U.V.S.«FEYENOORD DAMES-ATHLETIEK-WEDSTRIJDEN Internat. Tenniskampioenschappen te Noordwijk. LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Zaterdag 14 Juli 1934 SPORT. Zondagavond om ftè uur om de PRINSES JULIAN A-BEKER ZONDAG 15 JULI 2 UUR A.S.C. TERREIN KEMPENAERSTRAAT OEGSTGEEST WANDELSPORT. Overwinningen van Timmer, Artens, Ellmer en De Stefani. VOETBAL. KON. NED. VOETBALBOND. Voor het toumool om het kampioen schap van Nederland speelt KF.C. morgen tegen Willem n. .Als de Koogers winnen of gelijk spelen zijn zij kampioen! In het Oosten vindt te Zwolle de ont moeting Z.A.C NE C. plaats voor de pro motie-competitie 2e klasse. Het ls vrijwel zeker dat de Zwolsehe ploeg triomfeert (Indertijd speelde zij te Nijmegen gelijk) en daarmede heeft Bakhuis dan z*n club naar de le klasse teruggebracht. Ook een draw is echter reeds voldoende. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN „QUICK BOYS." Quick Boys I—L.D.W.S. I 5—1. Ook deze wedstrijd voor bovengenoemd tournooi heeft niet aan de bestemming voldaan, en nu werd LD.W.S. het kind van de rekening: met 51 moesten de gasten in de Katwijkers hun meerderen erkennen. De uitslag geeft echter de verhouding niet juist weer: ongetwijfeld hadden de Lelde- naars meer doelpunten verdiend, doch voor het doel was het schot hopeloos zoek. Onder leiding van scheidsrechter Ver woerd, die goed leidde, werd afgetrapt. Quick Boys zet er direct een flink tempo in, en goed samenspelend wordt het doel der gasten belaagd en al spoedig ls het door A. v. d. Plas 10. 5 min. later volgt een voorzet van rechts en het is van RUn die met een keurigen kopbal den stand op 20 brengt. LD.W.S. komt er dan beter in, en het spel gaat nu gelijk op. 5 min. voor de rust hebben de gasten succes door hun rechtsbinnen. 21. Na de rust is LD.W.S. voorloopig in de meerderheid, doch zij weten hun meerderheid niet in doelpunten uit te drukken, terwijl de ach terhoede van Quick Boys in goeden vorm is. Als J. Pluimgraaff dan een corner krijgt te nemen, en den bal goed voor doel brengt staat A. v. d. Plas klaar om onberispelijk in te koppen. 31. L.D.W3. raakt nu uit gespeeld, mede door het uitblijven van doelpunten. Even later brengt A. Rem- melswaal den stand met een schot van dichtbij op 41. terwijl dezelfde speler nog eenmaal het net weet te vinden, alzoo den stand op 5—1 brengende. Zoo komt het einde. o DV.S. JUBILEUM-WEDSTRIJD. De eerste wedstrijd welke D.VB. speelde tegen Lugdunum wist zij te winnen met 6—4. Lugduntnn speelde met eenige invallers voor degenen die heden in 't L.V.B.-elftal uit moeten komen. D.V5. stond zonder doelman, welke goed vervangen werd door een speler uit een lager elftal. Na een kwartier zag het er niet fraai uit voor D.VJ3. en mgn verwachtte een groote nederlaag. Het was toen reeds 30 voor Lugdunum. Nog voor rust wist D.V.B. echter haar achterstand in te halen tot 3—1. Na de pauze was het eerst D.VE. dat wist te doelpunten, spoedig gevolgd door no. 4 voor Lugdunum. D.V.S. bleef goed volhouden. En het Lugdunum doel bleef in gevaar. Hoewel de doelpalen nog al eens redding brachten kon v. d. Berg toch niet verhinderen, dat hij nog 3 maal ge passeerd werd, en de stand 54 werd voor D.VE. Toen scheidsrechter Laclan het einde aankondigde