Thijs IJs en de schat op de Maan. LEIDSCH DAGBLAD Derde Blad Maandag 23 Juli 1934 UA AC S3&» INGEZONDEN. FAILLISSEMENTEN. KERK- EN SCH00LNIEUWS. BURG. STAND VAN LEIDEN. SCHEEPSTIJDINGEN. RADIO-PROGRAMMA. motorrijder ramt de tolboom in overschie. Gisteravond omstreeks 11 uur heeft een érnstig motorongeluk plaats gehad. De 21- jarige motorrijder P. S. reed door tot nu toe onbekende oorzaak tegen den gesloten tolboom te Overschie op. Hij werd ernstig gewond. Na eerste hulp is hij in zorgwek- kenden toestand per Roode Kruis-auto naar een Rotterdamsch ziekenhuis ver boerd. o BUITENLANDSCH GEMENGD. de graf zeppelin weer naar zuid-amerika. Het luchtschip de Graf Zeppelin is Zaterdagavond voor zijn vierde Zuid-Ame- rikaansche vlucht van dit jaar, onder be vel van kapitein Lehmann. gestart. Aan boord bevinden zich 23 passagiers, 140 kg. post en 173 kilo vracht. ■o- noodweer boven petershof. Boven de vroegere residentie Petershof in de buurt van Leningrad ontlastte zich een buitengewoon zwaar onweer, waardoor B personen werden gedood en zes zwaar gewond, terwijl 10 personen meer of min der ernstige brandwonden opliepen. •o- ongelukken in de bergen. Thans wordt de dood van de Duitsche bergbeklimmers, Merkl, Wiland en Felsen- bach. leden van de Himalaya-expeditie, bevestigd. De drie zijn bij het bestijgen van den Nanga Parbat in een sneeuwstorm geraakt en sedert eenige dagen had men geen be richt meer van hen ontvangen. Zeven inlandsche dragers zijn met de leden der expeditie om het leven geko men. De bekende Spaansche bergbeklimmer Manuel Lopez Fernandez, is omgekomen tijdens een tocht, die hij met eenige vrien den had ondernomen ter beklimming van den berg Bailitus in* de Pyreneeën. De bergbeklimmers waren op een hoogte van 9000 voet aangekomen, toen zij. in verband met daar heerschenden mist het touw, waarmede zij aan elkaar gebonden waren, losmaakten. Fernandez struikelde toen over een klein rotsblok, greep zich hieraan vast, doch viel met rotsblok en al in een diepte van ongeveer 100 meter. -o- NIEUWE AARDBEVING IN PANAMA. Zaterdagmorgen heeft opnieuw een aard beving gewoed te Puerto Aimuella, aan de Pacific kust van Panama. Een werd werd geheel vernield. Er werd daardoor voor 300.000 dollars schade aangericht. Talrijke huizen stortten in. De staat van beleg is te Puerto Armuella afgekondigd. Andere aardbevingen zijn geregistreerd in verscheidene centra der provincie Chiriqui. Huizen stortten in en de ver schrikte bewoners kampeeren buiten. Tengevolge van de aardbeving is het eiland Sevilla. ter hoogte van de kust van Chiriqui. verdwenen, terwijl ook andere eilanden door de aardbeving geteisterd zijn. De schade wordt op ruim een half millioen dollar geschat. -o- OVERSTROOMING IN KOREA. In het Zuidoosten van Korea zijn uitge strekte gebieden overstroomd, doordat de Rakoetoko buiten haar oevers is getreden. Vijfhonderd huizen zijn door het water omringd en honderden woningen verwoest. Het aantal dooden moet zeer groot zijn, doch het is onmogelijk daarover nadere bijzonderheden te ontvangen, daar de te lefonische en telegrafiche verbindingen zijn verbroken. Het cijfer van 5000 vermisten, dat de Japansche bladen vermelden, is vermoedelijk overdreven. •o- brand te wilhelmshafen. Gistermiddag is brand uitgebroken in een loods in de haven te Wilhelmshafen. De aangrenzende woonhuizen werden ernstig bedreigd, doch door het energiek optreden der brandweer konden zij be houden blijven. De schade loopt in de honderdduizenden. BRAND IN KAARSENFABRIEK. Twee brandweerlieden