NA HET OVERLIJDEN VAN Z. K. H. PRINS HENDRIK. N.V. LEIDSCH DAGBLAD FIDSCH DAGBLAD Eerste Blad TELEGRAMMEN. Vrijdag 6 Juli 1934 SPREEKCEL. LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. •o Bet atotfeUjk overschot gekist. Het stoffelijk overschot van Prins Hen drik ls gistermiddag gekist. Waarschijn lijk zal de kist hedenmiddag in de cha- pelle ardeöte, welke in de achtervestibule van het palels Noordeinde wordt ingericht, geplaatst worden. De lijkkist is vervaardigd van in de was gezet blank eikenhout. Ze is, evenals die van H. M de Koningin-Moeder van z g.n. Engelsch model, d.w.z. met gebroken lijnen, ter hoogte van de schouders het breedst. Een looden kist met wit satijn bekleed en gecapitonneerd is er in ge plaatst. De houten staatslekist heeft zwaar verzilverd-koperen beslag en schroeven in den vorm van kronen. Gisteravond om tien minuten over negen zijn H.M de Koningin. H.K.H. Prinses Ju liana en Z.D.H. Hertog Adolf van Mecklen burg opnieuw ten Palelze Noordeinde ge komen om nog een bezoek aan de sterf kamer te brengen. Prinses Juliana bracht een tuil witte en roode bloemen mee. Prachtige kransen en bloemstukken werden in den loop van den dag bezorgd o m. een van ex-klelzer Wilhelm. Staats raad Rambonnet, hoofdverkenner van „De Nederlandsche Padvinders" kwam met een kleine deputatie een krans leggen bij de baar van den gevierden beschermheer. Van de overige bloemstukken noemen we dat van de Noord-Zuid-Hollandsche Red dingsmaatschappij. van verschillende af- óeellngen van het Roode Kruis, van een groot aantal liefdadigheidsvereenigingen van het Alg. Nederlandsch Verbond, van den Sultan van Langkat, van het Neder landsche Gezantschap te Lissabon, als mede van de Nederlandsche kolonie in Portugal. Door het Landelijk Verband van Oranje- gardes in Nederland zal eveneens ten Pa- leize Noordeinde een krans worden aange boden. Onder de bloemstukken, welke heden ochtend ten Palelze werden afgegeven, waren kransen van de Koninklijke Roei en Zeilvereenlging van de Nederlandsche Heide Maatschappij en van het Koninklijk Oudheidkundig Genootschap Onder de kransen, die ten palelze Noordeinde afgegeven werden, waren nog van De Besognekamer en van de vereenl- ging Het Moblllsatlekruis. Naar ons ter oore komt, zal de chapelle ardente, welke in de achtervestibule van het paleis wordt ingericht, morgenochtend gereed komen. De inrichting zal sober, doch stijlvol zijn. De groote schilderijen, welke de wanden sieren, zijn weggenomen. Alles zal in een witte tint worden ge houden. De doorgangen worden eveneens door witte draperieën bedekt en de groote lusters met wit omhangen. De kist met het stoffelijk hulsel van den Prins zal in het midden onder de groote luster worden ge plaatst. In de chapelle zullen voorts alle kransen en bloemstukken, welke tot dusveT In de Biljardzzaal zijn gelegd, rond de baar gerangschikt worden. Een eenvoudige versiering van groen zal worden aange bracht. Ook bij de inrichting van deze chapelle js getracht zooveel mogeUJk rekening te houden met den wensch van den Prins, welken hy reeds jaren geleden geuit had. Naar vrij van den Luitenant-Generaal, Gouverneur der Koninkiyke Residentie vernemen zal er naar de aanwijzingen van den Minister van Defensie namens de Koninklijke Marine en de Koninklijke Nederlandsche Landmacht een krans aan het Paleis Noordeinde worden aangeboden door den Commandant van het Veldleger en den Commandant der Marine in den Helder, vergezeld van hunne adjudanten en van een onderofficier en een mindere, respectleveUJk