LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 12 Juli 1934 LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. RECHTZAKEN. SPORT. BEURSOVERZICHT MARKTBERICHTEN. Advertentiën. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 761. Hedenmiddag 3 uur: 755. TELEGRAFISCH WEERBERICHT v. h. Kon. Ned. MeteoroL Inst te De Bildt. Hoogste stand 765,9 te Vardoe. Laagste stand 751,8 te Relkjavik. Verwachting tot den avond van 13 Juli: Zwakke tot matigen wind uit N. tot W. richtingen. Toenemende bewolking. Toe nemende kans op regen of onweer. Waar schijnlijk koeler overdag. BUITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Terwijl ln onze omgeving de barometer allerwege daalde, is over IJsland en Lap land de luchtdruk slechts weinig veran derd en zet in het Zuid-Westen de hooge druk eenigszlns op. De depressietoestand in het Oosten versterkt belangrijk en een 755 kern be vindt zich nu over Noord- en Midden- Dultschland, door een voor van lage druk king verbonden met het IJslandsche mi nimum. Overal is het weer nog rustig, slechts Le Havre meldde hedenmorgen krachtlgen wind, tijdens een onweersbui. Hoewel over vrijwel geheel Groot-Brlttannlë en Ierland het Zuiden van ons land, België en Frank rijk de temperatuur nog daalt blijft het overal nog warm en zijn alleen over Scandinavië de ochtend-temperaturen nog beneden normaal. Hier en daar on weert het. Dantzig had 13 mm., Calshot 5 mm., neerslag, terwijl ook over Hongarije en Zuid-Duitschland krachtige regens vie len. Voor onze omgeving krijgt het weer een steeds wankeler karakter. Het is nog niet in te zien, hoe zich de veranderingen precies zullen voltrekken, doch er moet op toenemende bewolking en koeler weer met kans op regen of onweer gerekend worden. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 15 gr. C. (59 gr. F.) 12 uur 'smidd.: 20 gr. C. (68 gr. F.) 3 uur nam.: 23 gr. C. (74 gr. F.) Voor Vrijdag. Voorm. te 3 u. 37 min.; nam. te 3 u. 54 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge Rijndijk". 's Middags 12 uur: 25 gr. C. Zweminrichting „De Zijl", j 's Middags 12 uur: 23 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Donderdag: 9.49 nam. tot 4.22 voorm. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 12 Juli: op: 5 17; onder: 21 u. 53. PROTESTVERGADERING IN DE STADSZAAL. In verband met de op 1 Juli jj. inge voerde verlaging der steunuitkeeringen aan de werkloozen had de Plaatselijke Raad, bestaande uit de besturen van SD.A.P. en L.BB. hedenmiddag in de groote Stadszaal een protest-vergadering belegd, waarin als spreker optrad de heer H. Lindeman, bestuurder van het Ned. Vakverbond uit Amsterdam. De zaal was nagenoeg geheel bezet. Het lag in de bedoeling om na afloop een straatdemonstratie te houden, doch de politie heeft geweigerd hiervoor toestem ming te verleenen. Op de vergadering zelve komen wij mor gen nog terug. o ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor het Doet. examen rechten, de heeren B. H. Everts, (Arn hem), J. L. A. Stolk (Hel), J. A. de Meijier (Den Haag), H. E. R. E. A. Frank (Den Haag) en mej. G. M. Peereboom Voller (Den Haag); candidaatsexamen rechten de heer P. Beeuwkes (Den