^NIVEA Yt LE1DSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 6 Juli 1934 BUITENLAND. UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. DE ALGEMEENE TOESTAND. Ontwapening en minister-reizen. De Engelsche minister Anthony Eden heeft in een verklaring een toelichting ge geven op den huldigen stand der ontwa peningskwestie. Hij sprak de overtuiging uit. dat indien een ontwapeningsconven tie bereikbaar was, dit slechts mogelijk was op de basis van het Brltsche memoran dum, dat een werkelijk ontwapenings schema was. Eden verwierp de door som migen verkondigde opvatting, dat er op ontwapeningsgebied meer te bereiken zou zijn indien de Brltsche regeering grootere concessies op het gebied van de veiligheid zou willen doen. Er waren op het oogen- blik geen garanties die de Brltsche regee ring zou kunnen aanbieden, waardoor een ontwapeniligsovereenkomst gemakkelijker tot stand zou kunnen komen. Eden onder scheidde twee soorten veiligheid. De eer ste wilde hij de territoriale veillsheld ne men. Ten aanzien daarvan was Groot Brit- tannië reeds zoo ver gegaan als het kon. Een voorbeeld hiervan was het Locarno- Pact, doch Engeland was niet bereid der gelijke verplichtingen te aanvaarden voor andere deelen van Europa, waar het min der nauw mee te maken had Dan bleef over de veiligheid, die verband hield met de ontwapeningsovereenkomst zelf, de z.g. uitvoerings-garantles. De Fransche regee ring had In April uiteengezet dat er foor geen enkel soort uitvoerings-garantles van een ontwapeningsovereenkomst bestond, die haar er toe zouden kunnen bewegen eenige directe bewapening van Dultsch- land te aanvaarden. De commissie voor de uitvoerings-garantles was thans te Geneve aan het werk, doch hoewel haar rapport zorgvuldig bestudeerd zal worden zijn de verwachtingen t.a.v. het resultaat ln ver band met de huidige moeilijkheden niet hoog gespannen. Want terwijl de Fransche regeering tot nog toe categorisch heeft ge weigerd welke bewapening ook van Duitschland goed te keuren, heeft de Duitsche rijksregeering niet minder dui delijk uiteengezet, dat zij geen conventie zou aanvaarden die geen herbewapening toestand. Het was dus niet Juist, dat deze bestaande moeilijkheid door een gewij zigde houding van Engeland inzake de vei ligheidskwestie opgelost zou kunnen worden. In het Lagerhuis vroeg men Minister Baldwin de toezegging, dat niet zou wor den besloten tot uitbreiding van de lucht macht dan nadat de Ontwapeningsconfe rentie definitief als mislukt beschouwd zou kunnen worden. Baldwin verklaarde echter, deze toezegging niet te kunnen geven. De diplomatieke medewerker van de Daily Herald meldt, dat het thans defi nitief vaststaat, dat het bureau der ont wapeningsconferentie eerst ln den herfst weer zal bijeenkomen. Barthou ontving gisteren den gezant te Rome Chambrun en vervolgens den Ita- liaanschen gezant te Parijs. Chambrun's reis naar Parijs zou ln overleg met Musso lini zijn. Het Journal meent, dat thans in prin cipe is besloten tot een ontmoeting Bar- thou-Mussolinl. De Roemeensche minister-president Tatarescu zal Maandag naar seml-officieel wordt medegedeeld, begeleid door zijn kabinetschef, op ultnoodiging van de Fransche regeering, naar Parijs vertrek ken. De Engelsche pers Is pessimistisch ge stemd in verband met het verloop der vlootbesprekingen. die thans te Londen worden gevoerd ter voorbereiding van de conferentie van 1935. De diplomatieke medewerker van de Dally Telegraph wijst op de ernstige meenlngsverschillen. die reeds tot uiting zijn gekomen. De corres pondent meldt, dat als voorlooper der Engelsch-Fransch vlootbesprekingen, een Fransche mededeeling te Londen is bin nengekomen, waarin wordt gevraagd, welke houding Engeland aanneemt ten aanzien