VELO STOFZUIGER LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 21 Juli 1934 KERK- EN SCHOOLNIEUWS. UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 22 JULI. LEIDEN. Doopsgez. Gem.: Voorm. half elf, da. B. jan iler Goot van Borne. Eglise Wallonne, pas de service. Evang. Luth. Gem.: Voorm. half elf, ds. Makkie fc. Prediker: Maandagnam. 8 uur, ds. de Groot van Delft. Rem. Gerei. Gem.: Voorm. half elf, ds. W. J. Wegeritf van Rotterdam. Ver. van Vrljz. Hervormden: geen dienst Vrijt Kath. Gem (SI. Bonlfacius-kapel, Vreewijkstraat 19): Voorm. IO'/i uur Ge zongen H. Mis. Gerei. Kerk In H.V. (Gerecht 10): nam. 6 uur ds. P. van der Vloed. AARLANDERVEEN. Ned. Herv. Kerk: geen opgaven ontv. Geref. Kerk: Voorm. IO'/i uur en nam. 7'.'i uur ds. Moolhulzen. ALPHEN AAN DEN RUN. Ned. Herv. Kerk (Julianastraat)Voorm. 10 uur, ds. J. Schoneveld; nam. half zeven ds. J. de Bruin. Hulpkerk Gouw sluis: Nam. half zeven, ds. Johs. Stehouwer. Kinderkerk .Bethel": Voorm. 10 uur, de heer C. A. Bos. Ned. Herv. Kerk (Oudshoomscheweg) Voorm. half ell: dr. J. P. Cannegleter. Evangelisatie (Hooftstraat)Voorm. 10 uur en nam. half zeven, ds. de Bruin van Heteren. Geref. Kerk i Hoofstraat)Voorm. 10 uur en nam. half zeven, ds. J. Hartkamp. Chr. Geref. Kerk (v. Reedestraat) Voorm. 10 uur en nam. 6 uur, prof. de Bruin van Apeldoorn (H A. en Dankz.). Geref. Kerk (Raadhuisstraat)Voorm. 10 uur (H.A.) en nam. 0 uur (HA en Dankz), ds. G. Mulde. Geref. Kerk (De Ruyterstraat)Voorm. 10 uur (H_A.) en nam. 0 uur (H A. en Dankz.), ds. H. A. Bosch. Lokaal van Mandersloostraat: Voorm. half tien en nam. 6 uur, de heer Vijver berg van Rhenen.. Martha-Stichting: Voorm. 10 uur, ds, A. W. Voors. BODEGRAVEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (H A.) nam #Vt uur (Dankz.) ds. Kruishoop. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam, 6' i uur, cand. L. de Valk (Rotterdam). Geref. Gem.: Voorm. 10 uur en nam. 6"» uur Preeklezen. Ev. Luth. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. van Wijngaarden. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (H. Doop) en nam. 5 uur, ds. Eerhard. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 5 uur, cand. D. W. van der Laan (Drie bergen-Rij ssenburg) Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Hendrlksen. KATWIJK AAN ZEE, Zaal voor Prot. Belangen: Voorm. 10 u., ds. B. J. C. Rljnders (Hilversum). Geref. Kerk: Voorm. 8'/» uur en nam. 6 uur, ds. G. de Jager (Putten). Irene: Nam. 6 uur, ds. van den Bos. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. L de Boer (Schevenlngen) en nam. 6'/i uur de heer J. de Groot (Leiden). Geref. Kerk: Voorm. 9'/i uur en nam. 6Vi uur cand. A Schenkeveld (Koudekerk) LEIMD1DEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. IO'/i uur zendeling Mackelle. Geref. Kerk: Voorm. 10>/i uur en nam. 7 uur, ds. Aalders. RECLAME. 4799 NIEUW VEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. lO'/ï uur, ds. Brink. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 7 uur, ds. Speelman. Evangelisatie: Voorm. 10 uur en nam. 7 uur, de heer A. van Scherpenzeel. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10% uur en nam. 7 uur, ds. Bouman. Geref. Kerk: Voorm. 10% uur en nam. 4 uur, ds. Smilde. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10uur en nam. 4 uur, de heer Aangeenbrcg. NOORDEN. Ned. Herv. Kerk: Nam. 1% uur (O.T.), ds. E. Jongens (Leimuiden). Geref. Kerk: Voorm. 9uur en nam. 6Vi uur (O.T.), leesdienst. NOORD WIJK BINNEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. W. W. Siddré. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. de Jong (Santpoort). NOORDWIJK AAN ZEE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 6 uur, ds. Cupédo, Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam, 5 uur, ds. Slomp (Heemstede). Geref. Kerk in H.V. (Julianaweg 27); Nam. 3 uur, de heer Biem Visser. RIJNSATERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Nam. 2uur, ds. Van Wijngaarden (Nieuwkoop). Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10% uur en nam. 7 uur, leesdienst. RIJNSBURG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9uur, ds. J. Bronsgeest (Glessen-Oudekerk) en nam. 5 uur, ds. Peter (HA.). Kerkzaal: Voorm. 9'/j uur, ds. Peter (H.A.) en nam. 5 uur, ds. Bronsgeest. Geref. Kerk (Rapenburg)Voorm 9u. ds. Broekstra en nam. 6 uur ds. van der Loo. Geref. Kerk (Voorhouterweg)Voorm. 9Vt uur, ds. v. d. Loo en nam 6 uur, ds. Brockstr^i Chr" Geref. Kerk: Voorm. 9% uur en nam. 5 uur, ds. De Jong. VOORHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds, Klomp. DUBBEL ZUIGVERMOGEN - NEDERLANDSCH FABRIKAAT LAAGSTE PRIJS - BUITENGEWONE CONDITIËN VRAAG DEMONSTRATIE FILIAAL VELO WASCHMACHINE Mg. HAARLEMMERMEER. Dit jaar geen Konlnginnefeesten In Haarlemmermeer. Tot de besturen van enkele vereenlgln- gen, die gewoon zijn om op den verjaar dag van H. M. de Koningin een algemeen feest te organlseeren, heeft de burge meester een verzoek gericht om thans te willen afzien van alle openbare festivi teiten. De burgemeester neemt het standpunt ln, dat de droefheid, welke ln het Konink lijk Palels door het verschelden van H. M. de Koningin-Moeder en Z. K. H. den Prins der Nederlanden ls gekomen, ook door het Nederlandsche volk zoo zwaar wordt ge voeld, dat het schrijnend zou zijn om over enkele weken luidruchtige feestvreugde te gaan bevorderen. Temeer waar H. M. de Koningin ook al enkele weken geleden zelf den wensch heeft te kennen gegeven, dat ditmaal geen offieleele festiviteiten zullen worden ge houden, heeft de burgemeester een beroep gedaan op de noodlge medewerking, opdat in dien geest door alle oranje-vereenigln- gen in Haarlemmermeer zal worden ge handeld en daarbij medegedeeld, dat het voor het geval een bestuur mocht mee- nen, dat de verjaardag van de Koningin toch niet geheel onopgemerkt behoeft voorbij te gaan misschien aanbeveling verdient om overdag ln een schoolgebouw 'aan de schoolkinderen een kleine verras sing te bereiden en 's avonds voor oudere leden en belangstellenden ln een of ander daartoe geschikt gebouw een spreker te laten optreden. Het Oranje-feestcomité ln Nleuw-Ven- nep. heeft in zijn laatstgehouden verga dering reeds besloten om dit jaar noch voor de ouderen, noch voor de jeugd volks feesten te organlseeren. HILLEGOM. De Gemeentefondsbelasting. De gemeente, die uit de gemeentefonds- belasting f. 115.878.60 ontving, zal volgens het nieuwe wetsontwerp slechts f, 108,748 ontvangen! Wegdek verbeterd. De nieuwe teerwegen zijn gereed. Het wegdek van Veenenburgerlaan, Hyacin- thenlaan en Loosterweg 1, is hierdoor veel verbeterd. Ontstemd. Naar wij vernemen, heeft de ouderedm- mlsste der Openbare U.L.O. school een adres gericht aan het gemeentebestuur. De ouders zijn er over ontstemd, dat de dag van bijzetting van Z.K.H. Prins Hen drik ln de school „onopgemerkt" gepas seerd ls. De heer J. Schenk, leerling van den heer G. Troost, is te Amsterdam geslaagd voor het Boekhouden „Mercurius". A. Hermans, J. Schrama, E. Adamse, M. van Dijk, P. Bakker en C. Goemans slaagden te Den Haag voor het Mulo diploma. o LISSE. Schoolreisje Geref. School. De leerlingen van de hoogste klassen der Geref. School maakten een uitnemend geslaagd schoolreisje naar Schiphol, het Gooi en Amsterdam. Te 's-Gravenhage slaagden voor het Mulo-diploma A. N. Nleuwenhuls, J. Kap- teljn, N. Lamboo, M. Lefeber, M. Möller, H. C. Broekhuizen, M. Montagne, G. Scheepmaker, J. T. v. d. Wijngaard en H. Schoorl, allen alhier. NOORDWIJK. Het Concours-Hipplque afgelast. Het op 1 Augustus a.s. alhier op het strand te houden Concours-Hippique ls, wegens het ongeschikt verklaren van het terrein, afgelast. Geslaagd voor costuum-naaister: Ali Looljensteln. Ada de Haas, Rle Trompert, Jo van Zuijlen, Leni Buijze en Rika van Schooten. Voor Lingerie-naaister: All Hoogervorst, Dora de Ridder, Cilia van Ruiten. Gre Rietmeijer, Agnes Ruigrok, Nelly Alkemade, Rie Kriek, Corrie Broe ders, Agatha v. d. Plas en Truus v. d. Berg, allen leerlingen van de St. Joseph- vakschool aan de Bronckhorststraat. Voor het eindexamen Mulo slaagden K. Alkemade en T. Vis. belden alhier, leerlingen van de St. Barbaraschool, be- hoorende bij het gesticht „De Voorzie nigheid" te Lelden. VOORSCHOTEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 5 uur, ds. H. P. Fortgens. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 5 uur, ds. Derksen (Maastricht). Geref. Gem, (Ambachtshuis): Nam. 5 u. leesdienst. Ver. van Vrijz. Hervormden (Gymnas tiekzaal Raadhuis): ds. P. L. L. Post (Rijswijk). ZEVENHOVEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9'/» uur (O.T.), ds. de Lange (Woerden). Geref. Kerk: Voorm. 9% uur en nam 6'/i uur (O.T.), leesdienst. Chr. Geref. Kerek: Voorm. 9% uur en nam. 6'/i uur, leesdienst. ZWAMMEBDAM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. 7 uur, ds. van Woerden (H.A.) en Dankzegging). Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam 7 uur, ds. Zwaan. Rem. (Geref). Gem,) Voorm. 10i/, uur, mej. ds. Gunther. NOORDWIJK BINNEN. Onze plaatsgenoot de heer J. Marljt slaagde te 's-Hage voor het „Mercurlus"- diploma boekhouden. NOORDWIJK AAN ZEE. Concert V.V.V. Gisteravond concerteerde het fanfare corps „Excelsior" op het terras tegenover „Seinpost" aan den Noord-Boulevard. Dit concert werd wederom aangeboden door de V.V.V. „Noordwljk Vooruit". Na het voortreffelijke programma werd een lampion-optocht geformeerd die voor afgegaan door de muziek, een rondwan deling maakte door het Noordelijk dorps gedeelte. Cabaret-avond „Casino", De cabarettlers Cllhge Doorenbos en Jan van Riemsdijk traden gisteravond alhier op, voor een zeer goed bezette zaal ln het Casino. Het programma vermeldde een gezellige avond van 100% nationale kleinkunst „van Stad en Lande". Het ls Inderdaad een zeer gezellige avond geworden, het contact tusschen po dium en zaal was heel gauw tot stand gebracht. Op talentvollen wijze werden door beide kunstenaars de nieuwste lied jes gezongen. Het geestige werd afgewis seld door het ernstige, terwijl snedige en vroolljke „causerie'tjes" als Intermezzi niet ontbraken, Belde humoristen werden zeer verdienstelijk geaccompagneerd door resp, mevr, Cllnge Doorenboe- de Blécourt en mevr. van Riemsdijk. Het uitgebreid auditorium heeft alleszins van zijn vol doening met het gebodene blijk gegeven. Ter aanvulling concerteerde op voortref felijke wUze „The Lennartz Hand". Aan den heer K. Imthorn, alhier, ls opgedragen het bouwen van een villa te Oegstgeest, voor rekening van prof. dr, H. A. Kramers te Bllthoven. NOORDWIJKERHOUT. Voor 't ajs. jubileum v. p.astoor Waterreus Ter eere van het a.s. priesterfeest van pastoor Waterreus zal de geheele R.K. 8t. Victor-parochle versierd worden. Twee eerepoorten zullen worden opgericht. De R.K. Middenstands-Vereen, schonk reeds een flinke bijdrage voor dit doel, terwijl alle Ingezetenen worden ultgenoo- digd een steentje bU te dragen. SASSENHEIM. Aanrijding. Gistermiddag werd een jongmensch uit Leiden, dat per rijwiel onze gemeente passeerde, aangereden door een auto die door de tram de linkerzijde van den weg moest