75rte Jaargang DINSDAG 10 JULI 1934 No. 22791 Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. BUITENLAND. Het voornaamste Nieuws van heden. SCHEEPSVERBINDINGEN. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts per regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen •maar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentiën 35 Cts. per regel. Kleine advertentlën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bil een maximum aantal woorden van 30. incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 O». Bureau Noorüeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Poei itlihjiii en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT*] Voor Leiden per 3 maanden f.2,95; per week Buiten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post f. 2.36 3(1 portokosten. i. o.isj „0.» Dit nummer bestaat uit DRIE bladen EERSTE BLAD. SLUITING GEMEENTELIJKE BUREAUX. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat de bureaux der Gemeente-Secretarie en van den Gemeente-Ontvanger, behalve het bureau van den Burgerlijken Stand, op Woensdag 11 Juli a.s., den geheelen dag zullen zijn gesloten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. Leiden, 10 Juli 1934. 4255 BADHUIS VAN DEB WERFFSTRAAT. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat het Gemeentelijk Badhuis ln de Van der Werffstraat op Woensdag 11 Juli a.s. den geheelen dag zal zijn gesloten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. Leiden, 10 Juli 1934. 4250 DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden, dat de gemeente Leiden is geplaatst op de door Gedeputeerde Staten dezer provin cie, ingevolge art. 20 der Drankwet vastge stelde lijst, aanwijzende de gemeenten waarin de splitsing der drankvergun ningen in tap- en slijtvergunningen, van toepassing is. Van dit besluit staat tot en met 20 Juli a.s., voor eiken belangheb bende, houder eener vergunning, beroep op H.M. de Koningin open. 4249 A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. OPHALEN HUISVUIL. De Directeur van den Gemeentereini- gmgs- en Ontsmettingsdienst brengt ter algemeene kennis, dat op Woensdag 11 Juli a.s. vanwege bovengenoemde dien sten geen arbeid wordt verricht, derhalve ook geen huisvuil wordt afgehaald. Bewoners van die perceelen, welke ge woonlijk op Woensdag worden bediend, worden daarom verzocht op dien dag GEEN emmers aan de straat te plaatsen. De Directeur, 4256 J. H. DE JONG. Directeur der Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit brengt ter alg€- meene kennis, dat op Woensdag, 11 Juli kantoren Langegracht 70 en Hooi- 14 aen geheelen dag gesloten zijn, ,op 01611 da£ °°k geen aflevering ■van cokes zal plaats hebben. ^aehten inzake de gas- of elec- tnciteitslevering kan men zich wenden v,™, t Port'er in het Administratiege bouw Langegracht 70 (Tel. 1220). De Directeur voornoemd, G A. v. KLINKENBERG. Leiden. 10 Juli 1934. 4254 JHR. Mr. Dr. N. C. DE GIJSELAAR. ongetwÜfeld met genoegen onze oud-burgemeester, jhr. f6'N; c- de Gijselaar, die in het Diaco- en ri?ilU1S eetl °Peratie heeft, ondergaan „ouseveer drie maanden is ver- neï verlaten611 dCZe lnrichtinS heeft kun- „?i| ^!?sc?ien hem van ganscher harte geluk met zijn beterschap. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: C. Godschalk, Hooge Rijndijk 282, Leiden, aannemer van bouw-, ri0l6eringswerken. Eigenaar: C. Godschalk. Leiden. WijzigingenBoekhandel en Drukkerij voorheen E. J. Brill, Oude Rijn 33a. Leiden, uittredend Directeur: C Peltenburg. Lei den Nieuwe Directeur: T. Folkers, 'sGra- venhage. Nieuwe Commissaris: W. H. van Oordt. Alphen a. d. Rijn. Leidsche Breifabriek voorheen P. en J. van Poot en Companie, Lammermarkt 63, leiden. De statuten zijn gewijzigd. Wijzi ging handelsnaam in: Naamlooze Vennoot schap Leidsche Breifabriek voorheen P. en J. van Poot en Compagnie. Naamlooze Vennootschap Meerburg's Noordzsovioccherij en Haringexport. Voor straat 30. Kat»'ii,k aan Zee Nieuwe Procu- ratieG. van der Knoop, Katwijk aan Zee. O. L. SCHOOL ZUIDSINGEL A EN B. Een geslaagd schoolreisje. Begunstigd door het mooiste zomerweer maakten de leerlingen der hoogste klassen van de openbare lagere scholen aan den Zuidsingel A en B gisteren een Schoolreisje naar Den Haag en Scheveningen. Na een wandeling door het interessantste gedeelte van Den Haag langs de regee- ringsgebouwen, Vijverberg, Gevangenpoort, enz. werd eindelijk de Dierentuin bereikt. Dat apen en wilde dieren als steeds de grootste attractie vormden, hoeft geen betoog. Na den inwendigen mensch gesterkt en gelaafd te hebben, ging de reis naar Sche veningen. Het défilé langs de baar van Z.K.H. Prins Hendrik der Nederlanden was een even onverwachte als indrukwekkende ge beurtenis. Na een kort tramreisje werd Scheve ningen bereikt, waar na een bezoek aan de Pier aan het strand naar hartelust is ge ravot en gespeeld. Geen wonder dat de maaltijd in de jeugdherberg „de Zee meeuw" zich goed liet smaken. Zoo werd de terugreis per tram naar het station aanvaard en te ruim 9 uur was de opgetogen, vermoeide kinderschaar weer in de Sleutelstad terug. Het schoolreisje van de belde openbare lagere scholen aan den Zuidsingel, kan, dank zij de grootendeels door de Ouder commissie goed verzorgde voorbereiding, als prachtig geslaagd beschouwd worden. o AANBESTEDINGEN. Namens het bestuur van de Ver. Chr. Jeugdhulp alhier Is hedenmorgen door den architect W. Fontein aanbesteed het bouwen van een stichting op een terrein aan den Hooge Rijndijk alhier. Er waren 43 biljetten ingeleverd, waarop als volgt was ingeschreven: P. Pot en A. v. Rossum, Den Haag, f. 28.098; Fa. de Later en Meyers, Oegstgeest f. 26,500; C. Smeets, Achthuizen, f. 31.281; A. van Dam, Alphen, f. 27.390; Gebrs. den Ouden. Gouda, f. 25.490; W. Hoogstraaten, Leiden, f. 28.430; L. v. d. Hoeken en Zn.. Den Briel, f. 28.760; B. P. Boers, Hazers- woude f. 25.755; P. ter Reehorst, Aalsmeer, f. 28.998; H. Bakker, Giessendam, f. 26.972; J. Tolk, Alphen f. 32.750: S. Strijk, Rijp- wetering, f. 25.290: Gebrs. Mol. Leider dorp, f. 26.558; M. van Egmond en v. d. Vijver, Rijnsburg, f. 29.390; C. Hamburg Jr., Spijkenisse, f. 31.900: J. Vonk, Al- Jhen, f. 27.490; M. Kool, Warmond f. 28.550; Gebr. de Graaf, Voorschoten, f. 27.935: H. Caspers, Driebergen, f 29.600; Gebrs. van Iterson, Rijnsburg, f. 26.640; B. Leenheer Jr., Alphen, f. 27.800; J. v. d. Ster, Koudekerk, f. 27.570; W. van Dijk, Leiden, f. 27.810; J. N. Kranenburg, Delft, f. 29.200; Gebrs. A. en J. Th. Schuiten. Delft, f. 29.330; W. Hennipman, Leider dorp, f. 25.427: Th. Terpstra en Hoekstra, Leeuwarden, f. 30.900: Fa. E. Sanders en Co. Gouda, f. 27.187; J. Reitsma en Nij- kamp, Leeuwarden, f. 30.926; W. van Dig gelen, Rijswijk, f. 27.400; R. S. Meyer en A. Donker te Koudekerk en Alphen f. 27.390; J. Stolk, IJmuiden, f. 27.270; Kuipers en Kloppers, Schiedam, f. 32.600; J. C. de Geus, Haarlem, f. 35.479: B. Kort en v. d Wiel, Noordwijk en Rijnsburg, f. 29.200; A, Voordauw, Zoeterwoude, f. 27.500; Fa. van Duin en Vink, Noordwijk f. 27.770; J. H. en E. Boehring, Apeldoorn, f. 