Alphensch Elftal en het Leidsel) Elftal NATIONAAL ZWEMFEEST BEZOEKT den Voetbalwedstrijd op Zaterdagavond 28 Juli a s. Oegslgeester Zwemvereniging „Poelmeer" LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 27 Juli 1934 sport' 29 JULI 1934 AANVANG 1.30 UUR RECLAME-5064 aanvangende half acht. op het terrein der A.V.V. „ALPHEN" aan de Van Boetzelaerstraat, gespeeld tusscher. het WANDELSPORT. DE VIERDAAGSCHE AFSTANDSMARSCHEN. NA DEN DERDEN DAG 92 UITVALLERS. Nijmegen, 26 Juli 1934. (Van onzen bijzonderen medewerker). Waanden wij ons verleden jaar in Afrika, waar Spahi's Bedouinen enz. rondzwierven, nu niets van dit alles. Een heerlijke wan- deldag met frlsschen wind, afwisselend zon en bedekte lucht, zoodat alles samenwerkt cm dezen dag voor den geoefenden wande laar tot een genot te maken. Toch ls het parcours niet gemakkelijk. Onmiddellijk na het verlaten der Kazerne «aan wij naar Berg en Dal. waar de liefe lijke klauterpartij der beroemde zeven heu- relen aanvangt, dan over de Mookerhel met een allerakeligst lange en scherpe daling naar Mook en vandaar naar het Tter te Cuyk. Daar Is het een drukte van belang. Onder leiding van officieren wordt telkels een pont volgeladen, maar toch duurt het 20 minuten alvorens wij de Maas over zijn. Hier splitsen zich de wegen, wij 55'ers krijgen hier onze 5 K.M. extra, de 50'ers gaan rechtdoor naar Beers en Grave. Vergeleken bij verleden jaar zijn de wegen goed verbeterd en het is halféén als wij Grave binnentrekken. Vandaag concentreert zich hier de groote militaire belangstelling van hooge autoriteiten, die de troepen in oogenschouw nemen. Gene raal Wolf ls daaronder. Zeer waarschijnlijk laat bij de deel nemers de vermoeienissen der eerste twee dagen zich gelden: van den aanvang af ls het tempo bij de meesten niet hooger dan 6 KM., zoodat het uur van binnen komen voor het meerendeel valt tusschen halfdrle en 4 uur. Op den Teersdijk ontmoeten wij weder de 40'ers, waaronder nog verscheidene melsjesgroepen. In hun keurige cos- tuumpjes zien zij er allercharmantst uit, terwijl zij het hoogste lied kweelen. Daar onder zijn ook de Rotterdamsche S.O.S.-jes, die in hun grijze jurken met grappige stroohoeden met een stormriem zeer op vallen. Het ls een keurtroepje, dat op commando van de leidster keurig in den pas de kazerne binnenmarcheert, daarbij als echte kleine soldaatjes van die grap- Slge beweginkjes makend, die niet nalaten ij de aanwezigen op de binnenplaats een luid applaus te ontketenen. Luitenant Wlldervanck de Blécourt is onder den rook van St. Anna druk bezig rijn Pro Patrla-menschen te lnspecteeren, ten einde natuurlijk op de talrijke toe schouwers bij den intocht een martialen Indruk te verwekken. Toch maken sommi- fen op mU den indruk dat zij liever op Minerva achter een glas schuimend gerste nat zouden zitten dan hier te tippelen, ïaar aan alle leed op deze wereld komt len einde, dus ook aan dit. Bij de laatste pleisterplaats voor Nijme gen is het een drukte van jewelste. Een froot deel der wandelaars neemt hier nog een laatste kleine rust, omdat van daar de afstand naar de kazerne nog een uur gaans is en men graag in de beste condi tie binnenkomt. Ook een groepje Hillegomsche wande laars, versterkt met een stafkapitein uit Den Haag doet aldus en het is daar een gekrioel van militairen en burgers. Het detachement 6e Veld-artillerie dat wij he den voor het eerst zien, marcheert com pleet, luid zingende voorbij. Zooals hier boven gezegd wordt