PRIJS VERLAGING PALMOLIVE ZEEP 2 VOOR 25 CENT LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 13 Juli 1934 Derde Blad No. 22794 75,te Jaargang BINNENLAND. RECLAME. 4373 NA HET OVERLIJDEN VAN PRINS HENDRIK. Het rouwbeklag der Tweede Kamer. Aangezien het lid der commissie van redactie der Tweede Kamer voor het ont werpen van een Adres van Rouwbeklag in verband met het overlijden van Z. K. H. den Prins der Nederlanden, de heer Schou ten, die als zoodanig deel zou uitmaken van de commissie ter aanbieding aan H M. de Koningin van dit adres, wegens verblijf buitenslands verhinderd zal zijn aan die aanbieding deel te nemen, heeft de Kamer z. h. s. besloten het aantal der aan de Commissie van Redactie toe te voegen le den te bepalen op vier. De Voorzitter heeft aan die commissie toegevoegd den heer Van Dijk (a.-r.). Voorts heeft het aan de Commissie van Redactie toegevoegd lid de heer K. tef Laan medegedeeld dat hij wegens zeer dringende ambtsbezigheden verhinderd zal zijn bij de aanbieding van het Adres van Rouwbeklag aan H M. de Koningin tegen woordig te zijn. In diens plaats heeft de voorzitter benoemd den heer Drees (s d.). In aansluiting op het bericht van giste ren, kunnen wij nog mededeelen, dat de Nieuwe Kerk te Delft tot en met morgen ter bezichtiging van de rouwverslering, voor het publiek geopend zal zijn van des morgens 9 uur tot des avonds 6 uur, en zoo noodig nog langer. De mogelijkheid bestaat, doch dit schijnt op het oogenbllk nog onzeker, dat ook de volgende week de kerk nog enkele dagen bezichtigd zal kunnen worden. Het aantal bezoekers was gisteravond 18.000 gestegen. Het Indlë-vllegtulg der KL M., de Havik, dat eergisteren op Schiphol aankwam, bracht een krans immortellen mee als hul deblijk der Nederlandsche bevolking van Kramat aan de nagedachtenis van Z.K.H. Prins Hendrik. De K.L.M. heeft den krans nog denzelfden dag aan het Paleis Noord einde doen bezorgen. o AANKOOP GEZANTSCHAPSGEBOUW TE LONDEN. Het wetsontwerp door de Eerste Kamer aangenomen. In de gisterenavond gehouden vergade ring van de Eerste Kamer is zonder be raadslagingen en zonder stemming aan genomen het wetsontwerp betreffende aankoop van een gezantschapsgebouw te Londen, waarna de vergadering werd ge sloten. O BEVORDERING INSTANDHOUDING ZIEKENFONDSWEZEN. Tegemoetkoming aan werkloozen in de premiebetaling door gemeentebesturen. De Minister van Sociale Zaken heeft het volgende schrijven gericht tot de Ge meentebesturen inzake de Ziekenfondsen: Van de zijde van verschillende gemeen tebesturen zoowel als van den kant der Vakcentrales Is mij medegedeeld, dat werklooze arbeiders, ïiie lid van een zie kenfonds zijn, dikwijls niet meer in staat zijn, de contributie voor dat fonds te be talen en zich mitsdien genoopt zien, zeer tot hun leedwezen, voor lidmaatschap van hun fonds te bedanken. Onderscheiden gemeentebesturen ach ter. het van groot belang, dat bedoelde arbeiders hun lidmaatschap blijven be houden, mede omdat de kosten van ge neeskundige behandeling enz. anders voortaan geheel ten laste van de gemeen te zullen komen. Voor de gemeentekas kan dit een niet gering nadeel beteekenen. De arbeiders stellen eveneens prijs op be houd van hun lidmaatschap, omdat zij gaarne onder behandeling wenschen te blijven van hur, fondsarts. Ik erken bovendien de groote beteeke- nis van het feit, dat een belangrijk aan tal arbeiders zich voor geneeskundige be handeling enz. heeft verzekerd. Bevorde ring van de Instandhouding van het zie kenfondswezen acht ik een groot sociaal belang. Op grond van het bovenstaande heb ik er geen bezwaar tegen goed te keuren dat gemeentebesturen, indien zij hiertoe be- sluiten, de bovenbedoelde werkloozen in de premiebetaling tegemoet komen door bijv. een gedeelte van de contributie voor hun ziekenfonds voor rekening der ge meente te nemen, zoodat derhalve deze tegemoetkoming