ONS PRIJSVRAAG FEUILLETON 75,te Jaargang DONDERDAG 19 JULI 1934 No. 22799 STADSNIEUWS. DE PRIJSWINNAARS BURG. STAND VAN LEIDEN. BUITENLAND. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIEN. 30 Cts. per regel voor advertenttën uit Lelden en plaatsen ■waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere adverbentiën 36 Cts. per regel. Kleine advertenttën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor evenbueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 dte. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postebèaue- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT.:] Voor Lelden per 3 maanden f. 2.36; per weefc f. 0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „O.lfll Franco per post 1.2.35 '-f portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE bladen EERSTE BLAD. MIJ DER NED. LETTERKUNDE. Bij de stemming ter vervulling van de vacatures in de commissie voor schoone tetteren der Mij der Ned. Letterkunde zijn gekozen M. Nijhoff en prof, dr. F. C. Ger- retson, beiden te Utrecht. BOOTTOCHT VAN WERKLOOZEN. Gistermiddag hebben 206 werkloozen met hun vrouwen en kinderen met het stoomschip „Succes" van den heer Har- land een welgeslaagden boottocht over de Kager- en Braassemermeren gemaakt. De leider, de heer Crama deelde voor het ver trek mede. dat deze tocht niet van C.G.W. uitging, maar mogelijk was geweest door den gift van f. 20 door Iemand, die onbe kend wenschte te blijven en door de tege moetkomende medewerking van den heer Barland. Na een rondvaart welke circa 4 uur duurde en waarvan door allen oprecht werd genoten, werd Leiden weer bereikt, waar den heer Orama namens alle deel nemers werd opgedragen den onbekenden gever hartelijk te danken voor den ge noeglijken middag. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Opheffing: Joh. Bouman, Lage Rijndijk 1, Leiden; café. Wijziging: H. L. van der Klugt, Haarlemmerstraat 258, Lelden; behanger!) en stoffeerder!) en handel ln aanverwante artikelen. Vestiging IlUaal dd. 7 Juli 1934, Haarlemmerstraat 293, Leiden. HUISZOEKING BIJ COMMUNISTEN. Opruiënde geschriften in beslag genomen. Op last van den Officier van Justitie te 's-Gravenhage heeft de politie alhier hedenmorgen in de vroegte bij een vijftal communisten huiszoekingen verricht. Een aantal opruiënde geschriften ls in beslag genomen. Arrestaties hebben tot dusverre niet plaats gevonden. Het onderzoek duurt nog voort. o HUISHOUD- EN INDUSTRIESCHOOL. Rapenburg 23, Leiden. Geslaagd voor het diploma: Huishoudkundige: de dames M. C. Affourtit, J. M. W. Hulsekamp, A. M. Rie del, S. A. van Rijswijk, H. C. van Santen, B. H. Swart, W. C. A. Vink, allen te Leiden M. Dlekman, H. M. Lahr, P. G. den Ouden, te Oegstgeest; H. A. Siddré te Noordwijk; J. Sodderland te Wassenaar; W. L. Ver mande en W. Th. de Waal te Voorburg. Hulp in de Huishouding: A. Brederveld, A. H. J. van Es, A. P. de Jong, E. v. Kool bergen, allen te Leiden; L. Karreman te Voorschoten; A. E. van Leeuwen te Mij drecht en M. Oudshoorn te Warmond. Kinderverzorgster: M. C. Burghoorn te Voorschoten; G Parlevliet en G Bonefaas te Katwijk; S. J. J. Hoope; A. M. van der Meer te Leiden; G. Dannis en F. Karssen te Voorschoten. Costuumnaaister: G. E. Laman, J. Ma- rijt, G. A. Root, M W. Sijpestein, N. Ver boon, J. van Vliet, allen te Leiden en C. van der Sterre te Koudekerk. I. Bernard, M. Dieben. A. Lagen- berg, Ph. Melmon en