FABRIEKS-ACCOMODATIE Winkeljuffrouw H. J. CHRISTIAANSE MOOI LANDHUIS LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 11 Juli 1934 BUITENLAND. UIT 0E OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. AUTOBOOT TE KOOP: TE HUUR: DE ALGEMEENE TOESTAND. Barthon huiswaarts. Barthou is gistermiddag om hall vijf uit Londen naar Parijs teruggekeerd. Tot de journalisten verklaarde hij, dat hij voldaan was over rijn besprekingen met de Britsche autoriteiten. En hij voeg de er aan toe: „Het verheugt mij oprecht dat bij mijn bezoek aan Londen vooral het gezond verstand, en de goede wil heb ben overheerscht, dat het onderzoek van de kwesties, welke de Britsche en Fran- sche belangen raken, tot een goed resul taat heeft geleid, en dat wij het eens zijn over den algemeenen Europeeschen toestand." De plenaire zitting, die gisterochtend is gehouden, heeft drie uren geduurd en de overeenstemming van het Fransche en Engelsche standpunt ten opzichte van het z.g. Oostelijk Pact bevestigd. De werk zaamheden van de commissies te Genève, o.a. van die inzake de veiligheid, leverden een goeden grondslag voor de besprekin gen. In verband met deze kwestie der vei ligheid werden ten slotte de maritieme en luchtvaartproblemen besproken. Alvorens Londen te verlaten heeft Bar thou nog een bespreking met Norman Davis gehad en met Grandi, den Italiaan- schen gezant en met Henderson. Indien men de Fransch-Britsche be sprekingen zou willen samenvatten, zou men het op de volgende wijze kunnen doen: le. elk voorbehoud der Engelschen ten aanzien van het ontwerp-pact is ver vallen. Dit pact krijgt de goedkeuring van het Britsche kabinet; 2e. de Britsche re geering zal het ontwerp in de hoofdste den, die er belang bij hebben en waar zij invloed heeft, steunen; 3e. Engeland ver zet zich niet tegen het toetreden van Sovjet-Rusland tot den Volkenbond; 4e. in de Fransch-Britsche betrekkingen zijn een toenemend vertrouwen en verstevi ging gekomen. Na Barthou's vertrek zijn de Britsch- Fransche vlootbesprekingen tusschen Sir John Simon, Sir Bolton Eyres-Monsell, den Britschen minister van marine, en den Franschen minister van marine, Pié- tri, voortgezet. Een te Londen gepubliceerd communi qué van den Volkenbond zegt, dat Hen derson. die gisteren met Barthou en Nor man Davis den tegenwoordigen toestand der werkzaamheden van de Ontwapenings conferentie besproken heeft, ten slotte besloten heeft, dat het meest geschikte oogenblik, om het bureau der Ontwape ningsconferentie bijeen te roepen, de maand September is, in de eerste dagen der zitting van de Volkenbondsvergade ring. o DUITSCHLAND. Rede van Goebbels tegen de buitenlandsche pers Eenige bladen verboden. Naar verluidt is de Duitsche regeering tot het besluit den Rijksdag Vrijdag avond bijeen te roepen gekomen als ge volg van de gebeurtenissen, welke verband houden met het complot Roehm en de talrijke desbetreffende geruchten, die in het binnen- en buitenland de ronde heb ben gedaan. Rijkskanselier Hitier zal in zijn rede nogmaals den nadruk leggen op de vre despolitiek der Duitsche Regeering. Deze zitting van den Rijksdag, die de derde is sedert de komst van Hitier aan het bewind, zal weder in de Kroll-opera gehouden worden. Rijksminister dr. Goebbels heeft gister avond om acht uur over alle Duitsche zenders het woord gevoerd over: De 30ste Juni in den spiegel van het buitenland. Goebbels zeide om., dat de 30ste Juni in Duitschland zonder eenige binnenland- sche ontreddering is verloopen. De leider heeft met zijn autoriteit en een bewonde renswaardige driestheid de revolutie van een klein groepje saboteurs en ziekelijke eerzuchtigen bliksemsnel onderdrukt. Het dagelijksche leven ging zijn gang. Indien iets in Duitschland is veranderd is het hoogstens, dat het volk sedertdien met nog" grootere liefde en