PALAIS DE DANSE SOPHIE TUCKER LEIDSCHE ZWEMINRICHTING LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Donderdag 26 Juli 193 SPORT. LEIDSCHE ZWEMCLUB Onderlinge en Schoolwedstrijden 2 GLD. VRIJDAG 27 JULI ZWEMMEN. VOLKS- EN SCHOOLWED- STRIJDEN VAN DE ZIJL. ESN WELGESLAAGD ZWEMFEEST. Leidsche kampioenschappen gewonnen door J. Verhaar en de dames Bruggeman en Wakka. De organisatie van de Jaarlijksche volks- èn schoolwedstrijden van De Zijl is ieder jaar weer een gebeurtenis van be teekenis! Wel-is-waar had men ditmaal ook eenige scholieren toegelaten, die lid zijn van een plaatselijke vereeniging, doch in groote meerderheid bestaan de deelnemers toch uit jongens en meisjes, die buiten zwem- verband staan en die uitsluitend op deze wijze de kans krijgen zich met elkaar te meten. Ons lijkt dit een prachtige propa ganda voor de zwemsport in het algemeen, die zonder twijfel vruchten draagt en voor de organisatie waarvan de vereeniging De Zijl aanspraak maken mag op groote waar deering Ook gisteravond was er weer aanzienlijke deelneming, terwijl honderden belangstel lenden met enthousiasme de wedstrijden hebben gevolgd en de zwemmers op luid ruchtige wijze hebben aangemoedigd! De heer Scheevelenbos, keeper van het Haagsche Zian, had de leiding en geholpen door een groot aantal jury-leden heeft hij zich uitstekend van die taak gekweten, waardoor alles een vlot verloop heeft ge had en het publiek bovendien behoorlijk van de resultaten op de hoogte werd ge houden. De belangrijkste nummers waren natuur lijk die om de Leidsche kampioenschappen, waarbij de Leidsche Zwemclub een drie voudig succes behaalde door overwinningen van de dames Wakka en Bruggeman en van den heer J. Verhaar. Eerstgenoemde zwom de 50 M. rugslag tegen mej. A. v. d. Mark van De Zijl en zij werd in dit helaas slecht bezette nummer geen oogenblik bedreigd. Mej. Bruggeman scheen op de 50 M. schoolslag aanvankelijk groote con currentie te zullen ondervinden van haar clubgenoote, mej. Passier, doch geleidelijk liep zij toch uit om als eerste te eindigen met twee seconden voorsprong op mej. Kapaan, van De Zijl, die op de laatste 25 Meter goed kwam opzetten en na vinnigen strijd met handslag over mej. Passier triomfeerde. De officieele tijd meldde een verschil van 1/5 seconde, doch dit moet zonder eenigen twijfel op een vergissing berusten! De 100 M. schoolslag voor heeren gaf een mooien start, waarbij de drie deelnemers gelijktijdig vertrokken. D. Kraayenbrink (De Zijl) nam met gering verschil den kop, doch Verhaar (L.Z.C.) was op de helft der ban reeds precies met hem gelijk. Daar bleef ook verder wel spanning, maar het was toch duidelijk dat Verhaar de snelste was. Deze won dan ook verdiend. Van der Zanden was inmiddels op het laatste stuk komen opzetten en aan de finish scheen er vanaf onze plaats tusschen hem en Kraayenbrink geen verschil. Wel tikte Kraayenbrink iets vroeger aan, zoodat hij terecht tweede werd. De andere Leidsche kampioenschappen worden a.s. Zaterdagmiddag verzwommen bij de onderlinge en school-wedstrijden van L.Z.C. De volkswedstrijden brachten telkens weer dezelfde zwemmers(sters) naar voren. Jan Philippo, de voormalige badjongen uit de zweminrichting nabij den Hooge Rijn dijk, won achtereenvolgens de nummers 50 M. rug-, school- en vrije slag voor heeren, terwijl B. van Leeuwen tweemaal als tweede