 uur, pastor van der Woude van Rotterdam. VALKENBURG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, de heer de Witt van Noord wijk a. Zee; nam. half zeven, ds. ten Hove, van Delfzijl. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H D.) en nam. half zeven, ds. Vroeg-in- de-Welj. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Dam van Bodegraven. Chr. Afg. Gem.: Voorm. 10 en nam. 6 u., Grisnigt. WARMOND. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. J. Woldendorp van Wemeldinge; nam. 6 uur, 1s. Lekkerkerkei van Bennebroek. WASSENAAR. Dorpskerk: Voorm. 10 uur, ds. W. Th. Boissevain van Leiden; nam. half zes, ds. a. W. Tonsbeek van AppLngedam. Kievietskerk: Voorm. 10.05 uur, dr. J. Kooij, van Amsterdam. WOUBRUGGE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Jel- fema; nam. halfacht, ds. Heemskerk van Ter Aar. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, te Nauta. ZOETERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. J. cekkerkerker, van Bennebroek. RECLAME- 5372 Zaterdagmorgen 9 uur begint In de afdeeling Lederwaren de bekende y Dit Jaar vooral 't betore gonro voor Oprnimlngsprijs 1 NED. VER. VAN VRIJZINNIGE ZONDAGSSCHOLEN. DE SCHOOLKWESTIE TE AMSTERDAM. Naar wij vernemen, hebben Gedeputeer de staten van Noord-Holland gebruik ge- Blaakt van de paragraaf in de wet op het jager onderwijs, waarbij aan Gedeputeerde staten het recht wordt verleend, het aan tal openbare scholen in iedere gemeente te eepalen. Het voorstel van B. en W., inzake de op- neifing van 41 scholen, welk voorstel door den raad niet werd goedgekeurd, zal dus "orden uitgevoerd. De Raad kan echter nog in beroep gaan D1) de Kroon. De algemeene veragedcring. In de te Enschedé voortgezette alge meene vergadering van de Ned. Ver. van Vrijzinnige Zondagsscholen heeft de heer W. Abeleven een causerie gehouden over een nieuw soort Zondagsschoolmateriaal, waarbij met gesneden houten afbeeldin gen tegen wisselende achtergrond een dui delijke uitbeelding van de Bijbelsche ver halen gegeven wordt. Er zal een overeen komst gemaakt worden met den heer Abe leven waardoor het mogelijk wordt dat de Ned. Ver. van Vrijz. Zondagsscholen het door hem ontworpen materiaal ln den handel brengen zal. Na de causerie van den heer Abeleven en een gemeenschappelijken maaltijd ving de algemeene vergadering aan onder pre sidium van ds. F. H. G. v. Iterson van Nij megen. De jaarverslagen werden goedge keurd. Dat van den secretaris dr. P. Can- negleter van Krommenie, maakt melding van 418 aangesloten Zondagscholen met 41.000 leerlingen. Bij meerdere Zondags scholen ls gebrek aan organisatorisch be sef waardoor klachten en wenschen niet ter kennis komen van het hoofdbestuur. De Zondagsschool zelve is overigens ln wezen gezond. Naast de viering van het Kerstfeest komt ook de viering van het Lentefeest al meer ln zwang. Ook burge ren de wandeltochten en de gewijde spe len al meer in. In enkele provincies wor den prov. cursussen voor de leerkrachten gehouden en Utrecht heeft een „Offer zondag" ingevoerd. Ook in Zeeland kwam de organisatie tot stand en voerde men drie kringen ln. Het verslag van de penningmeeste- resse, mej. D. v. Vliet van Hoorn, maakt melding van 'n totaalbedrag van f 2132.03 aan ontvangsten en van f 1715.67 aan uit gaven. De verslagen werden