VELO S zijn goedkoop WASCHMACHIHES vanaf (1.30- WRINGMACHINES vanaf fl. 9.75 LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Zaterdag 14 Juli 1934 PARLEMENTAIR OVERZICHT BINNENLAND. GEMENGD NIEUWS. Losse nummers van ons Blad TWEEDE KAMER. SCHADEVERGOEDING. Bij den aanvang van deze vergadering hadden eenige stemmingen plaats. Het amendement-Van Dijken, waar over den vorlgen dag de stemmen hadden gestaakt (4040), en dat tot strekking had niet verder ln te gaan op het adres om schadevergodedlng van den heer G. Rijsdijk, aannemer te Zwljndrecht, werd thans met 43 tegen 42 stemmen verwor pen, waarna de conclusie der commissie (den Minister ultnoodlgend alsnog een commissie van arbitrage te benoemen) zonder hoofdelijke stemming werd aan genomen. De Minister heeft echter ver klaard daaraan niet te kunnen voldoen. MOTIE. De motie-Wijnkoop, afkeuring uitspre kend over het landbouw-crlsls-beleid der Regeering, werd bij zitten en opstaan ver worpen. Vóór de Communisten en Snee vliet. WINKELSLUITING. Het amendement-Drop, om te bepalen dat. alvorens een gemeenteraad een be slissing neemt omtrent de Invoering van de ruimere verkoopsbepalingen op Zon dag. niet alleen de betrokken winkeliers moeten zijn gehoord, maar ook andere belanghebbenden (o.a. het personeel) wordt met 50 tegen 39 stemmen aange nomen. Het ontwerp tot wijziging der winkel sluitingswet is daarna met 63 tegen 25 stemmen aangenomen. Tegen anti-revo- lutionnairen, Christ.-Historischen, Staatk. Geref, Herv. Geref en Vervoorn (Platt.). INTERPELLATIE. Vervolgens heeft mevr. BakkerNort geïnterpelleerd ln verband met de op de Onderwijs-begrooting voor 1934 uitgetrok ken subsidie ten behoeve van het Lorentz- lyceum te Eindhoven. Het is hier een eigenaardige kwestie. In Eindhoven bestaan twee lycea: één van de gemeente en één particulier (het Lorentz-lyceum). Zij worden vrijwel even talrijk bezocht. De Minister nu had voor laatstgenoemde inrichting, die al 5 jaar lang door particulieren steun bestaat, een subsidie op de begrooting uitgetrokken, onder voorwaarden echter, dat er een zekere samenwerking tusschen beide scho len tot stand zou komen. B .en W. van Eindhoven en het bestuur van 't Lorentz- lyceum werden het over zulk een samen werking Inderdaad eens. maar het voor stel daartoe, door het particuliere lyceum aanvaard, werd door den gemeenteraad, blijkbaar handelend onder Invloed van een Ouders-Vereenlging, die het parti culiere lyceum wel graag zag verdwijnen, verworpen. Als gevolg daarvan kon de Minister de subsidie niet toekennen en nu loopt het Lorentz-lyceum gevaar. Mevr. BakkerNort heeft dezen loop van zaken nog eens tn het licht gesteld, en er op gewezen, dat nu een goede par ticuliere Inrichting door den onwil van den gemeenteraad gevaar loopt om te verdwijnen. Wat is vroeg zij de Mi nister nu van plan te doen inzake deze levenskrachtige school? Deze heeft ln zijn antwoord erkend, dat het hier een machtige particuliere school betreft. Nu echter de Raad onwillig is ge weest om mede te werken, heeft de Kamer zei de Minister de gelegenheid mij van de vroeger-gestelde voorwaarde te onslaan, en dan kan de subsidie (zoo noo- dlg na nieuwe onderhandelingen) alsnog worden toegekend en het Lorentz-lyceum voor ondergang worden behoed. Dit ly ceum is zuiver een particuliere instelling en het zou volkomen ln strijd met de wet zijn, om zich op het standpunt