t;m* SAUS LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 13 Juli 1934 n vacaniie PARLEMENTAIR OVERZICHT VISSCHERIJ'BERICHTEN. TEGEN VERLAGING DER STEUN- VITKEERINGEN AAN WERKLOOZEN. Protestvergadertn* in de StadszaaL Zooals wij reedi met een enkel woord woord in ons Blad van gisteren hebben medegedeeld, heeft de Plaatselijke Raad. samengesteld uit S.D.A.P. en L.B.B. gis termiddag in de groote Stadszaal een pro testvergadering gehouden tegen de op I Juli JX ingevoerde verlaging der steun- ultkeeringen aan werkloozen, waarin als spreker optrad de heer H. Lindeman. be- stuurder van het N.V.V. te Amsterdam. De voorzitter, de heer A. Sasburg wees op de schrille tegenstelling tusschen den onbewolkten zomerhemel buiten en den zwarten economischen horizont. Juist in de huidige moeilijke omstandigheden is het zaak ons onze taak en plicht goed voor oogen te stellen. De werkloozenzorg is een algemeen maatschappelijk belang en verdient dus onze onverdeelde aan dacht. De laatste steunverlaging was niet noodzakelijk en wordt daarom door ons niet dan onder vlammend protest aan vaard. Spr. verheugt zich over de groote op komst en geeft dan het woord aan den spreker. De heer Lindeman onderschrijft de be wering van den voorzitter, dat de jong ste steunverlaging niet dringend noodza kelijk was. De regeering verzuimde de maatregelen te nemen, waartoe zij straks noodzakelijkerwijze zal moeten overgaan. Het zou onjuist zijn het bestaan van een economische depressie en de daaraan ver bonden regeerlngsmoellllkheden te ont kennen. Maar geen regeering, laat staan een christelijke, mag ertoe medewerken om het leed van hen, die reeds het diepst getroffen zijn. nog te vergrooten. Temeer wekt dit verbazing in een land, dat door gaat voor een der rijkste van Europa. Spr. herinnert dan aan de eerste poging van de regeering tot verlaging der steun- normen. neergelegd ln het rapport der bezuigingscommissie-Welter, welke poging dank zij het massale verzet der arbeiders beweging werd afgewend. De verkiezingen in 1933 vormden daarbij een krachtig wa pen in onze hand. Het verkiezingsprogramma van dr. Co- lijn hield reeds een ernstige waarschuwing in wat den werkloozen te wachten stond, wanneer de stembusstrijd niet op een éclatante overwinning der socialistische gemeenschap uitliep Dit laatste was he laas niet het geval. Wel keerde or.ze partij in aantal onverzwakt ln het parlement terug, doch de positie van minister Colijn werd aanmerkelijk versterkt. Deze staats man propageerde het oude kapitalistische beginsel: het algemeen peil moet op een lager niveau gebracht worden .De alge- meene geestelijke ontwikkeling der mo derne arbeidersklasse is den calvinisten altijd een doorn in het oog geweest De aanleg van natuurbaden en zweminrich tingen in werkverschaffing, waarover spr, zich verheugde, niet alleen als werkob- ject, maar ook als gelegenheid voor ont wikkeling der lichaamscultuur, is stopge zet. omdat zulks niet strookte met de godsdienstige opvattingen der christelijke partijen. Spr. betoogt vervolgens, dat er geen enkele groep in Nederland Is ge weest. welke meer voor de werkloozen heeft gedaan, dan het N.V.V. in samen werking met de S.D.A.P. Geroep: dat is een leugen. De heer Lindeman wijst er op, dat tal van revolutionnaire partijen en partijtjes wel altijd een grooten