LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 20 Juli 1934 LAATSTE BERICHTEN. BINNENLAND. BEURSOVERZICHT MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. telegrafisch weerbericht v. h. Eon. Ned. MeteoroL Inst, te De Bildt. Hoogste stand 765.3 te Haparanda. Laagste stand 748.8 te Valencia. Verwachting tot den avond van 21 Juli: Zwakke tot matige O. tot z. of Z.W. wind. Toenemende bewolking. Later kans op regen of onweer. Aanvankelijk warmer. buitenlandsch weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Bij Ierland verscheen een vrij diepe depressie, i gevolgd door een rug van hoo- ge drukking op den Oceaan, en in Ierland viel reeds zware regen. Het gisteren uit het Zuidwesten opkomende drukgebled trok, in beteekenls afnemend, naar het Noord-Oosten, ln Zuid-Frankrijk vormde zich een secundaire depressie. De hooge drukking ln Noord-Scandlnavlë neemt ook af. Tengevolge van de drukdaling ln Frankrijk zal de wind hier eerst naar Ooit loopen en de temperatuur stijgen; de berichten uit Bpanje en van den Oceaan schijnen aan te dulden, dat bin nenkort de barometer ln de Golf van Bls- caje weer zal gaan stijgen, waarroede de lans op regen voor onze omgeving toe neemt. In West-Dultschland en Zuid-Scandina- vië is de temperatuur belangrijk gedaald, in Zweden vielen zware onweersregens, te Kaïdlstadt 67 m.M. In Noorwegen duurt het warme weer voort. Frankrijk heeft grootendeels onbewolkt en windstil weer met matige ochtendtem- peraturen in het Westen, en hooge tem peratuur ln het Zuid-Oosten. In Engeland en Schotland begint weer regen te vallen. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 19 gr, C. (66 gr. F.), 12 uur 'smidd.: 22 gr. C. (72 gr. F.). 3 uur nam.; 22 gr, C, (72 gr. F.). HOOGWATERTUPEN TE KATWIJK ZEE. Voor Zaterdag. V.oi. te 11 u. 07 min.; n.m. to ll u. 36 min, WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge Rijndijk". 's Middags 12 uur. 24V» er. C. Zweminrichting „De Zijl", Middags 12 uur: 22 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Vrijdag: 9.41 n.m. tot 4.32 vm. AIAANS- OP- EN ONDERGANG. 26 Juli: op: 15 u. 05; onder: 23 u. 41. WIELRENNEN. 15-JARIG BESTAAN VAN SWIFT. Gisteren was het voor Swift den dag dat zij het 15-jarig bestaan mocht her denken. Dat Swift in de wielersport een roorname plaats inneemt, blijkt wel uit iet aantal beroepsrenners, dat zij in den loop der jaren heeft voortgebracht. Dat vele der renners zoowel persoonlijk als fi nancieel de vereeniging nog steunen, pleit voor de renners zelf en voor den sportle ven geest in de vereeniging. Momenteel beschikt de vereeniging over zeer goed renners-materiaal dat het beste voor de toekomst doet hopen. De tijdrace over 20 K.M. welke giste ren gehouden werd, bracht de volgende uitslagen: A. Collee 32 m. 48 s., J, Schüler 34 m„ De Roo 34 m. 22 s.; C. Grog 34 m. 39 s.: w. V. d. Berg 34 m. 59 s.; G. Kühn 35 m. 23 s.; B. Slingerland 35 m. 29 s.; H. de Haas 36 m. 27 s.; A. Kamp 36 m. 51 s.; C. Slingerland 36 mr. 52 s.; J. de Haas 37 m. 21 s.; Zwart 37 m. 16 s.; N. de Ro- mijn 37 m. 26 s., A. Lodewijks 37 m. 36 s en Minken 40 m. 12 s. Zondag wordt voor A- en B-klassers een 100 K.M. wedstrijd verreden, welke tevens de laatste wedstrijd dezer compe titie is. Bijeenkomst in het clublokaal te half acht, start om 8 uur. Voor C-klas- sers