Pro Patria geïnspe- teerd, de Leidsohe Politle-Sportvereent- glng zit daar en nog eenige indivldueele leden van L.S.C. en L.W.S.V. De Engel- schen die zoo nu en dan geheel in los verband marcheeren, wachten hier op elkander en het Is genoeglijk te zien hoe alles zijn best doet om tgenover de Nljme- genaren een goed figuur te slaan. Juist val nog een detachement infante rie binnen en daaronder zijn eenige ras echte Mokummera. De stemming is er nog ïeheel in en ik maak van de gelegenheid gebruik om eenige vragen te stellen. De kostelijke antwoorden die ik krijg zijn echter in een zoodanig onvervalsche en ongekuischt Jordaansch gegeven dat ik ze hier niet kan weergeven. Ik kom te weten dat de stemming enorm ls, dat zij dankbaar zijn voor de hulp van de firma Vasenol, dat het eten pulk is, dat die 4-dagen-kllometers wel wat erg lang zijn en dan het voornaamste: dat zij Zaterdag afzwaaien. En als om te bewijzen dat de stemming werkelijk enorm is heffen zij eenstemmig aan het schoone lied van: „O breng mi] terug naar mijn schoon Amsterdam". Werkelijk flinke kerels En zoo marcheeren wij vroolijk en wel gemoed ln een groote colonne met aan alle zijden tromgeroffel en trompetgeschal naar ons home terug waar onze honge rige magen een puike maaltijd te verwer ken krijgt van soep en een geurige haché waarin een ieder met groot genot de grage tanden zet. Als eenige opmerking zou ik willen zeg gen dat het jammer was dat een kleine, overigens sympathieke ploeg wandelaars, hedenmiddag bij het afpresenteeren niet geheel en al zijn politieke overtuiging kon vergeten en dat velen zich daaraan heb ben gestooten. Hedenmorgen zijn 16 personen niet ge start, terwijl 29 personen uitvielen. In totaal zijn er nu 92 uitvallers. WATERPOLO. L. Z. C. I—H. Z. EN P. C. I 1—6. Schitterend spel der Haagsche ploeg. Er was enorme belangstelling gisteravond voor den wedstrijd van L.Z.C. tegen het roemruchte H.Z. en P.C., dat lederen wed strijd weer met zoo geweldige cijfers weet te triomfeeren, en het publiek heeft zijn gang naar de zweminrichting nabij den Hooge Rijndijk volkomen beloond gezienl Weergaloos snel is dat spel der Hagenaars; ongelooflijk vlug flitsen zij door het water. Onafgebroken is dat zevental ln actie en het was duidelijk dat L.Z.C., hoezeer zij zich ook inspande, daartegen niet opge wassen zou zijn. Intusschen hebben de gasten met 61 meer gekregen dan zij verdienden. Het was vooral de Reede ln de Leidsche voorhoede, die den Hagenaars zorg baarde en hij werd dan ook nauw lettend bewaakt, dank zij vooral de wenken van den trainer aan den kant. Onze stad genoot wist zich niettemin herhaaldelijk keurig vrij te maken, maar met zijn talrijke en harde schoten was hij niet fortuinlijk. Lat en palen zijn vele malen keeper Rijp- stra te hulp gekomen. BIJ Iets meer geluk had L.Z.C. zeker twee doelpunten meer kunnen hebben, dan thans het geval ls geweest; De opstelling der ploegen was: L. Z. C.: doel: Ydens; achter: Van Hel- vert, Elsinga en v. d. Reyden; voor: De Reede, de la Court en Tegelaar. H. Z. en P. G.: doel: Rijpstra; achter: Witte, Sirks en van Aelst; voor: v. Kleef, Schrieder en Reekers. Deze opstelling werd echter voortdurend gewijzigd. Om aan een scherpe bewaking te ontsnappen wisselden de Leidsche spe lers herhaaldelijk, maar le Haagsche trai ner gaf nauwlettend acht en onmiddellijk volgde ook, op zijn advies, de wijziging der Haagsche ploeg. Er was nauwelijks begonnen of Van Aelst had den stand reeds op 