MINDER WERK Thijs IJs en de schat op de Maan. LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 14 Juli 1934 Fa. C. F. MEERPOEL UIT DE RIJNSTREEK. NOORDWIJK. GEMEENTERAAD. Een belangrijke agenda. Afwezig waren de heeren den Hollander en Vink met kennisgeving. Na het voorlezen van het gebedsformu lier deed de voorzitter het voorstel om de gemeentelijke teelgronden langs de Pan- huysstraat op dezelfde voorwaarden als het vorig Jaar en aan dezelfde pachters wederom te verhuren, hetgeen zonder hoofdelijke stemming werd aangenomen. Daarna herinnerde de voorzitter aan het Concours Hlpplque, hetwelk op 1 Augustus aan het strand te Noordwij k gehouden zal worden, hetgeen hij voor de Badplaats van groot belang acht, aangezien er de beste ruiters van ons land aan zullen deel nemen en B. en W. stellen dan ook voor f.300 subsidie hiervoor toe te staan. Er wordt een groote belangstelling verwacht, waaruit toch weer revenuen voor de ge meentenaren voortvloeien, terwijl de kans bestaat, dat volgend jaar, wanneer het 50-jarig bestaan der badplaats herdacht zal worden, een herhaling zal plaats heb ben, hetgeen een aantrekkelijk punt van het programma zou opleveren. De heer Van der Meer merkte op, dat zeer onlangs nog door eenlge raadsleden het voorstel la gedaan om terwille van bezuiniging alle bestaande subsidies met de helft te verminderen en wilde derhalve dit bedrag liever in den vorm van een garantiefonds zien verleend, welke mee ning door den heer Van Eeden gedeeld werd. De heer Krau vroeg of Gedeputeerde Staten hiertegen geen bezwaar zouden maken, hetgeen de voorzitter niet ver wachtte. Het voorstel werd aldus gewij zigd aangenomen; de heer Van der Niet wenschte als tegenstemmer genotuleerd té worden. Punt 1 der agenda behelsde een wijzi ging of aanvulling van het raadsbesluit inzake overeenkomst met de „Bevea" over den aanleg van den nieuwen verbinding van Noord-Boulevard met Plet Heinstraat. Ter elfder ure stellen B. en W. voor dit punt, hetgeen de hoofdschotel der agenda uitmaakte, wederom af te voeren. Er zijn opnieuw zooveel bezwaTen gerezen, dat behandeling van dit punt nog geen zin heeft. De voorzitter zegde toe, persoonlijk met Gedeputeerde Staten een bespreking over deze aangelegenheid te zullen aanvragen en daarna met een definitief voorstel te zullen komen. Punt 2 der agenda hield verband met de door Gdeputeerde Staten gedane plaat sing voor deze gemeente op de lijst bedoeld in art. 20 der drankwet (bebouwde kom van meer dan 5000 inwoners). Dit punt werd afgevoerd om behandeld te worden in besloten zitting. Het laatste agenda punt behelsde afrekening met de Chr. U. L. O. School over de jaren 19281930 het geen hier op neer kwam, dat de gemeente van het schoolbestuur een bedrag van f. 962.69 terugvordert van de reeds plaats gehad hebbende vergoeding. Aldus be sloten. Bij de rondvraag vroeg de heer Lieffe- rlnk om verkeersstremming op den weg naar Katwijk, waar een oude bitumenweg wordt opgebroken, zooveel mogelijk op Zaterdag en Zondag te willen voorkoinen. Hieraan zal de noodige aandacht geschon ken worden. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitter de openbare vergadering en ging over ln comité-generaal. o NOORDWIJK BINNEN. De a.s. Koninginnedag. Het bestuur der Oranje-vereeniging ont ving het volgende schrijven van den bur gemeester alhier: „In verband met de belde sterfgeval len in de Koninklijke familie, verzoek ik u van alle feestviering op den verjaardag van Hare Majesteit de Koningin geheel en al af te zien." o NOORDWIJK AAN ZEE. Winkelweek met étalagewedstrijd. Door de commissie der Winkelweek en van den Etalagewedstrijd alhier, zal de week van 7 tot en met 13 Aug. a.s. een winkelweek en étalagewedstrijd worden gehouden. Openlucht-concert. Door het Noordwijk's Mannenkoor alhier, zal a.s. Dinsdagavond te 8.30 voor de vereeniging van Vreemdelingenver keer „Noordwij k vooruit" een concert wor den gegeven op het autopark aan den Noord-Boulevard. Het volgende program ma zal ten gehoore worden gebracht: 1. Domini salv. fac., A. Giezen. 2. Abendstandchen, S. Schubert. 3. Moeder en kind, P. Martin Zijderlaan. 4. Der Hirte. 5. In 't Woud, A. Theelen. 6. Bede. B. Zweers. 7. Ave Caesar, Fred. J. Roeske. 8. Die Vesper. L. v. Beethoven. 9. Glukllche Llebe, Hanzen. 10. Avondklokken. D. Bortnonky. 11. Vrijage, In. J. Oltman. 12. Das Wandern, C. F. Zollner. 13. Wat ik heb, A. Zander. V.V.V. „Noordwijk Vooruit". Gisteren is een aanvang gemaakt met TJT7 'rï°°r de strandfeesten-commissie van V.V.V. samengestelde programma. De reeks concertavonden, kinderspelen enz. werd geopend door het Chr. muziekgezelschap „Echo der Duinen" dat, op het voor dat doel speciaal vervaardigde, uitstekend ver lichte podium, ln het autopark aan den Noord-Boulevard een concert gaf. Het populaire programma, zooals gewoonlijk op voortreffelijke wijze door de „Echo der Duinen" vertolkt, genoot de volle waar deering van het talrijke publiek. Na af loop werd een lampion-optocht geformeerd die, voorafgegaan door de muziekvereeni- rondwandeling maakte door het zuidelijk deel van ons dorp. Na de vele mome, droge avonden was het wel jammer JU™ gisteravond een zacht regentje vel tijdens de lampionsoptocht. Woensdagmiddag beginnen de kinder spelen aan het strand: zakloopen voor jongens en balslaan voor meisjes. o NOORDWIJKERHOUT. 40-jarig Priesterjubileum. veertigjarig priesterschap van pastoor Waterreus uit de St. Victor-paro- nWMiïï? i? ug- a s- za' op bijzonder, Plechtige wijze gevierd worden. RECLAME-4497 •n HOOGERE VERDIENSTE door do niouwe NAAI-, PIKEER- en ZIG-ZAG KLEERMAKERSNAAIMACHINE BREESTRAAT 171 LEIDEN GEMEENTERAAD. Een kleine agenda. Gisteravond kwam de raad ln openbare zitting bijeen. Voorzitter was de burge meester. Afwezig was de heer J. Passchier. De voorzitter opende met gebed en hield daarna een gedachtenisrede over wijlen Z.K.H. Prins Hendrik. Besloten werd aan HM. de Koningin een adres van rouw beklag te zenden. Bij de Ingekomen stukken waren ver schillende goedgekeurde raadsbesluiten, benevens een schrijven van Ged. Staten waarin deze verklaarden niet accoord te gaan met de voorgestelde straatbelasting. Op voorstel van B. en W. zal nu bepaald worden dat de straatbelasting zal bedragen 3 pet. voor bebouwde eigendommen en f. 1.50 per HJV. voor onbebouwde eigen dommen. Ook gingen Ged. St. niet ac coord met het voorstel om de nieuwe be lasting te doen ingaan op 1 Juli 1.1. en be paalden als datum 1 Januari 1934. Op voorstel van den heer C. v. d. Klauw besloot de raad 1 Juli te handhaven als aanvangsdatum. Tegen stemden de beide wethouders. Aangenomen