J. G. P. BOUMAN HONIG'S BOUILLONBLOKJES lhans 6 voor lOct. KATWIJK AAN ZEE BEZOEKT „ZEEZICHT" LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 14 Juli 1934 KERK- EN SCHOOLNIEUWS. INGEZONDEN. UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. CAFÉ-RESTAURANT Afwezig tot Maandagmiddag 16 Juli. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 15 JULI. LEIDEN. Doopsgez. Kerk: Voorin, halfelf, ds. Bonga. Eglise Wallonne: dlx heures et demle, M. R. Blommaert. pasteur a Middelbourg. Evang. Luth. Gem.: Voorm. halfelf, ds. V. W. F. B. Schmidt van Schiedam. Geref. Kerk In H. V. (Gerecht 10)Nam. halfacht, ds. Hasper. Prediker: Maandagnam. 8 uur, ds. De Groot van Delft. Rem. Geref. Gem.: Voorm. halfelf, ds. P. Elderlng van Oegstgeest. Ver. van Vrijz. Hervormden (Volkshuls): Voorm. halfelf, ds. H. I. Kastein van Haarlem. Vrije Kath. Gem. (St. Bon.-ka.pel, Vree- wijkstr. 19): Voorm. halfelf, Gez. H. Mis. AARLANDERVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf, de heer J Martens van Amsterdam; nam. half acht. ds. Van Beusekom. Geref Kerk: Voorm. halfelf, en nam. halfacht, ds. Moolhulzen. ALPHEN AAN DEN RUN Ned. Herv. Kerk (Jullanastr.)Voorm. 10 uur (Bed. H. Doop) en nam. halfzeven, ds. Johs. Stehouwer. Hulpkerk Gouwsluls: Nam. halfzeven, ds. J. de Bruin. Kinderkerk .Bethel": Voorm. 10 uur de heer L. de Graaf. Ned. Herv. Kerk (Oudshoomscheweg) Voorm. halfelf. dr. J. P Cannegieter. Evangelisatie (Hooftstr.): Voorm. 10 uur en nam halfzeven, de heer A. J. Dekker. Geref. Kerk (Hooftstr.): Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. J. Hartkamp. Chr. Geref. Kerk (v. Reedestraat)V.m. 10 en nam. 6 uur, leesdienst. Geref. Kerk (Raadhuisstraat): Voorm. 10 uur, ds. J. H. A. Bosch (Bed. H. D.); nam. 8 uur, ds. G. v. Heynlngen van Wolphaartsdijk. Geref. Kerk (De Rulterstr.): Voorm. 10 uur, ds. G. v. Heynlngen, nam. 6 uur, ds. J. H. A. Bosch (Bed. H. D.). Lokaal van Mandersloostraat: Voorm. halftien en nam 6 uur, geen opgave. Martha-Stlchting: Voorm. 10.30 uur, ds. A. W. Voors (Bed. H. D.). HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Eerhard; nam. 5 uur, de heer Baas. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Krabbe. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 nur, ds. Hendriksen. KATWIJK AAN ZEE. Geref. Kerk: Voorm. halfnegen, ds. Ing wersen: voorn, halfelf en nam. 6 uur, prof. dr. den Hartogh van Kampen. Irene: Nam. 6 uur. ds. Ingwersen. Chr. Geref. Kerk (Remisestraat): Voor middag 10 en nam. 6 uur, leesdienst. NIEUW VEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf, ds. Brink. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur, leesdienst; nam. 7 uur, ds. Speelman. Evangelisatie: Voorm. 10 en nam. 7 uur, de heer van Scherpenzeel. NOORDEN. Ned. Herv. Kerk: Nam. halftwee, ds. KrulShoop van Bodegraven. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, leesdienst. NOORDWUK AAN ZEE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Cupedo; nam. 5 uur, de heer de Haan. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Bouma. Geref. Kerk in H. V.: Nam. 3 uur, ds. P. A. E. Sillevls Smltt van Haarlem. NOORDWUK BINNEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. Siddré. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Visser. Ned. Prot. Bond: Voorm. halfelf, ds. D. Drijver van Haarlem. RUNSBURG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien (Voorb. H.A.), ds. Peter; nam. 5 uur, de heer Mast van Strijen. Kerkzaal: Voorm. halftien, ds. L. Boer van Scheveningen; nam. 5 uur (VOortJ. HA), ds. Peter. Geref. Kerk (Rapenburg)Voorm. half tien. ds. van der Loo; nam. 8 uur, ds. Bro€kstr& Geref. Kerk (Voorhouterweg)Voorm. halftien, ds. Broekstra; nam. 6 uur, ds. van der Loo. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur, ds. de Jong. VOORHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Klomp. VOORSCHOTEN. Ned. Herv. Gem.: Voorm. 10 uur, de heer Eggink, van Oegstgeest; nam. 5 uur, ds. H. P. Fortgens. Ger. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. J. C Houtzagers. Ver. der Vrijz. Hervormden (Gymnas tiekzaal Raadhuis) geen dienst. WOUBBUGGE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfacht, ds. Jellema. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfacht, de heer Lafeber van Gouda. ZEVENHOVEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien. ds. Jongens van Leimuiden. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Nauta van Woubrugge. Chr. Geref. Kerk (Polder)Voorm. half tien en nam. halfzeven, leesdienst. ZWAMMERDAM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H. D. en Voorb. H. A.) en nam. 7 uur, ds. van Woerden. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. Zwaan. Rem. Geref. Gem.: Voorm. 10 1/4 uur, mej. ds. Güather. RECLAME. 9711 Aangenomen naar Terneuzen (als hulp- pred.) H. M. J. v. Duyne, cand. te Amster dam-W. V Bedankt voor Besoyen en voor Randwijk J. v. Rootselaar te Hagestein; voor Oud- Vossemeer P. Bouw te Mellssant. GEREF. KERKEN. Aangenomen naar Asperen, G. Hagens, cand. te Rotterdam. ALGEMEENE SYNODE DER NED. HERV. KERK. Haar samenstelling. A.s. Woensdag vangen ln het gebouw van de Synode te 's Oravenhage de Jaar- lijksche zittingen aan van de Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk. De Synode zal dit jaar als volgt zijn samengesteld: Praeadvlseurs: hoogleeraren prof. Dr. A. v. Veldhuizen van Groningen en prof. dr. M. v. Rhljn van Utrecht, prlml en prof. dr. Th. L. Haltjema van Groningen en prof. dr. A. M. Brouwer van Utrecht, secundi. Afgevaardigden van de Prov. Kerkbestu ren van: Gelderland: Dr. P. Smit te Heumen en ouderling D. P. Capellen van Walsum, te Velp, priml en ds. J. J. C. Karres te Apel doorn en ouderling A. v. Loo te Olde- broek, secundi; Zuid-Holland: ds. P. Bokma te Schiedam en ouderling A. Sneep te Numansdorp, priml en ds. J. Enkelaar te Leerdam en ouderling G. Slob te Meerkerk, secundi; Noord-Holland: ds. F. W. J. v. d. Kie- boom te Bergen en ds. D. Mulder te West woud, priml en ds. F. W. J. v. d. Poel te Den Helder en ds. H. Buiskool te Grost- hulzen, secundi: Zeeland: dr. J. G. Weyland te Veere, primus en ds. M. J. Beukenhorst te Sluis, secundus Utrecht: ds. K. den Hollander te Amers foort, primus en ds. C. J. H. Verweys te Breukelen, secundus: Friesland: ds. D. A. v. Krevelen te Del- num en ouderling H. Elsma te Bolsward, prlml en ds. S. Winkel te Heerenveen en ouderling F. W. C. de Haas te Sneek, se cundi; Overijssel: ds. L. S. v. Zwet te Almelo, primus en ds. P. v. d. Sluys te Dedems- vaart, secundus: Groningen: ds. F. Tammens te Oost- wold (Wk.) en ds. R. Cretner te Veendam, prlml en ds. H. H. Brucherus Cleveringa te Middelstum en ds. W. A Noest te Grootegast, secundi; Noord-Brabant en Limburg: ds. J. W. J. Addlnk te