LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 23 Juli 1934 SPORT. AGENDA. ATHLETIEK. WEDSTRIJDEN VAN AR.C. (ALPHEN). Een geslaagde propagandadag. Zaterdag zijn te Alphen de propaganda- wedstrijden van Ait.C. gehouden, goed gekeurd door den Z.H.A.B., onder auspi ciën van den LA.K. Op zeer goede wijze heeft A.R.C. deze wedstrijden geleid en verzorgd. Donar, U.V.S. en Nieuw Brunhilde wa ren de Leidsche ploegen (allen verzwakt) en het Alphensche A.R.C. Het veld was goed maar hard en dit beïnvloedde de tijden. Zoo zagen we de 100 M. hardloopen Heeren (Prop.) in 11,7 sec. door den snellen Roosendaal winnen. 1500 M. hardloopen Heeren won Brons- geest op kalme wijze zonder tegenstand. De 4 x 100 M. estafette Heeren bracht een sensatie, doordat de tweede looper van Donar, Schlüsz. z'n clubman Bonte niet afloste. De AR.C.-man was zoo verbluft dat hij ook bleef staan en zoo gebeurde het dat Donar toch nog won. De tijd was erg beïnvloed door 't oponthoud. De Olyrppische was uit propagandistisch oogpunt volkomen geslaagd. Als wedstrijd kan 't niet gelden. De Donar-man Bronsgeest liep bij den start al weg en gaf met een voorsprong van pl.m. 200 M. aan Schusz over. Deze, benevens v. d. Mark en Roozendaal zorg den voor een verdere fraaie race. De dames-wedstrijden waren niet van hoog gehalte. Wel konden we daar ont dekkingen doen. Zoo zagen we mej. Bergs- hoeff op een fraaie en makkelijke wijze de 100 M. winnen. De estafette 4 x 100 M. dames ging in den moolen tijd van 54 s. Nieuw Brunhilde gaf tusschen de be drijven door een demonstratie grenswerp- bal. die door Zwart met 1—0 werd gewon nen Donar leverde 2x15 min. strijd tegen A.R.C. en deelde met haar de pun ten. Al met al fraai geslaagde wedstrijden In eeu rijk te ontginnen district, keurige leiding en last not least een prettige ath- letiekstemming. Hier volgen de volledige uitslagen; 60 M. jongens: 1. v. Haasteren (A.R.C.) 8,8; 2. Vis (id.) 9.2; 3. Bunschoen (id.) 9,4. Hoogspringen Dames (Nieuwelingen)1. Heins. A.R.C. 1.40: 2. Ridderikhof, N. Brunh. 1.30; 3. Heymans, id. 1.10. Kogelstooten Heeren: 1. Hensbergen, Donar, 10.92: 2. Schüsz, id. 10.70; 3. Hes- seling, A.R.C. 10.63; 4. v. Veen, Donar 10.48: 5. Bronsgeest, id. 10.46. 80 M. Jongens, finale: 1. Robbers, U.V.S. 10.2: 2. Vis, A.R.C. 10.4; 3. v. Tuyl, id. 10.6. 100 M. Heeren. Nieuwelingen, finale: Beerschoten, A.R.C. 12.8; Jurgens, Donar 13; Bergshoeff A.R.C. 14. Kogelstooten Jongens: 1. Vis, A.R.C. 10.83; 2. V. dè Hoek, A.R.C. 9.42; 3. V. Muyen 9.41. 4x100 M. Heeren. 1. Donar (Bouten, Schüsz, Bronsgeest, Roozendaal); 2. A.R.C. Discuswerpen Dames: Bakker, N. Br. 27.39 Bremmer, id. 24; Bergshoeff, A.R.C. 23.04. Olympische Estafette: 1. Donar, 4 min. 0.8; 2. A.R.C. 4 min. 25.7. Vèrspringen Nieuwelingen: Kruit A.R.C. 5 71: Bergshoeff, id. .5.67; Verschuur 5.66. 800 M.: Bronsgeest. 400 M.: Schüsz. 200: v. d. Mark; 200: Roozendaal. 100 M. Heeren: le serie: 1. Roozendaal, Donar; 2. Schuman U.V.S.; 3. Schüsz, Donar. 