vindt de start om negen uur plaats voor den vastgestelden voorgifte wed strijd. Na afloop der wedstrijden heeft in het clublokaal de prijsuitreiking plaats van de afgeloopen competitie. o DE ZESDAAGSCHE TE LONDEN. MietheVroomen nog aan den kop. Het koppel MietheVroomen, dat gis teravond de leiding in de Londensche Zes- uaagsche heeft genomen, heeft deze ook gedurende den nacht behouden. Van Kem pen en Cozens slaagden erin één ronde terug te nemen. Hedenmorgen bU het be- der neutralisatie, was de stand als volgt: 1. Miethe—Vroomen 348 punten Op 1 ronde: 2. Van Kempen—Cozens 845 punten winter—Ottevalre 219 punten. Op 2 ronden: w°P°l~Kiltan 413 punten. Malmesi-Bartell 110 punten. Op 3 ronden: Anhes—Aerts 100 punten. Op 4 ronden: Bockum—Muller 261 punten ^wge-Audy 227 punten. op 5 ronden: MarciHac—Clignet 554 punten. CRISIS AKKERBOUW. BESLUIT 1934. GISTEREN AFGEKONDIGD. Gisteren ls afgekondigd het Crisis Ak- kerbouw-Besluit 1934. Aan de bepalingen en voorschriften, ln dit Besluit vervat, wordt het volgende ont leend: De Invoer van aardappelen, fabrieks aardappelen, tarwe, rogge, haver, gerst, mais en al dan niet verwerkte peulvruch ten (uitschoonsel, maalsel en piksel daar onder begrepen), ls slechts toegestaan aan een door den Minister van Economische Zaken daartoe als monopoliehoudster aan te wijzen Crisis-Organisatie, Eveneens ls slechts toegestaan aan een der door den Minister daartoe als monopo- llehoudster aan te wijzen Crisis-Organi saties de invoer van rijst, boekweit, darl (ook genaamd kafflrkoorn), mllletzaad, grain de panis, zangzaad. sago, tapioca, zetmeel en aardappelvlokken. voorts alle producten verkregen door of bij verwerking of bewerking van tarwe, haver, rogge, gerst mais en eenig ander in dit artikel genoemd crisis-product, alsmede van tot veevoeder verwerkte oliehoudende zaden, pitten en moten. Voorts is de uitvoer van aardappelen, fabrieksaardappelen en al dan niet ver werkte peulvruchten slechts toegestaan aan een Crisis-Organisatie welke als mo- nopollehoudster optreedt. Ook de uitvoer van aardappelen ls slechts aan zulk een organisatie toege staan. Aardappelen. - Het ls ieder verboden aardappelen te teelen in een grootere hoe veelheid dan hU in het Jaar 1933 heeft ge teeld. Het teelen van fabrieksaardappelen ls slechts toegestaan met een door den Mi nister te verleenen pootvergunning en tot de hoeveelheid, welke in deze vergunning vermeld ls. Tarwe, - Het verhandelen van hier te lande geteelde tarwe met uitzondering van zaaitarwe ls slechts toegestaan onder be paalde voorwaarden, door den Minister van Economische Zaken te stellen. Ditzelfde geldt voor het ln voorraad hebben van hier te lande geteelde tarwe, het verwerken van tarwe met tarwemeel A of tarwebloem A en het verwerken tot tarwebloem B en tarwemeel B. Peulvruchten. - Het in voorraad hebben van al dan niet verwerkte peulvruchten In gezamenlijke hoeveelheden boven een door den Minister te bepalen aantal kilo grammen is slechts toegestaan aan hem, die als georganiseerde bij een daartoe aan te wijzen Crisis-Organisatie is aangesloten. Voorts zal de Minister vaststellen een bedrag per 100 K.G. van den aanwezigen voorraad, welk bedrag verschillend kan worden gesteld voor de verschillende soorten, kwaliteiten of variëteiten van peulvruchten, ten behoeve van het