6—1 gebracht, ter wijl Schrieder er spoedig een tweede doelpunt aan toevoegde. Ydens deed daarna meermalen keurig werk en toen de Leidsche ploeg langzamerhand zloh aan het gewel dig hooge tempo der gasten begon aan te passen ging er ook aan de andere zijde gevaar dreigen. Jamimer genoeg was de thuisclub, gelijk reeds gezegd, daarbij niet gelukkig. Een schitterend achterwaartsch schot van de la Court vloog, ver buiten bereik van Rijpstra, tegen de lat en die kogel had toch warljjk beter lot verdiend! Nog voor de rust voerde Reekers voor H.z. en P.C. den stand op tot 03. Nauwelijks was de strijd hervat of Schrieder schoot zoo ontzaglijk snel en hard ln dat de bal ln het Leidsche doel lag voordat Ydens besefte wat er gebeurd was. 04. Toen kwam echter ook L.Z.C. ln actie en na verdienstelijk samenspel tusschen Elsinga en den jeugdigen Tege laar (die Buys vervangen moest en dat uit stekend deed!) slaagde de Invaller er ln met een welgericht schot aan Rijpstra het nakijken te geven. 1—4. Even gloorde nu in het Leidsche kamp de hoop op een beter resultaat, dooh meerdere harde schoten van De Reede suisden via lat en palen achter, terwijl het hooge tempo der Hage naars tenslotte nog leidde tot twee magnifieke doelpunten van Sohrieder, zoodat H.Z. en P.C. met 61 triomfeerde. L.Z.C. n had vooraf voor de competitie gespeeld tegen H.Z. en P.C. n en met 10 gewonnen. De ploeg bestond uit: doel: Basten; achter: Hofsteenge, van Ingen Schenau en C. Walenkamp; voor: Ouwer- kerk, H. A. K. Walenkamp en Lut. Over het algemeen zijn de Hagenaars Iets meer ln den aanval geweest, doch van Ingen dekte den midvoor der H.Z. en P.C., Offers, zoo voortreffelijk, dat deze vrijwel geen kans gekregen heeft een stevig schot te lossen. Nu dreigde er ongetwijfeld van andere zijden meermalen gevaar, doch dan was altijd de Leidsche keeper op zijn post. De Hagenaars werden er ten laatste wanhopig onder! In de Leidsche voorhoede werd H. A. K. Walenkamp teveel alleen gelaten, maar hij nam toch het Haagsche doel nog al eens onder vuur, al waren zijn schoten meestal niet scherp genoeg. En ln de tweede helft had hij eindelijk succes met een ver en hoog schot, dat klaarblijkelijk door den keeper verkeerd werd beoordeeld. Met den oneven goal bleef L.Z.C. n der halve meester van het terrein. Het was de tweede overwinning ln dit seizoen. Beide wedstrijden zijn door den heer Loeven, uit Den Haag, op rustige en goede wijze geleid. De verstandhouding was trouwens uitstekend. -O COMPETITIE-PROGRAM. In de Zwemkroniek worden de volgende competitie-wedstrijden aangekondigd; 31 Juli: L.Z.c. Ill—S.V.H. II. 3 Aug.: U.Z.c. I—L.Z.c. I, U.Z.c. II— L.Z.c. II. 5 Aug.: Zian I—L.Z.C. I, Zian II—L.Z.C. n, S.V.H. I—De Zijl 1. 7 Aug.: L.Z.C. HI—H.Z. en P.C. III, GouwePoelmeer. 9 Aug.: L.Z.C. I—Maas I, L.Z.C. II—O. z.c. n, r.z.c. n—L.z.c. m. -O- COMPETITIE 2DE KLASSE. Voor de 2de klasse won R.Z.C. met 65 van G.Z.C. NEDERLAAGWEDSTRIJD TE ALPBEN. A^.C—P.C.G. 5—4. In het Alphensche zwembad had gister avond de tweede nederlaagwedstrijd plaats, welke ln het voordeel van A.Z.C. eindigde. De bezoekers waren over het ge heel Iets sneller, doch het zuiver schieten liet meermalen te wenschen over. Eerst in de 2e helft kwamen zij er beter ln en wis ten zij met eenige verre schoten den ach terstand tot 5—4 te reduceeren. Direct na den aanvang komt A.Z.C. ln den aanval waarbij de latten voor P.C.G. een paar maal redding brengen. Het wil aanvanke lijk bij A.Z.C. nog niet vlotten. Een schot van C. v. Leeuwen gaat Juist over. Even later herstelt van Leeuwen zijn fout en maakt onhoudbaar voor A.Z.C. 10 De Alphensche ploeg krijgt nu den smaak te pakken en direct daarna scoort Thlm 2-0. Het schieten van de P.C.G.