van de Koninkiyke Land macht en de Koninklijke Marine. Aan alle tot de bovengenoemde gedeel ten .der Weermacht behoorenden zal de gelegenheid worden gegeven eene bijdrage tot dit doel te schenken. In verband daarmede kunnen onder volle waardeering van eventueel ten deze bestaande voornemens en bedoelingen het aanbieden van kransen of bloemstuk ken door afzonderiyke korpsen, vereenl- gingen of personen de weermacht betref fende. in deze algemeene hulde begrepen worden geacht en kan mitsdien van een eventueel ten deze bestaand voornemen worden afgezien. De overlijdens-acte. Zooals aangekondigd is gisteren op het stadhuis te den Haag, de aangifte gedaan voor den Burgerlijken 3tand van het overiyden van Z.K.H Prins Hendrik. Het publiek had zich in grooten getale voor den ingang van het stadhuis verza meld om den opperkamerheer van H.M. de Koningin, mr. W. J. baron van Lynden en den paritculier secretaris van Z.K.H. Prins Hendrik, Jhr. W Laman Trip. die deze administratieve formaliteit verricht ten, te zien komen en het bleef wachten totdat na ongeveer een half uur de beide heeren per hofauto weer naar het paleis Noordeinde vertrokken. De akte luidt als volgt: Heden den vijfden Juli negentien hon derd vier en dertig verschenen voor mij. Ambtenaar van den Burgerleken Stand der gemeente 's-Gravenhage: Zyne Excellentie Meester Willem Jacob Baron van Lynden, oud vijf en vijftig jaren. Opperkamerheer van Hare Majesteit de Koningin en Jonkheer Willem Laman Trip. oud zes en vijftig jaren, Kolonel van den Grooten Staf. Adjudant en Secretaris van wyien zyne Koninkiyke Hoogheid den Prins der Nederlanden, beiden wonende te 's-Gravenhage. die verklaarden, in op dracht van Hare Majesteit de Koningin der Nederlanden, dat op den derden Juli negentien honderd vier en dertig, des namiddags ten een ure en vUf en twintig- minuten te 's-Gravenhage is overleden. Zijne Koninkiyke Hoogheid Hendrik Wladimlr Albrecht Ernst, Prins der Neder landen. Hertog van Mecklenburg, Vorst van Wenden, Schwerin en Ratzeburg, Graaf van Schwerin, Heer van de Landen Rostock en stargard, enzoovoorts enzoo- voorts, in den ouderdom van acht en vyftlg jaren, wonende te 's-Oravenhage, geboren te Schwerin, echtgenoot van Hare Majesteit Wilhelmlna Helena Paulina Maria, by de Gratie Gods Koningin der Nederlanden, Prinses van Oranje Nassau, Hertogin van Mecklenburg, enzoovoorts, enzoovoorts. enzoovoorts. zoon van wülen Zyne Koninkiyke Hoogheid Frledrlch Pranz n. Groot Hertog van Mecklenburg, Vorst van Wenden. Schwerin en Ratzeburg Oraaf van Schwerin, Heer van de Landen Rostock en Stargard, enzoovoorts, enzoo voorts, en van wyien Hare Koninkiyke Hoogheid Marie Caroline Auguste Prinses van BchwarZburg. Hiervan is deze akte opgemaakt, di« na voorlezing is onderteekend. (w«.) V. d. MEULEN. (w.g.) VAN LYNDEN. (w.g.) LAMAN TRIP Komst Vorstelijke personen. Met den trein van 22.59 uur is gister avond aan het Staatsspoorstation te 's-Gravenhage aangekomen de Erfgroo- hertog van Mecklenburg, Friedrleh Franz, neef van Z.KH. Prins Hendrik. Aan het station waren ter begroeting aanwezig Hertog Adolf van Mecklenburg en jhr. Laman Trip. Laatstgenoemde was gekleed In uniform van luitenant-kolonel. Zoowel op het perron als voor het station was eenlg belangstellend publiek aanwezig. De Erfgroothertog begaf zich per hof- auto naar het Paleis Noordeinde. De Groothertogin van Oldenburg, de zuster van Prins Hendrik, wier komst naar Den Haag gemeid was. is door onge steldheid verhinderd aan dit voornemen gevolg te