2e serie: 1. Bronsgeest; 2. Bergshoeff; 3. Bonte. Finale: 1. Roozendaal 11.7; 2. Bergshoeff 12.13. Bonte 12.2; 4. Bronsgeest 12.2; 5. Schuman; 6. Schüsz. 80 M. Dames, Nieuwelingen, finale: 1. Heymans, 12.2; 2. Hüter 12.3; 3. Ridderik hof 13.5, allen N. Brunhilde. Hoogspringen, Jongens: 1. Jongeneel 1.40; 2. v. Leeuwen 1.35; 3. Bergshoeff 1.30. allen A.R.C. 100 M. Dames, finale: 1. Bergshoeff, A.R.C. 13.6; 2. Kuster, N. Br., 14.1; 3. Bak ker id. 15. Speerwerpen. Dames: 1. De Bruin 24.74; 2. Bakker, 23.32; 3. Bremmer 22, allen N. Brunhilde. Speerwerpen, Heeren: 1. v. Veen 39.77; 2. Schüsz, 35.37; 3. Bronsgeest 33.60, allen Donar. 400 Nieuwelingen: 1. Pont, Donar 57.4; 2. Groenenberg, A.R.C. 57.8; 3. v. Veen, Donar 58.2. Kogelstooten, Dames Nieuwelingen: 1. Bergshoeff. A.R.C. 10.27 2. Heymans, N. Br. 6.74; 3. Ridderikhof, id. 6.45 (4 K.G. kogel). 1500 M. Heeren: 1. Bronsgeest 4.35.8, Donar; 2. Slingerland 4.43.5 id.; 3. Hesse- ling op plm. 150 M. A.R.C. Vèrspringen, Dames: 1. Kuster, N. Br. 4.78: 2. Bruin id. 4.63;- 3. Bergshoeff, A.R. C. 4.63; 4. Bakker, N. Br. 4.42. 4x100 Dames: 1. N. Brunhilde 54. 2. ARC 59 8 4x100 M Nieuwelingen: 1. Donar 49.8; 2. A.R.C. 51.2. NEDERL. RECORD HOOGSPRINGEN VERBETERD. Bij wedstrijden te Wormerveer leverde de Amsterdammer R. J. Brasser (A.A.C.) een keurige prestatie door met een sprong van 1.857 M. een nieuw Ned. Record te vestigen. Het oude record stond op naam van W. Hoffman met 1.844 M. o ESTAFETTE DWARS DOOR ALPHEN". De commissie tot het houden van de estafette .Dwars door Alphen", besloot deze te doen plaats vinden op Dinsdag 21 Augustus a.s. des avonds te halfacht, behoudens toestemming en medewerking der autoriteiten. Het parcours is hetzelfde als dat van het vorig jaar; start in het Hazeveld en finish aan' het einde van de v. Boetse- laerstraat. o WEDSTRIJDEN TE AALSMEER. Gistermiddag hebben op 't sportterrein te Aalsmeer-Oost de wedstrijden plaats gehad van den Turnkring N.-H. Zuider kwartier. De uitslagen van de dames-nummers waren 80 M. hardloopen1. S. Veerman (Olym pian 11,5 sec.; 2. A. Muller (Odin) 11,6 sec.; 200 M hardloopen: 1. S. Veerman (Olym- pia) 29 sec.; 2. 3. Buisma (id.) 30.4 sec. Grensbalwerpen: 1. M. Witziers (Kracht en Vlugheidi 24.22 M.; 2. A. Boomhouwer (Aalsmeer) 20.10 M. Kogelstooten: 1 M. Witziers (Kracht en Vlugheid) 9.55 M.; 2. Y. Buisma (Olym- pia) 7.78 M. Vèrspringen: 1. Y. Buisma (Olympia) 5.08 M.; 2. A. Boomhouwer (Aalsmeer) 4.71 M. Dultsche driesprong: 1. S. Veerman (Olympia) 10.04 M 2. M. Witziers (Kr. en Vlugheidi 9,90 M.; 3. A. Boomhouwer (Aalsmeer) 9.89 M. Estafette, 200. 100, 80 en 60 M.: 1. Olym pia l min. 4 3/10 sec.; 2. Aalsmeer 1 min. 6 2/10 sec.; 3. Odin 1 min. 7 4/10 sec. 'Discuswerpen: 1. M. Witziers (K. en V.) 19.10 M.; 2. M. Bart (Lynden) 22.27 M.; 3. Y. Buisma (Olympia) 22.12 M. Hoogspringen: 1. M. Witziers (K. en V.) I.35 M.; 2. A. Buisma (Olympia) 1.30 M.; 3. W. Mienes (Lynden) 1.30 M. Speerwerpen: 1. A. Witziers (K. en V.) 19.15 M.; 2. A. Woud (Odin) 18 M.; 3. M. Bart (Lynden) 16.82 M. De uitslagen van de heeren-nummers luidden: 200 M. hardloopen: 1. Jb. Jong kind (Aalsmeer). 