LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 13 Juli 1934 Enorme belangstelling voor de Kaagweek. VIER ZESMETERS IN DE VAART, o RUIM 80 JOLLEN INGESCHREVEN. DE EIFFELTOREN TE PARIJS O o Van 20 tot en met 24 Juli wordt weer de Kaagweek gehouden, als het grootste zeilfeest, dat wy goed beschouwd ln ons land kennen. Op den eersten dag onder linge wedstrijden van velerlei aard, op de vier andere dagen Internationale en na- nationale zeilwedstrijden, welke nu met recht Internationaal mogen heeten, om dat ln de zesmeterklasse de Belg Trldt met zijn Uilenspiegel uitkomt en in de groepswedstrijden der sharpleklasse Leon Huybrechts met zijn zoon de kleuren van de Royal Yacht Club de Belgique zullen hooghouden, hetgeen zy verleden week met succes hebben gedaan tijdens de Hll- legersbergsche Zellweek. De zes-meter-klasse. Het aantal Inschrijvingen voor de Kaag- week 1934 overtreft dat van vorige Jaren weer ln belangrijke mate, hetgeen bij den tegenwoordlgen bloei van de zeilsport mocht worden verwacht. Maar wat wij niet mochten verwachten, dat was de In schrijving van een viertal zesmeters, sche pen die wij ln jaren niet op onze wedstrij den hebben gezien. Dank zij de bemoeiin gen van den Kaag-voorzitter, ir. Van Hoolwerff, wiens taak ln deze dagen voor een Kaagweek allerminst een sinecure is, komt de Belgische zesmeter Uilenspiegel naar de Kagerplassen en ln dat feit heb ben enkele kopstukken uit de Nederland- sche zellerlj aanleiding gevonden om een drietal ln ons land opgelegde zesmeters te charteren voor de wedstrijden tijdens de Kaagweek. De Edith van Garbrecht krijgt Kalis aan den helmstok, een zeiler die zijn sporen in de U-klasse heeft verdiend. De Lou van Proehl zal worden gezeild door Hans Nathan, waarover wij niet veel be hoeven te vertellen en tenslotte brengt de constructeur van vele Nederlandsche zes meters het Olympische schip van Carp men herinnert zich de kwestie Van 1928, toen Pluygers met de Kemphaan voor ons land werd afgevaardigd in de vaart. Gerardus de Vries Lentsch kent de zes meterklasse en wij mogen derhalve tus- schen die vier schepen spannende wed strijden verwachten. De inschrijving van vier zesmeters voor de Kaagweek is onge twijfeld een zeer belangrijk feit, want wij hebben in geen Jaren zesmeters op het water gezien. En de herleving van deze zoo mooie wedstrijdklasse beteekent winst voor onze zeilerij. Die winst is echter te grooter, wanneer het niet bij de Kaag week zou blijven en de zesmeterklasse voorgoed een nieuw leven werd ingebla zen, met als uiteindelijk resultaat een Ne derlandsche zesmeter voor de Olympische zeilwedstrijden in Kiel. Zijn wij juist In gelicht, dan ls de kans daarvoor thans grooter dan ooit. En dat zou heel goed zijn, omdat Nederland bij de e.v. Olpmpl- sche Spelen, zoo dicht bij huis, toch moei lijk zou kunnen ontbreken in een tak van sport, waarin ons land altijd heeft uitge blonken. Regenbogen Holland-Friesland. Maar nog in een ander opzicht is de Kaagweek 1934 van belang. Bij de steeds kleiner wordende animo voor de klassen der grootere schepen, waarnaast staat een ongekende bloei van de kleinwatersport, heeft de regenboogklasse aan belangrijk heid gewonnen. Het gevolg daarvan is ge weest de regenboogwedstrijd tusschen Friesland en Holland, die tijdens het hard zeilen