geven. Wel wordt de zoon van den Groothertogin van Oldenburg voor de begrafenis verwacht. Hedenochtend ls om 11 uur aan het Staatsspoorstation aangekomen de Herto- ging van Mecklenburg, echtgenoote van Hertog Adolf. De Prinses, die omstreeks half elf in het Paleis Noordeinde kwam, begaf zich met den Hertog per auto naar het station om haar tante te begroeten. Inmiddels was ook H.M. de Koningin ten Paleize Noordeinde aangekomen en ont ving de Hertogin. Het défilé. Thans wordt officieel medegedeeld dat er op Maandag en Dinsdag a.s. een défilé voor de kist met het stoffeiyk overschot van Prins Hendrik zal plaats hebben. Naar wij vernemen zal ook ditmaal langs den weg, welke de begrafenisstoet op Woensdag a.s, zal nemen, een groot aan tal burgemeesters van Nederlandsche ge meenten zich opstellen om den overledene de laatste eer te bewijzen. De organisatie hiervan berust in handen van de Vereeni- ging van Nederlandsche gemeenten. De plaats waar de burgemeesters zich zullen opstellen, ls nog niet vastgesteld. Rouwbeklag. Bij H.M. de Koningin zijn nog de vol gende telegrafische betuigingen van rouw beklag ingekomen: van den president van de Ver. Staten, Estland, Polen, Letland. Portugal, den Koning van Egypte, den president van Finland, Venezuela, Grie kenland, Spanje, Llthauen, den regent van Hongarye, den koning van Joego-Slavië, den koning van Italië, den koning van Noorwegen, den keizer van Ethiopië, de ex-koningen van Spanje en Griekenland en de presidenten van San Salvador, Peru, Uruguay en Haïti, Tschjecho Slo wakije, de Dominicaansche Republiek en Chili. De Nationale Ambtenarenbond heeft het volgende telegram aan H. M. de Koningin gezonden: „Diep getroffen door het ernstig verlies door Uwe Majesteit, de Prinses en Neder land wederom geleden, betuigen wü, be stuur en leden van den Nationalen Ambte narenbond Uwe Majesteit hun oprechte gevoelens van innige deelneming en on wankelbare trouw." In het Paleis van Justitie aan het Lange Voorhout zijn hedenochtend twee buiten gewone zittingen gehouden ter herden king van wyien Z. K. H. Prins Hendrik. Te half elf hield het Gerechtshof een plechtige zitting onder leiding van 's Hofs president, mr. P. Polvliet, omgeven door de leden van het Hof. de plaatsvervan gende leden, de Griffiers en waarnemende griffiers en den advocaat-generaal mr. J. A. de Visser. Rouwbeklag der Eerste Kamer, De Eerste Kamer is vanochtend in bui tengewone zitting bijeen geweest. De Voorzitter deelt mede, dat tot leden in de commissie van redactie voor het ontwerp-adres van rouwbeklag aan H M. de Koningin benoemd zyn de heeren Jans sen. Fock, Ter Haar, Janssen, De Llmpens en Van Lanschot, Het ontwerp-adres van rouwbeklag wordt ter tafel gebracht. De Voorzitter verzoekt den leden zich in de afdeelingen te begeven ter onder zoek van dit ontwerp. De vergadering wordt geschorst. Te 11.15 wordt de vergadering heropend. De Voorzitter leest het ontwerp-adres van rouwbeklag voor. Dit luidt als volgt: Mevrouw, Met groote ontroering heeft de Eerste Kamer der Staten-Generaal kennis ge nomen van het zoo plotseling verschel den van Z.K.H. den Prins der Nederlan den, Hertog van Mecklenburg. Van heeler harte deelt de Kamer In de smart, welke Uwe Majesteit en H.K.H. de Kroonprinses vervult. De Kamer bidt Uwer Majesteit in deze diepe droefheid Godes onmlsbaren by- stand toe. De Kamer keurt het ontwerp zonder debat en zonder hoofdeiyke stemming goed. De vergadering wordt gesloten. TEGEN DE VRIJMETSELAREN. PARIJS. 