Haag); candi daatsexamen Indisch recht de heeren L. P Schmidt (Den Haag), W. de Koning (Leiden), J. v. d. Poel (Leiden), R. H. J. Legger, Den Haag) en M. J. A. S. Gerke (Zandvoort)doctoraal examen Indisch recht de heeren F. E. Koetsveld (Den Haag) en Santoso Wirjodlhardjo (Leiden); candidaatsexamen klassieke letteren de heer H. J. Drossaart Lulofs (Amersfoort); doctoraal examen Wis- en Natuurkunde, hoofdvak Geologie, de heer J. Weeda, (Rijswijk) en mevr. J. H. C. CasimirJon ker (Leiden) en mej. A. P. Keesom (Lei den) candidaats examen Wis- en Natuur kunde, letter F, de dames H. D. Schuh (Den Haag). G. W. Stroink (Enschede) en G. A. C. Arriëhs (Bergen op Zoom) en de heer W. Werker (Den Haag)prope deutisch examen Theologie de heeren W. Th. van der Windt (Vlaardingen) en S. Postma (Bolsward). Bevorderd zijn tot doctor in de Wis- en Natuurkunde, op proefschrift getiteld: „T Bouck va Wondre 1513". de heer H. G. Th. Frencken, geboren te Maasnlel; idem op proefschrift getiteld: „Explosiegebie- den", de heer J. van Heiningen, geboren te Leiden; idem op proefschrift getiteld' „De verhindering van Methaan-lucht-ex- plosles door „doovers", de heer P. A. Jon- quière, geboren te Fort de Koek. NA DE PLECHTIGE BIJZETTING VAN Z. K. H. PRINS HENDRIK. Vertrek van vorstelijke personen. H.M. de Koningin heeft gistermiddag, na afloop van de begrafenisplechtigheid in het palels Noordeinde, afscheid geno men van de verwanten en andere vorste lijke pesonen, die voor de uitvaart van wijlen Prins Hendrik uit het buitenland waren overgekomen. Hare Majesteit heeft zich daarna met Prinses Juliana naar het Huls ten Bosch begeven. Prins Felix van Luxemburg en de Earl of Athlone hebben gisteravond Den Haag verlaten. De erfgroothertog van Oldenburg, die op kasteel Oud Wassenaar gelogeerd heeft, is gisteravond per auto vertrokken. De vorst en Rijngraaf van Salm-Horst- mar, die als vertegenwoordiger van Prins Oscar van Pruisen de begrafenis van Prins Hendrik heeft bijgewoond is hedenochtend naar Doorn vertrokken om een bezoek te brengen aan den ex-keizer. Vandaar zal de vorst in den laten namiddag naar Duitsch- land terugkeeren. Ook majoor Stephan, een der Duitsche vrienden van den Prins is naar Doorn vertrokken. Voorts zijn de overige vorstelijke perso nen, die op Oud Wassenaar verblijf heb ben gehouden, de vorst en de erfprins von Wied gisteravond om half elf vertrokken en de. vorst van Bentheim en Steinfurt, hedenochtend per auto. De opbrengst der tijdens het voorbij trekken van den begrafenisstoet door de N.V. Magazijnen v.h Meddens en Zoon, te Den Haag verhuurde étalages, beliep een bedrag van f. 1015, hetwelk geheel aan het Nederlandsche Roode Kruis ten goede komt. Uit Indië. BUITENZORG, 12 Juli (Aneta). De Gou verneur-Generaal, als vertegenwoordiger van de ingezetenen van Ned.-Indie, ging voor in de betuigingen van deelneming en de belangstelling voor de Koninklijke Fa milie bij de uitvaart van het stoffelijk overschot van den overleden Prins. In de eerste plaats werd ten Paleize te Buitenzorg een receptie gehouden van alle plaatselijke autoriteiten. Hierbij gaf de assisten-resident van Bui tenzorg namens de ingezetenen uiting aan de gevoelens, welke uiting door den Gou verneur-Generaal met een korte rede werd beantwoord. Vervolgens vond ten Paleize op het Ko ningsplein te Batavia een militaire plech tigheid plaats. Voor het Paleis defileerde een eere compagnie met vaandel. 