aanhankelijkheid den leider en het door hem gerepresen teerde politieke regiem is toegedaan. Men zou hebben kunnen verwachten, dat de buitenlandsche pers met de in het internationale verkeer gebruikelijke waar heid en duidelijkheid van de gebeurte nissen melding zou hebben gemaakt en zou hebben beoordeeld. Eenige serieuze bladen hebben dat gedaan. De overige bladen zijn evenwel kwaadaardig gaan op hitsen en hysterische wijze gaan belas teren. Het Duitsche volk evenwel zal in dit uur van verweer en protest als ge tuige worden opgeroepen tegen de kwaad aardigheid, waarmede men opnieuw pro beert Duitschland en zijn leiding systema tisch in de oogen der wereld te kleineeren De Duitsche regeering heeft tot nu toe over al deze schandalige gebeurtenissen gezwegen. Zij achtte het beneden haar waardigheid zich in te laten met deze soort van journalistiek. Zij heeft de gebeurte nissen van 30 Juni met voorbeeldige open hartigheid tegenover het eigen volk en de wereld uiteengezet. Ook ln dit opzicht, aldus verklaarde Goebbels. onderscheidt zij zich van haar voorgangsters, dat dingen, welke openlijk crltiek verelschen, niet met den mantel der liefde worden bedekt, doch dat zij zonder scrupule worden prijsgegeven aan het volk, opdat dit erkent hoe noodlg en juist haar handelen is. De Duitsche pers daarentegen heeft de regeering met een dankwaardige discipline helpend terzijde gestaan. Zij heeft daar mede bewezen, dat de groote opvoedende arbeid, welke het nationaal-sociallsme en zijn regiem hebben gepresteerd niet vruchteloos is gebleven. Het buitenland heeft gesmaald op de bepalingen van de Schriftleitergesetz, doch het heeft er zelf zijn voordeel mee gedaan. De Duitsche pers heeft nimmer gepro beerd uit de pech of het ongeluk van an dere volken voordeel te slaan en wanneer zij zulks zou hebben gedaan, zou zij daarbij door de autoriteit van den Staat zijn gehinderd. De buitenlandsche pers heeft evenwel van de gebeurtenissen van 30 Juni een leugencampagne gemaakt, welke ln haar boosaardige opzet slechts nog kan worden vergeleken met de „gruwelsprookjes veldtocht", welke tijdens den oorlog tegen Duitschland werd geënsceneerd. Zeer zeker was zij dezen keer miserabel georgani seerd. Tenslotte zegt Goebbels zich tot zijn volksgenooten te willen wenden en met hen tot de geheele wereld Ik vraag den buitenlandschen journalist of hij zich door minderwaardig geschrijf van zijn collega's zelf wil laten compromitteeren. Ik geloof namens het geheele Duitsche volk te spreken, wanneer ik met alle dui delijkheid verklaar dat de Duitsche regee ring buitenlandsche correspondenten, die op een dergelijke wijze de volken tegen elkander ophitsen en tweedracht zaaien niet langer in Duitschland wil dulden. Dat heeft niets met vrijheid van meening te maken. Hier was slechts sprake van de slechtste soort journalistiek. Hier vergif tigen „leugenfabrikanen" zonder eenige scrupule de openbare meening en de vol ken moeten tenslotte de gevolgen er van dragen. Slechts wanneer men ons de mo gelijkheid wil geven de binnenlandsche moeilijkheden zelf op te lossen, kan de binnenlandsche vrede terugkeeren. Het Duitsche volk vervalt niet ln de fout de andere volken met deze journa listen te verwisselen. Het weet ook. dat er overal fatsoenlijke persmenschen zijn, die naar beste weten en geweten de waarheid verkondigen. Behalve een drietal Zwitsersche bladen zijn nu ook verboden het Antwerpsche dagblad „Le Matin" en het Engelsche blad „Daily Express". Met de News Chronicle en de Manches ter Guardian is dit nu het derde z.g. bur gerlijke Engelsche blad, dat niet meer in Duitschland verkrijgbaar zal zijn. Von Papen, die in naam vice-kanselier blijft, is gisteravond laat naar het hoofd bureau van de geheime politie ontboden, waar hij aan een minutieus verhoor is onderworpen. Later vertoefde Von