gedood, zes gewond. Gistermiddag ongeveer 2 uur is brand uitgebroken in de opslagplaats van de kaarsenfabriek der firma Roubaix Cou- denhove te Borgerhout nabij Antwerpen. Het vuur vond gretig voedsel in de hoe- veeihedèn olie en vetten, welke daar waren opgeslagen. Spoedig stond de opslagplaats in lichter laaie. De brandweer van Borger hout bestreed met al het materiaal deze vuurzee en moest de assistentie inroepen van de Antwerpsche brandweer. Onverwachts deed zich een ontploffing voor in de opslagplaats, met het gevolg, dat een der gevels instortte. Acht brand weerlieden werden onder het neervallende puin bedolven. Ulings schoten burgers en arbeiders van de fabriek toe om de manschappen te be vrijden. Toen het opruimingswerk, dat met groote moeilijkheden gepaard ging, ver genoeg gevorderd was bleek, dat 2 brand weerlieden gedood waren, terwijl de zes anderen zwaar gewond zijn. Vier van deze gewonden verkeeren in hopeloozen toe stand. Dank zij het krachtig ingrijpen van de brandweer van Antwerpen kon de fabriek zelf behouden blijven. Om zes uur in den avond was de opslagplaats uitgebrand. RECLAME- 3189 I Bflflw TAFELZÜt de hitte en droogte in amerika. Het totaal aantal slachtoffers van de hitte in Amerika bedraagt reeds 235. Ter voorkoming van een herhaling der ontzettende droogte, heeft Roosevelt, naar de minister van Landbouw Wallace heeft medegedeeld, een reuschachtig bebos- schingsprogram uitgewerkt, dat onmiddel lijk zal worden uitgevoerd en waarvan de kosten 75.000.000 dollar bedragen. Dit plan voorziet in het aanleggen van een duizend mijl langen woudgordel van de Canadee- sche grens door Noord Dakota, Nebras- ka. Kansas, Oklahoma, en Texas tot aan de Mexicaansche grens. Het ministerie van Landbouw heeft reeds een bedrag van 15.000.000 dollar be schikbaar gesteld voor de bebossching van 7284 Hectare grond. Omtrent den verwoestenden invloed van de droogte kan nog worden gemeld, dat de schade in Nebraska geschat wordt op 156 millioen dollar. De haveroogst van Missouri zal waarschijnlijk slechts 10'/o, de tarweoogst slechts 15°/o en de maisoogst in het geheel niets opbrengen. Een derde deel van alle landbouwers is bezig water aan te voeren, dat op vele plaatsen over 15 K.M. moet worden aangedragen. In vele gebieden is het waterverbruik gerantsoe neerd. Uit de andere staten komen gelijk luidende berichten. Gemiddeld verwachten de meeste staten slechts een oogst van lOVo. o auto-ongeluk in new york. Tien personen verbrandden en 20 ande ren werden met ernstige brandwonden in een ziekenhuis te New York opgenomen, toen een autobus waarin 40 personen waren gezeten, en die een baseball wed strijd in de Sing-Sing gevangenis hadden bijgewoond, in een timmerwerf tuimelde en in brand vloog. De brandweerlieden waren niet in staat de brandende bus te bereiken. o onweer in noord-italië. Zaterdag en Zondag heeft het in Noord- Italië na een drukkende hitte wederom zwaar geonweerd, terwijl verschillende wolkbreuken losbarstten. In Novara zijn vele boomen ontworteld, daken van huizen gelicht en woningen beschadigd. Een 66- jarig man werd door den bliksem gedood. Het tramverkeer langs het Lago di Como moest een tijdlang worden stopgezet, daar door den regen en den hagel groote massa's aarde en steenen op de rails ge spoeld waren. Men is zeer ongerust over den graanoogst. o spoorwegmannen in zijde. De Japansche regeering heeft, om de groote voorraden zijde te doen vermin deren, besloten, aan de spoorweglieden zijden uniformen en hoofddeksels te geven Het