te plaatsen dat hier uitsluitend de Overheid moet op treden De Minister achtte geen enkele redelijke grond aanwezig, om 'n bloeiende instelling onmogelijk te maken, enkel omdat de Raad van Eindhoven een spaak in het wiel heeft gestoken. Na '8 Ministers toelichting stelde mevr. BakkerNort een motie voor. om alsnog aan het Lorentz-lyceum de uitgetrokken subsidie toe te kennen. Tegen deze motie heeft de heer Tilanus zich met kracht verzet, omdat hij het verkeerd achtte in Eindhoven twee gelijke scholen te subsidieeren. maar dr. Möller sprak in geheel anderen geest, wees op het belang van het Lorentz-lyceum en meende, dat men in Eindhoven probeert dit lyceum dood te drukken. Pro en contra voerden nog eenige sprekers het woord, waarbij er de nadruk ot> werd gelegd, dat door nieuwe onderhandelingen alsnog ge tracht moest worden tot samenwerking of fusie te komen, en dat 'naar het woord van mr. Wendelaar) de motie een tijdelijk karakter zou dragen en alleen betrekking zou hebben op 1934 en dat men bij de volgende begrooting zou zien. welk resul taat de nieuwe onderhandelingen hebben gehad. Mevr. BakkerNort nam tenslotte ln haar motie nog de zinssnede op. dat de subsidie zal worden toegekend, wanneer vóór 15 Augustus geen resultaat met nieuwe onderhandelingen is bereikt. En de Minister sprak er zijn hartgrondige ver bazing over uit. dat men uit de rechter zijde op financieele gronden zooveel be zwaar maakten tegen subsidieering van een bijzondere school. De motie van mevr. BakkerNort is aangenomen met 45 tegen 25 stemmen. Dp stemming was gemengd. Het Lorentz-lyceum zal dus alsnog over 1934 het subsidie ontvangen, als er geen samenwerking wordt bereikt met het Ge meente-lyceum. WIJZIGING VAN DE LANDBOUW-CRISISWET. De Kamer heeft hierna nog het restant van de wijziging der Landbouw-Crisiswet afgedaan. Zij was er spoedig mee klaar. Na eenlg debat werd het ontwerp aange nomen. Nadat nog eenige kleinere ontwerpen waren aangenomen is de Kamer op zomer reces gegaan. HAGENAAR. Wilt ge zwemmen, doet het in een inrichting; wilt ge U in zee ver- frisschen, blijft aan den kant!. RECLAME. NA HET OVERLIJDEN VAN PRINS HENDRIK. Tevredenheid over de houding der troepen De volgende dagorder is gepubliceerd: Het heeft Hare Majesteit de Koningin behaagd Hoogstderzelver hooge tevreden heid uit te spreken over de houding en de verrichtingen van alle troepen en andere gedeelten der Weermacht, welke ln mijn functie van Gouverneur der Koninklijke Residentie te mijner beschikking waren gesteld voor dienstvervulling bij de plech tige teraardebestelling van het stoffelijk overschot van Zijne Koninklijke Hoogheid den Prins der Nederlanden op 11 Juli J.l. Ik noodlg de er bij betrokken comman danten uit het vorenstaande ter kennis van voormelde troepen en verdere ge deelten der weermacht te brengen. 's-Gravenhage, 13 Juli 1934. Commandant van het Veldleger, De Luitenant-Generaal, W. RÖELL. O VERLAGING VAN DE MIJN- WERKERSLOONEN. Mijnwerkersbonden blijven op hun standpunt staan. Gistermiddag vergaderde de contact commissie voor het mijnbedrijf. Bespre kingen werden gevoerd over het bekende voorstel van den minister van Waterstaat van 5*/« loonsverlaging, verdeeld in twee etappes van 2'/«"/o, resp. ingaande 1 Aug. en 1 October a.s. De directies verklaarden zich accoord met dit voorstel, waarbij bleek, dat zij zelf en de minister het hadden