Papen weer in zijn woning, die door een wacht van zwart- hemden wordt bewaakt. o RUSLAND, Instelling van een Volkscommissariaat van Binnenlandsche Zaken. Het Centraal Executief Comité der Sov jet-Unie heeft besloten tot instelling van een Volkscommissariaat van Binnenland sche Zaken, waarbij o.a. de G.P.Oe zal worden ingelijfd. Het nieuwe Volkscommis sariaat zal tot taak hebben de bescherming van de revolutionaire orde, de staatsveilig heid. het openbaar socialistisch eigendom en de grensveiligheid. De G.P.Oe-justitie zal worden opgeheven en door de bevoegde instanties van het nieuwe Volkscommis sariaat; onderzochte strafzaken zullen worden overgedragen aan de gewone rech terlijke instanties, die verder de wettelijke bepalingen toepassen. Tot Volkscommissaris voor Binnenland sche Zaken is benoemd H. Jagova, tot eer sten plaatsvervanger Jacob Agranow. tot tweeden plaatsvervanger Georgi Prokofjev. o VEREENIGDE STATEN. De arbeidsonlusten. Het Hof van Beroep heeft het cassatie verzoek van den voormaligen onder-staats secretaris van handel. William P. McCrac- ken. die wegens weigering van de uitleve ring van documenten, die betrekking had den op de kwestie der luchtpostcontracten door toedoen van den Senaat tot tien dagen gevangenisstraf was veroordeeld, in gewilligd. overwegende, dat de Senaat zijn bevoegdheid had overschreden Er hebben opnieuw botsingen plaats ge had tuschen politie, werkwilligen en 4000 stakende bóeren-arbeiders in de buurt van Bridgeton fNew Jersey), waarbij 70 per sonen zijn gewond en 27 gearresteerd. In de textielfabrieken van Alabama heb ben 30.000 arbeiders met staking gedreigd. HAARLEMMERMEER. De Cornelia Sophia Bewaarschool-Bazar te Abbenes. In de Dr. Heijelaan te Abbenes, de laat ste rustplaats van den bekenden dichter dr. J. P. Helje, staat als een van zijn stichtingen de Cornelia Sophla-Bewaar-, naai- en breischool, die sporen van ouder dom begint te vertoonen en noodzakelijk gerestaureerd moet worden. Teneinde de instandhouding van deze school, die steeds ln een behoefte heeft voorzien, te verzekeren, heeft zich een comité gevormd, die een bazar heeft ge organiseerd met medewerking o.a. van den heer D. van Wieringen, die een ge deelte van zijn groote landbouwschuur af stond. De bazar werd gistermiddag in tegen woordigheid van genoodlgden, w.o. eenige raadsleden en het oud-hoofd der open bare school in Abbenes, geopend. De openingsrede werd uitgesproken door den voorzitter van het comité, den heer de Boer, hoofd van de openb. school, die het doel van den bazar uiteenzette en er met herinnering aan enkele feiten uitdrukke lijk op wees, dat de bewaarschool in ver val is en allen die aan de organisatie van den bazar medewerkten, hartelijk dank ten. Hierna werd de bazar welke zeer vele fraaie handwerken enz. omvat in oogenschouw genomen en voor het publiek opengesteld. OOSTENRIJK. Wijziging in het kabinet Dollfuss. Bondskanselier Dollfuss heeft namens de geheele regeering aan den bondspresident het ontslag van het Kabinet aangeboden. De bondspresident heeft daarna Dollfuss opgedragen voorstellen te doen voor de samenstelling van een nieuw kabinet. De Bondskanselier zal de volgende samenstelling voorstellen: leider der regee ring, Bondskanselier, Buitenlandsche Za ken. Veiligheid, Landbouw en Defensie Dollfuss; Vice-kanselier Starhemberg; Bondsminister Fey; Onderwijs: Schusch- nigg; Sociale Zaken: Neustadter Stürmer; Financiën: Murisch; handel: Stockinger; justitie: Waldenegg en Berger; staatssecre taris van BuitenL Zaken: ir. Tauschitz. Voor de aangelegenheden van Binnen landsche Bestuurszaken zal een Bonds minister worden voorgesteld. Voor de landsveiligheid zal in de plaats van minis ter Schönburg Hartensteln, die uit per soonlijke motieven heeft verzocht niet op nieuw te worden benoemd, een staats secretaris