-voorhoede blijkt meermalen niet al te zuiver te zijn, zoodat voor de bezoekers voor de pauze doelpunten uitblijven. Direct na hervatting doelpunt de rechts voor van P.C.G. uit een strafworp 21, doch daarna lost Jongeleen weer een ver schot dat doel treft 31. Plots gaat dan Thlm er met den bal van door en van korten afstand voert hij de score op tot 41. Raaphorst vergroot daarna de voor sprong uit een mooie voorzet van Jonge leen 51. P.C.G. komt nu eenige malen in den aanval en wanneer Weijers het leder terugslaat beland dit bij den midvoor die onhoudbaar inschiet 5—2. De rechtsvoor van de bezoekers maakt er dan 3—6 van en even voor het einde verkleint P.O.C. nogmaals den achterstand en A.Z.C, wint dus met 64. o ZWEMMEN. ZWEMFEEST VAN POELMEER. Btlpten we gisteren reeds aan, dat ver scheidene clubs hun teams naar het zwem feest van Poelmeer zullen zenden, een korte opsomming van de deelnemers is heel interessant, want de deelneming kan voor het feest van een zoo jonge vereeni- glng werkelijk uitstekend worden genoemd. Voor de 100 M. schoolslag dames schre ven 13 deelneemsters in, waaronder de dames Kerkmeester, O.D.Z., Eykenbroek, O.D.Z. en Minca Steenhuyzen, H.P.C.; de 100 M. vrije slag dames is bezet met 10 zwemsters. Van de goede krachten noemen we de dames Mudde van O.D.Z.Dlni HUs- ken, AD Z. en Kodde van H.Z.P.C., welke dames elkander reeds vaak strijd geleverd hebben en fraaie tijden maken. De rugslag dames ls minder bezet. Hier verschijnt een veld van 7 deelneemsters aan den start, met o.a. L. Oortgysen van A.D.Z., Amster dam, Martin, O.D.Z, Rotterdam en de ex- kampioene van Oost-Java, MeJ. W. Jon- gerius, thans lid van Poelmeer. De dames-estafette 5 x 50 M. vrije slag ls bezet met 7 ploegen, die ln twee series de noodige spanning zullen brengen. De Amsterdamsche Dameszwemclub zond 2 ploegen, de Onderlinge Dameszwemclub gaat met één sterke ploeg te water, evenals de Dameszwemvereeniging Internos uit Amsterdam, HJ.C., Heemstede, H.Z. en P.O. den Haag en de damesleden van de zwemvereenlglng „Aalsmeer". Het is prettig dat deze jonge zwemver- eeniging verscheidene zwemsters naar het feest van Poelmeer afvaardigde. De heerenbanen mogen zich, vooral wat de schoolslag en vrije slag betreft, in veel deelneming verheugen. Vele, ln onze om geving goed bekende krachten komen aan start. Op de rugbaan zien wij zeven deelne mers, De strijd zal vermoedelijk wel gaan tusschen den bekenden Haarlemmer van der Meer en de beide H.Z.F.C.'ers Reekers en Faure. De 13 schoolslag-zwemmers tellen goede krachten. Op dit nummer zal de L.Z.C.'er Verhaar de eer op moeten houden tegen Hofman, Haarlem, Prins H.Z.P.C., Fetter, D.Z.N., Tuning en Rijke van Aalsmeer en eenige minder bekende Haarlemmers. De estafette 5 x 50 M. vrije slag moet in twee series worden verzwommen. De snel ste teams van Kennemerland, H.P.O., H.V.G.B. en Haarlem zullen hun beste krachten inspannen om de teams van H.Z.P.C. en L.Z.C. en Poelmeer de baas te blijven. Haarlem schreef zelfs met een tweede ploeg ln en Aalsmeer komt ook uit. Als nummer met de grootste deelneming achttien zwemmers, komt dan de 100 M. vrije slag heeren. Hieronder zien wij de L.Z.C.'ers van der Reijden. Lut en ook Tegelaar, voorts de