Thijs IJs en de schat op de Maan. LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 17 Juli 193 i SPORT. RADIO-PROGRAMMA. VOETBAL. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. De beslissing vervroegd. Xn de gisteravond te Rotterdam onder I leiding van den heer K. Lotsy gehouden vergadering van de besturen K.F.C., Wil lem n en Oiax ls besloten, ln verband met I het vergevorderde seizoen, de data der nog I te spelen wedstrijden voor de kampioens- competltie als volgt samen te stellen: Dinsdag 24 Juli: AjaxWillem II. Woensdag 25 Juli: Willem IIK.F.C. Donderdag 26 Juli: K.F.C.Ajax. De wedstrijden zullen des avonds te I Amsterdam gespeeld worden. Onderhande lingen zijn nog gaande, of de wedstrijden in het Stadion dam wel op het Ajax- terrein gespeeld zullen worden. Z. A. C. BEHOUDT BAKHUYS. Definitieve beslissing door Bakhuys genomen. Het bestuur van Z. A. C., zoowel als de heer Bakhuys zelf deelen thans definitief mede, dat Bakhuys voor Z. A. C. zal blijven spelen. Voor H. B. S., dat Bakhuys reeds onder haar nieuwe leden had vermeld, ls dit een groote teleurstelling. Wij kunnen in dit verband uit de beste bron nog mededeelen, dat het besluit van Bakhuys om voor Z. A, C. te blijven spelen reeds definitief genomen was, voordat de wedstrijd Z.A.C. N.E.C. gespeeld was. Ware deze wedstrijd dus niet door Z. A. C. gewonnen en had de Zwolsche club het eerste klasseschap niet herkregen, dan zou Bakhuys dus toch voor Z.A.C. zijn uitgekomen in het ko mende seizoen. Door het winnen van den besllssenden wedstrijd ls een fraaie zege toegevoegd aan een overwinningenreeks, die goeddeels het resultaat was van den mldvoor van ons nationaal team.. U. V. S.—H. B. s. Op het N.B.L.O.-terrein speelt U.V.S. as. Zaterdag te 7 uur tegen een sterke H.B.S.-combinatie genaamd „Parkieten", waarin om. uitkomen v. Vliet, Graafland, v. Kesteren en de Fonseca. VIOS-COMB.—V. V. S. V.V.S. (Voetbalvereen. Stoeke) speelt hedenavond te half acht een vriendschap pelijke wedstrijd tegen een V.I.O.S.-comb. te Den Haag. WEDSTRIJD TE NIEUWVEEN. V.VjN. I (Nleuwveen) speelde tegen Alphla H een nederlaagwedstrijd. Stand met rust 22. Na de rust was V.V.N. direct de sterkste. Zij scoorde 4 maal, tegen Alphen 2 maal. Het einde was 64 voor V. V. N. MOTORSPORT. NACHT-RIT DER L.M.T.C. Zaterdagavond werden voor de nacht rit der L. M. T. C. vijf deelnemers gestart. Deze rit, welke beschouwd wordt als een oefenrit, was echter niet zoo groot als vorig jaar, en nu slechts ongeveer 550 K.M., welke afstand gereden moest wor den met een gemiddelde snelheid van 40 KM. per uur. Het weer liet zich nogal gunstig aanzien, en zoo werd dan om 12 uur des avonds voor de rit gestart om te trachten die ruim 500 K.M. zoo regelmatig mogelijk te verwerken. Achtereenvolgens werden gestart de heeren Knegtel op New- Imperial, Verstraaten op New-Imperial, Karstens op Ariel, v. d. Kroft op New- Imperial en Quosdorf op New-Imperial. Goed en wel bulten Lelden komende, bleek van dat gunstige weer echter niets te ko men, en begon er al aardig water te vallen, terwijl verder ln den nacht en den ge- heelen voormiddag de regens voortduur den. In Llsse kwam v. d. Kroft op zijn New- Imperial door een slipper al kennis