worden benoemd, evenzoo voor den Landbouw. Bondskanselier Dollfuss is tot de reorganisatie overgegaan om op deze wijze concentratie der portefeuilles, die be trekking hebben op de handhaving van orde en rust, te bewerken en zoo de laatste rest van staatsgevaarlijke bewegingen te verwijderen. Onverwijld zal een reeks maatregelen worden uitgevoerd, die in het bijzonder betrekking hebben op de wetten en voorschriften geldend voor dynamiet- aanslagen. Op het bezitten van dynamiet wordt de doodstraf gesteld indien niet binnen zeer korten termijn, waarin de on bevoegde bezitters niet met straf worden gedreigd, de voorhanden zijnde ontplof bare stoffen volledig worden uitgeleverd. Het gewicht van het besluit van den ministerraad wordt geaccentueerd door de benoeming van een algemeen staatssecre taris van binnenlandsche veiligheid en maatregelen tot bestrijding van staatsge vaarlijke bewegingen, waarvoor Fey be noemd is, die voorzitter wordt van een permanente minister-commissie en een buitengewone staatscommissie met bij zondere volmacht. Ter gelegenheid van zijn benoeming tot eereburger van Mariazell heeft bondskan selier Dollfuss een rede gehouden, waarin hij zich hoofdzakelijk met Duitschland be zig hield. Hij zeide o.a.: „Een diepe afschuw maakt zich van ons meester, wanneer wij zien, tot welk resultaat in korten tijd een beweging is gekomen, dié beloofd heeft het Duitsche volk tot eeri gelukkige toekomst te brengen. Maar het is niet anders moge lijk- Menschen, die tenslotte op het stand punt van de macht staan en die zich verre verwijderd gelooven van iederen zedelijken plicht tegenover een hoogere macht, die meenen, dat alles geoorloofd is, wat hun macht dient en dat geschikt is om hun macht te verschaffen, moeten hun land wel naar den afgrond leiden. Een volk, dat het zedelijke niveau van zijn rechts gevoel van zijn maatschappelijke orde zelf vernietigt, mag zich er niet over ver wonderen wanneer het door zichzelf ten gronde gaat". 't Is wel kras gezegd Naar verluidt zou Vorst Starhemberg door Mussolini zijn uitgenoodigd voor een bespreking op 14 Juli a.s. te Rome. Deze bijeenkomst wordt in politieke kringen in Oostenrijk algemeen als een belangrijke politieke gebeurtenis beschouwd. In Fransche kringen, aldus wordt uit Parijs gemeld, wordt medegedeeld, dat de Oostenrijksche bondskanselier Dollfuss eind van deze maand een bezoek aan Parijs zal brengen. Ernstig rijwielongeluk. Terwijl eenige wielrijders langs den Vijfhulzerdijk reden, brak van een der rijwielen de ketting, met het gevolg dat de wielrijders op elkaar botsten. Een hunner, de heer P. uit Hoofddorp, werd daarbij zoo ernstig verwond, dat hij per ziekenauto naar een ziekenhuis in Haar lem moest worden overgebracht. Alhier is de 60-jarige V. gearres teerd, verdacht van zedenmisdrijf. Hij werd ter beschikking van de Justitie ge arresteerd. o KATWIJK AAN ZEE. Alle begin is moeilijk! Twee dames uit Oegstgeest, R. en T. v. d. S., deden bij de politie aangifte, dat, toen zij op den Boulevard fietsten en reohts hielden, zij werden aangereden dooi den motorrijder P. v. d. B. uit Duinoord, die het motorrijden leerde en niet in bezit van een rijbewijs was. Een van de dames werd zoodanig verwond, dat zij zich onder behandeling van dr. Lodder moest stellen. De rijwielen werden beschadigd. Katwijksche Konijnenfokkersvereeniging „Het Raskonijn". Bovengenoemde vereeniging vergaderde in de zaal van het café Centraal in de tramstraat. De voorzitter de heer W. v. d. Bent, opende deze vergadering en ver welkomde ln 't bijzonder den heer A. v. d. IJssel, keurmeester te Den Haag, die een lezing hield over de fokrichtingen met haar moeilijkheden. Na het openingswoord behandelde de heer v. d. IJssel achtereenvolgens de midden-, kleine- en dwergrassen van konijnen. De door de leden medegebrachte konijnen werden door spr. uitvoerig be sproken. Verschillende vragen werden ge steld welke door den spreker op afdoende wijze werden beantwoord. De heer v. d. Bent dankte den heer v. d. IJssel voor het gesprokene en de leden voor de opkomst op deze leerzame verga dering, waarna hij de bijeenkomst sloot. Wegens een zedendelict is op het polltieburau ingesloten J. M. uit het 2de Duinpad. Hij zal voor den Officier van Justitie in Den Haag geleid worden. 