ln Sneek enkele malen ls verzeild. De Friezen willen daarvoor een return wedstrijd en zoo zal de Kaagweek 1934 nu voor de eerste maal een Holland-Fries landkamp in de regenboogklasse brengen met de bekende Friesche zeilers, Dirk Oppenhuizen, Hendriks, Vrolijk, Zwart en Kuipers aan den eenen kant en Nathan, Van der Mey, Van Staveren, Bos en Van der Velde aan de Hollandsche zijde. Dat het spannend zal worden behoeft nauwe lijks betoog en de deelneming der Friezen zal ongetwijfeld ook ten goede komen aan den strijd in de regenboogklasse A, die ditmaal 13 deelnemers telt tegen 11 verleden jaar. Ook de B-, en C-afdeeling van de regenboogklasse resp. met 7 en 5 deelnemers beloven aardige wedstrijden te zullen opleveren. Groepswedstrijden. Een klein maar zeker niet onbelangrijk deel van het Kaagweek-program wordt in genomen door de groepswedstrijden. In de jollenklasse vinden wij daar tot dusver al leen ingeschreven, behalve de gastheeren, de Rotterdamsche en de Zaanlandsche zeilvereenlging. Wij missen daarbij vooral Loosdrecht, dat met Bob en Jan Maas toch een zeer sterk team op het water kan brengen. Veel beter bezet zijn de teamwed strijden in de 12 M2.-sharpieklasse. Acht ploegen van twee zeilers nemen hier deel aan een kamp, welke zeer scherp belooft te zullen worden. Onze beste scharpiezei- lers vertegenwoordigen zeven Nederland sche zeilvereenigingen en Leon Huybrechts met zijn zoon geeft aan het geheel een internationaal tintje. In Rotterdam won nen, gelijk gezegd, de Belgen maar dat zal nu niet zoo heel gemakkelijk gaan. De sharpieklasse ls trouwens met 45 scheepjes in A. B en C zeer goed bezet, al lijkt het nog niet op Loosdrecht. Kaagweek, jollenfeest! Met recht mag de Kaagweek het jollen feest worden genoemd. Waar ln ons land vindt men bij zeilwedstrijden een derge lijk groot aantal jollen als op de Kager plassen. Enkele cijfers; voor de Kaagweek zijn thans ingeschreven in de twaalfvoets- klasse A. 20 deelnemers (verleden jaar 171in B 18 1221in C 27 24); ln Dames A 7 (6) en in Dames B evenals verleden Jaar vier. Dat zal een gedrang geven bij den start en bij de eerste boei op het Zweiland, vooral als het eerste rak voor den wind ligt of althans bezeild ls, wat op de Kaagbaan doorgaans het geval ls. En haast in alle klassen ls er een zeer dicht bezet veld. Maar de starttoren tij dens een Kaagweek kan tegen een stootje en ook nu zullen Van Vliet c.s. het wel klaarspelen. Zoo staat ons al-met-al een zeer be langrijk Kaagfestijn te wachten, waarvan wij hieronder laten volgen de tot dusver bekende inschrijvingen. Die Inschrijvingen lulden: Internationale 6 M. klasse; Uilenspie gel, St. A. Fridt; De Ruyter, St. G. de Vries Lentsch Jr.; Edith, st. E. D. Kalis; Lou, st. H. Nathan. Handicapklasse D: Narmada, St. H. H. Tieleman; Zwerver n, st. R. van Olden burgh. a 45 M2 Kruiserklasse: Boekanier, st. Warners; Benati II, st. B. Fenenga; Walta, st. C. A. Vermaat; Rietepiet. st. J. D. A. Hellema; Coppelstock. St. J. H. C. Sieverts; Föhn, st. P. Molenaar. 