mond hebben op gezet, doch hun vele leuzen nooit ln een daad hebben omgezet. Voordat onze partij er was, heerschte er ook groote werkloos heid, doch toen waren de werkloozen aan gewezen op den liefdadigheidszin van arm en kerkbesturen. Geleidelijk is toen het besef gegroeid, dat alleen door organisa tie een goed-gefundeerde werkloozcnzorg kon worden verkregen. Het is aan de so ciaal-democraten van 25 jaar geleden te danken, dat er momenteel een werkloo- zenzorg is! waarvan ook zelfs de onge organiseerden en zij, die niets beters we ten te doen dan op de SD.A.P. te schel den, profiteeren. Latere geslachten heb ben die taak consequent doorgevoerd. Er volgen dan tal van interrupties, welke de voorzitter door krachtig hameren tracht te overstemmen. Spr. zet verder uiteen, dat de SD.A.P. zieh zoolang mogelijk heeft verzet tegen verlaging der steunnormen, doch tenslotte voor de overmacht heeft moeten zwichten. Spr. releveert verschillende voorbeelden uit het politieke leven, waarbij de SD.A.P. het initiatief nam ten gunste van de werk loozen. doch waar haar voorstellen door de parlementaire meerderheid werden ver worpen. Ook tegen de jongste verlaging heeft de S.D.A.P. zieh met kracht verzet, doch zij was niet tegen te houden. Des niettemin heeft de partij ook hier weten te bereiken, dat de regeering niet tot nog dieper ingrijpende maatregelen is overge gaan. De vergadering wordt dan weer zeer ru moerig en komt eerst tot kalmte, wan neer eenlge personen met behulp der po litie uit de zaal zijn verwijderd. De heer Lindeman bespreekt dan de middelen, welke de partij onder de hui dige omstandigheden ten dienste staan. Wij hebben de regeering herhaaldelijk voor oogen gehouden, dat verder gaande verslechteringen velen tot wanhoop zou den brengen. De Jongste relletjes zijn het droevig bewijs van ons Juist Inzicht. Het Is onze taak om de genomen maatregelen ongedaan trachten te maken. Daarvoor is over het geheele land een krachtige agi tatie r.oodlg, welke zoowel ln gemeentera den als in bestuurdersbonden gevoerd moet worden. Honderden gemeentebesturen in ons land en vele katholieke en christelijke ar beidersbonden hebben zich reeds aan onze zijde geschaard en de regeering verzocht op den ingeslagen weg terug te komen. Het N.V.V. heeft tegen a.s. Zaterdag een audiëntie met den minister van sociale zaken aangevraagd. Levert deze audiëntie geen bevredigend resultaat op, dan zal waarschijnlijk een landelijk protestcongres worden uitgeschreven, waar het standpunt tegenover de regeering zal worden be paald. Spr. wijst op de actie der Amster- damsche predikanten, die cok reeds bij de regeering protesteerden tegen de Inge voerde verslechteringen en aandrongen op heffing van belasting op de hoogere inkomens. Spr. hoopt, dat allen zullen me dewerken om de oude, beproefde taktlek van N.V.V. en S.D.A.P. te steunen, opdat met vereende krachten ln eendrachtig streven het beoogde doel zal worden be reikt. AaUeen is vaste aaneengeslotenheld ligt onze kracht. De crisis heeft onze be weging niet verzwakt; Integendeel. Alleen trouw aan de vaandels kan ons ln staat stellen het verloren gegane terrein te her winnen. (Applaus). Op voorstel van den voorzitter werd de volgende motie aangenomen: ..De openbare vergadering van werkloo zen te Lelden, gehouden op Donderdag 12 Juli 1934 onder