24.8 sec.; 2. P Cuvelier (Aalsmeer), 25.3 sec. 400 M. hardloopen: 1. Jb. Jongkind (Aalsmeer); 2. J. de Jonge (idem) 56.8 sec. 800 M. hardloopen: 1. J. de Jonge (Aals meer) 2 min. 14 8/10 sec.; 2. J. Punt (Lijnden) 2 min. 161/10 sec. 3000 M. hardloopen: 1. Junt (Lijnden), 10 min. 318/10 sec.; 2. J. v. Bladeren (idem) 11 min. 8 3/10 sec. Kogelstooten: 1. D. Schaak (Aalsmeer) II.82 M.: 2. A. Koen (Hoofddorp), 10.67 M. Polsstokhoogspringen: 1. C. A. de Boer (Aalsmeer) 2.80 M2. P. Schaak (idem) 2.70 M. Vèrspringen: 1, W. Stelling (Odin) 6.44 M.; 2. Th. Schaak (Aalsmeer), 6.40 M. Hoogspringen: 1. T. Schaak ((Aalsmeer) 1.70 M.; 2. K Eveleens (Olympia), 1.65 M. Discuswerpen: 1. T. Schaak (Aalsmeer) 32.39 M.; 2. A. Koen (Hoofddorp) 31.51 M. Estafette, 400, 300, 200 en 100 M.: 1. Aalsmer I, 2 min. 18.7 sec.; 2. Aalsmeer H 2 min. 21 sec. Speerwerpen: A. M. v. d. Broek (Odin) 38.55 M.; 2. K. Eveleens (Olympia), 37.42 M. Hinkstapsprong: 1. T. Schaak (Aalsmeer 12.29 M.; 2. K. Eveleens (Olympia) 12.20 M. Van de deelnemende vereenigingen ver kregen totaal: Aalsmeer 212 p; Olympia 129 pnt.; Lijnden 92 p.; Odin 67 pnt.; Kracht en Vlugheid 35 pnt. en Hoofddorp 17 punten. Na afloop is gesproken door den secre taris der Technische Commissie, den heer Muller, terwijl de voorzitter van Aalsmeer, de heer J. Bol de prijzen, bestaande uit medailles, den winnaars en winnaressen uitreikte. Een uitstekend geslaagde ath- letiekdag van den Turnkring, waarbij Aals meer (Odsteinde) verreweg de meerdere bleek te zijn. o VOETBAL. ALPHENSCH XI—LEIDSCH XI. De volgende spelers zijn door den L.VB. uitgenoodigd deel te nemen aan den wed strijd Alphensch Elftal—Leidsch Elftal op Zaterdag 28 Juli as. des avonds te half acht op het Alphen terrein. Voor: C. v. d. Leeden. P. Kantebeen, L. D. P. Nagetegeller, W. v. Weerlee en A. v. Leeuwen; midden: G. de Lange. J. Segaar en W. Landesbergen; achter: P. v. d. Plas en G. Burgij: doel: W. A. Freijser. Reserves: H. Kramp (U.VS.), C. J. v. d. Wilk (L.D.WjS.), P. Breedeveld (Lugd.) en W. v. Weizen (U.Vfi.). o U.V.S.HB.S. COMB. 3—2. In den oefenwedstrijd tegen de sterke H.BB.-combinatie heeft U.VS. zich van haar beste zijde laten zien. Tegenover een speltechnische meerder heid van de gasten stelden de blauw-witten een zeer verdienstelijk samenspel dat leidde tot een volkomen gelijk opgaanden strijd in het veld. Na een tiental minuten was het Wal- laart die met een stevig schot de score opende! Enkele oogenblikken later schoot Kantebeen buiten bereid van Dijkstra tegen den paal. Daarna was het echter in hoofdzaak de H.BS. middenlinie v. Kesteren, v. Vliet en d'Fonseca die door haar werkelijk fraai voetbal haar voorhoede bijna tot scoren dwong en het was Spieksma die met een goed schot de partijen op gelijken voet bracht Toch nam U.V.S. wederom de leiding toen Kantebeen zich handig door de ver dediging werkte en Platteel oo het juiste moment een kans bood welke deze dank baar accepteerde 21. In de tweede helft had H.B.S. de opstel ling iets gewijzigd. Aanvankelijk was U.VS. tot verdedigen gedwongen. Burgy en Graafmains bleken echter in uitstekenden vorm en het duurde dan ook nog gerulmen tijd alvorens de HBS. midvoor Spieksma na een kleine weifeling in de U.VS.