maken met moeder aarde, hetgeen hem ongeveer een half uur oponthoud kostte. Dat het rijden in dergelijk weer en met een derge lijk tempo niet voor de poes was. bleek bij Alkmaar, waar de diverse deelnemers al een flink eind uit elkaar lagen. In Files- land gekomen, bleek het weer dusdanig, dat er bijna geen hand voor oogen te zien was, en gaven dan ook enkele deel nemers op. welke naderhand langs een kortere route naar de finish zijn gekomen. Slechts twee deelnemers, de heeren Ver straaten en v. d. Kroft, welke beide een lichte New-Imperial bereden, zetten on versaagd door, en bereikten op tijd het eindpunt. De route, welke gereden werd, liep van Lelden over Haarlem, Alkmaar, Den Oever, Harlingen, Leeuwarden, Groningen, Assen Gieten, Emmen, Coevorden Zwolle, Amers foort, Utrecht, Leiden. Slechts twee maal was een kleine rust ingelast, en wel in Assen en in Zwolle. Deze rit eischte een groot uithoudingsvermogen, zoowel voor de rijders als voor de machines! INTERNATIONALE ZESDAAGSCHE 1934. Het dagelijksch bestuur der Kon. Ned. Motorwielrijders Vereeniglng deelt mede, dat Nederland ln de Internationale Zes- daagsche 1934, welke dit Jaar in Dultsch- land zal worden verreden, zal worden vertegenwoordigd door het team G. Bakker Schut, D. Eyslnk, en G. G. W. Timmer, be nevens door het team: G. A. de Ridder, J. Fijma en J. Moejes. ZEILEN. DE WATERSPORT. fn?'' tijdschrift „De Watersport" geeft rotos en beschouwingen over de Hille- E '5"pche zellweek, het vervolg van de een rek naar de Oostzee. sS ed,en OTer de FYiesche water sport en eenige roeiverslagen. ROEIEN. DE NEDERLANDSCHE KAMPIOEN SCHAPPEN. Uitslag van de loting. Gisteravond vond in het clubgebouw van „De Amstel" te Amsterdam de loting en de vaststelling der tijden plaats voor de nationale kampioenschappen, die Don derdag 19 Vrijdag 20 en Zaterdag 21 Juli a.s. te Sloten worden gehouden. De loting had het volgende resultaat: Donderdag 19 Juli: 12 uur: Achtriemsgleken eerste heat, boei 1 Triton, boei 2 Laga. 19.30 uur: Vier zonder stuurman: Eerste heat: boei 1 Nereus, boei 2 Laga. 20 uur: Sciff. Eindstrijd: boel 1 Triton (Bremet) en boei 2 Nautilus (Vos). 20.30 uur: Vier met stuurman: Eerste heat: boei 1 Triton, boei 2 Argo. Vrijdag 20 Juli: 12 uur: Vier zonder stuurman: 2e heat: boei 1 NJord, boei 2 Triton. 17.30 uur: Vier met stuurman: Eindstrijd Winnaar eerste heatNereus. 20.30 uurAchtriemsgieken Derde heat: boel 1 Maas, boet 2 NJord. 21 uur: Tweede heat Nerus tegen win naar eerste heat. Zaterdag 21 Juli: Eindstljden Twee met stuurman, twee zonder stuur man. vier zonder stuurman en achtriems gleken De tijden voor Zaterdag zullen nog nader worden bekend gemaakt. Njord op de Nationale Kampioenschappen. Gewoonlijk worden de winnaars der Na tionale Kampioenschappen afgevaardigd naar de Europeesche Kampioenschappen, doch het bestuur van den Roeibond houdt zich natuurlijk het recht voor om alleen de beste ploegen uit te kiezen. Het gaat dus niet zoozeer om het winnen van het kam pioenschap, dan wel om een vorm te ver- toonen en een tijd te maken, die een uit zending rechtvaardigen. Dat de kaars rechte 2 K.M. baan te Sloten met den autoweg er naast alle gunstige factoren ln zich bergt voor