land bouw Crisis-Fonds. Het verwerken van peulvruchten in ge zamenlijke hoeveelheden boven het vast gestelde aantal kilogrammen is slechts toegestaan aan hen, die als georganiseerde is aangesloten bij een crisis-organisatie en met een door den Minister te verstrekken vergunning. Het verwerken van oliehoudende zaden, pitten en noten tot veevoeder is slechts toegestaan aan hem, die als georganiseerde is aangesloten bij een Crisis-organisatie en indien de betrokkene tne behoeve va"n het landbouw-crislsfonds een door den Minis ter vast te stellen bedrag betaalt, welk be drag verschillend kan worden gesteld voor de verschillende soorten kwaliteiten of varietelten van dat veevoeder. Rogge Het verwerken van rogge tot roggemeel of roggebloem, alsmede het ver handelen en verwerken van meel of bloem geheel of gedeeltelijk afkomstig van rogge, is slechts toegestaan aan hem, die als ge organiseerde aangesloten ls bij een door den Minister aan te wijzen Crisis-orga nisatie. Zetmeel Het ln voorraad hebben of bereiden van zetmeel ln gezamenlijke hoeveelheden boven een door den Minister te bepalen aantal kilogrammen, benevens het verwerken van zetmeel in die hoeveel heden tot alle soorten stijfsel, dextrine, zetmeelsiroop, massee, textielgoedcren, papier, carton, leder of andere door den Minister aan te wijzen producten, is slechts toegestaan aan hem, die als geoi> ganiseerde bij een Crisis-organisatie ls aangesloten. Het verhandelen van zetmeel in geza menlijke hoeveelheden boven het boven bedoelde aantal kilogrammen is aan den georganiseerde slechts toegestaan tegen betaling ten behoeve van het Landbouw- Crisis-Fonds van een door den Minister vast te stellen bedrag per kilogram. Deze bepalingen vangen aan van kracht te zijn 21 Juli en eindigen met ingang van 1 Januari 1936. Voor enkele artikelen zijn echter ten aanzien van dezen datum na dere bepalingen gesteld. In verband met het Crisis-Akkerbouw- Besluit is voorts nog betaald dat in arti kel 1 van het Crlsis-Tuinbouw-besluit 1933 I zal vervallen: „ardappelen"; dat in het Crisis-Tuinbouw-Besluit 1934 II zal ver vallen het bepaalde onder b. van artikel I, de woorden „en aardappelen" in artikel III en het geheele artikel IVbis; dat ingetrok ken wordt, behalve ten aanzien van reeds begane strafbare feiten, het Crisls-Zet- meel-Besluit 1933 en het Aardappelmeel- Monopolie Besluit 1934 I; en met ingang 1 Augustus 1934, eveneens behalve ten aan zien van reeds begane strafbare feiten het Crisis-Aardappelbesluit 1934 I. Voorts wordt ingetrokken met ingang van een nader te bepalen tijdstip, be halve ten aanzien van reeds begane straf bare feiten het Tarwebesluit 1931 en het Crisis-Graanbesluit 1933, met uitzonde ring van de artikelen 3 en 7 van het Cri- sis-graanbesluit 1933, waarvan de intrek king geschiedt met ingang van morgen. o HANDELSVERDRAG MET DENEMARKEN Naar verluidt is binnen niet te langen tijd de onderteekening te verwachten van een handelsovereenkomst tusschen Ne derland en Denemarken. Naar men weet, heeft een Nederlandsche delegatie, onder leiding van den heer Lamping, gedurende eenige weken in Kopenhagen met verte genwoordigers van de Deensche regeering onderhandeld. DE TAAK VAN HET WERKFONDS 1934. UITEENZETTING DOOR DEN MINISTER-PRESIDENT. •De voorzitter van den Raad van Minis ters heeft het