Flinke Verkoopster J. N. BOUTER, Timmerman VACANT HASSELMAN PANDER N.V. LEIDSCH DAGBLAD MOOI LANDHUIS Hulp in de Huishouding G0EDK00PE TREIN Bericht van Inzet. LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 25 Juli 1934 UIT DE OMSTREKEN. IIHÜMIIÜIRIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIW (IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII W. KURRELS VERHUISD: Roodenburgerstraat No. 21 Zonnebrand ARNHEM EN NIJMEGEN Perzische Kleedjes SHIRAZ120 x 80 c.M.f. 14.50 WADDINXVEEN. Een belangrijke gasprijsverl&ging. B. en W. stellen den gemeenteraad voor, ln overleg met de commissie voor de be drijven, den prijs van het gas belangrijk, nl. met 2 cent per meter te verlagen. De gasprijs. die in deze gemeente toch al aan den lagen kant is, wordt dan be paald als volgt: voor z.g. metergas. van 11 op 9 cent per M3. Het maandelijksch vast recht wordt teruggebracht van f. 2.50 op 1.2 en de prijs van het gas bij vastrecht wordt teruggebracht van 5 ct. op 4 ct. Gas voor kamerverwarming wordt gebracht van 6 cent op 5 cent per M3. De verbreeding der Witte Brug. Het bestuur der Polders „Achterof" en de .Putte" neemt dezer dagen de z.g Witte brug welke de Dorpstraat met het Noord- einde verbindt onder handen. Het thans 3.25 meter breede houten rlj- dek wordt vervangen door een dek van be ton waarvoor, we zouden haast zeggen: uiteraard, omdat het een Waddinxveensche Industrie betreft, Oornic-balken worden gebruikt. Het rij dek zal thans een breedte beko men van 5.20 M.. hetgeen het verkeer over den wij drukken weg zeer ten goede zal komen. Dezer dagen heeft de aanbesteding van het werk plaats gehad en ls de uit voering van het werk opgedragen aan den heer J. Roggeveen, metselaar alhier. Was aanvankelijk gedacht dat voor dit werk de passage over de brug van 121 Augustus a.s. zou moeten worden gestremd nu het met de Cornlc-balken wordt uitge voerd. wordt gerekend dat de stremming reeds den 14en Augustus as. zal kunnen worden opgeheven. Naar wij vernemen, ls alhier een af- deeling opgericht van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, die zich zal aan sluiten bij het streekverband Gouda en omstreken. De jonge dames, die zich beschik baar hebben gesteld voor den verkoop van crisis-postzegels hebben succes gehad. Niet minder dan 1611 postzegels van 6 cent en 671 postzegels van 5 cent werden verkocht. AALSMEER. Een nieuw kerkgebouw. De kerkeraad de rChr. Geref. Kerk al hier heeft besloten over te gaan tot het stichten van een nieuwe kerk. daar het bestaande gebouw in de Zijdstraat te klein wordt voor de zich steeds uitbrei dende gemeente. Men heeft voor den nieuwbouw, welke zoowel een kerk als kosterswoning zal omvatten, een terrein op het oog, gelegen aan de Ophelialaan in Plan Zuid. De werkloosheid. Bij Arbeidsbemiddeling staan thans 150 werkloozen ingeschreven, waarvan 92 land- en tuinbouwers. Gedurende de laatste week ls het aantal officieel Inge schreven werkloozen vrijwel gelijk geble ven. De boonen. In deze gemeente worden thans veel stamboonen, zoowel dubbele als enkele geplukt, welke hoofdzakelijk over de vei lingen verhandeld worden. De kweekers waren in het begin dezer week over de geldelijke opbrengst niet ontevreden, welke voor goede kwaliteit van f. 1,30 1,60 per 10 