Hm het nieuwe chr. jeugdhuis te katwijk aan zee. W* Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 26 Juli 1934 Derde Blad No. 22805 Onder groote belangstelling officieel ingewijd. Kroon op werk van ds. Kalkman. BINNENLAND. EERSTE KAMER. KERK- EN SCH00LNIEUWS HET INTERIEUR DER PRACHTIGE „ORANJEZAAL" IN HET GISTEREN TE KATWIJK ZEE GEOPENDE CHR. JEUGDHUIS. De laatste Woensdag van Hooimaand 1934 zal in de loopbaan van ds. W. M. A. Kalkman te Katwijk a. Zee een onvergete lijke dag blijven. Immers, gistermiddag veid de kroon op zijn werk gezet door de officieele inwijding van het Jeugdhuis, waarvoor hij jarenlang gewerkt heeft. Met stoere volharding heeft hij tegenwerking m stormen getrotseerd en het jeugdhuis in de behouden haven laten verankeren. Uit de woorden van vele sprekers is wel ten duidelijkste gebleken, hoezeer zijn werk als voorzitter der Chr. Jeugdorgani satie is gewaardeerd! Nadat de ongeveer 200 genoodigden in de groote Oranjezaal plaats hadden geno men liet ds. Kalkman zingen Ps. 138 1. God zelf zal tot ons spreken door zijn Woord: Deuteronomium 6 113a, aldus spr., waarna hij voorging in gebed. Ik heet u allen zeer hartelijk welkom, zoo sprak ds. Kalkman. In de eerste plaats Zijne Excellentie dr. Schokking, Burge meester mr. Woldringh v. d. Hoop, den gemeente-secretaris Boekhoven, ds. Rut gers, de leden van den Kerkeraad en de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gem,, van het College van Notabelen. De Commissie van Toezicht van de C.J.V,, de vertegenwoordi gers van het Ned. Jongelingsverbond, het bestuur van de C.J.M.V. en van de J.V. Amos 5 6a en Onze Rotssteen is Christus, de leiders der Knapenafdeelin- gen, de besturen van Concordia, der Reci- teerclub, der voetbalver. Katwijk, der C. J. M. v. Padvinders, de besturen van de zangver. Hallelujah, Excelsior, het Man nenkoor en het Dameskoor, van de Chr. Muziekver. U.N.I., van de gymnastiekver. Hercules, de Chr. Besturenbond, de Mid- denstandsvereeniging. de besturen en leidsters van de meisjesvereenigingen Bidt en Werk. De Vierboet, De Driehoek, de Padvindsters en Wees een Zegen, het be stuur van de Chr. Naaischool. Dat ds. Voorsteegh, die de eerste stoot heeft gegeven tot de oprichting van de Chr. Jeugdorganisatie en het oude Jeugd huis, nu niet aanwezig kon zijn, doet ons leed. Maar wij vergeten ook de broeders niet, die ons terzijde hebben gestaan, in het bijzonder onzen vriend Gijs van Duyn, die thans in het land der levenden wor den gemist. Gij toont belang te stellen in een zaak. welke ieder, die het Woord van God wenscht te kiezen tot richtsnoer op alle terrein des levens hoogheilig zal noemen. In deze nu herdenken wij Gods weldadig heid. Zoo vinde dan in onze harten weer klank het „magnificat" van den ouden dag: loof den Heere, mijne ziel en vergeet geen van zijn weldaden' Onze trouwe God zelf bereidt ons dezen feestdag. Wij beleven in menig opzicht moeilijke tijden. Er gebeurt zóóveel, dat de hoofden en harten ontrust, dat er een floers van angst en bange zorg over alles ligt uitge spreid. Niettemin vieren wij feest, en wèl mogen wij het doen, want er is alle reden voor. In welk een schoon gebouw zijn we thans te zamen! Oorpsronkelijk was hier een Chr. Jong. vereen. Amos 5 6a. Doze maakte de eerste plannen tot het stichten van een e'gen gebouw. Vooraanstaande mannen werden aangezocht, om met den eere voorzitter te vormen een Commissie van Beheer, n.l. de heeren N Parlevliet, L. Kruyt, F E Meerburg en M. den Duik. Dat was 31 Januari 1920. Er was toen van het vroegere zeemanshuis nog f. 600 over, die zouden komen aan de vereeniging, die een gebouw zou stichten om in dezelfde richting werkzaam te zijn. Kon men sla gen, dan was die f. 600 voor Amos. Deze