M. Tuithof, alhier, slaagden te Den Haag voor het R.K. Mulo-diploma A. De rijwielzaak van de firma L. Eradus en Zoon is verplaatst van de perceelen Molensteeg 810, waar de zaak 20 jaar is gevestigd geweest, naar de Doezastraat, hetgeen dus in dubbel opzicht een flinke schrede vooruit beteekent. De heer Erades oefent reeds 27 jaar het vak van rijwiel hersteller uit en zijn vakbekwaamheden worden dan ook erkend. In den nieuwen winkel aan de Doezastraat staan de hagel nieuwe karretjes al weer op eigenaars te wachten; daarenboven vindt men er een groote sorteerlng onderdeelen e» kan men er ook voor ernstiger breuken, zooals van frames, assen e d. terecht. Men zie ook de advertentie in dit blad. H. M. de Koningin vergezeld van o-' t ^r'nses Juliana en gevolg heeft gistermiddag en hedenmorgen tweemaal 5" auto onze stad gepasseerd; gistermid dag komende van, hedenmorgen gaande naar Den Haag. Haarlem slaagde de heer I. Baart, y°or ^et instructeurs-diploma voor ^Utobestuurder, afgegeven door de k^Doiïleïdae 26 Juli rijdt er een goed- fen^1fnditaBUd.ZUid"LimbllrS- Zle Het lot heeft beslist. De 10 prijzen van f. 2.50 zijn te beurt gevallen aan de vol gende abonné's: P. VERMOND, Lusthoflaan 31, Leiden. A. VERLOOP, Noordwijk-Zee. M. v. DELFT, Verl. Wagendwarsstraat 42, Lisse. Au S. VAN BUREN, Grijpesteinstraat 12, Alphen aan den Rijn. G. BOUWMEESTER, Dorpsstraat 8, Noordwijkerhout. C. PROVILY, Tollensstraat 13, Leiden. J. HAASBROEK, Oostdorperweg 179, Wassenaar. G. VAN REENEN, Steenschuur 7a, Leiden C. PFIJFFER, Nieuwsteeg 8, Katwijk-Rijn. G. KURPERSHOEK, Haarl.straat 67, Leiden. Bij de inzendingen was een zeer aardige Expresse-namaak met volgenden inhoud: Aan den Heer Chef der Crimineele Redactie van het „Leidsch Dag blad te Leiden (Holland). WelEdelGestrenge Heer) In verband met Uw oproep om mede werking bij het opsporen van den moor denaar van wijlen den Heer Leopold Reiner, deel ik U mede, dat ik na een ter plaatse ingesteld minutieus onderzoek en na een onderhoud met den vermoorde tot de overtuiging ben gekomen, dat Clemens Brunn de misdaad moet hebben gepleegd, om zich in het bezit te stellen van de partituur van het door L. Reiner gecomponeerde vioolconcert, teneinde dit onder eigen naam in te zenden (Het in de bureau-lade achtergebleven „thema", het welk bij de uitvoering door Albert herkend ls, leverde de ontbrekende schakel). Indien ik U nog bijtijds den juisten „tip" heb verstrekt, die tot aanhouding en voor geleiding van den verdachte mocht leiden, zou ik gaarne in aanmerking komen voor de daarvoor door U uitgeloofde premie. Bij voorkomende gelegenheid houd ik me gaarne voor zulke detective-baantjes aanbevolen; ze smaken naar méér! Met de meeste hoogachting, Uw_ dienstw. abonné, P. NIEBOER, Rijn- en Schiekade 89. P.S. Reis- en verblijfkosten, alsmede porti, waren voor eigen rekening. P. N. Gelet op het groote aantal goede oplos singen hebben wij gemeend, als vergoe ding voor de gegeven „inspanning" ruim een honderdtal foto's van wijlen H, M. de Koningin-Moeder ter beschikking te moe ten stellen. Zij zijn toegewezen aan: Leiden: Mej. Wijsman, Kaiserstraat 14; F. H. Franken, Bronkhorststr. 