LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 17 Juli 1934 KERK- EN SCHOOLNIEUWS FAILLISSEMENTEN. UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. PREDIKBEURT. ALPHEN AAN DEN RIJN. Lokaal v. Mandersloostraat: Woensdag- nam. 7.15 uur, de heer Wijnen van Olde- broek. o NED. HERT KERK. Beroepen: Te Bozum J. T. Huisman te Noordwolde. Te Benschop K. v. d. Wal te Dirksland. Aangenomen: Naar Hoogvliet F. C. Wll- lekes, cand. te Spijk (Gron. i Naar Drie bergen (hulppred.) J. C. Sickesz, cand. te Zeist. Bedankt: Voor Lettelbert en voor Ove- zande-Driewegen F. C .Willekes, cand. te Spijk (Gron.) Voor Zalk en Veecaten J. Lletaert Peerbolte, cand. te Ugchelen. GEREF. KERKEN. Aangenomen: Naar Middelburg A. H. Oussoren te Ambt-Vollenhoven. Naar Drachten H. Zandbergen te Dwlngelo. Bedankt: Voor Nieuwer-Amstel J. C. Hagen te Sprang. GEREF. GEM. Beroepen: Te Tholen H. Ligtenberg, cand. te Rotterdam. CHR. GEREF. KERK. Bedankt: Voor Eindhoven J. Tammin- ga te Harderwijk. DOOPSGEZ. SOC. Beroepen: Te Zijldijk Th. v. d. Veer, prop. te Sneek, die dit beroep ook aan nam. VER. VAN VRIJZ. HERVORMDEN. Beroepen: Te Leeuwarden (als hulp pred.) mej. J. Noordam te 's-Gravenhage. o ONTSLAG VAN ONDERWIJZEND PERSONEEL TE AMSTERDAM. Het gemeenteblad van Amsterdam be vat een voorstel van B. en W. tot het ver- leenen van eervol ontslag, wegens ophef fing van hun betrekking in verband met de reorganisatie van het O. L. O., aan 331 hoofden v. scholen en onderwijzers (essen), voorts aan 13 hoofden en onderwijzers bij het uitgebreid lager onderwijs, 14 bij het voortgezet lager onderwijs, 7 op verzoek en 3 wegens opheffing van hun betrek king. o HOOGLEERAARSBENOEMING TE AMSTERDAM. B. en W. van Amsterdam hebben den raad over gelegd een voordracht van cura toren der universiteit ter benoeming van een gewoon hoogleeraar in de ziektekun dige ontleedkunde en gerechtelijke genees kunde. welke voordracht luidt als volgt: 1. prof. dr. H. T. Deelman, hoogleeraar aan de rijksuniversiteit te Groningen. 2. Prof. dr. C. Bonne, hoogleeraar aan de geneeskundige hoogeschool te Batavia. o DE GENERALE SYNODE DER CHRIST. GEREF. KERK. Haar samenstelling. De Generale Synode der Chr. Geref. Kerk, die om de drie jaar pleegt samen te komen, is door de roepende gemeente van Zwolle bijeengeroepen tegen Dinsdag 4 Sept. a.s. Zij zal als volgt zijn samengesteld: Praeadviseerende leden: Prof. P. J. M. de Bruin, prof. J. J. v. d. Schuit, prof. G. Wisse en prof. J. W. Geels, allen hooglee raar aan de Theol. School te Apeldoorn, benevens ds. H. J. Janssen, leger- en vloot predikant in algem. dienst te 's-Graven- bage. Afgevaardigden van de Part. Synode van het Noorden: De predikanten L. de Bruyne te Zwolle: A. H. Hilbers te Groningen; J. Hovius te Nieuwe-Pekela; W. Kremer te Leeuwar den; K. G. v. Smeden te Enschedé en H. Velema te Drachten en de ouderlingen W. v. Deventer te Assen; B. Roorda te Drach ten; B. de Haan te Grootegast; G. Kre mer te Zwolle; C. Veth te Harlingen en L. Wind te Hoogeveen. Afgevaardigden van de Part. Synode van het Midden: De predikanten P. J. de Bruin te Vee- nendaal; W. Bijleveld te Haarlem-C.; M. Holtrop te Hilversum; J. Jongeleen te Apeldoorn; G. Salomons