vereen, heeft ook opgericht de C.J.M.V. en de Knapenvereeniging. Na een paar jaar is uit de besturen van deze drie vereeni- gingen een centraal bestuur gevormd. Ten slotte is er gekomen door de stuwkracht van ds. Voorsteegh de Chr. Jeugdorganisa tie, die alle Jeugdvereenigingen in zich wilde besluiten en waardoor er een veree niging zou zijn, koninklijk goedgekeurd, die de exploitatie van een gebouw op zich zou kunnen nemen. Het contact met de andere genoemde vereenigingen werd ge legd. De Jeugdorganisatie wist beslag te leggen op het oude gebouw, dat hier stond en kreeg toen door bemiddeling van dr. van Walsum de f. 600, die werden besteed voor de inrichting en het meubilair. Zoo heeft de C.J.V. in dat gebouw gearbeid met hare afdeelingen bijna tien jaren. Het oude gebouw werd te klein, 't Voldeed zelfs niet meer aan de meest bescheiden eischen En het werk breidde zich steeds meer uit. Zoo werd er allang gezonnen op plannen om tot de stichting van een grooter ge bouw te komen. Door de goede en een drachtige samenwerking van Kerkeraad en Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gem. kwam nu dit huis tot stand. Bezwaren zijn er genoeg geweest in den voorafgaanden tijd, maar welk goed werk, komt zonder moeite tot stand. Doch als het doel is bereikt, verheugt men zich, dat men zich door de bezwaren niet liet af schrikken. Wij willen groote hulde brengen en warmen dank aan Kerkvoogden en Nota belen, die op bijzondere wijze gemaakt hebben, dat dit gebouw er kwam en die het mogelijk hebben gemaakt, dat het door ons op geschikte voorwaarden en voordeelige wijze kan worden gehuurd. Spr. bracht hierop dank aan den bouw kundige, den heer D. Verloop, den ont werper van het plan. den stuwenden kracht, aan den aannemer den heer M. v. d. Plas. de onderaannemers J. R. Bloot en Zonen, H. P. Bloot en Co.. B. van Rijn, Gebrs. de Jong, J. Arnoldus, allen van hier en de Vries, van Alkmaar, die resp. het loodgieterswerk en sanitair, electrici- teit, smidswerk, stucadoorswerk en de verwarming verzorgden, Door de samen werking van deze allen is dit harmonisch geheel verkregen. Ook releveerde spr. den arbeid van de heeren P. Plug en J. Buijs, die de meubelen en de stoffeering lever den. Voorts aan allen die steunden met groote en kleine gaven, en verblijdden met een schat van bloemen. Hierop besprak ds. Kalkman uitvoerig den heerlijken arbeid onder de jeugd, die in het nieuwe huis wordt voortgezet en evenals deze tijden van machtig ongeloof en den dam, die daartegen opgeworpen wordt door het Chr. Jeugdwerk. Na nog in den breede beschreven te hebben, wat dit „huis" voor de jeugd kan beteekenen, eindigde ds. Kalkman zijn openingswoord met den wensch: Blijve dit huis een stichting geschoord door het geloof en gedragen op de vleugelen des gebeds. Dat geve God! Soli Deo gloria! Hem alleen de eere! Mej. A. N. de Voogd droeg nu een vlag voor het Jeugdhuis aan de vlagcommissie over, namens het bestuur van de Katwijk- sche Naaischool. Zij deelde mede, dat deze vlag door de meisjes van de naaischool was vervaardigd en dat 't een kunstnaai werk is. Namens de drie leden van de vlagcom missie sprak de heer A. den Dikken, die RECLAME. 