12 M2 Kruiserklasse A.: Vamp, st. L. Huybrechts, Antwerpen; Eversharp, st. A. Huybrechts; Duitsche Ribbe, st. Th. H. Leegstra; Aeolus, st. G. Visser; Hiphaan, st. W. R. Ferwerda; Feuleschil, st. Th. F. Gebhard; Jowie, st. J. P. Wernink; At lanta, St. H. H. Dunker; Balder, st. A. Kroger; Abha, st. R. Nolles; Leonore, st. P. van Zutphen; Koh-I-Noor, st. Ted. Bol; „Slabbie", St. G. A. M. Saraber; Trinil, st. L. V. Arnold; Flevo, st. A. E. Dudok van Heel; Brasem, st. J. J. v. d. Meer; Stierop, st. E. G. van de Stadt; Windekind, st. J. Maas; Dinges, st. W. J. H. Nauta: Wit- wiek, st. C. M. H. Nauta. 12 M2 Kruiserklasse B.: Pamier, st. A. A. Schepers; Hondjes Hofsted., st. P. Bus- semaker; Klaes Compaen, st. H. v. Suyle- kom; Mieke H, st. C. P. Gülcher; Wiele waal, st. B. Aten; Esi-Tesi, st. W. A. Bos; Persephone, st. B. Tollenaar, Nora, st. C. Bronkhorst Jr.; Crabbelcatte, st. C. van Muijden; Ree, st. P. J. F. Simonis; Pieter nel, st. A. v. d. Heyden; Quick, st. J. L. van Dieten; Rita Maersk, st. M. C. van Breda, Rakker, st. A. Honigh; Claire, st. Thomas; Sperwer, st. G. A. S. Jongeneel; Siruis, st. D. C. van den Heuvel; Ravode, st. P. Stortenbeker. 12 M2 Kruiserklasse C.: Peet, st. A. Marlet; Greetje 2, st. J. C. Storm; Skiroon, st. M. K. Polano; Pierewiet, st. P. C. W. Stork; Kievit, st. D. Hiel; Raket, st. W. F. Leemans; Da-Da, st. L. S. Vollebregt. Pampusklasse A.: Winde en Water, st. mej. W. H. van Hoolwerff; Windveer, st. L. van Essen; Pampus, st. W. de Vries Lentsch; Snip n. st. H. J. Swart; De Stern', st. L. van der Steur; Sas, st. J. Loopuyt; Komeet, st. C. W. Jonker; Kievit, st. P. Schoen Pz.; Trintel, st. M. de Wit; Pluvier, st. Mr. E. R. Zweep; Stem, st. K. Krol; Gele Kemphaan, st. jhr. De Bosch Kern- per; Oranje, st. P. Schuffer; Wervelwind, st. jhr. Th. E. G. van Benthem van den Berg Pampusklasse B.: Waterlooper, st. G. H. van Hoolwerff; Knoopschoentje. st. N. N.; De Reekei, St. T. Verbunt; Spriet, st. J. M. G. Schrama; Nomineer, st. Ir. J. C. P. Hofkes; Fruit II, st. F. C. S. van Hattem; Zweiland, st. F. van Hooff. B. M. Jachten: Kameleon, st. J. Boom stra: Enfin, st. A. J. M. Zegers; Undine, st. H. Baljon; Windvrind, st. F. Oldewelt; Sabakoe, st. C. W. A. Loos; Sutter, st. P. W. Bot; Mop, st. H. Bollemeyer; Addri, st. P. Lee wis; Wetterwllle, st. H. v. Eyck; Hilda, st. C. van Schelven; de Dikke, st. J. Casteleijn; Westeinder, st. J. Boel houwer; Rust en Werk, st. J. C. Gülcher; „Blue Band", st. W. Schiereck; Ronny, st. F. Overmans; Annemie, st. P. W. of R. Beetstra. Regenboogklasse A.: Dolfijn, st. K. Vro lijk; Windekind, st. D. Oppenhuizen; Hen- nie, st. M. Hendriks of G. Bergsma; Water rot, st. S. Kuipers; Waterzonnetje, st. Joh. Zwart; De Swan, st. H. Zuiderbaan; Braassemermeer, st. H. Nathan; Karekiet, st. J. M. Lens van Rijn; Duke, st. J. Jesse; De Leede III, st. W. Z. v. d. Mey; Saenden, st. L. de Wit; Holland II, st. F. P. Pos; Hollandia, st. C. van Staveren. Regenboogklasse B.: Pieterke, st G. de Vries Lentsch; Vennemeer, st. I. J. C. Klingen; Wetterfllnter. st. E. D. de Jong; Nimf. st. M. G. Brand; Wind en Water, st. J. Poorter; Iris, st. dr. P. B. Kreukniet; Elf, st. H. J. W. Brouwer. Regenboogklasse C.: Meteor, st. H. Mul ler; de Leede HI. st. mej. T. v. d. Mey; Ariola, st. M. C. Heymans; Bruintje Beer, st. R. van Drecht; Etta, st. H. A. H. Sijt- hoff. Vrijbuiterklasse: Marodeur 4, st. H. v. d. Wey; Jan Brass, st. J. Dorsman; Thedo, st. A. Carpentier. 