Heeze en oud-ouderling E. ba ron Prlsse te Ulvenhout, prlml en dr. G. TJalma te Veen en ouderling A. D. v. d. Schans te Andel, secundi; Drenthe: ds:'J.. Boonstra te Gieten en ouderling D. Jacobs te Meppel, prïmi en ds. A. E. K. Pols te Coevorden en ouder ling A. J. Scherpbier te Hoogeveen, se cundi; Afgevaardigden van de Waalsche com missie: ds. E. J. H. Brandllgt te Gronin gen en mr. H. J. M. Tijssens, oud-ouder ling te 's Gravenhage, priml en ds. R. Blommaert te Middelburg en ouderling jhr. D. F. Teixeira de Mattos te Den Haag, secundi. Secr. Is ds. D. den Breems en quaestor-generaal mr. S. H. Hogerzeil, bel den te Den Haag. (Bulten verantwoordelijkheid der Red.) Cople van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. NED. HERV KERK. Beroepen te Ouddorp, P. J. Steenbeek te Oudewater; te Vollenhove G. C. van Nlftrlk te Schraasd. HET KEDERL. BADLEVEN. Beleefd verzoek ik u mij nog eenige plaatsruimte af te willen staan. Geachte heer Jansen, in principe ben ik het geheel met u eens, immers een land zonder orde en regel zou een ware chaos zijn. In mijn Ingezondene wees ik er ech ter op. dat men met het bewaren der orde te vèr ging, waardoor in den onderhavi- gen toestand juist wanorde ontstond. In enkele min. tijds was er een vrij groote volksoploop op de plaats, waar daarvoor, heel rustig, de jongelui nog zaten te spe len. Het ten tooneele verschijnen der po litie 3 man sterk, (was dat noodig??) welke zoo optraden, dat het leder's erger nis op moest wekken. (Behalve bij u blijk baar). Staande onder het zonnescherm van mijn ln pers. eigendom zijnde tent, kreeg ik duidelijk te verstaan van den doenstdoenden agent, om daaruit te ver dwijnen. Welke woorden hij kracht bij zette, door naar zijn zijzak te grijpen, om hoogstwaarschijnlijk bij mijn weigering (zoo ik dit had gedaan) met den gummi stok mij tot doorloopen te dwingen. Na dit optreden achtte zij het verder noodig, telkens te komen kijken, of wij nog wel doodstil zaten. Een agent in burger, vertelde mij zeer „hartelijk," dat ze het liefst van al de z.g. dagjesmenschen hun hielen zagen. Over zijn mede-Katwijkers „plaatsge- nooten, dacht hij blijkbaar niet, n.l. de standhouders welke het toch van de dag jesmenschen voor 80Vo moeten hebben, door chocoladeverkoop en tentenverhuur. Dat u echter M. Jansen als laatste troef de politiek wilde gebruiken, daar kom ik met kracht tegen op!! Ten eerste er is geen woord politiek gesproken; ten 2de hadden wij geen vlag of iets dergelijks in, om.' of op de tent; ten 3de ook de liedjes hadden geenerlei politieke strek king, of noemt u soms Sarie Marijt, het Russische Kozakkenkoor Bom-Bam-lied e.d. een politieke uiting? Dit zouden zeker een 70-tal menschen met een eed kun nen en willen bevestigen. Verder uw laatste opmerking (rust in de natuur), zou ik willen voorstellen plm. 200 M. verder te gaan zitten. Daar is het veel stiller, en last van onze Jazz-muziek, zoo u dat noemt, heeft u dan zeer zeker niet. Ter wille van den „vrede" heeft men in de Wereldgeschiedenis wel eens groo- ter offers moeten brengen. U M. de R. dankend voor de verleende plaatsruimte teeken ik, J. J. DE JONG. Leiden, 14 Juli '34. AALSMEER. J. J. Koster, alhier slaagde te Haar lem voor het eind-examen der M. T. S. afd. Werktuigbouwkunde. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem Andrles, Z. van W. A. van Emden en G. v. d. Stelt Sophia, D. van C. Arensman en S. J. van Groeningen Theodorus, Z. van J. F. van der Stelt en J. Zoetebler Prijna, D. van F. Sauer en J. Griekspoor Hendrika. D. van M. Geluk en H. den Dekker Cornelia Jo hanna, D. van F. Schalk en G. A. Schering Gerarda Maria. D. van J. B. Calvelage en A. G. M. Boerlage Johanna Helena Theresia, D. van M. Jansen en J. van der Leur Jan, Z. van F. Braaksma en T. Biesma, Ondertrouwd: J. Kroezen 26 J. en H. Verhoeve 25 J. N. de Blaeij 26 j. en G. C. Dolieslager 23 J. A. C. v. d. Linde 24 J. en A. Gorter 22 j. Getrouwd: D. F. Rietveld 23 J. en G. A. Spies 25 j. P. Meijer 26 j. en E. Witte 26 j A. M. van den Bos 24 J. en J. J. de Blaeij 21 J. P. Clemens 24 J. en L. Roodenburg 24 J. J. Plas 25 j. en N. van Tol 23 j. Overleden: Rachel Kleft 71 j.. geh. m6t B. de Jong Dirkje Riksen 74 j„ wede. van G. Gielen Jacoba Johanna Bleij, 51 J., geh. met J. Iedema Bemardus Petrus Pols 64 J„ geh. met E. J. Bijl. Loop der bevolking. Vertrokken: Cornells Jongkind, van Aalsmeerderdljk 263, naar Nieuwer-Am- stel, Amsteldijk 92 Adriaan van den Berg, naar Hoofdweg 110, naar Groningen, Rorreweg 5 A Louisa van Dijk, van Spaarnwouderweg 457, naar Haarlem. Ro- zenprieelstr. 47 Cornells Steenks, van Llsserdijk 548. naar Llsse, Crocussenstr. 16 Cornells Th. R. Steensma, van Schin- keldijk 93, naar Amsterdam, Heerengracht 532 Cornelia Speelman, van Venneper- weg 1161, naar Haarlem. Groote Houtstr. 26 rood Jan H. den Boef, van Markt- laan 39, naar Deventer, Cavalerlekazerne Leonaxdus C. Broers, van Schlnkeldijk 35, naar Maastricht, Wilhelmlnaringlaan 88 Robertas C. Paauwe, van IJweg 21, naar Den Helder, vliegkamp ..De Kooij" Joseph Schönhage, van Akerdijk 274, naar Amsterdam, Osdorperweg 94 Hillegonda de Vries, van Aalsmeerderdijk 571, naar Amsterdam, Roemer Vlsscherstraat 26 Maria Zwetsloot, wed. C. P. v. d. Geest, van Uweg 552. naar Noordwijk. gest. St. Je roen" Annie Stolp, van Zwanenburger- dijk 423, naar 's-Gravenhage, Theresia- straat 119 Willem de Bas, van Lisser- dijk 576. naar 's-Gravenhage, Rodenbach- straat 76 Anna M. J. Gussenhoven, van Kruisweg 1073, naar Btten c.a.. Moleneind C. 95 Antje de Jong, van Venneperweg 501. naar Hoensbroek. Kouvenderstr. 92. Gevestigd: Simon J. Alt. van Haarlem, Tulpenstr. 50 zw., naar Vijlhuizerweg 903 Krijntje Blonk, van Bodegraven, Noord zijde 4, naar Llsserdijk 4 Jan J. Doel man, van Nleuwveen. No. 143, naar Kruis weg 335 Frans Ebing, van Amsterdam, J. van Galenstr. 200, 3 hg., naar Frieda- laan 20 Pieter Groos, van Amsterdam, Mauvestr. 37, 2 hg„ naar Wilgenlaan 76 Teunis B. Grens, van Amsterdam. Bo- nariestr. 30, 2 hg., naar Iepenlaan 32 Antonius van der Helm. van Amsterdam, Menadostr. 21, naar Lindenlaan 59 Wed. F. Hoogland, van Amsterdam, 1ste Kost- verlorenkade 5 huis, naar Nieuwemeerdijk 17 Johan H. Kritzlnger. van Amster dam. J. van Galenstraat 147, 2 hg„ naar Beukenlaan 4 Nicolaas de Leeuw, van Amsterdam, Vespuccistr. 84, 2 hg., naar Iepenlaan 28 Hermanus Mulder, van Utrecht, Amsterdamschestraatweg 261, n. Nieuwemeerdijk 474 Abraham Chr. Pon man, van Heemstede, Javalaan 53, naar Kruisweg 1567 Cornelis Poortvliet, van Purmerend. Kanaaldijk 45, naar Kruisweg 1094 Jelle T. Postma, van Amsterdam, Lutmastra 171hs., naar Sloterweg 120 Cornells Rol, van Amsterdam, Houtman kade 105, naar H. M. Dijklaan 37 Roelof Roodenburg, van Lisse, 3de Poellaan 89, naar Fortweg 55 Leendert J. M. van Veelen, van Amsterdam. Von Zesenstr. 