33.950; Kaay. Oegstgeest. f. 29.800; Gebrs. Bons, Alphen. f. 25.100: J. v. Noort, Benthuizen, f. 25.988: M. K. de Groot, Heerenveen, f. 30.500: A. Rothfutz, Delft, f. 27.670. Laagste inschrijvers waren dus de Gebr. Bons te Alphen voor f. 25.100. De gunning werd aangehouden. Voorts werd door den Directeur van Gemeentewerken aanbesteed: het ver bouwen van de Jongensschool voor U.L.O. aan de Pieterskerkstraat. J. H. Houps en H. Piekaar f. 14.979; H. C. Heemskerk f. 13.700; A. J Langeveld f. 12.054; M. Kool, Warmond, f. 11.888; W F. Kriek en J A. de Leen f. 11.555; W. F. Marcelis f. 10.297; A. J. Wijsman, Rijswijk, f9750; W.HenniDman, Leiderdorp, f. 9183; C. J. v. Valderen f. 8777. Waar geen woonplaats is vermeld, is deze Leiden. Verder werd aanbesteed bestek 24, zijnde perc. 1: het maken van een vaste brug over de Langegracht tegenover de Volmolengracht, perc. 2: het maken van beton-schoeiingen en van een boordvoor- ziening, alsmede het herstellen van rem- mingswerken. De volgende 10 inschrijvingen waren ingekomen: H. C. Heemskerk perc. 1 f. 5200, perc. 2 f.4000, massa f.9000; O. Linsel, Soestdijk, massa f. 7740: fa. A. Verhagen, Breda, massa f 7725C. Godschalk perc. 1 f 4760, perc. 2 f.2960, massa f.7720; N.V. Aann.- Bedrijf v/h. v. Dongen en v Hoven, Dor drecht, massa f. 7690: A. M'ooten, Moor drecht. massa f.7037; N.V Aann.-Mii Volders Heiwerken to Wieringen, perc. 1 f 4730. perc. 2 f. 4930; H. Bakx en H. Steen- kist. Haarlem, perc. 2 f.4238: M, S. v. d. Voort, Zoeterwoude, perc. 2 f.2794; Th. L. J. Zitman. Zoeterwoude. perc. 1 f.4200, perc. 2 f. 2750, massa f. 6950. De wethouders van Financiën, So ciale Zaken en Onderwijs zullen morgen geen spreekuur houden. Het vertrek van het Muziekkorps „Werkmans Wilskracht" naar de plaats van afvaart voor den boottocht, is nader vastgesteld op Donderdagavond kwart voor zeven vanaf de Pauwbrug. DE ALGEMEENE TOESTAND. Barthou te Londen. De besprekingen te Londen met Barthou hebben gisteren twee en een half uur ge duurd en zijn toen gestaakt voor de lunch die Simon in het Carlton den Franschen gasten aanbood. Hierbij zaten verder aan Corbin, Lord Crewe. Lord Reading. Lord Hailsham, Lord Tyrrell, Sir Herbert Samuel Henderson. Eden en de maritieme deskun digen. Naar verluidt, kenmerkte de lunch zich door een buitengewoon hartelijke atmos feer. Geen enkele rede werd uitgesproken. John Simon bracht enkel een toast uit op den Koning en Lebrun, Doumergue en het Fransche ministerie. De zeer vriendschap pelijke bewoordingen voor Frankrijk, waar in Simon zich uitdrukte, werden door de gasten zeer opgemerkt. Ofschoon men in Fransche kringen elke aanwijzing weigert te geven, schijnt het wel. dat de plannen van wederzij dschen bijstand het voornaamste onderwerp van bespreking hebben uitgemaakt. De indruk, in de kringen der Fransche legatie opgedaan, zijn verre van ongunstig. De voornaamste kwesties, die bij de FranschEngelsche besprekingen te be handelen zijn, kwamen 's middags ter sprake. De besprekingen begonnen om 14.30 en sommige onderhandelingen waren tegen het einde van den middag nog niet afge- loopen. Men heeft het noodig geacht de bespre kingen in twee hoofdafdeelingen te split sen: 1, een algemeene bespreking over de ontwapening; 2. een speciale bespreking over de vlootkwesties tusschen Pietri en Eyres-Monsell, die gedurende bijna twee uren onder vier oogen geconfereerd hebben in een afzonderlijke kamer. Gisteravond is in de Fransche ambassade een diner gegeven, dat bijgewoond werd o.a. door Barthou. Pietri. Baldwin. John