12-voetsjollenklasse A.: Hunter, st. G. F. Bohré; Jager, st. G. van Lynen Noomen; Ideaal II, st. J. N. Karreman; Daphnia, st. P. H. R. Borgerhoff Mulder; Bern, st. B. Maas; Isis, st. J. W. v. d. Berg; Marionet, st. R. Venema; Vagebond, st. Th. v. Hel- vert; Zomerweelde. J. H. H. J. de Jong; De GUpper, st. D. Kagchelland, Cupido, st. K. H. Pott; d'Artagnan, st. W. v. d. Valk Jr.; Red Puckle, st. A. T. van Veen; No- name, st. J. H. v. d. Stadt; Hans, st. A. H. van Vliet; Af, st. E. G. v. d. Stadt; „Mikie" st. J. Simonsz; It-Sweltsje II, st. A. A. van Tienhoven; Strik-Strak, st. G. van Luyn; Elis. st. J. M. Wiegel. 12-Voetsjollenklasse B: Elf, St. E. de Visser; Ree, st. C. W. Schaap; Windekind H, st. H. Evers; Good Luck, st. J. L. van Wermeskerken; Flits, st. L. J. F. Broer; Jutter, st. C. A. O. Naudhi ten Cate; Unkie, A. Schoenmakers; Trinil, st. G. Th. E. R. Arnold; Pinokio, st. J. Braunberger; Towie, B. B. G. Lagers; Do-do, st. M. J. W. van der Horst Jr.; Tierelier, st. R. J v. Ginkel; Schuif, st. H. v. d. Stadt; Wig, st.A. K. H. Minderhoud; Borreltje, st. H. Coops; Dui kelaartje, st. F. A. C. Leenen; Reveller, st. H. Hallie; Thor, st. C. Th. Gülcher. 12-Voetsjollenklasse C: Ukkie, st. A. C. v. d. Heuvel; Spirit, st. W. Daniels; Z. O. Z., st. H. G. Kamstra; Rana, st. R. Zadoks; Kijk Uit, st. J. den Hertog; Ducky, st. mej. Ykema; Weetiekep, st. K. van Dijk; Jolly Joker, st. Th. Beaujan; Rietvink, st. H. Warners; Fransje, st. M. P. Roos; Mistval, st. H. L. Hallie; Kruimeltje, N. A. de Joncheere; Castaban, st. P. Robertson; Alvertje, st. E. J. Coster Jr.; Duveltje, st. H. Boele; Eider, st. B. Ouwerkerk Jr.; Ra- detiske, st. A. Ie Poole; Windekind, st. B. J. Moret; Lucky Rascal, st. L. van Eek; Sterntje, st. H. W. Kalis; Narrow Escape, st. mej. E. L, Weise; Bettie, st. W. Kreuk niet; Dim, st. K. Marlet; Hot Toddy, at, H. Flu; Snowball, st. H. Kruthoffer; Dr. Knok, st. R. Kagchelland; Eversharp, st. N. J. van Beek. 12-Voetsjollenklasse voor dames, klasse A: Ideaal st. mej, E. L. Karreman; Wee tiekep, st. mej. Q. van Dijk; Jolijt, st. mej. M. A. Broer; Dobbertje, st. mej. O. Ouds- hoom; Schuif, st. mej. M. J. v. d. Stadt; Duikelaartje, st. mej. L. Molenaar; Af, st. mej. L. Schuddeboom. 12-Voetsjollenklasse voor dames, klasse B: Ducky, st mej. Ykema; Kruimeltje, st. mej. Q. de Joncheere; Kwikdruppel, st. mej. T. v. Meeteren; Reveller, st. mej. F. A. C. Leenen. Holland—Friesland Regenboogwedstrijd: Dolfijn (Friesland), st. K. Vrolijk Az.; Windekind buizen; (idem) st. D. Oppei Hennie (Idem), st. M. Hendriks; Water zonnetje, (Idem), st. Joh. Zwart; Waterrot, (idem), st. S. Kuipers; De Leede Hl (Hol land), st. W. Z. van der Meij; Braassemer meer (idem), st. Hans Nathan; Hollandia (idem), st. Cor van Staveren; Holland n (idem), st. F. P. Bos; Duke (idem), st. J. C. van der Velde. Teamwedstrijden voor de 12-voetsJollen- klasse; Af (zaanlandsche Zeilvereenlging), st. E. G. v. d. Stadt; Mikie. (idem), st. J. Simonsz; De Gllpper (Rotterd. Zellver.), st. D. Kagchelland; d'Artagnan, (idem), st. W. v. d. Valk Jr.; Daphnia (Kon. Z.-, R.- en M.