had D.V.S. haar hard wer ken beloond gezien. SERIEWEDSTRIJDEN „DE ALGEMEENE" Gespeeld zijn: Fabrieksarb. IVierkan tje I 20; Fabrieksarb. IIMBA I 09. Gespeeld wordt op het terrein achter de zweminrichting .De Zijl". De volgende wedstrijden zijn vastgesteld: 17 Juli: Koole Nicola IAR.VA. I. 18 Juli: Fabrieksarb. IMD.S. I. 19 Juli: Arb. Sportbond n-Rotogravure I 34 Juli: winnaar van 17 JuliSchiMers- ëlftal I. Aanvang 7 uur Die van 18 Jtrii, 19 JuK en 24 Juli zijn elftallen, welke in de winnaarsronde uit komen. RECLAME- 4489 KATWIJK I—S. C. O. I 6—2. Onder leiding van den heer Wassen- dorp stellen de elftallen zich op. Direct ontwikkelt zich een vinnig partijtje met Katwijk het meest in den aanval. Zij weet spoedig door haar midvoor de leiding te nemen. S.C.O. heeft in deze periode geen fortuin. De aanvallen zijn wel gevaarlijk, doch het schieten ls slecht. Eindelijk uit een schermutseling weet zij met een flink schot uit een kluwen van spelers gelijk te maken.Katwijk weèt dan weer het doel te vinden en met de rust heeft de midvoor reeds ten derden male het S.C.O.-doel doorboord. Na de thee hetzelfde spelbeeld met Kat wijk het gevaarlijkst. Al spoedig weet de rechtsbuiten er 41 van te maken. Even weer een druk op het Katwijk-doel en S. C.O. maakt er 42 van. De midvoor van Katwijk scoort nog tweemaal en met 62 komt het einde. (met Van Heel, gebra. Pauwe, Linaen). Rijwielstalling op hot tarroia - Tarretn K.B.L.O. Zoetenreaiiehe Singel - Intro* tl oost 16 cent (werklooien op vertoen tob benrikaart). Jongene 10 tont, Kinderen geen vrijen toegang SERIE-WEDSTRIJDEN ZUIDERKW ARTIER. De uitslag van de gisteren gespeelde wedstrijden ls: U.V.S. A.-Jun.—U.V.S. B.-Jun. 3—0. Zuiderkw. Adsp. B.U.VJS. Adsp. B. 31 NEDERLAAGWEDSTRIJDEN HAZERSW. BOYS. Voor de nederlaagwedstrijden, uitge schreven door de Haz. Boys zullen de vol gende elftallen elkaar ontmoeten: Hedenavond te halfacht Haz. Boys I Woubrugge I, arbiter J. Amoldus. Morgen te 1 uur: Haz. Boys nRouw koop m, arbiter C. v. Es. En te 3 uur: Has. Boys I—Rouwkoop 2, arbiter L. r. Vliet. WEDSTRIJD TE NIEUWVEEN. Morgenmiddag te halfdrie speelt V.V.N. I iNieuwveen) op eigen terrein een neder laagwedstrijd tegen Alphia n. WEDSTRIJD TE BOSKOOP. Hedenavond te 7 uur zal er op het Boys terrein te Boskoop een ontmoeting plaats hebben tuesohen Bosk. Boys B en Gouda- Junloren. Morgen nam te halfdrie: Bosk. Boys I Lugdunum uit Leiden. ATHLETIEK. DE ENGELSCHE KAMPIOENSCHAPPEN. Osendarp bi de finale 230 yards. Te Londen zijn de Engelsche kampioen schappen ln het White Citystadion aan gevangen. aan welke Wedstrijden, naar men weet ook een kleine groep Nederland- sche athleten deelneemt. In het nummer 220 yards hardloopen werden de series geloopen. In de eerste startte Chris Berger tegen een viertal Engelschen en won ge makkelijk. In de tweede serie kwam Osen darp aan den start en ook deze serie was vodr Holland. Osendarp won in 22 2/5 sec. In de vijfde serie (er waren acht series) liep Jansen mee, doch hij kon zich niet onder de twee eerstaankomenden scharen, zóodat hij van Verdere deelneming is uit geschakeld. Uit de acht series gingen 16 athleten over naar de tweede ronde, welke in drie series werd geloopen. Uit elke serie werden de beste twee naar de