3189 AZIJN MOSTERD TAFELZURE.N het altijd als een leemte had gevoeld, dat de C.J.V. geen eigen vlag bezat. Bij de opening nu van het jeugdhuis bood zich een prachtige gelegenheid aan. Het werk strekt de Katwijksche Naaischool tot groote eer; wij zijn er trotsch op zoo'n school hier te bezitten. Spr. beschreef de symbolische teekens op de vlag. die in de kleuren van het Katwijksche wapen, wit blauw, is uitgevoerd. In den hoek bevindt zich de nationale driekleur. Iedere jongen van de C.J.V. heeft een hart open voor Oranje. Met de beste wenschen voor de C.J.V. besloot de heer Den Dikken. De voorzitter sprak een woord van dank tot de vlagcommissie. De heer W. Houwaart van de reciteer- club A.T.E.G.O. hield nu een recitatie, ge titeld „Moeder". Dr. Schokking. lid van den Raad van State en oud-burgemeester van Katwijk, wenschte het bestuur en ook de kerkelijke als wel de burgerlijke gemeente geluk met dit nieuwe Jeugdhuis. Spr. richtte zich in het bijzonder tot den voorzitter ds. Kalk man, omdat die de stuwende kracht is ge weest. Het is een vreugdedag voor u, het moet en kan ook zijn een vreugdedag voor Katwijk. Deze tijd van crisis moeten we zien in het licht van overgang, liever dan van neergang. Hetgeen hier geschiedt, is een deel van den overgang, die niet dadelijk door allen begrepen wordt. Er zijn nog maar al te velen die er prat op gaan Christen te zijn, die geen oog heb ben op den nedergang van de jeugd. Het is God, die de wasdom geeft. Spr. besprak de ontwikkeling van de jeugd in de pu berteitsjaren en behandelde het negati visme en het positieve in het opvoedings systeem. De ouderen moeten toezien, dat de jongeren niet verkommeren in het negativisme. Als oud-burgem wenschte spr. de gemeente geluk met dezen dag. Met de beste wenschen voor de Christ. Jeugdorganisatie te Katwijk, eindige spr. De burgemeester van Katwijk, mr. Wol dringh v. d. Hoop, wenschte namens het gemeentebestuur geluk. Spr. bracht hot bestuur en den kerkeraad een woord van hulde. Dit jeugdhuis wil leiden tot Christus, wil terugbrengen en houden tot de Kerk. Moge dit gebouw aan zijn doel beantwoorden en onder Gods zegen de jeugd opgevoed worden tot gezag aan God en Koningin. Spreker sprak de hoop uit, dat ds. Kalkman met groote liefde hier nog lang zal mogen werken met het zelfde enthusiasme, dezelfde werkkracht en werklust. Ds. R. P. A. Rutgers sprak een woord namens den Kerkeraad en de Kerkvoog dij, die hem verzocht hadden de geluk- wenschen over te brengen. De jeugd verkeert in tijden van bran ding. Laat dit gebouw zijn als een vuur toren, die licht geeft om levens te behou den. God geve, dat tot in lengte van da gen dit gebouw tot rijken zegen zal strek ken tot verheerlijking van Zijn Naam. Namens het Ned. Jongelingsverbond en de Provinciale Commissie sprak de heer G. Verschoor uit Sassenheim, die de ver houding besprak, welke er moet zijn tus- chen de Jongelingsvereeniging en de Kerk. De heer K. Seinstra bracht namens alle aangesloten vereenigingen dank voor het geen het bestuur heeft gedaan. Mevr. TomSpaanderman sprak namens „de Vierboet". de heer B. v. d. Bent na mens den Chr. Besturenbond, mevr. v. d. Laan namens „Bidt en Werk", mej. N. van Leeuwen namens „Wees een Zegen", mevr. Wouda namens de „Padvindsters", de heer G. Vooys namens de werkliedenvereen. „de Eendracht". Ten slotte kwam er een stem uit het bestuur zelf. Dr. C. Steinz noemde ds. Kalkman den centralen drijver van dit tot stand gebrachte. Hij stelde voor hulde te brengen daarvoor aan ds. Kalkman, wat met een langdurig applaus werd beaamd. De heer A. van Rijn van de reciteerclub A.T.E.G.O. reciteerde nog „Erfgenamen". Er werd nog door den voorzitter voor lezing gedaan van ingekomen statuten o.a. gelukwenschen van ds. Pras uit Baden- Baden: van ds. Veen, voorzitter van het Ned. Jong. Verbond en een gelukstelegram van den heer de Vries uit Alkmaar. Het slotwoord werd door ds. Kalkman gesproken, die alle sprekers hartelijk dankte. Staande werd daarna gezongen Gezang 96 en gesloten met dankzegging. Hierna werd o.a. het gebouw bezichtigd. Zooals vermeld is de architect van het Nieuwe Jeugdhuis de heer D. Verloop. De aannemer, de heer M. v. d. Plas» heeft dit gebouw neergezet, dat een groote aan winst voor de gemeente Katwijk is. Door de