K.G. was. Andere groenten, o.m. de komkommers, waren zeer goedkoop en werden zelfs ver kocht voor een halve cent per stuk. De kinderen der hoogste klassen van de Chr. School (dorp) maakten met het onderwijzend personeel een uitstapje naar IJmuiden, terwijl die van de OX. School Oosteinde op denzelfden dag Bergen en omstreken bezochten. HAARLEMMERMEER. Ernstige botsing. Op den Ringdijk nabij Halfweg alhier, kwam een motorrijder, de heer M.. in botsing met een auto. De man werd van den motor in den kant van den weg ge slingerd. Ernstig aan het hoofd verwond en met een gebroken been werd hij opge nomen en per auto naar een ziekenhuis in Haarlem overgebracht. De motor en de auto werden deerlijk gehavend en moesten naar een garage worden gesleept. De politie werd met het gebeurde in kennis gesteld. Inbraken. Gistermorgen kwam de heer B. aan den Hoofdweg alhier, tot de ontdekking dat ongenoode gasten 's nachts een bezoek op het erf hadden gebracht en getracht had den door forceering van een raam de wo ning binnen te dringen. Ze zijn blijkbaar in hun werk gestoord en zonder buit weer vertrokken. Bij den heer L. aan den Ringdijk nabij Sloten werd ingebroken in een bij de woning staande schuur en daaruit een heerenrijwiel ontvreemd. Aanrijding. Gisteren had op den Hoofdweg hoek Venneperweg nabij de brug te Nieuwven- nep alhier, een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto bestuurd door den heer G. en een personen-auto bestuurd door den heer v. d. M beiden uit 's-Gravenhage. De chauffeurs kwamen met den schrik vrij. Een der andere inzittenden van de personenauto bekwam door den schok een wond aan het hoofd. Beide wagens werden ernstig beschadigd. Te water gefietst, Hoe gevaarlijk het is op een rijwiel te rijden met de handen geheel los van het stuur, ondervond de 20-Jarige G. S., die in deze houding in snelle vaart op den Hoofdweg passeerde en plotseling door dat hij over een op den weg liggend stuk hout reed en het stuur omsloeg mgt fiets en al in de Hoofd vaart terecht kwam. De Jongeman, die met zijn been tusschen het frame bekneld geraakte, kon zich zelf niet op het droge helpen en kon door voorbijgangers niet dan met moeite uit zijn benarde positie worden bevrijd. HILLEGOM. Duitcher lichtte bollenhandelaren op. De politie heeft gisteren met de aan houding van een Duitscher een goeden slag geslagen. Ongeveer een maand gele den bezocht de man hier verschillende bloembollenhandelaren, dezen voorspie gelend dat hij in staat was hun zeer be geerde orders te bezorgen. En passant verzocht hij zijn reisgeld wat te willen aanvullen. Bij één firma wist hij f 20 los te krijgen, andere wilden de order eerst maar eens afwachten en gaven nog niets. Gisteren verscheen hij weer hier om zijn praktijk te hervatten. Het geluk was niet met hem; integendeel, de politie werd door een der bezochte firma's gewaar schuwd, met het gevolg dat de Duitscher in verzekerde bewaring werd gesteld en aan de Justitie te Haarlem ter beschik king zal worden overgegeven. De man bleek in het bezit van inbrekersgereed schappen te zijn. Vermoedelijk heeft hij meer op zijn kerfstok staan. KATWIJK. Loop der Bevolking. Gevestigd: Eleonore L. E. P. Stiel, Drie- plassenweg 12 Udrik Balkenende, Bad- straat 8 Abraham Nicolaas Pont, Duin