55 LISSE. ERNSTIG VERKEERSONGELUK. Autobus door de tram gegrepen. Hedenmorgen is een uit de richting Am sterdam komende autobus met 28 passa giers gegrepen door de uit Leiden komen de tram. De autobus kantelde en verschil lende personen liepen schaafwonden op of werden door glasscherven verwond. Een dame was zoodanig gewond, dat zij naar een ziekenhuis te Amsterdam is overge bracht. De tram ondervond eenige vertra ging. o NOORDWIJK. Past op uw fiets! Bij de politie komen meerdere aangiften in van rijwieldiefstal. Men zij dus op zijn hoede. Gevonden voorwerpen: Een autoband met velg, 2 manden, een zonnebril, een koperen 50 gram gewicht, een grijze da meshandschoen, een roode werpring, een huissleutel, een padvindersmes, een kin derschoentje (lak), een wit .kinderschoen tje, een ceintuur, een vulpenhouder, een bril hoornen montuur, Inlichtingen over bovenstaande voor werpen worden uitsluitend verstrekt des Woensdag en des Zaterdags van 121 uur n.m. ten Politiebureele te Noordwijk-Bin- nen. o RIJNSBURG. Bedankt voor Beroep. Ds. N. de Jong, Chr. Ger. predikant alhier, heeft bedankt voor de op hem uit gebrachte beroepen naar Barendrecht en naar Rotterdam-Zuid. De Werkloosheid. Bij den correspondent der arbeidsbemid deling staan thans slechts 18 landarbeiders ingeschreven. In het land en tuinbouwbedrijf zijn dus de werkzaamheden zeer toegenomen. o VEUR—«LEIDSCHENDAM. Kranige redding. De 5-jarige R. is achter de R.K. kerk in de Vliet geraakt. De 18-jarige Antwerpe naar Fr. Costa sprong van zijn boot ge kleed te water en mocht het genoegen smaken de kleine, die reeds gezonken was, te redden. Het lossen van kolen voor het tijdvak 1 Juli 193430 Juni 1935 ten behoeve van het Gem. Gasbedrijf is gegund aan de laagste inschrijvers J. Vermeer cs. (werk- Ioozen-combinatie) a f. 0.95 per ton. ALPHEN In den Hoorn werd door een vracht auto een telefoonpaal aangereden. De paal knapte finaal af, zoodat de telefoondraden over den weg kwamen te hangen. Voor beveiliging van het snelverkeer werdenl door de politie de draden opgeruimd. Tevens werden de betrokken ambtenaren der Rijkstelefoon in kennis gesteld. Del autobestuurder is onbekend gebleven. Aan het politiebureau zijn inlichtin gen te bekomen omtrent een onbeheerd gevonden heerenrijwiel. o BODEGRAVEN. Beroepen. Ds. J. C. Krulshoop, alhier, ontving een beroep naar de Ned. Herv. Kerk te Er- melo. o ROELOFARENDSVEEN. Zilveren jubileum G. V. Vergeer. Naar wij vernemen zal het morgen 25 jaar geleden zijn, dat de heer G. V. Ver geer, het voorzitterschap aanvaardde van het „Nationaal Fonds tot Ondersteuning van mr. Broodbakkersweduwen". In deze periode heeft de heer Vergeer zich ontpopt als een voortreffelijk voorzitter, die ont zaglijk veel heeft gedaan voor de nage laten betrekkingen van overleden mr, bakkers. Niet alleen is vrijwel ieder geval, waarin het verleenen van financleelen steun noodzakelijk was, persoonlijk doof hem onderzocht, hij heeft bovendien tal rijke bedrijven bezocht om de nagelaten betrekkingen, met raad en daad bij tel staan. Uit hoofde van zijn functie heeft hij ln den loop der jaren het geheele land door kruist en met reden kan worden verwacht, dat hem op dien dag talrijke bewijzen van belangstelling zullen bereiken. o WADDINXVEEN. Tot tijdelijk onderwijzer bij het Chr. onderwijs te Rotterdam is benoemd dd heer P. van Sprang, volontair