volgende schrijven gericht aan het Bestuur van het Werkfonds 1934. „Het ls mij gebleken, dat er behoefte bestaat aan eenige meerdere precizeerlng van taak en bevoegdheid van het Bestuur van het Werkfonds 1934, in verband waar mede de Regeering er prijs op stelt van Haar opvatting terzake nader te doen blijken. Voorop sta, dat de beslissing omtrent de uit te voeren werken bij de Regeering berust, zoodat de taak van het Bestuur hoofdzakelijk als van voorbereidenden en adviseerenden aard moet worden be schouwd. In het bijzonder zal het navol gende tot de taak van het bestuur behooren I. Een algemeen onderzoek en beoordee ling der bij het Werkfonds ingediende rojecten, waarbij, binnen de grenzen van et beschikbare crediet, twee criteria be hooren te worden aangelegd: a. De uit te voeren werken zullen ertoe moeten bijdragen de economische werk kracht van het land te verstevigen. b. De uit te voeren werken zullen tot een substantieele vermindering van de werk loosheid moeten leiden, waarbij rekening ls te houden zoowel met de situatie in het geheele land als met de plaatselijke om standigheden. II. Het voeren van onderhandelingen met betrekking tot de voorwaarden, waar onder de in aanmerking komende werken zullen worden uitgevoerd. in. Het ter kennis brengen van de Re geering, in den vorm van concrete voor stellen, van de resultaten van den voor bereidende arbeid, bedoeld onder I en H. Aan de technische voorbereidjng van projecten neemt het Werkfonds dus geen deel, terwijl ook de wijze van financieren niet tot de bemoeienis van het Werkfonds behoort. Bij de sub 1 t/m III aangeduide werk-, zaamheden zal rekening zijn te houden met de herkomst van de ingediende pro jecten. Te dien aanzien is ln hoofdzaak te on derschelden tusschen: 1. Rijkswerken. 2. Werken voor andere publiekrechte lijke organen (provincie, gemeente, enz.). 3. Industrieele projecten. 1. Rijkswerken. Aangezien in eerste Instantie alleen die Rijkswerken in aan merking komen, waarbij vervroegde uit voering op den voorgrond staat, is hier mede tevens aangegeven, welke werken tot uitvoering kunnen worden gebracht. Het onderzoek, bedoeld onder Ia en b, zal zich dientengevolge kunnen beperken tot een overleg met den Rijkswater staat inzake de volgorde, waarin deze Rijkswerken tot uitvoering dienen te ko men. Ter informatie van het bestuur zal van de zijde van den Rijkswaterstaat mede- deellng worden gedaan omtrent het be drag, dat uit het fonds voor de boven bedoelde vervroegde uitvoering wordt noo- dlg geacht. 2. Werken voor andere publiekrechte lijke organen (Provincie, gemeente enz.) Met betrekking tot deze projecten zal het Werkfonds de bovenomschreven taak ten volle dienen te vervullen. Het zal voorts bij het sub 1 bedoelde onderzoek er voor moeten waken, dat niet het oog valt op werken, weike anders toch reeds nu zouden worden uitgevoerd. Er zal dus zooveel mogelijk getracht moe ten worden die werken te entameeren, waarbij het Werkfondskarakter zich dui delijk demonstreert, al bestaat er geen be zwaar, in den aanvang een ietwat mindere maatstaf te dien aanzien te gebruiken, in verband met de wenschelljkheld om reeds spoedig werkgelegenheid te verschaffen. Ook dient het zich rekenschap te geven van de financieele gevolgen dezer werken, teneinde aan de Regeering de gegevens te