niet in mindering wordt gebracht op den steun ingevolge de steun regeling, doch tenvolle boven de uitkee- ring wordt genoten. Uiteraard zal van Rijkswege geen sub sidie in deze gemeentelijke bijdragen kun nen worden verleend, aangezien het hier een maatregel betreft, tengevolge waar van eventueel meerdere uitgaven der ge meente voor kosten van gemeentelijke ge neeskundige verzorging kunnen worden voorkomen. Ik neem hierbij aan, dat tevens terzake een regeling met de Fondsen wordt ge troffen, zoodat de lasten van de verzeke ring worden verdeeld over de gemeente, de verzekerden en de fondsen, Van eventueele besluiten der gemeen tebesturen in bovenbedoelden zin wordt mededeeling aan mijn Departement ver zocht. DE BOM OP DE ZEVEN PROVINCIËN. Op de vragen van den heer Albarda in verband met de aan de officieren van het esquadrille vliegtuigen, hetwelk tegen de Zeven Provinciën optrad gegeven opdracht in zake het werpen van bommen op dat schip, heeft Ministers Deckers medege deeld, dat reeds op 7 Juni door hem, naar aanleiding van berichten uit de Indische pers, nadere inlichtingen aan den com mandant der zeemacht in Ned.-Indié zijn gevraagd ter zake van het werpen der bom op Hr. Ms. Zeven Provinciën. Het antwoord kan per eerstvolgende luchtmail worden verwacht. In verband daarmede kunnen «n»Vr^ëfn va? den heer Albarda thans oog niet worden beantwoord, NIEUWE REGELING VAN DE SURSEANCE VAN BETALING. Voorloopig Verslag der Tweede Kamer. Volgens het Voorloopig Verslag over het wetsontwerp tot nieuwe regeling van de surséance, de gelgenheld tot akkoord openende, kon de vaste commissie voor privaat- en strafrecht zich met de alge- meene strekking van het ontwerp zeer wel vereenigen. Zoowel de wijzigingen, welke in de regeling der eigenlijke surséance van betaling zullen worden aangebracht, als het openen van de mogelijkheid tot ak koord, beschouwt zy, over het, geheel ge nomen, als belangrijke verbeteringen. Wat het eerste betreft, heeft de com missie zich intusschen gevraagd, of er geen aanleiding is, de belangen der schuld- elschers nog beter te beveiligen dan het ontwerp voorstelt, zy meent, dat het aan beveling zou verdienen, wanneer ook by surséance van betaling een rechter-com- missaris werd benoemd, teneinde toezicht te houden op de handelingen van de be windvoerders. Met de Regeering is de commissie ten aanzien van het akkoord van oordeel, dat de voorgestelde regeling ook voor normale tyden haar beteekenis houdt. Mocht men tot maatregelen op het gebied van de exe cutie van door pand of hypotheke gedekte schulden willen overgaan, dan behooren deze naar haar meening in een afzonder- ïyke wetteiyke regeling te worden neerge legd. Zy meent dan ook, dat de thans aangeboden regeling niet hoofdzakeiyk met het oog op de tegenwoordige buiten gewone omstandigheden bezien moet wor den. Ten slotte zou de commissie gaarne de meening der Regeering vernemen over de verhouding tusschen dit wetsontwerp en de Wet op de vergadering van houders van schuldbrieven aan toonder. Het wil haar voorkomen, dat er weinig reden bestaat twee regelingen naast elkaar te laten voortbestaan, waarvan de eene op alle schuldeischers en de andere slechts opeen bepaalde categorie daarvan toepasselyk is. BESMETTELIJKE ZIEKTEN VAN ONDERWIJSPERSONEEL. Bescherming der leerlingen. In het Verslag der Tweede Kamer be treffende het wetsontwerp tot bescherming van leerlingen tegen de gevolgen van be- smetteiyke ziekten van personeel van in richtingen van onderwys vestigt de Com missie van Rapporteurs de aandacht er op, dat In de Memorie van Antwoord niet is beantwoord de opmerking met betrekking tot artikel 9 van het wetsontwerp. Het in die Memorie bij artikel 9 gestelde acht de commissie niet voldoende duidelyk. De vraagt dringt zich op of de onder 2 van dit artikel bedoelde algemeene maat regel van bestuur volledige