te Amsterdam - W.: en L. de Vries te Deventer, en de ouderlingen B. J. Boerrigter te Deventer; T. J. v. d. Burg te Soestdijk; A. ten Broeke te LJmuiden: F. H. v. Dolderen te Drieber gen; J. v. d. Meer te Aalsmeer en G. Rijk- sen te Zeist. Afgevaardigden van de Part. Synode van het Zuiden: De predikanten B. de Groot te Gorin- chem; L. H. v. d. Meiden te Den Haag-C.; S. v. d. Molen te Rotterdam-C.; J. A. Rie- kel te Delft; R. E. Sluiter te 's-Graven- deel en H. Visser te Dordrecht en de ouder llngen J. v. Dongen te Dordrecht; A. K. de Groot te Sliedrecht; W. Korporaal te Klundert; B. Nederlof te Rotterdam-C.; J. J. Rhijnsburger te Den Haag-W. en G. J. D. Vermeer te Noordeloos. Opgeheven wegens gebrek aan ac tief: C. Bronger, Wassenaar en H. W. de Mooy Jaezn., Rijnsburg. Steant, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. AALSMEER. Door glasscherven gewond. Een zoon van den heer C. B., te Aals- meer-Oost, had het ongeluk, terwijl hij op een kasreparatiewerk verrichtte, te vallen, waardoor hij zich aan glasscherven zoo danig aan zijn beenen verwondde, dat medische hulp moest ingeroepen worden. HAARLEMMERMEER. Te Etten zijn geslaagd voor het Nij verheidsexamen coupeuse, de dames E. Jongeneelen, A. Oudenaert en J. Thuis, al len leerlingen der R.K. meisjesschool te Hoofddorp. o HILLEGOM. Speeltuin „Goed Wonen". De Speeltuinvereeniging „Goed Wonen en Omgeving" zal Zaterdag a.s. haar tuin kunnen openen. Het terrein is gelegen aan de verlengde Prins Hendrikstraat en Van Meerbeekstraat en heeft ingang naast den Hillegomschen Houthandel. De vereeniging heeft veel te danken aan de familie van Waveren, aan wie het terrein in eigendom behoort. Steun is ondervon den van kindervrienden, leden en inge zetenen, terwijl werkloozen er zonder eenige vergoeding hebben gewerkt. De opening heeft om 5 uur plaats; er zal muziek van de Hillegomsche Harmo nie zijn. Het diploma A. voor geoefend zwem men is vanwege de Gemeentelijke Zwem inrichting uitgereikt aan de zwemsters; J. M. v. d. Berg, S. B. P. M. de Brabander, G. Bulk, Cl. Lommerse, W. Ruighaver en A. de Boer, en aan de zwemmers: D. Möhlmann, D. Paase, H. Roeland Jr., F. H. van Dijk, Fr. Janssen, D. Janssen, W. Kolk. J. de Jong en A. Nleuwehuls. Het diploma B. (zwaardere eisehen) is voorts nog uitgereikt aan de zwemmers: C. Velt- huys Jr. en M. van Hl. o KATWIJK AAN ZEE. Men zij gewaarschuwd. Weauwe D. O. uit de Noordstraat deed bij de politie aangifte, dat zij is opgelicht door een onbekend persoon, die haar een naamplaatje te koop aanbood namens een in deze gemeente gevestigde firma. Het plaatje werd bij vooruitbetaling gekocht. Bij onderzoek bleek, dat deze firma ner gens van af wist en de levering bleef ach terwege. De politie waarschuwt de inge zetenen voor dezen oplichter. Waar gisteren in het bericht over het ernstig ongeluk op het kampeerterrein gesproken werd over een primustoestel, werd bedoeld een kooktoestel. o LISSE. Auto-tocht. Gisteren maakten een aantal kinderen der openbare school een auto-tocht naar de omgeving van Den Haag en Sehevenin- gen. Het behoeft geen betoog dat de jon gens en meisjes veel hebben genoten! Scheveningen is voor schoolkinderen een bij uitstek geschikte plaats om van natuur en spel te genieten! De werkloosheid. Bij den agent der Gem. Arbeidsbemidde ling stonden in de afgeloopen week inge schreven: 134 landarbeiders, 4 schippers knechts, 8 timmerlieden, 7 metselaars, 4 opperlieden, 2 schilders, 1 loodgieter, 4 chauffeurs, 2 rijwielmonteurs, 2 fabrieks arbeiders, 2 transportarbeiders, 1 mon teur, 1 mach. houtbewerker. 