verschaffen voor de beoordeeling van de meest gewenschte financiering ervan. In verband met het groote aantal ont vangen voorstellen van deze tweede cate gorie is schifting ervan en toetsing aan de onder la en b genoemde criteria nood zakelijk. Teneinde het bestuur ln staat te stellen de daaraan verbonden omvangrijken ar beid te verrichten is de Regeering bereid een vijftal ingenieurs van den Rijkswater staat ter beschikking te stellen van het Werkfonds, waarbij zij echter nogmaals de nadruk erop legt, dat de technische voor bereiding van projecten geheel door be doelde organen zelf dient te geschieden. 3. Industrieele projecten. Het ligt in het voornemen der Regeerlng, zooals reeds bij monde van den Minister- President bij de behandeling van het Cre diet voor Werkverruiming in de Tweede Kamer werd medegedeeld, aan het Depar tement van Economische Zaken een klein bureau, behoorende tot de afdeeiing Nij verheid ln te richten, dat zich zal bezig houden met de behandeling van indus trieele vraagstukken op technisch en eco nomisch gebied. Ten aanzien van industrieele projecten zal de taak van het Werkfonds derhalve in hoofdzaak bestaan uit een algemecne toetsing aan de onder Ia en b genoemde criteria en uit een voorloopige schifting en rangschikking van de binnengekomen on derwerpen, waarvan de verdere behande ling zal geschieden door het bovenbedoelde bureau Bij deze verdere behandeling zal het bureau weer gebruik kunnen maken van het advies van deskundigen in het be stuur (en Raad van Bijstand en Advies) vertegenwoordigd of zich Incidenteel bij zondere technische krachten kunnen as- sumeeren. De resultaten hiervan zullen daarna ter beoordeeling en beslissing worden voorgelegd aan de Ministerieele Commissie van het Werkfonds. De Regeering vertrouwt, dat zij door het bovenstaande te Uwer kennis te brengen, aan het gebleken verlangen tot afbake ning van Uwe taak en bevoegdheid zal hebben voldaan. Naar gemeld wordt, zullen de Duit- sche zilveren driemarkstukken met In gang van 1 October a.s. niet meer als wettig betaalmiddel gelden. Tot einde December 1934 kunnen deze driemarkstukken nog bij de Duitsche Rijksbetaalkantoren worden ingewisseld, de wegen in het rijkswegenplan, De A.N.W.B. en de K.N.A.C. hebben zich met een adres gewend tot den minister van waterstaat, waarin zij verzoeken ten spoedigste maatregelen te willen nemen, waardoor tot provisorische verbetering van de nog niet bij het Rijk in beheer en onderhoud zijnde wegen kan worden overgegaan. In dat adres deelen voornoemde ver- keersvereenigingen o.a. mede, dat hunne vereeniglngen over den onvoldoenden, dikwijls slechten toestand van een aantal van die wegen van het Rijkswegenplan, welke bij anderen dan het Rijk ln beheer en onderhoud zijn, een onafgebroken reeks van klachten van de zijde der weggebrui kers bereiken, welke klachten bij her haaldelijk gehouden onderzoeken blijken in hoofdzaak Juist te zijn, nl. dat de be doelde primaire wegvakken weinig en somwijlen geenszins voldoen aan de rede lijke behoeften van het verkeer, dat daar van gebruik maakt. De beheerders van de bestaande ver bindingen zijn, zoo zij daartoe financieel ln staat mochten zijn, hetgeen meestal niet het geval ls, weinig geneigd om deze te verbeteren, eensdeels uit overweging, dat de werken, die eventueel