H.Z.P.C.'ers Reekers, van Kleef, Witte en van Aarem, de H.P.C.'ers Sipkema, van Zadel, de Haarlemmers Zeeman, van Gel- deren, de H.V.G.B.'ers Rol en Bongertman. Ongetwijfeld door de groote bezetting een prachtnummer. Aan het eind der wedstrijden vindt de demonstratie schoonspringen plaats, ge volgd door een polowedstrijd van Poel meer I tegen een Haarlem-combinatie. Deze combinatie is zeer sterk en bestaat uit spelers van het eerste en tweede zeven tal. Bij de samenstelling ls uitsluitend ge let op snelle zwemmers, zoodat Poelmeer een zwaren wedstrijd tegemoet gaat. o TWEE NIEUWE WERELDRECORDS. De jonge Amerikaan Van den Weghe, vestigde te Honoloeloe een nieuw wereld record 100 meter rugslag met 1 min. 7.4 seconden. De Amerikaan Jack Medica bracht het wereldrecord 400 meter crawl op zijn naam met een tijd van 4 min. 40.6 sec. o GOLF. NOORDWIJKSCHE GOLFCLUB. Zondag organiseert de Noordwijksche Golfclub een wedstrijd om den British Challenge Cup uitsluitend voor leden van Nederlandsche Golfclubs. 36 holes tegen bogey. De golfweek begint Zaterdag 1 Sept. o KORFBAL. SERIEWEDSTRIJDEN „DE ALGEMEENE". Voor deze seriewedstrijden won Fluks ni met 31 van De Algemeene. De gisteren vermelde uitslag was foutief. VOETBAL. AJAX KAMPIOEN VAN NEDERLAND. EEN GELIJK SPEL, 2—2, TEGEN K.F.C- Beter doelgemlddelde van AJax beslist. In het Stadion te Amsterdam word gisteravond de laatste wedstrijd gespeeld om het nationale kampioenschap tusschen Ajax en K.F.O. De uitslag werd een gelijk spel, 2—2, dank zij een doelpunt, door Ten Have vijf minuten voor het einde gescoord en een beter doelgemiddelde over de ge- heele competitie, geeft Ajax nu het recht voor den vijfden maai den titel van kam pioen van Nederland te voeren! Er was gisteravond meer publiek dan op de vo rige twee avonden, maar ook bij dezen be- slissenden wedstrijd was het Stadion nog niet voor de helft bezet! Gezien de ge ringe interesse op den eersten en tweeden avond moet betwijfeld worden of de kosten van dit extra-tournool, dat drie avonden heeft geduurd, wel door de entree-gelden gedekt worden. K.F.O. speelde haar beproefde systeem en Ajax had er weer geen antwoord op. Reeds na 5 minuten gaf van 't Kaar aan K.F.C. de leiding, 01. De Koogers bleven sterker en waar de Ajax-verdediging vele fouten maakte dreigde er steeds gevaar voor Kelzer's doel. Toen van Diepenbeek mlstrapte bracht van 't Kaar den stand op 0—2. Dat was 20 minuten na den aan vang. Daarna werd Ajax actiever, maar zij zag geen kans den achterstand te ver kleinen. Ongeveer 25 minuten na de rust scoorde Muides, 12. Thans steeg de span ning! Ajax gaf den toon aan en 5 minu ten voor het einde maakte Ten Have met een kopbal gelijk, 22. Door een beter doelgemiddelde werd Ajax dus kampioen! o ALPHENSCH ELFTAL— LEIDSCH K.N.V.B.-ELFTAL. Voor dezen morgenavond op het Alphen- terrein om half acht te spelen wedstrijd ziet het Alphensch elftal er als volgt uit: Doel: v. Heusden (A.R.C.); achter: de Jong (Alphia) en Hesseling (Alphen); midden: Broer (Alphen), Dijkman (Al phen) en v. d. Leek i Alphen); voor Velle- koop (A.R.O.), Windhorst (Alphen), A. v. Dam (A.R.C.), v. Leeuwen (Alphen) en W. Bergshoeff (A.R.O.). Scheidsrechter ls de heer C. J, v. d. Spek uit den Haag. De wedstrijd zal worden op geluisterd door muziek van de Alphensche muziekvereeniging „Crescendo". o C.G.W.—C.E.H. Maandagavond speelt een C.G.W.