-verdediging den stand op 22 bracht. De blauw-witten bleven hierna uitste kend partij geven en de H.BS. backs Graafland en Dlehl kregen het soms hard te verantwoorden. Kantebeen schoot nog eenmaal hard tegen den paal maar moest zich even later na een botsing, door v. Duyl laten ver vangen. U.V.S. bleef nog even sterker. Na dat Wallaart hard tegen de lat had ge kogeld was het Platteel die den terug- springenden bal in het HBS.-doel plaatste 3—2. Tegen het einde kwamen de Hagenaars nog verwoed opzetten. Kramp stopte een maal een hard schot van v. Kesteren, maar tot doelpunten bracht HBS. het niet meer. Het einde van dezen keurig gespeelden wedstrijd kwam met een keurige 32 overwinning voor U.V S. De heer Everstei.in uit Den Haag heeft den wedstrijd op lofwaardige wijze geleid. o WEDSTRIJDEN C. G. W. Hedenavond speelt in de Kooi C.G.W. II tegen Valken H. ROODENBURG NAAR DEN K.N.V.B. De Leidsche vereeniging Roodenburg zal het volgende seizoen in de 4e klasse K.N.V.B. uitkomen. Haar terrein wordt thans keurig in orde gemaakt, terwijl onder leiding van een oud Leidsch voet baller regelmatig getraind wordt. o NEDERLAAGWEDSTRIJDEN QUICK BOYS.. Quick Boys I—A.S.C. I 2—2. Zaterdagavond speelde Quick Boys I haar laatsten wedstrijd in bovenvermeld tournooi tegen A.S.C. I, welke wedstrijd in een gelijk spel is geëindigd, en daarmede hebben de rood-zwarte bezoekers tevens beslag op den eersten prijs gelegd, daar geen der andere deelnemende vereenigin gen het tot een overwinning of een gelijk spel heeft kunnen brengen. L.F.C. I is dus nu 2de prijswinnaar. De wedstrijd is een kwartier oud, ais Remmelswaal van dichtbij doelpunt 10. A.S.C. is niet ontmoedigd ,en valt vinnig aan. Voor de rust blijven de belde ach terhoedes echter meester van het terrein. De tweede helft is 5 min. oud als rechtsbui ten Venema denbal krijgt, de linkshalf der gastheeren wordt listig omspeeld, en met een keurig schot brengt hij de partijen op gelijken voet 11. Nog geen 2 minuten daarna is het de roodzwarte midvoor, die Buys het nakijken geeft 12. Maar dan komt Quick Boys ontstuimig opzetten, en een ware belegering van het rood zwarte doel volgt. Het is A. v. d. Plas, die met een keurigen kopbal den stand op 22 brengt. Verscheidene harde schoten krijgt Freyser nog te incasseeren, maar hij rammelt er alles uit; zoodat deze wedstrijd in een gelijk spel eindigt. De heer Graafmans leidde tot ieders ge noegen. BODEGRAVEN I—WOERDEN I 16—2. Ook de returnwedstrijd tusschen de beide elftallen van Woerden en Bodegraven is op een zware nederlaag voor de blauw- witten uitgeloopen. Met niet minder dan 102 dolven de gasten het onderspit, na dat de rust reeds met een 8—2 voorsprong voor Bodegraven was