15; P. Rem- melenkamp, De Ruyterstraat 5; J. Driel, Doelensteeg 5; A. J. Versney, Oude-Rijn 88a; A. Lepelaar, 2de Looierstraat 21; J. Kok, Schimmelstraat 9; A. J. v. d. Ouwee- len, Lage Rijndijk 29; J. C. Blom. Atjeh- straat 23; G. Piket, Oosterstraat 51; Neliy Ouwersloot, Rembrandtstraat 17; Cor Huys, Burgsteeg 2: H. J. Derogee, Hein- siusstraat 13; M. HendriksNeisingh, Munnikenstraat 10; H. van Leeuwen, Ra penburg 121; mej. Van Egmond. Papen gracht 20; J. Jonk, Kort Galgewater 18; L. J Pijpers. Wasstraat 2; H. Ober, Hya- cinthstraat 8; A. J. van Varik, Mag. Moons- straat 58: J Klap. Sophiastraat 9; Chr. Larrewijn, Leliestraat 1: M. den Hartog, Rijnsburgerweg 77 B; H. v. d. Berg, Her manstraat 1; A W. J. Korswagen, Plant soen 7: J. Hollebeek, Leuvenstraat 47; C. J. DrinhuysenDelfos, Rijnbsingel 42: G. Rodenburg, Voorstraat 15; W, E. Nolles, Meidoornstraat 57; W Walstra, Rijn- en Schiekade 92 A. J. Hering, Heerensteeg 28: A. Bon, Bronkhorststr. 15 a; Fam. Rietkerk, Pretoriusstraat 1; G. Bergman, Resedastraat 22; H. van Deursen, Oude- Rijn 19a; J. Sloos. Julianastraat 59; Her man Bosch. Rijnsburgerweg 2; Paul Loeb, Breestraat, 161: W. Schouten. Oraniegracht 60a; W. Zee, Hoogewoerd 72: F. Knotter, Hansenstraat 14; C, Chr. Epskamp, Noord- fipH» 23: B Haverkamp, Leliestraat 22a; G. WempeWalen, Steenschuur 8; mej. Boelee, Duivenbodestraat 16a. Oegstgeest: J. U. Osinga, W. de Zwijger laan 13; P. v. d. Mey, Sumatrastraat 22; P. Gravekamp, Rhijnhofweg 1; H, J. Mechelse Middelkoop. Hooge Morsch 58; J, v. d. Gleet, Kwaakbrug 3. Aarlanderveen: Mej. LokVis, Dorps straat 61. Abbenes: Adr. Imanse, Lisserdijk 414, Haarlem.m. Post Abbenes; B. Pauw, Dr. Heyelaan 125, Abbenes, Haarlemmermeer. Dinsdagavond 24 Juli geven het zus- teTkoor .Onder Ons" directrice mevrouw Stuurman en het muziekgezelschap Orpheus" directeur de heer P de Rook een concert voor de patiënten van het sanatorium Rhijngeest. Donderdagavond 26 Juli heeft bovenge noemd concert plaats te EJndegeest, Alphen a. d. Rijn: G. Blom, Tuinstraat 13; Mej. Mien Zijerveld, Z.-Nassaustraat 2 C. HijkoopJongkindt, Coninckstraat 18; J. Foekking, Hoofdstraat 57. Bodegraven: P. Boekhout, Emmakade 78 A. H. Vink, Spoorstraat 35. Boskoop: H. de Koster, Puttekade 147; Hazerswoude: P. Boer, Dorpstraat; A. J. Brakel, Hooge Rijndijk 145. Hiliegom: J. Spijker, Weeresteinstraat 96 C. M. Middelkoop, Parallelweg 123. Hoogmade: D. G. uit den Boogaard, Hoogmade B 256. Katwijk a. d. Rijn: H. v. d. Does,Noord- wijkerweg 11. Katwijk a. Zee: Dirk de Best. Varkevls- serstraat 274; L. Bamhoorn, Noordstraat 18; Arie van der Plas, Havenstraat 32a; L. H. Slotemaker, Boulevard 53; G. Ver does, Freek van Roonstraat lb; Mej. A. v. d. Boon, 2de Duinpad 47. Leiderdorp: J. van Leeuwen, v. d. Does straat 48; H. Hoogeboom, Hoogmadensche- weg 1. Leimuiden: Mevr. S. StigterKoster. Lisse: S. C. Klein, Kanaalstraat 150; J. Quartel, Stationsweg 42, D. Vergunst, Kanaalstraat 244. Nieuwkoop: J. H. Mulder, visscher te Nieuwkoop. Noordwijk-Binnen: Mevr. A. J. v. d. Vliet, Voorstraat 41. Noordwijk aan Zee: J. van Beelen, Duin weg 41. Noordwijkerhout: C. Wassenaar, Zeeweg 11; C. Feelens Waasdorp, Heerenweg 110. Rijnsburg: D. van Vliet, Noordwij kerweg 2 boven; P. Bavelaar, Heerenweg 20; C. Hogewoning, Langevaart 40. Sassenheim: Mej. A. Diederiks, Linde laan 12; mej. de wed. D W. Papendrecht- Lübbert, Hoofdstraat 107; E. Dekker, Kerk laan 51. Valkenburg (Z.