-Com- binatle tegen C. E. H. (Sajetfabrlek Cra- nenburg) om 7 uur op het terrein ln de Kooi. LOTING NEPTUNUS-TOURNOOI. De loting voor de wedstrijden van Nep- tunus om den Miss Blanche Beker heeft tot resultaat gehad, dat Alphen I op 5 Augustus voor de eerste ronde moet uit komen tegen D.O.L. I uit Rotterdam, „TER LEEDE" (SASSENHEEM). Morgenmiddag om half vijf spelen de Ter Leede Juniores tegen L.F.C. Juniores (Leiden) en om half zes speelt Ter Leede n een wedstrijd tegen Noordwijk n. Beide wedstrijden worden gespeeld op het ter rein „Sporthoff" te Sassenhem. o ONS CLUBJE I—ALPHEN III 1—3. Voor de seriewedstrijden van „Koude kerk" speelden bovengenoemde elftallen gisterenavond op het Koudekerk-terrein tegen elkaar. Door het regenachtige weer was er zoo goed als geen belangstelling en Alphen Hl aanvankelijk zelfs met 10 spelers. Deze on volledigheid heeft tot gevolg dat Ons Clubje direct na den aftrap eenige aanval len kan opzetten. Bij een dezer is de Graaf zoo ongelukkig den bal met de hand te spelen binnen het strafschopgebied. De penalty wordt met een hard schot benut. Als Alphen dan compleet is wordt door haar meer aandacht besteed aan den aan val, evenwel ziet zij door stug verdedigen van Ons Clubje pas vijf minuten voor de rust kans eveneens uit een penalty gelijk te maken. 1—1. Na de rust ls Alphen III steeds in de meerderheid en komt O. C. vrijwel niet meer aan het woord. Jansen weet andermaal uit een strafschop de lei ding te nemen, terwijl Oosterom een goe den voorzet van hem op fraaie wijze weet te benutten. 31. 11 minuten voor het einde verlaat Ons Clubje het veld, zoodat Alphen III door deze overwinning in de volgende ronde komt. o WEDSTRIJDEN TE BOSKOOP. Onder enorme belangstelling en met medewerking van de Harmonie Excelsior" heeft op het Boysterrein te Boskoop een ontmoeting plaats gehad tusschen het eer ste elftal van de Boys en Paramaribo uit Amsterdam Na een spannenden strijd wisten de zwartjes te winnen met 32. Morgen zullen te Boskoop de volgende wedstrijden gehouden worden: Voor de competitie van den G.V.B. nam. 6 uur: Bosk. Boys BMoordrecht A Ju nioren. Vriendschappelijk: nam. half 8: Bosk. Boys 4Stormvogels. LAWN-TENNIS. DE JEUGDWEDSTRIJDEN IN NOORDWIJK. Uitslagen van gisteren. Gisteren zijn, gelijk reeds gemeld, op de Noordwijksche banen de jaarlijksche jeugdwedstrijden begonnen. De sfeer, die in deze dagen rondom het banen-complex van het Casino hangt, moge niet die zijn van de internationale kampioenschappen of de nationale, het enthousiasme waar mede deze speelstertjes en spelertjes el kaar blakend van strijdlust bekampen, de volharding waarmede een long-set wordt gestreden, zij het dan voor nagenoeg le dige tribunes, ls dezelfde. Schuilen er tusschen deze aankomende meisjes en Jongens toekomstige Neder landsche kampioenen, zullen zij eens met hetzelfde vuur de Nederlandsche kleuren in een Davls-Cupwedstrljd of in Wimble don verdedigen? Een enkeling toont thans reeds een bij zonderen aanleg, een slagenvariatie en een tactiek, welke het hout, waaruit kam pioenen gesneden worden, kenmerken. Dat een zorgvuldige training en groote toewijding voor het bereiken hiervan noo- dlg, daarvan zullen de betrokkenen wel overtuigd zijn! Hoewel de uitslagen het niet doen ver moeden, vielen er gisteren reeds enkele spannende partijen te bewonderen en de eindstrijden zullen in verschillende num mers, gezien het spel der gegadigden, ze ker niet zonder spanning en feilen strijd verloopen. De uitslagen waren: Jongens-Enkelspel A: le ronde: B. Vel- tenaar bye, H. Kolff bye. Th. G. van