Ingediend. De vertegenwoordigers der mijnwerkers bonden bleven op hun standpunt staan, dat zij ook dit voorstel niet konden aan vaarden. De vergadering wordt heden voortgezet. FRANSCHE ONDERSCHEIDINGEN. Uitreiking door den Franschen gezant. De Fransche gezant, baron de Vitrolles, heeft gisteren in het gebouw der legatie aan den Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, jhr. mr. dr. Bosch rid der van Rosenthal, vroeger burgemeester der residentie en aan het oud-Tweede Kamerlid, den heer F. J. W. Drion, direc teur van het Nationaal Bureau voor Docu mentatie over Nederland en van de Ga- zette de Hollande ter gelegenheid van den Nationalen Feestdag in Frankrijk, namens den President der Fransche Republiek onderscheidingen uitgereikt. Jhr. mr. Bosch ridder van Rosenthal ontving het Commandeurskruis in de Orde van het Legioen van Eer, terwijl de heer Drion begiftigd werd met het Officiers kruis in die Orde. Na de uitreiking had in het legatie-ge bouw een intieme lunch plaats, waaraan o.a. deelnamen de heeren Bosch ridder van Rosenthal en de heer Drion met hun dames, zoomede eenige leden van de Fransche kolonie. NIEUWE RIJWIELPLAATJES. Controle zal dadelijk na aanvang van het nieuwe belastingjaar worden ingesteld. Met ingang van 23 Juli a.s. zullen op de kantoren der posterijen verkrijgbaar zijn de rijwielbelastingmerken voor het be lastingjaar 1934/1935 (1 Augustus 1934 tot en met 31 Juli 1935). De aandacht van belanghebbenden wordt erop gevestigd, dat het geval zich kan voordoen, dat op een postkantoor en in het bijzonder op een hulppostkantoor tijdelijk geen belastingmerken voorhanden zijn. Het verdient daarom aanbeveling het koopen van een merk niet uit te stellen tot het tijdstip waarop men het moet ge bruiken. Voorts wordt er met nadruk op gewezen, dat de controle op het gebruiken van gel dige belastingmerken reeds dadelijk na den aanvang van het nieuwe belasting jaar zal worden ingesteld. UIT DE RIJKSWERKVERSCHAFFING TERUG. Gisteravond keerden ongeveer 2300 werklieden, die door de Rijkswerkver schaffing in Drente en Groningen te werk gesteld waren, naar huis (Amster dam. Rotterdam, Utrecht, Woubrugge, podegraven, Rijnsburg en Katwijk) te rug. De Nederl. Spoorwegen lieten voor het vervoer een aantal extra treinen loopen en hadden de andere treinen be langrijk versterkt. DE ONGEREGELDHEDEN. In aansluiting op de zeven arrestaties, die de politie van het bureau Adelaarsweg te Amsterdam eergisteren en gisteren heeft verricht, is gistermiddag daar nog een man aangehouden, die er eveneens van wordt verdacht, bij de jongste rel letjes betrokken te zijn geweest. Ook hij zal ter beschikking van de Justitie worden gesteld. Gisteren is O. O., wonende te Overschle, penningmeester van de afdeeling Over schle van de O.8.P., ter beschikking van de Justie gesteld, verdacht van opruiing. VAN 17 M. HOOGTE GEVALLEN. Doodeiljk ongeluk aan de Waalhaven te Rotterdam. Gistermiddag was op het terrein van het Nieuwe havenbedrijf aan de Waal haven te Rotterdam de 35-jarige schilder P. J. Switaer uit de Essenburgstraat op 17 M. hoogte bezig een laadbrug te schil deren, zonder dat hij, zooals voorschrift is, zich met een valriem had vastgebonden. Daarbij is hij plotseling gevallen, eerst terecht gekomen op het remmlngswerk langs den wal en vervolgens te water ge raakt. Omstanders hebben na eenigen tijd zijn lijk