straat 35 Neeltje van Kersen, id. Hendrika Poppel, Zeehospitium B. A. C. Zaal, Hoogstraat 1 E. Johs. Sneepels, Woonwagenpark W. Kannegieter, Voor straat 4 (Zi Gerardus Baltus v. Wijk, Voorstraat 7 (Z.) Jaantje v. Klaveren, Duinpad 19c H. M. v. Wolde met gezin, Kerkstraat 30a Theodorus O. de Groot, met gezin, Mr. Fockstraat 25 Geertje Gijlstra, Zeehospitium Aafje Maria Kruijthof, id. Joha Agatha Weeber, id. Wemellna Pleijser, id. Anna Bera. van der Giessen, id. Willem Lugthart, Badstraat 13 Neeltje Kamper, De Waal Malefijtstr. 85 Petronella Adrla. Schaap Valkenburgscheweg 16. Vertrokken'. Sophia Ph. Gregorius, v. Zeehospitium n. Nunspeet Sant. „Groot Erica" Marie Clcllea Kruislnga, v. Zee hospitium n. Schiedam, Gem. Ziekenhuis Hermine Freda. Kwast, v. idem naar Haarlem, v. Nesstr. 70 Mieke Obduljn, id., n. Den Haag, 2de Schuijtstr. 278 Arie Adolf Ippel, v. Tramstr. 49c, n. As sendelft, Noordeinde 820 Willem v. Bee- len, v. Dr. Curtiusstr. 42. n. Velsen, B- en A-kade 12 Corn, de Plaa met gezin, v. Van Wassenaerkade 34, n. Groningen, Tuinbouwstr. 47 T. W. Okma, v. Van Wassen.kade 56 n. Zwolle, Vereenigings- straat 79 J. A. Schrijver, v. huize „Cal- lao" n. Sassenheim, Hoofdstr. 161 A. E. Klinkenburg, v. Zeehospitium, n. Koog a. d. Zaan, Zuideinde 5 Wed. H. E. de Graaff-Trouwee met gezin. v. Command, laan 3. n Leiden, Haven 38a Odrianus v. d. Luijt, v. Princestr. 11, n .Valkenburg, Middenweg 10 W. de Jong, v. Duinoord 5. n. Wonseradeel R. Hamerslag, van Weth. Ouwehandstraat 2, n. Woerden, Nas saukade 29 P. Ouwehand, v. Varkevls- serstraat 75, n. Barneveldl Moorthuizen, Rijksstr.weg 30 M. Nieuwendorp, v. Zee hospitium, n. R'dam, L. Frankenstraat 59b N. J. G. Leeuwerik, v. Zeehospitium, n. Gorinchem, Gem.zlekenhuis A. den Bak id., n. Delft, Oude en Nieuwe Gasthuis H. de Jong, v. W. Beukelsznstr. 5, n. Wassenaar, Raaphorstlaan 18 E. Ra- vensbergen, v. Weth. v. d. Piaskade 23, n. Valkenburg, Straatweg 24 Q. J. M. Smilt v. St. Willebrordus College Overrijn 7, n. Slenaken Hoogernts 61, Post Noordbeek Wed. C Bakker—Broekhuizen, v. Val- kenb.weg 26, n. Noordwijk Heerenweg. KATWIJK AAN DEN RIJN. Arm gebroken. De 10-jarige P. R. viel bij het schomme len van de wip. Dr. H. die direct ontbo den werd, constateerde dat de arm ge broken was, zoodat overbrenging r.aar het Ziekenhuis te Leiden noodzakelijk bleek. Na behandeling kon de jongen weer huiswaarts worden gebracht. Gisteravond gaf de Mondorgelclub een concert in de muziektent aan de Com mandeurslaan. Dat was, naar wij meonen, het eerste concert der club ln deze tent. Er was volop belangstelling! Jammer dat te halftien de regen het auditorium eenigszins dwong naar huls toe te gaan. Het publiek was overigens dankbaar voor de gegeven nummers en verwacht spoe- nig nogmaals een uitvoering. KATWIJK AAN ZEE. WIJDINGSDIENST DOOR Ds. IS. VOORSTEEGH. Voor het nieuwe Jeugdhuis. In de Oude Kerk werd met het oog op de inwijding van het Nieuwe Jeugdhuis, een wijdingsdienst gehouden door ds. Is. Voorsteegh uit Den Haag, den eersten voorzitter van de Chr. Jeugdorganisatie alhier. Welwillende medewerking verleen de het Chr. Mannenkoor onder leiding van den nieuwen directeur den heer S. Theelen uit Leiden en de heer Nic. van Beelen, organist der Oude Kerk. Ds. Voorsteegh, na