Simon, Van Sittart, Lord Stanhope. Her- bert Samuel. Arthur Henderson, Eyres Monsell en Austen Chamberlain. Het Fransch-Russisch plan voor een pact van wederzijdschen bijstand schijnt een van de voornaamste onderwerpen bij de besprekingen te zijn geweest. Indien een dergelijk verdrag volgens de opgestelde plannen tot stand kwam, zou ook Duitsch- land daartoe dienen te behooren. Het zou dan aanleiding kunnen zijn tot terugkeer van Duitschland naar den Volkenbond en toetreding van Sovjet-Unie. Een communiqué dat uitgegeven is na afloop van de besprekingen luidt als volgt: Er had een zeer vriendschappelijke bespre king plaats, waarbij de vraagstukken welke de twee landen aangaan aan de orde kwa men. Deze besprekingen werden in den loop van den middag door de twee minis ters van Buitenlandsche Zaken voortgezet, terwijl de ministers van Marine op de ad miraliteit bijeenkwamen, teneinde de voor bereiding van de vlootconferentie te be spreken. De besprekingen worden Dinsdag morgen hervat. Reuter meent te weten, dat Pietri ver scheidene dagen te Londen zal blijven om de besprekingen met Eyres-Monsell voort te zetten Barthou zal heden om 16 uur uit Londen naar Parijs vertrekken, zooals zijn oorspronkelijk voornemen was. Gisteren is in het Lagerhuis de vraag gesteld, of Engeland zich onder de gewij zigde omstandigheden in Duitschland nog volkomen gebonden achtte door de bepa lingen van het verdrag van Locarno. Sir John Simon antwoordde, dat hij feitelijk niets toe te voegen had aan zijn antwoord op een gelijksoortige vraag in November, maar spr. wilde dan nog wel herhalen, dat hij Engeland's woord niet kan veranderen door binnenlandsche beroeringen in Duitschland of een anderen staat. Als een Britsche regeering een verdrag ondertee- kende, dan hield zij zich aan de verplich tingen, die daaruit voortvloeide, vast, ongeacht wat andere regeeringen deden. De rede van Hess heeft natuurlijk de aandacht getrokken. De Temps zegt, dat Frankrijk het Duit- sche gebaar heel goed begrijpt, dat het niet anders dan met belangstelling kan volgen. Frankrijk heeft altijd een goede verstandhouding gewild, doch volgens strikte rechtvaardigheid en met gelijke veiligheid voor allen. Het blad herinnert er aan, dat Barthou te Genève met kracht verklaard heeft, dat Frankrijk Duitsch land niet wil omsingelen, en merkt daarbij op, dat Duitschland eigener beweging den Volkenbond heeft verlaten. De Temps besluit met het te betreuren, dat Hess zich over het hoofd der regee ring heen tot de oud-strijders gewend heeft. Als men daarin een manoeuvre moet zien, is het belachelijk, want als er een punt is, waarop het Fransche volk eens gezind is. is het wel dat van een politiek van krachtige politieke veiligheid. De middagbladen hebben ook veel aan dacht aan de rede geschonken en haar in verband trachten te brengen met de Fransch-Engelsche besprekingen, die op het oogenblik gaande zijn. Zoo schrijft bijvoorbeeld de Intransigeant: „Het is geen toeval, dat de heer Hess een rede uitspreekt, druipende van verzoeningsge zindheid en vreedzame betuigingen Juist op den dag, dat Barthou naar Londen vertrekt. Hij wilde, dat onze Engelsche vrienden iets bij de hand zouden heb ben, als wij wijzen op de gerechtvaardigde ongerustheid, die de houding van Duitsch land ons heeft ingeboezemd". Niettemin geeft het blad toe, dat de rede van bui tengewone beteekenis is en vraagt het op een andere plaats, of de Duitschers den Franschen minister van buitenlandsche zaken voor zijn besprekingen te Londen een in het oog loopend