vergoeding door het Rijk zal inhouden van alle kosten welke voortvloeien uit het verleenen van verlof tot herstel of uit de niet-toelatlng tot de inrichting van onderwys. Zal dit ook plaats hebben als het met name be treft een nlet-gesubsidieerde inrichting van onderwys, waarop deze wet van toe passing Is? De commissie is voorts van oordeel, dat eenzelfde onzekerheid door de Memorie van Antwoord niet is weggenomen voor het geval, dat op verlof tot herstel ont slag moet volgen en de Pensioenraad den ontslagene niet ongeschikt verklaart voor de verdere waarneming van zijn betrek king. De commissie meent evenwel dat dient vast te staan welke regeling zal worden getroffen en wie de daaruit voortvloeien de kosten zal moeten vergoeden. DE URKER VISSCHERS. Op vragen van het Tweede Kamerlid van Dis: 1. Kan de minister mededeelen of het juist is, dat aan de Urker visschers, die in het bezit zijn van vaartuigen met moto ren boven 30 P.K., na 1 Juli as. geen ver gunning meer zal worden verleend om de visschery op het meer Fievo uit te oefe nen? 2. Weet de minister, dat de groote meer derheid der Urker visschers door dezen maatregel zeer ernstig in hun bestaan zul len worden getroffen, aangezien de Noord- zeevisschery voor hen geen voldoende bron van inkomsten oplevert? 3 Is de minister bereid om, indien vraag 1 bevestigend wordt beantwoord, alsnog dit besluit ongedaan te maken en aan de Urker visschers met vaartuigen voorzien van motoren boven 30 P.K., ook na 1 Juli a.s. vergunning te verleenen tot het vis- schen op het meer Flevo? heeft de minister van financiën geant woord 1. Deze vraag wordt bevestigend beant woord. 2. Het aantal Urker visschervaartuigen, dat door dezen maatregel zal worden uit gesloten, bedraagt vermoedelijk 87. Inder daad is de Noordzeevisschery voor het tegenwoordige weinig winstgevend, doch het toelaten van deze vaartuigen op het IJsselmeer wordt met het oog op den vlschstand onraadzaam geacht, terwyl het bovendien in hooge mate strijdig zou zyn met de belangen van hen, die van jongsaf op de Zuiderzee hebben gevischt en, door den bouw hunner schepen, thans by uit sluiting zijn aangewezen op de visschery op het IJsselmeer. 3. Op den grond, aan het slot van het antwoord op vraag 2 vermeld, is het niet mogelyk den getroffen maatregel onge daan te maken. Wel wordt overwogen, of het mogelyk is, den betreffenden visschers eenigermate tegemoet te komen krachtens de Zuiderzeesteunwet. o GEEN STAKING BIJ DE HEEMAF. Na diverse conferenties tusschen de directie van de Heemaf te Hengelo en vertegenwoordigers der drie metaalbewer kersorganisaties is ten slotte overeenstem ming bereikt. Naar wy vernemen hebben de organisa ties een schryven ontvangen van de direc tie der N.V. Heemaf, dat deze de aangekon digde loonsverlaging heeft ingetrokken, echter met de mededeeling, dat de ver laging dit jaar toch zal moeten worden ingevoerd. Maandag 16 Juli zal dus niet tot staking gorden overgegaan. NIJMEGEN IN HET GEDRANG. Vreemdelingenverkeer de grens over! Evenals vorige jaren kan men ook nu weer doch in toegenomen mate aan het station Nymegen een groote aantal touringcars vinden, waarvan de bestuur ders, zoodra een extra-trein arriveert, de reizigers bestormen. Dan ziet men na eenigen tyd een aantal gevulde touring cars in de richting Kleef ryden om des avonds, kort voor het vertrek van den trein, terug te keeren. Aan dit bedryl doet ook de A.T.O, mee en het gevolg is geweest, dat een ongebreidelde concur rentie ontstond. Aanvankeiyk was het tarief f. 2.50 per persoon, de particulieren deden er een kwartje af en toen stelde de A.T.O. den prys op twee gulden. De par ticulieren, die het in den beginne vrijwel met elkaar eens waren en een gemeen- schappeiyk front tegen de A.T.O. vormden verbraken op een gegeven oogenbllk de samenwerking en zoo Is langzamerhand de toestand