zouden wor den uitgevoerd, bij den aanleg van den nieuwen weg (zeker grootendeels volgens een ander tracé) zouden blijken geen of weinig nut meer hebben, anderdeels om dat er geenerlei regeling bestaat, dat zij de gelden voor de verbetering van de be staande wegen besteed, geheel of desnoods ten deele terug kunnen krijgen. In verband hiermede meenen de A.N.W.B. en de K.N.A.C. dat het niet anders dan urgent kan worden geheeten, dat aan de bestaande onzekerheid, waarvan het doorgaand verkeer de dupe is, een eind wordt gemaakt, door de wegen met een voudige hulpmiddelen voorlooplg te ver beteren. o AARDAPPELSTEUNREGELING 1934. Met 1 Augustus in werking. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale, Afd. Aardappelen, brengt het navolgende ter kennis van belanghebbenden. Met ingang van 1 Augustus zal op goed gekeurde poot-aardappelen, welke op of na dien datum verladen worden met be stemming naar het buitenland, een hef fing worden toegepast van f0.25 per 100 K.G., althans, indien ln het land van be stemming geen maatregelen bestaan, welke een verhooging van dit bedrag nood zakelijk maken (b.v. wordt de heffing op aardappelen bestemd voor België verhoogd met 5 frs. per 100 K.G.) Eveneens met ingang van 1 Augustus zullen de tot dusver geldende minimum prijzen voor consumptie-aardappelen ko men te vervallen; die voor goedgekeurde pootaardappelen waren reeds na 31 Mei j.l. niet meer van kracht. Het ligt in de bedoeling de aangifte voor denaturatie van aardappelen tot veevoeder open te stellen met ingang van 1 Septem ber e.k., terwijl op de aldus gedenatureerde partijen een toeslag zal worden gegeven (voor de bekende consumptie-maat) ten bedragen van 65 cents per 100 KG. gedu rende de maanden September t/m. Novem ber 1934, van 75 cents gedurende de maan den December 1934 en Januari 1935, van 85 cents gedurende de maanden Februari en Maart 1935, van 95 cents gedurende de maanden April t/m. Juni 1935. In verband met het vervallen der mi nimum-prijzen wordt tevens het verbod van het koopen „in de roes" opgeheven, met dien verstande echter, dat partijen, bestemd voor binnenlandsche consumptie, op het bedrijf van den teler moeten wor den gesorteerd. Het ligt verder in de bedoeling een hef fing op consumptie-aardappelen toe te passen van f. 1.— per 100 KG.; het ver- eischte van het gebruik van geleidebiljet- ten op het vervoer blijft gehandhaafd, ter wijl tevens alle export, zoowel van con sumptie- als pootaardappelen, onder mo- nopollregeling wordt gebracht. o Naar reeds gemeld ls, zal de krans- legging bij het monument van Prins Wil lem van Oranje in de Groote Kerk te Delft, ter herinnering aan den 350 jaar geleden gepleegden moordaanslag, op Vrij dag 27 Juli a.s. geschieden, des namid dags te 1 uur. Aan deze plechtigheid zal worden deelgenomen door de Evangelische Maatschappij, de Gustaaf Adolfvereeni- glng, de afdeeiing Rotterdam van de Algemeene Protestanten Vereeniging, den Protestanten Wereldbond en de Evan gelische Bund uit Berlijn. 