goedgekeurd, de penningmeesteresse voor haar beheer gedechargeerd en de begrooting vastge steld met een eindcijfer van f. 1900. Het verslag van de Centraalbibliotheek maakt melding van 223 uitgeleende zen dingen boeken. De rekening sluit met een batig saldo van f. 17.82. Aan de uitgaven van de vereeniging werd een batig saldo gemaakt van f. 718.25, waarbij met name de uitgave van de liederenbundel „Kin derzangen" een succes bleek. Gehoord het rapport van de commissie van controle, uitgebracht bij monde van mej. J. v. d. Schaik van Zeist, werd het verslag van de uitgeverij goedgekeurd. De vereenigingen geven ook een eigen maandelijksch orgaan uit ,,'s Levens Opgang" dat ook ln het aigeioopen jaar zich kon handhaven. Een voorstel van de Prov. vereeniging Zeeland om over te gaan tot wijziging van art. 6 van het reglement waardoor de le- leden van de vereeniging ln een provincie waar een prov. verband is, worden ver plicht zich bij dit verband aan te slui ten, werd verdedigd door mevr. Landstra- Huet van Middelburg. De voorzitter gaf als het gevoelen van het hoofdbestuur weer dat het gezien de historie van de vereeniging, die uit de commissie voor de Zondagsscholen van den Ned. Prot. Bond is gegroeid, niet gewenscht is te komen met een sterke wijziging van het regle ment en beval namens dit college een tus- schenvoorstel aan in den vorm van een motie, waarin wordt uitgesproken dat art. 6 van het reglement zóó moet worden uitgelegd dat de leden van de vereeniging ook bij het Prov. verband, indien dit be staat zich moeten aansluiten. Deze motie werd na eenlge bespreking met algemeene stemmen aangenomen. Besloten werd de volgende algemeene vergadering te Zeist te houden, waarbij een voorstel om in Bentveld samen te komen is verworpen. Na de algemeene vergadering werd een autotocht gemaakt naar de Watermolen te Haaksbergen, waar de plaatselijke Zon- dagsschoolvereenlglng de afgevaardigden ontving. DE THEOLOGISCHE SCHOOL TE KAMPEN. De handelingen van het Curatorium. Verschenen zijn de handelingen van het Curatorium van de Theol. School te Kam pen, betrekking hebbend op de buitenge wone vergaderingen van 23 Aug. '33 te Middelburg en 17 Jan. '34 te Kampen en van de 94e vergadering op 2 en 3 Juli j.l. te Kampen gehouden. We ontleenen daaraan dat het Curato rium besloot aan het studentencorps F.Q.I. wederom een bedrag te voteeren voor het doen houden van enkele voor drachten. Bij het curatorium kwam in van een vriend der School die onbekend wilde blijven de aanbieding van een pedel staf. Prof. Dr. S. Greydanus bracht verslag uit van het college van hoogleeraren over den cursus '33'34. We ontleenen daaraan dat aan den kring der studenten de heer S. Wierenga door den dood ontviel, terwijl de School een verlies leed door het ver scheiden van Dr. W. H. Nieuwhuis, die de School als lector heeft gediend. Het col lege nam het admissie-examen af aan een candldaat uit de Oud-Geref. kerken in het graafschap Bentheim en Oost-Friesland, die echter niet mocht slagen. Bij het be gin van den cursus werden 112 studenten gerecenseerd, terwijl 14 nieuw werden in geschreven. 23 Studenten deden met goed gevolg candidaatsexamen, terwijl 16 stu denten propaedeutisch examen deden. De penningmeester der School, Ds. A. M. Donner, em.