opgehaald. De man moet op slag dood zijn geweest. LOOS ALARM. Donderdagmiddag heeft zich. gelijk ge meld, bij de politie te Haarlem een dame gemeld, die verklaarde, dat op haar auto Woensdagavond in de Generaal Cronjé- straat te Haarlem geschoten zou zijn. De politie heeft de beschadiging van de voor ruit onderzocht en daarbij vastgesteld, dat zij onmogelijk door een kogel veroorzaakt kan zijn. Ook heeft de politie op aanwij zing van de dame in de Generaal Cronjé- straat een onderzoek ingesteld en verschil lende bewoners gehoord, die allen ver klaarden niets van een schot bemerkt te hebben. De geheimzinnige kogel is waar schijnlijk niets anders geweest dan een steen of hard voorwerp, dat op de voor ruit van de auto is terechtgekomen. UIT DE TWEEDE VERDIEPING GEVALLEN. Gistermiddag viel te Maastricht in de Boschstraat een 3'/s jarig kind van de familie H. uit de tweede verdieping op straat. Het kind was op slag dood. DE K.N.V.B. GEEFT f. 20.000. DE POSTVLUCHTEN. De Ijsvogel is op de thuisreis van Bang kok in Calcutta aangekomen. De „Snip" is op de uitreis ln RutL,.<h geland. Voor tewerkstelling van werklooze voetballers. Zooals reeds is bericht, zal de Kon. Ned. Voetbalbond een belangrijk bedrag, dat de f. 20.000 evenwel niet zal bestrijden, uit de bondskas ter beschikking stellen om ver betering aan terreinaccomodatie en kleed gelegenheid van clubs te laten verrichten door werklooze leden. Het voorstel, dat door het bondsbestuurslld den heer M. Sajet is verdedigd en ln bestuurskringen de volle toestemming kon krijgen, zal thans nog door de financieele commissie en bondsvergadering moeten goedgekeurd worden, omdat het een post is, welke buiten de begrooting valt. Het voorstel komt, volgens het Rott. Nbld., in het kort op het volgende neer: Doordat de financieele toestand van den K.N.V.B. in het afgeloopen jaar buitenge woon gunstig is geweest en de terreintoe standen van diverse clubs van dien aard zijn, dat een grondige verbetering dringend noodzakelijk is, wil men de clubs die hier voor in aanmerking komen een bedrag ter beschikking stellen, waarvoor alles ln orde gemaakt moet worden. Voor materiaal mag slechts een zeker percentage gebruikt worden, terwijl het grootste gedeelte aan arbeidsloon besteed dient te worden. Van dit bedrag mag alleen den werkloozen leden een zekere vergoeding gegeven wor den. Men hoopt de toestemming van den Minister van Economische Zaken te ver krijgen dat dit bedrag niet van den ont vangen steun zal afgetrokken worden, maar voor de crisisslachtoffers uitsluitend als een „extra" zal gelden, waardoor tevens de terreinen in betere conditie zullen komen. Het ligt tevens in de bedoeling, dat clubs, die ln het gelukkige bezit van uitsluitend werkende leden zijn, de werk zaamheden door werkloozen uit andere vereenigingen mogen laten verrichten. Vroeger konden de clubs uit het terrein- fonds een zeker bedrag tegen lage rente leenen om de terreinen in de zomermaan den grondig onder handen te nemen; dit valt geheel buiten het nieuwe voorstel- Sajet. Of de K.N.V.B. de vergoedingen zal uit betalen of dat dit door de clubs zal ge schieden, hangt nog af van nadere be sprekingen, die gehouden zullen worden. Mooht de financieele commissie het voor stel aannemen, dan hoopt men dlreot met den Minister in contact te komen om voor de te werk gestelden geen steunaftrek te verkrijgen. Het plan valt of