ingegaan. De gasten hadden twee invallers, terwijl bij Bodegra ven de linksback ontbrak. Zoo hebben den rood-zwart en blauw wit in dit Zomerseizoen elkander zes maal ontmoet en evenzoovele malen hebben de Woerdenaars de vlag moeten strijken. De volgende wedstrijden hebben plaats gehad: Woerden IBodegraven I 18 Bodegraven IWoerden I 102 Bodegr comb.Woerden comb. 51 Woerden comb.Bodegr. comb. 36 Bodegr. jun.Woerden jun. 62 Woerden jun.Bodegr. jun. 04 Met zes gespeelde en zes gewonnen wed strijden en een doelgemiddelde van 40 tegen 9 wordt (ft meerderheid van rood zwart wel overduidelijk aangetoond. Ge memoreerd zij nog, dat alle ontmoetingen in de beste verstandhouding werden ge speeld. o OM DEN D.A.L.-BEKER. Morgenavond te 7 uur speelt op het N.B.L.O.-terrein om den D.A.L.-beker het L D. XI tegen N.R.M. o SERIEWEDSTRIJDEN „DE ALGEMEENE". De laatste wedstrijd in de 2e ronde der winnaars wordt morgenavond te 7 uur ge speeld tusschen Koole Nicola 1 en Schil ders I. Arbeiderssportbond I was vrij in deze ronde en komt derhalve uit in de 3e ronde winnaars. De 2de ronde verliezers vangt aan op 25 Juli. Hier ontmoeten elkaar. 25 Juli: Arva IAlgemeene I. 26 Juli: Vierkantje I—S.V.W. I. 31 Juli: Fabrieksarb. H—L.S.V. I. o BOSK. BOYS NAAR BEDBURG. Van de Dultsche vereeniging „Bedburger Ballspielverein 1912" uit Bedburg-Erft bij Keulen is voor het eerste elftal van De Boys een uitnoodiging ontvangen om in Augustus e.k. aldaar een wedstrijd te ko men spelen. Met Paschen j.l. hebben de Duitschers een bezoek bij De Boys gebracht, waar mede zij zeer ingenomen waren. o BOSK. BOYS—PARAMARIBO. De Woensdag door de Boys te Boskoop te spelen wedstrijd tegen het West-Indisch negerelftal „Paramaribo" belooft wederom zeer interessant te worden. Ook van de zijde der zwartjes bestaat voor dezen kamp groote animo, hetgeen wel blijkt uit den schitterenden prijs, welke rij beschik baar hebben gesteld. Deze prijs, welke werkelijk iets aparts vormt, is te bezichtigen in de etalage van den wijnhandel W. M. de Vos aan de Dorp straat. Mits toestemming van den burgemeester verkregen wordt, zal de Harmonie „Excel sior" het geheel opluisteren. Om 7 uur zal dan vanaf het veillingsgebouw naar het terrein gemarcheerd worden. NEDERLAAGWEDSTRIJD TE BENTHUIZEN. Zaterdagavond werd ten aanschouwe van een talrijk publiek, onder leiding van den heer van Es, de laatste nederlaagwed strijd te Benthuizen gespeeld. Zegwaart- sche Boys speelde tegen B.V.V. Rust 3—1 voor Z.B. Eindstand 103 voor Z.B. Hier na werden de prijzen door den voorzitter der vereeniging uitgereikt. Eerste prijs zilveren beker: Z.B. te Zeg- waart; tweede prijs zilveren lauwertak: B. W„ te Moercapelle; derde prijs: me daille R. H. te Boskoop. VETERANEN-WEDSTRIJD TE ALPIIEN. Morgenavond om 7.15 uur zal op het terrein van Alphen een wedstrijd gespeeld worden tusschen twee veteranen-elftallen van genoemde vereeniging. Deze wedstrijd is als een revanche te beschouwen van den eertijds in Juni ge speelden wedstrijd, die, ondanks felle