-predikant te Zeist, bracht verslag uit van de financiën over het boekjaar 1 Mei '33—30 April '34. Daaraan ontleenen we dat de rekening in ontvang sten en uitgaven sluit met een eindcijfer van f. 69.525.75, waarbij een kleine f.3000 onder de begrooting gebleven werd. De balans sluit in ontvangsten en uitgaven met een saldo van f. 609.93. Gehoord het rapport van de finantieele commissie, uit gebracht bij monde van den secr. van het curatorium. Dr. K. Dijk te 's Gravenhage, besloot het curatorium den penning meester onder dankzegging voor zijn zorg vuldig beheer te dechargeeren en de hee- ren Dr. K. Dijk en Dr. H. Kaajan opnieuw te benoemen als leden van de financleele commissie. De heer J. Velthuis van Kam pen bracht als penningmeester van het Pensioenfonds verslag uit. Het fonds heeft een bezit van f. 53.630.96. Ds. H. H. Schoe- makers van Kampen bracht rapport uit namens de commissie voor het nazien van de boeken en bescheiden. Onder dank zegging werd de heer Velthuis van zijn beheer gedechargeerd. De heeren ds. N. Duursema te Nleuw-Amsterdam en ds. H. H. Schroemakers zullen opnieuw de com missie van controle vormen. Aan het verslag van den conservator van de bibliotheek der School, Dr. W. Nawijn, ontleenen we dat 750 werken werden uit geleend. Door schenkingen, o.a. van een massa werken uit de bibliotheek van wij len Prof. L. Lindeboom, werd de biblio theek wederom belangrijk uitgebreid. Het curatorium besloot gunstig te beschikken op het verzoek van een comité tot orga niseering van een „Afscheidingstentoon stelling" tot het ln bruikleen afstaan van de oude bescheiden terzake in de biblio theek aanwezig. Het curatorium benoemde tot rector voor het jaar Dec. '34Dec. '35 Prof. Dr. T. Hoekstra en tot pro-rector en secr. van het college van hoogleeraren Prof. Dr. J. Ridderbos. Voor het bijwonen van de col leges werden aangewezen vóór de Kerst- vacantie de curatoren van Zeeland en Noord-BrabantLimburg en na de Kerst- vacantie de curatoren van Friesland-Zuid en Overijssel. Dezelfde curatoren zullen ook de examina bijwonen, terwijl die van Noord-Holland, Utrecht, Zuid-Holland- Zuid en Noord. Zeeland en Brabant de overdracht van het rectoraat zullen bij wonen. Tot hoofdredacteur van het week blad De Bazuin benoemde het curatorium tot 1 Jan. a.s. Prof. Dr. A. G. Honig en tot diens secundus Prof. Dr. J. Ridderbos. Tot leider van den Schooldag '35 werd be noemd de curator Ds. H. H. Schoemakers en tot zijn secundus Dr. G. Keizer te Rhe- den-de Steeg. Prof. Dr. A. G. Honig bracht als pen ningmeester van het studiefonds verslag uit. 31 Studenten werden gesteund en de uitgaven bedroegen totaal f. 3935.30. Tot leden van de commissie van organisatie van den Schooldag '35 werden benoemd de heeren Prof. Dr. J. Ridderbos; Ds. P. Bos te Leek; J. H. Kok te Kampen en Ds. H. H. Schroemakers; tot bibliothecaris voor dit studiejaar Prof. Dr. G. M. den Hartogh; tot penningmeester van het pen sioenfonds de heer J. Velthuis; tot leden van de commissie van toezicht op de ge bouwen de heeren Ds. A. M. Donner; J. Velthuis en H. Steenbergen; tot leden der commissie voor de uitgave van de Bazuin de heeren Prof. Dr. J. Ridderbos; Ds. A. M. Donner en Ds. J. L. Schouten te Am sterdam. o ALGEMEENE SYNODE DER NED. HERV. KERK. XV. In de gisteren gehouden zitting van de Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk werd voortgegaan met de behandeling van het tabellarisch verslag van de examina waarover ouderling D. Jacobs van Meppel rapporteerde. De Prov. Kerkbesturen van Gelderland, Zuid-Holland, Noord-Holland, Utrecht, Friesland, Overijssel, Groningen, Zeeland, Noord-Brabant, Limburg, Drenthe en de Waalsche Commissie namen resp. 5, 5, 5, 4, 5, 5, 5, 5, 5, 6 en 2 examens af, waaronder een coll. dictum afgenomen door de Waal sche Commissie. Gelderland, Zuid-Holland Noord-Holland, Friesland, Groningen, Zeeland, Drenthe wezen elk 1 en Over ijssel 2 examinandi af. Ook de candidaat voor het coll. doctum werd afgewezen. Bij de Synode kwamen uitvoerige in lichtingen in van de Prov. kerkbesturen van Zuid-Holland en Geldrland in betrek king tot geslaagden en niet-geslaagden. Zuid-Holland klaagt daarbij weer eens over het groote gebrek aan kennis van de Bijb. Geschiedenis en van het Kerkrecht dat het bij vele candidaten moest consta- teeren. Dit Kerkbestuur oordeelt trouwens over het geheel de kermis der candidaten maar middelmatig, bij sommigen is die zelfs slecht. Reden waarom gevraagd wordt of er geen aanleiding bestaat terzake de aandacht der hoogleeraren te vragen. De president oordeelde dat de klacht Van Zuid-Holland geregeld kan worden gelezen in de tabellarische verslagen die door de Prov. kerkbesturen worden inge zonden. Gehoord de conclusie van het rapport vam de Synode de verslagen voor kennis geving aan. Inzake het verzoek van Drs. L. Horvath uit Hongarije om een legitimatiebewijs te mogen ontvangen teneinde onder de Hol landers ln Roemenië werkzaam te zijn, waarvan we in een van onze vorige versla gen melding maakten, kwam bij de Synode een gunstig advies in van de heeren Prof. Dr. J. A. Cramer te Utrecht en Prof. Dr. M. L. Böhl te Leiden. De Synode besluit in art. 2 van het re glement op het Hooger Onderwijs de woor den „Christ, zending" te vervangen door „de Zending, zoowel de inwendige als de uitwendige. Aangenomen werd een voorstel om de slotalinea van art. 2 als volgt te lezen: „en voorts kunnen in alle andere vakken, waaromtrent te eeniger tijd blij ken zal, dat aanvulling van het universi tair onderwijs noodzakelijk is, aan bepaal de personen leeropdrachten worden ge geven". Aangenomen werd ook een voorstel om in art. 16 van het reglement de woor den „der vanwege de kerk aangestelde hoogleeraren" te vervangen door de woor den: „die vanwege de kerk worden gege ven". Een voorgestelde Invoeging in art. 7 van het reglement „bewijs, dat de exami nandus gedurende minstens zes maanden onder leiding van een Ned. Herv. predikant in een gemeente of inrichting in de prac- tijk van het predikantsambt werkzaam is geweest" werd verworpen met 10 tegen 9 stemmen. Aangenomen werd een voorstel van de hoogieeraren Prof. Dr. A. v. Veldhuizen en Prof. Dr. M. v. Rhijn om aan art. 2 van het reglement op het Hooger Onderwijs toe te voegen: „De Algem. Syn. Comm. kan den hoogleeraar aan wlen het geven van hooger onderwijs in de Chr. zedekunde is opgedragen, op diens verzoek tijdelijke vrüstelling verleenen van het geven van genoemd onderwijs". Ook werd aangeno men 'n voorstel van dezelfde hoogleeraren om in art. 7 van het reglement op het exa men ln te voegen: „In de Chr. zedekunde wordt geen examen afgenomen, indien de vrijstelling