i H.E.V. Speciale Aanbiedingen COUPONS WAAKübnUvVfNb voora' °P Wijzen dat de prijzen op de Coupons SIGARENMAGAZIJNEN HAARLEMMERSTRAAT HOEK DONKERSTEEG LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 13 Juli 1934 CORRESPONDENTIE. UIT DE RIJNSTREEK. Vanaf Zaterdagmorgen UT IN DIVERSE Seizoen-Artikelen EENIGE DUIZENDEN 137 2-4-6 OEGSTGEEST. De autotocht voor Ouden van Dagen. Moest vorige week de jaarlijksche rond rit voor Ouden van Dagen worden uitge steld, is dit toch voor de oudjes maar een wachten van enkele dagen geworden, gistermiddag waren op het vastgestelde uur alle auto's met een 61 tal ouden van dagen in het Wilhelmlnapark aan wezig De opstelling en nummering van de auto's ging vlug, waarbij de onafschei delijke bloemen en versnaperingen niet werden vergeten, zoodat reeds enkele minuten over één uur het vertrek werd aangekondigd. Tot groote vreugde van de oudjes, gingen ook ditmaal Burgemeester van Gerrevlnk en zijn echtgenoote mede. in een vlot tempo werd over Sassenhelm Lisse Hillegom, Hoofddorp naar het vliegveld „Schiphol" gereden. In volkomen orde werd Schiphol bereikt waar aller eerst over het uitgestrekte landingster rein werd gereden en daarna ln het restaurant plaats genomen. Op enkele meters afstand stonden vlieg machines gereed om op te stijgen en al spoedig zag men de reuzengevaarten van zeer nabij het luchtruim kiezen, hetgeen allen verwondering en belangstelling trok. Na een uur werd de tocht voortgezet naar „Groenendaal" te Heemstede. Helaas werd dit doel niet bereikt ln den tijd welke daarvoor was berekend, daar het pontje bij Schalkwijk oponthoud gaf en alle auto's niet kon overzetten. Het bezoek aan Groenendaal moest hierdoor worden bekort, toch ls er van die heerlijke rust in het bosch genoten. Omstreeks kwart voor zeven arriveer de de stoet aan „Het Witte Huis" waar de keurig gedekte tafels gereed stonden. Muziek onving de gasten in „Het Witte Huis" met vroolijkheid. Nadat de inwen dige mensch was versterkt, sprak te omstreeks 8 uur de voorzitter van de commissie, de heer J. Kamsteeg, een slot woord waarin hij hartelijk dank bracht aan alle „oudjes" voor hun medewerking. Hij dankte ook de autobezitters voor hun onmisbare medewerking, inzonderheid tot een 4 tal hunner voor hun bijzondere medewerking, de dames-geleidsters, de muziek, den ordonnans, den heer J. P. Breedljk en ten slotte de familie van Ingen Schenau en personeel voor de bij zonder aangename ontvangst. De Burgemeester sprak daarna 'e kort woord en hoopte dat alle deelnemers(sters) het volgend jaar weer zullen deelnemen. Namens alle ouden van dagen dankte de heer v. Waveren de commissie, autobe zitters en dames-geleidsters voor al het geen zij dezen middag en avond hebben geboden. Met het zingen van het Wilhelmus werd het feest besloten. Steeds weer blijkt, dat de Burg. de Kempenaerstraat de aangewezen winkel straat is ln onze gemeente. Wederom ls een van de particuliere woonhuizen omgebouwd tot winkelpand. In perceel no. 37 is hedenmorgen ge opend een filiaal van de Leidsche firma „V.E.F.I.V.O." De voorgevel en de benedenkamers zijn geheel uitgebroken tot winkel en etalage ruimte omgebouwd. Het geheel maaEl een goeden indruk en ziet er keurig uit. SASSENHEIM. Openlucht-concert, De mondorgelclub „Excelsior" zal Zater dagavond 8 uur een concert geven ln de tent aan de Charbonlaan. Geslaagd uitstapje. De Meisjesvereeniging „Ruth" alhier maakte een uitstapje naar Groenendaal. In het wandelpark werd volop van de mooie natuur genoten en men keerde hoogst voldaan huiswaarts. Gevonden zijn een muts, kleur wit en bruin, twee rozenkransen, elk in etui. een huissleutel, een dames-zwemcostuum met 'badmuts en handdoek, een R.K. kerkboek (missaal), een paar motor-beenpijpen, een ledige rugzak, een aantal postzegels