finale geklasseerd. Osendarp slaagde er in zich voor dezen eindstrijd, die heden wordt gehouden, te klasseeren. doch Berger was, toen hij moest starten, nergens te vinden. Officials gingen hem zoeken, doch hij verscheen niet. Later bleek, dat Berger van verdere deelneming in de 220 yards had afgezien, omdat hij zich sparen wilde voor het num mer 100 yards, dat heden wordt geloopen en waarin hij titelverdediger ls. Klazema. die zioh uit de tweede serie der 440 yards had weten te plaatsen voor de tweede ronde, verscheen toen niet aan den start. Voorts verdedigde Blankers zijn titel niet in 't nummer hink-stap-spronq. .Tenslotte deed de estafetteploeg van de „Snelvoeters" mee in het nummer 4 x 110 yards estafette. De ploeg, die bestond uit Berger, Osendarp, Van Beveren en Jansen startte in dê derde serie en won in den goeden tfld van 43 sec. Deze estafetteploeg zal nu heden in de finale van dit nummer loopefi. o WEDSTRIJDEN VAN „DE BATAVEN". Morgen organiseert de RK. S. V. ./ie Bataven" athletiekwedstrijden op het ter rein van het sportpark ..Haagweg" Deze wedstrijden zijn bedoeld als Dioc. Kampioenschappen, wat beteekent dat de besto athleten 'al'.een cracks) uit het Haarlem's dioceés elkander zullen bekam pen. De te verwerken nummers zijn 100 M„ 200 M. 400 M.. 800 M„ 1500 M. en 5000 M. Hoogspringen met aanloop en verspringen m. a. Kozelstooten en speerwerpen en 4 maal 100 M. estafette en een Olympische estafette. Ruim 60 deelnemers hebben ingeschre ven. De wedstrijden beginnen te één uur. WEDSTRIJDEN A.R.C. (ALPHEN). De sportvereeniging A.R.C. (Alphen) or ganiseert Zaterdag 21 Juli athletiekwed strijden op het terrein van de voetbalver- eerüging Alphen. De wedstrijden vangen aan om 4 uur Eenige clubs uit Leiden ver- leenen medewerking. RECLAME. 4214 GEORGANISEERD DOOR .BRUNHILDE" DE VIERDAAG8CHE. Tribune 75 cent Overige plaatsen 40 cent. (Jongens en Meisjes 25 cent.) „Natuur gaf ons een motor mee Van 't allerbeste merk". Met deze woorden, die het begin vor men van 't marschlied „De Vlerdaagsche" slaat de auteur Clinge Doorenbos den spijker als gewoonlijk duchtig op den kop. Want niemand vati de Wandelaars, die zoo in den loop der Jaren aan de Vier- daagsche deelnamen, Zal te klagen hebben over het merk van hun „motor". Ën het steeds stijgend aantal deelnemers bewijst dat zij, die eenmaal dezen „motor" aan sloegen en er op de juiste wijze wisten uit te halen wat er in zat, daar Van aller minst spijt hebben. Thans worden tn Nijmegen weder de toebereidselen gemaakt om eenige duizen den wandelaars en wandelaarsters (dit jaar meer dan 3000) gedurende de week van 23—28 Juli te herbergen. Daarbij komt nog een respectabel aantal belang stellenden en het behoeft geen betoog dat Nijmegen gedurende die Week ln het toe ken van de Vierdaagsche zal staan. Vele landgenooten begrijpen nog steeds niet hoe het mogelijk is. dat er van deze marschen ieder jaar weder als het ware magische aantrekkingskracht naar de Wandelaars uitgaat. En toch zal een iéder (of hêt moet al een heel groote Nurks zijn) die tijdens de marschen te Nijmegen een kijkje neemt, onder de bekoring der wandelsport komen. Want werkelijk, thans zijn wij zoover dat hier sport in den zuiversten vorm wordt gedemonstreerd, daar