op stoel geleid te zijn door ds. W. M. A. Kalkman, voorzitter der Chr. Jeugdorganisatie alhier, liet zingen Ps. 68: 8 en 10, waarna het mannenkoor zich liet hooren. Na het afleggen van de Belijdenis des Geloofs werd gezongen Ps. 99: 8 en voorgelezen Efeziërs 6: 1018, waarna werd voorgegaan in gebed. Onder het zingen van Gez 77: 1 en 4 werd een collecte gehouden ten voordeele van de Jeugdorganisatie. Spr. beschreef de groote Christelijke actie tegenwoordig onder ouderen en jongen, maar ook den donkeren achter- j grond, die gezien wordt, den strijd tegen God, Christus en de Kerk. In hoofdzaak ls dit de strijd tusschen het licht en de don kerheid, de strijd tusschen het goede en het kwade, welke zoo oud is als de wereld. Spr. gaf een uitvoerige uiteenzetting van dit conflict tusschen het materieele en den Geest. Nu het nieuwe Jeugdhuis klaar staat om geopend te worden, moet er wel dankbaarheid zijn ln het hart van ds. Kalkman en het bestuur; moge God er Zijn rijken zegen aan geven! Spr. was zoo juist in het nieuwe gebouw door ds. Kalkman rondgeleid. Hij dacht aan den onvergetelljken tijd hier ter plaatse doorgebracht en dat hij toen heeft mogen meewerken aan het jeugdwerk al hier. Spr. gunt allen van harte dit mooie gebouw. Wat hem trof ln de bestuurs kamer was het portret van wijlen den heer Gijs van Duyn; dat portret zegt alles ln deze omgeving Naar aanleiding van het reeds bespro ken conflict, had spr. tot tekst gekozen Zacharla 1: 18 tot en met 21. Hij bescheef uitvoerig in den loop der eeuwen dien strijd tusschen het goede en het kwade met de verdervende krachten en de don kere machten, waarmee de beteekenis van de vier hoornen verklaard werd. Hij zelde ten slotte van harte verblijd te zijn met het prachtige Jeugdhuis en merkte, naar aanleiding van den tekst op, dat het smedenwerk gedaan moet worden tot heil van menig jongmensch. Ter afwisseling had het mannenkoor nu en dan een lied gezongen; nadat met dankgebed was geëindigd werd nog ge zongen Gezang 156: 1, waarna ds. Voor steegh den zegenbede uitsprak. Geslaagd voor diploma A. der R.-K. M.U.L.O.-school te Den Haag, J. Zandvliet alhier. NOORDWIJK AAN ZEE. Bevorderd van het le naar het 2e leerjaar der Academie voor Beeldende Kunsten te Den Haag (opleiding acten) mej. Grada T. F. Plug, alhier. OEGSTGEEST. Concert op „Rhijngeest". Het zusterkoor „Onder Ons" alhier en het muziekcorps „Orpheus" uit Leiden, hebben gisteravond gezamenlijk een con cert gegeven voor patiënten en verplegend personeel van het sanatorium „Rhijn geest" resp. onder leiding van mevrouw Stuurman en den heer P. de Rook. Dat het gebodene bijzonder werd gewaardeerd bewees het dankbaar applaus na elk num mer. In de pauze werden ververschingen aangeboden. Jammer dat tegen 10 uur een fiksche regenbui een einde maakte aan dit uitstekend geslaagde concert. De R.