KLEUR- EN KNIPPLAAT CORRESPONDENTIE. ANEKDOTEN. *5 uitsnijden. Snavel vcrn eendjeA erdoor siefcn. Daar ik in zóóvele brieven verzuchtin gen en klachten lees over de groote warmte, zal ik even vertellen dat ik er ook al veel over heb gezucht, want ik kan er helaas totaal niet tegen en voel mij dan heel moe. Maar jullie bent jong en hebt vacantie, dus dan is, dacht ik, mooi droog weer voor jullie veel prettiger om uit te gaan. wandelen, fietsen, tochtjes maken, zwemmen enz. enz. dan dat het zou regenen. Dan zouden jullie, denk ik nog veel meer klagen, dat het geen mooi vacantieweer is. Ik begin al erg aan het aantal brieven te merken, dat het vacantie is en dus velen uit zijn en geen tijd hebben voor raadsels. Groot gelijk hoor, ik neem het niets kwalijk. Het wordt geen groote correspondentie, want er zijn veel minder brieven nu in de vacantie. Conny van Vliet, je mag gerust over slaan in de vacantie. je bent een trouw raadselnichtje altijd, ik ken je al jaren lang '1| Rie en Klaas Oudshoorn, verleden week kreeg ik je brief veel te laat. Natuurlijk mogen jullie in de vacantie wel eens over slaan. Ik hoop Rie, dat de uitslag van het examen gunstig was. Dri0,al de Geus, ik hoop dat Dorus een prettigen dag heeft gehad met het school reisje. Neen ik ben nooit in Apeldoorn ge weest. maar ik weet toch wel, dat het er heel mooi is Zeg Keesje, je hebt nu va cante. dus je behoeft je niet te haasten om >e boek te lezen. Annie Keyzer, had je van blijdschap vergeten om over je boek te schrijven, nu dat neem ik je niet kwalijk hoor. Zoolang er Kloosterzande (Zeelapd) onder de cor respondentie staat, ben ik daar nog. P;et Lagas. ben je 30 Mei jarig geweest en had je mij dat geschreven? ik verzeker je dat als ik dat had geweten, dan zou ik je toch wel hebben gefeliciteerd, dat doe ik toch altijd met alle jarigen. Ga je in de vacantie toch naar de buitenschoool, maar dan behoeven jullie toch niet te wer ken en te leeren zooals anders? Sientje Timmermans, eerst wil ik jë hartelijk feliciteeren met je nieuwe zusje, is het zco'n schat? Verder vriendelijk dank voor het alleraardigste kiekje, wat een lief zusje heb je daar bij je, volgt het nieuwe zusje direct op haar of is daar nog een broertje tusschen? Ik heb je toch bedankt voor de ansicht. In de vacantie zijn er altijd wel gewone raadsels, maar mag je gerust overslaan. Cor en Henk Bousie, zeker vind ik het hier heel prettig. Neen heelemaal gezond ben ik nog niet, ik kan ook heel slecht tegen de warmte. 2 van die 3 raadsels kan ik wel eens plaatsen. Geertruida Blóte, zoo heb je al veel in je prijs gelezen? Ja het zijn altijd heel mooie bolken. Toosje Bouter, dat heb ik toch al ge schreven dat ik je ansichtkaart in dank had ontvangen. Aardig dat je zelf je boek bent gaan halen. Heb je een prettigen dag gehad met het schoolreisje en veel moois gezien? Viertal van Vliet, dat vind ik heel aar dig hoor, Boukje dat je je prijs beschouwe als een verjaarscadeautje van mij aan jou. Dat boek dat jij kreeg, ken ik. Ik wensch je allen prettige vacantiedagen. Sari Minnee. zoo. toch overgegaan al had je door ziekte de repetitie heelemaal niet meegemaakt, dat is heel prettig hoor. Geniet nu maar van strand en zeelucht. Vier zusjes Hartevelt, dat is best hoor, dat Prijntje aardiger vond om mij alles te schrijven nadat zij haar boek had ge haald. Ik denk dat wel meerderen thuis het boek zullen lezen. Er wordt voor land en tuin heusch heel erg naar regen ver langd, het kan niet altijd mooi weer zijn. Nrily de Leeuw, die 2 raadsels hebben er al eens ingestaan. Robbie en Elsje Berg, zeker mogen jullie meedoen. Je behoeft alleen de oplossingen op te schrijven, niet ook de raadsels er bij. Jaantje en Bep Braxhoven, je mag ge rust op een gewoon velletje papier schrij ver. het hoeft heusch geen mooi post papier te zijn. Lena ten Wolde, ik ben goed bekend in Haarlem en omstreken, dus ken dat alles wat je hebt gezien. Annie Sollie, prettig, dat je bent over gegaan. Heb je al kunnen lezen in je prijs? Is het mooi? Sietske, Piet en Hans de Jong, zeker ls dat een aardig reisje op die manier Twee ganzekuikentjes, Ak-wak-wak en Gak-wak-wak, spelen verstoppertje. Ak-wak-wak heeft zich in een ouden bloempot met een stuk eruit verstopt en denkt natuurlijk, dat Gak-wak-wak hem daar niet vinden zal, maarhij vergeet, dat zijn snaveltje juist uit 't gaatje in den bloempotbotjem steekt! Zullen we 't geheel eens opzetten? Aan het voorbeeld hoef je niets te doen. Dat dient alleen maar om naar te kijken. We beginnen met de andere