genoemd in art. 2 van het re glement op het Hooge Onderwijs ls ver leend". Hierna kwam aan de orde het verslagen van den kerkelljken archlvarus, Dr. L. Lasonder over 1933. In verband met het feit dat in de mid daguren een synodus contractae moest ge houden worden over de samenspreklng van de daartoe aangewezen commissie met den Raad van Beheer verdaagde president de zitting tot hedenmorgen 10 uur. De Synode hield enkele Synodi contrac tae (d.i. een Synode die tot op de helft van de leden is uitgeloot:. De eerste Syno dus contractae had betrekking op het door het classicaal bestuur van Dokkum inge diende bezwaar tegen een handeling van het Prov. kerkbestuur van Friesland In verband met de zaak-Ds. Hupkes te Zwaagwesteinde; de tweede op de e.v. goedkeuring van de opheffing van de derde predikantsplaats bij de gemeente van Nijkerk (Geld.); de derde inzake e.v. combinatie van de gemeenten van Arkel en Kedichem, waarbij sommige synodi con tractae moesten worden voortgezet. NEDERL. ONDERWIJZERS GENOOTSCHAP. De Algem. Vergadering. Op de jaarvergadering te Alkmaar ls uitvoerig het fusie-rapport met den B. v. N. O. besproken. Tenslotte is met groote meerderheid het bestuursvoorstel om de fusie af te wijzen, aangenomen. Voorts is behandeld het rapport van de commissie School en Vrede, waarin de noodzakelijkheid wordt uitgesproken, dat de school in het kind een grondslag legge voor een vasten vredeswil. Na eenlge be spreking werd dit rapport met algemeene stemmen aangenomen en de wenschelijk- held uitgesproken dat Esperanto faculta tief worde Ingevoerd bij l.o. en kweek scholen. De heer De Vries hield een uitvoerige beschouwing over het wetsontwerp tot re geling van de opleiding van onderwijzers en onderwijzeressen voor het lager onder wijs en van de bevoegdheid verbonden aan de acte van bekwaamheid tot het ge ven van lager onderwijs. Aan het slot der inleiding werd met algemeene stemmen de volgende motie aangenomen: „Constateerend, dat het ontwerp niet geheel voldoet aan punt 8 van het pro gramma van het genootschap, dat een driejarige vakopleiding en het met goed gevolg doorloopen van de 5-jarige H.B.S. of daarmede gelijk te stellen inrichting vraagt, erkennend dat de 5-jarige kweek schoolopleiding na het behalen van het m.u.l.o.-diploma of dat eener driejarige H.B.S. aan een lang gekoesterden wensch inzake volledige bevoegdheid tegemoet zal komen, waardoor de afzonderlijke hoofd actestudie zal komen te vervallen, be treurende. dat de daarnaast ontworpen driejarige cursus voor onderwijzeressen de laatste twee leerjaren, Inzonderheid wat de theoretische ên practlsche vakopleiding betreft, onvoldoende geacht moet worden en daardoor, tenzij in den zin van het adres van het hoofdbestuur gewijzigd, niet te aanvaarden is, waardeerend dat het ontwerp een aannemelijke reguleering be oogt van de thans ongebreidelde oplei dingsmogelijkheid, van oordeel, dat de groote beteekenls van consciëntieuze lei ding bij de practische vorming voor de re geering de moreele plicht inhoudt voor die leiding een redelijke vergoeding vast te stellen, evenzoo van oordeel dat het prin cipe van gelijke schoolgelden en gelijke sa- larieering, zooals dat in de l.o.