33 mlnuutscho- ten werden gelost, waarna de Gouverneur- Generaal zich als volgt tot de aanwezigen dichtte: „Ik wil deze gelegenheid, piet laten voor bijgaan zonder U allen, burgers en mili tairen, gedankt te hebben 'voor utve aan wezigheid alhier. Ik ben er van overtuigd dat H. M. de Koningin de daaruit blij kende deelneming bij het overlijden van Prins Hendrik op hoogen prijs stelt, zeker niet het minst die van Uwe zijde, heeren autoriteiten, die door Uwé vooraanstaande en verantwoordelijke positie bij uitstek kunnen aanvoelen, hoe zwaar dit nieuwe leed op Hare Majesteit moet drukken, nu dit haar treft zoo kort na het heengaan van Hare Moeder, en in omstandigheden, welke Haar medelijdend en gevoelig ge moed ongetwijfeld reeds ernstig doen lij den. Moge God de Koningin en Prinses vertroosten en versterken ln deze moei lijke omstandigheden. Zoo staan wij dan bij de geopende groeve die straks het stoffelijk overschot van den Prins zal ontvangen. En onwillekeurig stellen wij ons bij een graf, of dit nu van een hooggeplaatste dan wel van een laag geplaatste is, de vraag: Wat is de betee- kenis van dezen mensch geweest? Deze vraag, gesteld ten aanzien van den Prins, vindt als vanzelf hare beantwoording, wanneer men let op het feit, dat deze man hier is gekomen als echtgenoot van H.M. de Koningin en is gestorven als Prins der Nederlanden met een eigen en zeer ruime plaats in de harten der bevol king. Hij is tot ons gekomen als een vreem deling en van ons gegaan als een der on zen. Bedenkt men daarbij, dat ons volk niet gemakkelijk is te winnen en dat de positie van den Prins-Gemaal uit haar aard moeilijk is, omdat daaraan allerlei beperkingen zijn verbonden, zoowel op staatsrechterlijk, politiek als op maat schappelijk gebied, dan beteekent 's Prin sen verworven populariteit Zijn persoon lijkheid en bewijst zij Zijn bijzondere hoe danigheden. Zijn eenvoud, toegankelijk heid, toewijding en belangstelling en niet het minst zijn ronde blijmoedigheid, heb ben hem den weg naar de harten gewézen en dè inrichting van zijn werkzaamheid bepaald. Zoo lag het voor de hand dat hij zich aangetrokken voelde door het nuttige werk voor de jeugd, dat tot uiting komt ln de padvinderij, de goede daad voor eiken dag, en dat de daarmede gepaard gaande orde en tucht in hem een warm voorstander en bewonderaar moesten vinden Men heeft deze lijn slechts door te trek ken om te komen tot hetgeen de Prins gedaan heeft voor de verzorging van ge wonden en zieken in tijd van oorlog. Dit werk mag niet worden onderschat. Ge durende den oorlog heeft ons leger zich, zoowel in personeel als in materieel zeer uitgebreid, maar een zwak punt was lan gen tijd juist de verzorging van zieken en gewonden in geval wij in een oorlog moch ten worden betrokken. Onder leiding van den Prins is toen een reorganisatie van het Roode Kruis tot stand gekomen, waardoor ln dit groote belang werd vooralen. De