ontstaan, dat men voor veer tig cents een uitstapje naar Kleef kan maken. De Nymeegsche zakenmenschen kunnen zich met hun slecht bezette zaken en onverkochte voorraden „amuseeren" met de voorbyratelende touringcars. De K. v. K. voor Nymegen heeft zich nu beklaagd by de Nederlandsche Spoor wegen. (Hbld.) o VOOR MILITAIREN VERBODEN GESCHRIFTEN. Valt De Blauwe Vaan er onder? Het Eerste Kamerlid Hermans heeft tot den minister van defensie de volgende schrlftelyke vragen gericht: 1. Heeft de minister kennis genomen van een artikeltje In het nummer van 6 Juli van De Blauwe Vaan, orgaan voor drankbestryders, uitgegeven door de Ne derlandsche vereeniglng tot afschaffing van alcoholhoudende dranken, waarin wordt medegedeeld dat de redactie ln de laatste weken mededeelingen van verschil- lene leden van bovenvermelde vereeniglng, die ln militairen dienst zijn, heeft ont vangen, waaruit blykt dat zy, als ge- abonneerden op De Blauwe Vaan het blad niet meer ontvangen en de administratie de exemplaren terug ontvangt met de aan teekenlng „geweigerd"? 2. Zoo ja, wil de minister dan mededee len of een en ander geschiedt ingevolge besluit van zyn excellentie, en zoo dit het geval is, wil de minister dan mededeelen op welke motiveering het besluit berust? 3. Mocht de minister geenerlei besluit daaromtrent genomen hebben en zou dus de willekeur van een of anderen plaatse- lyken commandant de oorzaak zyn van de Inhouding van het reeds hierboven ge noemd orgaan voor drankbestrijding, wil dan de minister het daarheen leiden dat aan bedoeld optreden een einde worde ge maakt en de leden der vereenlging, die in militairen dienst zyn, ongehinderd het orgaan hunner organisatie kunnen ont vangen? o DE ONLUSTEN TE AMSTERDAM. Aanvulling van de wet van 1855 heeft de aandacht van de Regeering. De heer Westerman heeft vragen ge steld Inzake de ernstige onlusten te Am sterdam. O.m. is door hem gevraagd: Is de minister niet van oordeel, dat er een rechtstreeksch verband bestaat tus schen de actie van de Communistische Party Holland, geiyk deze zich in artike len van het dagblad „de Tribune" open baart, en de onlusten? Is de minister bereid mede te deelen of er, en zoo ja, welke maatregelen door de Regeering zullen worden genomen ten einde aan de door de communistische partij Holland openlijk gevoerde revolu- tionnaire actie een einde te maken? Zou de Minister in het byzonder willen mededeelen, of op grond van het voorge vallene een verbod van de communistische party Holland in overweging zal worden genomen? Minister Coiyn heeft hierop o.m. ge antwoord. dat met zekerheid niet valt te zeggen of een rechtstreeksch verband, als gesteld, bestaat. Intusschen is wel aanne- melyk, dat de opruiende taal in de arti kelen van het dagblad De Tribune het ontstaan van onlusten bevordert. De Regeering moge verwyzen naar de dezer dagen door de politie en justitie ge troffen maatregelen. Het in de laatste vraag gestelde heeft blykbaar betrekking op een aanvulling van de wet van 1855. daar vereenigingen, strydig met de openbare orde, als in die wet bedoeld, verboden zyn. Het vraagstuk of het wenschelyk is die wet aan te vullen heeft de aandacht der Regeering. o STREEKVLIEGVELD TUSSCHEN APELDOORN EN DEVENTER. Naar het „Dev. Dgbl." verneemt, be staan er plannen voor den aanleg van een streekvliegveld te Teuge, aan den Ryksstraatweg Apeldoorn-Deventer, ach ter het hotel „de Nieuwe Zwaan". De totale oppervlakte van dit terrein, hoofd zakelijk bestaande uit bouw- en weiland, bedraagt 100 H.A., waarvan voorloopig ongeveer 40 H.A. in gebruik zal worden genome.i. Het grootste gedeelte van het benoodigde kapitaal is reeds verzekerd. Ook heeft de K.L.M. de voorlcopige keu ring reeds verricht en het veld geschikt bevonden. Het bureau voor Luchtvaart van het ministerie van Waterstaat is op de hoogte gesteld van de plannen welke gunstig