-H.)P. Brittljn; G. van Leeuwen, Achterweg 13. Voorhout: J. Pienee, Prinsenweg 16. Voorschoten: Wed. C. Nell, Landweg 4; Steinmetz, Voorstraat 20. Waddinxveen: A. Oudijk, Noordeinde 77. Warmond: Van Bladel Dorpstraat 141b; L. Nieuwenhuis, Heerengracht 284. Wassenaar: A. v. d. Burg, Tuinpad 14; mevr. H. Daalmeyer de Grave, Hyacin- thenstraat 16, Deyleroordpark. Woubrugge: G. Verkuile, Woubrugge No. 55 (G. Verkade?); Fam. C. de Graaf B. 166; T. den Hertog, Kerkweg B. 100: T. Schijf, Noordeinde A. 57. Zevenhoven: Mej. G. J. de Bruyn, Ze venhoven No. 94. Zoeterwoude: Mej. B. van Ommeren, Hooge Rijndijk F 160. De Leidsche prijswinnaars kunnen hun prijzen afhalen aan ons Bureau. Buiten de stad zullen zij worden toegezonden. GEBOREN. Maria Antonia Theresia, d. v. A. Rijs- dam en J. Oosterwijk Josina Maria, d. v. Ph. A. Kuyvenhoven en C. J. v. d. Maat Christiaan, z. v. I. Hoppenbrouwer en C. M. y. Krimpen Jacobus Karei, z. v. W. Schaap en Th. Försterl Cornelia Hermina. d. v. J. Klinkenberg en J. C. Landwer Johan Maria Catharina, d. v. J. Wassenaar en A. Neuteboom Maria Hendrica, d. v. H. Q. J. Fles en J. C. Spruit Gertruda Catharina, d. v. H. Q. J. Fles en J. C. Spruit Petrus, z. v. J. v. Riet en Brocaar. ONDERTROUWD S. P. M. Gooi jm 30 j. en C. de Man Jd. 28 j. o GEHUWD. A. J. den Dopper jm. en C. J. Pieket jd. O. J. Gerdes jm. en A. J. v. d. Vegt jd. W v. d. Meij wedn. en J. S. Dubbelaar jd. C. Poeliejoe jm. en C. Reinhard jd. J. P. Prins jm. en J. C. Buis jd. A. Schouten jm en J. M. C. Brakel jd, H. v. d. Vos jm. en J. M. v. Leeuwen jd. J. Knaap jm. en M. A. F. de Kier jd. J. de Lange jm. en C. J. v. d. Berg jd. Th, J. M. Baijer jm, en M, C, v. Noort jd. DE ALGEMEENE TOESTAND. Oost-Locarno. In een onderhoud, dat de sovjet-gezant te Londen, Maisky, heeft gehad met den permanenten onderstaatssecretaris aan 't Engelsche ministerie van bultenlandsche zaken, sir Robert Vansittart, heeft hij medegedeeld, dat de garantie-pacten tus- schen Frankrijk, Duitschland en sovjet- Rusland wederkeerig zijn. De regeering is dus bereid een tweevoudige garantie re geven, zoowel aan Duitschland als aan Frankrijk, op dezelfde wijze als de Fran- sche regeering een garantie wil geven aan Duitschland en Rusland. Hierdoor zou de sovjet-Unie zich aansluiten bij het stelsel van non-agressie-pacten, zooals door de Locarno-verdragen vastgesteld. De Japansche minister van bultenland sche zaken, Hirota, heeft het Japansche kabinet medegedeeld, op grond van de besprekingen welke hij heeft gevoerd met de gezanten van Engeland, Frankrijk en Italië, dat moeilijkheden zijn ontstaan bij de ontwikkeling van het plan, waar van de oplossing nog niet is te zien. Binnenkort zal Japan zijn standpunt aan de mogendheden mededeelen en hier bij verklaren, dat Japan geen verplichtin gen zal aangaan, welke middellijk of on middellijk ln verband staan met het Oost-Locarno. Japan wenscht in het geheel geen nieuwe verplichtingen te aanvaarden. De Japansche regeering is van oordeel, dat de toestand in het Verre Oosten door het Keilogg-pact voldoende is verzekerd en dat een non-agressie-pact met Rus land eerst ter sprake kan komen, als de Mandsjoekwo-kwestie is opgelost. BELGIE. De debatten over de machtigingswet. De Belgische Kamer heeft gisteren de debatten over de machtigingswet voort gezet. In den middag bestond er een oogen- blik gevaar voor de regeering, toen de lin kervleugel der katholieken plotseling met nieuwe eischen te voorschijn kwam. Men elschte, dat het deel uit de wet zou worden genomen, waarin de regeering onder om standigheden de bevoegdheid wordt ver leend, salarissen en loonen in de staats