van 12'/i cent. Nadere inlichtingen verstrekt de politie alhier. VOORHOUT. Jaarvergadering St. Caecilia. Voorziter G. Wltteman opent deze druk bezochte vergadering ln het intieme voor zaaltje van het Parochiehuls. met een woord van welkom tot directeur Bolderdijk en de leden; de later ter vergadering ge komen beschermheer en de pastoor, wor den afzonderlijk op hartelijke wijze be groet. In zijn openigswoord releveert spreker, dat het 15 jaren geleden ls, dat de ver- eenlging ls opgericht, en meent dan ook en voora! op deze jaarvergadering niet te mogen nalaten een woord van oprechten dank te richten tot den directeur den heer M. Bolderdijk. Spr. moedigt de leden aan de volle medewerking te geven aan den heer Bolderdijk en zijn gezag te eerbiedi gen. De notulen der vorige vergadering worden onveranderd vastgesteld. Ook het verslag, uitgebracht door den secretaris, den heer P. v. d. Geer. van de vergadering van den ZE. Bond in den Haag gehouden, werd onder aplaus aanvaard. De penningmeester, de heer B. Zwetsloot deed verslag; f. 771.26 was ontvangen en f. 771.07 uitgegeven, zoodat het saldo be draagt f. 0.19 geteld bij het saldi van alle voorgaande jaren, gaf dit een totaal batig saldo van f79.16'/i, Een woord van dank werd gericht aan den Penningmeester met zijn staf van pro pagandisten, die hem bij het incasseer en behulpzaam zijn geweest. Hierna bracht de secretaris zijn Jaarver slag uit. In zeer welgekozen woorden zegt spr. o.a„ dat gedurende 15 lange Jaren door St. Caecilia is gestudeerd onder de bekwame leiding van den heer Bolderdijk, wiens naam onafscheidelijk verbonden is met dien van 8t Caecilia. Spr. voegt er den wensch aan toe, dat hij nog jaren den dirigeer-scepter moge zwaaien in deze ver eeniging. Momenteel zijn er 42 leden. Ver volgens laat spr. de revue passeeren, de zeer vele malen, dat de vereeniging op een zoo royale wijze steeds heeft klaar gestaan om mede te werken aan verschillende lief dadige doeleinden. De voorziter spreekt dan woorden van dank tot den secretaris, den beschermheer en den pastoor en wekt de leden op deel te nemen aan het solisten-concours dat te Hillegom gehouden zal worden. De verga dering gaat accoord met de verlenging van den huur van de Patronaatszaal voor den tijd van eene jaar. De heer Bulten roemt dan het bestuur en de leiding van den directeur en stelt de vereeniging ten voor beeld aan de andere plaatselijke vereeni- gingen. Den pastoor dankt dan de vereeni ging voor haar medewerking bij liefdadige bijeenkomsten. De heer Bolderdijk dankt dan voor de hem gebrachte hulde en spreekt den wensch uit nog vele jaren voor en met Caecilia te mogen werken. Bij de rondvraag worden enkele vragen gesteld en inlichtingen gegeven over den te hou den Muziek-sportdag. o VOORSCHOTEN. Wielrenner gevallen. In de Schoolstraat is gisteravond een wielrenner gevallen pver de tramrails, waardoor (hij verwondingen opliep aan een been. Na ter plaatse te zijn verbonden door een lid E.H.B.O. en dr. H. de Boer is hij per auto naar zijn woning vervoerd. Autotocht Ouden van Dagen. Met 41 auto's vertrokken gistermiddag de ouden van dagen vla de bloembollen streek en Haarlemmermeerpolder naar Schiphol of beter gezegd eerst naar Heem stede waar in het park Groenendaal gerust werd en enkele versnaperingen werden aangeboden. Na op Schiphol per auto langs de loodsen en gebouwen te hebben gereden werd nabij de vliegweide rust genomen, tenminste zij konden hier wat gebruiken en rustig hét gedoe op Schiphol bekijken. Spoedig was 't er onrustig en toen de voorzitter van het comité mee deelde dat de oudjes gratis mochten vlie gen, bleef een enkele slechts op zijn stoel. In totaal zijn met twee toestellen 11 vluch ten gemaakt en ondergingen 110 personen den luchtdoop. Zij waren de een voor den