-V. ,,De Kaag"), st. P. H. Rè Borger hoff Mulder; Vagebond (Idem), st. Th v. Helvert. Teamwedstrijden voor de 12 M.2 klasse: Pieternel (Watersportver. „Aeglr), st. A. v. d. Heijden; Strik-Strak (idem), st. G. v. Luyn; Wlkkerdewlk (Rotterdamsche Zeil vereenlging), st. H. R. Fokkinga; Crabbel catte (Idem), st. W. A. de Ridder; Aloha, (Watersportver. „Het Nieuwe Diep"), st. G. Nolles; Leonar (idem), st. P. v. Zut phen; Koh-I-Noor, (Watersportver. „De Schinkel"), st. A. Aanstoos; Balder (Idem), st. A. B. Kröger; Flevo (Watersportver. Loosdrecht), st. A. E. Dudok van Heel; Trinil (Idem), st. L. v. Arnold; Brasem, (Zeilvereeniging Braassemermeer), st. J. v. d. Meer); Jowie (Idem), st. J. Wemink; Dinges, (Kon. Z.-R.- en M.-V. „De Kaag"), st. W. J. H. Nauta; Slabbie (Idem), st. G. A. M. Saraber; Vamp (Royal Yacht Club de Belgique), st, Leon Huybrechts; Eversharp (idem), st. A. Huybrechts. CRICKET. DERDE TOETSWEDSTRIJD ONBESLIST. Sterk batten, zwak bowlen. Onze cricket-medewerker schrijft: Vier wedstrijddagen zijn niet voldoende geweest om den derden toetswedstrijd tus schen Engeland en Australië tot een be slissing te brengen en dat het resultaat een draw zou worden viel eigenlijk al met zekerheid te voorspellen aan het einde van den tweeden dag toen bleek, dat de batsmen ver in de meerderheid waren op een wicket, waaraan de bowlers hoege naamd geen steun vonden Wel heel sterk waren de bowlers ln de minderheid en dat wordt voor een heel groot deel toege schreven aan het gemis van werkelijk goede fastbowlers, die op een op warme dagen dood wicket nog de meeste slacht offers maken door vangen in de slips. Het fielden achter het wicket was ditmaal trouwens niet bijzonder goed en daar zijn heel wat kansen gemist. Zeer hoog werden nu de scores, maar hooge scores kosten nu eenmaal tijd en toen Australië nog op den vierden dag aan de eerste Innings bezig was en den follow-on daarenboven ontliep, was er geen schijn van kans op een beslissing in de enkele uren. die toen nog overbleven voor de tweede innings van Engeland en van Australië. Wij wijzen er hier nog eens op. dat een beslissing op de eerste innings alleen bij eendaagsche wedstrijden gebruikelijk is. De stand voor de rubber is thans, dat zoowel Australië als Engeland een wed strijd hebben gewonnen en de derde on beslist is gebleven. Er valt derhalve nog niet te zeggen of „The Ashes" in Enge land zullen blijven of naar Australië zul len gaan. Wat aan de publieke belang stelling voor de laatste twee toetswed- strijden ten goede zal komen. o ZWEMMEN. NIEUW WERELDRECORD VAN WILLY DEN OUDEN. Op de 400 M. vrije slag. In het Oostelijk Zwembad te Rotterdam heeft Willy den Ouden gisteravond nieuwe lauweren geoogst. Zij verbeterde wederom een wereldrecord en wel dat van de 400 M. vrije slag. Het bestaande record stond op naam van de Amerikaansche Helen Madi son met een tijd van 5 min. 28.5 sec. Wllly den Ouden maakte op dezen moeilijken afstand een tijd van 5 min. 16 sec., dit is dus 12.5 sec. beneden het record van de Amerikaansche zwemster. De recordpoging welke ln alle stilte was voorbereid en slechts ten overstaan van een aantal ingewijden en kennissen plaats vond. in dit uiterst snelle bassin, werd be- scheldenlijk aangekondigd als een aanval op het Europeesche record, dat nog steeds op naam stond van Mevr. Philipsen-Braun met 5 min. 42 sec. Willy den Ouden volmaakt kalm als het een eenvoudig zwempartljtje gold, maakte een felllooze start en ging er onmiddellijk met een hoog tempo van door. De eerste 100 Meter gingen op in 1 min. 12.2 sec., de 200 M. ln 2 min. 33 sec., de 300 M. in 3 min. 54 sec., bewonderenswaardig regelma tig en