plaatjes en de driehoekjes op dun, doorzichtig papier over te trekken. naar Friesland. Gaan jullie dan logeeren in Hindeloopen, veel plezier hoor! Jo Brilman, heb je je prijs al dadelijk gelezen, nog voor je op reis gaat. Veel genoegen in de vacantie. Mien v. d. Linden en eBp Snik, jullie mogen gerust overslaan in de vacantie, dat spreekt vanzelf, ik neem het niet kwalijk. Ik heet heusch geen Tnte Joh, waarom dacht je dat? Joop Hofstra, overdag zit ik altijd bul ten, want het regent tot nu toe nooit, 's Avonds zit ik ook nog wel een poos buiten, tot het te kil wordt. Ik hoop voor je, dat je bent overgegaan. Luca en Bep Wlelinga, hebben jullie beiden het boek al gelezen. Wordt er zóóveel pret gemaakt bij het zwemmen? Wij hebben hier Zondag steeds buiten ge zeten. Corrie Holleman, prettig dat je bent overgegaan en een mooi leesboek kreeg als belooning, lees plezierig. Tinie Deegenaars, al weet beter? Ge lukkig hoor, geniet nu maar van je va cantie en word maar weer gezond en sterk. Janna Schinkel in de vacantie mag je gerust overslaan, dat vind ik best. Wel ze ker als ik niet zóóveel brieven krijg, heb ik ook zoo'n heel klein beetje vacantie. Jo en Tiel v. d. Linden, het is hier al vele dagen ontzettend warm geweest veel te warm naar mijn zin want ik kan er to taal niet tegen, ik word er zóó moe van. Genieten jullie maar van je vacantie. Hennie de l'Ecluse o, daar weet ik nu nog niets van, wanneer ik weer naar den Haag ga, dat hangt af van mijn gezondheid. Was het dagje naar Groenendaal gezellig, het is daar mooi, vindt je niet? Drietal Kret ,ik wensch jullie ook pret tige vacantie. Gaan jullie nog uit logee- ren? Pietertje en Saartje Lagendijk, daar heb ik niets over te zeggen of je het boek mag lezen, maar als het werkelijk nog veel te wijs is voor je leeftijd, dan zou je het kun nen gaan vragen of het mag geruild, maar i k kan het niet zeggen, ga het zelf maar beleefd vragen. Mientje Stikvoort ik vind die erge warm te heusch niet zoo prettig als jij, want ik kan er niet tegen. Ik hoop voor je dat je bent overgegaan. Sommige van die raad sels kan ik gebruiken. Lientje Oostveen, ja ik hoop het ook, dat de buitenlucht mij wat zal opknappen, maar hitte maakt mij veel te moe. Was Nely net jarig toen je mij schreef, feliciteer haar dan nog. Daarna alles op dun karton plakken. Vervolgens de plaatjes kleuren, zooals jë zelf het mooiste vindt. Dan de plaatjes en driehoekjes uitknip pen. Vergeet daarbij niet S. uit te snijden. Nu de driehoekjes op de stippellijnen om vouwen. Ze met lijm of gluton bestrijken en tegen de plaatjes plakken. Het groote tegen den bloempot, de kleintjes tegen de ganze-kuikentjes. En tot slot Ak-wak-wak zóó in achter) den bloempot laten verdwijnen, dat alleen zijn snaveltje zichtbaar is. Lijkt het precies op 't voorbeeld? (Nadruk verboden.) Ingezonden door Jople van Dort. Leeraar op het gymnasium: „Wat had den de Grieken op ons voor?" Frans (die veel moeite heeft met Grieksch te leeren): „Die hoefden geen Grieksch te leeren op school, dat kenden ze al". Ingezonden door Marietje Laterveer. Meester: „Kinderen, ik heb jullie nu geleerd wat zelfstandige naamwoorden zijn. Piet, noem er mij nu eens eenige op". Piet: „Appelen, peren, pruimen, kersen.." Meester: „Wacht eens even, Zeg Jan wat doe jij daar?" Jan: „Ik, ik Jk eet.... zelfstandige naamwoorden". Jannie en Frans de Water, heeft J. haar boek al gelezen? Hoop je dat het de ge- heele vacantie mooi weer blijft, maar hej zal toch heusch ook wel moeten regenen altijd droog is niet goed. Lies Deumer, ja dat boek ken ik wel var vroeger. Dat begrijp ik dat je je niet ver veelt In de vacantie. Pas maar op met dat vlot dat er geen ongelukken gebeuren. O kleine hondjes kunnen zoo aardig spelen Bep en Wim Nieboer, is WIm blij me! zijn prijs? heb je er al veel ln gelezen? Ple zier gehad Bep met het schoolreisje! Beterschap met de pink. Nico Hendrik Koning, gefeliciteerd me: je overgang. Je mag ln de vacantie gerus overslaan, dat doen er velen, en dat vine ik best. Adriaan Pison, het lijkt mij een hee aardig boek, alles wat je er over schrijft Ja ik heb ook altijd heel graag gelezen, ii mijn jeugd ook hoor en nu nog steeds. Dirk en Jacob Koome, ik hoop dat Dirl een heel prettigen verjaardag heeft gehat en weer geheel beter ls, zoodat jullie m samen van de vacantie kunt genieten Jullie mogen gerust overslaan in de vacan tie. Allen hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN, Kloosterzande (Zeeland).

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 16