9 huis, naar Lijnderdijk 56 Govert van Wijngaarden, van Rijswijk (N.-Br.)Steeg 98, naar Sloterweg 701. Inbraak. Te Nieuw-Vennep is tijdens afwezig heid van de bewoonster ingebroken in de woning van de wede G. De dieven haalden alles overhoop en wisten zich meester te maken van een bedrag van f. 30 dat de oude vrouw bespaard had om haar belasting te kunnen betalen. De po litie stelde een onderzoek in en is den vermoedelijken dader reeds op het spoor. Werklooze arbeiders te werk gesteld. Naar wij vernemen zal een 20-tal arbei ders uit deze gemeente, die bij de arbeids beurs te Hoofddorp als werkloos staan in geschreven, bij de Rijkswerkverschaffing van het waterschap „De Schipbeek" te Markelo, te werk worden gesteld. De eerste ploeg zal a.s. Maandag per trein vertrek ken. Aanrijding. Een der oprichters van den nieuwen Rijksweg, die aan den Bennebroekerweg op een brugleuning zat, werd door een auto, die vermoedelijk z'n draai te kort nam, aangereden en zoodanig aan beide beenen verwond, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Door een omvallende heistelling getroffen. Voor het heiwerk voor den nieuwen Rijksweg Amsterdam—Sassenheim, stond aan den Venneperweg alhier een heistel ling opgesteld, die plotseling omviel. De arbeider B., die niet tijdig genoeg uit de voeten kon komen, werd door een der neerstortende palen getroffen. Ernstig aan een been verwond, werd hij naar dr. S. te Nieuwvennep gebracht, die een voorloopig verband legde. De commies bij de Ned. Spoorwegen de heer K. Wolterink, wordt met ingang van 16 Juli a.s. overgeplaatst van Hoofd dorp naar Lelden. HILLEGOM. Eerste bloemboUenvciling. De eerste droge veiling van dit seizoen is gisteren door de Coöp. Veilingsvereeni- ging Hillegom ln de Van Tetsstraat ge houden. De aanvoer was bevredigend, kooplust goed en belangstelling buitenge woon groot. De aangevoerde bollen waren van prima kwaliteit. Er wordt van heden af lederen Woensdag en Vrijdag geveild. Jaarvergadering Veilingvereenlging. De Jaarvergadering van de Coöp. Vel- lingsvereeniging „Hillegom" is gehouden onder voorzitterschap van den heer J. B. Meskers. Uit het Jaarverslag van den se cretaris, den heer D. van Egmond Jr., bleek dat het aantal omgezette manden tulpen beduidend grooter was dan het vorig Jaar. De omzet is ruim f. 100.000 vooruit gegaan. Trots de ongunstige tijden is de toestand der veiling niet onbevredigend. Het ver trouwen van koopers en verkoopers wordt steeds grooter. De heer W. A. Veldhuyzen van Zanten Rzn., is herkozen ls president commissaris en de heer D. van Egmond Jr. als secretaris. De voorzitter deelde mede, dat deze week alsnog overgegaan zou worden tot uitbetaling van 3 procent restitutie over 1933—1934. Burgerlijke Stand. Geboren: Ruurd, Z. van E. Nijholt en P. Zuiderhof Nicolaas Wouter Joseph, Z. van H. J. Vink en G. C. van der Zwet Dirk Gezinus, Z. van W. P. Metz en C. ten Broeke Cornelia, D. v. H. F. J. Bouckaert en C. G. Hoogkamer Adrianus, Z. van C. Eland en D. van der Heyden. Ondertrouwd: J. Commissaris en C. M. M. Splerings. Getrouwd: H. de Wagt en J. Seegers L. W. Steensma en C, W. Schrijvers. Loop der Bevolking. Vertrokken: H. Hoogkamer met gezin Kamperstr. 34, zw. Haarlem E. Beijer Mücheln (Did.) G. A. G. J. Versteege, Kerkstr. 