staat met de eventueele beslissing van den Minister. Laten we hopen, dat in den geest van den ontwerper van dit uitstekende plan gehandeld zal worden, waardoor ten eerste weer een aantal jeugdige werkloozen aan den arbeid gaan tegen een loon, dat door de voetbal lers zelf bijeengebracht is en waardoor vervolgens de zoo hoognoodige verbetering van diverse terreinen, welke de financieel niet sterke clubs niet kunnen aanbrengen, ook eens ernstig ter hand genomen kunnen worden. MR. W. L. BARON DE VOS VAN STEENWIJK. Naar wij vernemen hebben de leden van de Eerste Kamer een diner aangeboden aan hun president, die dezer dagen zijn 75sten verjaardag vierde. De datum is nog niet vastgesteld. Eenige vrienden van den Voorzitter heb ben baron de Vos van Steenwijk, die een uitstekend kenner der Napoleontische lite ratuur is. een kostbaar werk over Napo leon I aangeboden. BRANDEN. Drie boerderijen bi] Drenmel in de Mch gelegd. Gistermiddag te 2 uur brak te Dreumel bij Tlel een zware brand uit, die drie ka pitale boerderijen ln de asch legde. De brand werd ontdekt door den zoon van den landbouwer E. Scheepmans, die op het land werkzaam was. Deze spoedde zich direct huiswaarts om de huisgenooten te waarschuwen. De brand deelde zich spoe dig mede aan de vier groote schuren, die nabij de hoeve gelegen zijn en waarin 50.000 K.G. hooi, een tiental varkens en een honderdtal kippen geborgen waren. Hooi en vee verbrandden. Een der zoons van S. heeft zich nog ln het brandende perceel begeven. Hij wist een kistje met geld en gouden sieraden te redden. In zijn zenuwachtigheid heeft hij het echter te dicht bij het brandende perceel gedepo neerd. Het kistje werd later teruggevon den, maar het papleren geld was verkoold en het goud en zilver tot een klomp sa mengesmolten. De vlammen sloegen over op de nabij gelegen hoeve van E. Valburg, die spoedig ook één vlammenzee was. De brandweer trachtte hier het vuur tot staan te bren gen, maar moest zich weldra terugtrekken, daar ook de derde boerderij toebehooren- de aan C. Valburg vlam vatte. Heel het dorp trachtte met man en macht de vlammen meester te worden om verdere uitbreiding te voorkomen. Men kon echter niet verhelpen, dat deze drie boerderijen totaal in asch werden gelegd. Meubilair en landbouwgereedschappen van de drie boerderijen werden een prooi der vlammen, terwijl bij C. Valburg ook nog 10.000 Kg. hooi verloren ging. De boerderijen waren laag verzekerd. Gistermiddag ontstond brand in de hooi berg van den landbouwer W. Buitenhuis te Hoogland bij het kruispunt te Hoeve laken. Door den wind sloegen de vlammen over naar de naastgelegen boerderij. Deze stond weldra in lichtelaaie, terwijl de vlammen gretig voedsel vonden in het stroodak. De assistentie werd ingeroepen van de Amers- foortsche brandweer. Ondanks krachtig ingrijpen mocht men er niet ln slagen de boerderij te behouden. Een deel van den inboedel kon nog ln veiligheid worden ge steld. Een en ander was slechts laag ver zekerd. Te Tegelen is gisteravond brand uit gebroken ln de slgarenklstenfabrlek van de firma Mertens-Thlssen, welke fabriek ln eigendom toebehoorde aan den heer Mennlnger aldaar. De brandweer uit het Missiehuis te Steyl was, mede dank zij de hulp van omwonenden, vrij spoedig het vuur meester. Het gebouw heeft eenige schade opgeloopen. Een groote partij ge heel en gedeeltelijk gereed gekomen sigarenkisten