van de vlootclausules in het ver drag van Versailles. Parijs wil weten of Engeland geneigd is tot herziening der vlootclausules of meer voelt voor een herziening der overeen komstige militaire elasules. Frankrijk ont kent. aldus deze correspondent, dat het een bewapeningswedloop wil. het wenscht slechts een overschot boven de gezamen lijke Duitsche en Italiaansche vlooten. DUITSCHLAND. Geruchten rondom het neergeslagen complot. Officieel is von Papen nog steeds vice- kanselier, maar hij beschikt niet langer over een bureau, want de kamers, die hij in de vicekanselarij bezette, zullen het hoofdkwartier worden van Lutze, den nieuwen staf der S.A. Dit wordt opgevat als een bewijs, dat de politieke werk zaamheden van Von Papen als vice-kan- selier, zooals hij het zelf wenscht, afge- loopen zijn. Von Papen bevindt zich nog te Berlijn, maar men denkt, dat hij weldra naar het buitenland zal vertrekken met verlof voor een tijd, gedurende welken men vermoe delijk zal aankondigen, dat hij zich uit het politieke leven terugtrekt. Het feit, dat zijn secretaris Von Bozen doodgeschoten is en dat zijn personeel aangehouden is, heeft Von Papen meer verbitterd dan de behandeling, die hij zelf heeft ondergaan, en hij zou aandringen op een enquête, die, naar men algemeen gelooft, zou lelden tot vrijspraak van Von Papen's personeel van elke medeplichtig heid aan het complot tegen Hitler. De zuivering der S.A. gaat voort en vol gens inlichtingen uit goede bron, zou ten minste 40 pet. der effectleven, die 2'/t millioen man bedragen, naar huls gezon den worden. Merkwaardig is, dat in de Duitsche pers zoo goed als niets verschijnt over de „re volutie", terwijl de buitenl. pers allerlei sensatie-berichten vermeldt, die natuurlijk niet te controleeren zijn. Een verklaring der United Press, dat Frankrijk de vreemde mogendheid zou zijn, die in het complot zou zijn betrok- RECLAME- 3076 ROOKT lO SIGAREN IN ZILVER PI PSBI IK 30<f ken, heeft reeds geleld tot een officieel dementi van den Franschen gezant. De United Press vermeldde o.a.: Een „zeer bekend Dultsch Journalist te Parijs zou de verbindingsman zijn ge weest" (met dezen verbindingsman zou een dr. Mariaux, een Duitscher met een Franschen naam zijn bedoeld). De Schlei- cher-consplratie zou Barthou hebben aan gespoord om Duitschland geen concessies in de kwestie der ontwapening te doen, omdat de dagen van het Hitler-regime toch geteld waren en Barthou zou ver trouwelijk verklaard hebben, dat er een complot tegen Hitler bestond, waarvan von Schleicher de stuwkracht zou zijn geweest. De Duitsche regeering heeft zich gehaast het Fransche dimenti bekend te maken. Een sensationeele verklaring is ook af gelegd door Otto Strasser, een broer van Gregor die gefusilleerd zou zijn. In een interview met den Praagschen correspondent van de „Intransigeant" heeft Otto Strasser medegedeeld, dat zijn broer hem ln een brief, welken hij tien dagen geleden van hem ontving, gezegd had, dat Hitler den post van Goerlng aan hem (Gregor) had aangeboden en dat Goerlng dit te weten was gekomen. Het is algemeen bekend, zelde Otto Strasser, dat alle telefoongesprekken van Hitier stenografisch worden opgenomen door personen, die daarvoor door Goerlng betaald worden en dat alle brieven van Hitier eerst voor Goerlng worden gefoto grafeerd. Dit Is de reden, waarom Hitier onlangs de voor hem bestemde brieven aan een ander adres liet toezenden. Goerlng was van meerling, dat Hitler door den rechter- en den linkervleugel der nationaal-sociallstlsche partij tegen elkaar uit te spelen de opperste chef was gewor den, hetgeen Goering wiens ambitie gren zeloos is, heelemaal niet aan stond. Hij nam daarom zijn toevlucht tot verregaan de maatregelen en sloeg den