elk wedstrijd-idee absoluut zoek is. Ziet maar eens de deelnemers daar marcheeren, spontaan en hartelijk toege juicht door duizenden en nog eens dui zenden Uit alle oorden des lands komt men kijken hoe zij zich houden en dan valt direct die prachtige spontane sfeer op die deze wandelaars tijdens de Vierdaagsche met zich brengen. Het is één groote wandel-familie met algeheele sportieve verbroedering, Waarin geen wanklank wordt vernomen. En over al waar men komt, in Gennep, Cuyk, Grave, Druten, Nederasselt of Wljchen, overal valt weder dat medeleven der be volking op, een medeleven dat zijn weerga niet vindt. lederen dag opnieuw worden de wandelaars verfrissingen aangeboden: hier watet, daar llmohade. té veel om op te noemen. En staan daar niet lederen morgen, om half vijf reeds, wanneer de 95 K.M.-loopers starten drommen Inwoners langs het parcours in Nijmegen opgesteld om hun gasten uitgeleide te doen? En honderden belangstellenden maken de marchen mede per fiets, motor of auto om de wandelaars op alle mogelijke manieren van dienst te zijn. Dat is de bekoring die uitgaat van deze matsehendat sportieve medeleven dat de wandelaars doot hun m eilijkste Uren heen brengt. Nog ruim een week en de eerste Wan delaars uit binnen- en buitenland nemen hun intrek in Nijmegen en op Maandag 23 Juli komt de groote stroom HollandSChe wandelaars. Hieronder bevinden zich ook wederom verscheidene deelnemers uit Leiden en omgeving die zich voor de eerste of zooveelste maal in den strijd werpen tegen de vermoeienissen, hitte, regen of wind. Noemen wij slechts de Leidsche Politie-Sport-Vereeniging„Pro Patria", het 6e regiment Vesting-artillerie en het vierde, om van de burgers, zöowel dames als heeren, niet te spreken. Men moet deze afstandmarschen werke lijk niet te licht schatten, doch er is ge ducht getraind en onder de leuze „Willen is Kunnen", hen voorgehouden door den Nederlandschen Bond van Lichamelijke Opvoeding twijfelen wij niet of zij allen zullen, evenals voorgaande jaren, de mar sehen tot een goed eind weten te brengen en terugkeeren met het eerlijk verdiende eere-metaal op de borst. Mej. Van Lindonk door Mevrouw Wheatcroft geslagen. (Van onzen redacteur). Uit gitzwarte luchten stortte gister avond tegen achten de regen zich uit oVer Noordwijk! Doch juist op het moment Idat de eerste druppels begonnen te Val- 'len hadden de Oostenrijkers Artens en Von Metaxa de laatste hand gelegd aan de moeilijk bevochten vijf-sets-overwin- nlng in den kwart-eindstrijd vaD het heeren-dubbelspel tegen onze landgenoo ten Karaten en Weber. Overigens scheen gansch den dag de gouden zomerzon over dit Noordwijksche tournooi en andermaal heeft men met de afwerking van het vrij lijvige programma dus een stap ln de goede richting kunnen doen De finale der dames-single, die zoo mogelijk reeds hedenmiddag zal worden gespeeld om voor den Zondagmiddig geen Vijf finales over te houden, gaat tusschen mej. Rollin Couquerque. die met mevr. Boutmy natuurlijk niet de minste moeite had (60, 6—li en mevr. Wheatcroft, een speelster uit Engelsche middenklasse, die genoeg routine blijkt te hebben om aan de Hollandsche kampioene aardig partij te geven. Mevr. Wheatcroft is geen speelster van groote allure en in haar eerste