leiding van de Plaatse lijke Raad uit de moderne arbeidersbewe ging. van meening dat de op 1 Juli inge voerde vermindering der steunuitkeeringen geheel ongemotiveerd en voor de betrok kenen ondragelijk is, tengevolge waarvan de ellende in de gezinnen der werkloozen nog zal toenemen, protesteert ten sterkste tegen de hou ding der Regeering, welke deze voor de werkloozen zoo rampvolle maatregel heeft doorgedreven, keurt verder ten scherpste af de hou ding van de vertegenwoordigers der Katholieke en Christelijke arbeiders in de Tweede1 Kamer, die de Regeering daarbij hebben gesteund, spreekt haar vertrouwen uit in de lei ding der moderne arbeidersbeweging, welke al het mogelijke gedaan heeft om deze verslechtering te voorkomen, draagt deze leiding op alsnog met alle ten dienste staande wettige middelen te trachten de verlaging der steunuitkeerin gen ongedaan te maken." Aan den Minister van Sociale Zaken werd het volgende telegram verzonden: „De openbare vergadering van werkloo zen te Leiden, gehouden op Donderdag 12 Juli 1934 onder leiding van den Plaatse lijken Raad uit de moderne arbeidersbe weging. dringt er zeer ernstig bij Uwe Excellentie op aan de ingevoerde verlaging der steunuitkeering alsnog ongedaan te maken, daar een minimum bestaan anders niet meer mogelijk ls en de gezinnen tot armoede en ellende dreigen te vervallen, RECLAME. 4377 want ik heb "AKKERTJES" in mijn xak. Ik heb géén bedorven daa door "zoo'n" hoofdpijn kiespijn spierpijn eni. De Ideale pijnstillers die altijd van pas komen en direct afdoend helpen. "AKKER'TJES kosten ileohts S2 of. per 12 stuks. Metalen zakdoosje met 3 stuks 20 Cl. (omielbelasting inbegrepen). De vergadering sloot hierna de vergade- ring met een opwekking om trouw te blij- I ven aan de organisatie en een aansporing om rustig huiswaarts te keeren teneinde politieke tegenstanders geen gelegenheid te bieden ongeregeldheden uit te lokken. MILITARIA. De dienstplichtigen der lichting 1934, aangewezen voor de opleiding tot gasoffi- cter bij de Infanterie, worden 4 October ingelijfd. Zij, die behooren tot het regi- i ment infanterie worden direct naar Breda i gezonden, alwaar zij bij de school voor i reserve-officieren van het wapen worden opgeleid. De alhier tot arts bevorderde semi-arts J. W. Böhmer is bestemd tot reserve officier van gezondheid 2e kl. bij den ge neeskundigen dienst van het leger hier te lande. o HET 5e LEIDSCHE VACANTIE- KINDEKFEEST. Geldelijke medewerking gevraagd! Men schrijft ons: Nog eenlge dagen en de vacantie staat weer voor de deur. Door de kinderen en door de onderwijzers wordt ze met vreugde begroet, door tal van ouders met gemengde gevoelens tegemoet gezien. Vele gelukkigen maken zich op. om hun vrije dagen wat dichter bij de Natuur te gaan doorbrengen, verlustigen zich reeds in het maken van plannetjes voor uitstapjes en hunkeren naar het oogenblik, waarop ze zich weer eens .Jekker vrij" zullen gevoe len. Niet alle schepselen, helaas, kunnen voor eenlge dagen de stad ontvluchten, om frissche lucht te happen en hun zenuwen te sterken. En tot deze misdeelden behoo ren ook tal van kinderen. Zij zullen gedwongen zijn hun vacantie in de stad door te brengen, tusschen de muren en de schoorsteenen. Gelukkig, dat Katwijk en de Leidsche Hout met de speelweide zoo dicht bij zijn. Het Vacantle-Kinderfeest