-K. Harmonie „Triumph" zal a.s. Maandagavond een concert geven op het voorplein van „Endegeest". Op het j.l. gehouden nationaal con cours te Jutfaas behaalde de N.Z.H.T. Harmonie onder leiding van den heer Rel- nier van 't Hoff in de 3e afdeellng con certwedstrijd den eersten prijs met 333 punten en in den marschwedstrijd den eersten prijs met 36 punten. Op Vrijdag 3 Augustus a.s. zal dit corps een concert geven aan „Het Witte Huls", waarbij dan de beide concoursnummers zullen worden uitgevoerd. Vooraf, omstreeks halfacht, zal langs een kleine omweg met muziek worden ge marcheerd naar het Witte Huls, vanaf het repetitie-lokaal Geversstraat (Oude Gemeenteschool). RIJNSBURG. De Groentenhandel. Aan de groentenveiling variëerde de prijs der aardappelen van f. 0.801.20 per kist. De minimum prijs bedraagt thans f. 0.75, terwijl de heffing onveranderd is gebleven. Sla f 1.20 per 100 krop. Bloem kool le soort f. 5.50 tot f. 8 per 100; idem 2e soort f. 1.50 tot f. 3 per 100. VEURLEIDSCHENDAM. Examens E. H. B. O. Voor het le examen van Eerste Hulp bij Ongelukken, afgenomen door dr. Reljers, slaagden de dames T. v. den Berg, J. Jan. sen, J. Kroon, C. Roos, W. Olieman, G, Stuitvoet, J. Stljsiger, C. Vrolijk, M. vari Zanten, J. de Zoete, A. Kramkamp, T. Scheers en de heeren C. Steenhauer, M. Stijsiger, J. Koole, W. Vermazen, A Ver mazen, J. Quartel, J. van Leeuwen, p. van Leeuwen, N. Bergman, J. W. Kraan, D. Groenewegen. Na afloop van het examen heeft de voorzitter de heer J. Koole dr. Reljera dank gebracht voor zijn belanglooze me- dewerking en hem namens de cursisten een aandenken geschonken; mevr. Reljers kreeg een fraaie bloemenmand. In verband met de toetreding van vele nieuwe leden, zal wederom een cursus worden georganiseerd. Aanmelding kan geschieden bij J. Koole, Tedingertraat 72; D. A. Groenewegen. Sluispleln 19; J. W, Kraan Sr., Jozefstraat 27; mej. M. van Zanten Plaspoelstraat 11. In de Ned. Herv. Kerk is over Juni j.l. gecollecteerd voor de diaconie f. 76.65 en voor de kerkvoogdij f. 145.27. WARMOND. Benzinebus ln brand. Gisteravond te 12 uur vloog op een der motorbooten aan de Leede een benzine, bus in brand. De eigenaar wierp deze over boord, waardoor erger voorkomen werd. De benzine breidde zich over een groot oppervlak uit, waardoor de vlammen hoos op sloegen en de indruk gewekt werd alsof de boot zelf in brand stond. Hiervan was echter geen sprake. De vuurgloed maakte een fantastischen indruk in den donkeren nacht. WASSENAAR. Bij Kon. besluit is op zijn verzoek eervol ontslagen met dank mr. dr. A. L, Scholtens, als plaatsvervangend lid van den Pensioenraad, en is als zoodanig be noemd mr. N. G .van Taack Tra Kranen alhier o ZOETERWOUDE. Raadsagcnda. De Raad dezer gemeente komt ln open bare vergadering bijeen op Vrijdag 27 Juli 1934 te 19 uur. 1. Ingekomen stukken. 2. Aanbieding gemeente-rekening 1933, inclusief die van het waterleidingbedrijf over 1933. 3. Be noeming eener commissie van onderzoek ding, afdeellng Lelden,en en en en dier rekeningen. 4. Verzoek om subsidie van het bestuur Katholieke kinderuitzen ding, afdeeling Leiden, met voorstel van B. en D. 5. Voorstel van B. en W. naar aanleiding van een verzoek der R.-K. Sportvereeniging A.S.C. alhier, om subsi die. 6. Voorstel van B. en W. tot wijziging der gemeentebegrooting 1934. 7. Alsvoren tot demping en rloleering der sloot vóór het hulppostkantoor. 8. Alsvoren tot ver betering van het wegdek van den Omme- dijkschen en Welpoortschenweg tot aan den Nieuwe weg. 9. Rondvraag. DE KANTOREN DER zijn lederen werkdag geopend vanaf half 9 des morgens tot half 6 namiddags. Zaterdags vanaf 8 uur 's morgens tot 4 uur 's middags Zondags den geheelen dag gesloten. Vervaardiger v. Kunsttanden en Gebitten. 