ander verrukt en opgetogen. Wie had dat kunnen denken? In het restaurant Schiphol werden de boterhammen verorberd en omstreeks 7 uur wederom naar huis gereden, vla ring vaart, Haarlemmermeer, rijksstraatweg en Rijndijk. Opgewacht door „Benvenuto" en „St. Laurens Harmonie" deed de stoet zijn in tocht ln deze gemeente en omstuwd door nagenoeg de geheele gemeente gingen de oudjes nog even naar Hotel Deurloo om afscheid te nemen. Toen de koffie was rondgediend heeft allereerst Burgemeester E. Vernède. die ditmaal de tocht had mee gemaakt. namens de Ouden van dagen het comité dank gezegd voor het organiseeren van deze lustrumtocht, die een bijzonderen indruk zal achterlaten. Alles was volmaakt verloopen en niets had het aangename verstoord. De voorzitter van het comité dr. M. v. d. Stoel heeft hierna de balans opgemaakt van het eerste lustrum en noemde 't „een door en door gezond bedrijf, wat nog geen saneering behoeft" In vergelijking met b.v. het rijkdoende den Haag, sloeg Voorscho ten met zijn veertig auto's een best figuur en getuigde deze tocht weer van mede leven van de ingezetenen Aan allen werd dank gezegd voor de ondervonden mede werking en de heer P Kaayk met een mooi bloemstuk gehuldigd voor de voor bereidingen. De oud-voorzitter mr. N. Vernède, bur gemeester van Rozenburg, heeft ten slotte nog gesproken en in het bijzonder gewezen op de winteravonden en de oudjes verzocht bij de lamp en het haardvuur aan de jongeren te vertellen waarmede men zich vroeger vermaakte. Morgen wordt alhier een collecte ge houden voor de Vereeniging „Het Hooge- land". o WARMOND. J. Hoogstraten t Gisteren werd aan den schoot der aarde toevertrouwd het stoffelijke overschot van wijlen den heer J. Hoogstraten, ln leven rustend landbouwer alhier. Zijn groote kunde op het gebied van veeteelt, getuige zijn destijds gehouden veestapel, was in dertijd in verren omtrek bekend. Ofschoon uit Sassenhelm afkomstig, had hij zich in deze gemeente spoedig ingeburgerd. Hij had o.m. een werkzaam aandeel in de op richting van de School met den Bijbel, was jarenlang ouderling van de N. H. Kerk en is tot zijn dood toe Kerkvoogd geweest. Zijn geheele levenswandel wees op een eerlijk en nobel karakter. Aan de geopende groeve werd het woord gevoerd door ds. G. J. de Bel, waarna de heer L. de Vrijer, zwa ger van den overledene, een woord van dank bracht voor de belangstelling alsmede voor de hartelijkheid den overledene tij dens zijn ziekte bewezen. De collecte ten bate van de Vereeni ging „Het Hoogeland" en „Ons Thuis" heeft f. 29.04 opgebracht. WASSENAAR. Een fraai succes. Het Chr. Jongedames-Mondorgelorkest V.i.v.o." (directeur de heer D. van Wouw, van Leiden) nam gisteren deel aan het ■vijfdaagsch nationaal muziek- en zang concours te Jutphaas (bij Utrecht). In den marschwedstrijd werd een eerste prijs behaald. Daarna kwam „V.i.v.o." uit in de 3e afdeeling muziek en behaalde met 352 punten den eersten prijs, terwijl de jury in haar rapporten bijzondere hulde brengt aan de club en de directie. Een bijzonder succes dus voor „V.i.v.o.", waar de club voor dit hooge puntenaantal direct in de 2e afdeeling muziekcorpsen is geplaatst. ZEVENHOVEN. Een collecte in de Geref. Kerk voor de Theol Fac. V. U. bracht op f. 8.46. ALPHEN. Geslaagd uitstapje. Door de schoolkinderen van de Openb. School Oudshoornscheweg is per salon boot een welgeslaagd uitstapje naar Kat wijk gemaakt. Dank zij hét keurige zomer weder werd volop genoten. Terug ging de reis via de Kager- en Brasemermeer. Gisteren behaalde hét kinderkoor Van de Chr. Zangver. „Hosanna" op het te Utrecht gehouden zahgconcours in de tweede afdeeling een eersten prijs met 360 punten. Voor koor en directeur den heer v. d. Kemp een mooi succes. o— BODEGRAVEN. Autotocht Ouden van Dagen. Hetzelfde