6prekers zullen zijn de voorzitters dezer vereenigingen, terwijl voor den Protes tanten Wereldbond het woord zal worden gevoerd door prof. Csikesz uit Debrecen in Hongarije en voor den Evangelische Bund door ds. Fahrenhorst uit Berlijn. Gisteravond is in den ouderdom van bijna 57 jaar na langdurige ziekte over leden de heer J. H. H. Ross, consul van Mexico te Den Haag, oprichter en onder voorzitter-secretaris van de Nederl. Mexicaansche Kamer van Koophandel. o UIT NED. OOST-INDIE. HET NIEUWE VLIEGVELD TE BRASTAGI BANDOENG, 20 Juli, (Aneta) Het Bureau voor de Luchtvaart keurde het vliegterrein te Brastagi goed en verleende telegrafisch toestemming tot de opening hiervan op 29 Juli a.s. AMSTERDAM, 20 Juli. Weinig veranderde koersen. Rubbers iets lager. Industrie en Tabakken ongeani meerd. Suikerwaarden prijshoudend. Yankees en Duitsche obligaties gedrukt. Ned. Staatsfondsen flauw. Over het algemeen waren de koers fluctuaties beperkt evenals de handel. Stimuleerende factoren waren niet aan wezig en ook voor Rubbers was de be langstelling kleiner. Hoewel het meeren- deel hiervan lager gold, kon de stemming niet flauw worden genoemd. A'dam Rub- bers lagen ongeveer 1 pet. lager. Op de Industrieele afdeeiing liepen de Philips 1 pet. terug, terwijl Aku's een frac tie lager kwamen. Ford daalde 2 pet. Uni levers konden iets verbeteren. De belang stelling voor Koninklijke was gering. De eerste koers was iets zwakker maar later trad een volledig herstel ln. Tabakken waren ongeanimeerd en meerendeels iets lager. Suikerwaarden lagen een fractie hooger. H.V.A.'s liepen 2»/o op. Scheepvaart en Mijnen lagen buiten de attentie. Evenals in Wallstreet waren Yankees lager; Duitsche obligaties waren flauw. Youngleening opende op 31 pCt„ doch rea geerde iets. De Ned. Staatsfondsenmarkt was flauw, vooral oude schuld, die 1 pCt. verloor. o WISSELKOERSEN Engeland 7.45 1/4 (7.45 3/4)Duitschland 57.45 (59.53); Frankrijk 9.74 1/4 (9.74); België 34.16 (34.47'/»); Zwitserland 48.16'/» (48.16); Denemarken 33.30 (33.32'/»); Zweden 38.45 (38.47'/»); Noorwegen 37.47'/» (37.50)New York 1.47 13/16 ((1.47 3/4). Prolongatie 1 pCt. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. LEIDEN, 20 Juli. Veemarkt. Aangevoerd 387 runderen, 332 kalveren, 234 schapen, 1039 varkens. 42 stieren, prijs f.70260, p. K.G. 4052 ct. Handel stroeg. 131 kalf- en melkkoeien f. 120210. Handel stug. 57 varekoelen e.a. f. 60130. Handel matig 157 vette koeien f. 125230, 3460 ct. Handel stug. 47 graskalveren f. 1825. 92 vette kalveren f. 3045. 4564 ct. 193 nuchtere kalveren f. 47. Handel matig. 234 vette schapen f. 1321, Handel matig. Zuiglammeren f. 9—12. Handel matig. Wei deschapen f. 914. Handel vlugè. 429 lam meren f. 5.5010. 510 mestvarkens f. 10 23. Handel zeer tam. 529 biggen f. 58.50. Handel zeer tam. 6 paarden. 5 veulens. 17 bokken en gelten f. 210. Handel kalm. Kaasmarkt, 20 Juli. Aangevoerd 99 par tijen, w.o. 91 partijen Goudsche kaas en 28 partijen Leidsche kaas. Prijzen: le srt. Goudsche kaas p. 50 K.G. f. 19—20. id. 2e f. 1618. le srt. Leidsche kaas f. 1923. id. 2e f. 17—18. Handel traag. BENTHUIZEN, 17 Juli. Aanvoer 2968 kip eieren, prijs f. 1.75—2.50 per 100; Meloenen 20 ets.; Andijvie 1 ct.; Komkommers 46 ets.; Bloembool 36 ets. per stuk; Wor telen 3 ets. per bos: Gr. boonen 3 ets.; Zw. bessen 11 ets.; Roode bessen 7 ets. per pond. HOOFDDORP, 19 Juli. Graanbeurj. Rogge en groene erwten f. 7.50; Gerst (chevalier) f. 5.50; Haver en Kanariezaad f. 6.50; Duiveboonen f. 8; Geel mosterd f.14; Karwijzaad f. 17; Blauwmaaanzaad f. 17.50; alles per 100 KG. ROELOFARENDSVEEN, 19 Juli. Bloem