45, Noordwijk A. M. Spreeuw, Zilkerduinweg 131 .Noordw.hout KI. Kool met gezin, Lisserweg 736, Haarlem mermeer J. Kuyper met gezin, Leid- schevaart 514, Haarlem. De Werkloosheid. Bij de Arbeidsbeurs staan ingeschre ven: 3 fabrieksarbeiders; 1 snelpersdruk ker; 2 grondwerkers; 3 metselaars; 6 opperlieden; 2 mach. houtbewerkers; 9 timmerlieden; 1 schilder; 1 stucadoor; 1 loodgieter; 3 mandemakers; 1 kistenma ker; 1 vloerlegger; 2 electriciens; 1 scheepsmaker; 1 horlogemaker; 1 stoker; 1 smid; 1 monteur; 1 wasehknecht; 2 bakkers; 181 landarbeiders; 18 bloemist arbeiders; 3 boerenarbeiders; 4 tuinar- beiders; 1 plantsoen-arbeider; 3 jeugd, landarbeiders; 1 handelsreiziger; 2 schip pers; 1 halfwas-schipper; 3 chauffeurs; 2 wegwerkers; 1 expeditieknecht; 1 verze keringsagent: 5 kantoorbedienden; 1 idem vr. ben. de 18 jaar; 34 losse arbeiders; 1 controleur. Totaal 305. Aanvragen 21; plaatsingen 21; teruggetrokken 17; ver vallen 27. Verg. Vreemdelingenverkeer. Het bestuur van de vereeniging voor Vreemdelingenverkeer heeft met eenige gasten vergaderd. Behalve de bestuurs leden waren ook twee afgevaardigden met adviseerende stem van donateerende ver eenigingen aanwezig. De voornaamste ingekomen stukken betroffen reorganisatie van de Algemeene Vereeniging, een foto-wedstrijd in den Haag en de komende Oranjetrein. Over het doel van V.V.V. en wat ge presteerd ls, is van gedachten gewisseld met twee bestuursleden der Vereeniging „Middenstand", die als gast de vergade ring bijwoonden. Een plan voor een wedstrijd of de ult- loving van prijzen voor de mooiste par ticulieren tuinen, kleine en groote, is ont worpen door de heeren D. E, Nieuwenhuls secretaris en E. Aay, gemeentetalnman. Men wil een jury in het voorjaar in den zomer en in den herfst laten oordeelen en prijzen beschikbaar stellen. De com missie van voorbereiding bestaat uit ge noemde heeren Nieuwenhuls en Aay, aan wie is toegevoegd de heer P. Goemans Antzn. Aangehouden tot een volgende vergade ring is het meermalen besproken plan, een weg naar zee. Het plaatselijk comité van Herwon nen Levenskracht houdt op 21 en 22 Juli a.s. een bloempjesdag. Aanwezig en te bevragen aan het bu reau van politie de volgende gevonden voorwerpen: sleutel, kinderschoentje, handpomp, arbeidskaart, zadeldekje. M. S. M. E. Koek, alhier slaagde voor het te Amsterdam gehouden M.u.l.o- examen. o KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Floris Jacobus, z. v. H. Bloot en A. K. Parlevliet Wlmpje, d. v. J. de Mol en A. de Best Floris, z. v. G. Guijt en A. van Duijvenbode Anna Lijdia, d. v. K. Haasnoot en A. Guijt. Jacoba Jo hanna, d. v. J. Timmermans en A. Hus Franclscus Wilhelmus Petrus, z. v. J. War- menhoven en M. M. v. d. Berg. Overleden: Grietje Vooijs echte. v. D. A. Maagdelijn 66 j. Nicolaas Ouwehand, 14 j. z. v. N. Ouwehand en P. van Duin Gideon van Egmond, wed. v. A. de Wit, 85 Jaar. Getrouwd: C. Glasbergen en D J. v. d. Gugten N. Guijt en A. de Rooij. KATWIJK AAN DEN RIJN. Het 5-Jarig zoontje van J. K. wierp de voorruit in van een voorbijrijdende auto. De bestuurder vond het allesbehal ve aangenaam, doch ging na een korte woordenwisseling met de moeder van het kind, door. Maandag. Schouwburg: Alg. ledenv. Leidsche Schouwburgvereenlging. 4 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam. „Einmal elne grosze Dame sein". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater. Breestraat. 