het maken van een goeden tijd en voor een nauwkeurige observatie behoeft wel geen betoog. Njord heeft dit jaar met haar oude acht ingeschreven. Vijf roeiers en de stuurman droegen reeds vorig jaar te Boedapest het Oranjeshirt. De acht is tot dusverre onge slagen. Na de overwinning in het hoofd nummer op Hollandia sloegen de Leldsche studenten hun tegenstanders op de Ko ninklijke, veroverden daarna den Tele- graafbeker binnen Nederlandsch record en wonnen tenslotte de Amstelwedstrijden, eveneens met recordverbetering. Het wordt thans zaak buitengewoon op te passen met de komende wedstrijden, want om hun titel met succes te verdedi gen zullen zij een aantal niet te onder schatten tegenstanders van zich af moe ten schudden. Nereus, Laga, Maas en Tri ton azen met begeerlijkheid op het kam pioenschap. De opstelling ls: Catalanl (boeg), Ramses II, van Zanten, ter Poorten, de Jonge, Neeb, Kolkman, Du Pon (slag) en Reeser (stuurman). Coach ls H. Broekema. Verder komen de Leldenaren uit met een nieuwe stuurmanlooze vier: Westendorp (boeg en stuur)Visser, Houwert en Poort man (slag). De leiding berust bij Anslngh. Gezien de kracht en routine van de be manning zullen de andere ploegen ge ducht voor hen moeten oppassen. Rest ons nog te vermelden dat een ver deeling in klassen niet wordt gemaakt. Alle vereenigingen worden geacht in de verschillende nummers slechts met haar beste ploeg uit te komen. De titelhouders 1933 zijn: Skiff: De Vries (Het Spaarne). Ongestuurde twee: Jensen en Dekker (De Hoop). Ongestuurde vier: Triton. Twee: De Laak. Vier: Nereus. Acht: Njord. WIELRENNEN. DE TOUR DE FRANCE. Het resultaat der 12e etappe luidt: CannesMarseille, 195 KM. 1. Lapebie (Frankrijk) tijd 6 uur 49 min. 29 sec. 2. Stoepel (Dultschland.) 3. Marelli (Italië) 4. Bonduel (België). 5. Louviot (Frankrijk.) 6. A. Magne, Spelcher, Level, Le Greves, Geyer enz. In het algemeen klassement heeft Magne de leiding en op de tweede plaats Mar- tano. Frankrijk heeft nog onbetwist den kop in het klassement. RIETHOVEN EN VERSCHOOR TE ZWOLLE. Gisteravond namen Riethoven en Ver schoor deel aan wedstrijden te Zwolle. De uitslagen waren: Ploegachtervolging over maximum 5 K.M.: De Hollandsche ploeg bestaande uit Scholten, Becker en Verschoor haalt de Dultsche ploeg ln na 17 ronden ln 4 min. 16 sec. Sprint over 3 baanronden (finale): 1. Jan Pijnenburg (Nederland) tijd laatste 200 M. 12.2 sec.; 2. Hoevens; 3. Metz, 4. Riethoven'(allen Nederland). Tljdrace over 1 baanronde met vliegen den start: Slaats (Nederland) 12.2 sec.; Goebel (Dultschland) 12.7 sec.; Riethoven (Nederland) 12.9 sec.; Clausmeyer (Dultschland) 13.1 sec. Koppelwedstrijd over 80 KM.: 1. Pijnen burg—Slaats (Nederland) 22 pnt. 1 uur 48 sec.; 2. Hoevens—Metz (Nederland) 25 pnt. (2 ronden achterstand); 3. Riethoven Verschoor (Nederland) 10 pnt. (2 ronden achterstand)4. Goebel-Schorn (Dultsch land) 7 punten (2 ronden achterstand). Totaaluitslag Landenwedstrijd Holland —Dultschland: Holland 50 pnt.; Dultsch land 26 punten. „SWIFT", In verband met de te houden kampioen schappen te Amsterdam van hedenavond is de tljdrace uitgesteld tot Donderdag avond te acht uur precies. WATERPOLO. DE ZUL I—R. Z. C. I 3—2. Een vMrdlende