hoopt voor de kinderen echter toefh voor één prettigen vacantiedag te zorgen. Jam mer genoeg maar één dag. Het heeft ge tracht voor sommigen er drie van te kunnen maken. Het heeft niet zoo mogen zijn: de geld middelen vloeiden dit Jaar zóó traag, dat van een driedaagsch reisje moest worden afgezien. Eén dag zal het dus zijn. En nog niet eens voor alle kinderen. Het zal zijn voor de kinderen van het zesde leerjaar der lagere school. Zij kunnen zich daartoe opgeven bij het hoofd van hun school, dat wel zoo vriendelijk zal willen zijn, de namen door te geven aan het adres van het Comité voor V. K. F. (Koninglnnelaan 76). Zoo het eenigszins mogelijk ls. gaan ze allemaal mee. Te hopen is slechts, dat de vrijwillige bijdragen andere kent het Comité niet wat ruimer blijven vloeien. Als ieder, die een groote reis maakt, eens zooveel afzonderde, dat de kosten voor één kind gedekt waren! Gedeelde vreugd is dubbele vreugd en het gironummer van het Comité ls 193953, adres Room- burgerweg 13. De reis gaat dit jaar over Haarlem en Amsterdam naar Schiphol en vandaar naar het Gooi (Oud-Valkeveen), waar ze kunnen genieten van boseh, helde en strand. Over Hilversum en Utrecht zal Leiden weer worden bereikt. Als het weer nu goed mag zijn, dan zijn ze tenminste van één fijnen vacantiedag verzekerd, waarover ze nog dagen zullen praten. GEREF. U.L.O.-KOPSCHOOL, HOOGL. KERKGR. 20a, (HOOFD: W. G. ALDERSHOFF). Overgang en toelating. Toegelaten tot klas I: F J. Harens, M. v. Beveren, Zoeterwoude; K. A. v. d. Berg, P. A. Boter, A. M. Blanken. H. Boot, M. Bonda, Oegstgeest; G. Boersma. B. Bos- graaf. J. M. Bösecke, A. M. v Biezen, E. Brederveld. W. Butter, Voorschoten; A. v. Dalen, E. Develing. J. W. Domburg. N. Dreef, J. Eggink, Voorschoten; K Flaman, J. Geertsma. A. Goedhart, A. C. Goslinga, C. Gordijn, P. Harteveld, H Hakker, Oegst geest; M. M. C. Halbmeyer, R. H. Kas pers. Koudekerk; P. den Hertog, Zoeter woude, A. D. den Heeten, M. Hoogendoom, Oegstgeest, L. J. Hoogeveen, Koudekerk; P. B, v. d. Hoven, C. Jungerius, Rijnsburg; B. de Jeu, Zoeterwoude; J. Kaminga, N. ten Kate, D. Kraay. 6. Kralt, Rijnsburg; A. Lamers, Leiderdorp; J. Langeler, Voor schoten; J. de Later en M C. de Later, Oegstgeest; P. Maas. P. v. Manen P. v. d. Mare), W. A. v. d. Mey, G. Mizée, J. Mo- legraaf, Noordwljk; J. Neuteboom, P. Neu teboom, A. Nyenhuis, Rijnsburg; J, Ouwer- kerk, H. J. Overduin. Voorschoten; M, Parmentier, J. P. v. d. Plas, P. Pleysier, Voorschoten: H. B. Pothuis, E. A. Rotte veel, Oegstgeest; D. H. W v. Santbrink, Voorschoten; J. Scharloo, A. Bpek, Leider dorp; J. Stolte, N. Telle, Voorschoten; H. v. Veen, Katwijk-Rijn; C. J. Vister, M. W. H. v. d. Werf, J. Wes6elius, M. P. de Wilde, Oegstgeest; J. H. A. Winterkamp, G. J. Wobers, Oegstgeest; H. J. ten Wolde, H. v. d. Zwan, Leiderdorp; H J. Livingstone. Over van klas I naar klas n: J. Bave- laar, J. M. Blok, J. C. de Bruyn, G. Hoge- wonlng, G. H. Ingwersen, P. A. v. Iterson, J. B. Jansen, E. ten Kate, A. v. Kooy, W. Kranenburg. G. Kuperus, H. E'. v. Lunte- ren, T. Luytjes, K S v. d. Mey. J. B. v, d. Most v. 8pijk, A. M. Mulder, J. W. v. On- selen, W. D. R. Regeer, J. W. Reyneveld. R. v. Rooyen, V. Rijnbende, J. Smits, J. Vavier, W. F. Wielenga, J. Apeldoorn, E. Ph. A. Bakels. J. Beekman. A