partijen wekte zij een dermate be scheiden indruk dat insiders gisteren zelfs 5^1 durfden te wedden op een overwin ning van mej, Van LindonkAl heel spoedig bleek de Engelsche echter tot betere prestaties bij machte te zijn dan men vermoed had. Mej. van Lindonk mocht dan met 64 de eerste set uit het Vuur sleepen, zij vond toch haar normalen vorm niet in dezen kamp en dat was uit sluitend het gevolg van zeer tactisch tegenspel. Mevr. Wheatcroft Wist dat zij het in vaart en tempo tegen mej. Lindonk zou moeten afleggen. Dus koos zij een andere actiek en bepaalde zich tot een zeer vertraagde spelmethode, waarbij de hooge ballen gewoonlijk reeds half-court bijna loodrecht omlaag daaldenHad mej. van Lindonk, die technisch waarlijk niet de mindere was, de zaken tactischer aangepakt en zich in de eerste plaats in- gorteld op het verzamelen van punten wellicht dat zij dan de meerdere zou zijn gebleven! Die voortdurende vertraging prikkelde echter tot meerdere pressie, tot forceeren. en dientengevolge tot onzui verheid. Met 7—5, 64 won mevr. Wheat croft respectievelijk de tweede en derde set en daarmede de match. WATERPOLO. NEDERL. ZEVENTALU.Z.C. 8—6. In een oefenwedstrijd te Doorn heeft het Nederlandse!) Zevental gisteravond ïnet 80 van U.Z.C. gewonnen. Rust 60. DE ZIJL I—R. Z, C. L Maandagavond om 8 uur speelt de Zijl I alhier tegen R.Z.C. L H. Z. V.D. W. R. Maandagavond speelt H.Z.V. té Hlllegom tegen een D. W. H.-zevental. CRICKET. NEDERLANDSCHE CRICKETBOND. Wedstrijdprogramma root morgen. lste klasse: V.O.C.Hermes D.V.S. Overgangsklasse B: H.BJB.Ajax; Rood en Wit H—Sparta; H.C.C. HI—R.C.H. 2de klasse B: Leiden (Hooge Rijndijk): L. C. C.Excelsior; Hermes D. V. S. 2 HBS. 2; V.U.C.-V.O.C. II; H.C.C. IV— Quick. o Overzicht. Na den rouw-Zondag staat morgen de competitie in de eerste klasse weer na genoeg stil tengevolge van den toer der Flamingo's. Dat lijkt ons geen geldige reden in een toch al zoo kort cricket seizoen. Als er op het laatste oogehblik weer geen wijzigingen komen in het pro gramma is V.O.C.Hennes D.V.S. de Artens, Timmef, Ellmer en De Stefani hebben zich geplaatst in de halve beslis sing van het heeren-enkelspel! Artens, in veel beteren vorm dan den vorigen dag, kon dat doen zonder van Wetselaar noe- menswaardigen tegenstand te ondervin den. De Hollander kreeg slechts vijf games, evenals Wheatcroft tegen Tim mer. De Engelschman heeft tal van mooie slagen op zijn repertoire en zijn plotse ling ingrijpen aan het net was soms ver rassend. maar in vastheid en uithoudings vermogen stond hij verre ten achter bij onzen landgenoot, die zich nu gereed kan maken voor de „revanche van Wimble don"De Stefani bracht sensatie door Kleinschroth, die tot dusverre zoo voor treffelijk werk verricht had, volkomen ln het niet te doen Verdwijnen, terwijl Ellmer en Von Metaxa een langdurig gevecht leverden, dat in vier sets ten gunste van den Zwitser eindigde. Von Metaxa is een jeugdig speler met toekomst, doch zijh aanleg en zijn canon- balls waren thans tegader nog niet vol doende om een taéticus en voortreffelijk strateeg als Ellmer tot overgave te dwin gen. Met 62 won Metaxa de eerste set, maar Zijn strijdlust liep daarna als het ware dood op de routine van den tegen stander, die langdurig