linkervleugel der partij neer. Ten slotte verklaarde Otto Strasser nog, dat Hitier de „gevangene" is van de Jon kers, de groote banken, de groot-indus- trieelen en vooral van Goering. En nog sensatloneeler is het relaas der „Daily Express", waar dit blad schrijft: „Van een zeer hoog-geplaatste persoon lijkheid heb ik een dramatisch relaas ont vangen over de wijze, waarop de felicita tie-telegrammen van Hindenburg aan Hit- Ier en Goering werden verkregen. Een vertegenwoordiger van Hitler arriveerde te Neudeck, bood Hindenburg de reeds gereed gemaakte gelukwenschen aan de nazi- leiders aan en verzocht hem ze te onder teekenen. Het verzoek werd absoluut afge wezen. Toen bood de afgezant Hindenburg een lijst van personen, die ter dood ver oordeeld waren, aan. Daarop stonden ook de namen van von Papen en van twee an dere zeer intieme vrienden van den grijzen president. Deze geste had haar uitwerking. Hindenburg smeekte het leven van von Papen en der twee andere mannen te sparen. „Red hen en ik zal teekenen!" On middellijk werden de drie mannen uit de lijst geschrapt. En de president teekende de felicitatie-telegrammen". Er loopt nog een ander bericht, gerucht zoo men wil. Maandag zou de bevelhebber der rijks- weer de naam van den betreffenden persoon wordt niet nader gespecificeerd in opdracht van president Hindenburg aan het triumviraat hebben medegedeeld, dat het uit moest zijn met de „terechtstellin gen". Indien dit niet het geval zou zijn, of indien het leven van Von Papen op welke wijze dan ook in gevaar gebracht zou wor den, zou president Hindenburg als opper bevelhebber der rijksweer deze opdracht geven Hitier, Goering en Goebbels in hech tenis te nemen. Men verbindt daaraan het feit dat Hitier Maandag mededeelde, dat de „zuiveringsactie" ten einde was, en het andere feit, dat de aanvankelijk toegezegde publicatie van de lijst der terechtgestelden niet doorgegaan is, wijl men aldus ten minste de mogelijkheid heeft, nog meer ongewenschte persoonlijkheden uit den weg te ruimen, en dan, in geval van nood, hun executie te plaatsen vóór het moment, waarop Hindenburg zijn ultimatum zond. Nogmaals, het is alles oncontroleer baar. De wet inzake economische maatregelen ls gepubliceerd. Zij heeft den volgenden Inhoud Par. 1. De Rijksminister van Economi sche Zaken wordt gemachtigd binnen zijn ressort alle maatregelen te treffen, welke hij noodig acht ter bevordering van het Duitsche bedrijfsleven, zoomede tot ver hoeding en terzijde stelling van economi sche schade. Voorzoover de maatregelen ook vallen binnen het ressort van een an deren Rijksminister, zullen ze ln samen werking met dezen worden getroffen. 2. De op grond van het eerste lid van deze para- graaph getroffen maatregelen kunnen af wijken van de bestaande wetten. Par. 2. De Rijksminister van Economi sche Zaken kan bepalen, dat overtredin gen der voorschriften worden bestraft met gevangenis en boete of met een dezer twee straffen. Er is geen maximum voor de boete vastgesteld. Par. 3. Deze wet wordt van kracht op het oogenblik der afkondiging. Per 30 Sep tember as. treed zij buiten werking. GRIEKENLAND. Geruchten over een staatsgreep. Naar nog slechts bij geruchte bekend wordt, zou generaal Piastiras met een aan tal officieren een staatsgreep hebben wil len uitvoeren. De regeering heeft onmid dellijk de noodige maatregelen genomen. De minister-president had een kort onder houd met den minister van oorlog, fn de groote steden werden de garnizoenen ge reed gehouden. FRANKRIJK. Uit het parlement - Weer een schippers- staklng - De Stavlsky-affalre. De Senaat heeft de voorstellen inzake belastinghervorming afgehandeld en aan genomen, nadat Doumergue de porte feuille-kwestie had gesteld. De Kamer behandelde