groote ruime hal komt men in de con versatiezaal, waar velen een plaatsje kun nen vinden en waar gezellige spelen ge daan kunnen worden; een ruim buffet is hier aanwezig. Van uit de hal kunnen over een breed raam uit de bibliotheek, zeer practisch ingericht, de boeken overgereikt worden. Op de benedenverdieping bevin den zich de keuken, de .woonkamer van den concierge, garderobe en de kelder met de centrale verwarming. Het meest opval lend is de groote Oranjezaal met ruim 200 zitplaatsen, opklapbare vouwstoelen, die op practische wijze opgeborgen kunnen worden door een luik onder het podium, waar een kelderruimte aanwezig is. Aan dacht trekt de ronde korfboog boven in de zaal. Er is een bijzonder soort eleetrisch ventilatiesysteem in aangebracht, waar door binnen 3 minuten de groote zaal ge heel geventileerd wordt. Deze groote zaal leent zich uitstekend voor het houden van diverse vergaderingen, enz. Ook is van boven een luik aangebracht, waardoor de zaal zich uitstekend leert voor bioscoop voorstellingen Op de eerste verdieping bevindt zich een hal, garderobes, de bestuurskamer en vier zalen voor de verschillende jeugdafdeelin- gen. Op de tweede verdieping is de groote zaal V, waar tijdelijk een 20-tal bedden staan, waar pensiongasten kunnen ver toeven, en nog een andere zolder voor slaapgelegenheid. Verder nog een paar slaapkamers voor het huisgezin van den concierge. Met belangstelling werd het gebouw be zichtigd, wat ook de overige dagen van deze week voor het publiek mogelijk is. TELEGRAMMEN PER TELEFOON Belangrijke uitbreiding. Aan de gelegenheid tot het aanbieden van telegrammen per telefoon is dezer dagen een belangrijke uitbreiding gege ven. Voortaan kunnen n.l. aan de rijks- telefoonnetten (alle netten, behalve die te Amsterdam, Rotterdam en 's-Graven- hage) telegrammen per telefoon worden aangeboden uit een der spreekcellen op den openbaren weg, waarbij de telegram- kosten voldaan worden door het verschul digde bedrag in den incasseerautomaat van de telefoon te werpen. In voorkomende gevallen belt men daartoe op de gewone wijze het rijkstele graafkantoor op; de opnemende ambtenaar deelt de telegramkosten mede, welke de aanvrager in den automaat moet werpen. Aangezien voor een telefonisch aanbie den geen extra-kosten zijn verschuldigd, wordt van de seinkosten 10 cent afgetrok ken. welke de aanvrager reeds in den autoaaat moest werpen om de verbin ding tot het telegraafkantoor tot stand te brengen. Indien de spreekcel alleen van een dub beltjes-automaat is voorzien, worden de kosten in voorkomende gevallen tot een veelfout van 10 cent naar boven afgerond. VERRUIMING VAN DEN VERKOOP OP ZONDAG VOOR BANKETBAKKERSZAKEN. Nu het wetsontwerp tot wijziging van de Winkelsluitingswet in de Tweede en Eerste Kamer is aangenomen, heeft de Vereeniging van Banketbakkers, Exploi tanten van bestelzaken een adres gericht tot de raden van een aantal Gemeenten, waar zaken van haar leden zijn gevestigd, met verzoek medewerking te verleenen voor het verkrijgen van de voor de ban ketbakkers op zoo dringend gewenschte verruiming van verkoopsmogelijkheid op Zondag. De gewijzigde wet op de winkelsluiting opent n.l. de mogelijkheid het aantal van 4 uren, gedurende welke de verkoop op Zondag o.m. aan banketbakkerszaken is toegestaan, zoolang de huidige crisisom standigheden voortbestaan, op 6 te bren gen. Dit kan alleen, indien binnen 2 maan den na afkondiging van de wet tot her ziening van de Winkelsluitingswet door den Gemeenteraad desgevraagd zal zijn verklaard, dat hij van oordeel is, dat de tegenwoordige buitengewone omstandig heden aanleiding geven van bedoelde mogelijkheid tot verruiming gebruik te maken. Deze verklaring kan niet worden afge legd dan