departement van de spoorwegen zal aan 140.000 man van het spoorwegperso neel ieder jaar een nieuw zijden hoofd deksel geven, waarvoor jaarlijks 50 balen ruwe zijde noodig zijn. Ongeveer 70.000 spoorweglieden zullen zijden uniformen krijgen, waarvoor per jaar 450 balen zijde noodig zijn. De spoorwegautoriteiten zijn voorstan ders van deze wijziging daar het tevens een bezuiniging is. Zijden petten en uni formen zijn namelijk goedkooper dan die gemaakt van wol of serge. o opium in wijnvat. De politie heeft te Alexandrië 21 blikjes, inhoudende 81 pond opium in beslag ge nomen, welke verborgen waren in een vat witte wijn. De wijn was geadresseerd aan de directrice van het Fransche hospitaal te Cairo. De directrice van het ziekenhuis bleek echter geheel onschuldig aan deze smok kelarij daar een der verpleegsters haar had medegedeeld, dat haar broeder een vat wijn wilde sturen en de verpleegster ver zocht of deze zending aan de directrice mocht worden gericht, om de douane-for maliteiten te vergemakkelijken. Een Griek, die tweemaal bij de scheeps agenten naar de aankomst van Het vat wijn had geinformeerd, is evenals de ver pleegster in hechtenis genomen. o storm boven het meer van constantz. Zaterdagavond heeft boven het Meer van Constantz een hevige storm gewoed. Een politie-motorboot moest eenige zei lers, die in nood verkeerden, redden. Een kano werd gevonden, waarvan de inzit tenden vermist worden. Bovendien wordt nog een tweede kano en een motorboot vermist, zoodat in totaal vijf personen vermist worden. o groote boschbrand. Een groote boschbrand in de Friedrichs- walder Forst, dien men Zaterdagavond dacht meester te zijn, is Zondag tenge volge van een Noordwester storm opnieuw opgelaaid. De bosschen branden thans over een breedte van 3 K.M. en het vuur heeft reeds een afstand van ongeveer 7 K.M. achter zich. Ruim duizend man van het Rijksweergarnizoen uit Stettin nemen aan het blusschingswerk deel. het graf van st. franciscus xaverius beroofd. Grafschenders hebben huis gehouden in den beroemden grafkelder van St. Fran- ciscus Xaverius in Goa (Portugeesch Oost- 1 Indië) en er voor tienduizenden guldens aan juweejen en edelsteënen geroofd. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. nog eens de duitsche dienstboden Mijnheer de Redacteur. Vergun me een plaatsje in Uw veelgele zen dagblad. Het gaat nogmaals over de Duitsche in vasie in ons land van de dienstmeisjes, die wel zoo vriendelijk willen zijn, alleen in een „besseres" huishouden te willen ko men werken raison van zóóveel koste lijke guldens (ze halen hier veelal het hoogste loon voor de neus der Hollandsche meisjes weg) die allemaal naar Duitsch- land gestuurd worden, waardoor ons land van jaarlijks millioenen guldens „ontlast" wordt. Och we zijn immers zoo rijk we kunnen dat geld best missen, nietwaar! Wij schijnen geen werkloozen-probleem te hebben. Zeker, ik weet het wel (ik heb zelf ook een Duitsche gehad) ze kunnen over het algemeen gesproken, goed werken, zijn gedwee, zijn onderdanig (zij het dan ook dat ze ons Hollanders stiekum uitlachen, om onze stommiteit, dat we eigen landge- nooten niet laten voorgaan), ze kunnen trouwens niet anders, ze hebben immers bij wijze van spreken „hun schepen ach ter zich verbrand" practisch gesproken kunnen ze moeilijk meer terug. En nu zijn wij bezig, schuchter de re geering over dit vraagstuk te interpellee- ren: een commissie van de Ned. Ver. voor Huisvrouwen is naar den minister toege- stapt, enz. enz. Neen, mijnheer de Redac teur, wat behoeft de