prachtig snel. Het publiek voelde nu dat het Europeesch record „eraan ging" en begon het zwemstertje, dat het zelfde tempo vol hield en dit zelfs ln de laatste baan nog verhoogde lulde aan te moedi gen. Na een formidabele eindspurt werd goed aangetikt en toen was niet alleen het Europeesche maar ook het wereldrecord van de snelle Amerikaansche zwemster ge broken Een golf van enthousiasme brak los bij het vernemen van dit feit en toen de tij. 12'/j sec. sneller dan dit van Madi son bekend werd. kende de geestdrift van het publiek geen grenzen meer. RECLAME- 4382 steekt ver boven de stad uit door haar geweldige hoogte. Toch zou men van alle Sunlight Zeep, die de Nederlandsche huisvrouwen per jaar gebruiken.een toren kun nen bouwen, die nog 8363 maal hooger is! Dit geweldig groot ge bruik bewijst welk een vooraanstaande plaats Sunlight Zeep bij de Nederlandsche huis vrouwen inneemt. CTS. OP ELK PAK EEN BON VOOR FRAAIE GESCHENKEN LAWN-TENNIS. HET INTERNATIONALE TOURNOOI TE NOORDWIJK. VON KEHRLING—ROSATI IN HET GEMENGD DUBBELSPEL GESLAGEN. Een finale Rollin Couquerque-v. Lindonk in het dames-enkelspel? (Van onzen redacteur. Het nieuwe systeem, dat dit jaar voor het eerst wordt gevolgd bij het tournooi te Noordwijk om de'internationale kam pioenschappen van Nederland, biedt voor deden van tweëerlei aard! Het heeft ln de eerste plaats ln één dag tljds een zeer groot aantal zwakkeren direct uitgescha keld en het heeft ten tweede tot gevolg dat de wedstrijden nu bij voortduring een veel interessanter beeld vormen dan ln vorige jaren het geval ls geweest.. Voor namelijk moesten gisteren de eerste ron des der diverse dubbelspelen worden afge werkt (waarmede men trouwens prachtig ls opgeschoten), maar daarnaast vond men toch tijd voor een aantal ontmoetingen in het enkelspel, die de groote aandacht van het vrij talrijke publiek terecht heb ben verdiend. Wetselaar, Artens, Timmer, Wheatcroft, van Metaxa, Ellmer, Klelnschroth en de Stefani vormen bij de heeren de laatste acht en van hen hebben vooral Artens en Wheatcroft ernstigen tegenstand ont moet. Eerstgenoemde, die onlangs ln Wimbledon van onzen kampioen Timmer won met 64, 57, 6—3, 97, had Van Eek te bestrijden en de Hollander opende het vuur met zooveel beleid en energie, dat hij de eerste set met 75 uit het vuur te slepen wist. Daarna kreeg de Oostenrijker geleidelijk eenig overwicht en door de volgende drie sets te winnen plaatste hij zich ln de derde ronde. Van Eek gaf echter goed partij en aldus werd het een boeiend gevecht, met wisselende kansen en vele aardige momenten. Zóó sterk, dat men in hem de meerdere van Timmer zag, speelde Artens niet, doch zijn spel was toch vol variatie, met een uit stekende service en een voortdurende wisseling van slagen. Timmer stak wat slow van wal tegen Weber, maar bleef in vier sets in de meerderheid. Wispelturig als altijd had Weber in de derde set In eens een veel beteren kijk op den bal dan daarvoor en daarna en dat deed hem toen met 7—5 triomfeeren. Een 62 nederlaag in de volgende was de gebruikelijke reac tie! Aangezien Timmer geen fout maken zal tegen Wheatcroft. die zelfs met Im- hoff nog moeite had, komt hij in de halve beslissing tegen Artens en krijgt hij de kans revanche te nemen voor Wimbledon. Immers Artens ontmoet daarvóór Wetse laar, die