nadat belanghebbenden zijn ge hoord en moet inhouden voor welk bedrijf of bedrijven ze geldt Vandaar dat de Vereeniging van Ban ketbakkers, Exploitanten van Bestelzaken, zoodra de wijzigingswet in de Eerste Kamer is aangenomen, zich tot de be trokken Gemeenteraden heeft gewend met verzoek in deze mede te werken, zoodat t.a.v. het banketbakkersbedrijf bedoelde verklaring tijdig kan worden afgelegd. Mr. H. ZILLESEN 80 JAAR. Morgen hoopt mr. H. Zillesen te Den Haag, oud-griffier van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, zijn tachtigsten ver jaardag te vieren. Geboren te Amsterdam, werd Hendrik Zillesen den 26sten September 1873 als student te Leiden ingeschreven. Onder zijn jaargenooten telde hij den historicus P. J. Blok, den illusteren medicus Hector Treub, den nog in leven zijnde mr. J. A. A. Bosch, oud-vicepresident van den Hoogen Raad der Nederlanden en nog tal van anderen, die later in den lande belangrijke ambten zouden bekleeden. De heer Zillesen, die de professoren Buys en van Boneval Faure tot zijn leermeesters mocht rekenen, werd den 5den Juli 1880 bevorderd tot doctor in de rechtsweten schap na verdediging van een proefschrift over administratieve rechtspraak, een on derwerp, dat sindsdien de aandacht is blij ven trekken. Professor Buys was zijn pro motor. De jonge jurist was vervolgens korten tijd advocaat, doch werd reeds spoedig na zijn promotie, den 15en November 1881, verbonden aan de Staten-Generaal en wel als commies-griffier van de Tweede Kamer welk ambt hij met ingang van l Januari 1890 verwisselde met dezelfde betrekking aan de Eerste Kamer. Aan het einde van het jaar 1899 be noemde deze Kamer hem tot haren grif fier, in welk ambt hij tot 1 September 1927 werkzaam is gebleven, nadat hem den 20sten Juli van dat jaar op de meest eer volle wijze met ingang van eerstgenoem- den datum eervol ontslag was verleend. Hij is ridder in de Orde van den Neder- landschen Leeuw, commandeur in de orde van Oranje-Nassau, commandeur in die van het Legioen van Eer en gerechtigd tot het dragen van nog andere eereteekenen, hem door vreemde Staatshoofden verleend. De jubilaris zal morgenmiddag te zijnen huize. Delistraat 37, receptie houden. DE POSTVLUCHTEN. De „Rijstvogel" is gistermiddag te 6 uur op Schiphol geland. VERSPREIDE BERICHTEN. Bij Kon. besluit is aan J. P. A. Wil helm op zijn verzoek, met Ingang van 1 October 1934. eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Eibergen; is aan J. Pot, op zijn verzoek, met in gang van 1 September 1934, eervol ont slag verleend als burgemeester der ge meenten Hei- en Boeicop en Lexmond, met dankbetuiging voor de langdurige diensten door hem als burgemeester be wezen De gewone audiëntie van den mi nister van Justitie zal morgen met plaats hebben. o TAL VAN CONTINGENTEERINGS- MAATREGELEN GOEDGEKEURD (Vergadering van gisteravond) Aan de orde zijn de volgende ontwerpen? 1. Wijziging van het vierde hoofdstuk der Rijksbegrooting voor 1934. (Verschil lende onderwerpen). 2. Wijziging en verhooging van het vijfde hoofdstuk der Rijksbegrooting voor 1934. (Verschillende onderwerpen). 3. Wijziging van het zesde hoofdstuk der Rijksbegrooting voor 1933. (Verschillende onderwerpen l. 4. Wijziging van de Registratiewet 1917i en van de wet van 7 Augustus 1933, Staatsblad no. 432, tot wijziging van die wet. Vermindering van dividend- en tantièmebelasting. 5. Goedkeuring van den onderhand- schen verkoop van een perceel tuingrond aan den Stationsweg te Zwolle aan de gemeente Zwolle. 6. Wijziging van de begrooting van de Staatsmijnen in Limburg voor 1933. (Ver schillende onderwerpen). 7. Regeling van den Invoer van vee koeken. 8. Regeling van den invoer van lucifers. 