het nationale program tot bestrijding van de werkloos heid, waarbij de debatten voornamelijk gingen over het artikel, waardoor de spoorwegmaatschappijen gemachtigd wor den een leening ten bedrage van 2.725 millioen francs op te nemen. Nadat Minister-president Doumergue ge wezen had op de noodzakelijkheid van de uitvoering van het geheele plan ln het be lang van de bestrijding der werkloosheid, stelde de regeering de vertrouwens kwestie en nam de Kamer het omstreden artikel met 440 tegen 145 stemmen aan. Ook tegen een socialistisch voorstel om ter vermindering van de werkloosheid de 40-urenweek ln te voeren, stelde de re geering de kwestie van vertrouwen, waar bij zij wederom een groote meerderheid kreeg, want het voorstel werd met 405 tegen 175 stemmen verworpen. Tenslotte werd het voorstel tot bescher ming der koopvaardij-vloot dat Woensdag in den Senaat behandeld ls, eveneens door de Kamer goedgekeurd. Naar de Matin uit Saint Quentln en Lilies meldt is er opnieuw een staking van binnenschippers uitgebroken. Bij Valen ciennes liggen 200 en bU Doutzy 100 sche pen stil. Het betreft hier een protest der binnenschippers tegen bepaalde voor schriften der scheepvaart op rivieren en kanalen. De commissie van onderzoek ln de Sta vlsky-affalre, heeft als getuige gehoord den Inspecteur van politie Legell, die den commissaris Charpentier vergezelde bij den tocht naar de oude villa te Chamonlx op 8 Januari. Getuige wees in het bijzonder op een onjuistheid in het proces-verbaal over het vinden van het lijk van Stavlsky. Hij zou Stavlsky, toen hij zijn kamer binnendrong, nog levend hebben aangetroffen, zittend geleund tegen de radiator van de cen trale verwarming. Stavlsky hield de revol ver niet ln de rechter-, maar ln de linker hand, terwijl zijn rechterslaap doorscho ten was. De inspecteur verklaarde voorts, dat volgens zijn meening er 99 op de 100 kansen waren geweest om Stavlsky te vat ten, vóórdat het doodelijk revolverschot werd gelost. o UIT HET MEMEL GEBIED. 150 ambtenaren ontslagen. Het nieuwe directorium voor het Memel- gebied heeft alle ambtenaren ontslagen, wier namen voorkwamen op de ledenlijsten der verboden partijen. Hun aantal wordt geschat op 150. CHILI. De rebellie' duurt voort. De berichten uit de ptov. Cautin melden dat de rebellen nog steeds voortgaan met hun aanvallen op landeigenaars en niet- aangesloten boeren. De landeigenaars worden gedood, hun schuren en huizen geplunderd en in brand gestoken; de landarbeiders worden gedwongen zich bij de opstandlgen aan te sluiten. Men twij felt er niet aan, dat de opstand is ver oorzaakt door communistische propagan da onder de kolonies ter bestrijding van de werkloosheid. De autoriteiten vragen zich af, hoe het mogelijk is, dat de opstandelingen zoo goed gewapend zijn. Een rechter ls speciaal belast met het instellen van een onderzoek naar het ontstaan der onlusten en naar de herkomst va nde wapenen en munitie. Geschat wordt, dat er thans ongeveer duizend rebellen bijeen zijn. Het is niet mogelijk, dat zij naar Argentinië ontsnap pen, daar alle bergpassen dlchtgesneeuwd zijn, terwijl hun tevens de weg naar de groote steden dóór de karoblnlers, van wie tijdens de gevechten reeds verscheidene gedood zijn, ls afgesneden. Tenslotte wordt nog gemeld, dat bij een gevecht aan den bovenloop va nde rivier Biobio de commu nistische leider Juan Lelva gedood ls. JAPAN. De Regeeringicrisis. In de benoeming van admiraal Okada tot kabinetsformateur, ziet men een gevolg van de vaste voornemens van Japan om een vloot te bouwen van gelijke sterkte als die der Vereenlgde Staten en van Groot-Brittannië. In een verklaring aan de pers deelde admiraal Okada mede, dat hij de politieke koers van admiraal Osoe- ml zou