eindigde. De animo der dames was gering; Slechts twee deelneemsters bij school en vrije slag en geen enkele bij rugslag. Mejuffr. Rekmann boekte twee overwinningen. Zij zwom echter uitsluitend schoolslag in beide nummers! Het was bij de school-wedstrijden als bij de volksnummers; ook daar voortdu rend dezelfde winnaars met slechts een heel enkele variatie. P. Boom. M. Breyèr, J. de Looff en Rika van der Tuyn sleepten de meeste prijzen in de wacht! Na afloop gaf onze nationale kampioen Scheffer, van D.J.K, uit Amsterdam een demonstratie 50 M. rugslag en 100 M. vrije slag, doch wij vermoeden, dat het Leid sche publiek nog heel wat meer belang stelling voor zijn verrichtingen aan den dag zal leggen, wanneer hij Zaterdag over een week uitkomt in de nationale wedstrijden van De Zijl, waarvoor hij reeds thans (met eenige andere leden van D.J.K., benevens van H.Z. en P.C., Zian, enz.) heeft ingeschreven. In 't wat zware Zijlwater zijn niet direct record-verbete ringen te wachten, maar in ieder geval staat dien dag een buitengewoon interes sant zwemfeest op het program, dat vele honderden bezoekers trekken zal Een waterpolo-wedstrijd tusschen De Zijl I en D.W.R. vormde gisteren het be sluit van dezen geslaagden avond. Voor haar nederlaag-tournooi had De Zijl res pectievelijk met 102 gewonnen van C.J.M.V. en met 72 verloren van Haar lem! Thans zegevierden onze stadgenoo- ten met 51 over een ploeg, waarvan hij vrij groote verwachtingen hadden -gehad. De Zijl had Van Egmond weer midachter, doch Arbouw als plaatsvervanger voor Van Weizen. Nauwelijks was een fraai achterwaartsch schot van een D.W.R.- speler via de lat achter gegaan of Blans- jaar gaf aan de overzijde den doelman reeds het nakijken, 10. En toen even later de Leidsche voorhoede goed was vrij- gezwommen, volgde na tactisch plaatsen van Van Egmond en goed samenspel der geheele voorhoede een schot van D. Kraayenbrink, dat den stand tot 20 op voerde. Onmiddellijk na de hervatting herhaalde zich dat spelletje; weer gaf Van Egmond naar voren, weer kwam het aanvals-trio vrij en weer verhoogde D. Kraayenbrink de score, 30. D W.R. gaf goed partij, al was haar spel verre van verrassend, doch de schotvaardigheid liet veel te wenschen over, zoodat de rust kwam met onveranderden stand. In de tweede helft scheen D.W.R. ster ker te worden. Er was meer actie en er werd feller geschoten, doch de goed kee pende Rameau vond in lat en palen een uitstekende hulp, waardoor hij zijn doel schoon kon houden. Kramp benutte in- tusschen een hem door Van Egmond ge boden kans door snel op te zwemmen en met een diagonaal schot voor het vierde doelpunt te zorgen, 40. Nadat een tegen stander uit het water was gezonden (hij kreeg bovendien terecht van den arbiter een standje wegens wangedrag!) kon De Zijl door Kramp de score tot 50 opvoe ren en pas daarna slaagden de gasten er in bij een vrijen worp althans de eer te redden. Met 51 kwam zoo het einde. Wij laten hier nu de volledige uitslagen volgen: 50 M. rugslag. dames (kampioenschap van Leiden): 1. C. J. Wakka (L.Z.C.) 51 s.; 2. A. v. d. Mark (De Zijl) 59 4/5 s. 50 M. schoolslag, heeren: 1. J. Phillippo 40 s.; 2. J. v. d. Berg 45 1/5 s.; 3. J. Strien 47 sec. Idem, dames: 1. M. Rekmann 54 s.; 2. C. Kikkert 55 1/5 s. 25 M. vrije slag, scholieren, jongens tot en met 13 jaar: 1. P. Boom 19 1/5 s.; 2. A. Faasse 20 s.; 