-wet van 1920 is gehuldigd, terwille van de gelijk stelling tusschen openbaar en bijzonder onderwijs, ook in dit ontwerp dient te wor den doorgevoerd, spreekt het vertrouwen uit, dat ministers en volksvertegenwoordi ging bereid zullen zijn tot verwezenlijking van de wenschen, geuit in het uitvoerige memorie op het adres van het hoofdbe stuur dd. 28 Mei 1934." Hierop was aan de orde het ontwerp van de jongeren-commissie, bevattend 13 conclusies, die in hoofdzaak beoogen, dat er een voldoend aantal jongeren kome, ge negen en geschikt om de ouderen te ver vangen. Ook dit werd aangenomen. Mede werd besloten een kleine commis sie in te stellen, die het hoofdbestuur re gelmatig op de hoogte zal stellen van het geen er onder de jongeren leeft. C. T., te L. De uit de ouderlijke macht ontzette vader kan omtrent het verblijf gedurende de vacantie niets bepalen. De voogd heeft daarover wel zeggenschap. C. v. d. B„ te K. Als aan u bij testa mentaire beschikking niets is nagelaten, kunt u geen rechten doen gelden. Mej. C. R. Als U er zonder meer in hebt toegestemd thuis te gaan slapen, be hoeft daarvoor geen vergoeding te worden gegeven. v. d. Z„ te L. Als een dergelijk stuk tot bewijs moet dienen van de overeenkomst, is het aan zegelrecht onderworpen. Aan rechters is het verboden bij hun beslis singen rekening te houden met den inhoud van eenlg stuk, dat, hoewel aan zegelrecht onderworpen, ongezegeld of niet voldoende gezegeld te hunner kennis wordt gebracht. K. B. Het percentage, dat als belasting betaald moet worden, hangt af van het bedrag der nalatenschap. Indien geërfd wordt door den echtgenoot, bedraagt het percentage ten minste 2'/t en ten hoogste 7. Ingevolge de Geldschieterswet is ver boden het beroep of bedrijf van geld schieter uit te oefenen behoudens ln een gemeentelijke of in een toegelaten parti culiere geldschietbank. J. P. L. te L. De heer G, Slera zwom op 25 Juli van Leimuiden naar Aalsmeer. Het juiste begin- en eindpunt ls ons niet bekend. Zijn tijd bedroeg 2 uur 13 min. L. de J. te L. Ich zlehe um die Welt; Walkind around the world; Je marche autour du monde. VOOR ZATERDAG 4 AUGUSTUS. Hilversum, 1875 M, VARA-Program- raa 8.00: Gr.pl. 10.00: Morgenwij ding VPRO 10.15: Voor Arb. i. d. Con- tinubedr.: C. Rijken (declamatie), Gr.pl. VARA-tooneel o.l.v. W. v. Cappellen en 't VARA-orkest m.m.v. solisten o.l.v. P. Pella 12.00: Eddy Walis en zijn ensem ble, en Gr.pl. 2.00: Gr.pl. 2.40: Foto- grafie-praatje 3.00: Trio Favoriet o.l.v. W. Drukker 5.00: Gr.pl. 5.40: Lite raire causerie A. M. de Jong 6.00: Zang door A. de Booy m.m.v. D. Pijper (piano) en Gr.pl. 6.30: Gr.pl. 7.00: V.RO. 8.00: S.O.S.-Berichten 8.03: Gr.pl. 0.15: VARA-tooneel o.l.v. W. v. Capellen 9.25: Gr.pl. 9.30: Krontjong-orkest 10.00: Vaz Dlas en VARA-Varia 10.15— 12.00. Gr.pl. Huizen. 301 M. KRO-Uitzending. 4.00 —5.00: HIRO. 8.00—9.15 en 10.00: Gr pi. 11.30: Godsd. halfuur 12.151.45: Gr.pi. 2.00: Voor de Jeugd 2.30: Gr.pl. 3.00: Kinderuur 4.00: HIRO 5.00: Gr.pl. 5.30: Schlagermuziek 6.20: Causerie 6.45: Gr.pl. 7.15: Cau serie 7.35: Gr.pl. 8.00: Zangvoor dracht 8.15: Gr.pl. 8.25: Vaz Dias 8.30: Gr.pl. 9.30: Vervolg zang 9.45: Schlagermuziek 10.30: Vaz Dias 10.35: Gr.pl. 10.4511.15: Schlagermu ziek 11.15—12.00: Gr.pl. Daventry, 1500 M. 10.3510.50: Mor genwijding 12.20: Northern Studio-or kest o.l.v. Bridge m.m.v. J. Jolley (tenor) 1.20: Commodore Grand-orkest o.l.v. H. Davidson 