overwinning. Geheel tegen de verwachting ln heeft de Zijl haar thuiswedstrijd tegen R.Z.C. gewonnen. Dank zij haar groot enthou siasme en goed verdedigen zijn de twee puntjes eerlijk verdiend De gasten wa ren veel sneller maar misten voor doel de noodige tact om doelpunten te maken. Reeds direct na het begin is een verkeerd plaatsen van v. d. Boogaard oorzaak dat Kramp een goede kans krijgt. Wel pro beert v. d. Boogaard zijn fout te herstel len, maar hij bezorgt daardoor de Zijl een strafworp, waardoor de thuisclub met 10 leidt. De bezoekers spelen zich keurig vrij maar als de achterhoede van de Zijl het gevaar heeft gekeerd krijgt D. Kraaijen- brlnk een prachtkans die door den staan der wordt gekeerd. Even later zwemt zijn broer Klaas zich mooi vrij, plaatst goed naar Kramp, die met een schitterenden doorslagbal zijn club een 20 voorsprong brengt. Rameau verdedigt zijn doel keurig en De Zijl weet van geen opgeven, terwijl R.Z.C. door sleeiht schieten vele kansen verloren laat gaan. Na de rust ls R.Z.C. direct aan vallend en weet de rechtsvoor goed tegen te scoren, 21. Even denken wij nu De Zijl te zien verliezen, maai als dan A. van. Egmond mooi een aanval onderbreekt, zwemt hij keurig op en ziet zijn moeite met een goed doelpunt beloond. 31. Hef tige aanvallen van R.Z.C. schijnen de kan sen te doen keeren, maar even stug ver dedigen voorkomt doelpunten, totdat ein delijk de linksvoor handig 32 maakt. De laatste minuut verstrijkt onder hoogspan ning en wanneer nog een halve minuut is te spelen, zet R.Z.C. alles op alles. Het reddende fluitje voor tijd geeft echter aan de Zijl een zwaar bevochten overwinning, waardoor haar kansen voor een goede plaats aanmerkelijk zijn gestegen. Scheidsrechter Buys leidde correct. De stand is: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. S. V. H4 3 1 14—2 7 G. Z. C5 2 1 2 12—10 5 R. Z. C4 1 2 1 9—7 4 De Zijl 4 1 1 2 8—18 3 S. Z. C3 1 2 7—13 1 DE ZIJL m—POELMEER II, 2—1. Reeds direct na het begin zwemt F. v. d. Mark van Poelmeer goed op, maar zijn schot gaat juist naast. Doordat Arbouw geheel vrij komt te liggen heeft hij geen moeite Van Vliet onhoudbaar te passeeren, 10. Felle aanvallen van De Zijl volgen, echter blijven doelpunten door slecht schieten uit. Wanneer bij een vrije worp een misverstand bij De Zijl ontstaat, weet Poelmeer gelijk te maken, 11. Met een zeer goede kans voor De Zijl wordt juist voor rust gefloten. De tweede helft geeft een overwicht der thuisclub, maar A. Kraaienbrlnk is niet op schot en mist'enkele gemakkelijke kan sen. Toch weet Kapaan met een goed schot 21 te scoren, waarmede tevens het einde komt. L. Z. C. III—R. Z. C. n 1—0. Gisteravond werd in de zweminrichting nabij den Hooge Rijndijk de wedstrijd L.Z.C. HIR.Z C. II gespeeld, die een zeer spannend verloop had. De bal was voor de rust bijna voortdurend op de Rotter- damsdhe speelhelft, maar daar de L.Z.C.'ers niet sdhleten konden, kwam het niet tot doelpunten. Na de rust hetzelfde spel- beeld. Wegens herhaaldelijke overtredingen werd de midachter van R.Z C. het water uitgezonden. Lepelaar kreeg nu een vrijen worp te nemen, maar daar hij den bal naar niemand kon plaatsen, werd hij, wegens het te lang ophouden van het spel, eveneens het water uitgezonden. Er werd toen met zes tegen zes verder ge speeld. Bi) een der L.Z.C.