werd het voorstel van B. en W. tot overdracht aan de provincie ZH. van den 's Gravendamschen weg. Dit voor stel betreft eenlge peroeelen grond, inder tijd door de gemeente aangekocht. Met al- gemeene stemmen werd besloten ze thans aan de provincie over te dragen. In verband de wijziging van de Gemeen te-wet werd vastgesteld een nieuw regle ment van orde voor de vergadering van den raad, om, mogen de leden, bij monde linge stemming, zich niet van stemming onthouden. De begrooting, dienst 1934, werd op enkele punten gewijzigd. In verband met de circulaire van den minister, waarbij de pensioenheffing voor ambtenaren met l'/t pet. werd verhoogd en voortaan 10 pet. zal bedragen, is het geoorloofd/, de laagste ambtenaren-salarissen met l'/t pet. te verhoogen Voor de Gemeente is hier slechts f52 onkosten aan verbonden. De heer L. M. v. Noort wees op den slechten toestand van het riool ln den Zilker-polder. Hierin zal verbetering wor den aangebracht. Naar aanleiding van de toestemming aan het Circus van Bever om hier voorstel lingen te geven maakte de heer J. Padding bezwaren. De voorzitter meende dat de beslissing hierover hem toebehoort. Voor kennisgeving werd aangenomen een verzoek van den Kerkeraad der Ned. Herv. Kerk om eventueele muziek-concer- ten e.a, niet meer op Zondag te doen plaats hebben. De heer Oostdam bepleitte het asphal- teeren van de Lange Laan, terwijl de heer v. d. Klauw den aanleg bepleitte van fiets paden langs alle bltumen-wegen. De voor zitter zeide, dat hij hierop reeds dikwijls bij de provincie heeft aangedrongen en nogmaals een beroep zal doen op Ged, Staten. Hierna ging de raad over In geheime zitting. OEGSTGEEST. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. van Daalen, Terweeweg 46, van Leiden J. J. C. Lekanne gezegd Deprez. Ch. de Bourbonlaan 2, van Haar lem Wed. A. L, M, H. Lombaers geb. de Wijs, Idem, idem KI. Bontekoe, Juliana- I laan 4a, van Hoogezand G. ter Heide, Warmonderweg 16, van Kulnre Br. Nee- \lissen geb. v. Heek, L. de Col. 22. van Den iHaag C. A. Meeuwenoord, Rhdjngeester- btraatweg 159, van Noordwijk D. Wljs- inan en gez.. Geversstraat 48. van Ned. O. Indië A. M. v. Doorn, Koninginnel. 12, Van Lelden D. R. J. Dirksen en vr. de Kempenaerstraat 23 a, van Leiden. Vertrokken: P. van Kaam, aan boord, O. Rijn naar Haarlemmermeer, Nw. Meer- djj-k H. S. Wassink. van Leidschestraat- wëg 11, naar Hengelo. Leusveenweg 34 M). Bouwman, van Rijnsburgerweg 46, naar Gent (bij Nijmegen) A. 29. Burgerlijke Stand. Overleden: Abraham Winterkamp, 27 j. De Oranje-vereeniging. IA hotel „Het Witte Huis" was gister avond een algemeene ledenvergadering belegd. De belangstelling was, gezien het belangrijke agendapunt, niet zoo groot als was verwacht. De wn. voorzitter, de heer C, P. J. Paardekooper opende de vergade ring met een woord van welkom en deelde mede, dat de heer J. den Ouden, die in de vorige vergadering was benoemd tot voor zitter had besloten deze functie niet te aanvaarden. Hierna herdacht hij in welgekozen woor den het overlijden van Z.K.H, Prins Hen drik en deelde mede dat een telegram van deelneming ls verzonden naar H.M. de Koningin. li, Vervolgens werd aan de orde gesteld, de verkiezing van een voorzitter. Namens het bestuur werd candldaat ge steld de heer C. P. J. Paardekooper. die