voortzetten. Men heeft algemeen den indruk, dat er nog wel eenige dagen voorbij zullen gaan alvorens een volledige regeering tot stand zal zijn gekomen. Hetgeen vooral ln ver band staat met oneenigheld, die voorloopig nog tusschen de verschillende leidende figuren bestaat. Zooveel acht men thans echter reeds zeker, dat het departement van buitenlandsche zaken wederom onder leiding zal komen te staan van Hirota. De groote moeilijkheid zal echter zijn een figuur te vinden voor de portefeuille van financiën, daar zich tot dusverre de grootste oneenigheid juist rondom deze portefeuille concentreert. Zooals men weet had de vorige minister van finan ciën steeds een krachtige oppositie ge voerd tegen het inwilligen van de enorme credieten, die door de militaire departe menten geëischt werden en was hij een krachtig tegenstander geweest van de zware eischen met betrekking tot de vloot. Inmiddels wijst men er ln andere krin gen op, dat admiraal Okada nog steeds een zeer gematigde houding heeft aange nomen en om. verantwoordelijk ls ge weest voor de ratificatie door Japan van het Londensche vlootverdrag, zoodat men verwachten kan, dat hij als eerste minis ter van Japan bij de vlootonderhandelin- gen met betrekking tot de vlootconferen- tie van 1935 zijn stem krachtig zal doen hooren, doch daarbij redelijke grenzen in het oog zal houden. ALPHEN. AUTOTOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN Een heerlijke tocht! Een stralende zomerzon, daarbij niet al te warm, wat kan men beter verlangen voor het welslagen van een autotocht voor Ouden van dagen. Zoo'n uitgezochte dag was het gisteren, toen onze oudjes met hun autobestuurders den tocht naar Val keveen aanvingen. Reeds gerulmen tijd voor dat het vertrek plaats vond, heerschte ln het Visserpark een groote bedrijvigheid. Tuffende Fordjes, Chevrolets kwamen tel kens met de hun toevertrouwde passagiers aanrijden. ZIJ vormden weldra een lange file auto's die bijna het geheele park ln beslag nam. Ijverige helpers en helpsters allerwege ln de weer om de oudjes versna peringen toe te dienen en dan nog die blijde gezichten van al deze menschen, die zich opeens ln een voor hen onbekende weelde zagen geplaatst ln het vooruitzicht van een genotvollen middag. De organisa tie van dezen tocht leek ons bijzonder goed, ondanks de groote deelneming, want er waren plm. 80 auto's. Voor het vertrek had alles een geregeld verloop, waardoor om 2 uur de reis kon worden aangevan gen. Honderden hadden zich in de omge ving van het park en op de trottoirs langs de straten opgesteld om den langen stoet te zien passeeren. Vooral de schooljeugd weerde zich dapper en juicht de voorbij snellende oudjes hartelijk toe. Eenige oogenblikken slechts of het groote gezel schap was reeds uit onze gemeente ver dwenen. De tocht ging over Utrecht, Bilt- hoven, Soestdljk, waarna men te half vijf op de plaats van bestemming aankwam. Onderweg werd volop genoten van de na tuur en de boschrijke streken waarheen men langs reed. Te Valkeveen wachtte den oudjes een verrassing ln den vorm van echte Hollandsche pannekoeken, die zij zich bijzonder goed lieten smaken! Ook hier werd volop genoten, speeltuin, dool hof en het IJsselmeer maakte op de tal rijke deelnemers een buitengewonen in druk. Zooiets hadden velen nog nimmer tevoren gezien! Allen waren dan ook vol lof, over hetgeen zij dezen middag had den meegemaakt. Om 7 uur werd de terug reis aanvaard en welgemoed keerde het gezelschap ruim 10 uur hier terug, waar wederom een groote menigte hen overal opwachtte. Ook de burgemeester gaf blijk van zijn belangstelling door deze alleszins geslaagde tocht mede te maken. De com missie en allen die op eenigerlel wijze heb ben medegewerkt om dezen autotocht