-aanvallen kreeg Overdevest den bal toegespeeld en scoorde op zeer houdbare wijze, 10, met welken stand het =inde kwam. H. Z. V D. W. R. 2—1. Gisterenavond heeft H.Z.V. (Hlllegom) een polo-wedsti^d gespeeld tegen een D.W.R.-zevental uit Haarlem in de Ge meentelijke Zweminrichting te Hlllegom. Vóór rust maakte K. Alberts het eerste doelpunt voor H.Z.V. uit een strafworp. Een speler van D.W.R. werd door den scheidsrechter uit het water gezonden, hetgeen na de rust nog een keer gebeurde Toen was het M. Kraay, die voor de Hil- legommers het tweede punt scoorde, ook uit een strafworp. Even voor het einde is de mldvoor van D.W.R. te veel vrij gelaten, wat den Haarlemmers het eenige doelpunt bezorgde. SCHAKEN. HET TOURNOOI TE ZURICH Euwe verliest van Lasker en wint van Muller. De uitslagen van de eerste twee ronden van het internationale schaaktournooi, dat te Zurich wordt gehouden, lulden als volgt: Eerste ronde: Aljechin wint van Naegeli; Muller wint van Joss; Dr. Lasker slaat dr. Euwe; Flohr Johner afgebroken; Grob remise met Nlemzowitsj; Gygli remise met Rosselli del Turco; Stahlberg remise met Bogol- jubof; Henneberger remise met Bernstein. Tweede ronde: Bogoljubow wint van Herneberger; Stahlberg remise met Rosselli del Turco: Johner wint van Grob; Dr. Lasker remise met Flohr; Dr. Euwe wint van Muller; Naegeli remise met Joss. De partijen AljechinBernstein en Gygli—Niemzowitsj zijn uitgesteld. ATHLETIEK. „DONAR". Door eenige leden van Donar is deel genomen aan de kampioenschappen van Zuid-Holland op te Werve als voorwed strijden voor de Nationale Kampioen schappen waarbij 1, 2 en 3 mogen uitko men. D. Roozendaal werd 3de in zijn serie van 100 M. en 2de ln de serie 200 M. in den mooien tijd van 24.8 sec. Bronsgeest en Hemerik gaven resp. op de 400 en 800 en 5000 M. op nadat de serie 400 door Brons geest in 58.3 sec gewonnen was. Chiiss werd op de 400 M, 2de in de serie, in 57.3 sec., in de demi-finale 1ste in 54.5 sec. en in de finale 3e ln 56 sec. en ls dus gerech tigd uit te komen op de Nationale Kam pioenschappen te Amsterdam. ZWEMMEN. ONDERLINGE EN SCHOOLWEDSTRIJDEN DER L.Z.C. Op Zaterdag 28 Juli a.s. des nam. 2.30 u. houdt de Leidsche Zwemclub haar Onder linge- en Schoolwedstrijden, waarbij tevens drie kampioenschappen van Leiden wor den verzwommen, n 1 de 100 M. vrije slag heeren (kampioen 1933: H. v. d. Reyden, L.Z.C.); 100 M. rugslag heeren (kampioen 1933: C. A. de Reede, L.Z.C.); 50 M. vrije slag dames (kampioene 1933: mej. v. d. Mark. De Zijl). De schoolnummers zijn de volgende: 1. Schoolestafette 4 x 40 M. wisselslag (voor jongens, leerlingen van Middelbare en U.L.O. Scholen)2. Schoolestafette 4 x 40 M. vrije slag (voor meisjes, leerlingen van Middelbare en U.L.O. Scholen) 3. 