6262a NOORDEINDE no. 51a nabij bet Haagsche Schouw, te huur ad f. 35.- per maand, bev. 6 kamers, keuken, zol der, gr. voor- en achtertuin, enz. Te bevr. bij CORN. KOK, beëedigd mak., Fagelstraat 5, Leiden - TeL 3348. 360 Gevraagd voor de maand Augustus, een flinke goed kunnende koken vereischt. Aanbiedingen per br. onder No. 4955 aan het Bur. v. d. Bh EXECUTIE op Donderdag 26 Juli 1934, v.m. 11 uur, ten huize van A. MOL, slager, Voor straat 44, Katwijk a. Zee, van meubilaire en andere goederen. J. A. 's-GRAVENDIJK, Waarnemend Deurwaarder 6243a van Heeremteeg No. 22 naar Werkplaats bUJft gevestigdHeerensteeg 18, TeleL 1808 Klein agentschap Levens-, Volks- en Varia- verzekering: Leiden en Omgeving. Alleen actieve personen, die over uitgebreide rela ties beschikken gelieven te sollicifeeren. Brieven met opgaaf van referenties enz. onder No. 4942 bureau dezer courant. 4942 Voorkomen en genezen Het is heerlik als de zon Uw huid lekker koestert en zoo mooi egaal bruin toovertl Maar gevaarlijk, pijnlijk en ontsierend is het als de zon Uw huid verbrandt tot vuurroode plekken, die korsten, etteren en vervellen tot de flarden erbij hangen. Koorts en pijn houden U dan uit den slaap en wèg ls alle pleizier van den dag naar buiten, van de fietstocht, het zonnebad I Voorkom al die narigheid. Wees voorzichtig en verstandig, smeer U vooraf in met den kostelijken balsem tegen zonnebrand: Akkers Kloosterbalsem, voordat Ge Uw huid aan de zon bloot stelt. Dan wordt Uw huid mooi bruin zonder te verbranden. Zijt Gij onvoorzichtig geweest, smeer dan dadelijk nog Kloosterbalsem er op, die heerlijk verkoelend werkt, onmiddellijk de pijn en het gloeien verdrijft, de gevolgen vermindert, direct verzacht en snel geneest! Akker's Kloosterbalsem is overal verkrijgbaar per schroefdoosje van 35 cent, per pot van 20 gram 62% cent, per pot van 50 gram 1.04 (omzetbelasting inbegrepen). Nederl. Product. 4965 van den Haag, Voorburg, Rotterdam, Gouda, Leiden, Alphen a/d. Rijn, Bode graven, Woerden en Utrecht naar 4963 op de WOENSDAGEN tot en met 5 September. Zie aanplak- en strooibiljetten. Vrijdag 27 Juli 1934 's avonds 7 uur in het Notarisbuis te Leiden, ten overstaan van den notaris B. H. STUMPEL aldaar, Afslag van de nav. perc. te Leiden: 1. Heerenhuls Da Costa- straat 52, ln bod op slechts f. 3950.2. Huis met Afz. Bov. Oranjegracht 17/17a, op f.3350.—; 3. Huis Volders gracht 17, op f. 1500.—; 4. Huls Volmolengracht 1, op f. 830.—. 4870 BANKETBAKKERIJ E. R. BEULINK Kort Rapenburg 2 - Tel. 342 Mare 40 en 44 - Telef. 1133 Hollandsche Wafelen 10 ets., Parljsche Roombollen 5 ets. per stuk. - Zachte Nougat 12 ets. per ons. 4714 Gevr. voor de laatste helft van Aug., een gem. ZIT-SLAAPKAMER voor 2 pers., met gebruik van keuk. of kookgelegenh. Liefst dicht bij zee. Br. m. prljsopg. onder No. Z 3801 Adv. Bur. v.h. ALTA, Utrecht. 4943 Behouden altijd hun waarde OO Breestraat 146 Leiden Botermarkt 21-22 TELEFOON 662 Firma SIMON DE WIT, vraagt voor haar filiaal Donkersteeg II, Leiden van goede getuigen voorzien en met het kruideniers vak bekend. Persoonlijke aanmelding a.s. Donderdagavond 8 uur (26 Juli) bij bovengenoemd adres. 4941 t—8

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 8