verbrandde, terwijl aan het aanwezige materiaal bovendien veel waterschade werd toegebracht. Het ge bouw was verzekerd; de fabrieksinventaris niet. Over de oorzaak van den brand is niets bekend. Op den rand van de gemeente Utrecht achter fort Lunetten in de Houtensche vlakte is gisteravond de boerderij „De Ketel" van den heer de Wit totaal afge brand. Het vuur was ontstaan in een hooiberg en plantte zich over de rieten daken naar het achterhuis en het woonhuis voort. Ook een daarnaast staande schuur werd aangetast. De schuur en een kippenhok kon behouden blijven, de rest brandde tot den grond toe af. Een groote partij hooi landbouwwerktuigen en een deel van den inboedel gingen verloren. De brand is ontstaan door hooibroei. Eenlg klein vee kon nog gered worden. De schade wordt slechts voor de helft door verzeke ring gedekt. OPLICHTER GEARRESTEERD. Als verdacht van oplichting en ver duistering is te Amsterdam, op verzoek van den commissaris van politie te Leeuwarden, aangehouden een apothe kers-assistent, wonende te Leeuwarden. De man, die gehuwd was, had omgang met een Hongaarsch meisje, een pleegdochter van een zakenman te Leeuwarden. Hij beloofde echter, dat hij met haar zou trouwen, zoodra hij gescheiden was. Onder allerlei voorwendsels wist hij den pleeg vader eenige honderden guldens, bestemd voor uitzet en andere zaken afhandig te maken. Hij had ook al verteld, dat hij door tusschenkomst van den Kroonprins van België een mooie betrekking ln de Congo kon krijgen. Hij ging intusschen met het meisje eenigen tijd logeeren ln een hotel ln den omtrek van Leeuwarden, doch vergat te betalen. In Bergum kocht hij een huls en liet het door verschillende leveranciers meubileeren. Toen het op betalen aankwam was er geen geld. Ten slotte werd de grond hem te Leeuwarden te warm onder de voeten en vertrok hij naar Amsterdam, waar hij gearresteerd is. De man is naar Leeuwarden overgebracht en aan het politiebureau opgesloten. Hij heeft een volledige bekentenis afgelegd. Hbld. O DOODELIJKE VAL. Te Rozendaal (G.) is een ernstig onge luk gebeurd, dat aan een Amsterdamschen jongen, die met twee vrienden daar kam peerde, het leven heeft gekost. De jongen reed op zijn fiets van een sterke helling tusschen den Koningsberg en de school van Rozendaal, ter hoogte van de Rodel baan, tusschen de boomen door over boomwortels en greppels naar beneden. HIJ viel en werd met een schedelbreuk opgenomen. Hij werd naar het ziekenhuis te Velp overgebracht, waar hij een kwar tier na aankomst overleed. RUZIE BIJ EEN BRAND TE EDAM. Burgemeester en brandweerchef in conflict. Naar het Hbld. verneemt heeft de Offi cier van Justitie te Amsterdam gistermid dag van den opperbrandmeester te Edam, den heer E. Wark, een klacht ontvangen tegen den burgemeester van die plaats, den heer Th. C. P. M. Kolfschoten, terzake bedreiging tegen het leven. Tijdens den hevigen brand, welke ln den nacht van Dinsdag op Woensdag aldaar gewoed heeft bij de N.V. Vereenlgde Touw- fabrieken, was de burgemeester ontstemd over het feit, dat hij laat van het gebeurde ln kennis was gesteld. Hierover maakte hij den opperbrandmeester verwijten. Deze functionaris zeide den burgemeester, dat hij geen tijd had. Daarop zou, althans volgens de klacht, de burgemeester een revolver hebben getrokken en gezegd heb ben: Ik schiet Je neerl Je bent ontslagen! Ik zal je laten