regeering er zich mee te bemoeien kunnen wij huisvrouwen dat alleen niet af? Moeten wij gedwon gen worden, eigen werkloosheid te helpen bestrijden? Dat is toch te stom om los te loopen. Wij worden er toch zelf beter van, als al die millioenen guldens in het land blijven? Wij nemen den langzaamsten en moeilijksten weg, terwijl de oplossing toch voor het grijpen ligt! Zijn wij huisvrouwen nu toch werkelijk zoo dom, dat we dat niet willen inzien, of moet de ellende in eigen land zoo poot worden, tot het te laat is? Neen, mijnheer de Redacteur, we hebben daar geen ingewikkelde commis sies voor noodig. Elke huisvrouw is zedelijk verplicht een Hollandsch meisje te nemen. Ik wil aannemen dat er bij zullen zijn, die in het begin niet zoo spoedig en ge makkelijk hun werk afkunnen. Moeten wij huisvrouwen dan zoo weinig voor onze landgenooten over hebben, dat we nle teen weinig geduld uitoefenen en de „moeite" nemen ze den goeden weg te wijzen? Wil len de huisvrouwen het niet uit zedelijke overwegingen doen, doe het dan uit „gel delijke!" U houdt er heel wat geld mee het land in en helpt eigen werkloosheid bestrijden. Maar wat praat ik toch, dit is toch al zoo honderden malen voorge kauwd, zullen wij dan in het buitenland blijven bekend staan als de Chineezen van Europa? Ik weet dat ik de tolk ben van velen, doch wij zijn te laksch om er een eind aan te maken. We moeten eerst zelf werkloos worden. Ik vraag de heeren echtgenooten be leefd hunne medewerking om dit hun vrouwen onder het oog te brengen. Ik geef de heeren in overweging, eenvoudig het loon voor de dienstbode niet uit te betalen zoolang hun vrouwen te kort schieten in plichtsbetrachting jegens hun eigen land genooten! HUISVROUW. Uitgesproken: G. de Jonge, vrachtrijder, Hazerswoude, Oosteinde C. 118. Rechter- Comm. mr. H. van Wageningen. Curator mr. A. J. Sormani, Leiden. In de week van 16 t.m. 21 Juli werden In Nederland 76 faillissementen uitge sproken. Zoo ge in zee baadt, blijft dan aan den kant. ned. herv kerk. Beroepen. Te Akersloot Joh. P. van Mullem, te Amsterdam Te Brummen (hulppred.) H. Coolsma, cand. te Gronin gen Te Workum dr. A. Steenbeek te Surhuizum. Bedankt: Voor Tjerkgaast D. Siemelink te Emmer-Compascuum Voor Schiedam, dr. R. B. Evenhuis te Zaandam-Oost Voor Etersheim-Schardam. J. v. d. Meene, cand. en hulppred. te IJmuiden. geref. kerken. Aangenomen: Naar Kantens, B. Hol- werda, cand. te Houwerzijl. Bedankt: Voor Appelscha en voor Nijega Opeinde B. Holwerda, cand. te Houwerzijl. o algemeene synode der ned. herv. kerk. IV. In de Zaterdag voortgezette vergade ring van de Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk heeft de quaestor-generaal, mr. S. H. Hogerzeil, rapport uitgebracht namens de commissie voor de kleine toe lagen aan gemeenten en personen uit het Fonds voor noodlijdende kerken en per sonen. De Synode besloot voor de nood lijdende kerken totaal f. 3025.te votee- ren en voor dito personen f. 7980.als mede f. 100.voor de Waldezen. Verder werd uitgetrokken f. 150.voor het Ned. Chr. Persbureau te Zwijndrecht f. 200.als vergoeding voor den arbeid aan de kerkelijke archieven; f. 500.voor v. Alphen's kerkelijk handboek en 50 Mk. aan het Intern. Verbond tot verdediging van het Protestantisme. Nadat de quaestor-generaal bij monde van den president den dank der Synode heeft in ontvangst genomen voor zijn omvangrijke bemoeiingen verlaat deze de vergadering. De Synode vaardigde ds. P. Bokma van Schiedam af als haar vertegenwoordiger naar de 23 en 24 Aug. a.s. op „Woud- schoten" te