W. Bree- baart, A. v. Oittert, M. P. v. Essen, P. A. Glasbergen, J C. Hanegraaff, W. Heems kerk. W Holtrust, A. Jansen, J. Kleyn, W. J. Kruit, M. v. d. Kraan, A. Laman, D. Limburg, F. v. Lunteren. D Luyendijk, C. Marijt, D. Noorduyn, M. Nugteren, H. F. Schulte, C. M. Schipperus, C. W. Secrève, G. Snoek. F. P de Vries. H G Wessel, J. J. v. d. Wijngaard, J. G. Zondervan. Niet bevorderd 6. Naar klas III: P. 8. Anes, C. Boter, H. J. Dekker, M. Demmenie, G. v Essen, J Kra nenburg. J. Limburg. F. Müller, G Planje, L. v. Ravensbergen. F. H. J. v. d Reyden. W. Rutgers. A. v. d. Velden, K. Zuidema, J. Smit, W. B. F. Bulthuis, P. Bulthuis, G. Bonds, B. J. J. Boter, C. Butter, N. Jansen, J. W. Kokkedee, J. S. Koster, A. Kraay, J. de Lange, H. J. Leeflang. H. F. v. Leeuwen, P. C. v. Leeuwen, A. v. d. Mey, G. Mulder, H. Mulder. S Noorduyn, A. W. v. Nugteren, M. Paats, A. G. Pieneman, W. Rotteveel. H. Rodenburg, L. v. Sant brink, J. Spruitenburg, G. v. d. Tuuk, M. v. Varick, J. J. Vermeulen, H. v. d. Zeeuw. Niet bevorderd: 6. Naar klas 4: M. J. Bakema, G. Barens. B. Eggink, A. W. den Heeten, B. N. Jager- man. J. Los, W. Planje, J. W. v. d. Stel, W, O. Velzel, J. P. Verhoog. W. v. d. Wijn gaard, H. B. v. Gelder. M v. Dijk, W. Ei kerbout, 8. J. Francken, S. J. K. Ham, L. H .v. d. Horst, H Karreman, C. Koster, A. J. v. leeuwen, J. H. W. Molijn, A. Pie neman. M. Pleysier. J. C. v. d. Vegte, W. C. Verhoog. N. de Wilde. A. Zandbergen, P. M. v. d. Wel Niet bevorderd: 2. Herexamen: 1. TWEEDE KAMER. EEN INTERPELLATIE GEWEIGERD. Wat wij wel verwacht hadden, gebeurde de heer de Visser vroeg een interpellatie aan over de gebeurtenissen te Amsterdam. En tevens vroeg hij om ln afwijking van Jiet Reglement van Orde op deze aanvraag dadelijk te beslissen. Nu, tegen dit laatste had de voorzitter «een bezwaar. De Kamer ook niet. Maar oen zei de President met stemverheffing: „Ik stel voor deze interpellatie niet toe te staan". Motiveering gaf hij er niet bij. De Kamer begreep liet wel. Natuurlijk sputterde de heer de Visser tegen; de heer Vliegen verklaarde dat ook de sociaal democraten een debat over deze zaak ge- wenscht achtten; goed zei de heer Joekes maar niet nu, wél later op een geschikt oogenblik. En toen werd het voorstel van den voorzitter met 58 tegen 24 stemmen aangenomen, dus de inter pellatie geweigerd. Tegen het voorstel stemden de communisten en de socialisten. NADERE WIJZIGING VAN DE LANDBOUW-CRISISWET. De Kamer is vervolgens overgegaan tot behandeling van het ontwerp houdende nadere wijziging van de Landbouw- Crislswet. Hoofdstrekking van dit wetsvoorstel Is, om In de laatstgenoemde wet zoodanige veranderingen aan te brengen, dat de Tarwe-wet, de Crisls-Zuivelwet en de Crisls-Varkenswet overbodig worden, zoo dat deze drie wetten dan ook op een nader vast te stellen datum zullen worden inge trokken. De Regeering zal dan een alge- meenen volmacht tot handelen Inzake de genoemde crisis-onderwerpen ontvangen, doch zij heeft reeds medegedeeld In het algemeen geen belangrijke wijzigingen ln de thans bestaande regelingen te zullen aanbrengen. Het laat zieh aanzien al heeft de Kamer nog maar heel weinig tijd dat de landbouw-mensohen In de Kamer op dit wetsontwerp zouden komen aangonzen als vliegen op de suikerpot. Debatten als deze zijn over dit onderwerp ln de laat ste Jaren al vele malen gevoerd. En zoo