houden. Het rijwiel van den Jon gen werd vernield, zelf bekwam hij eeni- ge lichte verwondingen. Daar de automo bilist doorreed en het nummer was op genomen, werd hij door de politie te Lisse, die telefonisch op de hoogte was gesteld, aangehouden. Procesverbaal volgde. Openlucht-concert, Gisteravond gaf de Harmonie- en Zang- vereenlglng „St. Ambrosius", onder groote belangstelling een concert ln de tent aan de Charbonlaan. De nummers, waarmede op de concour sen prijzen waren behaald, werden onder aandachtig gehoor, uitgevoerd. Het was een goed geslaagd concert. In de vergadering van de afd. Sas- senheim van den Chr. Vrouwenbond werd de elndrekenlng van den bazaar vastge- seteld. Allereerst werden de overgebleven goederen verloot, hetgeen nog een aardig bedrag opbracht. Het totale batige saldo, dat aan het bestuur der Fröbelschool Icon worden overhandigd, overschreed de f.400. STOMPWIJK. De feestelijkheden van „Nooit Gedacht". De harddraverij-vereeniging Nooit Ge- daoht" hield haar jaarvergadering onder leiding van den heer B. den Elzen. Aanwezig was ook burgemeester Keljzer, Medegedeeld werd dat ln verband met het 25-jarig bestaan haar de organisatie 13 opgedragen door de Ver. van Kortebaan- Draverij-vereenigingen van het kampioen schap van Zuid-Holland, dat verreden zal worden op 8 Augustus a.s. De Jaarverslagen van secretaris, pen ningmeester en afgevaardigde alg. ver gadering werden goedgekeurd. Verder werd vastgesteld dat 9 Augustus zullen plaats hebben: 's morgens kinder spelen, 's middags 2 uur Concours Hip- pique met springconcours, voor verschil lende soorten paarden, 's Avonds zal een vuurwerk de feestelijkheden besluiten. VOORSCHOTEN. Aangereden. Gistermiddag is de landbouwer K., ter wijl hij met een wagen met bussen melk aan de rechterzijde van den Haagweg liep, nabij De Haagsche Schouw aange reden door een auto. K. bekwam een ver wonding aan een arm. Een lid der E.H.B.O. brigade heeft hem verbonden. WARMOND. Openlucht-concert. De muziekviereenlging „St. Mathia3' geeft hedenavond om half negen een con cert ln de gemeentelijke muziektent. Als bijzonderheid kan worden vermeld, dat de eerste uitvoering zal plaats vinden van de „Kaag-marsch", gecomponeerd door den heer G. Dik, directeur van „St, Ma- thlas", welke marsch is opgedragen aan lr. J. C. Hoolwerff voorzitter van de Kon. Zeil-, Roei- en Motorsportvereeniging ,JDe Kaag" alhier. Begrafenis L. J. C. Papöt. Onder groote belangstelling had alhier de begrafenis plaats van den heer L. J. C. Papöt, oud-raadslid en oud-wethouder dezer gemeente. De uitvaartdienst werd opgedragen door pater Papöt, broeder van dtn overledene, terwijl de abso tte werden verricht door den pastoor der parochie. Het gemeentebestuur was ver- tegnwoordlgd door den burgemeester, wethouder Zwetsloot en den gemeente secretaris, terwijl verschillende raadsleden en oud-raadsleden de plechtigheid bij woonden. o WASSENAAR. R. v. d. Stal, alhier, slaagde te Den Haag voor het Mulo-diploma A. Gevonden voorwerpen: Vulpen, zweep bril, portefeuille met Inhoud, heerenpan talon, bal, wieldop, damesmantel, strop das, medaljon, boodschappentascn, vul potlood, Llpsaleutel, halsketting, witte badschoen en rljwlelpomp. Inllontlngen verstrekt de politie. Door de Rotterdamsche Politle-sport- vereenlgtng werd uitgeschreven een na tionale polltle-schletwedstrljd. Hieraan werd vanwege de Wassenaarsche polltle- schletvereenlglng deelgenomen door de heeren K. Verduyn, A. Dek, en P. J. V, d. Krogt, die ln de afd. Corpswedstrljd K.8. O. den eersten prijs behaalden, terwijl door genoemde heeren bovendien nog verschillende persoonlijke prijzen werden behaald. ALPHEN. Geslaagds uitstapjes. Onder leiding van de