3. K. Samson 28 3/5 s. Idem. meisjes: 1. M. Breyer 23 3/5 s.; 2. M. de Boer 24 s.; 3. S. Bilderbeek, even eens 24 s.; 4. C. v. d. Lelie 24 3/5 s. 50 M. vrije slag. scholieren tot en met 16 jaar, jongens: 1. J. de Looff 38 4/5 s.; 2. H. v. d. Berg 39 3/5 s.; 3. J. Blansjaar 42 2/5 s. Idem, meisjes: 1. Rika v. d. Tuyn 47 2/5 s.; 2. S. de Wolf 49 1/5 s.; 3. T. v. d. Ploeg 50 s. 100 M. schoolslag, heeren (kampioen schap van Leiden): 1. J. Verhaar (L.Z.C.) 1 m. 32 4/5 s.; 2. D. Kraayenbrink (De Zijl) 1 m. 34 2/5 s.; 3. P. v. d. Zanden (L.Z.C.) 1 m. 34 3/5 s. 50 M. rugslag, heeren: 1. J. Philiippo 42 1/5 s,: 2. B. v. Leeuwen 48 3/5 s.; 3. Laman 52 4/5 s. 25 M. schoolslag, scholieren tot en met 13 jaar, jongens: 1. P. Pont 23 1/5 s.: 2. P. Boom 26 4/5 s.; 3. P. v. Weeren 28 s.; 4. B. Verhoef 28 1/5 s. Idem, meisjes: 1. M. Breyer 23 3/5 s.; 2. 5. Bilderbeek 24 2/5 s.; 3. C. v. d. Lelie 24 4/5 s.; 4. R. Impelmans 251/5 s. 50 M. schoolslag, scholieren tot en met 16 jaar, jongens: 1. J. de Looff 48 3/5 s.; 2. J. v. d. Mark 49 3/5 s.; 3. J. v. Bemmel 50 3/5 s.; 4. P. Koekebakker 52 s. Idem, meisjes: 1. Rika v. d. Tuyn 47 2/5 s.; 2. W. Korenhof 50 1/5 s.; 3. A. Breyer 54 1/5 s. 50 M. schoolslag, dames (kampioen schap van Leiden): 1. R. Bruggeman (L. Z.C.) 45 s.; 2. A. Kapaan (De Zijl) 47 s.; 3. H. Passier (L.Z.C.) 471/5 s; 4. T. v. d. Ploeg (De Zijl) 50 s. 50 M. vrije slag, dames: 1. M. Rekmann 57 s.; 2. C. Kikkert 57 3/5 s. Idem, heeren: 1. J. Philippo 34 2/5 s.; 2. B. v. Leeuwen 34 4/5 s.; 3. J. Strien 39 s. Waterpolo: De Zijl ID.W.R, I 5—1. o FRAAIE PRESTATIE VAN EEN LEIDENAAR. In 2 uur en 13 minuten over de Hollandsche Poel. Onze stadgenoot, de heer G. Siera, mo menteel te Haarlem vertoevende, is er gis termiddag in geslaagd de Hollandsche Poel over te zwemmen van Leimuiden tot Aalsmeer. Zijn tijd was 2 uur en 13 minu ten. Hierboven een foto van dezen 19-jari- gen zwemmer. o ZWEMFEEST VAN „POELMEER". Voor den wedstrijd van Poelmeer op Zondagmiddag as. komen thans de in schrijvingen in ruime mate binnen. Behalve de reeds aangekondigde vereenl- gingen Haarlem, H.P.C.. Zian en Internos, zullen H.Z. en P.C. uit Den Haag met dames en heerenploegen, ODZ. uit Rot terdam, met een schitterende damesploeg, A.Z. uit Amsterdam en D.J.K. eveneens uit Amsterdam met verschillende goede zwemmers, aan de wedstrijden deelnemen. Aan het nummer schoonspringen. als demonstratie bedoeld zal worden deelge nomen door de dames Levie, H.D.Z. en Zeeman AD.Z. en de heeren Denneboom, A.Z., derde op de Nederlandsche kam pioenschappen, Schotens, A.Z. van der Voort. Haarlem, beide eveneens op de Nederlandsche kampioenschappen uitge komen Broens, Voorburg en Faure, H.Z. en P.C De heeren Denneboom en Schotens zijn verder bekend om hun komische sprongen. o WATERPOLO. COMPETITIE le KLASSE. Voor de le klasse B won H.Z. en P.C. 1 gisteravond met 84 van Zian I; rust 41. RECLAME- 5033 Zaterdag 28 Juli a.s., n.m. 2.30 u. Toegangsprijzen f. 0.30 en ff. 0.15 In verband hiermede is de nabij de Hooge Rijndijk Zaterdag a.s. na 's morgens 11 uur GESLOTEN. WANDELSPORT. DE VIERDAAGSCHE AFSTANDSMARSCHEN. EEN ZEER ZWARE DAG. Aantal uitvallers tot 33 gestegen. Nijmegen, 25 Juli '34. (Van onzen bijzonderen medewerker) De tweede dag, berucht bij het geheele wandelaarsgilde dat aan de Vlerdaagsche meedoet of meegedaan heeft, is achter den