2.20: Dansmuziek 2.50: Midi. Studio-orkest o.l.v. Cantell 3.35: Mantovani en zijn Tipica-orkest m.m.v. N. Maudini (tenor) 4.35: Gr.pl. 5.05: Orgelspel H. Ramsay 5.35: Kinderuur 6.20: Berichten 6.50: Sportpraatje 7.05: Zang door J, Perry 7.20: Blaas- concert o.l.v. G. Hawkins m.m.v. F. Blyth- man (alt) 8.20: Variété-programma 9.20: Berichten 9.45: Piano-recital E. Joyce 10.05: Twenty Years Ago, herdenking van het uitbreken van den Wereldoorlog 11.2012.20: Lew Stone en zijn Band. Parijs „Radio-Paris", 1648 M. 7.20 en 8.20: Gr.pl. 10.3511.50: Orkestconcert 12.20: Het Goldy-orkest 7.05: Gr.pl. 8.20: „All-Baba". operette van Lecocq. 10.50: Dansmuziek. Kalundborg, 1201 M. 12.20—2.20: Con cert uit Rest. „Wivex" 3.00: Liedjes bij de luit 3.20: Omroeporkest o.l.v. Gr6n- dahl 5,205.50: Gr.pl. 8.20: Deen- sche muziek o.l.v. Gröndahl 9.0012.50: Gevarieerd programma m.m.v. solisten en orkest Keuien, 456 M. 5.55: Gr.pl. 6.45: Orkestconcert 10.50: Solistenconcert 12.20: Blaasmuziek 1.20: Concert Concert 2.203.05: Gr.pl. 4.20: Ra dio-Kamerorkest 5.35: Concert door de Hltler-Jeugd. 7.20: Venezlanisches Zwi- schenspel", spel van L. Hofmeier 8.20: Berichten 8.35: Elne Sommernacht mlt Paul Lincke, gevar. concert 10,40—12.20: Eysoldt en zijn orkest. Rome, 421 M. 8.20: Gr.pl. 9.05: „Per le vle dl Parigi", gevar. programma. 9.50: Symphonieconcert. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Gr.pl. 1.302,20: Max Alexys' orkest 5.20: Dansmuziek 6.20: Gr.pl. 6.50: 7.50: Gr.pl. 8.20: Omroeporkest 9.20: Saxofoon-kwartet 7.10: Piano-recital Radio-tooneel 10.3012 20: Dansmuziek 484 M.: 12.20: Max Alexys' orkest I.302.20: Gr.pl. 5.20: Max Alexys' or kest 6.35: Gr.pl. 6.30: Omroeporkest 8.20: Symphonie-concert o.l.v. Kumps. Herdenking v. h. begin v. d. Wereldoorlog 10.3012.20: Dansmuziek. Deutschlandscnder, 1571 M. 8.30: Het Omroeporkest o.l.v. E. Klrster. In de pauze om 9.15: Causerie 10.20: Berichten 11.05: Weerbericht 11.20—12.50: Dans muziek uit Leipzig. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. J. D„ te L. De kleinkinderen zijn ver plicht de grootouders, wanneer deze be hoeftig zijn, te onderhouden. In gemeen schappelijk overleg kan ieders bijdrage worden vastgesteld. Bij weigering om bij te dragen, kan een rechterlijke uitspraak wordeh uitgelokt. J. de V„ te V. Ook als er een dringende reden tot ontslag ls, moet deze worden meegedeeld. U kunt schadevergoeding eischen, n.l. een week loon. A. K„ te L. Bij ziekte moet gedurende een betrekkelijk korten tijd loon worden betaald. Wed. L„ te H. De inkomsten kunnen in mindering worden gebracht. Waar schijnlijk zult u de andere giften mogen behouden. Voor Zaterdag 4 Augustus. lste programma: Hilversum van 8—24 u. 2e programma: Huizen van 824 uur. 3de Programma: 8.0015.05: Keulen 15.2016,20: Kalundborg of Luxemburg 16.20—17.20: Keulen 17.20—19.20: Brussel. Fr. 19.20—20.20: Luxemburg 20 20afloop: Brussel, VI. 4de Programma: 8.208.50: Parijs Radio 10.35—11.50: Parijs Radio 12.20— 17.35: Daventry 17.3519.50: Brussel, VI. 19.5021 20: Daventry 21.20 afloop: Londen Reg. De uitzending der R. O. V. geldt niet voor bet locale Leidsehe programma: in de plaats hiervan omvat programma 5 der R. O. V. den geheelen dag Daventry Wijzigingen voorbehouden. 8—C

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 11