kamp, onbeslist eindigde. o WEDSTRIJDEN TE BOSKOOP. De uitslagen van de te Boskoop gespeel de wedstrijden: Voor de competitie van den G.V.B. Bosk. Boys A Gouda A Junioren 01. Vriendschappelijke wedstrijden op het Boysterrein: Bosk. Boys ID.S.O. I van Zoetermeer 71; Bosk. Boys 2D.S.O. 2 4—0. o KORFBAL. DISTRICTSVERGADERINGEN. Op de districtsvergadering, welke Zater dag te Rotterdam werd gehouden voor de competitie-indeeling in Zuid-Holland 1934 1935, is besloten de geografische indee ling der 2e klasse te laten varen, en tot vermenging der beide afdeelingen over te gaan. Zoodoende kwam men tot een afdee- ling LeidenDen HaagRotterdam en een afdeeling GoudaDen HaagRotterdam- Dordrecht, welke er als volgt zullen uitzien: Afd. A. die Haghe; Gymnasiasten; Sel- licha; HK.V. 2 (allen Den Haag); ter Gouw (Gouda); Velox (R'dam); Regen boog; Deetos 2 (beiden Dordt). Afd B: Fluks II (Leiden); A.L.O.; HB.S. Ready (allen Den Haag); OS.CR.; Vree wijk; Spangen; 't Zuiden 2 (allen R'dam). Voorts werden 30 derde klassers in 4 af- deelingefi ondergebracht. In Noord-Holland zullen drie 2e klasse afdeelingen worden geformeerd, resp. be staande uit: A: Z.K.V.; K. Zaandijk 2; DBD. of Sportief; A'dam-Zuid; Volharding; Sparta Ajax; Westerkwartier 2. B: Bilthoven; Vogel; Eendracht; Luto; BI. Wit 2; Kattenburg; Rohda; Vesta. C: Excelsior Samos of BI. Wit 4; DD.V.; Hercules; K.V.D.; A.W.; D.T.V. 2; Ooster park. o MOTORSPORT. LEIDSCHE HARLEY-DAVIDSONCLUB. Gisteren hield de L.H.D.C. een toertocht naar en door de omgeving van Berg en Dal. Via Utrecht, Ede en Arnhem reed men naar Nijmegen en vandaar over den Berg-en Dalschen weg in de richting van Berg en Dal. De grintweg stijgt geleidelijk naar het hooggelegen Berg en Dal en voert door een aan natuurschoon rijke streek. Aan het hotel Berg en Dal geko men heeft men een prachtig vergezicht. In de onmiddellijke nabijheid even over de grens treft men den veel bezochten Duivelsberg. Vanaf Berg en Dal werd naar de Meer wijk gereden, waar men een mooie in het bosch gelegen plas vindt. Van hier voerde de tocht allereerst naar de bekende Hei lige Landstichting. Dit kleine stukje we derom terug en dan over den Stekken- berg naar Groesbeek, dat schilderachtig te midden van de mooie natuur en heu velachtig landschap is gelegen. Over den St. Jansberg bereikte men de Plasmolen. Van hier volgde men den weg naar Mook, waar men aan de rechterzijde voorbij de bosschen van den St. Jansberg de ver maarde Mookerheide ziet. Over Malden bereikte men met langzame daling het voorstadje van Nijmegen St. Anna. Vanaf Nijmegen reed men wederom denzelfden weg huiswaarts. Het was een schitterend geslaagde dag, te meer daar het weer in Gelderland buitengewoon mooi en zonnig was. Nader vernemen wij nog dat de start voor de gToote vacantie-toer bepaald is op 4 Augustus a.s. Deze toer zal ongeveer zijn als volgt: Van het grensplaatsje Beek langs den Rijn tot Bingen, vandaar naar Frankfort am Main, door het Spessartgebergte en Odenwald naar de Beiersche Alpen, met bezoek aan Munchen. Over den Fernpas naar Tirol, over den Arlbergpas naar Zwitserland, bezoek aan het Meer van Konstanz, door het Schwarzwald in Noor delijke richting, vanaf Straatsburg tot het Saargebied door Frankrijk, vervolgens naar Trier en vandaar door Luxemburg en België weder in de richting van Holland. Een tocht die alleszins de moeite waard belooft te worden. o L.M.T.C. LEGT BESLAG OP DEN K.M.C.