1 kantoorbe diende, 1 kabelmonteur, 1 winkelbediende, 1 incasseerder, 1 bollenreizigers, totaal 177 (in 1932: 131, in 1933: 157. Geplaatst 10 losse arbeiders, 1 kantoor bediende. Te ruggetrokken 42, vervallen 1. Mej. Jenny Segers alhier, slaagde voor het examen „Hulp in de Huishouding" af genomen op de Prot. Chr. Nijverheids school te Haarlem. Gevonden: een fotostatief, een acte- tasch, een pet. Inlichtingen verstrekt de politie. o NOORD WIJK BINNEN. Een Koninklijke dankbetuiging. Namens H.M. de Koningin ontving het bestuur der Oranje-vereeniging het vol gende schrijven van Haar particulier se cretaris Hare Majesteit de Koningin heeft mij opgedragen de Oranj evereen. te Noordwij k Binnen Haar dank over te brengen voor de betuiging van deelneming aangeboden na het overlijden van Zijne Koninklijke Hoog heid den Prins der Nederlanden, Hertog van Mecklenburg. Hare Majesteit heeft deze deelneming ten zeerste op prijs gesteld". o NOORDWIJK AAN ZEE. V.V.V. „NOORDWIJK VOORUIT". Een nieuwe attractie voor de badplaats. Bovengenoemde vereeniging belegde gis teravond een algemeene vergadering in hotel „Centraal" alhier. Het spoedcischend karakter van deze vergadering hield ver band met het nog ai dit seizoen aanschaf fen var. een mctor-raceboot, tot verheo- ging der attracties die de zomerfeest-com missie ten gerieve van de badgasten heeft samengesteld. De voorzitter van V.V.V., de heer Ver meulen opende de vergadering en zette de reden tot het beleggen van deze bijzondere vergadering uiteen, waarna spr. het woord gaf aan den voorzitter der zomer'eesten- conunissie, den heer v .Vliet. Spr. zeide dat de commissie geruimen tijd bezig geweest is te trachten iets nieuws in de oadplaats te brengen. Als unicum vooi de Noordzee badplaatsen heeft zij de keuze laten val len op een snelvarende motorboot, die een snelheid kan halen van 50 K.M. per uur, voorzien van 'n 26 P.K. buitenboord John son motor; de aimetingen zijn 4.8-j M. bij 1.35 M. De boot, die voor personenvervoer niet geschikt is, zal gebruikt worden o.a. voor het z.g. „serven", een buitengewone attractie (Je door Noordwijk aan Zee, als eerste badplaats langs de Noordzeekust wordt Ingevoerd. De kosten bedragen f. 825 voor de boot, vermeerderd met f. 125 voor verzorging, uitrusting enz. Voor dit doel werd een rentelooze leening uitgeschreven, die in één dag reeds was volgeteekend, een bewijs met welk een enthousiasme dit Novum werd begroet. De commissie schat het aantal vaar-uren op pl.m. 200 per jaar. De boot zal beschikbaar gesteld worden per kwartier, waarvoor f. 1.10 verschuldigd zal zijn; a.s. Vrijdag zal zij reeds kunnen varen. Voor de grootste veiligheid zal zorg worden gedragen. De boot zal bestuurd worden door ervaren Heden, terwijl zij voorzien zal zijn van zwemvesten, red dingsboel, anker