rug, maar wanneer aan de finish niet de moodige clementie was toegepast, zou het aantal uitvallers niet te tellen zijn geweest. In verband met het feit dat wij, door de onbegaanbaarheid van een ge deelte van het parcours bij Beuningen, een stuk van 1'/, K.M. moesten omwan delen bedroeg het totaal af te leggen aantal K.M. plm, 60 en was voor het meer dere een uur respijt toegekend. Maar de bureaux bleven tot 6 uur geopend en tot dit uur kwamen nog tallooze detache menten militairen, clubs en individueelen binnen. Ook ditmaal heeft het vlakke land van Maas en Waal de traditie, van het moeilijkste parcours te zijn, gehand haafd en de slachtoffers met voeteuvels enz. zijn ontelbaar. Toen om 7 uur de ambulance heropend werd was het aan tal te behandelen patiënten verbazend groot: blaren en nog eens blaren. Wat de weersgesteldheid betreft: Plu- vius is ons zeer genadig geweest en na den geheelen avond regen te hebben ge had was het vanochtend droog. Tot onge veer 10 uur in den morgen bleef het zon netje schuil achter de wolken en hing er een dichte hoewel niet vochtige nevel, daarna werd het ideaal wandelweer, of schoon de zon op sommige stukken, waar geen boomen stonden, onbarmhartig kon branden. Verscheidene malen heb ik ditmaal de EngeLschen zien loopen en het is opval lend zoo rommelig als deze club mar cheert. Herhaaldelijk is het geheele club verband zoek en iedei" loopt op z'n eigen houtje. Twee van hen hebben een paar Nijmeegsche jongedames tot geleide die behoorlijk Engelsch spreken en ik heb met groot vermaak een gesprek van een hunner afgeluisterd die met prijzenswaar dige hardnekkigheid tracht haar tot ge- heelonthoudster te maken, terwijl zij met even groote hardnekkigheid betoogt dat ,,a drink" nu niet zoo heel erg is. Een aardig staaltje van de verbroede ring der volken, door de sport tot stand gebracht, zag ik onder Druten waar de Engelsche verzorger zich met groote barm hartigheid ontfermde over een Duitschen sportbroeder die in geen beste conditie verkeerde. Het gaat hier dus beter dan te Genève. Hier vinden wij elkander en Beethoven's: „Alle Menschen werden Brü- der", werd hier wel in toepassing ge bracht. Over de Engelschen gesproken, meestal loopen zij stilzwijgend, zingen hoort men hen weinig. In de grijs flanellen pakjes met strak getailleerde jasjes, achteloos een pijp of een sigaret rookend, tippelen zij elk met hun eigen pas voort, maar mo notoon verslinden zij hun 55 K.M. Als ze samen converseeren gaat het aldus, stel ik mij zoo voor: Twee loopen b.v. in Groesbeek naast elkaar. Dan neemt de een zijn pijp uit den mond en zegt: „Nice little place this" (aardig plaatsje, dat) en ze loopen door. In Cuyk, 20 K.M. ver der, neemt nummer twee zijn pijp uit den mond, wijst met den steel naar de huizen en zegt „this too" (dit ook) en ze loopen door In Druten is het op de markt een vroo- lijke boel. De „Royal Accordeon Band" is van Nijmegen per auto gearriveerd en geeft een vroolijk openlucht concert, wat natuurlijk het halve dorp bij elkander lokt. Wij besluiten eerst in Fuiflijk te rusten en komen daar tot de verbazingwekkende ontdekking dat dit plaatsje geen café of zelfs kroeg bezit en daarom gaan wij maar door. Wij loopen het geheele tra ject met een snelheid van 6 K.M. en wij hesluiten maar door te tippelen naar Wy- chen en hebben dan 48 K.M. achter den rug. In Wychen is