kregen we dan ook nu weer ln een lange reeks kwartler-speeches allerlei lievellngs-wenschen te hooren, zooals wij die al zoo vaak vernomen hebben. Men vroeg meer hulp voor de veehouderij iHlemstra), ln het bijzonder ook voor de bezitters van „zware" varkens (van Voorst tot Voorst); men klaagde dat er te veel fruit wordt ingevoerd (Vervooren) en dat er te veel Belgische kippen over de grens komen (van Rappard); men wees op de lage loonen van de landarbeiders (van Dijk); men was bang voor een te groote centralisatie bij de nieuwe regeling (Loerakker: en vroeg om beter en goedkooper controle (Ebels); men wees op gevallen van fraude en meende, dat er bij de aanstelling van crisis-ambtenaren scherper selectie moet worden toegepast. In één woord: er was weer een groot ge drang van afgevaardigden, om allerlei speciale wenken en wensohen naar voren te brengen. Minister Stegnberghe heeft er in zijn antwoord op gewezen, dat hij zieh tot een kort bescheid moest bepalen en nog geen toezeggingen kon doen. Inzake de loonen der landarbeiders wees hij op de noodza kelijkheid van overleg tusschen de orga nisaties daaromtrent. De Regeering kan niet meer doen, dan dit bevorderen. Tegen knoeierijen zal zoo betoogde hij - met groote gestrengheid worden opgetreden en alles zal worden gedaan, om ze te voor komen. Uitdrukkelijk wees de Minister er op, dat ten aanzien van de afzet van verschillende producten de moeilijkheden in het buitenland schuilen. Wat de be noeming van een directeur-generaal vair den landbouw betreft, verklaarde de Mi nister, ook daaromtrent nog geen positieve verklaring te kunnen afleggen. Wel kon hij zeggen, dat er maatregelen In voorbe reiding zijn om den invoer van kuikens uit België te beperken. In het algemeen ver klaarde hij, dat er op den grondslag van het ontwerp naar meerdere centralisatie Inzake de crisis-regelingen zal worden gestreefd, De heer Wijnkoop heeft een motie Inge diend, uitsprekend dat ln het beleid der Regeering geen vertrouwen kan worden gesteld. Vandaag wordt met de behandeling van dit ontwerp voortgegaan. CONTINGENTEERINGEN. Over eenlge eontingenteerings-ont- werpen ontstond een kort debat. Bij dat tot beperking van den Invoer van veekoeken gaven de heeren Schilt- huls, Vervooren. van Voorst tot Voorst en van den Heuvel uiting aan hun bezwaren daartegen, aangezien zij er niet veel re sultaat van verwachtten, in tegenstelling met den heer Kortenhorst. Minister Steen- berghe stelde in het licht, dat hier de be langen van landbouw en Industrie ver- eenigd moeten worden, maar hij zal spoe dig een nadere beslissing nemen, ook in verband met enkele adviezen omtrent andere maatregelen, Het ontwerp werd aangenomen. Aangenomen werd eveneens het wets voorstel tot beperking van den Invoer van lucifers, waarvan de heer van der Putt de rechtmatigheid ln het licht stelde. Minister Bteenberghe vtiklaarde dat or S'en vrees behoeft te bestaan voor benadeeling van den Nederland,'chen consument AVONDVERGADERING. Avonds heeft de Kamer een lange lijst van wetsontwerpen afgedaan, Daaronder waren verschillende, die be trekking hebben op Indlë: de aanvulling van de Indische Tarlefwet en wijziging van het tarief van Invoerrechten, en en kele andere wetsvoorstellen. Bij eenlge daarvan ontwikkelde zich een kort debat, maar tenslotte werden ze alle