ultbouwing van dit werk bracht de Prins tot een massale verzorging van zieken en hulpbehoeven den, ook ln vredestijd bij rampen en on gevallen van grooteren omvang. De oprichting van het Oranje Kruis er daarna de samenwerking van Oranje er Roode Kruis voor dit doel zijn van zeei reëele beteekenls; ik behoef den naam Borculo slechts te noemen om de prac ttsche waarde van dit werk aan te duiden. In aansluiting op dit alles laat Zijn krachtig streven om het reddingswezen te bevorderen en aan hooge elschen te doen beantwoorden zich volkomen begrijpen. Zoo ligt het levenswerk van den Prins voor ons als een zich geleidelijk ontwikke lend harmonisch geheel, dat van reeele beteekenls is en een blijvende waarde heeft. Op den vraag, die ik zooeven stelde blijkt dan het antwoord kort en duidelijk te kunnen zijn. Wat is de beteekenls van dezen mensch geweest? Hij is werkzaam geweest in het belang van het land en heeft Zijn hulpbehoevende naaste gediend. Wat kan er mooier bij een graf worden gezegd? Ik wil daaraan dan ook niets verder - toevoegen en thans volstaan met, tezamen met U allen, van deze plaats een laatste dankbare en eerbiedige groet te brengen aan Hem, die daarginds thans ten grave wordt gedragen. Hij ruste ln vrede". o Dr. C. BENSE 70 JAAR. Dr. C. Bense, bekend Haagsch genees heer, vierde gisteren zijn zeventigsten ver jaardag. Tal van bloemstukken sierden de kamers te zijnen huize, terwijl den gehee- len dag telegrammen en Indere gelukwen- schen binnenkwamen. 's Middags werd een druk bezochte receptie gehouden, waarop versohenen o.a. de heeren Staal, oud-gouverneur van Suriname, André Wiltens, oud-president Gerechtshof Ned.-Indië, Scheltema, hoofd directeur Mij. De Nederlanden 1845, en tal van collega's van den jubilaris. Namens het huldigingscomité uit patiën ten sprak mevr. C. C. Petriv d. Graaf den 70-jarige in waardeerende bewoordin gen toe, wijzende op zijn groote kundig heid, bereldwaardlgheld, kalmte en blij moedigheid, en vooral ook op zijn groote liefde voor kinderen, zijn medeleven met patiënten enz. Na deze toespraak brachten twee andere comitéleden, uit naam van het comité een bloemenhulde, daarbij tevens een envelop overhandigend en een album met de namen der patiënten, die tot het hulde blijk hadden bijgedragen. H. C. STORK OVERLEDEN. In den ouderdom van 76 jaar. In den afgeloopen nacht is op zijn land goed in Pommeren in Duitschland op 76-]arlgen leeftijd overleden de heer H.C. Stork, oud-directeur van de machine fabriek Gebrs. Stork en Co. te Hengelo. o BRAND. Een persoon te Halfweg in de vlammen omgekomen. In den afgeloopen nacht te omstreeks drie uur ontdekte een rijkswegwerker, zekere R., dat brand was uitgebroken in de directiekeet van de aannemers de Graaf te Halfweg en Strijland te Driebergen, staan de in den Grooten IJpolder aan den nieu wen Rijksweg AmsterdamVelsen De wegwerker waarschuwde onmiddellijk de brandweer uit Halfweg, die met een motorspuit arriveerde. Toen zij ter plaatse kwam, was het houten gebouwtje echter vrijwel geheel afgebrand. In het huisje hield tijdelijk verblijf de 35-jarige heer Teunissen, boekhouder van de firma Strij land, wonende te- Oliebergen. HIJ is in de vlammen omgekomen. Men vond zijn totaal verkoold lichaam in zijn kamertje naast zijn bed. Vermoedelijk heeft hij op het laatste oogenblik nog getracht zich te redden, hetgeen hem niet meer gelukt is. Het stoffelijk overschot is naar een nabij gelegen boerderij overgebraoht en daar ge kist. Hedenmorgen om half zes heeft de substituut officier van justitie mr. A. R. Andringa een onderzoek Ingesteld. o DE POSTVLUCHTEN. Hedenmorgen om 5 uur is het postvlieg tuig de „Snip" van Schiphol naar Indië vertrokken met 3 passagiers aan boord, resp. voor Bagdad, Karachi, en Batavia. Het toestel heeft 305.425 K.G. briefpost, 1.850 K.G. pakketpost, 202.790 K.G. vracht en 66.300 K.G. dienstwacht aan boord. Het vliegtuig landde om halfacht te Leipzig. De .Kwartel" is uit Singapore vertrok ken en te Bandoeng aangekomen. o OPRUIENDE GESCHRIFTEN. In Twente zijn de laatste dagen her haaldelijk opruiende geschriften verspreid door de communistische partij. Te En schedé werd een gecyclostyleerd pamflet „De Stempelaar" verspreid, waarin op ruiende passages voorkwamen. In verband hiermede nam de politie uitgebreide maat regelen en verrichtte te Enschedé eenige huiszoekingen, waarbij veel materiaal in beslag is genomen. Drie communisten: S. de V., G. F. en J. S. allen uit Enschedé, zijn aangehouden en ln verzekerde bewa ring gesteld. o DE ONGEREGELDHEDEN IN DE HOOFDSTAD. In Amsterdam is de rust weergekeerd, behalve in Noord. Een aantal mannen heeft hedenmorgen in de Hazelaarstraat weer het plaveisel opgebroken. Door de marechaussee zijn een elftal arrestanten gemaakt, Ds. Van Noort uit Noordwijkerhout heeft bedankt voor het beroep der Ned. Herv. Kerk te Workum (Fr.). UIT NED. OOST-INDIE. ONGEGRONDE VERDACHTMAKINGEN? In de Memorie van Antwoord aan den Volksraad over de begrooting 1935 zegt de Regeering om.: „Naar aanleiding van ernstige beschuldi gingen, onlangs geuit over het optreden van hoogere ambtenaren en van den Di recteur van het Persbureau Aneta, heeft de Procureur-Generaal zich op de hoogte gesteld van al hetgeen dienaangaande zoowel in de pers als bij geruchte is naar voren gebracht. Ondanks dit onderzoek en zijn uitge sproken wenschen, dat ieder die terzake inlichtingen kan verstrekken, daartoe ook zal overgaan, is tot dusverre geen enkel concreet gegeven aangetroffen dat het hier bedoelde gemis aan integriteit beves tigt. Voor de Regeering bestond ten deze geen aanleiding een andere dan een af wachtende houding aan te nemen. Men kan van haar niet verwachten of elschen dat zij, zooals maar al te velen in den laatst verloopen tijd hebben gedaan, geloof hecht aan verdenking en ver dachtmaking, waarvoor elke grond ont breekt". Men zie voor Nagekomen Berichten pag. 3 van het Tweede Blad. TWEEDE KAMER. INTERPELLATIE OVER DE ONGEREGELDHEDEN TE AMSTERDAM GEWEIGERD. In de Tweede Kamer was heden aan de orde een verzoek van den heer L. de Visser tot het houden yan een interpellatie over de ongeregeldheden te Amsterdam, naar aanleiding van de verlaging der steun gelden De Voorzitter stelt voor de interpellatie niet toe te staan. De heer De Visser komt hiertegen op. De heer Vliegen vraagt wegens het be lang van het