als zoodanig gekozen werd. Deze nam de benoeming aan onder dank aan de ver gadering. De voorzitter deelde mede, dat hij mot den burgemeester een bespreking had ge voerd over de feestviering op 31 Augustus a.s. met als resultaat, dat deze het bestuur vrij liet over de wijze van feestvieren, daar hij de meening deelde dat de feesten in deze gemeente steeds op zeer bescheiden wijze worden gevierd. Het houden van een lampion-optocht ls nog ln bespreking. Nogmaals werd een lans gebroken over het koopen van prijzen, voor de verschil lende wedstrijden, bij den Oegstgeester winkelstand. Hierna sluiting. o STOMPWIJK. Uit de 6e klas der OLE. aan den Westvlletweg slaagden voor het toelatings examen H.B.S met 5-jarigen cursus te Delft dus niet te Den Haag gelijk wij meldden F. Kool en G. J. Tlmmers. o VOORHOUT. Adres aan den Minister. Naar wij uit betrouwbare bron vernemen is door het College van B. en W. van deze gemeente een schrijven gericht aan Zijne Excellentie, den Minister van Sociale Zaken, waarin zij mededeelen, dat zij de nieuwe regelen voor de steunverleenlng reeds hebben toegepast, en dat hun ls ge bleken, dat de nieuw uit te keeren steun bedragen blijven beneden het bestaans minimum ln deze gemeente. ZIJ meenen dat het in het vervolg voor de werkloozen ln deze gemeente niet mogelijk zal zijn, ook bij een nog zoo sober opgezette levenswijze, aan hun verplichtingen als huishuur, watergelden en andere aller noodzakelijkste levensbehoeften te kunnen voldoen. Zij besluiten na dit betoog met een be leefd verzoek aan den Minister, en geven Zijne Excellentie in overweging, om de gemeente Voorhout te willen plaatsen in een hoogere dan de nu aangegeven klasse. o VOORSCHOTEN. Streng politie-optreden. Sedert eenlge dagen treedt de politie strenger op tegen personen, die zonder daarvoor vergunning te hebben, muziek maken langs de openbare straat, o.a. bij den spoorwegoverweg „De Vink". De diverse muziekinstrumenten worden tevens ln beslag genomen. G. W. Slothouwer, alhier slaagde te Haarlem voor het eindexamen M. T. S. afd. Werktuigbouwkunde. WARMOND. GEMEENTERAAD. De steunregeling. Onder voorzitterschap van burgemeester A. J. L. Ketelaar kwam de raad dezer ge meente ln openbare vergadering bijeen. Wethouder Alb. Oudshoorn was met ken nisgeving afwezig. De bijeenkomst werd op de gebruikelijke wijze geopend .waarna de vorzitter in gevoelvolle woorden herdacht het overlijden van Z.K.H de Prins. Een groot verlies, aldus spreker, heeft ons vor stenhuis door dit verscheiden geleden, als gemaal van onze geëerbiedigde Koningin en als vader van onze geliefde Prinses. Wij bidden God, dat Hij de Koningin en de Prinses kracht zal schenken om dit treurig verlies met gelatenheid te dragen. De raadsleden hoorden staande deze woorden aan Vervolgens werden door den seoretaris de notulen der vorige vergade ring voorgelezen welke onder dankzegging zonder op of aanmerkingen werden vast gesteld. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van Ged. Staten waarbij bericht werd dat het raadsbesluit tot heffing der Openbare Lagere School alhier, door dit College was goedgekeurd. De heer Weyers vroeg of thans gesloten wordt, waarop de voorzitter antwoordde dat moet worden gewacht totdat de beroepstermijn is ver streken. Medegedeeld werd dat het raads besluit tot aankoop van grond, boomen en vijver van mevr. A. J. P. Tegelaar-Baas- bank is verdaagd. Van Ged. Staten was be richt van goedkeuring binnengekomen van de kampeervcrordening. Eveneens was goedgekeurd het besluit tot verhooging van kasgeld aan de Woningstichting „Warmunda" tot een bedrag van f. 13.000. Aan de orde was hierna de nieuwe steunregeling. In hun prea-advies meenden B. en W. dat zij tot deze nieuwe steun regeling moesten overgaan, wijl de tarie ven der steun thans bij Mlnlsterieele Be schikking zijn verlaagd en zijn gebracht van f. 10 op f. 9 terwijl de kindertoeslag is teruggebracht van f1 op f. 0.75 per kind. Tot heden was in de steunregeling geen mogelijkheid tot het verleenen van huur toeslag opgenomen, omdat volgens deze steunregeling de groote gezinnen hiervan niet konden profiteeren. Nu de nieuwe steunregeling de mogelijkheid opent dat ook voor groote gezinnen in het verleenen van huurtoesleg voordeel komt te liggen meenden B. en W. deze mogelijkheid in de steunregeling te moeten opnemen, te meer daar door verlaging van den steun den huur meer moeilijk op te brengen zal zijn. Zij stellen voor, een huurtoeslag toe te kennep van 2/3 van het bedrag lig gende boven de f.3. De heer Weijers betreurde deze verlaging Spr. betwijfelde of deze huurtoeslag in den Haag goed gevonden zal worden doch ver zocht B. en W. met klem alles aan te wenden om de goedkeuring te verkrijgen. Mocht dit niet gelukken dan verzocht spr. pogingen aan te willen wenden Warmond in een hoogere klas te brengen. Wat be treft de rijksbijdrage in de kosten van steunverleening is 't spr. opgevallen dat in 1933 van de f. 11.000 uitgekeerde steun slechts f. 1900 door het Rijk is bijgedragen terwijl spr. ls medegedeeld dat voor dit Jaar hoogstens op een bedrag van f. 500 kan worden gerekend. Is het nu niét mo gelijk aldus spr. dat wij maar afscheid nemen van den Haag en op dit gebied geheel zelfstandig gaan werken. De voorzlter zeide dat B. en W. niets onbeproefd zullen laten de steunregeling zooals deze thans door den Raad ls vast gesteld ongewijzigd goedgekeurd krijgen. Om Warmond in een hoogere klasse te brengen zal moeilijk gaan daar de ge meente behoort tot het boUendistrict. Om het geheele probleem van steunuit- keeringen zelfstandig te behandelen met uitsluiting van het Rijk gaat niet aldus spreker. Na nog eenige bespreking werd de steunregeling zooals deze door B. en W ln concept ls overgelegd, met algemeene stemmen aangenomen. Binnengekomen was een verzoek van den heer Alb. Oudshoorn om vergunning voor verbouw van een bestaand, houten huisje op diens jachthaven. Waar volgens rapport van den gemeente-architect het huisje door deze verbouwing zoowel constructief als uit een oogpunt van welvaart vooruit gaat stelden Bi en W. voor de gevraagde vergunning te verleenen. Aldus werd met algemeene stemmen besloten. Goedgekeurd werden eenlge oomptablliteltsbesluiten met betrekking tot wijziging der begrooting van inkomsten en uitgaven inzake den dienst 1934. De gebruikelijke rondvraag bracht eenlge zaken van ondergeschikt be lang naar voren waarna de zitting door den voorzitter werd gesloten om over te gaan in geheime zitting. WASSENAAR. Gevonden voorwerpen: drie honden, ceintuur, badschoen, contactsleutel van auto. koffertje met