het volop feest. Op het pleintje, deftig Markt geheeten is het stampvol in alle café's en dat zijn er heel wat. In de muziektent, versierd met de vlaggen der deelnemende landen, speelt een harmoniekapel vroolijke wijsjes en de doortrekkende troepen toonen zich van hun beste zijde door kranig te marchee- ren en uit volle borst te Sari Marijzen, terwijl ook de meid van Rooie Chris en die Zwarte meisjes van Batavia niet van de lucht zijn. Hier ligt nog een groot ter rein braak voor den Bond tot Veredeling van den Volkszang. Een uitgezochte collectie Nijmeegsche jongedames is aanwezig om ons te zien en waar de meesten zeer gevoelig zijn voor dit bewijs van belangstelling van het schoone geslacht, is het marcheeren zeer correct Wat verder opvalt is het buitengewoon groote aantal hooge militairen die hier te genwoordig zijn. Het duizelt je voor de oogen van al die schitterende sterren en balken; aan sterren is de geheele Melk weg present. Hier inspecteerde ook gene raal majoor Van Voorst tot Voorst de marcheerenden. j De geheele dorpsjeugd kleppert op klompen rond en heeft vrij-af. Vlak voor onze rustplaats staat een oud boertje op klompen, de hooge zijden pet op het hoofd en onverstoorbaar aan zijn pijpje zuigend. Ik weet het niet, maar als ik hem zoo gadesla en zijn blikken volg dan weet Ik bijna zeker dat hij denkt, „daar gaan drieduizend gekken." Nijmegen wacht ons en wij trekken ver der. Kregen wij gisteren Ovomaltlne, Maggi, en bananen van Fyffes, heden is het alleen laatstgenoemde die ons trac- teert. Het laatste eindje is niet zoo slim meer en om kwart voor vier arriveeren wij aan de finish, vermoeid maar dank baar dat het moeilijkste er op zit. Naar ik verneem heeft deze dag 33 uit vallers gebracht, hetgeen naar omstan digheden zeer bevredigend mag worden genoemd. Morgen de 7 heuvelen, de Mookerheide, Cuyk en Grave. Huldiging der Leidsche deelnemers. Het L.P.S.V.-bestuur deelt ons het vol gende mede: Zaterdagmiddag te 12 u. 55 min. zullen de Leidsche deelnemers aan de Vierdaag- sche Afstandsmarschen alhier aan het station arriveeren. Voorafgegaan door het Leidsche Polltie-Muziekgezelschap zullen zij in optocht naar Den Burcht gaan langs Stationsweg, Steenstraat, Prinsessekade, Kort Rapenburg, Breestraat en Bur-gsteeg naar Den Burcht, waar de wandelaars zul len worden toegesproken. Het L.P.S.V.- bestuur verzoekt plaatselijke athletiek- vereenigingen op genoemd tijdstip in sportcostuum en met vaandels en banieren bij het station aanwezig te willen zijn. Gaarne wordt daarvan vooraf bevestiging ingewacht bij den heer Frank, Evertsen- straat 22, alhier, mede betreffende het aantal deelnemers. o VOETBAL. K.F.C. VERSLAAT WILLEM II MET 2—1. GERINGE PUBLIEKE BELANGSTELLING Hedenavond de beslissing. Voor den wedstrijd KP.C.Willem n was gisteravond te Amsterdam geringe belangstelling, nóg minder dan bij Ajax Willem II. Het publiek schijnt momenteel eindelijk genoeg te hebben van de voet ballerij! KF.C. won met 21, zoodat hedenavond tusschen Ajax en K.F.C. de beslissing valt. Het begin is voor de Tilburgenaren, die met snel gevarieerd spel het doel van Veen bedreigen, waar Nieuwenhuizen weer zijn oude tactiek toepast en als „derde" back speelt. Het gevolg ls een sterk verdedigend K.F.C.waarin overigens nog genoeg zwakke punten in blijken te steken. Vooral Wim Mol is verre van trapvast en