onderwerp stemming. De heer Joekes wenscht een bespreking op meer gelegen tijdstip. De heeren Sneevliet en Wijnkoop be strijden het voorstel van den voorzitter, dat echter wordt aangenomen met 5824 stemmen, (tegen de Communisten, de S.D.A.P. en Sneevliet). HAAGSCHE POLITIERECHTER. Voor den politierechter mr. Scholten had zich ter zake van verduistering te verantwoorden de 30-jarige H. de G. uit Leiden. Volgens de getuigenverklaringen was deze verdachte voorheen in dienst van zekeren O., die bij verschillende win keliers prikplanken plaatste. De G. in casseerde bij de winkeliers de gelden en nadat deze prikplanken wettelijk verbo den waren ging hij ook met de gelden, de ter beschikking gestelde prijzen w.o. siga ren en sigaretten in ontvangst nemen. Naar hij bekende heeft hij van deze laat ste een aantal doosjes te eigen bate aan gewend. Ten stelligste ontkende hij even wel de verduistering van een bedrag van f. 60 A f. 80. dat hij, naar hij beweerde aan den getuige O. in een café te Zoeter- woude zou hebben afgedragen. De getuige O. verklaarde, ook nadat de caféhouder onder eede bevestigd had, dat hij gezien heeft dat verdachte in zijn café geld aan O. overhandigd heeft, nooit afrekening te hebben ontvangen. Een en ander was voor het OM. aanleiding om schorsing dezer zaak te verzoeken teneinde de getuigen verklaringen nader te kunnen onderzoe ken. Inmiddels werd de getuige O. in be waring gesteld De 22-jarige tuinman A. v. d. L. uit Lei den, heeft ln Maart JJ. een costuum, een shawl en een paar handschoenen ont vreemd ten nadeele van iemand bij wie hij in de kost was. Gedeeltelijk gaf verd. de feiten toe, doch naar hij beweerde, zou hij vergunning hebben gekregen het cos tuum mede te nemen als vergoeding voor verricht werk in den tuin. De gehoorde getuige ontkende dit evenwel ten stellig ste. Conform een omtrent dezen verdachte uitgebracht psychiatrisch rapport vroeg het OM. ontslag van rechtsvervolging en plaatsing in een krankzinnigengesticht, voor den tijd van een jaar. De politierechter wees dienovereenkom stig vonnis. o HAAGSCH GERECHTSHOF DE GOUDCLAUSULE DER DOLLARLEENINGEN. f Op de rol van de vacantiekamer van het Haagsche Gerechtshof kwamen heden weder voor de beide zaken betreffende de uitbetaling op goudbasis van de vervallen coupons der door de Koninklijke en door de Bataafsche ln Amerika uitgegeven dol- larleeningen. Beide zaken werden aangehouden tot 26 Juli, nadat voor eisch was geconclu deerd in de zaak tusschen de Koninklijke en de Vereenlglng voor den Effectenhan del (in deze zaak was de vordering der Vereen, door de rechtbank toegewezen) en nadat voor de Bataafsche voor antwoord was geconcludeerd in de zaak, waarin de Vereeniging voor den Effectenhandel in haar vordering niet-ontvankelijk is ver klaard. VOETBAL. LUGDUNUM—D.V.S. Morgenavond te halfacht speelt D.V.S. een nederlaagwedstrijd tegen Lugdunum op het terrein van laatstgenoemde. AMSTERDAM, 12 Juli. De koersbeweging was eenigszins ver deeld, hoewel de grondstemming niet on gunstig was. De stemming in Wall Street is wat beter en op de Amerikaansche goe derenmarkt is zij bepaald vast. De Youngleening was goed prijshoudend