6 Juli (Reuter) Door 36 leden der Fransche Kamer ls een parlementaire groep gevormd „Ter verdediging tegen de actie der Vrijmetselaren." o DE INSTELLING VAN ZES NIEUWE CORPORATIES IN ITALIË. ROME. 6 Juli (V.D.). De staatscourant publiceert de regeeringsdecreten. waarbij de zes laatste corporaties zyn ingesteld. Het totaal aantal corporaties bedraagt thans 22. Het ministerie voor de corpora ties heeft heden aan de corporaties brie ven doen toekomen, waarin aanwijzingen worden gegeven. Wat betreft de leden der corporaties zal de minister voor de cor poraties slechts een controleerende func tie hebben. Er zal op gelet moeten wor den, of de leden de npodlge hoedanigheden bezitten, of rij goede fascisten zyn. enz. Medegedeeld wordt dat de Instelling der corporaties geen vermeerdering van het aantal mlnlsterleele ambtenaren tenge volge zal hebben, terwyi ook de onkosten niet hooger zullen worden, daar het ad ministratieve werk verricht zal worden door het secretariaat-generaal van den Nationalen Raad voor de corporaties. o KONING BORIS NEEMT SALARIS VERLAGING. SOFIA, 6 Juli (V.D.). Koning Boris heeft Donderdag besloten vrijwillig zyn salaris te verminderen In overeenstem ming met de salarisvermindering van het staatspersoneel. Dit ls de derde verlaging sinds 1930. Deelneming van de Tweede Kamer. De Tweede Kamer heeft gistermiddag het adres van rouwbeklag aan H. M. de Koningin als volgt vastgesteld: Majesteit, Met droefheid heeft de Tweede Kamer der Staten-Generaal kennis genomen van het overiyden van den Prins der Neder landen, Uw beminden Gemaal. Het zware verlies, dat Uw huis wederom heeft getroffen, vervult haar met wee moed. Deze nieuwe beproeving van Uwe Ma jesteit en van Uwe geliefde Dochter ls een nieuw groot leed ook voor de natie. 's Prinsen liefde voor den evenmensch vond weerklank in het hart van ons volk, dat den gestagen arbeid, door Hem in het belang van de maatschappij verricht, dankbaar bUJft gedenken. God schenke Uwer Majesteit de kracht, ook dit verlies in berusting te dragen Het adres zal worden aangeboden door de commissie van redactie, bestaande uit de heeren Aalberse, 8chaper. Schouten, De Geer en Joekes, vermeerderd met drie leden, waartoe de voorzitter benoemde de heeren Fleskens, K ter Laan en Bierema. De voorzitter zal zich. aan het hoofd der commissie stellen. Kerkdienst te Den Haag. Voor den kerkdienst, welke hedenavond in de Groote Kerk zal worden gehouden ter herdenking van het overiyden van den Prins der Nederlanden,zijn o m. genoodigd alle ministers, leden van den Raad van State, den Hoogen Raad. het Hoog Militair Gerechtshof, de voorzitters der beide Ka mers der Staten-Generaal, het hoofdbe stuur en andere heeren van het Ned. Roode Kruis, de commandant van het veldleger, gouverneur der Residentie, de chefs van den Marinestaf en den Genera- len Staf, de Commissaris der Koningin, burgemeester en wethouders benevens de secretaris der gemeente 's-Gravenhage, voorzitter en secretaris van de Synode der Ned Herv. Kerk, het Provinciaal Kerk bestuur, de gezant van Zuid-Afrika. de Duitsche gezant, de predikant der Deutsch Evangelische Gemeinde, de voorzitter en de secretaris van den Radioraad, leden van den Kerkeraad, kerkvoogden en notabelen. Dinsdagavond a.s. zal Pastor Herbst In de Duitsche kerk aan het Biyenburg een rouwdienst leiden. Zoo men weet ging Z. K. H de Prins bij Pastor Herbst zeer vaak ter kerke. Werktijdregeling. De minister van sociale zaken heeft goedgevonden, aan hoofden of bestuurders van ondernemingen in alle gemeenten des Rijks, in wier