enz. Slechts bij gunstig weer zal gevaren worden, op een diepte van ong. 1 Meter. Van de Mij. „Zeebad" werd in deze de grootst mogelijke mede werking toegezegd. De heer S. Verloop vulde een en ander nog aan door mede te deelen, dat V.V.V. geen commercieele bijbedoelingen heeft. Zij heeft slechts het algemeen belang van de badplaats op het oog en heeft de plicht het den badgasten In hun vacantle zoo aan genaam mogelijk te maken. De voorzitter merkte naar aanleiding van de discussie nog op dat, daar parti culier initiatief ontbreekt, V.V.V. zich ver plicht voelt deze attractie te brengen; zij is echter gaarne bereid desgewenscht de exploitatie ervan aan particulieren over te dragen. Tenslotte kwam het voorstel het aan gaan van de rentelooze leening groot f. 950 af te lossen in 4'/i jaar in stem ming en werd met groote meerderheid aangenomen. Met dank aan de zomerfeesten-commis sie sloot de voorzitter hierop de vergade ring. o RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells, zoon van C. v. Kra lingen en M. Salomons Dirkje, dochter van D. van Duivenvoorde en J. E. C. Kor- ver Johannes, zoon van Joh, v. d. Gug- ten en N. Schoneveld Pieternella, doch ter van C. Hogewoning en M. de Mooy Gerritje, dochter van Jac. v. d. Eykel en M. Koekebakker. Ondertrouwd: F. G. Glasbergen en E. M. Weiland A. van Beelen en G. de Mooy. Getrouwd: N. Schipaanboord en W. v. Rijn De Bloemenhandel. Er was de afgeloopen week zeer veel aanvoer van snijbloemen en daardoor steeds dalende prijzen. Besteed werd voor: Anjers 4619 ct.; Convilli's 3540 ct.; Halley 65—75 ct.; Sunrise 90 ct.; Zinnia's 4565 ct.; Aestromenia 35 ct.; Lathyrus 1327 ct.; Wilbrink 45 ct.; Willey f. 1.25 Achelia 31 ct.; Talma 4 ct.; Auratum 3 ct.; Scabiose 18 ct.; Centoria 13 ct.; Galardia 8 ct., alles per 100. Chrysanten 2 ct. per bos: Statice 47 ct.; Ridderspoor 4 ct.; Stroobloemen 1 ct.; Knoopjes 25 ct.; Gips 6 ct.; Ophelia 19 ct.; Hadley 19 ct. Benoemd is tot leerares aan de Hol- landsch-Duitsche school „Hohes Licht" te Obersdorf im Allgan in Zuid-Beieren mej. H. G. de Stoppelaar, thans werkzaam aan de Koningin Wllhelminaschool, alhier. o SASSENHEIM. Als de brandweer oefent De brandweer hield ter instrueering van de nieuwe leden een oefening aan de Wil- helminalaan. Er was nogal belangstelling en vele jeugdige toeschouwers gingen met een nat pak huiswaarts. Dit jaar geen feest. Het bestuur der Oranjevereeniging heeft mede in verband met het overlijden van H.M. de Koningin-Moeder en Z.K.H. Prins Hendrik, besloten, dat dit jaar ter gelegen heid van den verjaardag van H.M. de Ko ningin geen feestelijkheden zullen plaats hebben. Een belangrijke verbetering. Het rijwielpad vanaf Westeinde tot de Oude Postbrug is geheel vernieuwd. De oude gladde keien zijn vervangen door zware tegels. Er zal nu wat meer gebruik van worden gemaakt. Voor het M.U.L.O.