tusschen 34Vi en 35. Overige Duitsche fondsen weinig veranderd. Op de Industrie-afdeeling openden Phi lips op weinig veranderd peil, maar vielen later 1 pet. terug. Aku's openden 1 pet. lager, waarna de noteering weinig veran derde. Ned. Ford lagen enkele pnt. lager, terwijl Unilevers vrij goed op peil bleven. Koninklijke waren bij den inzet wat ge waagd en stijgen 1 pet. De hoogste koers bleef niet geheel behouden De Amerikanen trokken iets aan. Rub bers waren algemeen gevraagd en hooger, speciaal de minder courante soorten. Tabakken gaven een kleine winst te zien met uitzondering van Senembah's. Suikerwaarden verbeterden iets. Scheep vaarten en Mijnen waren verwaarloosd. Yankee's lagen iets hooger. Nederland sche obligatiën verkeerden in herstel. Oude Staatsschuld en Ind. leeningen trok ken fractionecl aan. WISSELKOERSEN. Engeland 7.43'/!, Duitschl. 56.55, Frank rijk 9.73'/!, België 34.46, Zwitserland 48.09, Denemarken 33.20, Zweden 38.30, Noorwe gen 37.35, New-York 1.47 5/8. Prolongatie 1%. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. LEIDEN. 11 Juli Noteering Coöperatief Groenten-, Fruit- en Bloemenveillng-Vef; „Leiden en Omstreken". Andijvie f.0.60—2, Kroten f. 1 40—2.40, Komkommers f.1—6.10( Bloemkool I f. 6 80—14.80, idem II f. 1.50— 7 40 Meloenen f. 10—25, Pieterselie f.030 —0.90 Kropsalade f 0 50—2.30, Selderie f.0 50—1.20, Wortelen f.1 A0—1.70, Perzi ken f. 1—12 per 100 stuks. Snijboonen f. 10 —32. Stokboonen f.32—37. Stamboonen f. 1728, Tuinboonen f. 14. Doperwten f.2—16, Peulen f.3—12, Postelein f.25, Spinazie f.2—7, Tomaten A f. 8.20. id. B f. 10.60, id. C. f. 7.60. id. CC f. 5 per 100 K.G Melkvelllng .Leiden". 11 Juli. Week van 15 tot en met 21 Juli. Consumptlemelk lste klas f5.25—5.50, 2e klas f. 5.25, 3e klas f.5 Industriemelk f.4104.70 per 100 L. Roterdamsche-comblnatie-fedekatleprijs melk voor industriedoeleinden. Week van 15 tot 21 Juli f.3 70. ALPHEN AAN DEN RUN, 11 Juli. N.V. Tuinbouwveiling „Alphen aan den Rijn". Tuinboonen per 100 KG. f. 12; Heeren- boonen f. 16—23; Snijboonen f.10—20; Postelein f.35; Peen per 100 bos f. 2.50— 5 50 Kroten f. 1.60—2.30; Andijvie f.2— 2.20; Krop6la I per 100 stuks f. 1—2.50; Bloemkool I f. 8.70; Bloemkool n f. 2—6; Meloenen f. 1522. NOORDWIJKERHOUT, 11 Juli. Centrale Veil ine „De Eendracht" Aardbeien 0,52 —0,65° Zwarte bessen 0,420,43; Peulen 1 401,60; Wonder van America 0,550,65; Blauwe Schokkers 0,60—0,65; Raspers 1,10? Bruine Capucijners 0,550,80; Witte Ca- pucijners 0,40—1,15; Grauwe Capucijners 0,450,55; Doperwten 0,601,10; Krom- békken 0.751,60; Will. Hurst 0,650,70? Tuinboonen 0,11—0,23. alles per 10 K.G. BARNEVELD, 12 Juli. Eierenmarkt. Aangevoerd 1.430.000 eieren. Prijs f. 2.10— f. 3 05 per 100 stuks. Handel vlug. GOUDA, 12 Juli. Veemarkt. Aangevoerd in totaal 1858 stuks, waarvan 98 slacht- varkens. Vette van 15 tot 16 ct. per pond, levend met 2°/o korting; Londensche 12—13 ct. p p. lev. met 2% korting; 681 magere varkens, prijzen van 1422; 990 biggen 6—9. Geldersche biggen 10—13; 6 runde ren 175200; 58 nuchtere kalveren 47; 2 graskalveren; 12 schapen; 18 lammeren 78; 5 bokken en geiten 35 alles per stuk. Handel: alles stug. Algemeene markt: 484 partijen kaas. Prijzen le kwal. met rijksm. 