fabrieken of werkplaatsen of onderdeelen daarvan op Woensdag 11 Juli. geheel of ten deele geen arbeid wordt verricht, te vergunnen het aantal daar door verzuimd? uren tot een maximum van 8'A uur, te doen inhalen op de eerste Vüf werkdagen der weken, vallende In het tijdvak van 9 Juli tot cn met 21 Juli. Stremming van verkeer te water. Gedeputeerde Staten der Provincie Zuid Holland maken bekend, dat op Woensdag 11 Juli de Hoornbrug en de trambrug onder Ryswyk, de Reinveldsbrug, de Koe- poortsbrug, de Oostpoortbrug en de Rot- terdammerpoortbrug onder Delft, alle ge legen over het Rijn-Schlekanaal, voor de scheepvaart gesloten zullen zyn de eerste drie van 0 uur af, de laatste drie van 6 uur af. Zoo mogelijk zal in de avonduren gele genheid tot doorvaart worden gegeven. De radio-uitzendingen op Woensdag x.s. Naar wy vernemen hebben de omroep- vereenigingen van den minister van Bin- nenlandsche Zaken mededeellng ontvan gen. dat op Woensdag 11 Juli a.s. alleen de plechtigheden by de begrafenis van Z.K H. Prir.s Hendrik uitgezonden mogen worden en dat de omroepvereeniglngen het verdere gedeelte van den dag moeten zwUgen. Uit Indtë. BANDOENG, 8 Juli (Aneta). - H.M. de Koningin zond aan den commandant van het leger In Ned-Indië. lult.-generaal Koster, het volgende telegram: „Myn oprechten dank leger mede leven smarteiyk verlies. WILHELMINA." NA HET COMPLOT IN DUITSCHLAND. BERLIJN. 6 Juli (Reuter). Tot hulp aan de electrlsche industrie heeft Goerlng het plan opgevat aan alle hulsdeuren te Beriyn electrisch verlichte nummerplaten te doen aanbrengen. De kosten worden op Vit millioen mark geschat. BERLIJN. 6 Juli (Reuter). Tot nader aankondiging is de ..Sunday Express" ln Duitschland verboden. De autoriteiten zyn ontevreden over de wyze. waarop dit blad de Jongste gebeurte nissen heeft weergegeven. BERLIJN 6 Juli (Reuter). De beheerder van de bezittingen van de Hbhenzollern te Beriyn heeft aan een correspondent van Reuter verklaard dat geen van de leden van de familie Hohenzollern op eenigerlei wyze betrokken Is by het jongste complot. De berichten, dat de kroonprins of Prtns August Wilhelm het land zouden moeten verlaten, zijn geheel onjuist. Ook het gerucht, dat majoor von Muld- ner, de vriend en vertrouweling van den ex-kroonprins, terechtgesteld zou zyn, is onjuist LONDEN, 6 Juli. (V.D.) De correspon dent van de Times te Oslo meldt dat aan boord van het Duitsche s.s. „Sierra Cor dova" van de Nord Deutsche Lloyd, 8 S.A. mannen zyn gearresteerd. Passagiers deel den mede, dat 8 personen aan boord wer den gearresteerd, na ontvangst van een draadloos telegram door den kapitein, Zy worden er van beschuldigd te hebben deelgenomen aan de samenzweringen te gen Hitier. Het aan boord verschynende blad had van de gebeurtenissen in Duitsch land slechts 12 regels tekst gegeven. LONDEN, 6 Juli. (V.D.). - De „Times" meldt uit Muenchen, dat nog drie namen bekend zyn geworden van slachtoffers van de gebeurtenlsses van Zaterdag. Een van hen ls dr. Glaser, leider van de Nazi's ln Beieren ln 1924 en een goede vriend van Gxegor Strasser, die te Beriyn werd dood- Seschoten. De tweede is dr. Fritz Gerlich, Beleren goed bekend als uitgever van de „Gerader Weg", een blad dat steeds crltlek op de nazi-methoden uitoefende. Het derde slachtoffer is Vader Mühler, een vooraanstaande Katholieke persoon- IUkheld, die ln November reeds werd ge arresteerd, en tydens de gebeurtenissen van Zaterdag en Zondag op geheimzinnige wyze is gestorven. In Katholieke kringen heerscht groote