beoordeeld zyn, terwyi bovendien medewerking is toegezegd. De Nederl. Heidemaatschappy maakt thans een begrooting van de kosten en zoodra deze cyfers bekend zyn, zal de burgemeester van Voorst, mr. A. C. baron van der Feltz, een vergadering byeen- roepen, waarvoor uitgenoodigd worden vertegenwoordigers van de gemeentebe sturen van Deventer, Zutphen, Apeldoorn en Voorst en tevens van het bureau van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Salland. Gehoopt wordt dat de plannen in den a.s. winter tot uitvoering kunnen komen, waarna het streekvliegveld in den volgen den zomer in gebruik zou kunnen worden genomen. ARRESTATIES VAN OPRUIERS. Gistermiddag heeft de centrale recher che een inval gedaan in een drukkerij aan de Raamgracht te Amsterdam en daar een vrij groote hoeveelheid opruiende lectuur in beslag genomen. Het waren extra-num mers van de Roode Hulp, orgaan van het afweerfront der Int. Roode Hulp, sectie Holland. Het blad was gewijd aan de onge regeldheden in de Jordaan en een achttal foto's waren er in opgenomen. Gisteravond heeft de politie van het bureau Adelaarsweg aan den overkant van het IJ te Amsterdam verschillende huis zoekingen verricht by hen, van wie ver moed wordt, dat zij betrokken zyn geweest by het openbreken van straten in de laat ste dagen. Vier personen zyn gearresteerd en zullen ter beschikking van de justitie worden ge steld. Nog meer arrestaties zyn dezer dagen te verwachten. De elf personen, die gistermiddag te Amsterdam waren gearresteerd in verband met straatopbreken en het ophangen van een doek zyn na gehoord te zyn gister avond weer op vrye voeten gesteld, nadat proces-verbaal tegen hen was opgemaakt. De politie te Schiedam heeft by ver scheidene communisten huiszoekingen ge daan naar opruiende geschriften. Ten huize van H. A. G. in de Pernisschestraat werd een hoeveelheid geschriften in be slag genomen. De man is gearresteerd en zal ter beschikking van de justitie worden gesteld. Bij C. F. aan de Hoofdstraat is een revol ver in beslag genomen. De Staatsmyn Maurits wordt dag en nacht bewaakt. Zoeklichten zyn op be- langryke punten opgesteld. De politie te Deventer heeft de hand gelegd op zes personen, arbeiders van re- specttevelyk 17- tot 36-jarigen leeftijd, allen te Deventer woonachtig, verdacht van het plegen van geweld met vereende krachten tegen goederen (vernieling van straatlantaarns en het in brand steken van een spoordyk). tijdens de ongeregeld heden van Maandagavond. Twee van hen worden verdacht van openlyke opruiing. Allen zijn in voorloopige hechtenis ge steld. o SLAPTE IN DE TEXTIELINDUSTRIE. Aan een dertigtal wevers, werkzaam by de N.V. D. Jordaan en Zonen's Textiel fabrieken te Haaksbergen is medegedeeld dat er voorloopig geen werk meer voor hen is in de fabriek, by gebrek aan voldoende orders. Daarbij is door de firma rekening gehouden met kostwinners. o PRACTISCHE WERKVERRUIMING EN HULPVERLEENING. Onder voorzitterschap van den heer G. van Roekei werd gisteren gehouden de jaarvergadering van de Nederlandsche Centrale voor practische werkverruiming en hulpverleening. gevestigd te Arnhem, die by gelegenheid van de opening van Huize „Ooster-Meerwyk" te Berg en Dal onder groote belangstelling werd gehou den. De voorzitter gewaagde in zyn ope ningswoord van den grooten bloei van deze instelling, die in dezen tyd van maat schappelyken nood in vele gevallen hulp kon brengen. In de diverse tehuizen, die door deze Centrale worden geëxploiteerd, verblyven thans 131 personen, terwyl in gezinsver pleging velen zyn ondergebracht. In totaal werden in 1933 296 gevallen aangebracht, waarvan vele door het bu reau van meergenoemde Instelling aan emplooi werden geholpen. Hierby waren ook vele intellectueelen, die door de ar beidsbemiddeling, met medewerking van de vertegenwoordigers in binnen- en bui tenland, opnieuw werden geëmployeerd. De