aangenomen, met de stemmen der commissie tegen, Vervolgens vereenlgde de Kamer zieh met tal van oontlngenteerlngs-ontwerpen, namelijk van eleotrisohe stofzuigers, schoeisel, chlll-salpeter, meststoffen, ver- sche zeevisch (behalve haring), rogge bloem en roggemeel, gloeilampen, leder, badkuipen, ooment, rijst. Van al deze ar tikelen werd de invoer beperkt. Eindelijk heeft de Kamer de behande ling voortgezet van het ontwerp tot her ziening der winkelsluitingswet. Men weet dat minister Bteenberghe de beslissing van de vraag, of de verruiming van de ver leg paalde winkels zal worden Ingevoerd, ter voor be- RECLAME. 3641 zakje bij 2 pakjes l-zVfT-P'«PUDDING PUÖniMGFA&Fl/EK-^-- 7-PCJJLzA.K. H.B.S. VOOR MEISJES MET 5- EN 6-JARIGEN CURSUS. BOOTTOCHT OUDE SINGEL-OUDE VEST Begunstigd door goed weder had gisteravond de boottocht, georganiseerd door de Buurt-commissie Oude Vesti Oude Singel plaats, zijnde een rondvaart over de Kager- en Brasemmermeren, met j de salonboot .Bucces". Precies 7 uur voer de boot voor de Lakenhal af, onder de vroolljke tonen van het muziekcorps „Werkmans Wils kracht". De vroolljke stemming zat er weldra in en het werd door velen betreurd dat het einde van den tocht te spoedig ln het zicht kwam. Uiterst voldaan keerde men te ruim ll'/i uur huiswaarts. De Buurt- commlssle O.O. kan met voldoening op dezen goed geslaagden boottocht terug ga. Toelatingsexamen 1ste klasse. Toegelaten tot de 1ste klasse: P. A. van Aggelen; S. J. van Aggelen; A. Bakhuyzen v. d. Brink; N. C. Ballego; M. E. Boon; J. S Brands; E. Brandt; L. Brlejer; M. Brinks; C. Brouwer; Th. E. G. Bronsveld Keizer; W. Coomans de Ruiter; R. C. Don kers; F. Dijkstra; M. Eldering; P. Fabriek; A. C. Feikema; A. G. E. ten Hagen; P. Hazekamp; E. Heeroma; J. C. C. Herfst; M. L Hins; J, Hooymans; G. J. Janssen; J. A. de Jong; E. L. Kattenbusch; G. van der Kloot; D. C. Kuenen; J. J. van Leeu wen; C. W. J. Louwerse; A. M. van der Meulen; E. van der Mey; H. H. J. A. Morsch; M. E. Reysenbach de Haan; M. L. de Ruiter; M. C. v. d. Sande Bakhuyzen; W. E. Bauerbier; J. W. E. Bchepp; A. Scho- tema: A. Stammes; J C. Stamperius; M. J. J. van Btraaten; H van Venetië; M, J Verboog; M. Vermeulen; B L. Vlietstra; A. J. Wassenaar; T E. A Woudstra; W. Zwart en J. A Oudendal. Toegelaten tot de 2de klasse: J. JosEelin de Jong, M. C. Mulder en E. G. Visser. DE ARBEIDSBEURS, Op den 12en Juli 1931 waren 3100 (v, j. werkzoekenden ingeschreven. GEM. H.B.S. MET 5-JARIGEN CURSUS. De toelatingsexamens. Toegelaten tot de 1ste klasse: J. C. Boekkooi, G P. Bol. D. C. W. Boom, Mia de Bruyn, F. W. v d. Burg, D. Cannoo, B. J. Dletz, Corrie Dlrkse, Hilda v. d. Feltz v. d. Sloot, R. Fransen, H. J. Ginjaar, Lucia W. de Gunst, D. ten Ha gen, M. D. ten Hagen, S. F. B. Heydeman, J. Hoogeveen, Corrie Hout man, M. C. H. Hugenholtz, H. W. Joustra, R. Jilngeling, A. van Katwijk, G. Key, P. J. Kloots, W. J. de Klerk, A. A. Koren- hoff, M. L. Kulk, J. Laan, G. J. Lambinon, S. Lammers, E. H. v. Leeuwen, H. M. Ligt- voet. H A. Meester, P. J. Millaard. B. Mulder, j. N. Munk, J Nell. E Nolles, P. A. v. d. Nooordaa, P L. Noteboom. Ine Pas- schier, A. C. Pellenkoft, J. H. Portheine, J. J. G. Puissant, P M. Remmelenkamp, All Rep, P. Selier, O. A. Stngelenberg, C. Starre, G. A Steenpoorte, W. Sunder- meyer, G. Takken, P. Timmermans, Elly