tegen Koopman een walk over had, en dit beteekent dat bulten Tim mer de laatste Hollander uit het enkel spel wordt gewipt. In de onderste helft kwam von Metaxa (die een Oostenrijker en geen Spanjaard is) zonder strijd bij de laatste acht, terwijl de Zwitser Ellmer een Karsten tegenover zich kreeg, die wel verre bleef van den vorm, waarin hij zich eens tot Davls-cup-speler wist op te werken. Ook hier was het pleit in vier sets beslist. Merkwaardig hoe dit seizoen geen enkele speler van onze middenklasse boven het normale peil weet uit te komen, gelijk bijvoorbeeld een jaar geleden toen o.a. Heljnen en Weber de aandacht trokken door hun heroische gevechten tegen Von Kehrling, den toenmaligen bekerhouder, die thans alleen voor de dubbels staat In geschreven en ln het gemengd dubbelspel zelfs reeds gewipt werd! Heynen kwam nu tegen Klelnschroth en hij was tegen den geretourneerden Duitscher na een goed begin volmaakt kansloos. De Stefani, tenslotte, speelde tegen en mèt Leem bruggen! Wij voorzien dat de Italiaan ook dit Jaar den beker weer veroveren zal.... In het dames-enkelspel ls men genaderd tot de halve beslissing. Dat mej. Rollin Couquerque de eene finaliste worden zal staat vast. Mevr. Boutmy zal vermoedeiyk niet sterk genoeg zyn om haar zelfs een set te ontnemen. Meer spanning mag verwacht worden tusschen de dames Wheatcroft en Van Lindonk, welke laat ste, evenals verschillende heeren in shorts op de baan verscheen en haar voorbeeld wel spoedig door anderen igevolgd zal zien! Mej. van Lindonk, wier spel reeds verleden Jaar goede perspectieven opende, behoort thans tot onze sterkste speelsters en bracht eenige weken geleden te Rot terdam zelfs mej Rollin Couquerque danig in het nauw. Een eindstryd tusschen haar en onze nationale kampioene zou ook thans weer een Interessante gebeurtenis kunnen worden en het zou ons verwonde ren indien het daartoe niet kwam. Mevr. Wheatcroft speelde gisteren tegen mej. A. Kerckhoff en zij won met 63, 7—5. Bepaald overtuigend was die zege echter niet. Haar spel was Iets vaster, iets scherper ook dan van mej. Kerckhoff, maar het bleef, zonder netspel, toch wat eenzijdig. In tempo zal zy het tegen mej. van Lindonk ln ieder geval moeten afleg gen! De dubbelspelen zyn nog teveel in het begin om er veel commentaar aan te kunnen verbinden. Boussus, de bekende Franschman, is niet gekomen, gelük in het enkelspel trouwens ook zijn landge- nooten Legeay en Lesueur hadden afge schreven, en de sterkste combinaties zyn nu; Von Kehrllng-Tlmmer, Heynen- Van Olst, Artens-Von Metaxa, Scheurleer- Ellmer en Kleinschroth-De Stefani. Bij de dames steven de dubbels: mej. Rollin Couquerque-mevr. Wheatcroft en mej. van Lindonk-mej. A. Kerckhoff rechtstreeks aan op de finale! De Indeeling van het gemengd dubbel spel lijkt niet byzonder gelukkig I Vergis sen wy ons niet al te zeer dan worden de twee beste combinaties gevormd door mej. Rollin Couquerque-Timmer en mej. van Lindonk-Karsten, en dit onderlinge tref fen zal reeds ln de eerste ronde plaats moeten vinden! Eerstgenoemden kregen tegen mej. Alsbach en Scheurleer een walk over, terwyi mej. van Lindonk en Karsten met 62. 