presidente mej. Tr. Klok werd door de leden van de mels- Jesver. „Ora et Labora" per reiswagen een uitstapje gemaakt naar de omgeving van Nijmegen. Reeds 's morgens om 6 uur werd de reis door de dames aanvaard en eerst 's avonds 11 uur keerde men huis waarts. Te Nijmegen werden ds verschil lende bezienswaardigheden bezichtigd, ter wijl voorts een bezoek aan Berg en Dal werd gebracht. Niet vergeten werd da Duivels- en Vossenberg te beklimmen, terwijl op den terugweg de bekende Pyra- mlde van Austerlltz nog werd' aangedaan. Dank zij het bij uitstek mooie zomerweer getemperd door een frisch windje werd door de dames buitengewoon veel genoten. De meisjes van de vervolgklasse der Zondagsschool de Ruyterstraat hebben, dank zij het prachtige zomerweder een zeer geslaagd uitstapje gemaakt naar Valkeveen onder leiding van de dames T. de Graaf en N. de Vries. Openlucht-concert. Door de gemengde zangver. „Zanglust" met medewerking van de muzlekver. „Cre- sendo" zal a.s. Dinsdagavond 8 uur een concert worden gegeven in de muziektent aan de Stationsstraat. Het programma be vat: 1. Des 's morgens, van O. Koop; 2. Sanetus, v. A. Lotte; 3. 'sMorgens, v. Fred Roeske; 4. Avond, v. Kools; 5. De nacht ls als een stille vrouw, v. J. Hamel; 8. Zondagmorgen, v. JV Bonset; 7. Liedje van de Veerman, v. Roeske en 8. Haar- lemsch Liedeke, v. Jac. Zwaan. Een Jeugddag. Woensdag a.s. zal alhier een Jeugddag worden gehouden voor de Alphensche Jeugdgroepen, welke zal aanvangen 's mor gens te 10 uur in het vereenlglngebouw naast de N. H. Kerk. De Oranje-Garde. Naar wij vernemen hebben ln den raad van toezicht van de alhier in oprichting zijnde Oranje-Garde zitting genomen de heeren A. J. Dekker, J. G. Hoogteyling, S. Kal, J. Pilkes, J. B. Samson Jr. en H. B. v. Wijk. De volgende leerlingen van de Mulo- school met den Bijbel,/slaagden deze week voor het Mulo-diploma A. T. Hegeman te Ter-aAr; M. de Vries en W. v. Tuyl alhier. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer B. D. A. Winninghof, Benedlktijnermon- nlk van de Abdij St. Matthias te Trier (Dultsehland) zal op 29 Juli de H. Pries terwijding ontvangen ln de Dom te Trier, terwijl hij daarna zijn eerste plechtige II. Mis zal opdragen ln de Parochiekerk van den H. Bonifaclus alhier. BODEGRAVEN. Gereformeerde Jeugdlanddag. De datum voor de te houden Geref. Jeugdlanddag is thans bepaald op 25 Aug. a.s. Gesproken zal worden door mej. Par- mentier uit Oegstgeest, presidente van den Bond van Melsjesvereenlgingen, den heer J. Schoute uit Rotterdam, lid van de Tweede Kamer, den heer Joh. O. Fran cken uit Utrecht, voorz. van den Bond v. Geref. Jeugdorganisaties. Als terrein is gekozen de boomgaard van den heer G, van Dieljen aan de Noordzijde. De Kerkstraat. De bewoners van de Kerkstraat zijn hevig verbolgen over den toestand van hun straat. Sind6 weken ligt deze nu al opge broken en nog steeds is het einde niet na bij. In het voorste gedeelte van den weg zijn de gemaakte geulen nu gedicht met zarrd, maar dat is zoo los, dat maar onge veer 1/3 van den weg gebruikt kan worden, zoodat groote moeilijkheden ontstaan. Het Zondag. Jeruël, le Groenesteeg 16; Samenkom sten te 10 uur v.m. en 6% uur nam. Vrije Evang. Gem., Middelstegracht 3. Samenkomsten te 10 uur v.m. en 7 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg. 8 uur nam. „Ich kenn dlch nicht und liebe dicht." Woensdag en Zaterdag nam 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater, Breestraat, 8 uur nam, „Loulou maakt promotie." Woensdag en Zaterdag nam. 2' uur. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat no. 52. 8 uur nam. Zondag van 2 uur af door- loopende voorstelling „De verliefde Lood gieter". Oaslno-theater, Hoogewoerd 46. 