bedrijven en werkloozensteun te vermin deren. De Broqueville bleef echter op zijn stuk staan en werd daarin gesteund door minister Deveze, die dreigde te zullen af treden, indien ook maar de geringste wij ziging in de wet zou worden gebracht. De Christelijke vakvereenigingen hebben met 231 tegen 110 stemmen besloten, haar parlementaire vertegenwoordigers op dracht te geven, voor de machtigingswet te stemmen. Waarschijnlijk zal de wet wor den aangenomen. o DUITSCHLAND. Bladen-verbod De kerkstrijd. Weer zijn een paar Engelsche bladen verboden, o.a. de „Observer". Aan de Invalidenstrasse te Berlijn heeft een groep nationaal-socialisten een kran tenkiosk, waar buitenlandsche bladen werden verkocht in brand gestoken. Naar verluidt, hadden de daders van den rijkskanselier geëlscht, dat hij den verkoop van alle buitenlandsche bladen in Duitschland zou verbieden en hebben zij op eigen initiatief de kiosk in brand gestoken, toen aan hun verlangen niet werd voldaan. m Rijkskanselier Adolf Hitler heeft Rijks bisschop Mueller en den rijksbestuurder der Evangelische kerk Jaeger ontvangen. De rijksbisschop lichtte hem in over de situatie in de Duitsche Evangelische kerk. Van de 28 verschillende kerken, aldus deelde hij mede, zijn er thans 22 over gegaan in de Evangelische Rijkskerk, terwijl met drie kerken wordt onderhan deld. FRANKRIJK. De schandaalpolitiek De Godsvrede bedreigd. Raynaldy, senator van Aveyron, oud minister van justitie, is in staat van be schuldiging gesteld wegens inbreuk op de wet op de maatschappijen. Het betreft de holdingcompany Commerciale de France, gesticht door Sacaza, waarvan Raynaldy een der fictieve inschrijvers was. Voor de enquete-commissie heeft oud- minister Tardieu nog verklaard, dat Chau- temps de candidatuur van den rad.-soc. afgevaardigde Bonnaure, die bij de Sta- visky-affaire betrokken is. heeft gesteund, dat het door Bonnaure uitgegeven blad werd gedrukt te Blois de geboorteplaats van Chautemps dat na de verkiezing van Bonnaure in het derde district van Parijs daar een monument voor den vader van Chautemps zou worden opgericht, dat Stavisky de verkiezing van Bonnaure heeft gefinancierd en dat er dus een verbinding moet hebben bestaan tusschen werkgever en geldgever. Tardieu verrast voorts de commissie dat deze blijkbaar de kwestie niet op wil 1- deren Tardieu verklaarde verder, da„ de commissie noch hemzelf, noch iemand uit zijn omgeving bij de Stavisky-affaire kan hebben ontdekt. HU hield vol, dat er BINNENLAND. Het wetsontwerp tot bescherming der openbare orde door de Eerste Kamer aan genomen. (3e Blad). Te Hengelo is, 69 jaar oud, overleden de heer dr. ir. C. F. Stork. (Binnenland, 3e BL) Demonstratieve vergadering van den Nederl. Industrie- en Handelsraad te Den Haag. iBinnenland, 3e Blad). Het concours-hippique te Haarlemmer meer trok 12.000 bezoekers; ritmeester Schummelketel won het springconcours. (2e Blad). Te Nieuwveen is door een windhoos met hevigen hagelslag groote schade op de kweekerijen aangericht; de regeering is om hulp verzocht. (Gemengd, 3e Bladi. Tijdens het onweer van gisteravond is op verschillende plaatsen de bliksem inge slagen; meerdere boerderijen zijn door brand vernield. (Laatste Berichten, le Bi.) Conflict in de O. S. P.de bestuursleden de Kadt en Sal. Tas uit de partij getreden. (Laatste Berichten, le Blad), BUITENLAND. Rond het Oost-Locarno-pact. (Buiten]., le Blad). In