63 de baas bleven over Rosatl en Von Kehrling, die geen van tweeën op dreef waren en een schromelijk tekort aan eenheid aan den dag legden. De Hollandsche combinatie werd geen oogenblik bedreigd! Mevr. Jonqulere met Artens, mej. Z. Kerckhoff met Ellmer of mej. A. Kerck hoff met J. Knottenbelt zullen ln de tweede helft uitmaken wie er ln den eind stryd geplaatst zal worden. De uitslagen zyn: Heeren-enkelspel, eerste ronde: H. Ar tens si. A. M. Borren, 63, 57, 75, 9—7; H. Imhoff w. o.; W. J. Karsten w. o.; M. Ellmer sl. G. C. Tönjes 63, 62, 62; W. Heynen w. o.; Koopman w. o.; Weber w. o.; Tweede ronde: G. von Metaxa w. o.; M. Ellmer sl. W. J. Karsten 9—7, 0—6, 0—3, 64; H, Klelnschroth sl. W. Heynen 75, 62, 6—3; Wetselaar w. o.; H. Tim mer sl. W. F. Weber 9—7, 6—2, 5—7, 6—2; Wheatcroft sl. H. Imhoff 6—0, 0—3, 7 G—4; H. Artenz sl. Th. van Eek 57, 6—2, 7—5, 63; De Stefani sl. G. Leembruggen 0—2, 6—1, 0—3. Dames-enkelspel, eerste ronde: Mevr. M. R. Jonqulere w. o.; mej. F. Antebrink w.o.; mevr. Wheatcroft sl. mevr. D. de Bruin Kops 60, 75; mej. A. Kerckhoff sl. mej. L. Grooters 63, 62; mevr. A. Ernst w.o. Tweede ronde: mevr. Boutmy sl. mej, Antebrink 60, 61; mej. Rollin Cou querque sl. mevr. Jonquiere 61, 6—0; me). Van Lindonk sl. mevr. Ernst 6—0, 00; mevr. Wheatcroft sl. mej. A. Kerck hoff 6—3, 7—5. Heeren-dubbelspel, eerste ronde: M. Wetselaar en Van Eek sl. E. Wlemer en W. Kermer 64, 62, 62; W. Marinkelle en mr. Feith sl. M. A. Borren en R. de Brauw 0—3, 6—1, 3—6, 6—3; W. Mödlich en Haensch w.o.; Karsten en Weber sl. Wet selaar en Engelberst 62, 75, 6—2; Heynen en van Olst sl. mr. Shy en Tónjes 7—5. 6—3, 6—3. Tweede rondeVon Kehrling en Timmer sl. Oudes en v. Löben Seis 60, 60, 63; Scheurleer en Ellmer sl. Tjoa en Nelwan 62, 62, 62; Klelnschroth en De Ste fani sl. Jacobson en v. d. Graaft 61. 6—1, 62; Knottenbelt en Wheatcroft sl. J. v. d. Haar en A. de Quant 61, 61, 6—0;; Heynen en Van Olst sl. M. Wetselaar en Van Eek 2—6, 6—1, 6—3, 6—4. Dames-dubbelspel, eerste ronde: mej. Z. Kerckhoff en mej. M. A. de Wal sl. FrL. Pauw von Wieldrecht en Frl. Schimmel- penninck v. d. Oye 6—0, 63; mevr. M. R. Jonquière en mevr. Boutmy sl. mevr. S. Duin en Rosati 61, 64. Tweede ronde: mej. Van Lindonk en mej. A. Kerckhoff sl. mej. Antebrink en mevr. Th. Verkley 60, 62; mevr. Jonquière en mevr. Boutmy sl. mej. De Vilder en mevr. Meyer 62, 62; mej. Couquerque en mevr. Wheatcroft sl. mevr. Ernst en mej. Roos 60, 61; mevr. Verbunt en mej. De Jong sl. mej. Z. Kerck hoff en mej. De Wal 4—6. 7—5, 6—3. Gemengd dubbelspel, eerste ronde: mej. Van Lindonk en Karsten sl. mevr. Quint en mr. Feith 61, 63; mej. Antëbrink en E. Wiemer w.o.; mevr. J. Meyer èn W. Modlich sl. mevr. J. Wetselaar en G. A. Wetselaar 61, 36. 62; mej. A. Kerck hoff en J. Knottenbelt sl. mej. T. de Jong en W. Marinkelle 63, 63: Rosatl en Von Kehrling w.o.; mevr. Verbunt en Shy sl. mej. De Vilder en Heynen 46, 6-4, 75; mevr. De Bruin Kops en Von Metaxa w.o.; mej. Roos en Tönjes sl. mevr. A. Portheine en C. Engelberts 60, 61; me vrouw Wheatcroft en Wheatcroft sl. mej. De Wal en B:rren 6—3, 6—1; mevr. Jongquière en Artens sl. mej. Heyink en Imhoff 64, 75; mej. L. Grooters en R. de Braun sl. mevr. Van Oven en A. Broese van Groenou 63, 75. 2de ronde: Mej. Couquerque en Timmer w.o.; mevr. S. Duin en Van Vueren w.o.; mej. Van Lindonk en Karsten sl. Rosati en Von Kehrling 62, 6—3. 25

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 10