op den backhand van deh links spelenden Oostenrijker ha merde, om dan plots met onverbeterlijke zuiverheid den bal aan den andere zijde knalhard in den uitersten hoek te jagen. Enkele pogingen tot lobben werden door den zeer goed smashenden Von Metaxa afgestraft, en daarna bepaalde Ellmer zich opnieuw tot rustig manoeuvreeren, waarbij de ander volkomen werd afgemat. Soms lukte het even bij Von Metaxa, die dan in suisende vaart zijn flitsende ser vice sloeg en met magnifieke vollies en cross-drives scoorde, maar de Zwitser liet zich door die uitbarstingen niet van de wijs brengen. Ën als zoo dikwijls won de tactiek het van bruisenden overmoed Ellmer komt dus thans tegen den beker houder, de Stefani! Het dames-dubbel: Rollin Couquerque- Wheatcroft, bereikte de finale door de da mes Verbunt en De Jong met 60, 6—2 ln het zand te doen bijten. De andere halve eindstrijd moet nog worden uitge vochten tusschen de dubbels: Boutmy— Joncqulere en van LindonkA. Kerck- hoff. Het heeren-dubbelspel vormde gisteren het slot van den dag. En een langdurig en vrij langdradig slotl KleinschrothDe Stefani werkten het snelste af door in drie sets te triomfeeren over Ellmer en Scheurleer. De andere drie kwart-finales vergden alle vijf sets en bijster hoog kwam het spelpeil daarbij niet. Eenigszlns verrassend was de zege van Marinkelle— Feith over Heynen en Van Olst, welke laatsten zich tweemaal een matchpoint zagen ontnomen om Vervolgens nog te verliezen! Von Kehrling en Timmer vormden niet het sterke dubbel, gelijk verleden jaar bij de internationale kampioenschappen. Bij na zou men geneigd zijn te zeggen dat de Hongaar, hoeveel goede Slagen hij ook nog demonstreert, zijn roem heeft overleefd. Er zaten tallooze openingen in de combi natie met Timmer, en Wheatcroft en Knottenbelt wisten daarvan prachtig te profiteeren. Vijf sets duurde de kamp en dat de Engelsch-Hollandsche dubbel ten slotte ten onder ging komt nog in hoofd zaak op rekening van het feit dat de En gelschman last heeft Van, wat voetballers noemen: „een knietje". Het loöpen kostte hem extra inspanning en de lange duur van de match werd fnuikend voor zijn uit houdingsvermogen en voor zijn prestaties! De halve eindstrijden gaan tusschen Von KehrlingTimmer en MarinkelleFeith in de bovenste en tusschen ArtensVon Metaxa en KleinschrothDe Stefani in de onderste helft. De ontmoeting tusschen wat wij giste ren de twee sterkste gemengd-dubbels ge noemd hebben, werd een decentie. Mej. Rollin Couquerque en Timmer wonnen in drie sets van mej. Van Lindonk en Kar- sten, omdat zij nog juist iets minder slecht waren dan de anderen. Zij zullen aan merkelijk beter moeten spelen om zich in de kwart-beslissing tegen het echtpaar Wheatcroft staande te houden! Wie er in de andere helft van de lijst naar een plaats in de finale zullen dingen ls nog niet bekend. De'uitslagen van gister zijn: Heeren-enkelspel, derde ronde: Artens sl. M. Wetselaar 6—4. 6—1, 6—1; de Ste fani sl. Kleinschroth 61, 6—1, 60; Bu rner sl. von Metaxa 26. 62, 86, 6—2; Timmer sl. Wheatcroft 62. 62, 61. Dames-enkelspel, halve beslissing: mej. Rollin Couquerque sl. mevr. Boutmy 60, 6—1. Heeren-dubbelspel, tweede ronde: Ma- rinkéUe en mr. Feith w. O; Karsten en Weber sl. Moilich en Haensch 64. 