Visman, Arja Vosselman, E .v. d. Wal, R G. J. v. d. Wlerdhoff, P. van Weerlee, Toosje Wentzel, Mieke v. d. Werf, P. Wes tendorp, II. A, v. Woudenberg, W. Wijk, J. G. Wijnbeek. E H IJdo Afgewezen 6 Toegelaten tot de 2de klas: geen. Af gewezen 1; herexamen 1. Toegelaten tot de 3de klas: B. J. Kluit. Niet opgekomen 1; afgewezen 2. Afgewezen voor de 4de klas; één. BU de politie ls een groengeschllderde klein model bakkerswagen te bevragen, welke reeds gerulmen tijd geleden onbe heerd ia gevonden. koopsgelëgenheld op Zondag i paalde winkels zal worden lng beslissing laat aan eiken gemeenteraad afzonderlijk, die echter eerst de betrok ken winkeliers moet hooren. Gisteravond 1 bleek, dat de meerderheid der Kamer «lch hierbij wel zal neerleggen, al hebben da heeren Smeenk en Snoeck Henkemans ver- i klaard, dat de antl-revolutionalren en chrlstelijk-hlstorischen zich tegen elke I verruiming van den Zondag blUven ver- i zetten. Dr, Vos verklaarde dat de libera len zich bij het gewijzigde ontwerp zullen neerleggen en de heer Dresselhuys zei het. zelfde voor de katholieken. Maar de heer Drop kwam met een amendement, om niet alleen de winkeliers uit het betrokken bedrijf te hooren, maar ook andere „be langhebbenden", met name de vereenigin- gen van winkeliers en van werknemers (het personeel), een aanvulling, waarvoor de heeren Smeend en Snoeck Henkemans wel iets gevoelden, maar die door den heer Westerman krachtig werd bestreden. Ook de minister wilde er niet van we ten Hij verklaarde dat hij zich moest ver zetten zoowel tegen uitbreiding als tégen beperking van het ontwerp en zulk een beperking zag hij in het amendement- Drop. Hij heeft daarom het amendement krachtig ontraden, Vanmiddag wordt er over gestemd, HAGENAAR. IJMUIDEN, 13 Juli VISCHPRIJZEN. Tarbot per K G. f. 0.950.70; Griet per i kist van 50 K G. f. 255; Tongen per KG. f. 1.750.90; Groote Schol per kist van 50 KG f. 18; Middelschol f. 18—16; Zetsehol f. 16—10; Kleine Schol f. 12—1.70; Schar i f. 5—2 Gullen f. 4.20; WUting f. 2.10—1.80. Aangekomen: 1 stoomtrawler. IJM. 134 met f. 1007 en de logger KW. 56 met f. 558 besomming. I VLAARDINGEN, 13 Juli Ingekomen de VL. 86 met 26 last van 3 schepen en de VL. 193 met 33 last van 6 schepen. Prijzen: Jonge haring f. 17.40f. 13. i oudere haring f. 16.20, f. 14.f. 13. f. 12.— Praairapport Hr. Ms. „Nautilus". 10 Juli. Op ongeveer 57 gr. 50' Nbr. en 1 I gr 0' Ol. SOH. 37, 45 kantjes; SCH. 89, 210 kantjes; SCH. 108, 25 kantjes; SCH. 339, 6 last; SCH. 365, 200 kantjes; K.W. 149 9 last; K.W. 153, 170 kantjes; VL. 14, 140 kantjes; GLY. 51, 5 kantjes; GLY. 126, 10 kantjes. Tuschen 57 gr. 50' Nbr. en 57 gr. 57' Nbr. en 0 gr. 7' Ol, en 0 gr. 12' Wl. SCH. 310. 35 kantjes; SCH. 325, 13 kantjes; SCH. 361, 110 kantjes; MA. 15, 240 kantjes. 11 Juli. Tusschen 57 gr. 40' en 57 gT. 50' Nbr. en 0 gr. 8' en 0 gr. 17' Wl. SCH. 104, 120 kantjes; SCH. 297, 90 kantjes; SCH. 325, 47 kantjes; SCH. 399, 121 kantjes; SCH 412, 80 kantjes; VL. 17, 130 kantjes; GDY. 61, 102 kantjes. Tusschen 57 gr. 40' en 57 gr. 45' Nbr. en 0 gr. 4' Wl. en 0 gr. 22' Ol. SCH. 68, 140 kantjes; SCH. 324, 330 kantjes; SCH. 361. 120 kantjes; K.W. 16, 29 kantjes; K.W. 101, 50 kantjes; K.W. 130, 39 kantjes; K.W. 141, 143 kantjes; GDY. 126, 12 kantjes. *-1

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 2