-BEKER. Gisteren heeft de Leidsche Motor Toe- ringclub deelgenomen aan een Knobel-Rit uitgeschreven door de Kennemer Motor- Club te Beverwijk. Te 9 uur werd in clubverband gestart, om te half elf in Beverwijk te arriveeren. Het bleek spoedig, dat Fortuna mede moest werken om een prijs in de wacht te sleepen, daar de animo vrij groot was te noemen. Nadat de deelnemerskaarten in ont vangst waren genomen, kon om 11 uur overgegaan worden tot den start. De on derlinge plaatsen, die gereden moesten worden, waren als volgt: Beverwijk, Alk maar, Uitgeest, Castricum aan Zee, Krom menie en Bergen aan Zee. Na verloop van enkele uren kwamen de rijders met verschillende tusschenpoozen rich al aan de eindcontrole melden. Daar de onderlinge controle's te 3 uur 30 min. werden opgeheven, waren alle deelnemers voor 4 uur reeds binnen, en kon overge gaan worden tot het vaststellen der pun ten en de onderlinge afstanden, zoodat weldra de uitslag bekend werd gemaakt. De 1ste prijs, K.M.C.-beker, werd gewon nen door den heer J. H. Hoppenbrouwer op A.J.S. met 32 punten, 3e prijs de heer Karman op Ariel met 27 punten, 4de prijs de heer J. Verstraten op New-Imperial met 25 punten en de heer J. Lasander op Rudge met 22 punten, zoodat de L.M.T.C. op een welgeslaagden dag kan terug zien. Vrijdag. Zoeterwoude: „Ik Leer Nog", Ledenvergadering „Wllhelmlna-vereenl- glng", 8 uur nam. DAGELIJKS. Pieterskerkgracht 9: Tentoonstelling „Ars Aemula Naturae" 10 uur voorm.—5 uur nam. (tot 29 Juli). Den Haag (Scala): Revue „Vooruit maar weer" 8 uur nam.; Zondags ook te 2 uur n.m DIVERSEN. Woensdag Inst v Praeventieve Genees kunde: Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halfdrie tot halfvier. Inenting tegen diphterle 45 uur nam. Woensdags: Inst, v Praeventieve Ge neeskunde Consultatlebureaü voor Alco holisten. 7 uur nam- Vrijdags: Inst, v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze 45 uur nam. MUSEA. Academisch Historisch Museum: Dins dag en Vrijdag 1012'/* en 25 uur. Stedelijk Museum de Lakenhal, Oude Singel Geopend in November, December, Januari en Februari van 103 uren, in Maart, April en Mei van 10—4 uur in Juni, Juli, Augustus en September van 10^5 uur in October van 104 uur Zon dags vanaf halféén Entrée Zondags kos teloos, Maandags f 0.25, overige dagen f. 0.10 Rijksmuseum van Ondheden, Rapenburg 28. 1 Dec.—1 Febr. van 10—3 uur, 1 Febr. tot 1 April van 104 uur. 1 April1 Oct. van 105 uur. 1 Oct.1 Dec van 104 uur. Zondags van 14 uur. Entrée Maan dags f. 0.25. overige dageD f. 0.10. Ethnographiscb Museum, Rapenburg 67 —69 en Breestraat 18. Op werkdagen van 104 uur. Entrée Maandags f. 0.25. overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werff- park. Werkdagen 8.30—12. 