comité, dat verleden jaar de welgeslaagde autotocht Voor de Ouden van Dagen organiseerde, is thans voornemens ook dit jaar een tocht te houden. Reeds is vergaderd en zijn voorloopige plannen gemaakt voor éen reis op 2 Augustus, ver moedelijk naar: Ouwehaïid's Dierenpark te Rhenen. Eer de plannen echter definitief worden gemaakt, wil hét comité trachten zich uit te breiden mét enkele leden. Verkeersongeluk. Gistermorgen reed de bestelauto van den vrachtrijder v. A. alhier door het te kort nemen van den bocht tegen den bakkers winkel der fa. v. G. in de Spoorstraat. De hoekmuur werd ontzet, zoodat de binnen muur scheurde en brokken ervan naar be neden vielen De muur zal afgebroken moeten worden Openlucht-concert. Gisteravond werd een goedgeslaagd openluchtconcert gegeven door de Chr. Zangver. „Halleluja" onder leiding van den heer J. M. Kouwenhoven in de muziektent op de Nieuwe Markt. Verschillende num mers werden op uitstekende wijze uitge voerd en oogstten veel lof. Er. bestond van de zijde van het publiek zeer veel belang stelling. De werkloosheid. Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling staan als werkloos ingeschre ven 96 personen en 7 jeugdigen. Aan de gemeentelijke H.B.S. te Woer den werd toegelaten tot klasse 1 A. A, J. Suringar. alhier Bevorderd werden van 1 naar 2 H Th. Kooij en A H. v. d. Most, van 3 naar 4 J. Jiingeling en van 4 naar 5 G. D. van Rijn, Aan het Btedelijk Gymnasium te Gouda werden bevorderd van 1 naar 2 J. de Bruljn van 2 naar;3 3'. A. la Gro, van 3 naar 4 J. Steijn en van 4 naar 5 G. la Gro. De avond werd vol gemaakt door een goed verzorgd programma, bestaande uit) muziek, tooneel en zangnummers, terwijl men zich ten slotte vereenlgde aan een gemeensehappelijken maaltijd. Een geani meerd bal besloot den geslaagden avond. o— HAZERSWOUDE. De collecte voor het studiefonds voor de confessioneele vereeniging, welke in de Ned.-Herv. Kerk gehouden is en in welke diensten voorgingen ds. De Wit uit Lelden en ds. Lekkerkerker uit Bennebroek, heeft met de nagiften opgebracht ruim f. 82. Het debat inzake de steunregeling is door ons gesloten. BOSKOOP. Zondagsdienst 'doktoren. Voor Zondag 15 Juli zal de Zondags dienst worden waargenomen door dr. A. S. Kater. De Pomologische Vereeniging. De vereeniging voor Bosk. Culturen (Pomologische vereeniging) hield in hotel „Klaassen" eene openbare vergadering. In deze vergadering, die zeer goed bezocht was, ook door niet-leden, werder uitvoe riger besprekingen gehouden over de re gistratie der boomkweekerijen, terwijl door middel van een aantal formulieren aanschouwelijk inlichtingen werden ver schaft omtrent het invullen. Geslaagde feestavond. Gisteren vergaderden de geslaagde leer lingen der Rijkstuinbouwschool met den directeur en leeraren der school in hotel „Klaassen". Verschillende toespraken wer den gehouden, waaruit de goede en pret tige verstandhouding, die altijd heeft be staan tusschen leeraren en leerlingen, naar voren kwam. LEIDERDORP. School met den Bijbel. Tot hoofd der Bijz. School aan de Hoofdstraat is met ingang van 1 Januari 1935 benoemd de heer A. Wissel, hoofd eener school te Wllnis. Leiderdorpsche Christelijke Oranje- Vereeniging. Genoemde Vereeniging hield een verga dering in „Irene" ter bespreking van „Koninginnedag". De voorzitter, de heer Los opende met gebed, waarna hij eenige gevoelvolle woor den wijdde aan de nagedachtenis van Prins Hendrik en daarbij Gods zegen afsmeekte voor onze Vorstin en Prinses Juliana in deze voor hen zoo zware tijden van beproeving en ook van onrust. Vervolgens besprak de voorz. de viering van den Koninginnedag ln verband met de reeds na het overlijden van Koningin Emma naar voren gekomen wensch om het dit jaar op sobere wijze te doen. Hij herinnerde aan het gebruik in onze ge meente