50 M. vrije slag voor scholleren boven 13 j. (niet-leden van zwemvereenlgingen). Inschrijvingen uiterlijk 23 Juli (laatste post) bij den secretaris C. A. de Reede, Laat de Kanterstraat 7. DUIVENSPORT. DE GEVLEUGELDE VRIENDEN (WASSENAAR). Wedvlucht met oude duiven vanuit Cor- beil Fr. afstand plm. 416 K.M. De duiven wierden in vrijheid gesteld te 6 uur met Z.W wind en bewolkte lucht. De eerste duif bereikte het hok te 12 uur 39 min. en had den afstand afgelegd met een gemiddelde snelheid van 1043.6 meter per minuut. De laatste prijswinnen de vogel werd geconstateerd te 12 uur 55 min. 27 sec. en had een gemiddelde snel heid gemaakt van 1001.8 M. per minuut. Met dezen wedstrijd werd beslist wie het kampioenschap had behaald met oude duiven korte afstand. Dat hiervoor de spanning hoog was laat zich begrijpen. De heer K. Scheffer wist door deze vlucht beslag te leggen op den titel met een royalen voorsprong in punten. De uitslag was: 1. C. Versteeg. 2 en 3 K. Scheffer. 4. 5 en 6 J. P. Brederode Eveneens werd een onderling concours gehouden met jonge duiven vanuit Dor drecht Van de ruim 300 weggezonden jonge duiven stonden er 166 in concours. Dit concours had niet zulk een goed ver loop als het bovenstaande, daar bij velen nog tal van jonge vogels zijn weggebleven. De duiven werden in vrijheid gesteld te 9 uur. Hiervan was de uitslag: 1. C. Versteeg, aankomst 10 uur 21 min. 30 sec,, aankomst laatste prijs 11 uur 20 min. 52 sec, 2 en 15 A. l'Ami. 3 en 14 R. van Troost. 4. 6 en 12 L. J. Raaphorst. 5, 7 en 10 W. Florusse. 8 J. Brouwer. 9, 11 en 18 J P. Brederode. 13 P. F. Oosterveer. 17 A. G. Visser. VOOR WOENSDAG 18 JULI. Hilversum, 1875 M. VARA-ultzending. - 8.00: Gramofoonpl. 9.30: „Onze keuken" door P. J. Kers 10.00: Morgenwijding VPRO. 10.15Voor Arb. i. 1. Continu- bedr.Klein VARA-ensemble o. 1. van F. Bakels Mr. M. J. A. Moltzer (causerie) en Hetty Beck (declamatie) 12.00: Gra mofoonpl. 12.15: Klein VARA-ensemble o. 1. v. F. Bakels 12.45: Gramofoonpl. 1.00: Orgelspel C. Steyn 1.30: Gramo foonpl. 2.00: Pauze 2.15: VARA- Kniples 3 00: Voor de kinderen 5.30: De Flierefluiters o. 1. v. J. v. d. Horst 6.30: RVU.: Dr. J. G. v. Dillen: Gildewezen en vakbeweging 7.00: Sportuitzending 7.20: Orgelspel J Jong 7.40: Econo mische causerie J. W. Matthljsen 8.00: Herhaling SOS-berichten; VARA-Varia; Vaz Dias 8.10: Gramofoonpl. 8.30: VARA-orkest o. 1. v. H. de Groot 9.00: „Het gespikkelde lint", spel van G. Pilger, naar Conan Doyle. M. m. v. het VARA- tooneel o. 1. v. C. Rijken 9.30: Vervolg orkestconcert 10.00: Vaz Dias en Gra mofoonpl. 10.15: Vervolg orkestconcert 11.0012.00: Gramofoonmuziek. Huizen, 301 M. NCRV-uitzending - 8.00: Schriftlezing en meditatie 8.159.30: Gramofoonpl. 10.30: Morgendienst o. 1. v. Ds. D. Ringnalda 11.00: Harmonium bespeling M. F. Jurjaanz. m. m. v. Mej. G. Koeman (sopraan) 12.15: Kwintetcon cert o. 1. v. P v. d. Hurk, en Gramofoonpl. 1.45: Handwerkcursus 2.45: Gramo foonpl 3.15—3.45: Chr. Lectuur 4.00: Concert. E. de Haas (zang), L. Laguna (viool) en H. LagunaDel Valle (piano) 5.00: Kinderuur 6 00: Gramofoonpl. 6.30: Afgestaan 7.00: Ned. Chr. Pers bureau 7.15: Gramofoonpl. 7.30: Landbouwhalfuur door J. de Vries 8.00: Gramofoonpl. 8.15: Rotterd. Philh. Koor en Orkest, het Van Zanten Vocaal Kwar tet, L FlipseSnel (sopraan), A. van Maurik (tenor), en M. Flipse (plano). Lei ding: E. Flipse. Van 8.30—8.40: Causerie J. W. van 'tHoff. Van 9—25—9.55: Cau serie C. W Nortier. Van 9 5510.05: Vaz Dias 11 00—11.30: Gramofoonmuziek. Daventry, 1500 M 10.35—10 50: Mor genwijding 12 20: Orgelspel Q. Maclean 1.05: Western Studio-orkest o. 1. v. F. Thomas 2.20: Arthur Salisbury en zijn orkest 3.20: Pianorecital C. Dixon 3.35: Sted. Orkest Bournemouth o. 1. van Sir Dan Godfrey 5.05: Gramofoonpl. 