inspecteur van' genoemde Centrale, de heer H. W. Smit, gaf een zeer gedocu menteerd overzicht van de werkzaamhe den der instelling en gewaagde van de voortdurende samenwerking met de Ge- meentelyke Diensten voor Maatschappe- ïyk Hulpbetoon, Raden van Arbeid en an dere overheidsinstellingen voor het ver schaffen van hulp aan valide en minder valide personen. Tot nieuwe leden van het bestuur wer den benoemd: Mr. P. E. Barbas, secretals van den Armenraad te Haarlem; mr. J. P. Coops te Laag-Keppel; H. E. K. Ezerman, oud-gouverneur van Sumatra's Oostkust te Arnhem; J. P. Fortanier, gemeente-ont vanger te Rotterdam; R. de Haas te Arn hem: D. M. M. d'Hangest Baron d'Yvoy van Mydrecht, burgemeester van Rosen- daal (Gld.): L. Hoejenbos, directeur van den Gemeentelyken Dienst voor Maat- schappelyk- Hulpbetoon te 's-Gravenhage; J. L. B. Keurschot. lid van Ged. Staten van Gelderland te Didam; H. v. d. Kloot te Nymegen: F. H. Kooyman, Notaris te Velp; R. Sissing te Groningen; J. Weber, directeur van de Gemeentelyke Instelling voor Maatschappelyk Hulpbetoon te Arn hem en ds. G. Westmyse te Rotterdam. Uit het verslag van den penningmees ter, den heer J. J. Barendsen, bleek, dat de rekening in ontvangst en uitgaaf aan wees een bedrag van f. 34808.42. Na afloop van de algemeene vergade ring werd in aanwezigheid van vele auto riteiten en belangstellenden uit het ge- heele land met een toespraak van derf voorzitter officieel geopend Huize „Ooster- Meerwyk", dat bestemd is voor intellec tueelen, die door de maatschappelyke om standigheden en door moeilykheden in eigen leven tydelijke of meer duurzame verpleging noodig hebben. Nog werd het woord gevoerd door mr. J. J. A. Bakker, voorzitter van den Raad van Arbeid te Nymegen, die zyn dank baarheid uitsprak voor de instelling van dit eerste tehuis van dien aard in den lande, waardoor ook de overheidsinstel lingen in samenwerking met het particu lier initiatief aan intellectueelen, die het in dezen tyd vaak zoo moeilyk hebben, in tyden van werkloosheid e.d. hulp kunnen verschaffen. Als directeur van deze inrichting werd door den voorzitter geïnstalleerd de heer H. W. Duyvendak. Na deze installatie werd het tehuis be zichtigd, waar plaats is voor 25 personen. Algemeen werd bewonderd de keurige inrichting van het gebouw en tevens het geheele landgoed, dat voor dit doel be schikbaar is gesteld. o VERSPREIDE BERICHTEN. De Gemeenteraad van Haarlem heeft gisteren een verbod van kladden op wegen en gebouwen aangenomen. De gewone audiëntie van den minister van Onderwys. K. en W. zal op Maandag 16, 23, 30 Juli 6 en 13 Augustus e.k. niet plaats hebben. Bij Kon. besluit is aan G. M. Jansen, op verzoek, eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Bergharen, met dankzegging voor den langdurigen dienst, door hem als burgemeester bewe zen. o UIT NED. OOST-INDIE. VOEDSELSCHAARSCHTE. TJILATJAP. 12 Juli, (Aneta). In het regentschap Banjoemas, in de onderdis tricten Mandiradija, Poerworedjo. Soesoe- kan, Kobasen en Kembarang. heerscht voedselschaarschte. Door het Binnenlandsch Bestuur wordt tweemaal per week rijst gedistribueerd. De apadi-aanplant in Djatilawang in het re gentschap Poerwokerto ter grootte vanj 8000 bouws, alwaar de opbrengst afhanke lijk is van den regen, leverde grootendeels een mis-oogst op. Tot dusverre is geen druppel regen ge vallen. niettegenstaande in de plaatsea Poerwokerto en Tjilatjap eenige regen buien voorkwamen. Eveneens heeft een groote mis-oogst plaastgevonden in het Krojasche in het regentschap Tjilatjap. o NIEUIV VLIEGVELD TE PADANG. PADANG, 12 Juli (Aneta). De vereenl ging Vliegveld Padang verkreeg de optie op een terrein van een omvang van 30 H.A.. gelegen 10 K.M. ten Noorden van Padang. aan de Hoofdweg naar de Pa- dangsche Bovenlanden en aan dert spooriyn.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 9