20—22, 2e kwal met rijksm. 16—19, zware tot 24. Handel: traag. 500 ponden boter: Goe- boter 0.75—0.80; Welboter 0.70—0.75 p. p. Handel: matig. 11.600 stuks eieren. Kip eieren 1 80—2.40: eendeieren 2.00—2.50 per 100 stuks. Handel matig. Coop. Zuid-Holl. Eierveiling g.a. (C.Z. HE.) te Gouda. Aanvoer 116.600 kipeieren. Prijzen 56/58 K.G. f. 1.90—2.00; 58/60 K.G. f,2—2.10: 60/62 K.G. f. 2.10—230; 62/64 K.G. 2.30—2.40; Bruine eieren 58/68 K.G. f. 2.103.10: Kleine eieren f. 1.701.90 per 100 stuks. Aanvoer 2500 eendeieren. Prijzen f. 2.502.60 per 100 stuks. ROELOFARENDSVEEN, 11 Juli. Bloem kool f. 24 p. 100 stuks. Sla f. 0.901.20 p. 100 krop; Tomaten: A. f.4, C f. 3.80 p. 100 pond. Kassnijboonen f. 1.101.55; kas- stek f. 0.45—0.65; Snijboonen f. 1.65—1.70: Snijb. afw. f. 1.40; idem stek f.0.700.80; Prinseb f. 2.40, Dubb. Stamb. f. 1.60 p. 10 K.G. Augurken: Grof f. 1.65—1.70, Bom men f. 1.20—1.45, Stek f.1.10 p. 25 K.G. VEUR, 11 Juli. Engelsche komkommers le soort f. 67.80; 2e soort 0.504.30; 3e soort f.22.40; wankleurige f. 2.50 3.60; Gele komkommers le soort f. 33.90? 2e soort f.2—2.40; 3e soort f.1—1.50; Kropsla le soort f. 0.50—1.60; Peen f. 2 3.50; Bloemkool le soort f. 8.1011.40; 2a soort f. 4.50—6.30: uitschot f. 1.503; To maten midd. f. 34.50; gr. ronde f. 4— 4.60; 2e soort f. 2.903.80; 3e soort f. 1.50 1.80; bonken f.3—3.50; Andijvie per 10» f.0 502.10; Spinazie 4 kilo f. 0.120 20: Postelein f. 2.80—3.50; Rabarber per 100 bos f.2—3; Snijboonen f.24—27; Spereie- boonen f. 2426; Radijs f. 12; Prei f. 0.80 —1.50; Seldery f. 0.50—0.80; Peulen f.46; Tuinboonen f.23; Meloenen 1428; Druiven 2425: Aardbeien 1318; Roode en Witte Bessen 6—9. VOORSCHOTEN, 1 1 Juli. Kippeneieren f. 2.202 80 p. 100. Eendeneieren f. 2.40 2.60. Kalkoeneieren f.0.04 p. stuk. Hanen f. 0 35. Konijnen f. 0.260.30. Duiven f 0.09. WADDINXVEEN. 10 Juli. Aanvoer 2467 eieren. Kippeneieren f. 1.852.30. Eenden eieren f. 2.40 p. 100 stuks. WESTLAND. Middenprijs van de bij den Bond West- land aangesloten veilingen van 11 Juli: roode bessen 5—9 ct.; witte bessen 6—8 ct.; druiven f. 0.361.08; dubbele boonen 12 18 ct.; prinsesse-boonen 1218 ct.; snij boonen 2030 ct.; kruisbessen 69 ct.? frambozen 2030 ct.; postelein 24 ct. p. KG.; tomaten A f. 0.80—1.30, B 6095 ct., C f. 0.601 20. CC 6090 ct. per bak; aard appelen f.1—1.40 per kist; bloemkool f2.50 5.50, 2de f. 1.002.50; komkommers f. 2.00 3.60, roode kool f. 3.006.00; eieren f. 2.40 3.00 per 100; meloenen 1028 ct.; per ziken 14 ct. per stuk; asperges 21 ct.; blauwe 1518 ct. p. bos; peen f. 1.902.30; rabarber f. 2.303.30 per 100 bos; andijvie f. 0.601.30; groote boonen 1215 ct. per kist; uien f. 0.801.30 per kist. Getrouwd: J. W. STASSEN en A, L. RIEMENS De Heer en Mevrouw STASSEN—RIEMENS betui gen bij deze hun hartelijken dank voor al de bewijzen van vriendschap en medeleven in deze dagen ondervonden. Leiden, 11 Juli 1934. 4320 Met vreugde geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon MAX. H. C. HOEK M. HOEK—BURGERJON. Lelden, 12 Juli 1934. Kanaalstraat 43. 4492a 3-1

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 3