verontwaardiging. o PLAN TOT EEN OPSTAND IN MEXICO? MEXICO-CITY, 6 Juli (Reuter) Het ministerie van binnenlandsche zaken heeft de opzienbarende mededeellng gedaan, dat de candidaat voor het Presidentschap, ge neraal Villa Real, die bij de Zondag J.l. gehouden verkiezingen het onderspit heeft gedolven, plannen beraamt voor een op stand tegen de regeering. Hy wordt nauw keurig ln het oog gehouden, teneinde het uitbreken van den opstand zooveel moge- Ujk te verhinderen. Nog andere, vooraanstaande politici zouden by de samenzwering van generaal Villa Real betrokken zyn, gedeelteiyk po litici, die onlangs naar de Vereenigde Staten zyn uitgeweken, om aldaar met den vroegeren generaal Fablo Gonzales te on derhandelen over den aankoop van wa penen. Verdere byzonderheden over den voorgenomen opstand ontbreken nog. Vrienden van Villa Real hebben den Mexicaanschen president verzocht de vei ligheid van den generaal, die zich op het oogenblik te Montrey bevindt, te waar borgen. Op den internationalen autoweg Laredo Mexico heeft de politie verscheidene vrachtauto's aangehouden, die 30.000 pistolen bleken te bevatten, welke ver- moedeiyk uit de Vereenigde Staten zyn gesmokkeld. Verscheidene personen zUn ln verband daarmede gearresteerd. o EEN GUNSTIG FINANCIEEL JAAR IN AUSTRALIË. CANBERRA, 6 Juli (V.-D.) Het finan- cieele jaar van de Common-Wealth, ein digende op 30 Juni vertoont een surplus van 1.300.000 pond sterling tegen een ge raamd tekort op de begrooting van 117.600 pond sterling. o DE SLACHTOFFERS OP ONAFHANKELIJKHEIDSDAG. NEW-YORK 6 Juli (V.D.) Naar thans gemeld wordt zijn op Independents Day 140 dooden te betreuren. Het aantal slachtoffers by het afsteken van vuurwerk was geringer dan ooit te voren en bedroeg slechts 5. Duizenden per sonen liepen echter verwondingen op; al leen In New-York 2500. Tengevolge van verkeersongevallen kwamen 57 personen om het leven. Negen en vyftlg personen verdronken en 21 kwamen door andere oorzaken om het leven. o EEN VELASQUEZ GESTOLEN, MEXIOO-CITY, 6 Juli. (Reuter). Naar ■uit Guatemala wordt gemeld, ls aldaar uit het huis van den kunstschilder Gandaria een oorspronkeiyk schilderstuk van den beroemden Spaanschen schilder Velasquez gestolen. Het schilderij, dat de Infante Tereslta voorstelt, heeft een waarde van ongeveer 100.000 dollar. De regeering heeft gelast alle grenzen te bewaken en alle vrachtstukken aan de grensovergangen te onderzoeken. 0 BRAZILIË EN DE DUITSCHERS, RIO DE JANEIRO 6 Juli (Reuter). In de Kamer ls een motie Ingediend, waarin de Bra7".iaansch« regeering wordt uitgenoo- divd in verband met de lage moraliteit van de S in Duitschland alle gemilitariseer de Duitsche groepen in Brazilië te ver bieden. WIJZIGING ENGEL8CHE KABINET LONDEN, 6 Juli (Reuter) Om parti culiere redenen is Headlam afgetreden als parlementaire secretaris van het minis terie van verkeerswezen. o VULKAANUITBARSTING. MARAVATIO (Mexico), 6 Juli (V. D.) De oude vulkaan San Andres is Donderdag begonnen te werken. Een groote hoeveel heid lava, steenen en asch werd uitgewor pen. Onder de bewoners van de omliggende dorpen ls een paniek uitgebroken. HERDENKING VERJAARDAG SOVJET-REPUBLIEK. M08K0U, 8 Juli. (V.D.) De elfde ver- Jaardag van de constitutie der Sovjet- Republleken wordt te Moskou, Leningrad en in andere steden gevierd door het houden van groote meetings, sportfees- ten, optochten en kunst-olympiades. o VLIEGONGELUK. WARSCHAU, 6 Juli. (V.D.). Gedu rende tuchtoefeningen by Poznan zyn twee militaire vliegtuigen met elkaar in botsing gekomen