arresteeren. Tegen een politieman zou de burge meester geroepen hebben: arresteer dien vent. Dit conflict heeft in Edam de noodige beroering verwekt. Tijdens een telefonisch onderhoud, dat het Hbld. met den burge meester had, ontkende hij een revolver te hebben getrokken. Wel heeft hij den opper brandmeester ter plaatse ontslagen. BUITENLANDSCH GEMENGD. VERDRONKEN. VERSPREIDE BERICHTEN. De Minister van Waterstaat zal vóór In de Maas bij Maastricht is de werk- Maandag 20 Augustus a.s. geen audiëntie 1 looze arbeider H. H. verdronken. Hij laat meer yerleenen. pen weduwe en twee kinderen achter. CHOLERA-EPIDEMIE IN NOORD-CHINA. Volgens te Sjanghai binnengekomen berichten is ln Noord-Ohlna cholera uitgebroken. Vooral te Tsinanfoe heerscht de ziekte zeer kwaadaardig. Tot dus verre zijn 61 personen overleden. De Chlneesche autoriteiten hebben bijzondere maatregelen ter bestrijding van de epide mie genomen. EEN EMMER WATER VOOR TIEN PFENNIG. Tengevolge van de aanhoudende droogte zijn bij Glueckstadt ln Dultsohland vier bronnen opgedroogd, zoodat op vele plaat sen reeds een gebrek aan water heerscht. Tonnen water worden op karren van Prempe naar Qlueckstadt gebracht, waar het drinkwater voor tien pfennig per emmer wordt verkocht. Te Armstadt is de dorpsvijver volkomen uitgedroogd. De boeren zijn er reeds toe overgegaan het vee ln de stallen te brengen, daar de ver dorde welden geen voedsel meer opleveren. GPOE-CHEF DOOR SLANGEN GEDOOD. Naar verluidt, is generaal Sirov, het hoofd van de Gpoe, ln Trans-Kaukasie overleden. Toen de generaal eenige dagen geleden naar bed ging, werd hij gebeten door twee giftslangen, die opzettelijk tus schen de lakens zouden zijn gelegd. On danks alle pogingen om het leven van den generaal te redden, stierf hij onder groote pijnen. Naar gemeld wordt, waren de slangen uit den dierentuin ontvreemd. VLIEGTUIG MET NEGEN PASSAGIERS NEERGESTORT. Een vliegtuig met negen passagiers aan boord, dat op weg was naar Hatfield, waar het vertrek van de deelnemers aan de Kings Cup Airrace plaats vindt, is bij het vliegveld van Aberdeen omlaag gestort en ln brand gevlogen. Alle inzittenden, behalve de piloot, liepen verwondingen op, van wie twee ernstig. ZWAARDER STRAF VOOR MME. HANAU. Het Hof van Appèl te Parijs heeft ln de zaak der „Gazette du Franc" de straf van mevr. Hanau van twee jaar gevangenis- traf en 3000 francs boete tot drie jaar hechtenis en 5000 francs boete verhoogd. ONTPLOFFING IN VUURWERKFABRIEK In een papierfabriek te Piraeus (bij Athene) welke ln hoofdzaak „vuurwerk" vervaardigt, heeft door de ontbranding van explosieve stoffen een vreeselijk on geluk plaats gehad. Binnen enkele minuten stond het ge- heele gebouw in lichterlaaie. Er ontstond een sauve qui peut onder de arbeiders. Niettemin is een persoon gedood, terwijl vijf arbeiders gewond zijn. zijn behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bij de Firma A. HILLEN - Stationsweg Firma A. J. H. WIJTENBURG. Haarlemmerstraat 2. W. G. J. VERBURG, Sigarenhandel, Heerenstraat 2. Fa. A. SOMERWIL Az. Hoogew. 24 A. M. v. ZWICHT Breestraat 126 Joh. HOGERVORST, Haarl.str. 128 A. VAN EGMOND, Sigarenhandel, Haven 2/4 BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat No. 59 - Oegstgeest en des Zaterdags bij A. H. v. d. VOOREN, H. Rijnd. 106 en bij Kiosk Prinsessekade. 2-3 J

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 10