Zeist te houden algemeene vergadering van den Chr. Nat. Werk mansbond. Ds. L. S. v. Zwet van Almelo rappor teerde voorts over een aan de classiscale besturen te richten schrijven. Een verzoek om vernietiging van een besluit in cassatie van de Algemeene Synodale Commissie werd door de Synode afgewezen wijl zij cassatie van cassatie een ongerijmdheid acht. Vervolgens hield de vergadering zich bezig met het door de Ned. Herv. Leger- predikanten ingezonden verslag. Het werd onder dankzegging goedgekeurd. Ten slotte kwam aan de orde het verslag van den arbeid der geestelijke verzorging van Herv. Nederlanders in het buitenland. Dit werk leidt onder de slechte tijdsom standigheden en moet dan ook meer door de gemeenten worden ingekrompen. De president verdaagde hierna de zit ting tot hedenmórgen 11 uur. geboren. Jeremias, zn. van A. v. Rossen en M. v. Leeuwen Francisca, dr van J. J. Faas en M. C. Bonte. o ondertrouwd C. Sierat jm. 27 j. en M. A. Stum jd. 22 j. L. H. v. d. Vos jm. 26 J. en E. Poeliejoe jd. 20 j. P. v. d. Burg jm. 26 j. en M. Boehlee jd. 21 j. o overleden. J. H. Bosman m. 76 j. A. v. Egmond m. 76 j. w. M. Wetten—Kalmeijer wede 88 j. J. B. A. Verwaijen m., 58 j. rotterdam—z. amerika lijn. i ALCYONE, thuisr., 20 Juli van Bahia. halcyon lijn. ROZENBURG, 20 Juli van Susa te Tayport STAD ZALTBOMMEL, 21 Juli v. Lambton Drops te Gothenburg, kon. ned. stoomboot mij. NEREUS, 21 Juli van Amst. te Kopenhagen silver—java—pacific lijn. KOTA INTEN, 20 Juli van Pacific Kust te Calcutta. holland—afrika lijn. NIJKERK, 20 Juli van Mombassa naar Port Soudan. o diverse stoomvaartberichten. DIJKWATER, 19 Juli v. Amst. te Archangel MINNEWATER Archangel n. R.dam/Velsen pass. 21 Juli Udsire. STOLWIJK. Cardiff n. Marseille, pass. 20 Juli Gibraltar. BATAVIER vin, 21 Juli van Mordeaux naar Rotterdam. PARKHAVEN, 20 Juli v. Victoria te Bahia. EMMAPLEIN, R.dam n. Narvik, pass. 21 Juli Udsire. JONGE ANTHONY, 20 Juli van Valencia naar Carthagena. VOOR DINSDAG, 24 JULI. Hilversum, 1875 M. AVRO-Uitzending 8.00: Gram.pl. 9.00: Ensemble Rent meester 10.00: Morgenwijding 10.15: Gram.pl. 10.30: Vervolg concert - 11.00: Kook- en bakpraatje Mevr. l. Lotgerin»- Hillebrand 11.30: Gram.pl. 12.15: Tuschinski's Select Salon-orkest o. 1. v. M. Tak 1.45: Gram.pl. 2.00: Ogelconcert F. Hasselaar m. m. v. Mevr. A. Stronk- Kappel (sopraan) 3004.00: Kovacs Lajos en zijn orkest 4.15: Gram.pl. 4.30: Kinderkoorzang o. 1. v. J. Hamel 5.00: Voor de kleinere kinderen 5.30: „De Lepelaars", o. 1. v. H. Zeldenrust en Garam.pl. 7.40: Mr. K. Jansma: Waarom verdere inpoldering der Zuiderzee? 8.00: Vaz Dias 8.05: Vervolg orkestconcert m. m. v. Grethe Weynschenk-Hogenbirk (sopraan) en H. Viskil (tenor) 9.10, Louis Noiret in zijn repertoire 9.30: Uit het Kurhaus te Scheveningen: Residentie orkest o. 1. v. Schuricbt, m. m. v. Jonine Weill (piano) 10.30: Gram.pl. 11.00: Vax Dias 11.1012.00: Kovacs Lajos en zijn orkest. Huizen, 301 M. KRO-Programma 8.00 9.15 en 10.00: Gram.pl. 11.30: Godsd. halfuur 12.151.45: Gram.pl. 2.00: Voor de vrouw 3.00: Gram.pl. 3.15: Zangvoordracht en Gram.pl. 5.15: Or gelconcert en Gram.pl 6.457.00: Gra- mofoonpl. 