inhoud, portemonnaie, mesje, mantelceintuur, sleutel, padvin dersmes, sjaal, knipmes, hulssleutels, heerenrijwiel, stoplicht van auto, hengsel mand, damesbontje, zonnebril, autoped, broche, kindedhoed, hark, vulpotlood. Inlichtingen worden door de politie ver strekt. Hier werd aangetroffen een zekere H. uit Amsterdam, die uit een inrichting al daar was weggeloopen. Hij werd met den trein teruggestuurd. AARLANDERVEEN. Onder leiding van den heer J. van Kempen, oud-plaatsgenoot werd door een 47-tal schooljongens eener R.K. school uit de Residentie een bezoek gebracht aan de kaasmakerij van den heer A. v. Kempen ALPHEN. Geref. Jeugd Centrale. De Bibliotheek-commissie der Geref. Jeugd Centrale kwam in jaarvergadering bijeen. Aan de Jaarverslagen ontleenen wij het volgende: De Inrichting van een Cen trale Bibliotheek met z.g.n. fillaal-blbllo- theken is gebleken een groot succes te zijn. De bibliotheek, die thans ongeveer 1100 nummers bevat, mocht zich den ge- heelen winter ln een goede belangstelling verheugen. Niet minder dan ca. 6000 ma len werd een boek ter lezing uitgereikt, terwijl het aantal vaste lezers reeds ver de 100 overschreden heeft. De financiën gaven ook reden tot tevredenheid, zoodat de bibliotheek met nieuwe boeken ver rijkt zal worden. Duidelijk ls gebleken, dat de Centrale Bibliotheek der Geref. Jeugd- centrale ln een lang gevoelde behoefte voorziet. Het bestuur is vol goeden moed, dat het ook in het a.s. seizoen niet aan belangstelling ontbreken zal. Het ligt ln de bedoeling om de Bibliotheek medio September a.s. weer te openen. Loop der Bevolking. Gevestigd: van Hazerswoude, Ingetje W. van Vegten, echtge van F. Lekx, Maurits- straat 25: van 's Gravenhage, Cornells J. Samsom, Wilhelmlnastr. 51; van Apeldoorn Maria G. Kalff, Gouwsluische weg 69a; van Haarlem. Wllhelmina Veltman, van Boetzelaerstr. 7c; van Leiden, Johanna M. F. Stumpel, echtge. van J. M. J. Scheer der, Hazeveld 21; van Arnhem, Karei Th. Scholten, Raadhuisstr. 281; van Hilversum Nicolaas J. P. Timmens, Voorstraat 26; van Waddlnxveen, Marijtje van Kempen, Otweg 18; van 's Gravenhage, kinderen Spitsbaard, Raadhuisstr. 44. Vertrokken: naar Boskoop, Goudsche Rijweg 104, Arnoldus J. F. Beerens en ge zin. Oranjestraat 47; naar Aalsmeer, Ku- delstaartscheweg 135, Neeltje Rodenburg, Wed. van L. Roodenburg, Zuideinde 14; naar Bodegraven, Brugstraat 7, Cornelia M. van Leeuwen, Stationsstr. 10; naar Dortmund (Dultschland) Paola M. Vell- kanej, Steekterweg 17; naar Harlingen, Zuiderhaven 38, Wilhelmina J. Klaassen, Pr. Hendrlkstr. 69; naar Oegstgeest, Weth. Juffermanstr. 10. Cornelia Muijs, Hooft- straat 158; n. Ermelo, Pastoriew. 94a, Teu- nls Waarts. Steekterw. 106; n. Katwijk, N. Kamper, Waal Malefljtstr. 85, Dorpstr. 74; Lelden, Ambonstraat 7, Jansje Sprui- tenburg, wed. van C. A. de Jong, Steekter weg 31; naar 's Gravenhage, Badhulsstr. 