en neergestort. Een der piloten wejrd gedood, de andere werd gered, door- daft hy van zyn parachute gebruik maakte. STRAATPREDIKING EN DE OVERHEID. Een lezer protesteert ertegen, dat de straatprediking door ds. Kuilman en ds. De Wit dezer dagen door de overheid, in verband met het overiyden van Prins Hendrik werd verboden, terwyi de bios copen nota bene geopend mochten zyn! DE KANTOREN DER zijn iederen werkdag geopend vanaf half 9 des morgens tot half 6 namiddags. Zaterdags vanaf 8 uur 's morgens tot :- 4 uur middags Zondags den geheelen dag gesloten. DE BEGRAFENIS VAN PRINS HENDRIK. „Pro Patria" zal een eerewacht formeeren. Naar wy vernemen zal „Pro Patria" evenals by de begrafenis van H.M. de Koningin-Moeder ook a.s. Woensdag bU de bijzetting van het stoffeiyk overschot van Z.K.H. Prins Hendrik zyn diensten ver- leenen. Het ligt in de bedoeling, dat de Leldsche studenten, niet zooals de vorige maal zonder meer langs den weg zullen zyn geschaard, doch een eerewacht zullen formeeren, welke hoogstwaarschljnlij k zal worden opgesteld voor het stadhuis op de Markt tc Delft tegenover de kerk, waarin het stoffeiyk overschot zal worden by gezet. o DE STADHUISBOUW. Hedenmiddag heeft ir. Blaauw voor de leden van den Gemeenteraad ln de La kenhal in gesloten zitting een exposé ge geven van zyn gewijzigd plan inzake bouw van een nieuw Stadhuis. o ACADEMISCHE EXAMENS. Bevorderd is tot doctor in de Letteren en wysbegeerte, op proefschrift getiteld: „Die Eheschliessung im Koran", mej. S. Kohn, geboren te Frankfurt A.M. Geslaagd voor het candidaatsexamen ge schiedenis de heer A. A. Kampman, (Rot terdam); voor het candidaatsexamen ge schiedenis Nederl. letteren, de heer J. Slik- boer (Rotterdam)voor het voorbereidend kerkeiyk examen, de heer P. Smits (Rot terdam voor het doctoraal examen rech ten. de heeren A R Bueno (Den Haag), H. L. Maaldrtnk (Zutphen). C. M. C. van Lanschot Cs Hertogenbosch) en A. Reigers man (Haarlem). o HET EUCHARISTISCH ZIEKENTRIDUUM De sluitingsdag. Heden was het de laatste dag van stellig een der mooiste Katholieke Instellingen hier ter stede, het Eucharistisch Zieken- triduum in de parochiekerk van Ol.V. Hemelvaart en St. Josgph. Zoo'n sluiting dag wordt met grooten luister gevierd. Hedenmorgen werd na den zegening der byna 300 aanwezige zieken een plechtige H. Mis opgedragen door den Zeer. Eerw. Heer Pastoor Vijverberg, tot voor zeer korten tyd nog den herder der St. Joseph parochie en thans pastoor te Rotterdam. Onder de H. Mis werd een predlcatie ge houden en na de H. Mis kregen de zieken den zegen met het Allerheiligste. Te twaalf uur vond de plechtige hand oplegging plaats, verricht door tal van priesters met toepasselyke gebeden en gezangen. Het plechtlgslultingslof te kwart over twee werd een indrukwekkende plechtig heid, welke nog werd verhoogd door de tegenwoordigheid van de Missie Bisschop Monseigneur van Dinter der O. Kruls- heeren. Nadat het H. Sacrament was uit gesteld. ving het Plechtig Lof aan. Het Magnificat? werd door allen medegezon gen. De predicatle werd gehouden door den bekenden redenaar de Wel. Eerw. Heer Kapelaan Drost uit Rotterdam. Na de predicatle werd het „Salve Reglna" ge zongen. waarna een plechtige processie met het Allerheiligste volgde. Na den Lof zang „Te Deum Laudamus" ontvingen de zieken den zegen met het Allerheiligste waarmede het zevende Eucharistisch Ziekentriduum werd besloten aan de zieken latende hernieuwde moed, kracht en geduld. *-1

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 2