7.15: Lezing 7.35: Gram- platen 7.50: Orkestconcert en Gram.pl. 8.30: Vaz Dias 8.35: Concert 9.15: Declamatie 9.30: VioolTecital 9.45: Gram.pl. 10.00: Orkestconcert 10.30: Vaz Dias 10.3512.00: Gram.pl. Daventry, 1500 M. 10.35—10.50: Mor genwijding 12.20: Stedelijk Orkest Whitby o. 1 v. Gómez 1.20: Orgelcon cert C. H. C. Biltcliffe 1.50: Cricket- verslag 2.00: Western Studio Orkest o. 1. v. Thomas, m. m. v. T. Williams (bari ton) 3.20: Sted. Orkest Torquay o. Li. E. W. Goss, m. m. v. W. Glynne (tenor) 4.50: Concert. Het Grinke-Trio m. m. v. M. Mitchell (alt) 5.35: Kinderuur 6.20: Berichten 6.45: Cricketyerslag 6.55: R. King en zijn orkest 7.50: E. Penville (fluit) en F. Hall (harp) 8.20: Concert door solisten, koor en orkest o. I v. J. Lewis 9.20: Berichten 9.45: Her denking 400-jarig bestaan van Canada 10.45: Voordracht 10.50—12.20: Lew Stone en zijn orkest. Parijs .Radio Paris". 1648 M. 7.20 en 8.20: Gram.pl. 12.20: Pascal-orkest 8.20: .La cruche", spel van Courteline 9.45: Concert uit Londen 10.50: Dans muziek. Kaiundborg, 1261 M. 12.20—2.20: Strijkorkest o. 1. v. Andersen 3.505.505 L. Preii's instrumentaal ensemble 8.20: Uitzending uit een theater. Keulen, 456 M. 5.50: Gram.pl. 6.45- Orkestconcert o. 1. v. Peplow 1220: Gra- mofoonpl. 1.20: Weragkamerorkest o, 1. v. Breuer 4.05: Kwintetconcert 5.405 Vocaal trioconcert 7.20: Omroepkoor o. 1. v. Breuer en solisten 8.35: Uit Stutt gart: Wendling-kwartet en solisten 9.15: Spel met gramofoonpl. Rome, 421 M. 8.30: Gram.pl. 9.055 A. Tröster (viool) en O. Puliti-Santoliquldo (piano) 10.20: Dansmuziek. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Max Alexys' orkest 1.302.20: Gram.pl. 5.20: Max Alexys' orkest 6.50: Gram.- platen 8.20: Salonorkest 10.3011.20: Gram.pl 484 M.: 12.20: Gram.pl. 1.055 Zangvoordracht 1.30—2.20: Max Alexys' orkest 5.20: Radio-Symphonie-orkest o. 1. v. Meulemans 6.35: Gram.pl. 6.50: Declamatie en pianorecital 8.20: Radio- Symphonie-orkest o. 1. v. Meulemans 10 40: Gram.pl. Deutschlandsender, 1571 M. 8,35: Ziè Keulen 9.15: Sted. Orkest te Wiesbaden o. 1. v. Thierfelder 10.20: Berichten 10.50: Lezing 11.05: Berichten 11.20 12.20: Nedersaksisch Kamerorkest o. 1. v. O. E. v. Sosen. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Dinsdag 24 Juli. lste programma: Hilversum van 824 u. 2e programma: Huizen van 824 uur. 3de Programma: 8.00—12.20: Deutschl.- sender 12.20—14.20: Brussel V. 14.20 15.20Londen Reg. 15.20—17.20: Ka iundborg of Luxemburg 17.2019 20: Brussel V. 19.20—22.30: Luxemburg 22.30afl.: Boedapest of Parijs Radio. 4de Programma: 8.208.50: Parijs Radio 12.2014.20: Luxemburg 14.2017.35 Daventry 17.35—18.20: Een der Eng. „National" zenders 18 2019.20: Brussel Fr. 19.0019.30: Loc. Uitz. Tuinpraatje door den heer J. Jonker, chef afd. gem- plantsoenen 19.3021.20: Daventry 21.20afl.: Londen Reg. De uitzending der R.O.V. geldt n'e' voor het locale Leidsche programma: to de plaats hiervan omvat programma 5 der R.O.V. den geheelen dag Daventry. Wijzigingen voorbehouden. 4-3 50. Bovenaan de trap blijft Thijsje staan; hij hoort vroolijk praten, niet ver van hem vandaan. Voorzichtig spiedend kijkt hij om een hoek. „Maar dat is", roept hij uit, „juist wat ik zoek! O, wat is het fijn, dat die praters Sim en Glimmer zijn!" Ook Sim en Glimmer zijn van 't weerzien zeer verblijd. „Kijk Thijs", zegt Sim, nog vol jolijt, „zie hier waarvan jij vast nog geen vermoeden had; vele zakjes diamanten uit Krak's gestolen schat! Die gaan wij op de aarde spoedig weer verdeelen over de bestolenen en dat zijn velen. Er lag daar in de schatkamers nog heel veel meer; maar dit is alles wat wij konden dragen in één keer en nog eens gaan, doen wij niet weer. Wij dalen maar zoo snel als moog'lijk is naar onze aarde neer en komen nimmer meer terug, gelukkig is het grootste deel van 't avontuur nu achter onzen rug!"

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 10