Frankrijk wordt de tusschen de par tijen gesloten Godsvrede bedreigd. (Bui- tenl., le Blad). Naar een spoedig einde der staking te San Francisco? (Buitenl. en Tel., le Blad). Het conflict tusschen Madrid en Cata- lonie is bijgelegd. (Buitenl., le Blad). sprake is van machinatie, welke ten doel heeft de politieke orde te verstoren. Verder zeide hU, dat inspecteur Bony, zonder direct met Stavisky in relatie te staan, toch op de hoogte was van zqn operatiën door middel van een employe van de Compagnie Ponciere Generale Entreprises. Bony heeft nooit de souches uit het oog verloren en 'hij zou zelfs hebben mede gewerkt aan vervalschingen. Tardieu is evenwel van meening, dat Bony slechts een werktuig was, dat han delde onder toezicht van Chautemps. Op deze beschuldiging besloot de com missie Chautemps met Tardieu te confron- teeren. In den avond werden daarop bei den voor de commissie gevoerd. VoornamelUk werd de vervalsching van de cheque-couches behandeld welke aan Tardieu was toegeschreven. Op een vraag van Torres, of hij het be wijs kon leveren, dat Bony slechts een werktuig was geweest en slechts gehandeld had op orders van den minister-president, verklaarde Tardieu, dat hq niets te bewij zen had, doch dat hU wel de getuigen kon aanwijzen, die de bewijzen konden leveren. Chautemps verklaarde, dat de mede- deeling van Tardieu van groote politieke en moreele beteekenis was en dat hij deze beschouwde als een aanval, waardoor de wapenstilstand tusschen de partijen ver broken werd. Tardieu verklaarde verder, dat Stavisky op den dag van zUn dood omringd was van ambtenaren van de Su- rete. Men heeft niet alles gedaan, wat men kon om den oplichter levend te grij pen. Tardieu gelooft, dat een aantal docu menten door de Surete en den minister van binnenlandsche zaken aan de justitie werden onttrokken. De eenige checque-souche, welke Bony interesseerde, was die. welke aan Tardieu werd toegeschreven. Bony heeft getracht zijn minister te voorzien van documenten, welke politiek bruikbaar waren. Chautemps trachtte door de politie de gerechterlij ke instructie te vervalschen. Tardieu besloot met te verklaren, dat de leden van de commissie zelf moeten weten of de verantwoordelqkheid moet worden toegeschreven aan de ondergeschikten, dan wel aan de leiders. Over het geheel had de confrontatie een stormachtig ver loop De pers hecht veel waarde aan de verklaringen van Tardieu. De rechtsche bladen zijn zeer tevreden over de woor den van Tardieu, de iinksche bladen daar entegen spuwen vuur en vlam. Volgens de „Oeuvre" zal heden reeds het party-bestuur van de radicaal-socialisten het verbreken van den politieken-wapen- stilstand bespreken. Volgens het blad kan Tardieu deze verklaringen nooit hebben afgelegd zonder ook de andere leden van het kabinet te hebben gehoord. De com munistische „Humanité" schrijft, dat de provocateur Tardieu de fascistische krach ten oproept, en vraagt zich af, of de ra dicaal-socialisten in de regeering zullen blijven. Een nicht van den vroegeren minister president Chautemps heeft in den afgeloo- pen nacht in de Rue de Vaugirard zelf moord gepleegd. Er zal een gerechtelUk onderzoek naar dezen zelfmoord worden ingesteld, terwijl op het lijk sectie zal worden verricht. Jacqueline Chautemps was vaak ten prooi aan zenuwdepressie en was zelfs in een inrichting verpleegd, heet het.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 1