-diploma slaagden te 's Gravenhage de jongedames J. M. Bruinsma. A. v. d. Berg en H. Joh. van Zonneveld, leerlingen van de „De Visser- school" alhier. o— STOMPWIJK. B^urgerlijke Stand. Bevallen: H. Rijsdijk geb. van Rijt, D. M. J .v. Brecht, geb. van Lochem, Z. E. S. Sterrenburg, geb. Cordenoever, Z. VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. A. Onderwater, geb. de Winter, D. Overleden: J. J. Lagerberg, m., 68 jaar. o VOORSCHOTEN. Te 's-Gravenhage zijn geslaagd voor het MULO-diploma A. J. van Bourgondlën, G. Dames, Th. Karren en C. van der Voort, allen alhier. o WARMOND. In de sloot gereden. Tengevolge van een defect aan de stuur inrichting is een personenauto, komende uit de richting Amsterdam op den War- monderdamschen weg in de sloot gereden, waarbij de auto werd beschadigd, terwijl eenige der inzittenden lichte kwetsuren opliepen. Met een kraanwagen is de auto weer op den wal getrokken en vervoerd. ALPHEN. De Martha-sticbting. Op de bij uitstek voor een dergeUjke bijeenkomst schitterende terreinen van de Martha-Stlchting werd gisteravond een zomervergadering gehouden van het Jappen-Comité voor de Rynstreek. Onder de belangstellenden zagen wij o.m. ds. J. de Bruyn, den heer A. J. Dekker, voor ganger der Evangelisatie en vele anderen, hoewel de opkomst zeker veel grooter had kunnen zyn. De byeenkomst werd ge opend door den voorzitter den heer J. Zonneveld, terwyi achtereenvolgens als sprekers optraden zendeling F. J. F. van Hasselt en de heer Chr. Gunning voorz. van den Landraad te Solo, die resp. zeer treffende mededeelingen deden over het zendelingsleven onder de Papoea's en Indrukken weer gaven over Ned. Indië. Het geheel werd bovendien afgewisseld door eenige keurige zangstukjes van een meisjeskoor der Martha-Stichting. Diefstal. By den landbouwer van K. werd een groote hoeveelheid waschgced ontvreemd terwyi tevens in dezelfde omgeving een roeiboot van den heer Z. werd gestolen. Omtrent de(n) dader(s) Is naar men ons mededeelde niets bekend. Zuster Jonker neemt afscheid. In een daartoe gisteravond gehouden byeenkomst onder presidium van den voorzitter ds. Johs. Stehouwer, heeft de wykzuster mej. J. Jonker in tegenwoor digheid van bestuur en leden afscheid genomen van haar arbeid aan de Chr. wykverpleging alhier. Deze byeenkomst werd gehouden in een der zalen van de Chr. H.B.S. Begrijpehjk gaat het heengaan van deze zuster die vooral by de zieken zich gedurende naar 5-jarigen arbeid zeer bemind heeft weten te maken, het bestuur en patiënten zeer ter harte. Dat haar arbeid werd gewaardeerd kwam by haar afscheid wel bijzonder tot uiting. In welgekozen bewoordingen werd de schei dende zuster door den voorzitter toege sproken, en byzonderen dank gebracht voor haar met liefde en toewyding ver vulde arbeid. Haar heengaan wordt door het bestuur aldus de voorz. zeer betreurd, doch anderzyds wenschte spreker haar veel geluk in haar toekomstig huweiyk. Als biyk van waardeering voor haar arbeid werd de scheidendie een keurig stoffeiyk biyk van belangstelling aange boden. Tevens werd de nieuw benoemde zuster mej. Sandwyk afkomstig uit Zeist die gisteren haar arbeid heeft aangevan gen geïnstalleerd. Ook deze werd door den voorzitter harteiyk verwelkomd en toegesproken, waarby hy wees op de heer. ïyke maar dikwyis moeilijke roeping der ziekenverpleging. Na afloop waren de aanwezigen in de gelegenheid persooniyk afscheid van zuster Jonker te nemen en de nieuwe zuster te verwelkomen. Openlucht-concert. Onder groote belangstelling gaf