door een fout van dezen speler komt Willem n zes minuten na den aanvang aan de lei ding. Van der Wouw zendt een hard schot in van 15 Meter afstand, dat in normale omstandigheden er totaal naast geweest zou zijn. Mol wil echter nog wegtrappen, maar raakt het leder half, de bal ver andert daardoor in eens van richting en belandt langs den totaal verrasten doel man in het net 01. Door dit succes aangemoedigd behoudt Willem H nog eenigen tijd het initiatief, doch langzamerhand nemen de aanvallen van K.F.C. toch een gevaarlijker karakter aan. Door de snelle vleugelspelers dreigt van beide kanten het gevaar, terwijl Mol zich een schutter van goede capaciteiten toont. Even moet er gestopt worden voor een blessure van Spijkers, doch als het spel hervat ls volgt direct daarop de ge lijkmaker. Mol passeert Smulders en met een vliegend schot passeert hij op fraaie wijze doelman van der Aa 11. K.F.C. heeft nu beslist de overhand, haar aan vallen dragen allen een zeer gevaarlijk karakter door het open spel en het goed op schot zijn van midvoor Mol. Van der Aa moet herhaaldelijk handelend optre den, hetgeen hem op betere wijze afgaat dan eergisteren. Na bijna een half uur spelen tenslotte kan K.F.C. de leiding nemen. Mol weet vlak voor doel den bal handig om Smulders heen te spelen en van dichtbij passeert bij onhoudbaar Van der Aa, 21. Zoo komt de rust. Na de pauze ging de verlichting aan. Willem II was nu sterker, maar kreeg weinig scoringkansen en met onveranderden stand kwam het einde. o QUICK BOTS I—FETENOORD COMB. 3—4 Onder zeer groote belangstelling vond gisteravond bovenvermelde ontmoeting plaats, die door de Rotterdammers ver diend is gewonnen, daar zij den geheelen wedstrijd het meest domineerden. Zij hielden echter het spel wat kort en dreven het samenspel veel te ver door, wat oor zaak was dat de Katwijksche achterhoede keer op keer kon ingrijpen. Quick Boys stelde hiertegenover een meer open spel en gaf daardoor de aanvallen een meer verrassend aanzien. Onder leiding van den heer v. d. Berg stellen beide ploegen zich op en blijkt dat Quick Boys een Invaller voor den midden voor heeft, en de bezoekers Pauwe missen. Bij Quick Boys lukt het aanvankelijk niet erg, en de gasten zwermen dan ook onop houdelijk voor het blauw-witte doel en 5 min. na het begin is de rechtsbinnen door gebroken en is de stand 10 voor Feyen- oord. Nog blijft Feyenoord in den aanval en het is Vrauwdeunt, die nog geen 3 min. daarna den stand tot 20 opvoert. Als er een half uur gespeeld is, plotseling een Uitval van Quick Boys. Het is A. v. d. Plas, die den bal op onberispelijke wijze over het hoofd van den doelman in de vijan delijke touwen kopt. 12. Plots gaat het bij de gastheeren veel beter, en het Rot- terdamsche doel beleefd benauwde oogen- blikken. Het duurt tot 5 min. voor de rust voordat van Rijn de partijen op gelijken voet brengt. 22. Na de rust is weer Feyenoord aan het woord en wordt Quick Boys geheel op eigen helft teruggedrongen; het duurt dan ook niet lang of Vrauwdeunt heeft den stand op 32 gebracht. Als er eens hard op het Rotterdamsche doel wordt geschoten, krijgt een der backs de bal tegen het lichaam en de bal caramboleert in het doel. 33. Vin nig wordt dan om de leiding gestreden, en om beurten verkeeren de doelen in ge vaar. Uit een doelworstellng scoort einde lijk Feyenoord het winnende doelpunt. 