kool f. 27 per 100 stuks; Tomaten A f. 2.60; C f. 1.10 per 100 pond; Sla f. 0.70— 1.80 per 100 krop; Snijboonen f. 1.101.15; Snijb. afw. f. 0.95; idem stek f. 0,350.40; Prinseboonen- f. 1.601.65; idem z. draad f. 1.70; Dubb. Stamb. f. 0.90; idem z. draad f. 1.051.10 per 10 KG.; Augurken: Grof f. 1.40—1.55; Grof afk. f. 1.20; Grof II f. 1.05; Bommen f. 0.45—0.55; Stek f. 0.40 per 25 KG. KATWIJK AAN DEN RIJN, 19 Juli. Groentenveiling. Aardappelen Eerstelin gen per kist van 25 KG. f. 0.88—f. 1; Eigen heimers f. 0.881.05 plus f. 0.12'/» heffing per kist; Drielingen f. 0.400.05; Midden- prijs groote aardappelen f. 3.60 per 100 KG. plus f. 0.50 heffing; Peen per 100 bos f. 2,70 4.20; Sla per 100 f. 0.701.20. Aanvoer aardappelen 847 kisten LEEUWARDEN, 20 Juli. Veemarkt. Stie ren: 82 enterstieren 90160, 126 Twenter- stieren 160 tot 265 gl. per stuk; 240 vette koeien 120190 per stuk, 3254 cent per kilo; 222 melk- en kalfkoeien 110220 gl. per stuk; 42 pinken 50—90 per stuk, 54 vette kalveren 1054 gld, per stuk, 369 graskalveren 8—28 gld. per stuk, 183 nuch tere kalveren f24.50 per stuk, 169 vette schapen f 920 per stuk, 76 weide-scha pen f. 815 per stuk, 1230 lammeren f. 4— f10 per stuk, 193 vette varkens f. 2565 per stuk 2428 cent per kilo, 24 magere varkens 1435 cent per kilo, 144 kleine biggen f. 610 per stuk, 31 bokken en gei ten, 28 paarden, totaal aanvoer 2234 st. Zuivel: Sleutelkaas 1213, Goudakaas 8— 20, Edammerkaas 315. Aanvoer 12962. Mijnboter 1.35, per kilo 1.34, veilingboter I.18, per kilo 1.10. Aanvoer 0/3, 2 5/6, 2/12 vaten, commissie 39. Eierhandel: kip eleren aangevoerd 22.000 kilo. Prijs 2 tot 3 1/4 cent per stuk, handelsprijs 42 tot 47 per kilo, eendeneieren aangevoerd 750 kilo, prijs 2'/» tot 3 ct. per stuk. Handelsprijs 35 tot 40 per kilo. Pluimvee: 15 slachtha- nen 30 tot 60 per stuk, 100 slachtkippen 35 tot 75 per stuk, 200 Jonge hanen 20 tot 50 per stuk, Vereeniging van Zuivelmaat- schappijen: Edammerkaas 20 plus 6 50— 7.50 per 100 kilo, Edammerkaas 40 plus II.5012.50 per 100 klio, Edammerkaas volvet 15.5016.00 per 100 kilo, Goudsche kaas 20 plus 7.007.50 per 100 kilo, Goud sche kaas 40 plus 11.5012.50 per 100 kilo, broodkaas 40 plus 11.5012.50 per 100 kilo. Stemming kalm. NIEUWKOOP, 19 Juli. Aanvoer 5249 eieren. Kipeleren f. 1.602.65 per 100 stuks. Eendeieren f. 2.35 per 100 stuks. RIJNZATERWOUDE, 19 Juli. Aangevoerd 2700 kipeieren. Prijs van f. 2.202.60 de 100. Partij eendeieren f. 2.30 de 100. VEUR. 19 Juli. Gele komkommers le soort f. 1.80—2.20; 2e soort f. 1.60—1.20; Kropsla le soort f. 0.90—1.40; Bloemkool le soort f. 7.809.80; 2e soort f.24; Toma ten midd. f. 1.40—1.80; gr. ronde f. 1.50— 1.90; 2e soort f.11.40; Andijvie per 100 f. 0.90—1.80; Spinazie 1420; Postelein f 3—4.50. WESTLAND, 19 Juli. Middenprijs van de bij den Bond Wéstiand aangesloten vei lingen van 19 Juli Tomaten: A 4270 ct., B 35—58 ct., C 25—60 ct., CC 25—26 ct. per bak; Druiven 4850 ct.; Golden Championdrulven 5060 ct. per K.G.; Meloenen 514 ct. per stuk. WOUBRUGGE, 19 Juli Aanvoer 3200 eieren. Prijs kipeieren f. 1.95—2.40; eend eieren f. 2.10 per 100 stuks; Boter f. 1.32- 1.36 per KG. ZEVENHOVEN, 18 Juli. Aantal eieren 5968 stuks. Kipeieren f. 2.102.60 per 100 stuks; Eendeleren f. 1.502.15. 3—1

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 3