argument hebben willen bezorgen. Dat kan men bijna als juist aanvaarden, maar welk geloof mag men schenken aan deze principieele ver klaringen en betuigingen van vriend schap? De Roemeensche minister-president Ta- tarescu is, vergezeld door den minister van financiën, Slavesco, naar Parijs ver trokken. De beide ministers werden aan het station uitgeleide gedaan door de leden der regeeringen en den Franschen gezant te Boekarest. DUITSCHLAND. Hitier met vacantie? De Kerkstrijd Het proces Gereke. De leider, rijkskanselier Adolf Hitler, is sedert den 30sten Juni niet in het open baar opgetreden. Ook de referenten, die hem rapport plegen uit te brengen, ont vangt hij, naar men hoort, slechts kort en zij moeten allen overbodigen omhaal ver mijden. De rijkskanselier zal n.l. dezer dagen aan boord van de Deutschland, het pantserschip, waarmee hij reeds in Mei een reisje in de Noorsche wateren heeft ge daan, een vacantiereis van eenige weken maken, welke zich verder zal uitstrekken, vermoedelijk tot aan de Noordkaap. Naar men hoort zullen verscheidene gewichtige beslissingen wachten op zijn terugkeer, o.a. ook de definitieve regeling van de kwestie- von Papen. Von Papen geldt op het oogen blik als te zijn met verlof, hij zal zich naar Neudeck begeven om rapport uit te brengen aan den rijkspresident en vervol gens, evenals de rijkskanselier een verlof- reis doen; men zegt naar Zwitserland. (Vad.). De Rijksminister van Binnenlandsche Zaken heeft de volgende instructie gericht aan de landsregeeringen: De door de Rijksregeering en het Duit- sche volk in het Evangelische Kerkconflict gewenschte vrede, is helaas nog steeds ver verwijderd. Zonder rekening te houden met mijn herhaalde openbare wenken, aangaande de noodzakelijkheid voor een pacificatie, wordt de strijd op verbitterde wijze voortgezet en daardoor het opbouw werk der regeering in gevaar gebracht. De Rijksregeering blijft op het stand punt staan, dat het niet de taak der staatsoverheid is en zijn kan, zich te men gen in de interne kerkelijke aangelegen heden, maar zij kan onder geen voorwaar den toestaan, dat door de voortzetting van den kerkelijken strijd haar doel der vor ming van een echte volksgemeenschap bedreigd wordt. Uit overwegingen van openbare veilig heid. orde en rust, verbied ik daarom hierbij tot nader order, zonder uitzonde ringen, alle het Evangelische kerkelijke geschil betreffende uiteenzettingen in openbare vergaderingen, in de pers, in vlugschriften en verzoek de in aanmerking komende autoriteiten tot uitvoering van dit verbod onverwijld van de verelschte instructies te voorzien. Officieele bekend makingen van den Rijksbisschop vallen hier niet onder. In het Gereke-proees is tegen den be klaagde wegens voortgezet bedrog in twee gevallen en straf geëisoht van 3'/! jaar gevangenis, verzwaard door vijf jaar eer verlies en honderdduizend rijksmark boete. Het voorarrest zal worden afgetrokken. Dit voorarrest bedraagt één jaar en vier maanden. Wegens gebrek aan bewijs werd tegen den medebeklaagde Freigang vrijspraak geëischt. In eerste instantie werd dr. Gereke ver oordeeld tot 21/* jaar gevangenisstraf en honderd duizend rijksmark boete, terwijl Freigang in eerste instantie 4 maanden gevangenisstraf kreeg. Het bekende concentratie-kamp Oraniem- burg is geheel gereorganiseerd. De S_A.