134, Petronella C. Sluis, WÏUemstraat 19; naar Hilversum, Bussumer Grintweg 7, Dina Turkenburg, Gouwsluische weg 6. Burgerlijke Stand. Geboren: Coenradina Jeannetta, doch ter van W. Barreveld en M. Versloot: Anna Maria Antonia, dochter van N. E. Zwartjes en A. M. A. van den Berghe; Rudolf Christiaan, zoon van C. van der Oest en P. H. Hoogervorst; Willemijndert Anthonius, zoon van A. Wolswij k en N. Hogenes.. Overleden: Aaltje Heethuis, oud 74 ja ren, weduwe van Bartholomeus Koburg. Wilhelmus Nicolaas Vreeswijk, oud 60 jaren, echtgenoot van Geertrui Theodora van Schip. Getrouwd: Arie Antonle van der Laken en Jacoba de Jong. De Chr. Muziekver. „Arti et Religioni" is voornemens op Maandag 16 en 23 en Woensdag 18 en 25 Juli a.s. een rondgang door onze gemeente te maken, tijdens welke rondgang gecollecteerd zal worden. De totale opbrengst dezer collecten zal gedeeld worden en gestort ln de kassen van het plaatselijk cirislcomlté en het fonds „Hulp in Nood". Tot concierge van de Oranjeschool, Zaalbergstraat alhier, is benoemd de heer L. ter Wal. Tot lid der zendingscommissie te Oudshoorn werd benoemd de heer J. Olt- voort. Maandagavond zal op het terrein van de Martha-stichting een zomervergadering worden gehouden van het Jappen-comité. Als sprekers zullen optreden zendeling F. J. F. v. Hasselt, en de heer Chr. Gunning, voorz. van den Landraad te Solo. Geslaagd zijn te Utrecht aan de M.T.S. afd. Burgerlijke Bouwkunde voor het overgangsexamen 3e jaar onze plaats- genooten W. v. Leeuwen en R. Vis. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand, Geboren: Dirk Arie, z. van J. Anker en H, C. Windhorst Akke Trijntje, d. van W Bergsma en W. Holtrop Geertrulda Cornelia, d. van W. I. v. d. Snoek en L. v. Staalduinen Rijntje, d. van W. Aartse en J. van 't Veer Willem, z. van A. H. v. Oosterom en J. de Jong. Ondertrouwd: G. Jongeneel. 26 jaar en J. M. Bos. 26 jaar. Overleden: te 's Gravenhage J. Blok, 39 jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: J. M. Driehuls, van Zwam- merdam C. M. v. Leeuwen, van Alphen a. d. Rijn G. Verboom, van Barwouds- waarder D. P. v, d, Tholen, van Katwijk H. W. van Tol. van Zandvoort IJ. Huisman, van Leiden E. Borgers, van Nieuwveen. Vertrokken: M. Verduijn. naar Bussum, G. Sloof, naar Alphen a d. Rijn G. v. d. Meer, naar Woerden F. Th, Stol wijk, naar Zwammerdam. Gevonden voorwerpen: 2 huissleutels en 1 belastingmerk. Inlichtingen verstrekt de politie. o BOSKOOP. Geslaagde Tooneeluitvoering. De afd. Boskoop van den R.K. Volksbond hield in het patronaatsgebouw van de Ro- zenlaan een feestvergadering. De avond werd geopend met een korte propagandistische rede, welke door een hoofdbestuurder werd uitgesproken. Vervolgens werd door de tooneelclub „St. Willebrordus" een tooneelstuk in 3 bedrij ven, getiteld „Eert uw Vader en uw Moe der" opgevoerd, De velen aanwezigen hebben een genot vollen avond feehad, waaraan zij nog lang zullen terugdenken. SS in een and're hoek van het vertrek. „Wie daar?" zoo roept hij luid, „wie waagt hier op de maan zijn huid?" En dra kwam daar het antwoord dan aldus: „Ik ben de toov'naar Falsius, Ik hoorde op de aard Uw groote roem hoewel ik ook mijzelf niet onbelangrijk noem en ik besloot dus naar de maan te gaan, teneinde mij met U over de toov'narij eens te verstaan". „Zoo, zoo", zegt Krak, „van U dreigt mij dus geen gevaar nou ja, zet U dan maar rustig daar en laat ons dan eens ernstig spréken. Naar lk begrijp hebt gij de zwarte kunst wel goed bekeken". „Zeker wel", zegt Falsius, „en ln de diamanten stel ik geen belang wees dus voor diefstal maar niet bang". Ja Falsius kan vreeselljk liegen, maar daarmee zal hij Thijs heusch niet bedriegen.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7