de War- mondsche Fanfare een uitvoering in de gemeenteUjke muziektent. De muziek werd door een aandachtig publiek aangehoord en het applaus na elk der nummers bewees dat het getjodene zeer in den smaak viel. By de politie is aangifte gedaan van het vinden van een hriL o WASSENAAR. Aanrijding. De 52-jarige v. S. alhier reed op den Katwijkschen weg achter een rytuig. Toen hij dit wilde passeeren werd hij aange reden door een auto, die in dezelfde rich ting reed. v. S. voelde hevlgen pyn ln den rug. Geneeskundige hulp werd verleend door dr. van Praag. De bestuurder van de auto bleef onbekend. De autobussen zonder concessie. Door den controleur van het Rijkstoe- zicht van de spoorwegdiensten zyn te Wassenaar een zestal autobussen aange houden, die zonder concessie den dienst onderhielden tusschen Amsterdam en Rotterdam. De autobussen werden in be slag genomen en tegen de vervoerders werd proces-verbaal opgemaakt. o ZEVENHOVEN. GEMEENTERAAD. Een kleine agenda. Onder voorzitterschap van den burge meester kwam de voltallige raad bijeen. Staande hoorde de vergadering het door den voorzitter voorgelezen adres van rouw beklag, dat aan H. M. de Koningin werd toegezonden, aan. Nadat de notulen waren goedgekeurd, deed de voorzitter mededeeling van ver schillende Ingekomen stukken. Met alg. stemmen besloot de Raad op verzoek van Ged. Staten tot opheffing der O. L. school op het dorp. Getracht zal worden een ver- voerregeling te treffen ten behoeve der leerlingen naar Nieuwveen. De opheffing gaat 1 September a.s. in. De raad ging ac- coord met een door B. en W. voorgestelde wijziging in de instructies van het vleesch- keurlngsdienst-personeel. Den raad van Nieuwveen zal worden verzocht aldus te besluiten. Aangenomen werd de door B. en W. voorgestelde begrootingswijziging; af gewezen werd het verzoek om subsidie der Chr. HJ.S. te Alphen, evenals een adres om huurverlaging voor arbeidswonlngen. Na langdurige bespreking werd de werk- loozensteun bepaald op f. 7 met een toe slag van f. 0.50 per kind en per week. In verband met de wegenverbetering werd be sloten, dat getracht zal worden hiertoe te geraken zonder contact met omliggende gemeente- of polderbesturen. - Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt. Ds. K. J. Cremer. Ds. K. J. Cremer. em. pred. te Utrecht, hoopt op Zondag 29 Juli a.s. zyn dienst werk bij de Geref. Kerk alhier te aan vaarden. Voor het V.U.-plan 1937 werd door de Geref. Kerk bijeen gebracht f. 8,34. In den Hoorn werd een personen auto bestuurd door den heer W. M. uit den Haag de voorruit der auto verbryzeH door een gebroken moer, waarschynlljk afkomstig van een passeerende autobus. Een naast den bestuurder zittende dame werd hlerby licht aan het gelaat verwond. Bestuurder en autobus zyn tot heden on bekend gebleven. Door de Christelyke Muzlekvereeni- ging „Arti" werd gisteravond een aanvang gemaakt met de door haar deze en vol gende week te houden muzikale rond gangen. Tydens deze rondgangen wordt gecollecteerd. De opbrengst zal worden bestemd voor het plaatseiyk crisis-comité en het fonds „Hulp ln Nood" van den Chr. Besturenbond. Reeds gisteravond bestond voor dezen rondgang groote belangstel ling. o BOSKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia, dochter van M. v. d. Wlllik en N. Tol Geertruida Klara, dochter van Th. de Wit en C. J. Klaver veld Leonardus Anthonius, zoon van J, C. van Lint en M. G. C. Heemskerk Willie, dochter van N. Paling en K. Slin gerland. Getrouwd: J. Verkade, 29 Jaar en C- G, Vogelaar, 23 jaar J. J. van Koolbergen, 25 jaar en M. J. v. d. Stam, 24 jaar. De Boskoopsche Veiling. Zooals op meerdere veilingen het geval is, loopen ook op de Boskoopsche velling de ontvangsten sterk achteruit, hetgeen geweten moet worden aan de zeer lage pryzen, welke voor de producten betaald worden. By het laatste boeken onderzoek Is ge bleken, dat de ontvangsten dit Jaar ruim f. 6000.minder zyn dan het vorig jaar! Missie-Tentoonstelling. Op Woensdag en Donderdag, e.k. zal er in het gymn.lokaal der R.K. school een Missie-tentoonstelling gehouden worden. Raadsvacature. De heer W. v. Bergen, benoemd tot lid van den gemeenteraad in devacature van den heer A. Abbenbroek, heeft deze benoeming aangenomen. -o- HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. A. Vos, geb. Llndhout, Z, M. Boers geb. Clarijs, Z. Ondertrouwd: W. J. Bos 22 j. en G. M. van Staveren 21 j, W. van Vegten 27 j, en J. Oppelaar 24 J. De werkloosheid. By het correspondentschap der arbeids bemiddeling staan als werkloos ingeschre ven 173 personen, waarvan 37 steuntrek kend. o LEIDERDORP. De werkloosheid. Deze week zyn als werkloos ingeschre ven: 15 bouwvakarbeiders (waaronder 2 beneden 16 Jaar), 17 fabr.-arbeiders, 5 land- en tuinbouwarbeiders, 3 metaalbe werkers, 1 typograaf, 2 bakkers, 2 tran sportarbeiders. Burgerlijke Stand. Getrouwd: W. Zitman en M. van Atten, Geboren: Pleter Johannes, z. v. T. de Vos en M. Beurse Izak Daniël, z. v. D. de Ridder en H. Boom Maria Jo hanna, d. v. W. J. Verhage en C. J. G. M, Frentrop. o NIEUWVEEN. Aanbesteding. Voor rekening van de St. Jozef stichting uit Bergen (N.-H.) had de aanbesteding plaats van het inrichten en de verbou wing van het buiten „Sassenoord" tot R.-K. Internaat. Het werk, wat staat on der leiding van het Architectenbureau Teunisse en Hendrichs uit Den Haag, ia gegund aan den heer P. Bot uit Heer- Hugowaard. o NIEUW-VENNEP. G. Bus, alhier, is te 's-Gravenhage ge slaagd voor het Mulo-diploma B. o NOORDEN. De collecte in de Herv. Kerk voor de zending (Geref. Bond) bracht op f. 35.50. Een collecte voor de Theol. Fac- V. U, ln de Geref. Kerk bracht op f. 4.09. o TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrianus Henricus, zoon van G. H. v. d- Hoorn en E. C. Valentyn; Hu- bert Christina, dochter van P. Ublnk, en P. C. Bylemeer. Overleden: Emerentina Harding, 87 jaar. wed. van J. Th. Markman Hendrlkje Jansen, 75 jaar, echtgenoote van B. Am- bagtsheer. Loop der bevolking. Gevestigd: J. M- Keyzer, van Amster dam v. d. Zwet, van Wassenaar. Vertrokken: M. N. Voorthuyzen, naar Mydrecht. o WOUBRUGGE. Te water geraakt en verdronken. Het drie-jarig zoontje van den veehouder M. aan de Juffrouwswetering is naby de woning in een sloot geraakt en Jammer- ïyk verdronken. De ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren. 4-a

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 8