- bewakers in hun bruine hemden zijn ver vangen door Görings speciale politie, die zwarte hemden draagt. LITHAUEN. De liquidatie van de militaire putsch. Alle bij de militaire putsch van 14 Juni j.l. betrokken actieve officieren, ongeveer veertien in getal, zijn bij decreet van den president der republiek van elke straf vervolging ontslagen. Dit decreet heeft echter geen betrekking op de bij de putsch betrokken reserves officieren en burgers, waarvan de drie hoofdschuldigen, met Woldemaras aan de spits, reeds door eer. krijgsraad zijn veroordeeld. De actieve officieren zijn nog slechts onderworpen aan de gewone disciplinaire bepalingen, die slechts voor een aantal hunner tot ontslag uit den dienst zouden kunnen leiden. BINNENLAND. De Leidsche gemeenteraad neemt de voorstellen tot demping van het Levendaal en invoering eener Baatbelasting aan (3e Blad). Duizenden hebben gisteren en heden te 's Gravenhage gedefileerd voor de baar van Z. K. H. Prins Hendrik (le Blad). Nieuwe wanordelijkheden te Amsterdam, Rotterdam en elders (3e Blad). De voorzitter der Eerste Kamer, mr. baron de Vos van Steenwijk, is heden 75 jaar (Binnenland, 3e Blad). Worden de Haarlemmermeer lijnen opge heven? (Binnenland, 3e Blad). BUITENLAND. Barthou's bezoek aan Londen (Buiten land, le Blad). De Fransche pers over de rede van HM (Buitenland, le Blad). De Kerkstrijd in Duitschland (Buiten land, le Blad). De Duitsche Rijksdag tegen Vrijdag avond a.s. bijeengeroepen. (Tel., le Blad)# OOSTENRIJK. Schumy weer in de regeering? 1 Naar een Weenseh blad meldt, zou dé vroegere vice-kanseller Schumy, de VToe- gere leider van den landbond, in de regee ring terugkeeren. Schumy is eenige dagen geleden uit den landbond .getreden, daar hij het niet eens was met de houding der leiding. POLEN. De interneering van politieke tegen standers in concentratiekamp. Van welingelichte, officieuze zijde wordt medegedeeld, dat 210 personen, wier optre den gevaarlijk wordt geacht voor de open bare orde, binnenkort geïnterneerd zullen worden in het concentratiekamp Boreza Kartuska. Onder hen bevinden zich 130 Oekraïners. 40 nationaal-radicalisten en 40 communisten. JAPAN. Inrichting van concentratiekampen aangekondigd. De nieuwe Japansche Minister van Bin nenlandsche Zaken verklaarde in een rede, dat de nieuwe regeering den strijd tegen Marxisme en communisme als haar voor naamste taak beschouwde. De nieuwe re geering zou binnenkort beraadslagen over plannen tot instelling van consentratie- kampen voor dgze en andere staatsgevaar lijke elementen. CHILI. Grove gearresteerd. Overste Marmaduke Grove is tegelijker tijd met een senator en twee afgevaardig den gearresteerd onder beschuldiging van verwikkeld te zijn in de communistische onlusten van de laatste dagen. Zooals men zich herinnert had Marma duke Grove, die de zoon is van een Ier- schen emigrant, zich in 1932 uitgeroepen tot dictator van Chili, doch werd hij reeds na elf dagen gearresteerd en eerst in Sep tember 1933 weer op vrije voeten gesteld. Grove is toen tot senator gekozen. De navolgende schepen zijn Woensdag 11 Juli radiotelegrafisch te bereiken via het kuststation Scheveningen Radio: Alcyone, Alpherat, Alwaki, Baloeran, Chr. Huygens, Cottica, Dempo, Joh. de Witt, Joh. van Oldenbarnevelt, Indrapoera, Kota Tjandi, Marnix van St. Aldegonde, Orania, Poelau Laut, Poelau Roebiah, Poelau Tello, Van Rensselaer, Sibajak, Simon Bolivar. Slamat, Statendam, Veen- dam. Volendam, Zeelandia. Behalve bovengenoemde passagierssche pen zijn de meeste Nederlandsche vracht schepen eveneens via Scheveningen Radio te bereiken. Bij verzending van een radiotelegram via Scheveningen Radio bedragen de totale kosten 44 ct. per woord.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 1