8 u. n.m. „De huwelijks-vennootschap." Zondag nam. 4 uur 30 en 8 uur. De avond-, naoht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 16 tot en met Zondag 22 Juli a.s. waargenomen door apotheek: P. du Croix, Rapenburg 9, Telef. 807. De geneeskundige Zondagsdienst zal voor Lelden van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur worden waargeno men door de drs. Jasperse, Veldhuyzen, Kors en Lahr. Te Oegstgeest zal deze dienst dan wor den waargenomen door dr. Varekamp, tel. 1918. gedeelte van de straat voorbij de Markt ligt nog steeds open. In het voorgedeelte ls de aannemer bezig met het leggen van de trottoirs, Dan komen nog de dwarsaan- sluitlngen aan het riool, die men ln den nacht hoopt uit te voeren en dan einde lijk komt het wegdek. Het staat te bezien of voor Dinsdag reeds een deel daarvan klaar kan zijn. Immers vooral Dinsdags is de verstopping van den toevoerweg naar de Markt, beslist funest. Geslaagde uitstapjes. De leerlingen der O. L. School maakten een boottocht per salonboot „De Volhar ding" naar Amsterdam. Daar werd een be zoek gebracht aan Artls, waar de jeugd naar hartelust genoot. De reis, begunstigd door zeldzaam mooi weer, over de Westein der en Braassemerplassen was een genot. De leerlingen der laagste klassen werden met denzelfden boot gebracht naar den speeltuin te Gouwsluis, waar eveneens, zij het op andere wijze, genoten werd, De Zweminrichtingen. Er ls een conferentie gehouden tusschen het bestuur van de bestaande zweminrich ting „Rijnstroom" en de voorstanders van een nieuwe Zweminrichting. Ter vergade ring werd volkomen overeenstemming be reikt en de aanwezige Rijnstroom-be stuurders verklaarden zich bereid het nieuwe plan te steunen. Allereerst zal ge tracht worden het resteerende bedrag van de particuliere deelname aan aandeelen te plaatsen, daarna zal men met nadere plannen bij den Raad komen. Voorloop:? heeft men het oog gevestigd op een terrein aan het verlengde van de Oranjestraat, achter het nieuwe uitbreldingsterrein der gemeente. BOSKOOP. Openlucht-concert. Dinsdagavond te 8 uur, zal de muziek vereniging „Hamonie Excelsior" een con cert geven op het Raadhuisplein. Ned. Chr. Landarbeldersbond. In de algemeene Jaarvergadering van de afd. Boskoop van den Ned. Chr. Land arbeldersbond ls ln de vacature van den heer KI. Kuljf tot secretaris gekozen de heer A. C. Hogendoorn. HAZERSWOUDE. Mej. A. H. J. C. Blotkamp alhier slaagde te 's-Gravenhage voor de aantee- kening bedoeld in Art, 38 der Wet op het Nijverheidsonderwijs. KOUDEKERK. Geslaagd schoolreisje. Onder leiding van het onderwijzend personeel maakten de kinderen van de hoogste klassen van de openbare school per autobus een r/s tapje naar Rotter dam, waar o.m. een bezoek gebracht werd aan het vliegveld Waalhaven en Hoek v. Holland. Veel werd dien dag, begunstigd door prachtig zomerweder, gezien en genoten, Dankbaar gestemd over dit mooie reisje, keerde men te ongeveer 10 uur in opge wekte stemming ln onze gemeente terug. NIEUW-VENNEP. D. Reekers, H. Wubbe, J, Ferdolage en J. Bakker alhier slaagden te Den Haag voor het Mulo-diploma. WADDINXVEEN. De toestand van burgemeester Tic t. Naar wij vernemen, is de toestand van burgemeester Troost, die nog steeds met ziekteverlof ls, thans vooruitgaande, zoo- dat er hoop bestaat, dat hij spoedig zlltt ambtsbezigheden zal kunnen hervatten. De verwachting is, dat hij begin Augustus zal terugkeeren in de gemeente. 'In de week van 23 tot en met 21 Juli, zal ten postkantore wederom ouder domsrente worden uitbetaald, Onze oud-plaatsgenoote mej. M. A. van Wessem slaagde voor het examen M. O. Lichamelijke oefening.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6