voor ouden van dagen zoo schitterend te doen slagen, komt ongetwijfeld een woord van lof toe! Overgangsexamen Chr. H.B.S. (met 5-J. c.) Bevorderd van 1ste naar 2de kl.: C. Baars. Bodegraven; D. G Boot, Alphen a. d. Rijn; Grietje W. Boot, Alphen a. d. Rijn; J. Bosch, Alphen a. d. Rijn; D. N. Bremmer, Waddinxveen; Clara Brink. Nieuwveen; H. G van Diest, Alphen a d. Rijn; Attje van Dijk, Bodegraven: Marianne Duinker, Al phen a. d. Rijn; H. Goedhart, Alphen a. d. Rijn; H. A. Groeneveld, Alphen a. d. Rijn; A G Hofenk, Alphen a. dl. Rijn; C. J. L. Berends ten Kate, Boskoop; Jacomijntje M. van der Kemp. Alphen a. d. Rijn; Adriana Kerkhoven. Hazerswoude; Marga- retha A. Kooij Czn.. Bodegraven; J. M. Los, Alphen a. d. Rijn; C. J van Muiswin kel, Bodegraven; Adriana M. van Nood. Al phen a. d. Rijn; S. G. Piek. Alphen a. d. Rijn; Margo S. Scheer. Bodegraven; Eli zabeth J. Speelman, Nieuwveen: J. J. Sta- lenberg, Alphen a. d. Rijn: P. W. Vis, Al phen a. d. Rijn: Anthonia Zonneveld, Al phen a. d. Rijn. Niet bevorderd 5 leer lingen. Bevorderd van 2de naar 3de kl.: P. van den Berg. Waddinxveen; K. Beunder, Zwammerdam; Alida R. van Beusekom, Aarlanderveen; L. van Bommel, Reeuwijk; J. Bos, Ter Aar; Geertruld J. Bosch, Al phen a. d. Rijn; Grietje Brink, Nieuwveen; Antje vaii der Bijl, Alphen a. d. Rijn; C. W. Grootendorst. Boskoop: Tanneke S Huijtkar, Bodegraven; A. J. Jongenburger, Alphen a. d. Rijn; J. L. C. Jongeneel, Al phen a. d. Rijn; Cornelia van Leeuwen, Alphen a. d Rijn: D. van der Linden, Al phen a. d. Rijn: H. D. Llnschoten, Zwam merdam: C. Scheer, Bodegraven; H. J. Schoonderwoerd, Alphen a d Rijn; Adriana Schram de Jong, Alphen a. d. Rijn; H. Smits, Alphen a d. Riin: Johanna Sprey, Alphen a. d Rijn: M. Trouw, Zegveld (U); Francijntje Voskuilen, Alphen a. d. Rijn; Nelly A. K. van Wermeskerken, Alphen a. d. Rijn; Maria C. Zaunbrecher. Niet bevor derd 4 leerlingen. Bevorderd van 3de naar 4de kL: Maria A. Augustinus. Nieuwveen; G. Bergshoeff, Aiohen a. d. Rijn: W Bosch. Alphen a. d. Riin; Maria D. Bremmer, Waddinxveen; Johanna Gesman. Alphen a d. Rijn; Mar- gré Hasebroek, Alphen a. d. Rijn; Aagje VEREENIGDE STATEN. Onlusten te San Francisco. De onlusten te San Francisco van gisteren waren de bloedigste sinds 75 jaar. De stakende haven arbeiders hebben een groot deel van het havengebied en de depóts geterroriseerd. Voor zoover bekend werden 3 personen gedood en minstens 80 gewond. Er zijn echter minstens 3 maal zooveel gewonden die niet naar de zieken huizen werden vervoerd. Ook 5 agenten zijn gewond. Op vele plaatsen werden branden gesticht en het verkeer ontwricht. De gouverneur Merriam heeft de hulp van de militairen ingeroepen om de staatseigendommen te beschermen. In den middag verzamelden zich 2 000 stakers op de kade. De politie trachtte hen te ver drijven, waarbij van revolvers en traan gas gebruikt werd gemaakt en van een nieuw soort gas, dat misselijkheid ver oorzaakt. De strijd was zeer heftig. Om 5 uur schenen de militairen den toestand meester te zijn. Deze onlusten zijn de climax van de staking der haven arbei ders, die de haven sinds 9 Mei blokkeeren. Ook de haven in Siattle en Portland wor den door deze staking getroffen. De haven ln Los Angelos is echter open. De directe aanleiding tot de onlusten was een poging der industrleelen om onder toezicht der poHtie een schip in de haven binnen te brengen. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur narri. „Ijsberg." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon Theater, Breestraat, 8 uur nam. „Tiger Bay". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Roxy-Theater, Haarlemmerstraat no. 52. 8 uur nam. Zondag van 2 uur af door- loopende voorstelling. „Dynamletranch." Casino-theater, Hoogewoerd 49. 