9. Regeling van den invoer van porse lein, fijn en sanitair aardewerk en van muur- en wandtegels. 10. Regeling van den invoer van electri- sche stofzuigers. 11. Regeling van den invoer van schoei sel en van leestklaar schoenwerk. 12. Regeling van den invoer van Chili- salpeter. 13. Regeling van den invoer van stik- stofhoudende meststoffen. 14. Regeling van den invoer van versche zeevisch, met uitzondering van haring. 15. Regeling van den invoer van rogge bloem en roggemeel. 16. Regeling van den invoer van metaal- draadgloeiiampen. 17. Regeling van den invoer van leder. 18. Regeling van den invoer van ge ëmailleerde gegoten badkuipen en closet- reservoirs. 19. Regeling van den invoer van cement van alle soorten. 20. Regeling van den invoer van rijst. 21. Wijziging en aanvulling van de wet van den 19den December 1930. (Staats blad no. 482) tot regeling van den invoer van melkproducten en van gepasteuri seerde melk en room. 22. Regeling van den invoer van cal- cium-hypochlpriet, natrium-hypochlorieb en gecomprimeerd chloorgas. 23. Wijziging en verhooging van het tiende hoofdstuk A der Rijksbegrooting voor 1933. (Verschillende onderwerpen). Al deze wetsontwerpen worden zonder debat en z.h.st. aangenomen. De kamer gaat in de afdeelingen. De vergadering wordt te 8.40 weer ver daagd tot hedenochtend elf uur. RECLAME. 5003 Toch vol energie! Al was.de temperatuur zóó hoog. Dat 't water aan de kook goat, Don zorgt een ''Akkertje" dat U Dat kook-gevol "ijskoud" laaft Neem 'n "AKKERTJE" NED. HERV KERK. Bedankt. Voor Heer-Hugowaard, Joh. P. v. Mullem, voorg. v. d. afd. v. d. Ver. v. Vrijz. Herv te Amsterdam Voor Huizinge (Gron.) dr. H. Stoel te Veenwouden (Fr.), EVANG. LUTH. KERK. Beroepen, Te Kampen Mej. Da. J. A, Haumersen te Woerden. ALGEMEENE SYNODE DER NED. HERV. KERK. VII. In de gisteren gehouden zitting van de Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk werden de heeren ds. D A. v. Krevelen te Deinum en ds. D. Mulder te Westwoud aangewezen dit college te vertegenwoordi gen bij de kranslegging in de Nieuwe Kerk op Vrijdag 27 Juli a.s. Een voorstel van de Vereeniging van Kerkvoogdijen om een commissie in het leven te roepen voor waakzaamheid en het dienen van advies in betrekking tot de Doodehandsbelasting werd niet ontvanke lijk verklaard. Van de Synode zal ter dezer zake geen initiatief uitgaan. De Synode nam voor kennisgeving aan een bij haar ingekomen schrijven in be trekking tot de daad van de 18 Amster- damsche Herv. predikanten die in de jong ste woelige dagen in de hoofdstad aan de Regeering hun bekend telegram hebben gezonden. Het verzoek van Drs. L. Horvath uit Hongarije om een „kerkelijke legitimatie" teneinde te kunnen arbeiden onder de Hollanders in Roemenie zal om advies worden doorgezonden aan de commissie voor de correspondentie met de Buiten- landsche Kerken. Een schrijven van jhr. W. Laman Trip inzake den toestand in de Ned. Herv. kerk en van een predikant behelsend een klacht, werden voor kennisgeving aange nomen. Afgewezen werd het verzoek van den burgemeester van Twisk om subsidie voor restauratie van den kerktoren ten zijnent. De Synode herbenoemde tot lid van den Raad van Beheer ir. C W. E. v. Voorst tot Beest en benoemde in de vac. wijlen jhr. dr. A W. v. Holthe tot Echten de heer H. Eisma te Sneek. Besloten werd aan de Evangelische Ge zangencompagnie te berichten dat er bij de Synode geen bezwaar bestaat dat in den nieuwen liederenbundel der Geref. Kerken eenige gezangen worden opgeno men, alsook dat zij toestemming geven zal tot opname van Gezangen in een uitgave in brailleschrift Aangezien de Commissies 's middags ver gaderen moesten, verdaagde de pres. de> zitting tot hedenmorgen 10 uur.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 9