1.305. Zater dags 8.30—12 Kosteloos. Herbarium, Nonnensteeg. Dagelijks van 9—12.30 en 26 uur Kosteloos Hortus Botanicus, Rapenburg 73. Op werkdagen van 1 April1 Oct van 9—12 en l'/i—6 uur. Zaterdags tot 5 uur. Van 1 Oct.—31 Mrt. van 9—12 en 1'/.—4 uur. Op Zondagen van 1 April—1 Oct. van 104 u. 's Winters des Zondags gesloten. NederL Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Stationsweg): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25)Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. Zondags gesloten. Rijksmuseum voor geologie en minera logie (Garenmarkt): Op werkdagen van 9—12 en l'/i—4 uur. Kosteloos. Nat. Hist. Museum: te bezichtigen dage lijks van 9—12 en l»/i5; Zaterdags 9—12 uur. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg. 8 uur nam, „Ich kenn dich nicht und llebe dicht." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater, Breestraat, 8 uur nam, „Loulou maakt promotie." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat no. 52. 8 uur nam. Zondag van 2 uur af door- loopende voorstelling „De verliefde Lood» gieter". Casino-theater, Hoogewoerd 49. 8 u. n.m. „De huwelijks-vennootschap." Zondag nam. 4 uur 30 en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst deï apotheken wordt van Maandag 23 tot en met Zondag 29 Juli a.s. waargenomen door apotheek: M. Boekwijt, Vischmarkt 8, Tel. 552. MWIIIIIMIIIJU* Baders gaat niet te ver in zee:) Ge waagt dan Uw leven en dat van Uw redders! iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiuiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii|gig ZWEMMEN. ZWEMFEEST TE AALSMEER. In het Oosterbad te Aalsmeer heeft Za terdagavond, onder zeer groote belang stelling een zwemfeest plaats gehad. Bij aanvang is door den voorzitter, den heer J. v. Zijverden, een woord ter aanbeveling van de zwemsport gesproken, waarna door 60 leerlingen een demonstratie van hun reeds verkregen vaardigheid gegeven werd. De weersomstandigheden (er ont lastte zich een zware onweersbui) waren inmiddels van dien aard. dat het pro gramma onderbroken moest worden. Ge lukkig voor de 1500 a 2000 bezoekers werd het weer droog en kon het feest voort gezet worden. De afvalrace heeren had tot uitslag: 1. W. Gelein; 2. J. Croese en 3. W. de Gooijer; de familie-estafette: 1. Boom houwer; 2. Croese en 3. Eveleens. Het mooiste nummer van den avond was wel, toen Thomasvaer en Pieternel een bezoek brachten en hun rijm ten beste gaven. Tot de afwerking van het geheele programma kon het echter niet komen; steeds drei gender werd de lucht en te ongeveer 9 uur ontlastte zich weer een onweersbui boven het Oosterbad, gepaard gaande met een hevigen regenval. Toen zochten de bezoe kers voorgoed een heenkomen en velen zullen dien avond drijfnat thuisgekomen zijn. „Oosterbad" heeft het ditmaal al zeer ongunstig getroffen. 2-2

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6