5.35: Kinderuur 6.20: Berichten 6.50: Berichten 6.50: Orgelconcert R. Dixon 7.20: J. H. Squire Celeste Octet 8.20: Holiday in Europa", radio-potpourri van' Bürger. m. m. v. het Reveuekoor, het BBC- Theaterorkest en solisten 9.20: Berich ten 9.45: Callender's Second Band o. 1. v. Waters 10.45: Voordracht 10.5012.20 Jack Jackson en zijn orkest. Parijs „Radio-Paris", 1648 M. 7.20 en 8.20: Gramofoonpl. 10.35: Orkestcon cert 12.35: Dansmuziek d. h. Goldy- orkest 9.05: Nat. Orkest o. 1. v. Inghel- brecht 10.50: Dansmuziek. Kalundborg. 1261 M 12.202.20: Con cert uit het Bellevue-Strandhotel 3.20: Omroeporkest o. 1. v. Reesen 5.205.50: Gramofoonpl. 8.20: Harmonieconcert o. I. v. L. Gröndahl en Fini Henriques 10.35: Koorconcert o. 1. v. F. Körling II.05: Concert door Strijktrio 11.30 12.50: Dansmuziek m. m. v. Pianotrio. Keulen, 456 M. 6.45: Orkestconcert o. 1. v. Gielnik 12.20: Omroeporkest o. L v. Buschkötter 4.20: Omroepkleinorkest o. 1. v. Eysoldt 5.35: Viool- en piano concert 7.20: Weragkamerorkest en -koor o. 1. v. Breuer 8.50: Dansmuziek 11.2012.20: Cembalo- en vioolconcert. Rome, 421 M. 9.05: „Isabeau", opera van Mascagni. Orkestl.: Mascagni. Koorl.: Basolari. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Gramofoonpl. 1.302.20: Max Alexys' orkest 5.20: Dansmuziek 6.20: Gra mofoonpl. 6.50: Salonorkest o. 1. V. Wal pot 8.20: Symphonieconcert O. 1. van Meulemans 10.3111.20: Dansmuziek. 484 M.: 12.20: Max Alexys' orkest 1.30 2.20: Gramofoonpl. 5.20: Max Alexys' orkest 6.35: Pianorecital 6.50: Zang- voordracht 7.20: Gramofoonpl. 8.20: Gevarieerd concert en Gramofoonpl. 9.20: Koorconcert o. 1. v. L. de Vocht 10.4011.20: Dansmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30: Cau serie over het Saargebied 8.50: Blaas- concert o. 1. v. Hellmann 10.20: Berich ten 10.50: Radio-kwartier 11.05: Weerbericht 11.2012.20: Kamermuziek o. 1. v. Hubl. GEM RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Woensdag 18 Juli. Iste programma: Hilversum van 824 u. 2e programma: Huizen van 824 uur. 3e programma: 8.0012.20: Keulen 12.2014.20: Brussel Fr. 14.2015.20: Londen Reg. 15.20—17.20: Kalundborg of Luxemburg 17.2019.20: Brussel Fr. 19.20—20.20: Luxemburg 20.20afl.J Boedapest of tot 22.40 Luxemburg, daarna Brussel Fr. 4e programma: 3.208.50: Parijs Radio 10.35—11.50: Parijs Radio 12.25— 17.35: Daventry 17.35—18.20: Een der Eng. „National" zenders 18.2019.20: Brussel VI. 19.20—20.00: Keulen 20.00 afl.: Daventry. De uitzending der RO.V. geldt niet voor het locale Leidsche programma: in de plaats hiervan omvat programma 5 der R.O V -Jen eeheelen dae Daventry. Wijzigingen voorbehouden. 45. Het duurde slechts een korte tijd of Krak kwam al weer binnen, vol van woede en van nijd; en met geweld en brute kracht had hij een heel klein ventje mee gebracht. Thijs was geweldig in zijn schik, want 't was niet Sim of Glim, maar kobold Hik twee zakjes uit de schat hield hij nog, angstig, stijf omvat. 83 1

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7