om op dien dag ook een feest voor de schoolkinderen te houden en gaf als versobering in overweging de kinderspelen dien dag van het programma te schrappen. De vergadering was van oordeel, dat de Koninginnedag gewoonlijk ln onze ge meente op sobere en Ingetogen wijze wordt gevierd en stelde prijs op behoud van de kinderspelen. De voorzitter gaf te kennen, dat er dan weer een collecte langs de hulzen zou moe ten worden gehouden, want er zijn niet voldoende middelen. De vergadering ging hiermede accoórd. De viering zal dus nu evenals vorige jaren plaats hebben, ook het reisje naar Amsterdam voor de daarvoor in aanmerking komende kinderen gaat door. Voor de te houden collecte werden de collectanten aangewezen. Als de opbrengst hiervan bekend is zal nader het program ma worden vastgesteld. De medewerking van de muziekver. „Devote" zal worden ingeroepen. Hierna werd de vergadering door den secretaris, de heer van Osnabrugge met dankgebed gesloten. o NIEUWVEEN. De werkloosheid. Bij den agent der Arbeidsbemiddeling staan 6 werkloozen Ingeschreven. TER AAR. De 0uden van Dagen op reis. Ook dit jaar is het daartoe gevormde comité van plan een reisje voor ouden van dagên te organiseeren en wil daartoe vóór 19 Juli a,s. een collecte langs de hui zen doen houden. De oudjes boven 65 jaar kunnen zich aanmelden of doen aanmelden bij de comité-ieden de heeren Roberts. Hooge- boom. de Bruin, Jansen en Kroft, Het comité hoopt op aller medewerking. WOUBRUGGE. Geslaagd uitstapje. De kinderen van de Chr. school maak ten met het onderwijzend personeel en vele ouders en vrienden van het Chr. on derwijs per boot een reisje naar Katwijk. Het was prachtig weer, de stemming vroo- lijk en volop werd er genoten. Op den te rugreis werd een bezoek gebracht aan de speeltuinen van „De Vink", waarna het gezelschap zeer voldaan wederom in het dorp arriveerde. BREESTRAAT, hoek Koombrugsteeg - Tel. 1940 HAARLEMMERSTRAAT 249, recht over Pieck STEENSTRAAT 10 A. WEDER ONTVANGEN: SCHAAKSPELERS 4 cent OKRONO, groot, middel en klein model goede sigaar 3 cent CORONA, een groot model in de kleine sigaartjes 10 st. 30 cent LOKVOGELS, groot en forsch model 3 cent TROEF, 10 st. in blik, 30 cent. PROBEER UILTJE ESPERANTO, PREVIA 5 CENT SIGAAR. WASCANA BRAZIEL en ORIGINAL 4 en 5 cent Alle bekende merken steeds voorhanden. Sigaren zijn steeds droog en goed verzorgd. GROOTSTE SORTEERING SIGARETTEN. LET VOORAL OP DE JUISTE ADRESSEN. ZOMERUITV tij! n OOOBJIII Af IRIO I Ter voorkoming van misverstand willen wij er NIET PER EL doch v. d. GEHEELE COUPON gelden 4878 ECHT LEDEREN KJtEEDING Auto-, Motor-, Boottoebe- hooren - Cano's - Tenten. Jekkers 15.50, half lang 18.50, lange jassen 19.75, Storm- gards 31.50, lederen rijbroe ken en vesten 12.90. Dames mantels in 13 div. kleuren bijz. mooie mod. vanaf 12.90. Echt suède damesjasjes 17.50 Pig-skin lange dames- en heerenjassen 36.50. Wipkorte rijbroeken 3.75. Stofbrillen 0.25, Duozittingen 3.75, Duo- voetrusten 0.95, motorhoorns 0.95, lederen motortasschen 1.75, Draaihandles 2.75, Motor accu's 6.75, Elec. Hoorn 2.25, Schijnwerpers 3.75, Spiegels 0.95, Achterlampen 0.85, Auto accu's 120 amp., 14.50, Bum pers, geheel chroom 12.50, Aschbakjes 0.35, Zonnerultjes 0.45, Luchthoorns 8.96, Vlag stokken 0.85. Cano's, 1 pers., bijzonder sierlijk model 28.50, 2 pers. 28.50, Paddels 1.90 p. p. Tenten in ruime sorteering vanaf 2.75. Rugzakken 0.85, Kookstellen 0.40, enz., enz. EDUARD W. VAN VLIET, Nederlands grootste spe ciaalzaak in Auto-, blotor- en Boottoebehooren, Stationsweg 13-19, Den Haag, Tel. 114312. BELANGRIJK BERICHT Een dezer dagen opening van onze nieuwe groote toonzalen voor cano's, tenten, kampeer- artlkelen, enz. - Let op de komende advertenties 7836

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7