8 uur nam. „Tarzan de ontembare". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat no. 52. 8 uur nam. Zondag van 2 uur af donr- loopende voorstelling. „Indlaansche liefde" Casino-theater. Koogewoerd 49. 8 u. n», „De doodenzwaai". Zondag nam. 4 uur 30 en 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 9 tot en met Zondag 16 Juli a.s. waargenomen door apotheek C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telef. 523. De geneeskundige Zondagsdienst te Lelden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren van Bockel, Nieuwzwaag, Simons en Vefbrugge. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Bertel, tel. 3302. RECLAME. 4492 Gratis stalling voor fietsen Billijke consumptie I 4360 Tandarts, Katwijk KATWIJK AAN ZEE. Geslaagd uitstapje. De leden van de Geref. meisjesvereen. „Tryfosa" hebben onder leiding van mevr. Ingwersen en de dames M. v. Ton geren en C. Parlevliet Ld., een autobus uitstapje naar Amsterdam gemaakt, waar o.a. ook een bezoek werd gebracht aan „Artis". Hedenavond zal de mondorgelclub „Concordia" om 7 uur haar verleden week uitgestelden rondgang maken door het Zuidelijk dorpsgedeelte. De opbrengst komt ten bate van de Chr. Jeugdorgani satie. Bij de arbeidsbemiddeling zijn thans ingeschreven 363 werkzoekenden, n.l. 16 opperlieden, 51 grondwerkers, 20 tlmmer- liden, 19 metselaars, 3 fabrieksarbeiders, 24 kuipers, 94 losse arbeiders, 53 land arbeiders, 55 visschers, 1 autogeenlasscher, 12 stokers, 8 binnenschippers, 2 varensge zellen, 1 mandemaker, 1 kok, 1 bloemist. 2 machinisten, 5 venters, 1 verwarmings monteur, 7 scheepsmakers, 3 schilders. 1 machinebankwerker, 2 loodgieters, 1 stu cadoor, 1 kistenmaker, 1 broodbakker, 1 werkster, 1 meisje. Bij de werkverschaf fing zijn werkzaam 24 mannen. Geplaatst zijn 2 grondwerkers, 1 timmerman, 1 kui per, 4 losse arbeiders. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Stephanus Martinus, zoon van A. Th. v. d. Aart en van H. v. d. Aar Jacob, zoon van A. Haasnoot en van A v. d. Voort Everardus, zoon van E. Scholte en van A. Roodenburg Helena Hendrika Maria, dochter van A. A. v. d. Vlugt en van M. Walkers Catharina, dochter van R. de Leeuw en van C. v. d. Bent Johannes Adrianus, zoon van Ch. W. v. d. Salm en van C. C. Onderwater. Loop der bevolking. Gevestigd: Mej. J. E, v. d. Tang, van Bloemendaal, Heereweg 210 Mej. A H. v. d. Tang, van Bloemendaal, Heereweg 210 C. Steenks, van Haarlemmermeer Crocussenstraat 16. Vertrokken: Mej, A. Tibben, naar De- demsvaart Mej. M. E. F. v. Haaren, n. Heemstede Mej, N. Radstok-Knoppers, naar Soest Mw. Wed. J. N. de Jong geb. Johns, naar 's-Gravenhage. Opening Veiling-seizoen. Door de beide groote plaatselijke Bloem bollenveilingen is het veiling-seizoen 1934 wederom ingezet. Gisteren werd in H3.G. de eerste z.gm. „leverbare" veiling gehouden en heden vond dit plaats in Holland's Bloembollen- huis. De Werkloosheid. Naar wij vernemen zijn ongeveer een 50 tal werkloozen in deze week aan het werk gegaan. Moge dit van langen duur zijn! Een laffe daad. De heer B Wesseling kwam tot de on aangename ontdekking dat een 25 roe vroege aardappelen roekeloos waren op getrokken en zoo achtergelaten. Aangezien de vader van W jachtopziener ls wordt aan een wraakneming gedacht. De politie is ervan in kennis gesteld. 2-2 i

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6