38, 60, 61; Artens en von Metaxa sl. D. Pel en F. Bakker 60. 6—0, 64. Kwart-finale: Marinkelle en Feith Sl. Heynen en Van Olst 36, 60. 62, 36, 86; Kleinschroth en de Stefani sl. Ellmer en Scheurleer 60. 63, 86; Von Kehrling en Timmer sl. Wheatcroft en Knottenbelt 36. 60, 62, 3—6, 86, Artens en Von Metaxa sl. Karsten en Weber 6—3, 6—2, 0—6, 3—6, 6—2. Dames-dubbelspel, halve beslissing: me], Rollin Couquerque en mevr. Wheatcroft sl. mevr. Verbunt en mej. de Jong 60, 8—2. Gemengd dubbelspel, eerste ronde: mevr. Ernst en Tjoa w. O. Tweede ronde: mevr. Wheatcroft en Wheatcroft Sl. mevr. Verbunt en mr. Shy 63. 75; mevr. de Bruin Kops en von Metaxa sl. mej. Antebrink en E. Wiener 61. 63; mej. A. Kerckhoff en J. Knot tenbelt sl. mevr. Meyer en Modlich 6—4, 3_6, 61: mej. Grooters en De Brauw sl. mevr. Ernst en Tjoa 61. 62; mevr. Jonquiere en Artens Sl. mej. Roos eft Tönjes 4—6. 6—0, 6—1. Derde ronde: mej. Rollin Couquerque en Timmer sl. mej. van Lindonk en Karsten 62, 57. 61; mevr. Wheatcroft en Wheatcroft sl. mevr. de Bruin Kops en von Metaxa 10—8. 6—2; mej. Grooters en de Brauw w. O. eenige wedstrijd in de hoogste afdeeling. De Rotterdammers, die verleden jaar ern stige pretendenten voor het kampioen schap waren, htlizen thans in de onderste reglönen en het elftal van East zal er daarom goed aan doen nu eens een over- winningsreeks in te zetten. Aan Hermes krijgen de Rotterdamsche róód-zwarten een kwade tegenstander, maar wij achten een overwinning van V.O.C. toch niet on mogelijk. Heel wat moeilijker krijgen de Leidsche rood-zwarten het togen H.B.S. in Den Haag. Aan de De Kemponaerstraat gaf Ajax in de eerste Ontmoeting H.B.S. uit stekend partij en Du Pon c.s. spelen door gaans het best tegen sterke tegenstanders. Wij willen hopen, dat het ook morgen zoo zal gaan. Als Ajax speelt gelijk veertien dagen geleden tegen Rood en Wit H, dan ls de wedstrijd zeker niet bij voorbaat ver loren. Ook de Leidsche krijgt het moTgen moei lijk. Thuis tegen ExcelsioT. In Schiedam werd het een inningsnederlaag, maar wij rekenen er op, dat Metsch c.s. het er nu veel beter zullen afbrengen. Dat kan, want wat wij van L.C.C. tegen Ajax in een vrlendschappelijken wedstrijd hebben ge ilen, Was zeker niet slecht. Integendeel, het leek ons ruimschoots voldoende voor de afdeeling, waarin Metsch c.s. uitkomen, maarde Leidsche speelt tegenwoordig wel heel wIspéltttHg. Morgen dan in goe den zin! KORFBAL. SERIEWEDSTRIJDEN „DE ALGEMEENE" Eergisteravond speelde Algemeene II tegen Oosterkwartier II welke kamp in een gelijk spel eindigde, waarna een kwartier werd verlengd. De stand bleef echter 11. Hierna werden strafworpen genomen, waarmee Oosterkwartier zegevierde. Dinsdagavond te halfacht vindt de wed strijd plaats Oosterkwartier INoorder kwartier I. o LAWN-TENNIS. OM DEN DAVISBEKER. Finale EuropeeSche zone. Gisteren begon te Praag de finale der Europeesche zone voor den Davisbeker 1934 tusschen Tsjeeho-SloWakije en Australië. Voor- 6000 toeschouwers sloeg Roderlch Menzel den Australiër Mac Grath niet zonder moeite, n.l. met 108. 62, 86. Crawford (Australië) won zan Hecht (Tsjecho-Slowakije) 64, 62. 62. De stand na den eersten dag is dus I—1. 8-4

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 14