Rijs- sel sl. J. Andreoll 6—0, 6—3; Th. J. Vrins sl. H. Catz 60, 60; B. Munster van Heusen sl. E. C. Kettner 61, 84; R. Th. Esser sl. J. F. van den Bergh 63, 60; H. Bergsma bye. F. Visser bye. 2e ronde: B. Veltenaar sl. H. Kolff 61, 6—1; F. Visser sl. H. Bergsma 6—1, 63; Th. J. Vrins sl. Th. G. van Rijssel 7—5, 6—3; B. Munster, van Heusen sl. R. Th. Esser 61, 61. Meisjes-Enkelspel A: G. van Rijssel sl. H. Sijthoff 6—0, 8—8; T. Alkemade sl. C. Hoek 6—3, 6—1. Jongens-Dubbel A: Th. G. van Rijssel en Tr. Visser bye. Th. J. Vrins en R. Th. Esser sl. H. Bergsma en J. Andreoll 63, 62; M. Reldt en N. Veltenaar sl. H. Kolff en J. v. d. Wall 6—4. 6—2; E. O. Kettner en B. Munster van Heusen bye. Gemengd Dubbelspel A: Mej. T. Alke made en F. Visser sl. mej. Galema en J. v. d. Wal 6—1, 6—0; mej. H. Warneke en H. Wolff bye. Mej. G. van Rijssel en Th. van Rijssel sl. mej. H. Sijthoff en H. Bergsma 60, 6I. Jongens-Enkelspel B: le ronde: G. Spiele sl. G. Smalt 6—1, 6—3; W. Akkers- dijk 1. F. de Bruyn Kops 6—1 60; L. P. Akkersdijk sl. P. van Cleeff 60, 61; Ferd. Visser w.o.; F. Schut sl. D. van den Bergh 6—1, 6—3; O. Horstman sl. D, Wol slus 63, 64; F. Stenfert Kroese sl. H. van den Bergh 92, 63; A. Bergmann bye. 2e ronde: L. v. Akkersdijk sl. Ferd. Vis ser 6—2, 6—0; F. Schut sl. O. Horstman 6—4, 6—1F. Stenfert Kroese sl. A- Berg mann 6—3, 6—3; G. Spiele sl, W. Akkers dijk 11—9, 7—5. Meisjes enkelspel B: le ronde: L. de Bruyn Kops, bye; T. Rens, bye; M. Roes sl. H. Voute 64, 8—6; Uyttenbogaardt sl. L. Jacobson 64, 64; B. Thonus sl. N. van Leeuwen 61, 61; L. Hidde Ga lema w.o.; G. Rens. bye; M. Bergmann, bye. 2e ronde: T. Rens sl. L. de Bruyn Kops 2—6. 61, 62; B Thonus sl. L. Hidde Galema 60, 61; M Bergmann sl. G. Rens 6—2, 6—3; M. Roes sl. Uyttenboo- gaardt 75, 6—4. Jongens dubbelspel B: le ronde: A. Bergmann en F. Stenfert Kroese sl. D. Wolslus en O. Hartman 63, 63; H. v. d. Bergh en P. van Cleeff bye; G. Spiele en F. Schut sl. J. Kolff en B. Smalt 6—0, 63; W. en L. P. Akkersdijk, bye. Gemengd dubbelspel B: le ronde: mej. B. Thonus en W. Akkersdijk, bye; mej. G. Rens en O. Horstman, bye; mej. L. en F. de Bruyn Kops, bye; mej. M. Bergmann en F. Stenfert Kroese sl. me). F. Rens en J. Kolff 6—2, 6—4; mej. A. en D. Wolsius bye; mej. M. Roes en B. Smalt, bye; mej. Uyttenbogaardt en G. Spiele, bye. 2e ronde: mej. B Thonus en W. Akkers dijk sl. mej. G. Rens en O. Horstman, 6—2, 6-0. 0 CRICKET. BONDS- EN NEDERLANDSCH XI-TAL SAMENGESTELD. De Nederlandsche Cricket Bond heeft het Bondselftal en het Nederlandsch elftal samengesteld resp. voor de wedstrijden te Den Haag op Maandag en Dinsdag 30 en 31 Juli a.s. op het H.C C.-terrein en op 4 en 5 Augustus te Amsterdam op het ter rein von V.R.A., beide tegen de Free Foresters. Het Bondselftal is, nadat eenige wijzi gingen waren aangebracht, definitief als volgt samengesteld: Mr. J. J. Koelsman. aanvoerder; W. Kramer. B. Healy F. Bunder, J. v. d. Luur. L. Rekkers, Delamar Borany, P. G. East, Van Baasbank en P. de Ruig. Het Nederlandsche elftal ziet er als volgt uit: Mr, H. van Manen, aanvoerder: dr. Max Jansen, jhr. J. v. d. Bosch, jhr w. v. d. Bosch, W. Glerum. Wittebol, A. Ter- wiel. J. van Baasbank A. Maas, A, M. J. de Beus en L. J. Sonderland. - 33 RECLAME- 6030 SNELZWEMMEN SCHOONSPRINGEN WATERPOLO tribune zitplaats f, 0.75, Staanplaatsen f. 0.50, Rijwielstalling f. 0.05 KAARTEN VERKRIJGBAAR AAN DE INRICHTING

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 11