8 u. n.m. „Sarcouf de Kaper." Zondag nam. 4 uur 30 en 8 uur. DAGELIJKS. Lakenhal (tot 16 Juli): Tentoonstel ling foto's Oud-Lelden. Den Haag (Scala): Revue „Vooruit maar weer".- 8 uur nam.; Zondags ook te 2 uur n.m. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Genees kunde: Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halfdrle tot halfvler. Inenting tegen diphterie 45 uur nam. Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten. 7 uur nam. Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 4S uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst) der apotheken wordt van Maandag 2 tot en met Zondag 8 Juli a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoo gewoerd 171, Telef. 502 en D. J. v. Drie- sum, Mare 110, Telef. 406. RECLAME. 3999 in (ükt. (uiktenzan'. Heyns, Ter Aar; R. F. Hoffman, 's-Gra- venhage; J. van der Horst, Alphen a. d. Rijn; Margaretha J. van der Kamp, Alphen a. d. Rijn; F, C. H. Neervoort, Alphen a. d. Rijn; J. G.'A. op 't Landt, Bodegraven; W. C. van 'tRiet, Alphen a. d. Rijn; H. J. Stehouwer, Alphen a. d. Rijn: E. B. L; stij- kel, Boskoop; Ida van Vliet, Alphen a. d. Rijn; Maria J. Welvaars, Alph. a. d. Rijn; L. van der Werf, Woerden; Johanna M. Westerbrink, Alphen a. d. Rijn; Elizabeth van Wijk, Alphen a. d. Rijn; Maria Wind- horst, Bodegraven; J. I. S. Zonneveld, Al phen a. d. Rijn. Niet bevorderd: 6 leerlin gen en één herexamen. Bevorderd van 4de naar 5de kl. A. E. E. van Ankeren, Nieuwveen; G. van Baren, Zevenhoven; C. Boer, Nieuwkoop; P. Duin ker, Alphen a. d. Rijn; K. de Haan, Alphen a. d. Rijn; C. Hoogendoorn, Waddinxveen; P. J. Hoogteijling, Alphen a. d. Rijn; J. v. d. Linden, Alphen a. d Rijn; J. Wattel, Alphen a. d. Rijn; C. Zijerveld, Alphen a. d. Rijn. Niet bevorderd 4 leerlingen. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus, zoon van j. J. C. Ver horst en J. Ch. Ie Clercq Cornelia Maria, dochter van H. van Spring en M. Sterk Adries, zoon van J. Kanis en H. Mellsie Cornelia Geertruida Hen- drikje, dochter van P. J. van Dolder en L. Posthumus Jannetje, dochter van H. Meijers en G. Star Jacob, zoon van J. Bulk en M. Hoogendoorn. Overleden: Maria Niet, oud 69 jaren Sander Hendrikse, oud 36 jaren, echtge noot van Martina Hendrika Verdonk (overleden te Leiden) Adrianus v. Meurs oud 90 jaren. Oprichting Oranje-Garde. Het voorloopig comité tot oprichting van de Oranje Garde, kwam in vergadering bij een. Enkele personen hebben zitting ge nomen in den raad van toezicht; tevens werd een garde-commandant benoemd. De oprichtingsvergadering is uitgesteld tot na 18 Augustus. Dit laatste vindt zijn oorzaak in de Landelijke rouw die de Oranje Garde wegens het overlijden van Z.K.H. Prins Hendrik heeft aangenomen, welke rouw 6 weken duurt. De Landdag uitgesteld. De Landdag van den Nat. Bond „Het Mobilisatie Kruis", die zooals door ons medegedeeld was bepaald op 4 Augustus, ls in verband met het overlijden van Z. K. H. Prins Hendrik uitgesteld tot Zater dag 1 September a.s. Ten nadeele van den landbouwer M.O. wonende aan de Verlengde Aarkade zijn niet minder dan 50 stuks eenden ont vreemd. Deze eenden had O. laten zwem men in den Kortsteekterpolder. O. deed aangifte bij de politie. Onze plaatsgenoote mej. J. Havekes leerlinge der R.K. U.L.O. school alhier, slaagde te Rotterdam voor het U.L.O. di ploma B. Door de leden van de knapenverg. Spr. 8 17b, afd. Bethel werd onder leiding van de heeren van Berkel en van Dam per autobus een welgeslaagd uitstapje naar Arnhem en omgeving gemaakt. Onderweg werd tusschen Utrecht tweemaal uitge stapt, waarbij door de jongens bijzonder van de mooie boschrijke omgeving werd genoten. 8-3

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6