34 De heer v. d. Berg leidde verdienstelijk. RECLAME- 49) SCHEVENINGEN RESERVEERT UW TAFEL TELEF. 550119 ENTREE SERIEWEDSTRIJDEN „DE ALGEMEENE De eerste wedstrijd voor de 2de rond verliezers tusschen Arva IAlgemeene bracht een 42 overwinning voor Alge meene I. De rust ging met een 20 voor sprong in voor Algemeene I, welke na d thee met nog 2 doelpunten verhoogd wei Arva wist nu evenwel 2 maal den keept te verschalken zoodat deze wedstrijd ee 42 eindstand bracht voor Algemeene Scheidsrechter De Boer floot tot aller ge noegen. Hedenavond te 7 uur wordt gespee! Vierkantje IS.V.W. I. C. G. W—R. B. F. Gisteravond won R. B. F. met 1—0 va een C. G. W.-combinatle. L. P. S. V—V. en D. Morgenavond te 7 uur speelt L. P. S. V. op het N. B. L. O.-terrein tegen V. en D. o NEDERLAAGWEDSTRIJD NOORDWIJK Gisteravond speelde Noordwijk haa vierden Nederlaagwedstrijd, thans tege Sportman uit Leiden. Na een spannende kamp eindigde de wedstrijd in een gel!) spel, 3—3. o ATHLETIEK. ESTAFETTE „DWARS DOOR LEEUWEND AAL". Gisteravond is de jaarlijksche estafetl „Dwars door Leeuwendaal" gehouden, d ook nu weer werd georganiseerd door de Haagschen Athletiek-Kring. De uitsla was: 1. Trekvogels I, 5 m. 57.4; 2. Zxalu wen; 3. D.H.C.; 4. Trekvogels H; 5. Donar (Leiden); 6. Donar II (Leiden). o LAWN-TENNIS. OM DEN DAVIS CUP. Amerika wint met 32 van Australië, j De interzonefinale van het tournooi o! den Davis-beker is gisteren geëindigd nu een 32 overwinning van de Amerikanei nadat deze met 21 hadden achter ee staan. Wood versloeg Crawford met 6—3, 9- 46, 46. 62. terwijl Shields zijn mak won tegen Mc. Grath met 64. 62, li- Begonnen werd met de Dinsdag weger regen afgebroken partij tusschen Sydn? Wood en Crawford. Crawford, die bij d onderbreking van de part. met 3—6, 1- achterstond, won de beide volgende set met 64, 64. zoodat dus de vijfde set d 'beslissing zou brengen. Hierbij bleek to groote verrassing der toeschouwers, da Wood het sterkst was. Hij won den laatste set met 62. De stand was toen weer g( lijk 22. Het kwam toen dus aan op d laatste ontmoeting tusschen den achttier jarigen Vivian Mc. Grath en Fran Shields. De Australiër was niet opgewa sen tegen het spel vaai zijn tegenstande terwijl hij er evenmin in slaagde zij zenuwen de baas te blijven. Hij veria met 46. 26, 46. zoodat de eindstan 32 is voor de Vereenigde Staten. NEDERLAND—MONACO. Voor den wedstrijd om den Davis Cu tusschen Nederland en Monaco is de No derlandsche ploeg samengesteld uit Tim mer. Koopman, Hughan en Knottenbel Niet-spelend aanvoerder is mr. C. Pub Wie voor het enkelspel zal uitkome (naast Timmer) is nog niet bekend. Voor Monaco komen uit Landau. Gallep en Médecin. o JEUGDWEDSTRIJDEN TE NOORDIVUB Hedenmorgen begonnen. Hedenmorgen begonnen op de bane der Noordwij ksche Sportvereeniging jaarlijksche jeugdwedstrijden. Het aan» deelnemers, in twee klassen verdeeld, ditmaal vrij klein, zoodat het tourna waarschijnlijk reeds Zaterdag beëindig kan worden. Er zijn in klasse A. enkelspel, 12 jonge' en 4 meisjes; heeren-dubbelspel 6 dee nemers; Gemengd dubbelspel: eveneei 6 deelnemers. Klasse B. enkelspel: 16 jongens en meisjes; heeren-dubbelspel: 6 deelnemer- Gemengd dubbelspel: 8 deelnemers. o WIELRENNEN. DE TOUR DE FRANCE. De 19e etappe van Pau naar Bordeaux 9 gewonnen door Magne.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 12