met akte aan de Chr. school Oranjelaan, alhier. De maandelijksche collecte In de Geref. Kerk voor de nieuwe kerk heeft op gebracht f. 108.55. Automobilisten, geeft alleen signalen, wanneer het werkelijk noodig is en niet uit sleur of) tijdverdrijf. WASSENAAR. Tuinbouwver. Wassenaar en Omstreken In het „Wapen van Wassenaar" hield de tuinbouw vereeniging „Wassenaar1 en Omstreken" haar maandelijksche verga dering, waarin door den voorzitter in het bijzonder werd welkom geheete de heer Buurman uit Leiden, die zich als jurylid voor het maken van bloemstukken be schikbaar had gesteld. Mededeeling werd gedaan, dat morgen een excursie gemaakt zal worden naar het buitengoed „Voorlin- den" en dat de groote excursie, naar Soest en Arnhem, op 1 Augustus gehouden wordt. Tot juryleden voor bloemwerk werden be noemd de heeren Buurman en Schnitzler en voor de overige Inzendingen de heeren Buurman, Van der Heuvel en Laarman Jr. Tot leden van de cursus-commissie werden benoemd de heeren J. van den Berg, als bestuurslid en de heer P'u Zegwaard. Bij monde van den heer Buurman deelde ver volgens de jury de bekroningen mede: Lathyrus: 1. A. G. van Tol, 2. C. van der Salon; 3. H. Schipper (na loting met Van der Zwaan). Rozen: 3e prijs J. Andersen. Bloemwerk: 1 H. Schipper, 2. C. van Vulpen; 3. Van Egmond; 4. J. Sietinga. Een nomenclatuur-prijsvraag van Zand- bloemen en vaste planten besloot de ver gadering. o ZEVENHOVEN. De Kerkbode opgeheven. De alhier verschijnende Kerkbode, uit gaande van de Herv. Gemeente, en onder redactie van ds. W. de Lange te Woerden, is opgeheven. Ds. K. J. Cremer. Aan de Vrije Universiteit te Amsterdam is gepromoveerd tot doctor in de Theolo gie, ds. K. J. Cremer, te Utrecht, die bin nenkort alhier bij de Geref. Kerk hulp diensten zal verrichten. De missie-speldjes-verkoop heeft ruim f.21 opgebracht. Levensmiddelenbedrijf Vefivo vraagt voor direct Winkeljuf frouw, liefst met het vak be kend. Aanmelding heden avond tusschen 8 en 9 uur Haven No. 22. 4270 Teakhouten Autoboot, 7.5 x 1.80 M., met Gray motor. 20 P.K. Snelheid 17 K.M. Prima conditie. Uiterst f. 1000 Gegalvaniseerde Roeisloep model 12 v. jol, met Johnson buitenboord-motor. Nieuw. Uiterst f. 250.—. 4262 AKERBOOM en v. LENT, De Kaag - Telef. no .7. VRAAGT UWEN WINKELIER. Imp.i BOROMAG, Heerengrocht 258, Amsterdom. 3895 Engros voor Leiden: N.Y. DE GRAAF Co's HANDEL-Mij. Oude Vest 171. te huur of te koop gevraagd, vloeroppervlakte ca. 4000 NI2. Aanbiedingen zoo volledig mogelijk met uiterste prijsopgaaf onder No. 4275 Bur. v. d. BI. Citronel, Kajoepoethi- en Kruidnagelolie, Kronoline, Insectenpoeder en spuiten, Zacherlin, Helios, Vliegen vangers, Flytox, Spray. DROGIST 4263 Haarl.straat 6. Tel. 788 (bij de Prinsessekde). nabij bet Haagsche Schouw, te huur ad f. 35 - per maand, bev. 6 kamers, keuken, zol der, gr. voor- en achtertuin, enz. Te bevr. bij CORN. KOK, beëedigd mak Fagelstraat 5, Leiden - Tel, 3348. 360 Varkenmarkt. Pakhuis en bovenwoningf. 4000. Rapenburg. Heerenhuis f. 8500. Utr. Veer. Heerenhuis f. 10.000. Hoogewoerd. Twee Winkelhuizen en Woningen resp. f. 9000.en f. 10.000. Te Voorschoten, Papelaan, Burgerwoonhuis, v. en a. tuin f. 4700. Varkenmarkt. Pakhuis en Bovenwoning, p. w. f. 7.50 Hoogewoerd 71. Winkelhuis met ruime Woning (geheel gerestaureerd) per jaar f.700.— Levendaal (hoek Wielmakerssteeg) Winkelhuis met woning, per week f. 8.— Inlichtingen: Makelaarskantoor en Timmerbedrijf J. VAN ITERSON, beëedigd en gedipl. Makelaar, OUDE SINGEL 190 - Tel. 1772. Taxateur, Expert. OOEDKOOPE TREIN 11 van den Haag, Voorburg, Rotterdam, Gouda, Leiden, Alphen a.d. Rijn, Bodegra ven, Woerden en Utrecht naar 4279 ARNHEM en NIJMEGEN op de WOENSDAGEN tot en met 5 September. Zie aanplak- en strooibiljetten.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 12